PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی و دانلود کتاب


Karim
07-09-2010, 08:49 PM
سلام.تو این تاپیک،کتابهایی که خوندیم و به نظرمون عالی بودن رو با ارائه توضیحاتی به بقیه پیشنهاد میکنیم.همچنین کتب الکترونیکی رو با هم تبادل میکنیم.
خواهشا از معرفی کتابهایی که مفید نیستند بپرهیزید.
این کتاب پیشنهادی من در آغاز.خواهشا کتابها بر اساس نمونه زیر معرفی شوند.
نام کتاب:قلعه حیوانات(یا مزرعه حیوانات) Animal Farm: A Fairy Story
نویسنده:جورج اورول(george orwell)
سبک:
تخیلی،طنز،اجتماعی
سال انتشار:
این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته و در سال ۱۹۴۵ میلادی در انگلستان منتشر شد
داستان:
این رمان دربارهٔ گروهی از حیوانات است که انسان‌ها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند بیرون می‌کنند و خود ادارهٔ مزرعه را به دست می‌گیرند، ولی پس از مدتی این حکومت جدید به حکومتی خودکامه مشابه به قبلی تبدیل می‌شود.این رمان نمایهٔ برضد استبداد است. مزرعه حیوانات داستان انقلاب حیوانات علیه مالکین خوداست.
توضیحات:
کمتر فرد سیاسی رو میشه پیدا کرد که این کتاب رو نخونده باشه.
روی من یکی خیلی تاثیر گذاشت،خوراک اکثر انقلابهاست.سرنوشت مزرعه،سرنوشت اکثر کشورهای انقلابی است.انحراف از شعارها،عوام فریبی،اطاعت مطلق،فرمان پذیری،استبداد،تلاش برای صدور انقلاب و...در سراسر داستان موج میزند.
معروفترین جملات این کتاب"چهار پا خوب،2پا بد" و "همه حیوانات باهم برابرند، اما برخی برابرترند"هستند.
کتاب رو از زیر دانلود کنید.
http://gigamagic.com/data/face/download.png (http://www.4shared.com/document/kErmuGba/animal_farm.html)

rahim
07-09-2010, 08:59 PM
ايول داري كريم مدتي بود كه مي خواستم اين تاپيك بزنم .كار خوبي كردي .

Karim
07-11-2010, 09:48 PM
نه دیگه نشد،چی فکر میکردم چی شد،نا امیدم کردید.
قرار این نبود...

rahim
07-12-2010, 12:22 AM
داش كريم مشكلي نيست اينروزها كي حال وحوصله كتاب خوندن داره اونهم رمان . توهين به كسي نباشه ولي از همين جمع شروع مي كنم خدايش چند نفر تو اين جمع تا حالا رمان ويا كتاب مطالعه كردند .
گفتم كه تو مرجع هم همچنين تاپيكي هست ولي استقبال از اون در حد تاپيك بالايي وپاييني هم نيست .
به هر حال بگذريم هر كس عالمي داره به اون خوشه .
اما در مورد رمان قلعه حيوانات .
چند وقت پيش تو مرجع هم بحث همين كتاب پيش امد وصحبتي شد .گزيده صحبتم اين بود .
اولین داستانی که از جورج اورول خواندم گزیده ای از خاطراتش در برمه بود که مربوط به شکار یک فیل بود . برام جالب بود . دومین اثر هم کتاب قلعه حیوانات بود که البته اصلش مزرعه حیوانات است و خیلی تعجب کردم سومین اثری که ازش خواندم کتاب 1984 بود که . بیشترین لذت رو از همون داستان شکار فیلش بردم . قلعه حیوانات شباهت انکار ناپذیری با وضعیت امروزه ایران داره و 1984 تاحد زیادی کتابی خاکستری و ..... ( البته از نظر من ) ولی حالا که فکرشو میکنم میبینم ارزش خوندن روخيلي داشت .
دو كتاب ديگه هم هست كه البته من نخوندمشون ولي شنيدم .
(اسمها دقیق نیستند)
آس و پاس در کوچه های لندن و پاریس: خاطرات نویسنده از زندگی بدون پول در دو پایتخت بزرگ اروپا
به یاد کاتالونیا (یا بر فراز کاتالونیا؟): خاطرات جنگهای اسپانیا

=============================
اين هم خلاصه ايي از همين كتاب كه يكجا ديدم بد نيست بزار م بچه هابيان ببين شايد تشويق بشن وشايد يادشون بياد وشايد.................


خلاصه داستان قلعه حيوانات:
داستان در مورد مزرعه ای در انگلستان است که حیوانات آن علیه انسان هایی که اربابشان هستند قیام می کنند و برای خود قلمرویی به نام "قلعه حیوانات" می سازند. گروه هایی پیش و پس از انقلاب حیوانی شروع به تئوری سازی درباره فلسفه حیوانگری می کنند که نتیجه اش می شود قوانینی 7 گانه برای حیوانات. حیوانات پس از قیام روزگار بهتری را تجربه می کنند اما پس از اندک مدتی قیام آنها منحرف می شود.
آنچه که در این داستان مورد توجه است ،صرفنظر از نقد کمونیسم، نماد بودن هر دسته از حیوانات است برای بخشی از سیستم جاری هستند. خوک ها ( ميجر،ناپلئون ،سنوبال و سكوئيلر) که مثلا مغزهای متفکر هستند به تدریج از "خوکدانی" به "ساختمان مزرعه" می روند تا نشان دهند سهم خواهی از قدرت و ثروت چقدر می تواند خطرناک باشد. آنها به تدریج قوانین 7 گانه را به نفع خود تفسیر یا تعویض یا حذف می کنند چون دیگر تنها چیزی که برایشان مهم نیست سرنوشت "رفقا" ست. سگ ها ( بلوبل،جسي وپين جر) که نماد خشونت معرفی می شوند، در نظام تعلیمات خوکی به حیواناتی بی رحم بدل می شوند که عامل اجرای دستورات مستبدانه خوک ها هستند، گوسفندان هم نمادی از طبقات پایینی هستند که به خاطر بی خردی مورد استثمار طبقات بالایی قرار می گیرند. رفتار "گوسفندی" آنها هم خیلی جالب است تا آنجا که حتی وقتی شعار جدید را که خلاف فلسفه حیوانگری است هم صدا می خوانند ، هیچ کدامشان به این فکر نمی کند که چرا ؟!
قلعه حیوانات با همه نمادهایش، در نهایت روایتی از روند استحاله یک انقلاب است که ممکن است برای هر انقلابی پیش بیاید. خواندن این داستان طي 2روز وهربار 2ساعت زمان می برد كه مطالعه ان براي همه اهالي مطالعه سفارش مي شود.
دریافت نسخه PDF قلعه حیوانات (http://saeedi.persiangig.com/document/library/AnimalFarm.pdf)


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/5/5f/%D9%82%D9%84%D8%B9%D9%87_%D8%AD%DB%8C%D9%88%D8%A7% D9%86%D8%A7%D8%AA_%28%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%29.j pg (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87:%D9%82%D9%84% D8%B9%D9%87_%D8%AD%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D 8%AA_%28%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%29.jpg)

هفت فرمان قلعه حيوانات:
1- هرچه دوپاست دشمن است
2- هر چه چهار پاست يا بال دارد،دوست است
3- هيچ حيواني لباس نمي پوشد
4- هيچ حيواني بر تخت نمي خوابد
5- هيچ حيواني الكل نمي نوشد
6- هيچ حيواني ،حيوان كشي نمي كند
7- همه حيوانات برابرند

rahim
07-12-2010, 12:24 AM
اما با اجازتون داش كريم بد نديدم شاهكار ديگه جرج اورل يعني 1984 رو هم بزاريم تا بيشتر با اين نويسنده اشنا بشيم .

يه پیشنهاد دارم که بد نیست عملیش کنید شما که اومدید اینجا تا 1984 رو دانلود کنید و بخونید حتما اول قلعه حیوانات رو بخونید چون 1984 یه جورایی ادامه ی همون قلعه حیوانات (که در ایران مزرعه حیوانات ترجمه شده) است!!!
1984 يك رمان خواندني هست.


دانلود رمان 1984 اثر جرج اُروِل به زبان‌های فارسی و انگلیسی و فرانسوی (http://dalba.wordpress.com/2009/09/06/1984-george-orwell-farsi-english-free-download/)

http://teapacks.files.wordpress.com/2008/10/1984.jpg?w=217&h=362 (http://go2.wordpress.com/?id=725X1342&site=dalba.wordpress.com&url=http%3A%2F%2Fteapacks.files.wordpress.com%2F20 08%2F10%2F1984.jpg&sref=http%3A%2F%2Fdalba.wordpress.com%2F2009%2F09% 2F06%2F1984-george-orwell-farsi-english-free-download%2F)

دانلود ترجمه‌ی رمان 1984 به زبان فارسی، به صورت پی‌دی‌اف، در 145 صفحه و به حجم 4.68MB (http://www.4shared.com/file/64379621/6bda6073/A108-George_Orwell-1984PERSIAN.html)
(در این نسخه صفحات اسکن شده‌اند و در واقع هر صفحه‌ی pdf دو صفحه‌ی کتاب است، به همین خاطر است که تعداد صفحات کاهش پیدا کرده، در ضمن کیفیت اسکن هر چند چندان تعریفی ندارد ولی قابل خواندن است)اين هم نقد وخلاصه رمان .


خلاصه و نقد رمان 1984داستان در لندن 1984، لندنی تخیلی که درواقع روسیه سوسیالیستی تحت قیمومت استالین را تداعی می کند، واقع می شود.
وینستون اسمیت یک کارمند جز حزب است که در دستگاه بروکراسی (دیوانسالاری) عظیم خاص نظام سوسیالیستی وظیفه تغییر و اصلاح اخبار گذشته را برعهده دارد به نحوی که با پیش گویی ها و اطلاعات حزب تطابق کند.
حزب جز چنین جامعه بسته ای توسط اورول به تصویر کشیده شده است و این کار با زبان، دیده وتفکر و احساس اسمیت انجام شده است.
ما در این داستان از دنیای درون یک عضو ساده حزب کمونیست پی به رازها، تضادها، مشکلات و روانپریشی های یک جامعه بسته می بریم.
این جامعه بسته لازم نیست که حتما یک جامعه سوسیالیستی باشد بلکه کلمن یک نظام تمامیت خواه و توتالیتر بر آن فرمان براند.
رژیمی که قصد دارد تمام جوانب و عرصه های جامعه را کنترل کند، جامعه ای همرنگ و یک صدا بسازد که تنها به فرامین رویم عمل کنند و شعارهای رژیم را بپذیرند، گواینکه این اعمال را به بهانه هدایت جامعه و سعادت انسان ها انجام می دهد ولی درواقع این نظام چیزی نیست جز مجموعه ای از انسان های فاسد و فرصت طلب که تنها در پی منافع شخصی خود هستند و البته برای دست یافتن به این منافع نیازمند زیردستانی صادق ولی ناآگاه و جامعه ای خاموش و فرمانبردار هستند .
و این چنین است که از نظر چنین نظامی اندیشه و اندیشیدن مخرب محسوب می شود چرا که با فرمانبرداری ناآگاهانه موردنیاز قدرتمندان سر تضاد دارد و باید هرطور که می شود آن را مسدود کرد، آن را محدود کرد و حتی آن را تحت کنترل خود درآورد و در این راه است که تاریخ و گذشته تحریف می شود، آنچه موردنظر طبقه قدرتمند است باقی می ماند و باقی حذف می شود و حتی اگر نکته ای در حمایت از افکار این طبقه در گذشته وجود ندارد باعث نگرانی و تشویش نمی شود، تاریخ آن چیزی است که قدرتمندان می نویسند و نه موجودی مجرد که برای خود ذاتی و هویتی دارد. حقیقت باز آفریده می شود و البته جای تذکر نیست که این حقایق مشتی دروغ و تهمت بیش نیستند که به فرمان پیشوا یا ناظر کبیر (راس هرم نظام توتالیتر) لباس حقیقت پوشیده اند یا درواقع لباس حقیقت را به آنها پوشانده اند.


***


شعارها، برنامه های دسته جمعی، همایش ها و راهپیمایی ها، سینما و هنرو... همه و همه در خدمت افکار و خواسته های پیشوا و زیردستان سودجویش قرار می گیرند تا افکار وروح و ذهن جامعه را کنترل کنند و آن را به اسارت خویش درآورند و اینجاست که ما پی به نیاز این رویم ها به دیوانسالاری می بریم.
مردم ناآگاه که نه تنها جسمشان بلکه روح و فکرشان در اسارتی است چه می کنند؟ هیچ،
از زندگی خود رنج می برند ولی توان اعتراض ندارند چون نمی دانند که درد کجاست و داروی آن چیست، تمام معیارها فرو ریخته، همه چیز نسبی شده و حتی گذشته ای هم چنانچه وصفش رفت وجود ندارد تا چراغ راه آینده شود و یا به عنوان ملاک مقایسه، مورد استفاده قرار گیرد.
اعضای این نظام عریض و طویل تبلیغات چه، آنها را به عین واقعیت را لمس می کنند و شاهد تحریف ها، دروغ ها و سواستفاده های قدرتمندان هستند.
ولی در این داستان می بینیم که آنها نیز در سیلاب بازآفرین های ذهنی و تحریف گذشته غرق شده اند و به علاوه چنان تحت کنترل حزب مرکزی قرار دارند که حتی در خانه خود ایمن نیستند تا لحظه ای بیاسایند و یا خطی بر علیه حزب و منافعش بنویسند و چنین بستری، مناسب ترین زمین برای بذر نفاق و دورویی است، می توان در این زمین هکتارها نفاق کاشت و خرمن ها دروغ و کینه و خیانت برداشت کرد.
حتی مفاهیم معنای حقیقی خود را از دست می دهند، از درون تهی می شوند، استحاله می شوند و درنهایت معنایی می یابند کاملا متفاوت از آنچه بودند و خیلی اوقات معنایی می یابند کاملا متضاد به آنچه که بودند.
مانند اسم وزارت ها در داستان که جورج اورول یا طنزی تلخ و زیبا آنها را خلق کرده است.
وزارت کشور که وظیفه اش قلع و قمع مخالفان و سلاخی دگراندیشان است، وزارت عشق!!! نامیده می شود.
وزارت اقتصاد و دارایی که لحظه به لحظه محدودیتی دیگر بر مشکلات اقتصادی و رفاهی جامعه می افزاید، وزارت فراوانی!!! می شود و...!
ولی یک نکته که همانا نکته محوری داستان را تشکیل می دهد با ظرافتی خاص بیان شده است ؛ اندیشه رودی خروشان و رونده است که هر سدی را می شکند و در کوهی عظیم سوراخ و منفذی کوچک می یابد و در یک کلام راه خود را ادامه می دهد.
می توان در برابر آن سر کشید و مانع ایجاد کرد، می توان حرکت آن را تند کرد ولی نمی توان جلوی آن را گرفت، سرانجام راه خود را می یابد و از مسیری که قدرت طلبان تمامیت خواه برای آن در نظر گرفته اند خارج خواهد شد ولو اینکه به انحراف کشیده شود و به درستی این نظام ها و این پیشواها اندیشه را دشمن می دانند بلکه خطرناک ترین دشمن چرا که از همین گور است که هزاران هزار مشکل برمی خیزد!!!
اندیشه بین، دگراندیشی را با خود همراه و ملزم دارد، وقتی که همه یک جور نیندیشند یک گونه لباس نمی پوشند، یک شعار نمی دهند، یک جور زندگی نمی کنند و جامعه ای متشکل از چنین انسان هایی جامعه ای همرنگ، یکصدا و ناآگاه نخواهد بود که نظامی تمامیت خواه به راحتی به آن فرمان راند بلکه جامعه متکثر و متنوع خواهد بود که راه خود را از میان برخورد، تقابل و تعامل عقاید و تسامل و مدارا می پیماید و بالطبع نظامی سیاسی و اجتماعی را می طلبد که تضمین کننده حداکثر آزادی برای اقشار مختلف جامعه باشد.
باید اضافه کرد حمله وحشیانه در باب قدرت و سگ های زنجیری پیشوا یا ناظر کبیر و فرصت طلبان اطرافش نه فقط برای قدرت بی پایان اندیشه (که در تضاد کامل با منافعشان قرار دارد) که از ترس و ضعف درونی شان سرچشمه می گیرد چرا که بنا به گفته روانشناسان هر فردی می تواند واحد واژه شجاعت باشد به جز یک دیکتاتور.
این ترس درونی است که در مرحله نهایی تبدیل به بیماری مهیب نو پا می شود و میل به تصرف و دخالت در کوچکترین وجوه زندگی افراد را بیدار می کند.
چرا که هر لحظه ممکن است توطئه ای در جهت نابودی منافع آنان درحال شکل گیری باشد.
اعضای دون پایه حزب علاوه بر این بیماری (که از راس هرم قدرت به آنها سرایت می کند) به بیماری اسکیزوفرنی (دو شخصیتی) نیز مبتلا هستند چرا که در معرض دید حزب چیزی هستند و در خلوت افکار خود چیزی دیگر تمام این نکات به طور دقیق و موشکافانه در تک تک شخصیت های داستان مورد تحلیل قرار گرفته است و مجموعه ای از این تضادها، ناهنجاری ها و مشکلاتی که نه اجازه بروز پیدا کرده و نه از حجم آن کاسته شده (بلکه هر دم بر آن افزوده شده است) درنهایت به صورت یک انفجار مهیب تمام این نظام قدرت طلب فاسد را در کام خود خواهد کشید و این روند که با امتیازطلبی سیری ناپذیر و روزافزون طبقه قدرتمند تمامیت خواه بر شتابش افزوده می شود پس از خود انفجار اطلاعات و حقایق را در پی خود خواهد داشت، حقیقت نمایان می شود تا شعارهای دروغین و وعده های تو خالی از باب قدرت را برملا سازد، واقعیت ها از گوری که قدرتمندان برای آنها ساخته اند دوباره بیرون می آیند و گذشته را چنان که بوده و نه چنان که ناظر کبیر برای ما بازگو کرده، بازسازی می کنند تا یک بار دیگر چراغ راه آینده ما باشد.

این حوادث رخ خواهد داد و این سرنوشت ؛ چنین نظامی است و از عجایب روزگار است که نظام هایی متکی بر ایدئولوژی مارکسیستی که اصول فلسفه دیالکتیک و تکامل ( تاریخ شاه بیت آن است) خود مشمول حکمی تاریخی شوند با همان قاطعیت و بی رحمی که آنها از احکام تاریخ برداشت می کردند!!


پرسش :
حال این پرسش در جای خود دارای اهمیت است، اکنون که نظام های توتالیتر سوسیالیستی برچیده شده اند و رژیم های، بنیادگرای اسلامی به سوی تسامح وتساهل گام برمی دارند آیا خطر بروز نظام های توتالیتر و تمامیت خواه برطرف شده است؟(http://dl.98ia.com/DVD%203/Roman/648%20-%20Khabo%20Bidar%28wWw.98iA.Com%29.zip)

Karim
07-12-2010, 08:50 PM
من بعد از اینکه مدرک پیش دانشگاهیم زو اخذ کردم(3سال پیش)تا به حال فقط قلعه حیوانات رو خوندم وبخشی از کوروش نامه گزنفون.
1ماهه میخوام برم میدون انقلاب 1984 و 100 سال تنهایی و کوروش نامه گزنفون رو بگیرم سر کار روزی 40-50 دقیقه بخونم.فایلش رو دانلود کنم تو هاردم خاک میخوره.قلعه حیوانات رو 1سال پیش دانلود کرده بودم .3 ماه پیش تو خیابون از یه کتابفروش خریدمش 5000 تومان چاپ اوله.1348.
4روزه تمومش کردم
-------------------------------------------------------------
یه نفر که 100 سال تنهایی رو خونده بی زحمت معرفیش کنه کامل و در صورتی که فایلش رو هم داره بذاره ویا تو نت پیدا کنه بذاره.

Karim
07-28-2010, 11:41 PM
از مشاکل اساسی جامعه ما بی توجهی به مسائل فرهنگیه.
نسلی که چیزی برای از دست دادن نداره،از همه چیز زده شده،نسلی که فدا شده،و فقط به سکس می اندیشد...
اینو نوشتم تا تاپیک بیادبالا شاید بالا بزنه اون غیرتت

pashangparsi
07-30-2010, 01:39 PM
عالیه این جا رو که باز کردید. امیدوارم ایرانی ها بیش از این کتاب خون بشن..

ستاره سرخ
07-30-2010, 02:19 PM
مرسی بچه ها واقعا عالیه من که قلعه حیوانات رو خوندم الان هم دارم 100 سال تنهایی رو میخونم منتها چون چشمم اذیت میشه از مانیتور نیتونم بخونم .
حتما این 1984 که رحیم گفت هم پیدا میکنم البته الان که تو ایران کتاب ها سانسور میشن باید براصلش رو پیدا کنم:4:

Tifusi
07-31-2010, 01:43 PM
خوب می بینم که بحث زیبای فرهنگی هم به همت آقا کریم گل و داش رحیم عشقی به راه افتاده پس مام اومدیم که یه سهم کوچیکی تو کار فرهنگی بزرگ شما داشته باشیم.:گل:

لینک داونلود رمان کوری ساراماگو
http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://bahramian.persiangig.com/pdf/koori_sarapoem.pdf (http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://bahramian.persiangig.com/pdf/koori_sarapoem.pdf)
توضیح رمان:
کوری“ یک رمان خاص است، یک اثر تمثیلی، بیرون از حصار زمان و مکان، یک رمان معترضانهٔ اجتماعی ـ سیاسی، که آشفتگی اجتماع و انسان‌های سردرگم را در دایرهٔ افکار خویش و مناسبات اجتماعی تصویر می‌کند. ساراماگو تأکید بر این حقیقت دارد که اعمال انسانی در ”موقعیت“ معنا می‌شود و ملاک مطلقی برای قضاوت وجود ندارد. زیرا موقعیت انسان ثابت نیست و در تحول دائمی است. در یک کلام ساده دغدغه‌ٔ عمدهٔ ذهن ساراماگو در این رمان فلسفی، مسئله سرگشتگی انسان معاصر یا ”انسان در موقعیت“ است که از خلال ابعاد و لایه‌های مختلف و واکنش‌های آنان بررسی می‌شوند، از دیگر مایهٔ اصلی رمان نقد خشونت و میلیتاریسم، اطاعت کورکورانه، دیکتاتوری و سیر تاریخی و فراگیر بودن آن است... .
شناسنامه‌ی كتاب:
كوری، ژوزه ساراماگو، ترجمه‌ی مینو مشیری، ویراستار محمدرضا جعفری، نشر علم، چاپ نهم، برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات در سال 1998.

(با اجازه آقا کریم رمان اولیس رو برداشتم چون به نظرم هیچکس تو ایران این رمان رو دوست نخواهد داشت...حتی فک میکنم تا همین الان کسی این رمان رو کامل تو ایران نخونده نه این که ترجمه نشده باشه نه...چون اصلا این رمان با فرهنگ ایرانی جور در نمیاد و البته ترجمه به فارسی هم چندان جواب نداده هر چند استاد منوچهر بدیعی بهترین ترجمه ممکن رو انجام داده پس به همین کتاب کوری ساراماگو فعلا بسنده میکنم تا بعد اگر هم کسی دوس داره رمان اولیس رو مطالعه کنه میتونه به وبلاگ شعر سارا برای داونلود مراجعه کنه هر چند من به زبان اصلیش رو توصیه میکنم)
در آخر هم برای همه عزیزان داونلود متن کامل قرآن کریم به زبان انگلیسی و فارسی و متن کامل نهج البلاغه رو میذارم تا کسایی که بهانه عدم دسترسیش رو میارن (مگه میشه الان چیزی تو نت پیدا نشه تنبل بهانه گیر :24:) بتونن یه تکونی بدن و یه مطالعه ای هم به قانون اساسی بشریت بزنن :گل: امیدوارم که همشون مفید فایده واقع بشن

قرآن کریم:
http://sarapoem.persiangig.com/link7/qoran.htm (http://sarapoem.persiangig.com/link7/qoran.htm)

متن کامل نهج لبلاغه (خطبه ها ،نامه ها و حکمته ها):
http://sarapoem.persiangig.com/link7/nahj.htm (http://sarapoem.persiangig.com/link7/nahj.htm)


ترجمه فارسی نهج البلاغه (http://balaghah.net/nahj-htm/far/index.html) و مطالب متنوع دیگر در باب نهج البلاغه را در این سایت ارزشمند بخونید:

http://balaghah.net (http://balaghah.net/)

Karim
07-31-2010, 11:22 PM
برادر روح الله مرسی بابت زحماتتون اما بهتر نبود مثل نمونه ها پست ارسال کنید؟
اون 2 رمان رو کمی جزییاتشو بگید خواهشا

Tifusi
08-01-2010, 11:30 AM
انجام شد آقا کریم دستورتون
البته یه رمان رو با اجازتون حذف کردم به دلایلی
شاید به همون پست رمان بینایی ساراماگو رو هم اضافه کنم

deniz
08-01-2010, 11:48 AM
غیر از 1984 و مزرعه حیوانات(قلعه حیوانات) از جورج اورول کی کتاب خونده؟ بیاد بذاره ماهم دانلود کنیم

Tifusi
08-10-2010, 06:14 PM
مجوعه کتاب های م.مودب پور (http://hid-ashoob.blogfa.com/post-147.aspx) با فرمت جاوا (http://hid-ashoob.blogfa.com/post-147.aspx) برای موبایل
http://ashoob.persiangig.com/image/M.Moadab%20por%20E.Book%20Collection.jpg (http://hid-ashoob.blogfa.com/post-147.aspx)
از اونجایی که دوستان زیادی کتاب (http://hid-ashoob.blogfa.com/post-147.aspx) های آقای مودب پور رو با فرمت جاوا برای موبایل درخواست کرده بودند،مجموعه کتاب های ایشون رو که مخصوص موبایل (http://hid-ashoob.blogfa.com/post-147.aspx) هست رو جمع آوری کردم.امیدوارم رضایتتون رو جلب کنه.
من خودم به شخصه علاقه خیلی زیادی به این نویسنده دارم و تمام کتاب هاش رو خوندم،به شما هم پیشنهاد میکنم کتاب های ایشون رو حتما بخونید.ممکن نیست که خوشتون نیاد.کافیه فقط چند صفحه از کتاب های مودب پور رو بخونید،اونوقت میبینید که چطور جذب داستان میشید.
"در ضمن تمام کتاب ها بدون رمز و با لینک مستقیم برای دانلود میباشند"

لیست کتابها : یلدا،گندم،پریچهر،شیرین،یا سمین،خواستگاری یا انتخاب(فیلمنامه)
http://up.p30day.com/images/92656965337347588236.jpg
حجم کتاب: 358 KB
http://www.ebook4mobile.com/images/dl_btn.gif (http://www.ebook4mobile.com/download-62/YALDA.zip)


http://up.p30day.com/images/60038400703088779816.jpg
حجم : 375 KB
http://www.ebook4mobile.com/images/dl_btn.gif (http://www.ebook4mobile.com/download-722/Gandom(ebookdownloads.blogfa.com).zip)


http://up.p30day.com/images/15285283240455223424.jpg
حجم : 367 KB
http://www.ebook4mobile.com/images/dl_btn.gif (http://www.ebook4mobile.com/download-663/Parichehr_(ebookdownloads.blogfa.com_).zip)


http://up.p30day.com/images/40996390006153160130.jpg
حجم : 400 KB
http://www.ebook4mobile.com/images/dl_btn.gif (http://www.ebook4mobile.com/download-393/Yasamin.zip)


http://up.p30day.com/images/16945451722947547478.jpg
حجم کتاب: 388 KB
http://www.ebook4mobile.com/images/dl_btn.gif (http://www.ebook4mobile.com/download-683/Shirin(ebookdownloads.blogfa.com).zip)


http://up.p30day.com/images/06959676566501014790.jpg
حجم کتاب: 145 KB
http://www.ebook4mobile.com/images/dl_btn.gif (http://www.ebook4mobile.com/download-117/khastegary.zip)
منبع : www.ebook4mobile.com (http://www.ebook4mobile.com)

امیدوارم مورد قبولتون واقع شده باشه،منتظر نظرات شما عزیزان هستم

pesarjonoob
08-10-2010, 06:34 PM
اینجا بغیر از رومان کتابهای دیگه ای هم میشه گذاشت یا گیر اورد.

Tifusi
08-10-2010, 06:38 PM
صد درصد مثالشم تو صفحه قبل هست که میارم اینجا

قرآن کریم:
http://sarapoem.persiangig.com/link7/qoran.htm (http://sarapoem.persiangig.com/link7/qoran.htm)


متن کامل نهج لبلاغه (خطبه ها ،نامه ها و حکمته ها):
http://sarapoem.persiangig.com/link7/nahj.htm (http://sarapoem.persiangig.com/link7/nahj.htm)ترجمه فارسی نهج البلاغه (http://balaghah.net/nahj-htm/far/index.html) و مطالب متنوع دیگر در باب نهج البلاغه را در این سایت ارزشمند بخونید:


http://balaghah.net (http://balaghah.net/)

rahim
08-17-2010, 11:46 PM
غیر از 1984 و مزرعه حیوانات(قلعه حیوانات) از جورج اورول کی کتاب خونده؟ بیاد بذاره ماهم دانلود کنیم

سلام موسي ميبنم كه ايجا هم عضو شدي .... خوش امدي ...
قبلا اين سوالت رو جواب داده بودم ...اينجا هم نقل قول كردم ..ولي باز هم ميگم تا سوالت بي پاسخ نمونه ....

دو كتاب ديگه هم هست كه البته من نخوندمشون ولي شنيدم .
(اسمها دقیق نیستند)
آس و پاس در کوچه های لندن و پاریس: خاطرات نویسنده از زندگی بدون پول در دو پایتخت بزرگ اروپا
به یاد کاتالونیا (یا بر فراز کاتالونیا؟): خاطرات جنگهای اسپانیا............

Karim
08-29-2010, 01:03 PM
غیر از 1984 و مزرعه حیوانات(قلعه حیوانات) از جورج اورول کی کتاب خونده؟ بیاد بذاره ماهم دانلود کنیمسلام موسي ميبنم كه ايجا هم عضو شدي .... خوش امدي ...
قبلا اين سوالت رو جواب داده بودم ...اينجا هم نقل قول كردم ..ولي باز هم ميگم تا سوالت بي پاسخ نمونه ....

دو كتاب ديگه هم هست كه البته من نخوندمشون ولي شنيدم .
(اسمها دقیق نیستند)
آس و پاس در کوچه های لندن و پاریس: خاطرات نویسنده از زندگی بدون پول در دو پایتخت بزرگ اروپا
به یاد کاتالونیا (یا بر فراز کاتالونیا؟): خاطرات جنگهای اسپانیا............
کتایهای دیگر اورول اینها هستند.
* آس و پاس در پاریس و لندن (۱۹۳۳)*
روزهای برمه (۱۹۳۴)*
دختر کشیش (۱۹۳۵)*
به آسپیدیستراها رسیدگی کن (۱۹۳۶)*
جاده به سوی اسکله ویگان (۱۹۳۷)*
درود بر کاتالونیا (۱۹۳۸)*
هوای تازه (۱۹۳۹)*

Karim
09-05-2010, 12:34 AM
اما با اجازتون داش كريم بد نديدم شاهكار ديگه جرج اورل يعني 1984 رو هم بزاريم تا بيشتر با اين نويسنده اشنا بشيم .دانلود رمان 1984 اثر جرج اُروِل به زبان‌های فارسی و انگلیسی و فرانسوی (http://dalba.wordpress.com/2009/09/06/1984-george-orwell-farsi-english-free-download/)

http://teapacks.files.wordpress.com/2008/10/1984.jpg?w=217&h=362 (http://go2.wordpress.com/?id=725x1342&site=dalba.wordpress.com&url=http%3a%2f%2fteapacks.files.wordpress.com%2f20 08%2f10%2f1984.jpg&sref=http%3a%2f%2fdalba.wordpress.com%2f2009%2f09% 2f06%2f1984-george-orwell-farsi-english-free-download%2f)


پرسش :
حال این پرسش در جای خود دارای اهمیت است، اکنون که نظام های توتالیتر سوسیالیستی برچیده شده اند و رژیم های، بنیادگرای اسلامی به سوی تسامح وتساهل گام برمی دارند آیا خطر بروز نظام های توتالیتر و تمامیت خواه برطرف شده است؟(http://dl.98ia.com/dvd%203/roman/648%20-%20khabo%20bidar%28www.98ia.com%29.zip)
این کتاب رو با دقت هر چه تمام تر خواندم.رحیم جان با این بخش قرمز رنگ موافقم شدید!جواب هم خیر هست.
این کتاب گر چه بسیار کاغذ مصرف کرده بود،اما به نکات خوبی اشاره کرده بود.تخیل بسیار بجایی در رمان بود .اما به خوبی محدودیت ها تصویر شده بود.کتابی بسیار حوصله بر است اما ارزش خواندن را دارد.در رتبه پایین تری از قلعه حیوانات قرار داره.
3 شعار حزب هم جالب بود:
جنگ صلح است.
آزادگی بردگی است.
نادانی توانایی است.
----------------------------------
اکثریّتی خاموش که وینستون، کاراکتر محوری رمان، آن زمان که در خلوت خویش از حزب و آرمان های آن فاصله می گیرد، دل به آنان خوش می دارد و این که اگر امیدی به اصلاح باشد در رنجبران نهفته است.سبب میشود که وینستون خود را به آنها نزدیک کند.
-----------------------------------------------
اورول در کتابش 4 راه را برای ساقط کردن حکوت قشر حاکم ترسیم میکند.
1.یا مقهور قدرت خارجی مشود.
2.یا بی کفایتی در در امر حکومت توده ها را به عصیان و شورش بر می انگیزد.
3.یا اجازه ظهور به طبقه متوسطی نیرومند و ناراضی میدهد.
4.یا اعتماد به نفس و میل به حکومت را از دست میدهد.این علت ها تک تک عمل نمیکنند!و برحسب قاعده تا حدودی هر 4 علت رخ میدهند!

rahim
09-05-2010, 12:52 AM
داستان به طرزی زیبا کاملترین حالت یک حکومت استبدادی را توصیف میکند. اورول خیلی خوب توانسته اقدامات دولتها برای کنترل مردم را چه به طور مستقیم و چه غیرمستقیم شرح دهد. استفادۀ حزب از تکنولوژی و مخصوصاً صفحه های سخنگو که هم مردم را تحت نظر داشته و هم برای تبلیغات سیاسی استفاده میشوند (و این کاربرد دوم بسیار شبیه تلویزیون در دنیای ماست) نمونه ای از این موضوع است. همچنین استفاده از کودکان و آماده سازی آنها از همان دوران کودکی برای دفاع از آرمانهای حزب یکی دیگر از فعالیتهای مهم حزب را تشکیل میدهد.............
كريم جان دقت كن به اين تكيه ها وبرداشتها ...

هیچ کس معیاری برای مقایسۀ وضعیت زندگی خود با آنچه قبل از روی کار آمدن حزب وجود داشته است ندارد و حزب به مردم اینطور القا کرده که وضعیت زندگی در طول حکومت آن همواره در حال بهبود بوده وهست.
اما واقعیت کاملاً متفاوت است. طبقۀ کارگر در جهل و فلاکت مطلق به سر میبرد و حزب آنها را تقریباً به حال خود رها کرده است.رهبر حزب فردی ساختگی است که تصویر و صدای او هر روزه از صفحات سخن گو پخش شده و پوسترش تمام دیوارهای شهر و حتی درون ساختمانها را پوشانده است.


او هیچ گاه اشتباه نمی کند و همۀ پیش بینی هایش درست از آب در می آید (و اگر هم این طور نشود حزب با دستکاری اسناد، روزنامه ها و کتابهای پیشین و تغییر گفته های وی و در واقع تغییر تاریخ، مشکل را بر طرف میکند). حتی بسیاری از اختراعات مانند اختراع هواپیما هم به او نسبت داده میشود..........

جالبه نه ...........
کتاب 1984 به دلیل تاثیر زیادی که بر ادبیات داشته باعث ایجاد دست کم چهار کلمۀ جدید در زبان انگلیسی شده است:
doublethink: پذیرش همزمان دو مفهوم متضاد مخصوصاً در نتیجۀ تلقین فکری سیاسی
thoughtcrime: جرم فکری
newspeak: زبانی دوپهلو و نامفهوم که در تبلیغات سیاسی استفاده شود
big brother: شخصی که قدرت کامل در حکومتی معمولاً استبدادی دارد

این اثر همواره جزو ده رمان برتر قرن بیستم شناخته شده و همچنین در نظرخواهی انجام شده از خوانندگان مجلۀ تایم که حدود چند سال پیش انجام شد به عنوان برترین رمان در طول تاریخ انتخاب شد.

Karim
09-05-2010, 12:57 AM
داستان به طرزی زیبا کاملترین حالت یک حکومت استبدادی را توصیف میکند. اورول خیلی خوب توانسته اقدامات دولتها برای کنترل مردم را چه به طور مستقیم و چه غیرمستقیم شرح دهد. استفادۀ حزب از تکنولوژی و مخصوصاً صفحه های سخنگو که هم مردم را تحت نظر داشته و هم برای تبلیغات سیاسی استفاده میشوند (و این کاربرد دوم بسیار شبیه تلویزیون در دنیای ماست) نمونه ای از این موضوع است. همچنین استفاده از کودکان و آماده سازی آنها از همان دوران کودکی برای دفاع از آرمانهای حزب یکی دیگر از فعالیتهای مهم حزب را تشکیل میدهد.............
كريم جان دقت كن به اين تكيه ها وبرداشتها ...

هیچ کس معیاری برای مقایسۀ وضعیت زندگی خود با آنچه قبل از روی کار آمدن حزب وجود داشته است ندارد و حزب به مردم اینطور القا کرده که وضعیت زندگی در طول حکومت آن همواره در حال بهبود بوده وهست.
اما واقعیت کاملاً متفاوت است. طبقۀ کارگر در جهل و فلاکت مطلق به سر میبرد و حزب آنها را تقریباً به حال خود رها کرده است.رهبر حزب فردی ساختگی است که تصویر و صدای او هر روزه از صفحات سخن گو پخش شده و پوسترش تمام دیوارهای شهر و حتی درون ساختمانها را پوشانده است.


او هیچ گاه اشتباه نمی کند و همۀ پیش بینی هایش درست از آب در می آید (و اگر هم این طور نشود حزب با دستکاری اسناد، روزنامه ها و کتابهای پیشین و تغییر گفته های وی و در واقع تغییر تاریخ، مشکل را بر طرف میکند). حتی بسیاری از اختراعات مانند اختراع هواپیما هم به او نسبت داده میشود..........

جالبه نه ...........
کتاب 1984 به دلیل تاثیر زیادی که بر ادبیات داشته باعث ایجاد دست کم چهار کلمۀ جدید در زبان انگلیسی شده است:
doublethink: پذیرش همزمان دو مفهوم متضاد مخصوصاً در نتیجۀ تلقین فکری سیاسی
thoughtcrime: جرم فکری
newspeak: زبانی دوپهلو و نامفهوم که در تبلیغات سیاسی استفاده شود
big brother: شخصی که قدرت کامل در حکومتی معمولاً استبدادی دارد

این اثر همواره جزو ده رمان برتر قرن بیستم شناخته شده و همچنین در نظرخواهی انجام شده از خوانندگان مجلۀ تایم که حدود چند سال پیش انجام شد به عنوان برترین رمان در طول تاریخ انتخاب شد.
به نظرم این کتاب رو نباید یه بار خوند.خیلی پیچیده تر از قلعه حیوانات هست.قلعه حیوانات به دل میشینه به خاطر سادگیش(حد اقل نسبت به 1984).
doublethink یا همون 2گانه باوری و newspeak یا گفتار جدید توجهمو خیلی جلب کرد.
پی بردن به thoughtcrime جرم اندیشه از تخیلی ترین نمودهای این رمان بود به نظرم که بسیار جذابش کرده بود.

deniz
09-05-2010, 10:19 AM
به نظرم این کتاب رو نباید یه بار خوند.خیلی پیچیده تر از قلعه حیوانات هست.قلعه حیوانات به دل میشینه به خاطر سادگیش(حد اقل نسبت به 1984).
Doublethink یا همون 2گانه باوری و newspeak یا گفتار جدید توجهمو خیلی جلب کرد.
پی بردن به thoughtcrime جرم اندیشه از تخیلی ترین نمودهای این رمان بود به نظرم که بسیار جذابش کرده بود.
واقعا که حیف یک بار خوندش. اورول در عین اینکه فکرش کاملا بازه ولی متنش روانه و قلنبه نویسی نمیکنه. 1984 تو محدوده زمانی و مکانی قرار نمیگیره

deniz
09-07-2010, 01:15 PM
سلام موسي ميبنم كه ايجا هم عضو شدي .... خوش امدي ...
قبلا اين سوالت رو جواب داده بودم ...اينجا هم نقل قول كردم ..ولي باز هم ميگم تا سوالت بي پاسخ نمونه ....

دو كتاب ديگه هم هست كه البته من نخوندمشون ولي شنيدم .
(اسمها دقیق نیستند)
آس و پاس در کوچه های لندن و پاریس: خاطرات نویسنده از زندگی بدون پول در دو پایتخت بزرگ اروپا
به یاد کاتالونیا (یا بر فراز کاتالونیا؟): خاطرات جنگهای اسپانیا............
آقا رحیم گفتید ولی اینجا من گفتم بگم تا شاید کسی لینکش رو بذاره دانلود کنیم
یک چیز دیگه هم که هر چی دنبالش میگردم پیداش نکردم مسخ صادق هدایته البته فکر نکنین من لائیک هستم

rahim
09-10-2010, 01:55 AM
قط براي 30 ثانيه چشمان خود را ببنديم

شايد كمي احساس كنيم كوري چه دردي است


و بيانديشيم آيا ما آنطور كه تصور ميكنيم بينا هستيم ؟!

http://ghafaseh4shared.persiangig.com/image/books/Koorie.JPG


پير مرد که چشم‏بند سياه داشت گفت البته، من وقتي داشتم به چشم کورم نگاه مي‏کردم کور شدم، صداي ناشناسي گفت انگار يک جور تمثيل است، چشمي که فقدان خويش را نفي کرد. دکتر گفت اما من در منزلم بودم و به کتاب‏هاي مرجع پزشکي نگاه مي‏کردم، دقيقا به خاطر همين پديده، و آخرين چيزي که ديدم دست‏هايم بود که روي کتاب گذاشته بودم، ... مردي که اول کور شده بود گفت، من پشت چراغ‏قرمز راهنمايي کورشدم، زنش گفت من در خانه زار زار گريه مي‏کردم، دستمالم را به طرف چشم‏هايم بردم، در همان موقع کور شدم، منشي مطب گفت دستم را دراز کردم تا دکمه آسانسور را بزنم که ديگر چيزي نديدم. فروشنده داروخانه گفت وضع من خيلي ساده پيش آمد، شنيده بودم که مردم کور مي‏شوند، بعد سعي کردم تصور کنم کوري چه شکلي است، چشم‏هايم را بستم که امتحان کنم و وقتي بازشان کردم کور شده بودم، همان صداي ناشناس گفت اين هم يک تمثيل ديگر، اگر بخواهيد کور شويد، کور مي شويد. مستخدمه هتل گفت، ملافه سفيد را گرفتم روي تخت پهن کردم، يکدفعه هيچ‏چيز را نتوانتسم ببنيم. مرد ناشناس گفت آخرين چيزي که ديدم يک تابلوي نقاشي بود، اجساد و مردان‏زخمي هم در تابلو بود، کاملا طبيعي است دير يا زود بچه‏ها هم مي‏ميرند، سرباز‏ها هم همين‏طور، يک اسپ وحشت‏زده هم بود، چشم‏هايش از حدقه بيرون زده بود، وقتي به اسپ نگاه کردم کور شدم. دختري که عينک‏دودي داشت گفت مي‏شود، از «ترس» کور شد، حرف شما دقيق است، دقيق‏تر از اين حرفي نمي‏شود، ما وقتي کورشديم که در واقع از پيش کور بوديم، از ترس کور شديم، از ترس کور خواهيم ماند، دکتر پرسيد اين کيست که حرف مي‏زند، صدايي جواب داد يک آدم‏کور، يک کور، چون جز آدمي کور کسي در اين جا نداريم، سپس مرد که چشم‏بند سياه داشت پرسيد با چند نفر کور مي‏شود يک اپيدمي کوري درست کرد؟ کسي نتوانست به اين سئوال جواب دهد.


«کوري، ساراماگو، صص 46-42»
نقل قول بالا يكي از درخشانترين فرازهاي رمان «کوري» ژوزه ساراماگواست . در اين رمان هيولاي‏کوري به شهر هجوم آورده، مردمان کور ميشوند نه يكي يكي، بلكه بسيار، کوري از شهر به حومه‏ها مي‏تازد، و به حومه‏هاي ديگر. فرياد اجتناب ناپذير من كورم، من كورم از همه جاي شهر شنيده مي‌شود . همه خانواده‏ها به سرعت تبديل به خانواده‏هاي كور مي‌شوند و هيچكس سالم نميماند تا آن‏ها را راهنمايي كند . در تمام شهر تنها يک نفر بينا است: همسر دكتر «پادشاه بينا در سرمين کوران، براي ديدن کابوس و بد بختي» كه براي جدانشدن از همسرش در دوران قرنطينه خود را به كوري ميزند . چرا اين مردم کور شدند؟ در عالم كوري محض چه بر سر همنوع خود آوردند و پايان داستان چه شد ؟ ...ساراماگو، با توصیف جامعه کورها که در حقیقت «مرگ نظم و انظباط ، عشق ، ترحم و نوعدوستي و در يك كلام فضائل انساني» خلاصه می شود، ما را به بصيرت دروني دعوت نموده و حداقل نسبت به چشم ظاهر بي‏اعتماد مي‏سازد ، ساراماگو كه در سال 1998 برنده جايزه نوبل ادبي براي خود و كشورش شد در مورد اين كوري مي‌گويد : اين كوري واقعي نيست ، تمثيلي است . كور شدن عقل و فهم انسان است . ما انسانها عقل داريم اما عاقلانه رفتار نمي‌كنيم .

لینک دانلود در کتابخانه مجاری ادبیات داستانی

http://free-e-book.blogfa.com/post-3.aspx

rahim
09-10-2010, 01:59 AM
آقا رحیم گفتید ولی اینجا من گفتم بگم تا شاید کسی لینکش رو بذاره دانلود کنیم
یک چیز دیگه هم که هر چی دنبالش میگردم پیداش نکردم مسخ صادق هدایته البته فکر نکنین من لائیک هستم


كتاب مسخ نوشته كافكا هست كه صادق هدايت ترجمه كرده ...

http://sadeghhedayat.persiangig.com/image/Untitled.jpgاينهم لينك دانلودش....
http://sadeghhedayat.blogfa.com/post-32.aspx

ASAL
09-10-2010, 08:37 PM
ابطه «هست ها» و «بايدها»
http://www.mobin-group.com/image/reg/images/1499jeld_resize_2.jpg

نويسنده: حسن معلمي
معرفی کتاب:
به گواهی شرع، عقل و عرف، بایدها و نبایدهای دینی بر اساس واقعیت ها تنظیم شده اند. بر این اساس، دو نظریه عمده ذیل مطرحند:
1. نظریه اعتبارات كه همه “باید و نباید”های اخلاقی، حقوقی، دینی و شخصی را توجیه كرده و نشان می‌دهد، آن ها بر بنیان مصالح، مفاسد و آثار واقعی كه به جسم، روح، جامعه یا طبیعت باز می‌گردد، استوارند.
2. نظریه ضرورت بالقیاس و بالغیر كه بر طبق آن، “بایدها و نبایدها”، ضرورت فلسفی و گویای حقایق اند، به طوری كه كمال ارتباط را با واقع دارند.
بنابراین از كلیه مصالح و مفاسد، ضرورت انجام برخی عملكردها و ترك برخی دیگر، برای رسیدن به نتایج مطلوب كشف می‌شود.
در گفتار امیرالمؤمنین (ع)، بسیار به “بایدها و نبایدهای دینی و اخلاقی” و نتایج عمل به آن ها اشاره شده است. ایشان در سخنان خویش، مردم را به انجام “بایدها” در جهت كسب كمال نهایی ترغیب كرده و آنان را از انجام “نبایدها”، به سبب نتایج نامطلوبشان نهی می‌كنند.
در كتاب حاضر كه از مجموعه “از چشم انداز امام علی (ع) ” می‌باشد، ضمن بررسی دو نظریه اساسی فوق، دیدگاه امیرالمؤمنین (ع) درباره “بایدها و نبایدها” و نحوه ارتباط آن ها با واقعیت ها بیان می‌شود.
فهرست مطالب مطالب کتاب به شرح زیر است:

مقدمه
فصل اول/ مفاد «بايد و نبايد»
فصل دوم/ رابطه بايد و هست و كليت قواعد اخلاقي
فصل سوم/ رابطه «بايد» و «هست» از نگاه امام علي (ع)
نتيجه
پي نوشت
كتابنامه


دانلود کتاب:
http://www.mobin-group.com/photo/Roozaane/dl.gif لينک دانلود (http://www.bashgah.net/data/ebook/1385/119/ebook119.exe) (نسخه الکترونيکي با حجم کمتر از يک مگابايت)
http://www.mobin-group.com/photo/Roozaane/note.gif براي دانلود، روي لينکهاي بالا کليک سمت راست کرده و Save Target As را بزنيد.

ASAL
09-10-2010, 08:39 PM
براي خواندن اين داستان‌ها بايد از برنامه Acrobat Reader استفاده كنيد.

http://www.sadeghhedayat.com/photos/hedayat019.jpg


مجموعه «سايه روشن»:
س.گ.ل.ل (http://www.sokhan.com/hedayat/sgll.pdf)
زني كه مردش را گم كرد (http://www.sokhan.com/hedayat/Zani_ke_mardash_ra_gom_kard.pdf)
عروسك پشت پرده (http://www.sokhan.com/hedayat/aroosake_poshte_pardeh.pdf)
آفرينگان (http://www.sokhan.com/hedayat/Afaringan.pdf)
شبهاي ورامين (http://www.sokhan.com/hedayat/Shabhaye_Varamin.pdf)
آخرين لبخند (http://www.darvazeh.blogfa.com/)
پدران آدم (http://www.sokhan.com/hedayat/Pedarane_adam.pdf)
مجموعه «سگ ولگرد»:
سگ ولگرد (http://www.sokhan.com/hedayat/sag_velgard.pdf)
دن ژوان كرج (http://www.sokhan.com/hedayat/don_juan_karaj.pdf)
بن بست (http://www.sokhan.com/hedayat/bonbast.pdf)
كاتيا (http://www.sokhan.com/hedayat/katia.pdf)
تخت ابونصر (http://www.sokhan.com/hedayat/takht_abonasr.pdf)
تجلي (http://www.sokhan.com/hedayat/Tajalli.pdf)
تاريكخانه (http://www.sokhan.com/hedayat/tarik_khaneh.pdf)
ميهن پرست (http://www.sokhan.com/hedayat/mihan_parast.pdf)
مجموعه «زنده بگور»:
زنده بگور (http://www.sokhan.com/hedayat/Zendeh_be_goor.pdf)
حاجي مراد (http://www.sokhan.com/hedayat/Haji_morad.pdf)
اسير فرانسوي (http://www.sokhan.com/hedayat/Asir_faransavi.pdf)
داود گوژ پشت (http://www.sokhan.com/hedayat/davood_Goojposht.pdf)
مادلن (http://www.sokhan.com/hedayat/Madlen.pdf)
آتش پرست (http://www.sokhan.com/hedayat/Atash-parast.pdf)
آبجي خانم (http://www.sokhan.com/hedayat/Abji-khanom.pdf)
مرده خورها (http://www.sokhan.com/hedayat/Mordeh-khorha.pdf)
آب زندگي (http://www.sokhan.com/hedayat/abe_zendegi.pdf)
مجموعه «سه قطره خون»:
سه قطره خون (http://www.sokhan.com/hedayat/se-ghatreh-khoon.pdf)
گرداب (http://www.sokhan.com/hedayat/gerdab.pdf)
داش آكل (http://www.sokhan.com/hedayat/dash-akol.pdf)
آينه شكسته (http://www.sokhan.com/hedayat/ayeneh-shekasteh.pdf)
طلب آمرزش (http://www.sokhan.com/hedayat/talab-amorzesh.pdf)
لاله (http://www.sokhan.com/hedayat/laleh.pdf)
صورتكها (http://www.sokhan.com/hedayat/sooratakha.pdf)
چنگال (http://www.sokhan.com/hedayat/changal.pdf)
مردي كه نفسش را كشت (http://www.sokhan.com/hedayat/mardi-ke-nafsash-ra-kosht.pdf)
محلل (http://www.sokhan.com/hedayat/mohallel.pdf)
گجسته دژ (http://www.sokhan.com/hedayat/gojasteh-dej.pdf)

rahim
09-10-2010, 10:24 PM
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/4/42/Mortelle.jpg

میرا (عنوان فرانسوی: Mortelle) داستان بلندی است از کریستوفر فرانک نویسنده فرانسوی، که لیلی گلستان آن را به فارسی برگردانده ‌است. این کتاب که نخستین بار پیش از انقلاب در سال ۱۳۵۴ در ایران منتشر شده بود، پس از سه دهه، بعد از انقلاب با بازنگری جدید در سال ۱۳۸۴ دوباره اجازه چاپ پیدا کرد. با این حال اخیرا دوباره از چاپ آن در ایران جلوگیری کرده‌اند.

این کتاب یک پادآرمان‌شهر را به تصویر می‌کشد و افرادی تک و توک که سعی می‌کنند مقاومت کنند. . میرا را می‌توان داستانی علمی تخیلی دانست ولی در عین حال داستانی سوررئالیستی نیز به شمار می‌رود. داستان میرا در جامعه‌ای رخ می‌دهد که در آن ارزش‌ها، ضدارزش شده‌اند.

در این جامعه همه باید به هم لبخند بزنند و اگر کسی از این کار طفره برود او را جراحی می‌کنند. سپس نقابی بر چهره‌اش می‌گذارند که قابل برداشتن نیست و بعد از مدتی جذب صورتش می‌شود و به همان حال می‌ماند. در این جامعه زوج وجود ندارد، یعنی مفهوم زوجیت معنا ندارد و همه به صورت گروهی به تفریح می‌روند. جامعه بر فرد مقدم است و حقوق دیگر انسان‌ها محترم‌تر.

سیستم حاکم نیز سیستمی کاملاً توتالیتر است. چیزی که جالب است این است که همه مردم چه اصلاح شدگان (آنها که دارای نقاب هستند) و چه سایرین باید برای هم داستان‌های بامزه تعریف کنند و دیگران را بخندانند. اما کسانی که داستان‌های غم‌انگیز تعریف کنند فوراً برای اصلاح و عمل فرستاده می‌شوند.

زمانی که این داستان در آن رخ می‌دهد مشخص نیست اما جغرافیای آن به خوبی ترسیم شده‌است: یک دشت بیکران که سراسر آن با قیر پوشانده شده‌است و روزهایی که هوا گرم است ابری سیاهی سطح آن را می‌پوشاند. خانه‌های داستان تماماً دیوارهای شیشه‌ای دارند و سرتاسر شهر با چراغ‌هایی روشن شده‌است چرا که بدی در تاریکی خفته‌است.

http://littlefarbod.files.wordpress.com/2007/04/mira34.jpg


کتابی که خواص و دوست داشتنی که دختر ابراهیم گلستانی ترجمه کرده.
بد نیست این پی دی اف را دانلود کنید.

http://www.hamseda.ir/files/fa/news/1387/3/10/1459_715.pdf

============================================

لينك دانلود كتاب صد سال تنهايي ..
پيشنهاد مي كنم حتما بخونيد ....

http://www.mediafire.com/?aze9l2mi1cd#2

rahim
09-21-2010, 07:48 PM
شاید میلان کوندرا را به خاطر اینکه تحت تاثیر نیچه فیلسوف آلمانی است دوست می دارم . اما به خاطر ندارم نویسنده تا به حال به این قدرت در ذهن من ماندگار شده باشد . میلان کوندرا را زمانی که نوجوان بودمکشف کردم . چه کشفی . فوق العاده اسرارآمیز و زیبا . بارهستی جاودیی بود که مرا تا انتهای کتاب های کوندرا برد . زندگی جای دیگری است را در یک روز کسل کننده خواندم و هنوز به پایان رساندن آن کتاب خوب به یاد دارم که مصادف بود با هجوم اهالی خانه که به گردش رفته بودند و داد و قال که چرا نیامدی و من که کیف خواندن کتاب زیر دندانم بود لبخندی با بدجنسی می زدم می گفتم : نمی دونید که من چی خوندم ؟ بعد جاودانگی و جهالت را با ولع خواندم شاید یک جورهایی بتوان کوندرا را نویسنده زنان نیز نامید چون کارآکتر های زن داستان هایش قوی تر و شفاف تر از کارآکترهای مرد هستند . اما نگاه ویژه کوندرا به بازی های پیچیده بین انسان ها ؛ جالب و خواندنی است .
در جاودانگی با خواندن هر فصل شوک جدیدی به من دست می داد که تا نخوانید نمی دانید که این شوک از چه جنسی است . کوندرا عقیده دارد دنیای مدرن فردیت ما را مدام مورد هجوم قرار می دهد حتی با آوای موسیقی- امواج به خلوت ما تهاجمی را شکل می دهند .
بعد از کوندرا شاید از اری دلوکا و پل آستر ( آمریکایی)بهترین کارها را خواندم . البته کوه خدا تنها کاریست که از دلوکا خواندم و لذت بخش بود نویسنده های ایتالیایی هم جالب می نویسند . اما آستر فضای خلق می کند که یک آن احساس می کنی روی یک کره دیگر زندگی می کنی . در ایران از کار نویسندگانی چون بیژن نجدی - گلی ترقی - هوشنگ گلشیری - احمد محمود - دولت آبادی و چند نفردیگر که الان نامشان در خاطرم نیست خوشم می آید . البته افغان ها هم بله !!این خالد حسینی و عقیق رحیمی هم که در حال تاختن هستند . تا یادم نرفته این غاده السمان و نزار قبانی هم شاعران خوش قریحه ای هستند که نباید از دفاتر شعرشان غافل بود .

در مورد میلان کوندرا نویسنده 78 ساله چک که 30 سال اخیر زندگیش را در فرانسه گذرانده به جرات می توان گفت که یکی از نویسندگان برجسته این قرن است که خوانندگان و طرفداران رمان و داستان های فلسفی را دچار شگفتی نموده است . اولین کاری که من از این نویسنده خواندم ودچار بهت شدم بارهستی یا سبکی تحمل ناپذیر هستی بود ( فلسفی ترین رمان این نویسنده ) که حدود دوسال پیش یک اقتباس سینمایی از این اثر دیدم که دچار وحشت شدم . فیلم یک برداشت سطحی و اروتیک بودکه زیبایی کتاب را در هم می ریخت . ( اگر دوست داشتید ببینید ) تخصص کوندرا در ایجاد فضاهای نامانوس و آدم های سردرگم است که یکی از شاخصه های جذابیت رمان هایش نیز به همین دلیل است .


کارهای دیگر کوندرا عبارتند از :
1- شوخی ( به خاطر همین اثر مجبور به ترک وطن و اقامت در فرانسه شد ) 2-ژاک و اربابش 3- جاودانگی۴-آهستگی 5- دون ژوان
6- عشق های خنده دار 7- جهالت 8- هویت 9- زندگی جای دیگری است 10 - کتاب خنده و فراموشی 11- وصایای تحریف شده 12- مجموعه مقالات

rahim
02-22-2011, 09:33 PM
تا مدت‌ها نام «جک کرواک» را نشنیده بودم. تابستان همین امسال بود که وقتی فهرست بلند و بالای بهترین رمان‌های قرن بیستم آمریکا را در سایت‌ها و نشریات مختلف زیر و رو می‌کردم، بارها چشمم خورد به نام کتاب «در جاده» کرواک؛ رمانی که در ایران اثری از آن نیست و در مورد نویسنده‌اش هم مطلبی به‌فارسی نخوانده‌ بودم. مدت‌ها گذشت و کم‌کم حساسیتم به اسم جک کرواک بیشتر شد تا اینکه روزی کتاب را دیدم و تصویر جک کرواک در کنار رفیقش «نیل کسدی» که روی جلد کتاب آمده، اشتیاقم را برای خواندن «در جاده» بیشتر کرد.http://sibegazzade.com/pix/writers/Jack-Kerouac01.jpg
جك كرواك یکی از سردمداران نسل بیت آمریکاست، نسلی که پس از جنگ‌های جهانی و در سالیان ۱۹۵۰ در آمریکا شکل گرفت و مشخصه‌ی اصلی‌ آن هنجارشکنی اجتماعی، اعتقادی و جنسی، مخالفت با ارزش‌های معمول و عرف جامعه و گرایش به شعر، موسیقی جز و تجربه‌ی مواد مخدر و خلاصه ضدجریان بودن است. جک کرواک به‌همراه تعدادی از نزدیک‌ترین دوستانش همچون نیل کسدی، الن گینزبرگ و ویلیام اس. بوروز که ساعت‌های زیادی را با هم به خوشگذرانی، شعرخوانی، الواتی و سفر و حتی کشیدن مواد مخدر می‌گذراندند، از مهم‌ترین چهره‌های نسل بیت آمریکا هستند. در واقع، جک کرواک نخستین فردی بود که به‌طور رسمی از واژه‌ی «بیت» برای شرح و توصیف زندگی و رفتار رفقایش استفاده کرد و همین موضوع هم باعث شد که پس از انتشار «در جاده» در سال ۱۹۵۷ خیلی از منتقدان ادبی و روزنامه‌نگارها بیشتر از آنکه درباره‌ی رمانش از او سئوال کنند، از کرواک بخواهند تا درباره‌ی نسل بیت حرف بزند. نسلی که بعدها الهام‌بخش هنرمندان و نویسندگان زیادی در آمریکا شد و آدم‌هایی همچون ریچارد براتیگن، باب دیلن و چارلز بوکفسکی را شیفته‌ی خودش کرد. باب دیلن درباره‌ی «در جاده» می‌گوید: «زندگی‌ام را همچون زندگی همه‌ی آدم‌های دیگر عوض کرد.»
(http://en.wikipedia.org/wiki/On_the_Road) در جاده رمانی‌ست از پاره‌ای از زندگی خود جک کرواک در سال‌های بین ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۰، سالیانی که کرواک با وجود بی‌پولی و نداری ساعت‌های زیادی را به عیاشی با دوستانش می‌پردازد و در این بین تصمیم می‌گیرد با آن‌ها طول و عرض طویل ایالات متحده‌ی آمریکا را زیر پا بگذارد. سالیان بین ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۰ از این جهت در زندگی کرواک اهمیت دارد که مصادف است با آشنایی او با شخصی به نام نیل کسدی که مدتی بعد رفیق صمیمی‌اش می‌شود و بواسطه‌ی این دوستی قسمت مهمی از زندگی کرواک که همان مسافرت به غرب و جنوب آمریکاست، شکل می‌گیرد، قسمتی که جک کرواک آن‌ را قسمت «در جاده» زندگی خود می‌نامد.
آشنایی کرواک با نیل کسدی یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی این نویسنده‌ی محبوب آمریکایی‌ست. واقعیت این است که پیش از جک کرواک باید درباره‌ی نیل کسدی صحبت کرد، فردی که هرچند خودش نویسنده‌ی پرآوازه‌ای نشد اما بر روی چندی از مهم‌ترین نویسندگان آمریکا بسیار تاثیر گذاشت و دوستی‌اش با کرواک دستمایه‌ی نوشتن «در جاده» شد. خود کرواک در نخستین صفحه‌ی «در جاده» درباره‌ی نیل کسدی که آن را در رمانش «دین موریارتی» نام داده، می‌نویسد: «با آمدن دین موریارتی، قسمتی در زندگی‌ام شروع شد که می‌شود اسمش را گذاشت زندگی در جاده.»
اما نیل کسدی که بود؟ نیل که همان شخصیت دین موریارتی رمان «در جاده» است و تصویرش به‌همراه کرواک بر روی جلد کتاب آمده، جوان با انرژی و شر و شوری بود که چهره‌های زیادی از نسل بیت را شیفته‌ی خود کرد. الن گینزبرگ شاعر عاشقش شد و کارشان به رابطه‌ی جنسی هم کشید. نیل که هنگام آشنایی با کرواک بیست و یک سالش بود، مادرش را در سن ده سالگی از دست داده بود و وظیفه‌ی بزرگ کردنش افتاده بود بر دوش پدر الکلی‌اش. نیل در جوانی پسر شروری بود و چندین بار به‌خاطر جنگ و دعوا و حتی دزدی کارش به کانون اصلاح و تربیت کشیده بود. در چهارده‌سالگی به‌خاطر ماشین‌دزدی گرفتار شد، در پانزده‌سالگی مغازه‌دزدی می‌کرد و در شانزده‌سالگی برای خودش کلاهبردار ماهری بود. در هجده‌سالگی زندان افتاد و یازده ماه آب خنک خورد. وقتی از زندان آزاد شد ازدواج کرد و به نیویورک رفت و آنجا بود که با الن گینزبرگ و رفقایش آشنا شد.
نیل کسدی در نیویورک از طریق الن گینزبرگ با جک کرواک ملاقات کرد و هرچند دیدار اولشان زیاد گرم نبود اما به‌زودی باهم دوست شدند و چندی بعد این رفاقت ابعاد دیگری هم پیدا کرد. روحیه‌ی نیل کسدی بر روی کرواک تاثیر بسیاری گذاشت تا آنکه در ژوئیه‌ی ۱۹۴۷ کرواک برای نخستین بار تصمیم گرفت به هوای دوستانش از شرق آمریکا به غرب آمریکا سفر کند. سفر کرواک به غرب آمریکا اما سفری عادی نیست و در این بین است که روحیه‌ی بی‌قید و بند جک و هم‌نسلان بیت او آشکار می‌شود.
جک پس از بازگشت به نیویورک، دو سال بعد دوباره به غرب سفر می‌کند و در نهایت سفر سومش هم در سال ۱۹۵۰ به جنوب آمریکا و خصوصا مکزیک صورت می‌گیرد. در این بین دوستی جک و نیل نیز دستخوش تحولات تازه‌ای می‌شود. هر دو برای چندی ازدواج می‌کنند، نیل حتی همزمان دو همسر اختیار می‌کند و البته در این بین با الن گینزبرگ هم رابطه دارد. در نهایت، در یکی از آخرین سفرها، جک کرواک بیمار می‌شود اما نیل او را تنها می‌گذارد و به‌دنبال زندگی‌اش می‌رود اما این دو دوباره همدیگر را در نیویورک بازمی‌یابند. «در جاده» در نهایت با این جمله تمام می‌شود: «به دین موریارتی (همان نیل کسدی) فکر می‌کنم، به دین موریارتی فکر می‌کنم و به پدرانی که هیچ‌وقت پیدا نکردیم. به دین موریارتی فکر می‌کنم.»
جک کرواک «در جاده» را در مدت سه هفته و بر روی تنها یک رول کاغذ طولانی نوشت اما نه سال طول کشید تا رمان را منتشر کند. در ابتدا به شخصیت‌های داستانش نام‌های واقعی داد، یعنی دوستانش را با نام‌های واقعی‌اشان در رمان آورده بود اما در نهایت، نام‌ها را تغییر داد و «سل پارادایس» را به جای نام خودش، «دین موریارتی» را جای نیل کسدی و «کارلو مارکس» را جای الن گینزبرگ قرار داد. رمان در سال ۱۹۵۷ منتشر شد و مورد توجه منتقدان ادبی قرار گرفت. نیویورک تایمز انتشارش را اتفاقی تاریخی توصیف کرد و خیل عظیمی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران به سوی کرواک روانه شدند.
انتشار «در جاده» در آمریکا سر و صداهای زیادی به‌همراه داشت. تصویر غیرمتعارف زندگی نسل بیتی که کرواک در رمان «در جاده» ارائه داده بود، ضد دنیای محافظه‌کار آمریکای سال‌های ۱۹۵۰ بود و خیلی‌ها را برآشفت. اما ضدجریان بودن کرواک جوان‌ها و خصوصا هیپی‌های آمریکا را شیفته‌ی خود کرد. سبک منحصربه‌فرد کرواک در نگارش کتاب هم اظهارنظرهای متفاوتی را در بین اهالی ادبیات برانگیخت. ترومن کاپوتی در یکی از معروف‌ترین این اظهارنظرها می‌گوید: «[کاری که کرواک می‌کند،] نوشتن نیست، تایپ کردن است.» اما با گذشت زمان «در جاده» یکی از محبوب‌ترین رمان‌های قرن بیست آمریکا شد، رمانی که این روزها هم محبوب جوان‌های آمریکایی‌ست و سالانه هزاران هزار نسخه‌ی آن فروش می‌کند. با این همه، «در جاده» بیشتر از هر کشوری، آمریکاییان را شیفته‌ی خود کرده و از این جهت، شهرتش در مقایسه با دیگر کلاسیک‌های قرن بیست آمریکا، بییشتر در ایالات متحده مشهود است.

Alibother
03-04-2011, 07:29 PM
خوشه های خشم


جان اشتاین بک (۲۷ فوریه ۱۹۰۲ – ۲۰ دسامبر ۱۹۶۸) یکی از شناخته شده ‎ترین نویسندگان قرن بیستم آمریکا است. او در سال ۱۹۶۲ برنده جایزه نوبل ادبیات شد. مشهورترین آثار او کتاب موش‎ها و آدم‎ها و کتاب خوشه‎های خشم هستند که هر دو نمونه‎هایی از زندگی طبقه کارگر آمریکا و کارگران مهاجر در دوره رکود بزرگ هستند .

خوشه های خشم

http://www.txt.ir/ebooks/storied/Khooshehaye_khashm/Khooshehaye_khashm.jpg

کتاب خوشه های خشم از جمله شاهکارهای نویسنده ، جان اشتاین بک ، می باشد که در سال ۱۹۳۹ منتشر و به دریافت جایزه پولیتزر نایل شد و رمانی بسیار جذاب و شیرین است .


* توضیحات و دانلود در ادامه ی مطلب

نام کتاب : خوشه های خشم (The Grapes of Wrath)
نویسنده : جان اشتاین بک (John Steinbeck)
مترجمان : شاهرخ مسکوب ـ عبدالرحیم احمدی
تعداد صفحات : ۶۲۳
فرمت کتاب الکترونیک : pdf.*


http://txt.ir/ico/download.gifدانلود کتاب خوشه های خشم – قسمت اول - ۵ مگابایت (http://www.txt.ir/ebooks/storied/Khooshehaye_khashm/Khooshehaye_khashm.part1.rar)

http://txt.ir/ico/download.gif دانلود کتاب خوشه های خشم – قسمت دوم - ۵ مگابایت (http://www.txt.ir/ebooks/storied/Khooshehaye_khashm/Khooshehaye_khashm.part2.rar)

http://txt.ir/ico/download.gif دانلود کتاب خوشه های خشم – قسمت سوم - ۵ مگابایت (http://www.txt.ir/ebooks/storied/Khooshehaye_khashm/Khooshehaye_khashm.part3.rar)

http://txt.ir/ico/download.gif دانلود کتاب خوشه های خشم – قسمت چهارم - ۵ مگابایت (http://www.txt.ir/ebooks/storied/Khooshehaye_khashm/Khooshehaye_khashm.part4.rar)

http://txt.ir/ico/download.gif دانلود کتاب خوشه های خشم – قسمت پنجم - ۵ مگابایت (http://www.txt.ir/ebooks/storied/Khooshehaye_khashm/Khooshehaye_khashm.part5.rar)

http://txt.ir/ico/download.gifدانلود کتاب خوشه های خشم – قسمت ششم - ۳ مگابایت (http://www.txt.ir/ebooks/storied/Khooshehaye_khashm/Khooshehaye_khashm.part6.rar)

rahim
04-26-2011, 09:21 PM
کتاب جامعه شناسی نخبه کشی و جامعه شناسی خودکامگی

تحلیل جامعه شناختی ضحاک ماردوش

نویسنده هر دو کتاب علی رضا قلی می باشد ...
توصیه می کنم که حتما گیر بیارید ومطالعه نمایید ...

rahim
05-09-2011, 08:54 PM
اگر تا به‌حال مجموعه داستان «خوبي خدا» را نخوانده‌ايد... حتماً همين امروز آن را تهيه كنيد و بخوانيد. اين كتاب نخستين‌بار در سال 1385 از سوي نشر ماهي منتشر شد و حالا چاپ ششم آن در بازار است. مجموعه‌ي 9 داستان از نويسندگاني چون هاروكي موراكامي...ريموند كارور... شرمن آلكسي و جامپا لاهيري.... كه به قول مترجمش يك ويژگي مشترك دارند: ساده‌اند. البته تعدادي از داستان‌هاي اين مجموعه را قبلاً خوانده بودم مثل {جهنم ـ بهشت} جامپا لاهيري و {هروقت كارم داشتي تلفن كن} ريموند كارور..... ولي خواندن دوباره‌ي اين داستان‌ها شيريني مضاعفي برايم داشت...... آن هم با ترجمه‌ي شيرين و روان اميرمهدي حقيقت.

Karim
06-09-2011, 08:13 PM
خرمگس
http://www.peykeketab.com/modules/pncommerce/product_images/508.jpg
خرمگس(گدفلای ) اثر (اتل لیلیان وینیچ)نویسنده ی انگلیسی نخستین بار در سال 1897 در امریکا و انگلیستان به چاپ رسید.
از ان پس مردم علاقمند به کتاب ان را می خواندند و باز می خواندند و شبها با مشتهای گره کرده بر سر ان می گریستند و صبحها با دیدگان خونبار قلبهای مشتعل و اماده ی استقلال از مرگ به خاطر ازادی ملت خود روز را از سر می گرفتند.
در رمان خرمگس فعالیت سازمان(ایتالیای جوان)طی سالیان 30 تا 40 قرن نوزدهم ترسیم شده است.
در ان عصر پس از قلع و قمع ارتش ناپلئون سراسر ایتالیا به هشت کشور جداگانه تقسیم شد و عملا در اشغال ارتش اتریش بود.رئیس کلیسای کاتولیک پاپ رم از اشغالگران اتریشی حمایت می کرد.ملت ایتالیا نیز این یوغ دوگانه رنج می برد و ستم می کشید.
مردم پیشرو ایتالیا لزوم اتحاد این کشورها و ایجاد یک دولت واحد را احساس کرده بودند و به خاطر استقلال ملی بر ضد فرمانروایی اتریشی ها به مبارزه می پرداختند. در سال 1831 (ژوزف مازینی)انقلابی مشهور ایتالیا که از میهن خود رانده شده بود سازمان مخفی (ایتالیای جوان)را پایه گذاری کرد.(ایتالیای جوان)که هرگز از تعقیب پلیس در امان نبود نقش مهمی را در مبارزه ی ملت ایتالیا که فقط در سال 1870 موفق به اتحاد کشور شد ایفا می نمود.

اغاز وقایع رمان مربوط به سال 1833 است. ان سال در نواحی مختلف ایتالیا مردم دست به قیام های مسلحانه می زدند.اتریشی ها با دستیاری حکومتهای محلی قیام های مردم را با قساوتی بی سابقه درهم می شکستند.اما در این رمان ما با تصویر شورشهای مردم و قیامهای مسلحانه که از پدیده های خاص ان مرحله از نهضت ازادیخواهی ملت ایتالیا بود مواجه نمی گردیم.
ظاهرا همه ی توجه نویسنده به تصویر کاراکتر قهرمانی یک فرد انقلابی معطوف بوده است.بزرگترین قهرمانی (خرمگس)در تصادمهای او با ژاندارمها یعنی دشوارترین قسمت مبارزه انجا که فرد مبارز از پشتیبانی یاران خود محروم بوده و یگانه سلاح وی ایمان اوست تظاهرمی کند.ان مبارزی که در یک قیام مسلحانه شرکت می جوید پشتیبانی یاران خود را احساس می کند ودر رشادت وی انعکاس انی می یابد اما رشادتی که در زندان انجام گرفته باشد نادیده می ماند لیکن یک مبارز واقعی حتی در این گونه شرایط بی انکه در قید پاداش باشد به ایمان وفاداری نشان می دهد.وینیچ با خلق سیمای یک قهرمان مبارز در عین حال با نیرویی شگرف نقاب تقدس را از چهره ی خادمان کلیسا می درد.(ارتور)جوان گمان می برد که راهنمای ملت است اما در برخورد با واقعیات پوچی این پندار را عمیقا درک می کند.وینیچ با مهارتی بسیار سیمای با شکوه یک قهرمان را می افریند ان را در برابر چهره ی مسیح قرار می دهد و تاکید می کند که او والاتر از مسیح است.نویسنده رمان خود را بر پایه ی افکار انتزاعی و اخبار جراید بنا نمی کند بلکه به خلق سیماهایی زنده و تابناک می پردازد.سراسر رمان سرشار از عشق عمیق به انسانهاست.

چهره ی خرمگس درخشانترین چهره ی یک مبارز واقعی در سراسر ادبیات جهان است.
حال ببینیم مولف این اثر _این شعله ی فروزانی که بیش از نیم قرن قلوب انسانهای واقعی را مشتعل ساخته است_کیست.
اتل لیلیان وینیچ در خانواده ی (جرج بول)یکی از دانشمندان برجسته ی انگلیسی در 11 مه 1864 دیده به جهان گشود.پدر وی پرفسور ریاضیات بود مادرش درباره ی مسائل اجتماعی مقالاتی می نوشت.
(جرجی اورست)عموی مادر او جغرافیدان مشهوری بود و مرتفع ترین قله ی جهان نیز به پاس تحقیقات وی در سلسله جبال هیمالیا (اورست)نام گرفته.اتل از کودکی با احتیاج اشنا شد.هنوز یک و نیم سال از عمرش نگذشته بود که پدرش جهان را وداع گفت .پس از پدر پرورش او و چهار خواهر دیکرش به دوش مادر افتاد.مادر نیز با تدریس ریاضیات بهزحمت این خانواده ی بزرگ را اداره می کرد.استعداد های درخشان نویسنده اینده زودرس بود.او به تحصیل فلسفه ادبیات زبانشناسی و موسیقی بیش از همه او را به خود جلب می کرد.ابتدا به اثار (ویلیام بلیک) شاعر انگلیسی علاقمند شد سپس اثار(شکسپیر) و (دیکنز)به زندگی اش راه یافتند.در سال 1882 ارثیه ی مختصری به او رسید و بی درنگ عازم برلین شد و پس از سه سال تحصیل در انجا فارغ التحصیل رشته ی پیانو گردید.در همین سالها بود که توجهش به مسائل اجتماعی جلب شد مبارزه ی انسانها به خاطر ازادی شوری عظیم در وی برانگیخت.
از این پس اشعار (والت ویتمن)شاعر امریکایی ورد زبانش بود:
(ای ازادی !بگذار دیگران به تو ایمان نداشته باشند
اما من تا واپسین دم به تو مومن خواهم ماند! )

برای دانلود کلیک کنید (http://www.takbook.com/202-story-irani/%D9%83%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D8%B1%D9%85%DA%AF%D8%B3/)

خیلی خیلی با این کتاب حال کردم.شدیدا توصیه میکنم.
قطعه ای از این کتاب:
خرمگس چهره شبحگونه خود را به سوی او گرداند:چيزی نمی خواهم.چه كسی محبت را تحميل می كند؟شما در انتخاب هريك از ما كه برايتان عزيزتر است آزاد هستيد.اگر او را بيشتر دوست می داريد،انتخابش كنيد.
مونتانلی با درماندگی تكرار كرد:من نمی فهمم،چه چيز را می توانم انتخاب كنم،من نمی توانم آب رفته را به جوی بازگردانم.
- باید يكی از ما را انتخاب كنيد.اگر مرا دوست می داريد،آن صليب را از گردن بازكنيد و همراه من بياييد.دوستان من،دست به كار اقدام ديگری هستند و با كمك شما به سهولت می توانند ترتيب آن را بدهند.آنگاه هنگامی كه سالم از مرز گذشتيم،مرا به عنوان پسر به مردم معرفی كنيد.اما اگر به آن اندازه دوستم نمی داريد،اگر اين بت چوبی برای شما ارزش بيشتری دارد به نزد سرهنگ برويد و به او بگوييد كه موافق هستيد،و اگر می رويد هم اكنون برويد و مرا از مصيبت ديدار خودتان رها سازيد.بدون آن به قدر كفايت مصيبت دارم.
مونتانلی با لرزشی اندك،سربرداشت.رفته رفته متوجه می شد:البته،با دوستانت ارتباط خواهم گرفت.اما،همراه تو آمدن... غير ممكن است،من كشيشم.
- من نيز از كشيشان كمك نمی پذيرم.پدر ديگر هيچ گونه سازشی ندارم،به اندازه كافی از دست آنان و نفوذشان رنج برده ام.يا باید از كشيشی دست بكشيد،يا از من.
- چگونه می توانم از تو دست بكشم؟آرتور،چگونه می توانم از تو دست بكشم؟
- پس از او دست بكشيد.بايد يكی از ما را انتخاب كنيد.می خواهيد سهمی از عشق خود را به من بدهيد،نيمی برای من،نيمی برای آن دوست خدايتان؟من پس مانده او را نخواهم خورد.اگر از آن او باشيد،به من تعلق نداريد.
- می خواهی قلب مرا دو پاره كنی؟ آرتور! آرتور!می خواهی مرا به جنون بكشانی؟
خرمگس دستش را به ديوار گرفت.يكبار ديگر تكرار كرد:باید يكی از ما را انتخاب كنيد.
مونتانلی جعبه كوچكی را كه محتوی يك قطعه كاغذ كثيف و مچاله شده بود از سينه بيرون كشيد.گفت:نگاه كن!
- همان گونه كه به خدا اعتقاد داشتم به تو نيز معتقد بودم.خدا مصنوعی از گل است كه آن را می توانم خرد كنم،تو نيز با دروغی مرا فريب دادی.
خرمگس خنديد و ان را پس داد:انسان در نوزده سالگی به چه نحو لذت بخشی جوان است! برداشتن يك چكش و خرد كردن اشيا بسيار سهل به نظر می رسد.اكنون نيز همان طور است منتها اين منم كه در زير چكش قرار گرفته ام.و اما شما،اشخاص زيادی وجود دارند كه بتوانيد با دروغی فريبشان دهيد و حتی به رازتان هم پی نبرند.
- هرچه می خواهی بگو،شايد اگر من به جای تو بودم چون تو بيرحم می شدم،خدا داناست. آرتور،من نمی توانم خواهش تو را برآورم اما آنچه را كه بتوانم انجام می دهم.ترتيب فرارت را می دهم،و بعد در كوهستان ها با حادثه ای روبرو می شوم،يا به اشتباه داروی خواب آور عوضی می خورم،هركدام كه تو انتخاب كنی.اين كار تو را راضی خواهد ساخت؟اين است آنچه كه از عهده من برمی آيد.گناه بزرگی است،اما گمان می كنم خداوند مرا ببخشد.او بسيار رحيم است...
خرمگس هر دو دست را با فريادی زننده پرت كرد:اوه،قابل تحمل نيست!قابل تحمل نيست! من چه كرده ام كه باید درباره ام چنين بيانديشيد؟چه حقی داريد،گويی می خواسته ام در مورد شما انتقام جو باشم!نمی بينيد كه فقط می خواهم شما را نجات دهم؟نمی خواهيد هرگز درك كنيد كه دوستتان دارم؟
دست های مونتانلی را به چنگ گرفت و آنها را غرق در بوسه های سوزان و اشك ساخت.
- پدرهمراه ما بياييد!شما را با اين دنيای مرده كشيشان و بتها چكار؟آنان آكنده از غبار قرون گذشته اند،پوسيده اند،فاسد و آلوده اند!از اين كليسای طاعون زده خارج شويد،همراه ما بياييد و قدم در روشنايی بگذاريد!پدر،اين ماييم كه زندگی و جوانی هستيم،اين ماييم كه بهار جاويديم، اين ماييم كه آينده ايم!پدر،سپيده دم بر فراز ماست،آيا می خواهيد حصه خود را در طلوع آفتاب از كف بدهيد؟بيدار شويد،و بگذاريد كه كابوس های هراس انگيز گذشته را از خاطر ببريم، بيدار شويد و ما باز زندگی را از سر می گيريم!پدر،من هميشه شما را دوست داشته ام،حتی آن زمان كه مرا كشتيد،آيا می خواهيد بار ديگر مرا بكشيد؟
مونتانلی دستش را كشيد و فرياد زد:اوه،خدايا بر من رحم كن!تو چشمان مادرت را داری!
سكوتی عجيب،طولانی،عميق و ناگهانی آن دو را فراگرفت.در فلق خاكستری چشم در چشم يكديگر دوختند و قلبهايشان بر اثر هراس از تپش بازايستاد.
مونتانلی به نجوا گفت:ديگر چيزی برای گفتن نداری؟اميدی... كه به من بدهی؟
- زندگی من در نظرم جز برای پيكار با كشيشان ثمری ندارد.من انسان نيستم،يك خنجرم.اگر بگذاريد كه زنده بمانم،خنجرها را تقديس كرده ايد.
مونتانلی رو به صليب كرد:خدايا،اين را بشنو...!صدايش بدون پاسخ در خاموشی تهی فرومرد.
بار ديگر شيطان استهزا در خرمگس سربرداشت:بلندتر صدايش كنيد،شايد خ‍...خفته باشد...

cho0bin
08-05-2011, 10:00 PM
سلام
كتاب عشق های خنده دار از میلان کوندرا رو ميخوام
كسي لينك دانلودشو نداره؟
@};-

rahim
08-22-2011, 12:57 AM
مسیح بازمصلوب ازنیکوس کازنتیزاکیس..........
فوق العاده شاهکار بود و ایضا از همین نویسنده زوربای یونانی با نثری روان و دلنشین. دو تا کتاب از یوستین گردرر پیشنهاد میدهم. دنیای سوفی و راز فال ورق. دنیای سوفی نقطه شروع آشنایی هر کسی با مباحث فلسفی میتواند باشد. این سه کتاب رو سالها پیش در بحبوحه کنجکاوی ها و پیدا کردن چرا های دنیا خواندم و بسیار آرامم کرد.

persha
08-22-2011, 01:36 PM
مجموعه کتاب پارسیان و من که این کتاب 3بخش هست و 1.کاخ اژدها(ضحاک ماردوش) 2.راز کوه پرنده (رستم) 3.رستاخیز فرا می رسد (کوروش کبیر) البته قبلا 3جلد بوده و الان در یک کتاب به صورت 3بخش است این کتاب بخشی از گذشته این سرزمین را بصورت رمان به عرصه معاصر فرا خوانده. پیشنهاد می کنم حتما بخونید.

rahim
08-22-2011, 02:32 PM
نویسنده این کتاب کیه ..

rahim
01-27-2012, 07:39 PM
این کتاب رو تقدیم می کنم به دوست عزیزم کریم ...

====================================
کتاب "بیشعوری" نوشته دکتر خاویر کلمنت آمریکایی و ترجمه محمود فرجامی در 170 صفحه طی روزهای اخیر روانه بازار مجازی طبع شده است. نام اصلی کتاب "assholism" است و شاید ترجمه این عنوان به بیشعوری به محدودیت واژگان معادل آن در زبان فارسی برمی گردد چرا که بیشعور در ادبیات ما به نادان و احمق و بی ادراک معنا می شود و ای بسا کلمه "پفیوز" به معنای بی صفت و بی غیرت، دلالت معنایی بیشتری برای "اسهولیزم" داشته باشد. در عین حال با توجه به استفاده نویسنده از کلام طنز و سخنان طعنه آمیز در کتاب به نظر می رسد ترجمه عنوان کتاب توسط مترجم، هوشیارانه صورت گرفته و هیچ واژه ای همچون "بیشعوری" در این محتوا نمی تواند مفهوم طنز را نیز بر خود حمل نماید.


تصویر روی جلد کتاب اثر معروف نقاشی "ادوارد مونک" نروژی از نقاشان سبک پست امپرسیونیسم با نام "جیغ" است. مونک یکی از منتقدان اخلاقی انسان نوین نیز به شمار می رود و موضوعات مهم آثارش عبارتند از رنج، مرگ و عشق فاسد؛ موضوعاتی که ارتباط مستقیم با "assholism" یا بیشعوری دارند. ترجمه این کتاب همراه با توضیحات مختصر مترجم در پانوشت ها بسیار روان صورت گرفته است و از اغلاط املایی آن که بگذریم ترجمه ای قابل تحسین شده است.
بیشعوری (Assholism) سکه‌ی رایج و پر عضوترین مکتب دنیای کنونی‌ست ,بیشعورها دارند دنیا را برمی‌دارند. همان کسانی که آگاهانه با رفتار و گفتار احمقانه، خودخواهانه و وقیحشان حق دیگران را می‌خورند اما همیشه حق به جانبند و مظلوم‌نمایی می‌کنند. … چقدر آشناست؟!

این کتاب با لحنی طنزآمیز شما را با چهره‌ی هولناک این آشنایی آشناتر می‌کند.

=========================

http://s1.picofile.com/file/6760330980/assholism.jpghttp://s1.picofile.com/file/6760329974/bisho_www_panjereno_ir_.rar.html

Karim
02-20-2012, 07:23 PM
یکی از بهترین کتابهایی که خوندم
کیمیاگر
http://mardanweb.ir/images/2010/09/kimiagar.jpg
کیمیاگر نام یک کتاب رمان بسیار زیبا و خواندنی از نویسنده مشهور برزیلی به نام پائولو کوئلو میباشد.
اين رمان درباره ی چوپانی اسپانيايي به نام سانتیاگو است که زادگاهش را در اندلس ترك می کند و به شمال افریقا می رود تا گنجی مدفون را در حوالی اهرام مصر پيدا كند. در این راه، با زنی کولی، مردی كه خودش را پادشاه می داند، و یک کیمیاگر آشنا می شود و ....


کتاب حاضر شاهکار پائولو کوئلیو است که یکی از پرفروش ترین کتابهای رمان جهان است. تعداد زیادی از خوانندگان این رمان معتقدند که این کتاب در زندگی آنان تاثیر فراوانی داشته است. به شما هم توصیه می کنم این کتاب فوق العاده را از ادامه مطلب دانلود کنید و از دست ندهید!


لینک دانلود
dl.clickkon.com/ebook/Paulo-Coelho_Alchemist.zip (http://www.arteshesorkh.com/forum/dl.clickkon.com/ebook/Paulo-Coelho_Alchemist.zip)
نویسنده کتاب : پائلو کوئلو ( انگلیسی : Paulo Coelho )
نام کتاب : کیمیاگر ( انگلیسی : Alchemist )
زبان : پارسی

Ali TiFo30
05-15-2012, 06:49 PM
معرفی کتاب – تراژدی آمریکایی

تراژدی آمریکایی نوشته ی تئودور درایزر نویسنده ی ناتورالیست آمریکایی ، طعنه ای گزنده به " رویای آمریکایی " ، در جامعه ای مشحون از ساختارهای قدرتی است که " غیر خودی ها " ی به حاشیه رانده شده سرنوشتی جز تباهی در آن ندارند . درایزر در این رمان برای بازنمایی راستین جامعه ی آمریکا از یک حادثه ی واقعی در سال هزار و نهصد و شش بهره برده و آن را به شیوه ای هنرمندانه پرورده است . تراژدی آمریکایی سرگذشت " یکی از آن میلیونها تن افرادی است که زاده می شوند ، زندگی می کنند ، و از جهان می روند بی آنکه از ته و توی مطلبی سر درآورند . اینان پدید می آیند ، اشتباه می کنند ، و دست آخر در فضایی مه آلود سرگردان می شوند . "

کتاب شناسی : تراژدی آمریکایی / تئودرو درایزر / ترجمه ی سعید باستانی / انتشارات هاشمی
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

ToHHi
05-15-2012, 09:28 PM
اوکی زیبا بود بازم بذار

Ali TiFo30
05-17-2012, 05:56 PM
بارنابی روج ( جلد 1)

چارلز دیکنز
محمد مجلسی

انتشارات دنیای نو
آقای هاردال مالک یک ملک بزرگ و قدیمی است . برارد او و پیشکار برادرش سال ها پیش به قتل رسیده اند و راز قتل آن ها معلوم نشده و اکنون اما دختر برادر زیبایش با او زندگی می کند . اما عاشق ادوارد است اما پدر ادوارد و عموی اما دشمن هم هستند و با دسیسه دو جوان را از هم جدا می کنند و ...
این کتابش نسبت به بقیه کم جریان تر بود و سریع تر پیش می رفت تا این لحظه هم چسبیده به یک خانواده پولدار بچه فقیر فعلا نداریم که بعد بفهمیم ثروت مند بوده . کتاب متوسطی هست جالب نیست اما برای وقتی که دلتون یک قصه ساده می خواد یه قصه قدیمی می تونه انتخاب خوبی باش . این آخرین کتابی هست از دیکنز که سراغش می رم و پرونده دیکنز را بعد از خوندن جلد دوم این کتاب می بندم .

قسمت های زیبایی از کتاب
اگر به ظالم رو بدهی و بگذاری که یک انگشت به حق تو تجاوز کند ، به هزار انگشت هم اکتفا نخواهد کرد .

مصیبت ها و گرفتاری ها دوست دارند گروهی زندگی کنند و گروهی پرواز کنند و از روی هوا و هوس یک باره به سر آدم بیچاره ای خراب شوند و تمام راه های امید و شادی را به روی او ببندند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 05:57 PM
بارنابی روج ( جلد 2 )

چارلز دیکنز
محمد مجلسی

انتشارات دنیای نو
جلد دو تفاوت زیادی با حال و هوای جلد یک داشت . این جا شاهد دعوای گروهک های مذهبی بودیم . یک آقای لرد یک ادعایی می کرد و افراد بد و بدجنس جلد یک همه دور این آقا جمع می شدند قیام می کردند لندن به هم می ریخت و البته از اون طرف در مورد بارنابی هم چیزهایی رو می شد چیزهایی که البته در همون جلد یک خودتون متوجه می شدید این جا واضح گفته می شد . بارنابی فرزند عقب مانده زنی است که در خانه آقای هاردال کار می کرده .
خوش نیومد . فضای جلد یک برام جذاب تر بود اما خوب نمی گم بد هم بود چیز متوسطی بود یعنی در حقیقت بستگی داره اگه با دید یک داستان کلاسیک که توش سیاه و سفید مرز خیلی مشخصی هم دارن برین خوب خوشتون هم ممکنه بیاد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 05:58 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643515256.240.jpg?1238005673

خانه قانون زده ( جلد 1 )

چارلز ديكنز
ابراهيم يونسي

انتشارات سحر
استر دختري هست كه نزد مادر خوانده اش زندگي مي كند . مادرخوانده رفتار خشني با او دارد و استر از مادرش و گذشته اش چيزي نمي داند . پس از مرگ مادرخوانده آقاي جانديس سرپرستي او را تقبل مي كند و بعد از مدتي به عنوان همدم آدا دختر عموي آقاي جارنديس به خانه او نقل مكان مي كند . آدا و چارلز به هم علاقه مندند استر بسيار عاقل و مهربان است و ...
همون قصه هاي معمول ديكنزي ديگه . هنزو شروع نشده مي شه حدس زد احتمالا استر بچه يك خاندان پولدار معروف درست حسابيه و ارثيه بزرگي در انتظارش :دي
زيادي تكراري نويس بوده ديكنز ها ولي با همه اينا دارم از كتاباش لذت مي برم فقط چندي پيش يك كتاب داستان كوتاه دستم بوده يكي دوتا شو خوندم ديدم واي چه دلم تنگ شده براي ادبيات جديدتر . مشكل اينه يكي دو تا نويسنده رو مخم هستن كه چرا شناختي ازشون ندارم .

Ali TiFo30
05-17-2012, 05:58 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643515256.240.jpg?1238005673

خانه قانون زده ( جلد 2 )

چارلز ديكنز
ابراهيم يونسي

انتشارات سحر
توي اين كتاب ماجراي اصل و نصب استر پيگيري مي شه و آدا و چارلز به سر و سامان مي رسند و ماجراهاي عاشقانه براي استر آغاز مي شه و ....
راستش خسته شدم كششي هم برام نداشت همون داستان هميشگي با يك عالمه شخصيت گيج كننده حالا درسته من تبشو گرفتم و نتونستم بي خيال ديكنز شم ولي وقتي ادبيات جديد اين قدر خلاقانه است توصيه نمي كنم كسي پشت سر هم وقتشو براي ديكنز بذاره :دي
همش همينه يك خانواده پولدار با يك سري ادم خيلي خوب يك سري ادم خيلي بد يك ادم بينواي خوب و خوشگل كه بعدا مي فهميم اصل و نصبش به ادم پولداراي خوب مي رسيده . خسته كننده است .
در مورد خود ديكنز هم بگم علت جدايي اون و همسرش شايعات فراوان مبني بر ارتباط ديكنز با يك هنرپيش جوان بوده :دي اي نامرد

Ali TiFo30
05-17-2012, 05:58 PM
روزگار سخت

چارلز ديكنز
حسين اعرابي

انتشارات نگاه
داستان در شهري اتفاق مي افته كه مسئولينش معتقد به حقيقت هستند و اجازه هيچ گونه احساس يا تخيلي را به بچه هاي خود نمي دهند . لوييزا فرزند ارشد آقاي گراندگريند هست كه از كودكي چيزهاي زيادي آموخته و با تمام وجود او را از احساسات دور نگه داشته اند . او با اقاي باندربي پولدار ازدواج مي كند و ...
نقد اين نوع تربيت فيزيكي و ماشيني هست نقد نبود احساسات و تخيل توي زندگي آدمها و همچنين اعتراضاتي هم به سخت بودن طلاق توي جامعه اون روز انگليس داره . چيزي كه توي ذهنش هست زيباست ديد منتقدانه اي كه داره و ضعفه هايي كه خوب درك مي كنه اما زيادي واضح بيانشون مي كنه خيلي عاميانه اما با همه اين ها من خوشم مي ياد و به دلم مي شينه هر چند زمان خوندن اين كتاب ها گمونم توي سن هاي پايين تره و اون موقع پيوند بهتري با روح كتاب برقرار مي شه .
در اين مورد انتقاداتي كه به طلاق داشته در حقيقت خود آقاي ديكنز هم از قربانيانش بوده اون و همسرش با هم توافق نداشتند و مي خواستند از هم جدا شدند كه در شرايط اون موق اصلا خوشايند نبوده و در نتيجه اونا توي ملا عام با هم ظاهر مي شدند و نمي ذاشتند كسي بفهمه كه جدا شدند .

قسمت زيبايي از كتاب
بهترين صلت ما مردم هميشه باعث بدترين عاقبت و بيشترين رنج براي ما مي شه .

Ali TiFo30
05-17-2012, 05:59 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9648940077.240.jpg?1270795807
دوریت کوچک

چارلز دیکنز
محمد قاضی

انتشارات هدایت
آرتور در بازگشت به پیش مادر متوجه می شود که دختر جوانی در نزد مادرش کار می کند که فامیل او دوریت می باشد . آرتور بر خلاف مادرش جوان مهربان و سخاوتمندی است و به زندگی دوریت علاقه مند می شود و متوجه می گردد که او در زندان متولد شده و پدرش سال هاست به خاطر بدهکار بودن در زندان به سر می برد و سعی می کند به او کمک کند .
خوب شبیه بقیه داستان های دیکنز بود همون خط مشی یک سری آدم فقیر و یک سری ادم ثروتمند و ادمای خوبی که فقیرن و پول دار می شن و بچه هایی که در اصل والدینشون کسای دیگه هستند . خیلی تکراری هست به نظرم دیگه همه داستان هاش همین نکات را داره . یک چیز کلی خوندن یکی دوتاش تنوع داره برای ادم ولی وقتی جدی همشو کنار هم قرار می دی به نظر من سعی کرده مشکلات عصر خودش را بیان کنه اما خلاقیتش چندان زیاد نبوده .
از روی این کتاب فیلمی هم ساخته شده . دیکنز کلا ادم هدفمندی بوده و تا اخر عمرش در راه کمک به زنان و بچه ها و از بین بردن قوانین ظالمانه تلاش کرده .
پ. ن : فاطمه جونم ممنون بابت اون پیغام خیلی خوشحال شدم نمی دونستم این جا را می خونی

Ali TiFo30
05-17-2012, 05:59 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9646742491.240.jpg?1324550477
آرزوهاي بزرگ

چارلز ديكنز
ابراهيم يونسي

انتشارات نيل
اين كتاب هم يكي ديگه از نوشته هاي خيلي معروف ديكنز هست كه باز به خاطر برنامه كودك هممون با داستانش اشنايي داريم . پيپ پسر كوچكي كه با خواهر و شوهرخواهر آهنگرش زندگي مي كند . خانم هاويشان زن ثروت مندي كه در تاريكي مطلق روزگار مي گذراند و روزي از پيپ مي خواهند براي بازي به آن خانه رود و اين گونه پيش با استلا دختر زيباي بدون قلب اشنا مي شود .
همون روند كلاسيك عامه پسند ولي خيلي زيبا . خيلي دوسش داشتم كه نمي دونم شايد دليلش يك جورايي يادآوري روزهاي كودكي هم باشه و البته اين شايد خيلي پر رنگ هست .
چارلز ديكنز مدتي يك روزنامه از خودش داشته و توي اون مطلب هم مي نوشته .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
عمل رفتن از تصور آن آسان تر است .

شيادان و فريب دهندگان عالم در مقام مقايسه با خودفريبان كسي نيستند .

آنچه كه روزي مصاحب شايسته آدم بوده يك روز ديگر مصاحب نامناسبي خواهد بود .

دري كه به سوي زندگي باز مي شود به طرف انسان نمي آيد بلكه انسان بايد به سوي آن برود .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:00 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643692971.240.jpg?1303532888
دیوید کاپرفیلد

چارلز دیکنز
احمد پنهای خراسانی

انتشارات بنگاه کتاب
خوب داستان دیوید کاپرفیلد هم معرف حضور همه هست . پسرک یتیمی که مادرش با مرد خشن و بی رحمی ازدواج می کنه و اونا دیوید را به مدرسه شبانه روزی می فرستن . مشکلات و تحقیرهایی که دیوید توی زندگیش تحمل می کنه و با این حال سعی داره راهشو به سوی اینده باز کنه .
من متاسفانه نسخه کوتاه شده کتاب را خوندم نه نسخه کامل که خوب نسخه کوتاه شده از نظر ادبی جای بحث و بررسی نداره ولی در حال کلی این داستان را خیلی دوست دارم و خیلی هم باهاش خاطره دارم .
نکته جالب اینه که دیکنز تصمیم می گیره زندگی نامه اش را بنویسه ولی در بین راه متوجه می شه زندگی نامه نویس نیست پس تکه تکه های اون نوشته و گوشه هایی از زندگی خودشو سرمش قرار می ده تا دیوید کاپرفیلد را بنویسه .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:01 PM
ماجراهای آقای پیک ویک

چارلز دیکنز
محمدتقی دانیا

انتشارات فخر رازی
اقای پیک ویک نجیب زاده پولداری هست که اهل تحقیق و تفحص است و باشگاهی داره که اعضای اون با هم خیلی رفیقن و ماجراهای مختلفی را می افرینن که تا حدودی طنز هم هست . ماجراها مختلف از خرابکاری توی مهمونی گرفته ، حاضر شدن توی دادگاه و .... یعنی اتفاقات مختلف برای چندتا رفیق با اخلاق های خاص
نمی دونم چرا ولی یک جورایی منو یاد شوایک سرباز پاک دل می اندازه شاید به خاطر سام خدمتکار شوخ و شنگ اقای پیک ویک . یک جورایی بامزه است قشنگه کلاسیکه و خیلی هم البته چیز خاصی نیست که شاید البته خصوصیت کلی نوشته های اون دوره باشه در عین قشنگ و خاطره انگیز بودن با توجه به سلیقه امروز نمی تونن کتاب های خاصی هم برای شما باشن ولی خوب قشنگ هست و در حقیقت شروع شهرت دیکنز بوده
دیکنز بعد از یک ماجرای عاشثانه ناکام با دختر رئیسش نهایتا با دختر یکی از همکارانش ازدواج می کنه که حاصلش هم ده فرزند بوده !

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:01 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643515997.240.jpg?1303528974
دوست مشترک ما

چارلز دیکنز
عبدالحسین شریفیان

انتشارات نگاه
پدر جان هارمون که مرد بسیار ثروت مندی بوده فوت کرده و همه دارایی برای این پسر خارج از شهر باقی مانده به شرطی که با دختری شدیدا زیبا و پل پرست به نام بلا ازدواج کند و در غیر این صورت پول به بافرها یعنی خدمتکارهای خانه می رسد . بر اثر اشتباهی همه فکر می کنند جان مرده و این فرصتی است تا جان همه چیز را از نزدیک بسنجد
همون طور که توی بیشتر منابع هم ممکنه بخونید کتاب به صورت کلی در مورد پول هست این که چه تاثیری توی شخصیت آدم ها ، راه زندگیشون و خوشبختی آنها داره . کلیت فضا و داستان سازیش شبیه هم الیور تویست هست همون قلم . شاید دوباره هندی بازی هایی داره شاید اگر یک نویسنده امروز این طور بنویسه بهش بگیم عامه پسند ولی با همه این احوال کتاب نسبتا زیبایی بود و البته بسیار طولانی بود در عین حال
پدر خود دیکنز ادم مسئولیت پذیری نبوده و وقتی دیکنز 12 اسله بوده اون راهی زندان می شه و در نتجیه چارلز دیکنز برای مدتی تحصیل را رها می کنه و در کارخانه واکس سازی برای تامین معاش کار می کرده
پ. ن : مدتی نبودم یعنی بودم ولی حس کتاب خونی در کل پریده بود این کتاب ها هم جذابیت زیادی نداشت و شدید طولانی بود و به این حالت دامن می زد و در نتیجه قسمت زیبا هم جدا نکردم

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:03 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643211622.240.jpg?1188675595
داستان دو شهر

چارلز ديكنز
مينو مشيري

انتشارات علمي و فرهنگي
داستان دو شهر اشاره به پاريس و لندن داره و زمانش قبل و حين انقلاب فرانسه هستش . چارلز دارني يكي از اشراف فرانسوي هست كه كلا از شيوه زندگي اشرافي و فساد اين طبقه ناراضي هست كشورش را ترك مي كنه و وار انگليس مي شه و با لوسي ازدواج مي كنه . در زمان انقلاب فرانسه اونا مجبور مي شن به فرانسه برگردن و اين جاست كه خشم مرد فرانسه نسبت به اشرافي قبلي دامن اونها را هم مي گيره .
داستان دو شهر هم يكي از معروف ترين كتاب هاي ديكنز هست كه جز پرفروش ترين رمان هاي تك جلدي دنيا محسوب مي شه .
موضوع داستان براي من خيلي جالب بود اين كه طغيان انقلاب و خشم عليه ظلم گاهي خودش خيلي ظالمانه و بي عدالت مي شه اين روند و اين موضوع را خيلي مي پسنديدم ولي نحوه اتمامش خيلي هندي بود شخصيت پردازيش چندان عميق نبود و بيشتر ماجرا محور بود كه من زياد اين تيپ نوشتن را نمي پسندم اما با همه اين احوال جذاب و گيرا بود و نوشته زائد نداشت . در كل كتاب خوبي بود هر چند من اليور تويست را بيشتر دوست داشتم .
چارلز ديكنز هم كتاب مي نوشته و هم روزنامه نگار بوده .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:03 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/B0000W8IO4.240.jpg?1269835459
اليور تويست

چارلز ديكنز
يوسف قريب

انتشارات گوتنبرگ
داستان اوليور تويست را كه حتما همه مي دونن . كارتونش و فيلمش را توي كودكيمون زياد ديديم . پسر بچه كه توي نوان خانه بزرگ مي شه و اون قدر بهش ظلم مي شه كه از اون شهر فرار مي كنه و راهي لندن مي شه و اونجا به دست يك يهودي مي افته كه تيمي از بچه هاي دزد و ولگرد را اداره مي كنه و اليور را نيز تحت حمايت خود قرار مي دهد . اوليور كودكي خوش ذات و مهربان است كه قادر به دزدي نيست و سرنوشت نيز اتفاقات زيادي را سر راه او قرار داده است .
اوايل كتاب خيلي خوش نيومد به نظرم زيادي سياه و سفيد كرده همه چيز رو و خيلي ديگه بزرگ نمايي داره ولي با همه اين احوال و با توجه به اينكه داستان را مو به مو مي دونستم و فيلم و كارتونشو را ديده بودم اما كتاب شديد برام جالب بود و اصلا نمي تونستم زمين بذارمش و تازه دلهره هم داشتم براي همين مي گم كتاب خيلي قشنگي بود و خوشم اومد چون نهايت با همه اين عوامل توي جلب توجه ام موفق بود .
ديكنز از نويسنده هاي موفق و تاثير گذار انگليسي هست .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:04 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9645989833.240.jpg?1263027100
از دل گریخته ها

مسعود بهنود

نشر علم
حبیب : نوازنده دربار که از پشت چشم بند عاشق شده
نایب : پهلوان انارک که نامزدش همسر شاه می شود
باغ بالا : در مورد جنبش تنباکو هست
جشن کمپانی: کمپانی فرنگی می خواهد با گرفتن مهمانی وجود خودش را اعلام نماید
مونس : زنی که شاه شوهرش را مجبور کرده سر او هوو بیاورد
خانم باشی : زنی که عاشق شاه بوده همسر شاه بوده و بعد ...
ملیجک : ملیجک دربار از خاطرات ناصرالدین شاه می گوید
بدل : مردی که تبدیل به بدل شاه می شود
عقرب و گل سرخ : زن از سرنوشتش می گوید این که پدرش را کشتند و او چگونه همسر وزیر شد
خوب از مسعود بهنود قبل از عید کتاب هایی را معرفی کردم این کتاب هم توی برنامم بود که گیرم نیومد و گفتم الان بهش بپردازم . همون حال و هوای بهنودی هست دیگه هر چند من کلا فهمیدم با داستان کوتا های بهنود راحت تر از رماناش ارتباط برقرار می کنم و کلا این کتاب را بیشتر از بقیه کتاب هاش دوست داشتم
از روی اسم کتاب یادم نیومد ولی وقتی داستان ها را خوندم مطمئن شدم کتاب را قبلا خوندم حتی به نظرم زمانش خیلی نزدیکه ولی یادم نمی یاد کی و کجا

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:04 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643124487.240.jpg?1170448659
زنده باد زاپاتا

جان استين بك
همايون نورحامر

انتشارات ني
كتاب هاي مختلفي از اشتاين بك نويسنده بزرگ و معروف آمريكايي معرفي كردم . براي حسن ختام هم گفتم سري به يك فيلم نامه بزنيم . اين فيلم نامه نوشته اشتاين بك هست كه البته از روي رمان ديگه اي به نام زاپاتاي شكست ناپذير نوشته اجكامپ پينچون نوشته شده .
زاپاتا شورشي مكزيكي هست كه بر عليه رژيم ستمگر بلند مي شه با اونها مبارزه مي كنه و حتي قدرت را كنار مي ذاره كه مبادا به اهداف و ايده آل هاي زندگيش خيانت كنه . توي اين مبارزه سختي هاي زيادي مي كشه و نهايتا هم با نامردي مي كشنش و بعد از اون جنبشي توي مكزيك به وجود مي ياد كه به احترام اون ساپاتيستا نام گذاري مي شه .
خيلي قشنگ بود من واقعا خوشم اومد و خيلي هم دلم مي خواد فيلمشو ببينم . موضوع داستان و شخصيت زاپاتا تاثيرگذار بود و خيلي هم روان و با درايت نوشته شده بود . از دستش نديد .
از روي اين فيلم نامه اليا كازن فيلمي مي سازه كه مارلون براندو و آنتوني كويين توش نقش آفريني كردن .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
وقتي آدم يك بار با كسي حرف زد ، ديگر كشتنش خيلي مشكل تر مي شود .

سپر يك جنگجو ، قلب معشوقه ي اوست .

عشق را جز با عشق نمي شود خريد .

يك مرد مقتدر ، مردم ضعيفي تحويل مي دهد . مردم قوي نيازي به آدم مقتدر ندارند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:04 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9648766010.240.jpg?1189662961
شرق بهشت

جان اشتاين بك
پرويز شهدي

انتشارات مجيد
شرق بهشت يك رمان طولاني از داستان دو نسل از خانواده هاست . يك داستان اجتماعي كه محوريتش هم دو خانواده اصلي هستند . يكي مردي نيك منش و مخترع كه زميني خشك و بي و آب علف دارد با تعداد زيادي فرزند كه هر كدام سرنوشتي دارند و ديگري كه در حقيقت موضوع اصلي كتاب نيز هست در مورد مردي است كه دو پسر دارد پسر اول خشن و مرموز و پسر دوم بسيار پاك سرشت است و دختري هيولا وار به زندگي آنها وارد مي شود .
داستان بررسي اين رابطه ها و سرانجامشون هست . من خيلي كتاب رو دوست داشتم . يك كتاب رئال خيلي صاف و ساده و مستقيم كه يك داستان پر كاراكتر داره . شايد زا اون موضوعات و نوشنه هاي قديمي كه الان زياد هم با مذاقمون خوش نياد ولي اگر دلتون هواي اين داستان ها را كرده و حوصله كتاب طولاني داريد انتخاب خيلي خوبي مي تونه باشه چون روابط را زيبا توصيف كرده و جذابيت متن هم بالاست .
شرق بهشت از كتاب هاي خيلي معروف و فوق العاده پرفروش اشتاين بك هست كه البته توي ايران زياد معروف نشده . به هر حال فكر مي كردم توي معرفي اشتاين بك حتما بايد به اين كتاب كه از آثار مهمش هست پرداخت .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
آدم مي تواند به هر چيزي ، اگر تنها چيزي است كه دارد ، افتخار كند . هر قدر تهيدست تر باشد ، بيشتر لازم مي شود به آنچه دارد ببالد .

طي سال هاي خشك مردم سال هاي پربار و مساعد را از ياد مي بردند و در سال هاي بعد ، وقتي باران به فراواني مي باريد ، خشك سالي را . هميشه اين طور بوده است .

وقتي كودكي براي اولين بار بزرگ تر ها را به همان شكلي كه هستند مي بيند ، وقتي براي اولين بار به ذهنش خطور مي كند كه بزرگ ترها از ذكاوت خارق العاده اي برخوردار نيستند ، قضاوت هاشان و جمله هاشان هميشه صحيح نيست ، دنياي كودكانه اش فرو مي ريزد و هرج و مرجي وحشتناك جاي آن را مي گيرد . بت ها در هم مي شكنند و امنيت از بين مي رود و موقعي كه بتي فرو مي افتد ، نيمه شكسته نيم ماند ، تماما خرد مي شود و در بستري از كثافت فرو مي رود .

حتي اگر آدم هرچه را كه دراد دور بريزد ، باز گناه هاي كوچكي براي عذاب دادن خود نگه مي دارد . اين ها اخرين چيزهايي است كه ما رها مي كنيم .

هيچ كس به آن نياز ندارد . نصيحت يك هديه است .

دوست داشته شدن خيلي خوب است ، حتي اگر دير شده باشد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:05 PM
روزگاري جنگي درگرفت

جان استاين بك
محمدرضا پورجعفري

انتشارات قطره
اينم يك كتاب ديگه از اشتاين بك كه داستانم نيست اشاراتي است در مورد جنگ . تجربيات جنگ در انگليس و آفريقا و ايتاليا . قسمت قسمت هست و در هر قسمت يك نكته جالب يا قابل توجهي از جنگ را رفته مثلا خرافات سربازها يا مثلا يادگاري هاشون و .....
قشنگ بود چيز خارق العاده اي نبود ها ولي قسمت هاي جالبي را انتخاب كرده بود و با لحن صاف و ساده اي هم نوشته بود كه به دل مي نشست بعضي چيزها در مورد جنگ مثلا احساسات سربازها قبل از حمله و اينا خيلي جالب بود براي من و كلا كتاب را دوست داشتم .

قسمت زيبايي از كتاب
مقاله مي گه كه ما اعصابمان از فولاده ، هيچ وقت نمي ترسيم . و اينكه تو دنيا چيزي كه مي خوايم اينه كه تمام روز و شب رو پرواز كنيم و حساب آن جري رو برسيم . هيچ وقت همه چيزي راجع به شجاعتمان نشنيده بودم . سه چهار دفعه خوندمش . سعي كردم خودمو راضي كنم كه نمي ترسم .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:06 PM
سلطنت كوتاه پپين چهارم

جان اشتاين بك
حميد الياسي

انتشارات اميركبير
پپين چهارم مردي بازمانده از خانواده هاي اشرافي فرانسه است كه ندگي متوسطي دارد يك همسر يك دختر عجيب و غريب و خودش كه عاشق آسمان ، ستاره ها و تلسكوپش است . در اين ميان آشفتگي هاي سياسي در فرانسه زياد شده و آنها تصميم به احياي حكومت سلطنتي دارند و پپين از همه جا بي خبر براي سمت پادشاهي فرانسه در نظر گرفته مي شود .
خيلي با كتاب هاي ديگه اشتاين بك فرق داشت يك كتاب فانتزي كه به صورت سمبليك اتاق ها و انديشه هاي مختلف و مهم جامعه را مورد نقد قرار مي داد و طنز زيادي توش نهفته بود . يعني تغيير سبك خيلي شديد بود . به نظرم كتاب متوسطي بود و دوستش هم نداشتم در واقع . هر چند من كلا كتاب هاي فانتزي را دوست دارم به خصوص وقتي در زيرمايه هاي طنزش انتقادات اجتماعي باشه ولي كسل كننده بود طنز جذابي نبود . مثل اينكه يك آدم خشك و بدون استعداد خنده بشينه براي شما جوك هاي زيبا بگه . حداقل با سليقه شخصي من زياد جور نبود .
اشتاين بك در دانشگاه دانشجوي رشته زيست شناسي بوده كه نصفه نيمه رهاش مي كنه . جالبه !

قسمت هاي زيبايي از كتاب
مردها يا بچه هستند يا پير و برايشان حد وسطي متصور نيست .

شكي نيست كه هر زني به زني ديگر احتياج دارد ، همچنان كه ديگ بخار هم بايد دريچه ي اطميناني داشته باشد تا در اثر فشار منفجر نگردد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:07 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9640006289.240.jpg?1269829434
خوشه هاي خشم

جان اشتاين بك
شاهرخ مكسوب – عبدالرحيم احمدي

انتشارات اميركبير
داستاني است در مورد يك خانواده فقير آمريكايي كه در پي يافتن كار راهي ايالت كايفرنيا شده اند . خانواده اي كه با وجود پدربزرگ و مادربزرگ يك زن حامله و دو بچه كوچك احتياج زيادي به سرپناه و غذا دارند و حاضرند براي هر مزدي كار كنند تا شكمشان سير شود . آنها فكر مي كنند در كاليفرنيا كار زياد است اما متوجه مي شوند كه تعداد كارگرها چندين برابر كارهاي موجود است و كارفرمايان مرب مزدها را كم مي كنند.
داستان قشنگيه خيلي خوب نوشته شده و خيلي قصه وار و زيبا لايه هاي عميق و معنويش را آشكار مي كنه كلا جذابه هرچند يك جاهايي شما را ياد در نبردي مشكوك مي اندازه ولي در كل شرح سفر خانواده لذت بخش و زيباست .
از روي اين كتاب فيلمي هم ساخته شده و مدتي در آمريكا ممنوع بود و حتي كارفرمايان با فريب كارگران آنها را واداشتند تا نسخه هاي اين كتاب را آتش بزنند . اشتاين بك به خاطر اين كتاب برنده جايزه پوليتزر شده .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
نحوه ي فكر كردن هم بعد از مدتي عادت مي شه و ديگه عوض كردنش سخته .

يه چيزي تو زندون ياد گرفتم كه مي خوام بهت بگم ، آدم هيچ وقت نبايد به اون روزي كه آزاد مي شه فكر كنه . اينه كه آدمو ديوونه مي كنه . بايد به فكر امروز بود و بعد به فردا.

آزادي تو بستگي به پولي داره كه براي خريدش مي دي .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:07 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/6009105717.240.jpg?1270801048
مرواريد و تاتوي سرخ

جان اشتاين بك
سيروس طاهباز

انتشارات نگاه
تاتوي سرخ كه همون اسب سرخ هست و مرواريد داستان صيادان مرواريدي است كه بسيار فقير هستند در آلونك هايي زندگي مي كنند و هيچ امكاناتي براي زندگي راحت ندارند اما روزي كينو يك مرواريد درشت به دست مي آورد كه همه مي خواهند به نوعي آن را صاحب شوند ...
خوب من فيلم مرواريد را ديده بودم و واسه همين كتابش ديگه برام جذابيتي نداشت چون تكه تكه داستان را مي دونستم ولي وقتي فيلمش را ديدم دوست داشتم و موضوع جالبي بود برام .
گفتم اين چند تا اثر معروف اشتاين بك را هم معرفي كنم اجالتا كه معرفيش كامل باشه .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:08 PM
ماه پنهان است

جان اشتاين بك
پرويز داريوش

انتشارات اساطير
كتاب راجع به روستايي است كه در زمان جنگ به اشغال نيروهاي آلماني درامده . دهكده خيلي راحت اشغال مي شود و آلمان ها معتقدند چه جاي خوب و آرامي است چه مردم افتاده اي دارد و بهتر است بعد از جنگ هم ساكن همين منطقه باشند اما سربازان باتجربه تر مي دانند كه جنگ اين گونه نمي ماند و كسي كه اسير شده قادر به تحمل نگهبان خود نيست و دير يا زود به فكر آزادي مي افتد .
قشنگ بود اين كتابشو بيشتر از قبلي دوست داشتم لفت دادن الكي نداشت و تغيير حالت هم سپاهيان هم مردم را خوب نشون داده بود و خيلي ظريف روش كار كرده بود از اين نكته اش خوشم اومد .
اشتاين بك براي ادامه تحصيلات وارد دانشگاه شده ولي اونو نيمه كاره رها كرده و به كارهاي مختلف ديگه اي روي آورده !

قسمت هاي زيبايي از كتاب
جنگ خيانت و نفرت و خرابكاري امراي ارتش و بيماري و خستگي است تا وقتي كه خود جنگ به پايان برسد و آن وقت هيچ تغييري رخ نداده است جز فرسودگي هاي تازه و نفرت هاي جديد كه جاي كهنه ها را بگيرد .

شكست يك موضوع آني است . شكست پايدار نمي ماند .

آن وقت كه كشتيدش بيش از آنكه وحشتناك باشد براي من عجيب بود . آن وقت كاملا باورم نمي شد .
توندر گفت : شوهرت ؟
مولي گفت : آره و حالا در اين خانه بي سر و صدا باور مي كنم . حالا كه برف روي بام سنگيني مي كند باور مي كنم . و در تنهايي و بي كسي پيش از طلوع آفتاب ، توي رخت خواب نيمه گرم ملتفت مي شوم .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:08 PM
در نبردي مشكوك

جان اشتاين بك
محمد قاضي

انتشارات آگاه
در نبردي مشكوك داستان افرادي است كه عليه ظلم طبقه بالاي جامعه ايستاده اند و مبارزه مي كنند . جيم از گذشته از زندگي اش خسته شده و به انجمن مي پيوندد و در گوشه اي از كشور حقوق سيب چينان كم شده . جيم و مك به آنجا مي روند تا اعتصاب را رهبري كنند .
متوسط بود خوب نوشته شده ولي چيز خاصي هم نيست موضوعش هم زياد براي من جالب نيست در عين خوب نوشته شدن و خوب پرداختن موضوع چيز اعجاب انگيزي هم نداره كه خيلي جلبتون كنه . منو ياد كتاب هاي امیل زولا مي انداخت .
اشتاين بك از اون نويسنده هايي هست كه معتقدند دو دوره توي نويسندگيش داشته زماني كه به فكر توده مردم بوده بر عليه ظلم حرف مي زده و نوشته هاي خوبي هم داشته و ديگري وقتي بي خيال مردم مي شه و به قدرت و ثروت مي چسبه و جذابيت آثارش هم كم مي شه .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
من گرسنه و تشنه ي آن اميد و آرامشي بودم كه هرگز با آن آشنا نشدم .

از كاري كه با زور و تعدي پيش رفته باشد نتيجه اي به جز زور و تعدي گرفته نخواهد شد .

انسان خودش را در نبردي كوركورانه و وحشتناك درگير كرده است تا از گذشته اي كه چيزي از آن به يادش نمانده است ببرد و به سمت آينده اي پيش برود كه خود قادر به درك و پيش بيني آن نيست .

در جنگ فرمانده خوب مي داند كه سرانجام عده اي را از دست خواهد داد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:08 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9642621972.240.jpg?1303569957
اسب سرخ

جان اشتاين بك
مهدي افشار

انتشارات اكباتان
جودي پسرك آرام و كم رويي است كه در يك مزرعه زندگي مي كند . روزي پدر او اسب سرخي را همراه مي آورد تا مال جودي باشد جودي قرار است از او مراقبت كند و بسيار به اسب دل بسته مي شود . كتاب شرح مراقبت ها و احساس هاي جودي به اسب سرخ است . هرچند در ادامه داستان اسب سرخ مي ميرد و قرار است نلي اسب ماده مزرعه باردار شده و كره او به جودي برسد و اينجا شاهد مراقبت هاي جودي از يك اسب باردار نيز هستيم .
كتاب متوسطي بود راستش من توضيحاتش را راجع به اسب ها و نحوه تيمار و پرستاريشون را خيلي دوست داشتم شبيه كسي بود كه عاشق اسب باشه و بخواد با اين كتاب اداي ديني بكنه ولي از نظر موضوعي اصلا انسجامي نداشت معلوم نبود چي مي خواد بگه چرا اين طور مي شه چرا اين اتفاقات و موضوعات گرد هم اومدند !!!!
جان اشتاين بك هم كه از نويسنده هاي بزرگ و معروف دنيا و برنده جايزه نوبل هست .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:09 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/B00008Q8GN.240.jpg?1270826383
موش ها و آدم ها

جان اشتاین بک
پرویز داریوش

انتشارات اساطیر
ژرژ . لنی دو کارگر روزمزد هستند که با یکدیگر سفر می کنند . لنی مردی بسیار تنومند و بزرگ ولی با عقلی ناقص و کودک مانند است که عاشق ناز کردن موشها ، خرگوش ها و کلا چیزهای نرم و قشنگ است ولی چون عقلش نمی رسد آن ها را فشار می دهد و می کشد .ژرژ مراقب اوست و سعی می کند مانع از خرابکاری های او شود . آنها می خواهند پول هایشان را جمع کنند تا یک مزرعه برای خودشان بخرند ...
فوق العاده قشنگ بود موضوعش که خیلی زیبا و تفکر انگیز بود نحوه بیانش و دراوردن شخصیت لنی هم عالی بود و واقعا اشک تو چشم آدم حلقه می زد . این کتاب معروف ترین اثر جان اشتاین بک هست که نمایش نامه ها و فیلم هایی هم از روش ساخته شده .
نام کتاب هم از شعر رابرت برن گرفته شده .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:09 PM
حراميان

ويليام فاكنر
تورج ياراحمدي

انتشارات نيلوفر
پدر و مادر و پدربزرگ لوسيوس براي مراسم ختم به مدت 4 روز به شهر ديگري رفته اند . پدر بزرگ لوسيوس اولين اتوموبيل آن شهر را دارد كه بون راننده پدر بزرگ عاشق اين اتومبيل شده بون تصميم مي گيرد به همراه لوسيوس اين 4 روز را با اتوموبيل به شهر ممفيس بروند و در بين راه متوجه مي شوند ند خدمتكار سياه نيز در ماشين پنهان شده و اين شروع دردسرهاي آن هاست ...
آخرين رمان فاكنر كه به تازگي هم ترجمه شده كتاب برنده جايزه پوليتزر هم بوده . خيلي قشنگ بود من به شدت دوسش داشتم قلم عالي و داستان سرايي زيبا از اونايي كه واقعا قصه است و شما را با خودش همراه مي كنه

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:10 PM
پاسکا دختر اهل نوئورو

گراتزیا دلددا
بهمن فرزانه

انتشارات ثالث
پاسکا نامزد پسرعموی چوپان خود هست و همه ان دو را زن و شوهر می دانند ولی پاسکا که متوجه زیبایی و طنازی خود شده ناگهان انصراف خود را اعلام می کند . ملکیوره از این موضوع ضربه سختی می خورد و قادر به تحمل شرایط نیست از سویی ناراحت است و از سویی دیگر دختر را دوست دارد ....
تقریبا خوب بود خوب من عاشق دلددا هستم و هر کتابی که تونستم ازش گیر بیارم را خوندم مثل بقیه کتاباش سعی داشت اتفاقات معمول زندگی را با پس زمینه های روان شناسیشون به تصویر بکشه من از این کارش خوشم می یاد بیشتر روی ذهن شخصیت های داستان و عکس العملاشون کار می کنه این بار هم همین طور بود ولی خوب شاید من انتظار عکس العملای دیگه ای را داشتم و چیزی که بیشتر مجذوبم بکنه رو .
ترجمه آقای فرزانه مثل همیشه رودست نداشت .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:10 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643058875.240.jpg?1177386877
زن تسخير شده

دونالد بارتلمي
شيوا مقانلو

انتشارات مركز
بعضي از دوستان مان كلبي را تهديد كرده بودند ، سلطان جاز ، ظهور سرمايه داري ، جدايي ها و رگبار طلا تكراري هستند .
آغوش معركه : آقاي بادكنك و خانم سوزن قرار است در آغوش هم بروند .
زامبي ها : زامبي ها به دهكده آمده اند تا زن بگيرند .
شهر كليساها : دختر مسئول كرايه اتوموبيل به شهري مي رود كه همه در كليسا زندگي مي كنند .
نامه اي نوشتم : به رئيس جمهور ماه نامه اي نوشته مي شود تا از شرايط زندگي در ماه سوال شود .
نوازنده ي پيانو : گفت و گوي زن و شوهر و مرد كه از پيانوي همسرش مي ترسد .
مرد شني : نامه مرد به روانكاو دوست دخترش .
اولين كار بدي كه بچه كرد : قرار بود به ازاي پاره كردن هر صفحه كتاب بچه 4 ساعت جريمه شود .
زن تسخير شده : مرد زني را تسخير كرده تا با او زندگي كند و بعد رفته رفته قوانين تغيير مي كند .
هيات اعزامي : اينم يك جور داستان تصويريه .
خوب و بازم يك مجموعه ديگه از آقاي بارتلمي . حال و هواش همون بود ولي توي اين سه تا كتاب اينو بيشتر از همه دوست داشتم . نمي دونم چي بگم برخي از داستان هاش مثل اولين كار بدي كه بچه كرد يا زن تسخير شده برام خيلي جالبن اما بعضي هاش مثل ظهور سرمايه داري هم برام جالب نيست اما در كل اين كتابش خوب بود و خوشم اومد .


قسمت های زيبايي از كتاب
شايد آن ازدواج كردن و زندگي شاد هميشگي ، بدترين سرنوشت ممكن باشد .

جهان واقها رضايت بخش نيست و فقط يك احمق مي تواند با اين نظر مخالفت كند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:10 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643514723.240.jpg?1269820672
زر باران

دونالد بارتلمي
احسان لامع

انتشارات نگاه
زر باران : مرد قرار است در برنامه اي تلويزيوني براي پول ظاهر شود
ظهور كاپيتالسم : نوعي كنايه به صورت تعريف از كاپيتاليسم
سلطان جاز : مردي كه اكنون سلطان جاز شده ولي احساس مي كند نوازنده ديگري بهتر از او مي زند .
دوميه : اينو ديگه واقعا نمي دونم چي بگم
تهديد كلبي : مردي كه قرار است اعدام شود
خانم مندابيل و من : مدري كه با سن زياد دانش اموز ابتدايي شده
رابرت كندي از غرق شدن نجات يافت : در مورد جنبه هاي مختلف زندگي كندي
خنگ : مردي كه دائم در امتحان نويسندگي رد مي شود
عزيمت : مرد قرار است عمل شود و بالاي لب او را بردارند
راستش خوشم نيومد زياد ارتباط باهاش برقرار نمي كنم موضوع خيلي خاصي را دنبال نمي كنه اين جور مواقع داستان هاي كوتاه يا بخش بخش به دلم مي شينه ولي وقتي نوشته هاش طولاني مي شه از دستم در مي ره و ديگه خيلي تو حسش نمي مونم .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
آخر سر يك دلبستگي خاص احساس مي كني وقت رفتن است .

بايد در برابر عادت ها مبارزه كني . اگر چنين نكني بر تو مسلط مي شوند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:10 PM
روي پله هاي كنسرواتوار

دونالد بارتلمي
شيوا مقانلو

انتشارات افق
گزارش : قرار است با دانشمندان ارتشي در مورد جلوگيري از جنگ مصاحبه اي بشود .
گروهبان : مرد معتقد است قبلا سربازي ر فته اما اطلاعات او پاك شده .
تايلند : در مورد جنگ و زماني كه كنار گروهان تايلندي ها بودند صحبت مي كند .
قهرمان ها : نحوه انتخابات و مسائل پيرامونش .
رئيس جمهور : در مورد رئيس جمهور و عجيب بودنش .
روي پله هاي كنسرواتوار : زني كه مي خواهد هر طور شده وارد كنسرواتوار شود .
خداحافظي : وقتي بعد از ورود به كنسرواتوار زن مي فهمد جاي بهتري هم وجود دارد .
حاشيه ها : مكالمه يك سفيد پوست و سياه پوست .
امپراتور : امپراطوري كه چندين قصر داشت و هر شب در يك قصر مي خوابيد .
بالون : مردي كهبالن را متوقف مي كند و از آن به بعد مكان بالن جاي خاصي در شهر به شمار مي رود .
مدرسه : وقتي بچه مدرسه اي ها به درختكاري مي روند .
آريا: موضوع خاصي نيست يك سري تك گويي از شرايط .
بارتلمي را تا به حال تجربه نكرده بودم سبك خاص خودشو داره خيلي قصه گو نيست و داستان هاي هم اتفاق محور نيستنيه چيزي مثل براتيگان يا ونه گات اونا هم روي موضوع حساس نيستن بلكهبيشتر با كلمات و مفاهيمشون كار مي كنند . براي من كتاب متوسطي بود داستان هاي اولشو دوست داشتم و آخري ها زياد جالب نبود ولي اگر اين سبك نوشته ها را مي پسنديد از دستش نديد .
بارتلمي آمريكايي هست و بعضي ها به خاطر طنز گزنده اش بهش ساموئل بكت آمريكاي مي گويند.

قسمت هاي زيبايي از كتاب
هر كسي توي زندگيش در جاي درست قرار گرفته ، حرفمو باور كن . البته گاهي اوضاع كاملا اين طور به نظر نمي رسه ، اما از من قبول كن ، از من قبول كن . همه چيز بخشي از نقشه الهيي است .

بايد بزرگ تر از زندگي باشي .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:11 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9644054016.240.jpg?1207257738
ضد ياد

مسعود بهنود

انتشارات علم
بي بي نرگس : دختر خاله اميركبير كه هميشه عاشقش بوده .
فاطمه : دختري كه قرار است عروس شاهزاده اي شود و چشم به راه اوست .
در فراموش خانه : مرد قرار است عضو فراموش خانه شاهي شود يك گروه مخفي و مهم .
خواب بهزاد : در مورد بهزاد نقاش و مينياتورهاي باارزشش .
شاهزاده و فخري : فخري كه عاشق شاهزاده اي مي شود و ننگ برادرش است .
سردار و سرهنگ : اسمش معلومه ديگه رابطه بين سرهنگ و سردار و انچه گذشته است بين آنها .
زني روي صندلي چرخ دار عجيب : زني كه همسر خان بود و خان كشته شد و زن آواره شد.
جواهر : داستان سفر به عربستان و عشق و علاقه حاكمان به جواهرات .
آن زن : زني كه خانم صدايش مي كنند و پنجره اتاقش هميشه بسته است تا زماني كه رضا شاع تبعدي مي شود .
‍‍‍ژاژا : مردي كه خواب مي ديد به خواب اعتقاد داشت و به سياست گراييد .
سفري به سكوت : اهميت صادق هدايت و تحقيقي كه قرار است درباره او بشود و بعد يك داستان ...
آمد و رفت : دوستي قديمي كه آمد و رفت و دوستان را دوباره كنار هم قرار داد .
اين يك مجموعه بود از آقاي بهنود از داستان هايي كه ديده و شنيده و در اين جا كنار هم جمع كرده است . بد نبود داستان هاي اوليش كه حال و هواي قديمي تر داشت قشنگ تر و روايت گرانه تر از آخري ها بود . براي من بهتر از رمان هاش بود چون شخصيت هاش اون قدر آشنا نبود كه بخوام بين واقعيت و خيال سرگردون شم .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:11 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9644059933.240.jpg?1303514419
كوزه ي بشكسته

مسعود بهنود

انتشارات علم
نوع رمان از همان نوع امينه است و اگر اون را دوست داشتيد گمونم اين كتاب هم به دلتون مي شينه اما اين بار زمينه داستان دوران پهلوي است از زمان حكومت رضاشاه و سفر وليعهد و همراهانش به سوئد تا بازگشتشون و قضاياي بعدي . اين جا باز هم پاي يك زن در ميونه دختري انگليسي به نام آليس كه عاشق پسر وزير مي شه كه وارد دنياي سياست مي شه كه تا رخ پاي اين عشق مي ايسته و ....
از نظر قصه پردازي خوبه از رويا پرادزي براي سرنوشت زنان و قدرتي كه براشون قائل مي شه خوشم مي ياد اما راستش باز به همون دليل قبلي مي گم كه كتاباش كتاب هاي من نيست دلم نمي خواد داستان هاي واقعي و خيالي را كنار هم قرار بدم و راست و دروغش را ندونم اما بيانم روايت گرش زيباست .
بهنود روزنامه نويس ، نويسنده ، بازيگر و فيلم سازي تهراني هست كه از ايران هم مهاجرت كرده .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
انسان عاشق تر است چون تنها حيواني است كه مي تواند در چشم معشوقش نگاه كند و دروغ بگويد .

دستم رنگ آليس گرفت . مويم ، قلبم ، بالم همه آليسي شد . چنين بود كه ديگر نگاهم را از او برنگرفتم .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:11 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/964598940X.240.jpg?1170437191
امينه

مسعود بهنود

انتشارات علم
امينه داستان زندگي دختري است كه خاتون نام دارد اما از شرايط جامعه و نحوه رفتار با زنان راضي نيست . خاتون دختري اصفهاني و باهوش است كه سواركاري و جنگاوري مي آموزد و به عقد شاه سلطان حسين صفوي در مي آيد . كتاب شرح زندگي اوست كه چگونه از دربار صفوي به ميان شمالي ها و تركمن ها رفته و پايه گذار سلسله قاجار مي شود !
از نظر داستان نويسي خيلي جذاب نوشته شده و زيباست ولي يك مشكل عمده داره اونم اين كه كتاب با اينكه با شخصيت هاي واقعي سر و كار داره اما واقعيت نداره و امينه نامي دقيق با اين سرنوشت وجود نداشته ! خوب اين به نظر من ضعف عمده اي هست چون ناخودآگاه يك سري چيزا تو ذهن آدم شكل مي بنده در مورد تاريخ اونم وقتي نمي دوني راسته يا نه . از اين باب راضي نيستم .
توي كتاب هدف بهبنود يك جوري نشون دادن نقش زنان حتي درون حرامسرا در تغيير روندهاي تايخي است .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:12 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643627164.240.jpg?1303551523
يكشنبه

آراز بارسقيان

انتشارات چشمه
كتاب در مورد نويسنده جواني است كه از خانواده جدا شده اتاق مستقلي اجاره كرده درگير فكرها و سردرگمي هاي خود است و از آن سو دوست دختر زيبايي به نام نيلوفر دارد كه سعي دارد او را به خود آورده و درگير زندگي جدي تري كند .
قشنگ بود خوشم اومد واقعا قلم نويسنده نسبت به كتاب قبلي پيشرفت كرده يعني اون خامي و نپختگي ديگه اصلا توي داستان نيست خوب نوشته شده قلمش قوي هست و موضوعش هم قابل تامله به خصوص كه به نظرم خوب درآورده يعني يه جور واقعي زندگي اين قشر را تصوير كرده به نظر من توصيف مناسبي بود . با اين تعريف ها نمي خوام بگم خيلي كتاب خوبي بود و حتما بخونيد و اين حرف ها ولي اگه دم دستتون بود بخونيد قشنگه .
آقاي بارسقيان از اهالي فيلم هستند و با برخي مجله هاي مرتبط در اين زمينه همكاري دارند و مطلب مي نويسند براشون .

قسمت زيبايي از كتاب
بعضي چيزا هيچ وقت تموم نمي شن .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:12 PM
باسگا

آراز بارسقيان

انتشارات افراز
كتاب مجموعه اي از داستان هاي كوتاه از آقاي بارسقيان مي باشد .
اطراف آنجا ( بخش اول و دوم ): در مورد تجربه نويسنده در كلاس هاي داستان نويسي و ارتباطش با سايرين.
ميان پرده : شهر خاكستري : در مورد شهر و داستان هاي مختلفي كه هر صحنه اون داره .
عكسي از پارك : مردي كه در روز برفي يك عكس بكر مي خواهد .
استاد نقاشي : استاد از دست بچه ها و ناشي بودنشان عصباني است و دعوا مي كند .
سوسك ها : مردي كه دارد سوسك هاي خانه اش را مي كشد .
داش مگس : داش مگس مردي است كه بچه ها از او مي ترسند و مي گويند بچه دزد است .
باسگا : زن شيريني سال نو خريده و به خانه خواهرش مي رود .
گارسون : مرد كه سال ها گارسون بوده اكنون مسئول سرويس هاي بهداشتي شده .
كيف پول : درد دل هاي يك نفر و كيف پولش :دي
سه داستان داش مگس ، باسگا و گارسون به ترتيب اقتباس هايي از داستان هاي فعلي براي كشتن اثر لويسا والنزولا ، گل اثر جيمز جويس و فيلم آخرين مرد ساخته ي اف . دبليو مورنو هستند .
آقاي بارسقيان ار چند وقت پيش يكي از خواننده هاي وبلاگ معرفي كردم و گفتم الان كه فرصتي هست سراغش برم ايشون مترجم و منتقد هم هستند و اين كتاب اولين اثر ادبيشون هست . به نظرم كتاب ضعيفي بود يعني اصلا با قوت نوشته نشده بود موضوع ها هيچ تازگي يا خلاقيت خاصي نداشت خيلي خيلي ساده واقعا معلوم بود اولين اث فرد هست ولي اونم يك اثر خيلي ضعيف .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:13 PM
گرسنه

کونت هامسون
غلام علی سیار

انتشارات نشر کتاب
کتاب 4فصله در مورد زمانی که هامسون واقعا فقیر و بی چیز بوده و حتی عذای مختصری برای سیر کردن شکمش نداشته زمانی که شدید درگیر بوده که چگونه پولی برای ادامه زندگیش محیا کنه و هیچ پناهی توی این شهر نداشته ....کارهایی که می کنه اندیشه هایی که به ذهنش می یاد مقالاتی که می نویسه
این کتاب از نوشته های مهم هامسون و یکی از عوال شهرت اون هست ولی به نظر من کتاب متوسطی بود در عین اینکه خوب نوشته شده چیز خاصی نداشت که نظرمو جلب کنه و گرمایی هم توش نبود اما خوب زیبا نوشته شده تو اینش شکی نیست .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:13 PM
بنونی

کنوت هامسون
قاسم صنعوی

انتشارات نیما
بنونی پست چی مردی از جامعه پایین روستایی است که دراثر یک اتفاق شایعه ارتباط او با رزا دختر کشیش پخش می شود و همین امر سبب از دست دادن شغلش می شود ولی بنونی با کمک مرد ثروت مندی به نام مک سعی می کند سر و سامانی به زندگی اش بدهد و جایگاه بالاتری در جامعه به دست آورد و حتی واقعا به رزا برسد ...
بد نبود من اصلا دوسش نداشتم یعنی ظاهرا با نوشته های هامسون ارتباط برقرار نمی کنم همه هم با قلمی قوی نوشته شدند هم روان شناسیشون و درون مایشون خوب پرداخته شده ولی به نظرم اون گرما و هیجان لازم را نداره یک جوری ادم را جذب نمی کنه
وقتی نازی ها نروژ را اشغال کردند هامسون طرف اونها را گرفت و همین امر مایه دلسردی خیلی ها شد و سبب شد تا برخی طرفداراش به چشم یک خائن بهش نگاه کنند . زمانی هم که نروژ آزاد شد اونو توی خانه سالمندان بازداشت و اموالش را مصادره کردند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:13 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9645881110.240.jpg?1177377626
اسرار

كنوت هامسون
سعيد سعيدپور

انتشارات مرواريد
ناگل مرد غريبه اي است كه روزي با كشتي وارد شهر كوچكي مي شود آن روز اين شهر به دليل نامزدي داگني دختر كشيش آذين بندي شده و از طرف ديگر شايعه خودكشي يكي از عشاق داگني در شهر جريان دارد . ناگل سعي مي كند از رفتار داگني و راز و رمز آن مرگ سر در بياورد و در اين بين به داگني علاقه مند مي شود هرچند او مردي عجيب است دائم به خودكشي فكر مي كند در حال مرور وقايع است عقايدش با ديگران متفاوت است و ...
شخصيت ناگل كه مي گن تا حدودي شبيه خود هامسون هست به نظرم از نظر روان شناسي خيلي زيبا تصوير شده اين تيپ شخصيت را زيبا دراورده كسي كه شايد خودشم نمي دونه از زندگي چي مي خواد به دنبال متفاوت بودنه و دائم درگير هست با خودش با ديگران ...و البته كلا ايجاد اين شخصيت هم برام جالب بود كتاب به نظرم خوب بود ولي نه خيلي خوب چون اين موضوع براي من جذابيت زيادي داره در حالي كه رمان جذبم نمي كرد فقط استادانه بود حالا يا ترجمه مي تونست بهتر باشه يا كلا سليقه منه . در هر حال داستان خيلي استادانه و عميق نوشته شده ولي خيلي گرم نيست .
بر اساس اين رمان ، نمايش نامه اي هم نوشته شده كه اجراهاي موفقي در تمام اروپا داشته . شايد جالب باشه براتون كه بدونيد هامسون تحصيلاتش در ابتدايي بوده و شغل هاي زيادي مثل كارگري و كشاورزي و معلمي را تجربه كرده !

قسمت هاي زيبايي از كتاب
تولدت را فراموش نكرده ام و هرگز هم نمي كنم . نمي داني چه قدر شب ها برايت گريه مي كنم و تا صبح نمي خوابم .

مهم نيست كه به چه چيز معتقد هستيم بلكه مهم اين است كه به اعتقادمان ايمان راسخ داشته باشيم .

چه كنم كه نگاه من به همه چيز با ديگران تفاوت اساسي دارد . آيا تقصير من است ؟ آيا سزاوار سرزنشم ؟ من يك بيگانه ام ، بيگانه با اين جهان ، تجلي لجوجانه اي از خدا – اسمم را هر چه مي خواي بگذار...

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:14 PM
زیر ستاره پاییزی

کنوت هامسون
قاسم صنعوی

انتشارات نیما
کتاب در مورد مردی است که زندگی شهری را رها کرده و به عنوان کارگر روزمزد در بین راه و در روستاها به کار می پردازد او مرد دانشمند و خلاقی است و چیزهای جدیدی ابداع می کند . در این سفر یادهای زیادی او را دنبال می کند و با زنانی نیز برخورد دارد ...
قشنگ بود راستش یه جورایی مستقیم و ساده اما قوی بود سبک نوشتشن موضوعش چیز خاصی نبود اما با این حال بد نبود . چیز خاص و قابل توجهی نداشت ولی مجموعه اش روی هم کتاب خوبی را تشکیل می داد هر چند به صورت کامل برام ملموس نبود .
کونت هامسون نویسنده بزرگ نروژی و برنده جایزه نوبل ادبیات هست . البته اسم اصلی اون کنود پدرسن هست و تخلص هامسون را به دلیل شباهت به نام روستای زادگاهش انتخاب کرده .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:15 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9648097623.240.jpg?1181876128
زنان بر بال های رویا
فاطمه مرنیسی
حیدر شجاعی

انتشارات دادار
فاطمه دختری مراکشی است که زمان کودکی اش هم زمان با دورانی بوده که زنان مسلمان مراکش زندگی سختی داشته و اجازه خروج از منزل را نداشته اند . فاطمه از زندگی همیشگی زنان درون حرم و از آرزوهایشان و تحلیل های بچه گانه ذهنش می گوید
بد نبود کتاب متوسطی بود خوب از اشاره به زندگی سخت زن ها و توجیهات مذهبی برای کارهاشون خوشم می یومد خوب نشون می داد وقایع را ولی خیلی هم گیرایی خاصی نداشت آخرش هم جذاب نبود برام کتابی مثل گل صحرا واقعا به نظرم بهتر و موشکافانه تر بود .

قسمت های زیبایی از کتاب
رفتن مهم نیست هرگاه احساس کنی دوست داری پرواز کنی به این فکر باش که در کجا و چگونه فرود خواهی آمد ؟

رویاها می توانند زندگی تو را تغییر دهند آزادی موفعی آغاز می شود که رویاها در ذهن کوچکت به رقص درآیند سپس با سرعت آن ها را به صورت واژه ها در می آوری و آن ها را به ثبت می رسانی .

صبر تنها وسیله ای است که می توانی با آن از تضادهای فکری بگذری .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:15 PM
عوارض جانبي 1

وودي آلن
لادن نژاد حسيني

انتشارات بيگدل
به ايد نيدلمن ، خطر بشقاب پرنده ها ، توجيه بنده و فصل كاگل ماس تكراري بودند .
محكوم : مردي كه مامور است تا فرد ديگري را بكشد .
دريغ از سرنوشت : تكه تكه هايي كه قرار است در كنار هم رماني شود .
سخنراني من براي فارغ التحصيلان : در مورد خدا ، تكنولوژي و زندگي امروز .
رژيم : مرد دست و پا چلفتي كه با رژيم گرفتن قرار است اعتماد به نفس بيشتري داشته باشد .
كتاب عوارض جانبي مجموعه اي از داستان ها و نوشته هاي وودي آلن هست و خوب من فقط به جلد يكش دسترسي داشتم اونم به نظرم كتاب متوسطي بود چيز خارق العاده اي نداشت ولي بدم نبود .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
خوب ها بهتر مي خوابند ، در حالي كه به نظر مي آيد بدها از ساعات بيداري لذت بيشتري مي برند .

مهم نيست جزء كدام گروه باشي ، هميشه توي آن يكي بيشتر خوش مي گذرد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:16 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9648573770.240.jpg?1269838552
پایان هالیوودی

وودی آلن
امید روحانی

انتشارات نیلا
وال کارگردان معروف سینمایی است که مدتی است از دور خارج شده و کسی کاری به کار او ندارد . همسر زیبای او الی نیز ترکش کرده و با یک میلیونر به نام هال ازدواج کرده . هال می خواهد برای ساخت یک فیلم سرمایه گذاری کند و الی شوهر سابقش را برای کارگردانی فیلم مناسب می داند . وال پروژه را قبول می کند ولی از همان روز اول مشکلی برایش پیش می اید . او کور می شود !!!!!!
قشنگ بود موضوع خیلی جالبی داشت . وودی الن خودش توی این فیلم بازی کرده من فیلم را ندیدم نمی دونم چطور از کار دراومده راجع به فیلم نامه و ارزش ادبیش هم نمی دونم تجربه زیادی ندارم تا صحبت کنم اما خوب از نظر موضوعی برام جذاب بود و به دلن نشست .
وودی آلن یهودی هست . اون وارد دانشگاه سینمایی نیویورک شد ولی خیلی زود به دلیل مردود شدن توی یکی از دوره ها مجبور به ترک دانشگاه شد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:16 PM
مرگ در مي زند

وودي آلن
حسين يعقوبي

انتشارات چشمه
مرگ در مي زند : مرگ سراغ مرد آمده تا جان او را بگيرد ولي براي يك روز اضافه حاضر به قمار است .
زنده باد وارگاس : مردي كه به شورشيان مي پيوندد .
بشقاب هاي پرنده : در مورد ديدن بشقاب پرنده توسط افراد مختلف .
در نقش سقراط : وودي آلن خودشو جاي سقراط تصور مي كنه و عكس العمل خودشو مي گه .
ايپزود كوگل ماس : مردي كه از دو ازدواج قبلي ضربه ديده و اكنون به دنبال جادو و سفر در رمان است.
به ياد نيدلمن : مردي با نظريه هاي مختلف كه از آلمان و از دست نازي ها فرار مي كند .
اعترافات يك سارق مادرزاد : سارقي از سابقه خانوادگيش مي گويد .
محكوم به زندگي : مرد به ديدن همسر سابقش مي رود .
ماجراي حلقه خودفروشان ادبي : دختر فرهيخته اي كه در ازاي پول در موارد ادبي با شما بحث مي كند .
موجودات خيالي و سرزمين هاي افسانه اي كم تر ديده شده : در مورد موجودات خياليه ديگه .
معماهاي جنايي بازرس فورد : طنز در مورد سريال هاي كارآگاهي و كشف مجرم بدون دليل واضح.
كنت دراكولا : دراكولايي كه در نور خورشيد ذوب شد .
دنياي ديوانه اي كه در آن زندگي مي كنيم : مردي كه رئيس جمهور را ترور مي كند .
گم شده ي بزرگ : يك مسئله جنايي :دي
پيرامون ماوراءالطبيعه : در مورد اتفاقات عجيب و غريب كه ديگران ادعاي مشاهده اش را دارند .
يك فيل مي تواند بي نهايت فريبكار باشد : مرد با ترس و لزر به ملاقات دوستش در بيمارستان مي رود ولي يك پرستار زيبا را مي بيند .
كتاب مجموعه تعدادي داستان يا متن با درون مايه طنز از وودي آلن بود . كتاب قشنگي هم بود نمي گم خيلي عالي بود ها چون كلا اين مدل كتاب ها يعني مجموعه اي از متن ها زياد با سليقه ام جور نيست ولي به صورت منفرد كه نگاه كنم متن ها و داستان ها همه قشنگ و قابل تامل بودند .

قسمت زيبايي از كتاب
فلسفه فقط تا وقتي جالبه كه روي صفحه ي كاغذه ، وقتي مي خوادبه صورت عملي اجرا بشه اصلا چيز خوبي از كار دي نمياد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:17 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643625252.240.jpg?1303570099
دوباره اون آهنگو بزن سم ، از این آب ننوشید

وودی آلن
بهرنگ رجبی

انتشارات چشمه
دوباره اون آهنگو بزن سم : یک فیلم نامه در مورد مردی به اسم الن که در برابر زن ها اعتماد به نفس خیلی پایینی داره و برای جلب نظر اونها سعی می کنه خودشو عوض کنه و جور دیگه یا باشه . حالا که زنش ترکش کرده شدید در پی دوستی دختری دیگر می باشد ...
از این آب ننوشید : نمایش نامه در مورد یک خانواده توریست آمریکایی که در یک کشور کمونیست به جرم جاسوسی تحت تعقیب هستند و به سفارت پناه می برند .
فیلم نامه را دوست داشتم مایه های طنزش و دیالوگهاش قشنگ و گیرا بود . ساده بود و در عین حال طنز زیبایی داشت . نمایش نامه اش هم خوب بود طنزش خیلی ظریف و زیبا بود ولی موضوعش برام جذاب نبود در عین اینکه چاپش بد بود و برخی صفحات را نداشت . ظاهرا هر دوی این داستان ها هم با بازی خودش اجرا شدن .
وودی آلن از دوستداران موسیقی جاز هست و خودش هم کلارینت می زنه . اون با تعدادی از دوستانش توی هتلی توی نیویئرک دوشنبه ها جاز می زنند و حتی برای گرفتن اسکاار یکی از فیلماش به مارسم نرفت چون مراسم اسکار با زمان این نوازندگیش تداخل داشت !

قسمت های زیبایی از کتاب
تو از سینما خوشت می یاد چون جزء تماشاگرهای قهار زندگی یی . من مث تو نیستم . من آدم عملم .

راستش اینه که آدم هیچ وقت نمی دونه چی می خواد . آدم فکر می کنه یه جور آدم مشخصو می خواد و بعد یکیو می بینه که هیچی از چیزهایی که می خواسته رو نداره و بدون هیچ دلیلی عاشقش می شه .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:17 PM
رز ارغواني قاهره

وودي آلن
شهرزاد بارفرشي

انتشارات ني
سيسيليا ازدواج كرده اما تنهاست و در زندكگي اش عشقي ندارد او تمام خلا زندگي اش را با فيلم و سينما پر كرده و هميشه فيلم هاي جديد را دنبال مي كند تا اينكه روزي به ديدن فيلم رز ارغواني قاهره مي رود و اتفاق عجيبي مي افتد تام يكي از شخصيت هاي فيلم عاشق سيسيليا شده و از پرده خارج مي شود و به دنياي واقعي مي آيد .
اينم يك فيلم نامه از وودي آلن نويسنده ، كارگردان ، بازيگر و موسيقي دان بزرگ آمريكايي كه به خاطر اين فيلم اسكار بهترين فيلم نامه غير اقتباسي را هم برده . خيلي قشنگ بود واقعا ايده ناب و جذابي داشت من خيلي خوشم اومد خلاقانه بود و حيرت آور .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:18 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9648838572.240.jpg?1270808008
خرمگس و زن ستيز

مجموعه اي از نويسندگان
حسين يعقوبي

انتشارات مرواريد
مردي كه با خودش ازدواج كرد : خوب از اسم داستان موضوعش معلومه ديگه !
قصه هاي تحريف شده پريان : در مورد پايان واقعي زيباي خفته :دي
مطربان شهر برمن : حيواناتي كه حرف مي زنند .
هانسل و گرتل : داستان معروف هانسل و گرتل ولي با يه پايان جديد .
يك شيوه زندگي : مردي كه در خانه زنداني شده است .
روح و آسمان خراش : دختري كه وقتي روي اسمان خراش رفت مفهوم عشق را فهميد .
پادشاه ميم : پادشاه خوبي كه خدا در كشورش رودخانه درست كرد .
بانو يا ببر ؟ : پادشاه گناهكاران را در برابر دو در قرار مي داد پشت يكي ببر و پشت ديگري بانويي زيبا بود.
مدل : مرد مدلي بدبخت مي بيند و تنها سكه درون جيبش را به او مي دهد .
خرمگس و زن ستيز : مردي كه همسرش تركش كرده مي خواهد داستان بنويسد .
ناقوس بزرگ : دموكراسي گاهي اوقات دردسر آفرين است !
دفاع شخصي : چشم و هم چشمي در كادو دادن به يكديگر !
اون ها از گوشت درست شدن : نظر فضايي ها در مورد زميني ها .
ماهي جهان وطن : ماجراي يك ماهي كه در تمام آب ها گشت .
ملكه كيوك : پادشاه فقيري كه مجبور مي شود افتخار همسري اش را به حراج بگذارد .
قورباغه طلسم شده : دختر پادشاه مي خواهد با يك قورباغه ازدواج كند .
آزمايش جاه طلبانه : مردي كه تصميم دارد در زمان سفر كرده و آينده را ببيند .
تو مي ميري ... به همين سادگي : براي مرد نامه اي مي آيد كه قرار است به زودي بميرد .
دادگاه مرد مرده : مرد پس از مردن مي خواهد مسبب قتل را به مجازات برساند .
رنگ زرد : دكتر رنگ زردي به بدن ديگران مي زند تا محفوظ باشند .
سه مرد در قايق : چند مرد تصميم دارند به يك سفر تفريحي بروند .
بارون مي تازد : پسرك با اسبش قرار است دور دنيا سفر كند .
پس از تاريكي در آستانه دري باز : نويسنده اي كه وارد حيطه عامه نويسي شده است .
تماس : دختر منتظر زنگ مردي است كه دوستش دارد .
تعطيلات در ا: كشوري كه سعي دارد پيشرفت كند ولي تازه از دست استعمار خارج شده و نمي داند راه چيست.
مجموعه داستان از نويسنده هاي مختلف دنيا كه توشون مايه هايي از طنز هست با سبك هاي مختلف و خيلي متفاوت از هم . من خيلي خوشم اومد . به نظرم انتخاب هاي خوبي بود و مجموعه زيبايي را در كنار هم قرار داده بود كه ارزش خوندن و وقت گذاشتن را داشت .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
تنها آدمي كه نظرشو عوض نمي كنه آدميه كه نظري نداره .

صداقت و راستگويي بهترين انتخاب ممكنه به شرط اينكه تو دروغگوي خوبي نباشي .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:18 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643055059.240.jpg?1269835270
43داستان عاشقانه

مجموعه ای از نویسندگان
علی عبداللهی

انتشارات مرکز
ببین به کی شلیک می کنی از هانس دو منه گو نویسنده آلمانی
گورکن و مرد بیگانه از راینا ماریا ریلکه نویسنده آلمانی
خانه ای سرشار از عشق از زیگفرید لنتس نویسنده آلمانی
از تنفر تا همدردی از میگوئل دو اونامونو نویسنده نویسنده اسپانیایی
زن و شوهر کارگز از ایتالو کالوینو نویسنده ایتالیایی
بلوز لیندا از گئورگ بیدلینسکی نویسنده آلمانی
وقتی دلقک ها آمدند از آرتورو مونته روز نویسنده گواتمالایی
43 داستان عاشقانه از ولف وندرا چک نویسنده آلمانی
خطابه ای در باب نسبیت و زندگی در یک شوخی احمقانه از ایوان کوله کف نویسنده بلغاری
خاطراتی برای ساموئل گرین برگ از ایلزه آیشینگر نویسنده آلمانی
تعلیم کوئک کردن ساعت ، شیر و کرونوپیوم ، حکایت و پایان پایان جهان از خولیو کورتاسار نویسنده آرژانتینی
سر و صدای مهیب ، آرزوی سرخ پوست شدن ، عزیمت ، افسانک ، درباره ی تمثیل ها ، لاشخور ، شب ها و درخت ها از فرانتس کافکا نویسنده آلمانی
بهترین چیز ، دریافت ، زاغچه و بادنما ، مهرمادری و گل ها از رودولف کریستین
دو از هانس کریستف باخ نویسنده آلمانی
فراموشی از توماس برنهارد نویسنده آلمانی
سیاست و مبارزه با خجالت از وولف دیتریش شنوره نویسنده آلمانی
هویج از پتر هرتلینگ نویسنده اتریشی
بذار بره آلمان کمی هوا بخوره از امینه سوگی اوزدمر نویسنده ترک
میان پرده از گونتر آیش نویسنده آلمانی
گل آبی از مرسه رودوره دا نویسنده اسپانیایی
بچه بوف و آرایه های درونی از یوهانس بوبروفسکی نویسنده آلمانی
مجموعه داستان از نویسنده های مختلف که بیشترشون آلمانی هستند و بقیه هم اگرچه آلمانی نیستند ولی ترجمه از روی نسخه آلمانی داستان ها بوده .
من دلم یک مجموعه داستان می خواست و اعتراف هم می کنم همین جوری از روی عنوان کتاب انتخابش کردم صرفا و منتظر یک مجموعه عاشقانه بودم که این طور نبود و کلا توی ذوقم خورد . خود داستان ها هم بعضی هاش با سلیقه من جور بود و خیلی هاش نبود و کلا منظور داستان را متوجه نمی شدم. بنابرین در کل کتاب را دوست نداشتم . داستان های کوتاه تک صفحه ای زیاده داره و چاپش هم جالب نیست و یکی دوتا داستان را نمی شه خوند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:19 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9644425081.240.jpg?1176220753
خاطرات دختری افغان در آن سوی مرزها

فرح احمدی
نفیسه معتکف

انتشارات البرز
فرح دختری افغانی است که در سن ÷ایین هنگام رفتن به مدرسه ابتدایی روی مین می رود و یکی از پاهایش را از دست می دهد و پای دیگر نیز قدرت حرکتی کاملی ندار . فرح از سختی زندگی در یک کشور جهان سومی و در حال جنگ می گوید از فرارش به پاکستان از چگونگی رفتنش به آمریکا . از زندگی در امریکا و حسرت اینکه چرا وقتی زندگی می تواند این گونه آزاد و راحت باشد ، مردم کشورش دائم می جنگند و به دنبال چیزهای دیگر هستند ؟!
خوشم اومد از نظر ادبی چیز خاصی نداره خیلی ساده ابتدایی و سر راست شاید هدفش هم نخ نما باشه ولی صادقانه است قضیه را شلوغ نکرده و جدای همه اینها برای من جالب بعد سرنوشتش بود اینکه چطور یک روز ساده همه محاسبات زندگیت می ریزه به هم و اینکه سرنوشت چه چیزهایی که در پیش نداره .

قسمت زیبایی از کتاب
چه خوب است که گاهی آدم بتواند مکثی کند و از مشکلات خود لذت ببرد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:19 PM
ابر ابله

ارلند لو
شقايق قندهاري

انتشارات ثالث
داستان در مورد يك پسر 25 ساله است كه يه جورايي در گيجي به سر مي بره مردد شده نمي دونه هدفش چيه دنيا براي چيه اصلا و مي خواد چي كار كنه . برادر پسر به سفر رفته و اون قراره اين مدت را توي اپارتمان برادرش زندگي كنه و سعي كنه زندگي شادتري داشته باشه . كتاب فصل هاي كوچيك كوچيك از روزهاي پسر و افكارش هست .
قشنگ بود من خيلي خوشم اومد هر چند شخصيت رمان خيلي خيلي شبيه هولدن كالفيد سالينجر هست و يك جورايي به نظرم ديگه كارش واقعا شبيه تقليد شده بود ولي تقليد خوبي بود و زيبا از كار دروامده بود . خيلي خوشم اومد با همه احوال . سبك نوشتنش و طنز ظريف و پنهاني كه داشت دل نشين بود . اين كتابم از پيش نهادهاي دوستاي وبلاگي بود . ممنون

قسمت هاي زيبايي از كتاب
پرتاب كردن توپ يك خاصيت خيلي خوب دارد . دقيقا نمي دانم چيست . مردم بيشتري بايد توپ پرتاب كنند . ما بايد چيزي را پرتاب كنيم . تك تكمان . در آن صورت همه چيز طور ديگري به نظر مي رسد . و ما شادتر خواهيم بود .

يك چيز در مورد دخترها خيلي غريب است . اولش كه اصلا نيستند همه چيز قدري ثقيل و بغرنج است . ولي بعد كه ظاهر مي شوند ، همه چيز خوشايند مي شود . همه چيز به سرعت اتفاق مي افتد و فقط چند ثانيه اي طول مي كشد تا اوضاع بهتر شود .

هدايا اهميت دارند . اغلب هديه هاي كوچك بهتر از هديه هاي بزرگ هستند و هديه هايي كه در حد وسط قرار دارند ، اغلب ديده نمي شوند و به حساب نمي آيند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:20 PM
گوريل پشمالو

يوجين اونيل
بهزاد قادري

انتشارات نمايش
هسته اصلي ماجرا در يك كشتي مسافري شكل مي گيرد . جايي كه كارگرها در زيرزمين كشتي در موتورخانه در حال كار سخت و طاقت فرسا در كنار كوره ها هستند و سر و شكلشان بسيار نامناسب است و دختر اتحاديه صنف فولادسازان كه مسافر كشتي است و به خيال خودش مي خواهد به قشر پايين جامعه نزديك شود براي بازديد به موتورخانه مي رود ولي با ديدن قيافه وحشي و كثيف آنها غش مي كند . اين موضوع براي ينك خيلي گران تمام مي شود و به فكر انتقام مي افتد .
متوسط بود خوب نوشته شده نثرش را و ترجمه اش را مي پسندم ولي خيلي سطحيه موضوعش و نحوه اشاره اش به تفاوت طبقاتي خيلي نخ نماست كه البته اين جور مواقع بايد به سال نگارش كتاب هم نگاه كرد شايد در اون زمان تازه باب اين نوع نوشن باز شده و شايد براي زمان خودش خلاقانه بوده .
يوجين اونيل برنده جايزه نوبل ادبيات بوده و سه بار هم جايزه پوليتزر را از آن خودش كرده بود . طبق وصيت خود اونيل زمان خاك سپاريش مراسمي گرفته نمي شه و فقط همسرش ، دكترش و پرستارش بالاي مزارش مي نشينند . پدر اونيل بازيگر تئاتر بوده و خود اونيل هم بعد از اخراج از دانشگاه ، نااميدي از كشف طلا و يك ازدواج ناموفق مدتي همراه پدرش بازي مي كرده . و جالبه بدونيد اونيل مدت زيادي هم ملوان كشتي بوده و اين داستان از تجربيات شخصي اش هم ردپاهايي داره .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:21 PM
نخستین آدم

یوجین اونیل
بهزاد قادری

انتشارات نمایش
کرتیس و همسرش مارتا سال ها پیش دو فرزندشان را از دست داده اند و تصمیم گرفته اند خود را وقف انسان شناسی کرده و دیگر بچه دار نشوند ولی اکنون که در شهر کرتیس هستند مارتا دلش فرزندی می خواهد کرتیس شدیدا مخالف است و این امر را مانع از توجه کامل مارتا به خود می داند . از سوی دیگر شایعات زیادی در مورد رابطه مارتا و دوست کرتیس بر سر زبان هاست ....
قشنگ بود ساده روان چیز خاصی نداشت که بخوام روش دست بذارم یعنی ناب نبود ولی خیلی خوب نوشته شده بود با همه سادگیش خوشایند بود . همین
یوجین اونیل هم نویسنده آمریکایی هست که آثار زیادی داره و دوستای وبلاگی پیش نهاد خوندن آثارش را داده بودند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:22 PM
http://1000ketab.com/images/stories/story/8902/bayad.jpg
بايد بروم

محمدهاشم اكبرياني

انتشارات چشمه
كتاب در حقيقت يك عالمه جمله و فكر و خياله كه دنبال هم رديف شده . يك سمبلي از انسان امروزي كه سرگشته است نمي دونه به دنبال چيه و هيچ چيز بهش آرامش نمي ده . اين كتاب هم يك جور اشفتگي هاي ذهني چنين ادمي البته با مايه هاي سورئال هست .
فكر مي كنم سليقه هاي خاصي اين داستان را بپسندند من اولش برام جالب بود ولي ديگه بعدش به نظرم زياد هذيان گويي بود و اصلا جذبم نمي كرد . از نظر من كتاب بدي بود خوشم هم نيومد ازش .
آقاي اكبرياني شاعر هم هستند و در حقيقت قبل از ورود به عرصه داستان نويسي ، كتاب هاي شعرشون در بازار در اختيار خواننده ها قرار گرفت .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:22 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643625115.240.jpg?1269828378
كاش به كوچه نمي رسيدم

محمد هاشم اكبرياني

انتشارات چشمه
قصه ي گريه تمام نمي شود : خواهر مرد مرده اكنون وي در صفي منتظر است تا مهر باطل شد روي شناسنامه او بزند .
بهت : ماجراي آدم هايي كه دچار بهت مي شوند و ربطشان به هم .
رسيدن : مردن عزيزان در زلزله و به ياد آوري شان .
نقد يك داستان : نقد داستاني كه موضوعش فلسفه و عشق است .
غبار : پسر در قبرستان زن معتاد و بچه اش را مي بيند .
دلي كه سوخت : كشته شدن 3 دانشجوي پزشكي و مادري كه دلش بسيار مي سوزد .
آرزو : ارزوي داشتن گنجشك .
بازي : مرد سال ها قبل دختري را دوست داشته و به او خودنويسي داده .
كاش به كوچه نمي رسيدم : خواهر كوچك مرد مرده در حالي كه عشق را درك نكرده .
دليل ديگر : دختري كه عروسكش تب كرد .
بو : زن پس از ازدواج به ياد عشق قبل از ازدواج است .
وحشت از سلام تنهايي : متجاوز و قاتلي كه روزي نجات بخش مي شود .
در دست توفان : زني كه شوهرش را كشته و در حال مرور گذشته است .
همه مثل هم مي شويم : سوال هاي ذهني نويسنده از افراد مختلف .
كتاب متوسطي بود داستان هاي خوبي توش بود و مي تونم بگم در كل من شخصا كتاب را دوست داشتم و خيلي هم سريع خوندمش ولي بعضي داستاناشم بي مزه يا بدساخت بود به دلم نمي نشست . اين سوژه تكه تكه تعريف كردن وقايع به ظاهر غير مرتبط و بعد ربط دادنشون به هم را هم ديگه زيادي به كار برده بود و تكراري شده بود .
گمونم كتاب نامزد جايزه كتاب سال شد ولي خود نويسنده نخواست شركت كنه . دقيق يادم نمي ياد .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
اگه آدما بخوان برا بچه آوردن فكر كنن ، دنيا هيچ وقت روي بچه نمي بينه . اگر قرار بود فكر كنيم چرا بايد بچه بياريم ، حتم دارم اولين آدم ، آخرين آدم بود .

مرگ و عشق مثل هم ان . هردوشون فلسفه رو به گند مي كشن !

هيتلرم نخبه بود . اونم مي خواست دنيا رو عوض كنه و خوب بسازه . استالين هم ، موسوليني هم . امكان نداره تو ذهن و احساسشون اين بوده باشه كه ما همه رو مي كشيم و دنيا را به نابودي مي كشونيم كه مردم رو بدبخت كنيم . قطعا اونا هم دنبال ساختن دنيايي بودن كه آدما خوب و راحت توي اون زندگي كنن . اما دشمنايي هم هستن كه بايد نابود بشن و انسان كشي با اين نيت كه دشمن انسانا را بايد نابود كرد آغاز مي شه .

"هنوز به اندازه ي روزاي قبل از ازدواج و اول زندگي مون دوسم داري ؟" معمولا چنين پرسشي در داستان هاي عامه پسند مي آيد ، اما تقريبا تمامي زنان روشن فكر و اهل هنر و اهل فضل هم با همه ي فعاليت هاي فكري و نويسندگي و هنري ، چندماه از ازدواج گذشته نگذشته به اين پرسش رو مي آورند .

وقتي هدفي مثلا عشق ، رويايش و پيدا كردن انسان را تسخير مي كند ، ديگر همه چيز از جايگاهي كه پيش از آن داشته خارج مي شود و تعريف خود را از دست مي دهد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:22 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9649051732.240.jpg?1303504862
قصه هاي بهرنگ

صمد بهرنگي

انتشارات روزبهان
اولدوز و كلاغ ها : اولدوز و عروسك سخن گو را كه قبلا تعريف كردم اين بار كه اولدوز بدون عروسك شده با كلاغ ها دوست مي شه و به شهر اونها مي ره .
اولدوز و عروسك سخن گو : قبلا تعريف كردم .
كچل كفتر باز : دختر پادشاه عاشق كچلي مي شود كه روي پشت بامشان كفتربازي مي كند .
پسرك لبو فروش : مرد معلم روستاست و پسرك لبو فروش از سرنوشت خود و خواهرش برايش مي گويد .
سرگذشت دانه ي برف : همين ديگه نحوه تشكيل دانه برف .
پيرزن و جوجه طلايي اش : پيرزن عاشق جوجه طلايي اش است و عنكبوت به اين رابطه حسودي مي كند .
دو گربه روي ديوار : دو گربه حاضر نيستند كمي كوتاه بيايند تا ديگري رد شود و نتيجه براي هر دو بد است.
سرگذشت دو مرول ديوانه سر : مردي كه قرار است عزارييل جانش را بگيرد .
افسانه ي محبت : خدمتكاري كه عاشق دختر پادشاه است ولي دختر پادشاه خيلي خودپسند است .
يك هلو و هزار هلو : درخت هلو ميوه نمي دهد چون منتظر صاحب اصلي اش است .
24 ساعت در خواب و بيداري : پسرك فقير دوره گرد در تهران كه عاشق يك شتر اسباب بازي است .
كوراوغلو و كچل حمزه : كوراوغلو مي خواهد با ثروت مندان مبارزه كند و د اسب مشهور دارد كه ككچل قصد دزدي آنها را دارد .
توي برنامم بود وقتي دارم آثار بهرنگي را مي خونم اين كتاب را هم حتما بخونم كه اون موقع گيرم نيومد و نشد و حالا به دستم رسيد . قشنگ بود ساده صميم و زيب .
بهرنگي توي يك رودخانه غرق مي شه و البته حرف و حديث پشتش زياد بوده عده اي معتدقند واقعا غرق شده و برخي هم فكر مي كنند رژيم شاه اونو كشته .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:23 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9647822336.240.jpg?1207234145
راهنماي مسافران مجاني كهكشان

داگلاس آدامز
فرزاد فربد

انتشارات پنجره
قرار است از محل زندگي آرتور يك جاده كمربندي رد شود و در نتيجه خانه او بايد خراب شود ولي آرتور اين مطلب را تازه فهميده و مي خواهد مانع اين كار شود . فورد دوست آرتور به سراغ او آمده و سعي دارد او را متقاعد كند كه دنيا تا چند لحظه ديگر به پايان مي رسد و اين همه زحمت فايده اي ندارد . در هر حال زمين نابود مي شود و آرتور همراه با فورد كه در حقيقت موجودي از كهكشان ديگر است راهي فضا مي شوند تا در سياره هاي مختلف سفر كنند . راهنماي مسافران مجاني كهكشان كتاب بامزه اي در مورد پاسخ به تمامي سوالات مسافران است . آرتور در اين سفر چيزهايي زيادي مي بيند و حتي با سياره اي آشنا مي شود كه شغل مردمش ساختن سياره است و زمين را هم آنها درست كرده اند .
قشنگ بود من خيلي خوشم اومد يعني توي دسته بندي داستان هاي فضايي واقعا تنها كتابي بود كه دوست داشتم و خيلي با بقيه كتاب هايي با اين موضوعات تفاوت داشت . در حقيقت طنز را با موضعات فضايي قاطي كرده طنزي كه هم زيباست و هم گاهي عميق و چيز جديدي درست كرده . اين كتاب در حقيقت اولين جلد يك مجموعه 5جلدي هست كه فقط هم همين جلدش توي ايران ترجمه شده . اولين بار براي نمايش راديويي توي انگليس نوشته مي شه ولي اون قدر معروف مي شه كه از روش فيلم سينمايي و بازي كامپيوتري هم مي سازن!

قسمت هاي زيبايي از كتاب
خيلي از آن ها معتقد بودند كه پايين آمدن بشر از درخت اولين اشتباه بزرگ بوده است . بعضي مي گفتند حتي بالا رفتن از درخت حركت نامعقولي بوده و بهتر بود بشر هرگز اقيانوس ها را ترك نمي كرد .

ايزد مي گويد : از اثبات وجود خود امتناع مي كنم ، چرا كه اثبات منكر ايمان است و بدون ايمان من هيچ هستم .
بشر ميگويد : اما ماهي بابلي نشانه اي دقيق است ، نيست ؟ نمي توانسته تصادفي تكامل پيدا كند . ثابت مي كند كه تو وجود داري و بدين ترتيب با بحثس كه خودت مي كني ، وجود نداري .

اين يك واقعيت مهم و رايج است كه هر چيزي هميشه آن طور كه به نظر مي آيد نيست . به عنوان مثال در سياره ي زمين ، بشر هميشه بر اين باور بود كه باهوش تر از دلفين است چون دستاوردهاي زيادي داشته – چرخ ، نيويورك ، جنگ و غيره – در حالي كه دلفين فقط در آب بازي مي كرده و خوش مي گذرانده است . اما برعكس ، دلفين هميشه معتقد بوده كه باهوش تر از بشر است – دقيقا به همان دلايل .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:23 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9644236839.240.jpg?1269829786
خاطرات بی نظیر بوتو " دختری از شرق "

بی نظیر بوتو
حسن تقی زاده میلانی

انتشارات نوید
بی نظیر بوتو که خوب به اندازه کافی تو کشورمون شناخته شده هست . دختر مسلمان پاکستانی که البته مادرش ایرانی بود و اولین زن مسلمانی بود که تا مقاوم ریاست جمهوری هم پیش رفت . البته این کتاب ربطی به اون دوران نداره .پدر بی نظیر ذوالفقار بوتو رئیس جمهور پاکستان بوده اولین نفری که استبداد و دیکتاتوری را از این کشور برداشت و سعی کرد آزادی و دموگراسی را به کشور بیاره و البته در اثر سیاست بازی و کودتا ضیاء کشته شد . توی این کتاب بی نظیر از پدرش گفته ، از خودش و خانواده اش و تلاش هایی که برای آزادی پدرش و انجام انتخابات آزاد و .... انجام دادند می گه . اون جور زندگی نامه ای نیست که بیاد از کوچیکیش تیکه تیکه تعریف کنه چی شد بلکه بخش بخشه و هر بخش توصیف یک برهه از زندگی و مبارزات اون سال ها .
من خیلی خوشم اومد با این اصلا اهل سیاست نیستم اطلاعاتم شدید پایینه و حوصله خوندن مطالب سیاسی را هم ندارم ولی از نظر ادبی واقعا زیبا کار کرده به صورتی که من با این زمینه فکری حتی یک لحظه خسته نشدم یا سرسری کتاب را نخوندم و عین 500 صفحه را یک ضرب خوندم . خیلی زبانش قشنگ و ساده است.

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:24 PM
داستان من و شعر

نزار قبانی
غلامحسین یوسفی

انتشارات توس
نزار قبانی شاعر معروف عرب هست که شعراش خیلی عاشقانه و لطیفه من خودم عاشق شعراش هستم و دلم خواست زندگی نامه اش را بخونم اما راستش این کتاب اون جور زندگی نامه ای که تو ذهنم هست نبود چیز خاصی نگفته مثلا یک اشاره که به چه کشورهایی سفر کرده ولی فقط این طوری که کدوم کشور رفتم و رو شعرم چه تاثیری داشت در این حد چیز زیادی نداشت راستش و اصلا هم به دلم ننشست . یک جوری فقط در مورد روحیه اش و ارتباطش با شعر گفته همین .
فقط نوشته بود تا 13 سالگی مامانش بهش غذا می داده !

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:24 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643623777.240.jpg?1238033814
دره ی پنهان

محمد قراچه داغی

انتشارات چشمه
اصلا نمی دونم چی بگم با اینکه واقعا تلاش کردم و برخی از قسمت ها را دوبار خوندم بازم نفهمیدم چی به چیه و چی می خواد بگه لغات قدیمی و غیرمتعارف لا به لای نثر جدید و سخت تر از اون موضوعش که اصلا نمی دونم چی بود جز اینکه داشتن یه جایی فعالیت های عمرانی می کردند و دنبال آب هم بودند خیلی سخت بود نمی دونستم چی می گه و اصلا هم خوشم نیومد .
کتاب برنده متفاوت ترین کتاب سال توی جایزه ادبی واو شده . چیز بیشتری ندارم که بگم

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:25 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9646895256.240.jpg?1207258943
افسانه هاي آذربايجاني

صمد بهرنگي

انتشارات نيل
كتاب يك عالمه داستان و افسانه قديمي پر از ديو و جادو و پري و ماجراهاي عجيب و غريب هست . داستان هاي ادي و بودي ، گرگ و گوسفند ، قصه آه ،موش گرسنه ، به دنبال فلك و بز ريش سفيد را قبلا تعريف كردم . بقيه داستان ها هم اينها هستند .
دختر حاجي صياد : حاجي صياد به سفر مي ره و دخترش را به ملا مي سپاره
پدر هفت دختر و پدر هفت پسر : دختر عمو و پسر عمو به سفر مي روند تا جربزه خود را ثابت كنند
دختر درزي و شاه زاده : دختر درون كدو
شتر و روباه : روباهي كه هوس خوردن شتر دارد
آلتين توپ : خواهر و برادري كه خواهر زن يك ديو مي شود .
اذان گو : درويش به در خانه اي مي رود كه به همه بشقاب طلا مي دهند
گل خندان : مردي كه زنش درون جلد قورباغه است
اي واي هاي : كچلي كه عاشق دختر پادشاه شده
نخودي : پسر درون نخود
پيرزن و سه دخترش : پيرزني كه مي رود تا به دخترانش سر بزند
ملك محمد : ملك محمد مي خواهد دزد باغ را بگيرد
عروسك سنگ صبور : كنيزي كه جاي خانم خانه را گرفت
بي بي لي جان : برادري كه اهو شد
ديو پخمه : ادمي كه ديو را ترساند
شير و روباه : روباهي كه شير را خورد
هفت جفت كفش آهني ، هفت تا عصاي آهني : مردي كه درون پوست مار زندگي مي كند
رفيق خوب ، رفيق بد : دو رفيق راهي سفر مي شوند تا درامدي داشته باشند همون رام و شام
فاطمه خانم : همون ماه پيشوني
پيراهن عروسي از سنگ آسيا : جواب به سوال هاي خواستگار
پسر زرنگ : پسري كه دختر تنبل پادشاه را به كار واداشت
انار خاتون : انار خاتون دختري كه مادرش عاشق يك ديو بود
محمد گل بادام : دختر پادشاه نديده عاشق محمد گل بادام مي شود
پرنده آبي : دختر عاشق يك پرنده ابي است و بيمار شده
درويش و ميو ميو خانم : درويشي كه دختران را مجبور مي كند موش بخورند
گل و سيناور : مردي كه زنش هر بار او را جادو مي كرده
دختران انار : همسر مرد از درون انار در مي آيد
شاهزاده ي حلوا فروش : زن اول پادشاه بچه دار مي شود ولي پادشاه به او مشكوك است
تيزتن : پسري كه عمرش درون كيسه گردنش است
روباه و پيرزن خمره سوار : حيواناتي كه به اربابشان كمك مي كنند
گنج : دانه هاي بزرگ درون خزانه چيست ؟
كچل مم سياه : كچلي كه پادشاه شد
داستان ها را نمي شه خلاصشو گفت چون هم زيادند هم شايد شبيه به نظر بياد ولي خوب همش از اون هايي هست كه يك ادم خوب يا فقير عاشق دختر يا پسر پادشاه مي شه و با كلي جنگ با موجودات عجيب عاقبت بهش مي رسه . من خيلي دوست داشتم كتاب را و واقعا منو به دوران كودكي برد وقتي اين قصه هاي عجيب غريب را گوش مي كرديم .
آقاي بهرنگي به جز داستان خيلي در زمينه زنده كردن ادبيات آذربايجان تلاش كردند و همين طور كتاب هاي تربيتي هم دارند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:25 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9649164847.240.jpg?1270803942
تلخون و چند قصه ي ديگر

صمد بهرنگي

انتشارات اميركبير
تلخون : روزي شوهر تلخون از درخت بالا مي رود و تلخون مي بيند پري به كمرش است ولي با كندن پر شوهرش مي ميرد و او در به در به دنبال راه حل قضيه است .
بي نام : همسر مرد با كس ديگري رفيق است و دائم مرد را دست به سر مي كند .
عادت : بازرس مدرسه آمده و سوال هاي عجيب غريب مي پرسد .
پوست نارنج : براي دل درد مادر پوست نارنج لازم است و معلم دارد به شهر مي رود .
بازنويسي ها :
آه : همان تلخون است يه جورايي .
آدي و بودي : پدر و مادر به ديدن دخترشان مي روند و هر دو خيلي ابله هستند .
به دنبال فلك : مرد به دنبال بختش مي رود و در راه هركس از او مي خواهد سوال او را نيز بپرسد .
بز ريش سفيد : بزي كه گرگ ها را ترساند .
گرگ و گوسفند : گوسفندي كه گرگ را گول زد
موش گرسنه : موشي كه همه را مي خورد حتي آدم ها را .
اين كتاب را توي بچگي خونده بودم اون موقع خيلي داستان تلخون را دوست داشتم الان خوندن دوباره اش خيلي چسبيد خيلي خشم اومد . قشنگ بود . اين كتاب بعد از فوت آقاي بهرنگ چاپ شده .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:25 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9645858795.240.jpg?1269816747
ماهي سياه كوچولو

صمد بهرنگي

انتشارات جامه دران
ماهي سياه كوچولو از زندگي توي جويبار خسته شده اون مي خواد بره و بره تا بفهمه جويبار به كجا مي رسه زندگي جاهاي ديگه چطوريه مي خواد چيزاي زيادي ياد بگيره اون مي دونه خطرات زيادي سر راهش هست اما از خطرات نمي ترسه و آماده مبارزه است .
خيلي قشنگه من عاشق اين داستانم واقعا دوسش دارم خيلي داستان برجسته اي هست .
اينا بگم كه آقاي بهرنگي معلم بودند و تا آخر عمر هم به كار آموزش ادامه دادند .

قسمت زيبايي از كتاب
اگر يك وقتي ناچار با مرگ رو به رو شدم – كه مي شوم – مهم نيست ، مهم اين است كه زندگي يا مرگ من چه اثري در زندگي ديگران داشته باشد ....

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:26 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9645858726.240.jpg?1223673589
اولدوز و عروسك سخن گو

صمد بهرنگي

انتشارات روزبهان
اولدوز دختر كوچولويي هست كه زن باباش خيلي اذيتش مي كنه . اولدوز يه روز كه خيلي غصه داره و داره با عروسك پارچه ايش صحبت مي كنه اون قدر سوزناك دردل مي كنه تا عروسك به حرف مي ياد ....
تقريبا قشنگ بود كلا كه داستان بچه ها را دوست دارم ولي درست حسابي تموم نمي شد . گمونم داستان بچه ها يك پايان شاد مي خواد و در ضمن انكه حوالشون مي داد به كتاب بعدي خيلي ديگه بازاريابي بود .
آقاي بهرنگي از نويسنده هاي تبريزي كشورمون هستند .

قسمت زيبايي از كتاب
هر نوري هر چه قدر هم ناچيز باشد بالاخره روشنايي است .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:26 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643155137.240.jpg?1238043307
خانه ادريسي ها( جلد 1)

غزاله عليزاده

انتشارات تيراژه
خانواده ادريسي شامل 3 عضو باقي مانده خاندان است كه در خانه ميراثي بزرگشان زندگي مي كنند . خانم ادريسي بانوي پير باوقار كه به ياد سربازي است كه روزي عاشق او بود . لقا دختر بزرگ خانواده كه از مردها وحشت دارد و عصبي است . وهاب نوه خانواده كه پسري درون گرا و اهل كتاب است او عاشق خاطره عمه ي جوان مرگش رحيلا است . اكنون وضعيت شهر عوض شده و گروهي روي كار آمده اند كه مي خواهند ثروت مندها را نابود كرده و به داد ضعفا برسند هرچند قوانين خودشان بيشتر مانع آزادي است . آنها خانه ادريسي ها را اشغال كرده و اتاق ها را بين مردم تقسيم كرده اند .
بد نبود . قلمش خوب و روان و يك جورايي سبك و دوست داشتني هست ولي خود موضوع كه يك چيزي به نظر من تو مايه هاي قلعه حيوانات هست كه در عين حال موضوعات جانبي و احساسي هم بهش وارد شده كه نحوش براي من خوشايند نبود . از ديد من كار جديدي ارائه نمي شد هر چند موضوع خوبي بود . در هر صورت اين كتاب جايزه بيست سال داستان نويسي را برده هر چند پس از مرگ نويسنده اش .
خانم عليزاده مدتي همسر آقاي بيژن الهي ( شاعر ) بودند و دختري هم به اسم سلمي داشتند كه البته بعدها از هم جدا مي شوند و خانم عليزاده دوباره ازدواج مي كنند . پگاه آهنگراني فيلم مستندي در باره غزاله عليزاده ساخته كه اجازه اكران نگرفت .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
پرتگاه انتها ندارد ، مگر به فكرش نباشي . در گريختن رستگارييي نيست . بمان و چيزي از خودت بساز كه نشكند .

هيچ كس از سرنوشت خودش راضي نيست ولي اگر قرذار بود زندگي را از نو شروع كنيد باز به همين راه مي رفتيد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:26 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643155137.240.jpg?1238043307
خانه ی ادریسی ها ( جلد 2 )

غزاله علیزاده

انتشارات تیراژه
توی قسمت دوم کتاب اعضا حذب جدید که به زود وارد خونه ادریسی ها شدند و خانواده ادریسی بیشتر به هم پیوند می خورند با روحیات هم آشنا می شوند با هم کنار می آیند و از اون ور چند دستگی حکومت جدید سخت تر شدن شرایط و رفتم اولی ها و اومدن جانشین های بدتر را شاهد هستیم .
اصلا خوشم نیومد شادی موضوع خوبی داشته باشه معنا و زیرمایه های عمیق و محکم شاید خیلی بنیادی و جلوتر از زمانش بوده ولی سبک نوشتنش اصلا برای من جالب نبود چیزی نیست که جذبم کنه واقعا عین روخونی می مونه برام تا فقط بفهمم اتفاق بعدی چیه هیچ لذتی بهم نمی ده توی بعد ادبیش جلو نمی رم فقط یک جور دنبال کردن حواث همین . جلد اولشو بیشتر دوست داشتم .
خانم علیزاده سرطان داشتند چند بار خودکشی کردند و آخر سر هم توی روستای جواهرده خودشونو دار زدند.

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:27 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643155153.240.jpg?1176315335
شب هاي تهران

غزاله عليزاده

انتشارات توس
داستان زندگي و سرگشتگي تعدادي جوان . جوان هايي كه مشكلاتشان از جنس نان و آب و پول نيست . آن قدر پول دارند كه به چيزهايي مانند هويت ، معناي زندگي ، عشق ، سرگشتگي ، عادت ، هدف و ... فكر مي كنند . قر مرفه جامعه قشر هنرمند و روشن فكر . بهزاد جوان شديد پولدار عاشق آسيه . آسيه دختري وحشي باكلاس كه از عادت مي گريزد و عجيب ترين كارها را مي كند . نسترين عاشق بهزاد دختري ساده عامي زيبا ...
بد نبود روي موضوع جالبي دست گذاشته شخصيت هاي زيادي ايجاد كرده و باهاشون خوب بازي كرده ولي راستش براي من اون قدرها ملموس نبود . گمونم بيشتر جذابيتش براي قشر خاصي از جامعه باشه كسايي كه توي اين جو بودند و حسش كردند . توي جمع هاي روشن فكري كه آدماي عجيب غريب هم بينشون هست . نكته جالب وي توي كتابش اين هست كه داستان شايد به 40 ، 50 سال پيش برگرده ولي فضايي كه از روشنفكرها توضيف كرده مي تونه دقيق يك جمع امروزي باشه !
خيلي خيلي اسم غزاله عليزاده را ديگه شنيده بودم و هي اين ور اون ور هم كار تقديمي بهش مي ديدم گفتم برم سراغش .
خانم عليزاده از نويسنده هاي مشهدي كشور هستند كه مادرشونم شاعر بودند . ايشون در رشته حقوق دانشگاه تهران تحصيل كردند و در ضمن گياه خوار بودند . براي ادامه تحصيل توي رشته فلسفه هم به پاريس مي ره البته قصدش در ابتدا حقوق بوده ولي بعد به سمت فلسفه و مولانا مي ره هر چند نيمه كاره رهاش مي كنه و به خاطر مرگ پدرش به ايران برميگرده .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
محبت انگيزه زندگي است .

كار هنر شبيه قمار است ، يك شماره تصادفي گاهي برنده مي شود .

عروسي چيز مزخرفي است ، ولي به هر حال سرنوشت ما زن هاست ، دست كم بايد مالك يك نفر بود .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:28 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643115240.240.jpg?1170443896
پری سا

فرشته ساری

انتشارات ققنوس
زن و مرد به همراه دخترانشان سارا و پریسا به باغی اسباب کشی کرده اند که یک پری در آن ساکن است . زن و شوهر می خواهند فرزندانی متفاوت با خود داشته باشند شاد آزاد و بدون استرس . هر چند همیشه جلوی آنها نقابی دارند و گذشته ای دیگر و فرزندی دیگر را در یاد دارند . داستان پریسای دیگری هم دارد پریسا ساکن قبلی خانه که عاشق شده بود .
قشنگ بود خیلی خیلی با اون کتاب خانم ساری تفاوت داشت مایه های تخیلی و سورئال توش زیادتر شده بود متنش یک جورایی قشنگ و عاشقانه و زیبا بود هر چند من کامل درکش نکردم و نقطه مبهم برام زیاد داشت ولی در مجموع خوب بود و دل نشین .
خانم ساری هم مدرک علوم کامپیوتر دارند و هم زبان و ادبیات روسی .

قسمت های زیبایی از کتاب
از حرفی که اول صبح به او گفته بودم پشیمان بودم ولی کاریش نمی شد کرد . حرفی بود که گفته شده بود و حسرت نگفتنش لای حسرت های دیگر می ماند .

وقتی چاره ای نیست ( اگر باشد که آدم انتخاب می کند ) باید همان را که نیست به یک هست تبدیل کرد و این تنها برگ برنده در این جور موقعیت هاست .

خواندن چیز دیگری است و بودن چیز دیگری .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:28 PM
مرواريد خاتون

فرشته ساري

انتشارات علم
مرواريد خاتون دختر كوچكي در يك روستاست كه با خانواده اش زندگي آرامي دارد تا شبي سرداري گذرش به آن ده مي افتد و به زور مرواريد را براي اوم مي برند و مرواريد باردار مي شود و بدين ترتيب زندگي اش سياه مي شود و خانواده مي خواهند هر طور شده او را شوهر دهند و از مزاحمتش آسوده شوند ....
خيلي بد بود يعني به صورت كامل يك داستان عامه پسند در حد همون فهيمه رحيمي و اينا .... نمي دونم من فكر مي كردم نويسنده درست حسابي باشه . يه داستان با يك عالمه اتفاق هاي عجيب غريب و جذاب كه خواننده را به سمت خودش مي كشه و غير قابل لمسه نه كار ادبي خاصي كرده نه شخصيت پردازي داره نه صحنه پردازي جالب نه هيچ چيز ديگه . از اين داستان هاي عاشقانه عام پرمخاطب
خانم ساري هم مترجمند هم نويسنده هم شاعر . هنوز تو شوكم چرا كتاب اين طور بود پس !

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:30 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9644456718.240.jpg?1176110702
دکتر فاستوس

کریستوفر مارلو
لطفعلی صورتگر

انتشارات نشر کتاب
دکتر فاستوس دانشمند بزرگ زمان خود که در علوم زیادی پیشرفت کرده است ولی او به دنبال علم سحر و دست یافتن به ناشناخته هاست . شیطان حاضر است تمام خواسته های او را فراهم کند به شرطی که فاستوس روحش را به او بفروشد .
قشنگ بود سبکش قدیمی و ساده بود ولی موضوعش خیلی زیبا بود . من دوسش داشتم . مالرو یکی از هفت نمایش نامه نویسی هست که نمایش نامه نویسسی را در انگلیس بنیاد نهاد و به خداوندان ذوق دانشگاه مشهورند . اون اول تصمیم داشت روحانی بشه ولی بعد منصرف شد و به نویسندگی روی آورد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:30 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9648095035.240.jpg?1223682533
خاطرات سفر با موتور سیکلت

ارنستو چه گوارا
رضا برزگر

انتشارات اجتماع
چه گوارا پسر جوان آرژانتینی دانشجوی پزشکی و بسیبار ماجرا جوست . او روزی تصمیم می گیرد همراه با دوستش با یک موتور سیکلت تمام آمریکای لاتین را بگردند و نه به قصد دیدن دیدنی ها بلکه به قصد شناخت مردم ، دردها و فرهنگشان از نزدیک . آنها نه پول چندانی دارند و نه پشتیبان خاصی ولی این سفر را آغاز می کنند و کتاب خلاصه ای از صحنه های سفر است البته خیلی خلاصه .
کتاب قشنگی بود راستش شاخصه ادبی خیلی خاصی نداشت از لحاظ سفرنامه ای هم اون قدر ارزشمند نیست چون بیش از حد کلی و خلاصه گو هست ولی خوب نوشته شده ساده روان و اون بعد عاطفی و جامعه شناسیش را خوب منتقل کرده واسه همین می گم کتاب قشنگیه .
چه گوارا هم که خیلی معروفه دیگه . هم پزشک بوده هم سیاست مدار هم چریک و مارکسیست هم بوده به جنبش فیدل کاستر می پیونده و پست های مهمی هم در کوبا به دست می یاره و حتی وزیر صنایه می شه و بعد برای برانگیختن انقلاب راهی بقیه سفرها می شه و در مورد فنفون جنگی تکنسین معروفی توی دنیا محسوب می شه

قسمت های زیبایی از کتاب
انسان ، میزان همه چیز است . نگاه من است که به همه چیز معنا می دهد . ما می خواستیم این گونه باشد و شد .

در آن لحظه دنیا در نظرم جلوه ای دیگر داشت . عجب حکایتی ست عاشقیت .

هر سفری دو جنبه دارد : ترک گفتن و رسیدن .

من مطمئنم که حتی فکر خورشید نیز گرمابخش است .

از دید پرتقالی ها ، سیاه ، آدمی ست تنبل و خیالاتی که پولش را صرف عیش و نوش می کند . از دید سیاهان ، اروپایی ، آدمی ست خسیس و اهل پس انداز .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:31 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643620417.240.jpg?1177399655
قبیله خرس غار

جین ام . ول
شهین دخت لطف اللهی

انتشارات چشمه
داستان کتاب به هزاران سال پیش برمیگرده وقتی هنوز انسان های غار نشین وجود داشتند یعنی زمانی که آخرین نسل های انسان غارنشین در حال زندگی بود و نسل جدید انسان ها نیز شکل گرفته بود و این قبایل هر دو در کنار هم در حال زندگی بودند . ایلا دختری از نسل انسان های جدید و روشنفکر و با بدنی پیشرفته تر است که در زلزله خانواده اش را از دست می دهد و توسط یکی از قبایل انسان های غارنشین بزرگ می شود .
خیلی قشنگ بود من واقعا خوشم اومد سبک نوشتنش رئال و مستقیمه هنر ادبی خاصی هم نداره ولی موضوعش جذابه در کنار اینکه نویسنده خیلی در این زمینه تحقیق کرده و واقعی نوشته یعنی بر مبنای علمی و چیزای که واقعا بوده . برای همین حس خوبی دارید هرچند ممکنه توی موضع هایی ضعیف یا تکراری باشه مثل این مسئله یک غریبه و یک ادم خوب که دوسش داره یک ادم بد که باهشا بد تا می کنه .... ولی با این وجود جذابه و آدم را با خودش می بره . چند وقت پیش مستندی در مورد اون زمان دیدم که این دو دسته انسان در کنار هم ظاهر می شوند و برای همین کتاب هم جذابیت بیشتری برام داشت .
کتاب برنده جالیزه پاسیفیک بوده از روش فیلمی ساخته شده و در ضمن نویسنده اش هم آمریکایی هست .

قسمت زیبایی از کتاب
از کرب پرسید : بچه چطور وارد بدن ایزا شد ؟
کرب گفت : زن روح محافظ مرد را قورت می دهد . این روح محافظ در درون زن با روح محافظ زن به جدال می پردازد . اگر روح محافظ مرد قوی تر باشد ، بخشی از آن در بدن زن باقی می ماند و زندگی جدیدی را به وجود می آورد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:31 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643622794.240.jpg?1189761431
حولي

سوزان فيشر استيپلز
سوسن ضياء

انتشارات چشمه
شهربانو دختر بيابان نشين پاكستاني است كه بسيار زيبا است و به همسري يكي از بزگترين مردان كشور كه بسيار ثروتمند است درآمده . شوهرش عاشق اوست ولي ساير زن ها به او حسودي كرده و در حال توطئه براي او و دخترش ممتاز مي باشند. در اين بين زابو دوست شهربانو قرار است همسر احمد پسر معلول و عقب افتاده شوهر شهربانو شود و زابو ناراحت و در پي فرار است و ....
خوب در حقيقت خانم فيشر كتابي با عنوان شهربانو دارند كه توسط همين مترجم و همين انتشارات روانه بازار شده به عنوان جلد اول و در حقيقت ماجراي ازدواج شهربانو است من هر چي تلاش كردم نتونستم اون جلد را داشته باشم و خوب اين كتاب را خوندم كه البته اگه شرايط مشابه داريد پيوسته هم نيستند يعني بدون خوندن اون كتاب هم مي شه اين را خوند بدون مشكل . به نظرم كتاب خوبي نيست . كاملا عامه پسنده يه چيزي تو مايه هاي بادبادك باز اينا كه مي تونه خيلي هو خوب فروش كنه البته جذابيتش بد نيست مثل بيشتر كتاب هاي اين مدلي دلتون نمي ياد كتاب را زمين بگذاريد و خوب حقيقي تر و ملموس تر از مثلا بادبادك باز هم هست ولي نهايتا تو همون گروهه .
خانم استيپلز انگليسي اند .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
نيرويت را براي چيزي كه نمي تواني تغييرش بدهي ، تلف نكن .

تنها ثروتي كه در زندگي به دست مي آيد ، زمان است و ما هرگز نمي دانيم تا چه حد از آن را در اختيار داريم .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:32 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643621200.240.jpg?1324584745
پيله و پروانه

ژان دومينيك بوبي
فريبا تنباكوچي

انتشارات چشمه
بوبي سردبير مجله اي توي فرانسه بوده ادم فعالي بوده و دو تا بچه هم داشته ولي ناگهان يك روز دچار حمله ي مغزي مي شه و به فلجي كامل يا بيماري قفل شدگي مبتلا مي شه اون توانايي هيچ حركتي را نداره حتي غذا خوردن يا حرف زدن يا حركات اندك . توي اين كتاب از احساساتش در اون برهه مي نويسه . اون حرفاشو از طريق علائم قراردادي با پلاك هاش بيان مي رده و كسي براش مي نوشته . الانم فوت كرده ديگه آقاي بوبي .
از نظر ادبي براي من كتاب متوسطيه جذبم نمي كنه ولي از نظر معنايي عميقه اينكه هر لحظه فكر كنيد چه چيزهايي داريد كه قدرشو نمي دونيد و چه راحت و بدون نشونه اي ممكنه با ارزش ترين چيزاتونو در هر ثانيه از دست بديد .

قسمت زيبايي از كتاب
اگر من بالاجبار بايد زندگي كنم بهتر است كه به بهترين شكل زندگي كنم .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:32 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9646194335.240.jpg?1207247966
خانواده ي من و بقيه حيوانات

جرالد دارل مالكوم
گلي امامي

انتشارات چشمه
جرالد دارل جانورشناسي است كه كتاب هايي در مورد حيوانات هم داره و اين كتاب ها در انگلستان ، زادگاه اين نويسنده ، خيلي هم پرفروش و پرطرفدارن . در زمان كودكي دارل ، خانوادش به جزيره كورفو يونان مهاجرت مي كنند و اونها چند سالي ساكن اون جزيره آفتابي و پر از گياه هاي مختلف و حيوانات مختلف هستند . توي اين كتاب جرالد خاطرات اون سال ها را نوشته و به صورت جزئي دقيق در مورد حشرات و حيوانات مختلف توضيحاتي داده .
بد نيست رفتار افراد خانواده و اتفاقاتي كه براشون مي افته جالبه ممكنه حوصلتونو سر ببره ممكن هم هست از اين تنوع حيوانات معرفي شده لذت ببريد ولي در شرايطي بهتره كه به عنوان كتاب حيطه ادبيات سراغش نريد بلكه زماني كه مي خواهيد به ارامي تفريح كتابي را توي اوقات فراغتتون بخونيد اونم صرف سرگرمي ازش استفاده كنيد .
لارنس دارل برارد بزرگ جرالد يك نويسنده مشهور انگليسي هست . توي اين كتاب جرالد تعريف هاي خيلي بدي از شخصيت اون مي كنه كه خيلي تو ذوقم زد . حيطه ي ادبيات جاي انتقام گيري نيست و اگر برارد مشهوري داري كه از اخلاقش خوشت نمي ياد اصلا جالب نيست با نوشته هات اونو تو ذهن مردم خراب كني.

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:33 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643059569.240.jpg?1194757929
ماهی بزرگ

دانیل والاس
احسان نوروزی

انتشارات مرکز
پدر در حال مرگ است و دکتر از او قطع امید کرده . پدر مردی است که در ذهن خیلی ها و از جمله پسرش شخصیتی اسطوره ای دارد ، شخصیتی که کسی گمان نمی کند روزی خواهد مرد و پسر اکنون تلاش می کند تا لطیفه ها ، شوخ طبعی ها و داستان های غیرقابل باور پدر را به یاد آورد و بیشتر و بیشتر با شخصیت او آشنا شود .
قشنگ بود ساده روان جذاب . خوب با ادم رابطه برقرار می کرد به نظرم اون بعد معنی و در حقیقت لایه زیرین داستان خیلی مخاطب را به سمت خودش نمی برد ولی نحوه بیان داستان های ساختگی پدر ، سادگی روایت و استعاره های واضح ترش خوش خوان بود .
دانیل والاس از نویسنده های آمریکایی هست و مشهورترین اثرش هم همین کتابه . از روی این کتاب تیم برتون فیلمی هم ساخته که اونم فیلم موفق و خوبیه .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:33 PM
زندگي پي

يان مارتل
گيتا گركاني

انتشارات علم
پي يه پسر هندي است كه عاشق خداست و به همه مذاهبي كه مي شناسد معتقد است . پدر او يك باغ وحش دارد و پي از كودكي با حيوانات بزرگ شده . زماني پدرش تصميم مي گيرد به كانادا بروند و پي و خانواده همراه تعدادي از حيوان ها سوار كشتي مي شوند . كشتي در بين راه دچار سانحه مي شود پي همراه با يك كفتار يك گورخر يك ميمون و يك ببر درون قايق نجات است و از ترس توان حركت ندارد . بيشتر كتاب شرح سفر پي بر روي آب و گذرانش با حيوانات وحشي است .
قشنگ بود كتاب خيلي طولانيه بيش از 500 صفحه شايد به نظرتون يك نواخت بياد و كشدار راستش منو اصلا خسته نكرد يك جاهايي باعث سرسري خوندن مي شه و بي توجه بودن ولي كلش ايده ي جالبيه و خوب هم نوشته شده . چيز خاصي نبود ولي دل نشين بود .
كتاب برنده جايزه بوكر شده و از روش دو تا فيلم هم ساخته شده كه يكيش توسط ژان پير ژونه فرانسوي و اون يكي توسط آنگ لي تايواني بوده . در ضمن آقاي مارتل كانادايي ستند .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
همه ي موجودات زنده مقداري جنون در خود دارند كه آن ها را به سوي رفتارهاي غريب و گاهي غير قابل توضيح مي كشاند .

نخستين شگفتي از همه عميق تر است . شگفتي هاي بعد از آن تحت تاثير همان مورد قرار مي گيرند .

فقط ترس مي تواند زندگي را شكست دهد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:33 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643118402.240.jpg?1303514926
جنگل پنیر

فرشته احمدی

انتشارات ققنوس
سایه سال ها پیش پدرش را از دست داده و اکنون عطا برای او برملا می کند که همه چیز آن گونه که فکر می کرده نبوده سایه راهی شهر کودکی اش می شود و درگیر اتفاقاتی است و سایه زندگی اش را در تهران ، مهمانی ها ، مریدهای مردی به نام آدم و .... را مرور می کند .
یک جورایی گیج و پراکنده یک سبک خاص که نه خوش می یاد نه به دلم می شینه نه چیزی ازش می فهمم راستش . باز کتاب قبلی را حداقل می فهمیدم چی می خواد بگه .
خانم احمدی رشته ی معماری دانشگاه تهران را خوندند.

قسمت های زیبایی از کتاب
تکیه کلام های هر جمع مرزهای نامرئی بین آن ها و دیگران ایجاد می کند تا مشت آدم ها به محض گشوده شدن دهانش باز شود.

همین طوری هاست که گمان می کنیم عاشق شده ایم همین اشتباهات کوچک و بی اهمیت ممکن است کار دستمان بدهد .

آدم ها چه از هم دورند ، حتی زمانی که می اندیشند هم زبانشان را یافته اند .

فقط در آن لحظه در لحظه ی حال ، حال کامل ، خویشتن های گذشته و آینده ی تو یکی می شوند و همه چیز به نقطه ی صفر می رسد و چیزی نمی ماند حتی برای قصه گو تا قصه ای را آغاز کند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:34 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643117405.240.jpg?1269828878
پري فراموشي

فرشته احمدي

انتشارات ققنوس
كتاب دو بخش هست در مورد روزهاي قبل و بعد از ازدواج يك زن . دختري كه به شدت عجيب و درگير دنياي درونش و خيال بافي هاي خودش هست و سعي مي كند به ياد بياورد خواب هايش را خاطراتش را كودكي اش را .... و آشفته است و براي همه چيز قصه مي بافد .
كتاب برنده تندیس کتاب برگزیده کتابفروشان جايزه روزي روزگاري بوده خيلي هم اين ور اون ور اسمش آورده شد و من توي وب گردي ها هم ديدم كه خيلي ها هم واقعا از كتاب خوششون اومده ولي به نظرم من كتاب خوبي نبود اصلا با اشتياق نخوندمش جذبم نكرد و حتي شايد به زور تمومش كردم . شخصيت اصلي كتاب به نظرم جالب نبود و نويسنده هم كوششي نمي كرد تا شما را جذبش كنه . يه جورايي گسست زياد داشت كتاب زيادي خيالي بود اينگار پيوندي نمي خورد خيالات و واقعيت خوب بهم گره نمي خورد .
خانم احمدي از نويسنده هاي كرماني كشور هستند و البته نقد ادبي هم زياد مي نويسند .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
اين چيزها را به من نگو . تا وقتي كه بي خبرم ، فقط اوست كه از رابطه مان در عذاب است ، چون در مغزش چيزي مي گذرد و بر زبانش چيز ديگري ، اما من خوب و خوشم چون چيزي از دو رويي اش نمي دانم . به محض دانستن مثل او مي شوم ، خداحافظي كه مي كنيم تازه شروع مي كنم به تفسير حرف هايش و همه چيز به گه كشيده مي شود .

اين چيزها را نمي شود تعريف كرد . همه چيز در درون آدم است و انتظار اين كه ديگري آن را بفهمد ، بي جا و نامعقول است .

اولش تفاوت ها جذابند ، بعدش هي دنبال شباهت ها مي گرديم ، چيزي كه يافت مي نشود .

اوايل عاشق هم بوديم ، بعد از مدتي همديگر را دوست داشتيم ، حالا هم به هم احترام مي گذاريم . اين ايده آل ترين تغيير شكل احساسات زن و شوهر است .

زندگي بدون همين حس هاي خوب كوچك خيلي بي معناست .

ماني مي گفت بايد تمرين كنم . گفتن حرف هاي بيخود را ياد بگيرم . بيشتر وقت ها به درد مي خورد ، لااقل به درد طبيعي جلوه دادن فضا و شكستن سكوت . لازم نيست هر حرفي با منظور و هدف خاصي گفته شود . از در و بي درحرف زدن ، گاهي مهم تر از حرف هاي مهم است .

فكر مي كنم كه خيلي طبيعي است كه اگر روزي عاشق زن ديگري شدي ، جايم را با آن زن عوش كنم .
به همين سادگي ؟
ساده كه نيست . حتما يك چيزهايي مي شكند ، قلبم ، غرورم ....

روزي كه فهميدم همه ي پسر بچه ها راز پنهان ناخوشايندي دارند ، عذاب وجدانم تمام شد . گناهان دسته جمعي زودتر بخشيده و فراموش مي شوند .

ياد پدر مي افتم كه به مادر مي گفت بي خيال و مادر كفري مي شد . داد مي زد تو هم از تمام صفات خوب و بد ، اين يكي را چسبيده اي . تمام نگراني ها را گذاشته اي براي من . چون مي داني خوب از پسشان بر مي آيم و خودت سهم بي خيالي طي كن را برداشته اي . خيالت راحت است چون مي داني آدم ديگري هست كه جور نبودن تو را بكشد و امور زندگي ات را راست و ريس كند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:35 PM
http://www.qoqnoos.ir/images/books/1000007.jpg
خط تيره ، آيلين

ماه منير كهباسي

انتشارات ققنوس
مهرانگيز بچه دار نمي شود . مادرش فراموشي گرفته و با او زندگي مي كند . خواهرش افسردگي شديد دارد و با او زندگي مي كند . شوهرش بهنام روان شناس است و آيلين زني زيبا مريض شوهرش كه پايش به خانه آنها باز شده و هميشه آنجاست و مهرانگيز حرص مي خورد از وجود اين زن غريبه و رابطه او و شوهرش .
بد نبود متوسط بود. اسم كتاب را خيلي اين ور و اون ور شنيده بودم حتي خواننده هاي وبلاگ هم خيلي هاشون خونده بودنش يه جورايي خوندنش رو مخم بود و بالاخره انجام شد . موضوعش خوبه هر چند خاص نيست روان شناسيش جالبه پايان بدي نداره ولي خيلي كليشه اي تمومش كرده مي شد خلاقانه تر باشه . روان و خوش خوان هست ولي انگار ذوق ادبي خيلي زيادي هم توش نيست هر چند بي بهره هم نيست . اون خواهر افسردهه اسمش فرانكه :دي
خانم كهباسي تهراني هستند و اين كتابشون هم برنده جايزه روزي روزگاري بوده .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
باورها گاهي از آدم جرئت بودن را مي گيرند .

اگر كاملا با كسي تفاهم داشته باشي ، يعني ديوانه اي يا عقب افتاده يا اين كه سرت بدجوري كلاه رفته .

براي دوست داشته شدن هيچ وقت دير نيست .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:35 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9649694375.240.jpg?1303550878
تو مشغول مردن ات بودي

گزيده اي از شعر و عكس جهان
محمدرضا فرزاد

انتشارات حرفه هنرمند
كتاب مجموعه اي از اشعار جهان با عكس هاي زيباي مرتبطي هست . عادت ندارم توي اي وب كتاب شعر معرفي كنم ولي اين به نظرم فرق داشت . ايده اش متفاوته كنار هم قرارا دادن اشعار شاعران و عكس عكاس ها . بد نبود اگر همين ايده براي شعر ايراني انجام بشه فكر كنم خيلي دوست داشته باشم .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
مشتي گره كرده ، برافراشته و محكم
يا دستي گشوده به خواهش ، دراز و منتظر
انتخاب كن :
زيرا روزي به يكي زين دو مي رسيم .

با هم زيستيم
تويي كه مرا دوست مي داشتي
و مني كه تو را دوست مي داشتم .
اما زندگي ، كساني را كه عشق مي ورزند
جداشان مي كند از هم
گرچه بسيار آرام و
بي هيچ خش خشي
و دريا از ساحل برمي دارد
ردپاي عاشقاني كه با راه خويش رفتند .

وقتي جووني يه جفت كفش زنونه ي پاشنه بلند
كه واسه خودش تك و تنها توي كمد نشسته
بدجوري حالي به حالي ت مي كنه
وقتي پيري اما
اون واسه خودش فقط
يه جفت كفشه كه كسي پاشو توش نكرده . همين .

بي خيال عشق !
مي خواهم لاي موهاي طلائي ت بميرم .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:35 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9647961383.240.jpg?1189616179
دوئل

ابراهیم رها

انتشارات حوض نقره
دوئل یک کتاب کوچیک هست که مجموعه چند مصاحبه طنز ابراهیم رها یا علی میرمیرانی طنز پرداز معروف ایرانی با بازیگرها و مطبوعاتی های معروف کشور هست . سوال و جواب ها همه طنزه و کاریکاتورهای زیبایی هم از بزرگ مهر حسین پور داره....
من خوشم نیومد راستش هم زیاد اهل طنز این مدلی نیستم هم راستش طنزشون برام جالب نبود نه خنده ای برام داشت نه تفکری . اگر روحیتون سازگاره با این مدل شاید انتخاب بدی نباشه

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:36 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9648497184.240.jpg?1238035905
تاکسی نوشت ها

ناصر غیاثی

انتشارات کاروان
اسم و تعریف این کتاب را قبلا شنیده بودم و چون اسمش برام جالب بود همیه تو ذهنم بود بخونمش اما اسمش برام یک جوری بود که مسلم بود کتاب یه سری جملات معمول توی عوام هست که وری در و دیوار می نویسن و اصلا هم تحقیق نکردم چی هست تا امروز که کتاب را گرفتم و دیدم نه بابا اصلا یه چیز دیگه است .
ناصر غیاثی یه راننده تاکسی ایرانی مقیم آلمانه که اهل ادبیات و اینترنته و کتاب یادداشت هاش از برخوردش با مسافرهای گوناگون هست صحبت هایی که بینشون رد و بدل می شه حال و احوالشون... خوب در حقیقت شغلی هم هست که شما را رو به روی آدمای مختلف با درد و دلای مختلف قرار می ده من خوشم اومد کتاب قشنگی بود ایده اش را و سبک نوشتنش را دوست داشتم کتاب کوچیک و خوش خوانی و یک ساعته تمومه
یاد فیلم راننده تاکسی می افته آدم :دی
این کتاب برنده جایزه اول داستان نخستین دوره کتاب سال طنز حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی شد .

قسمت های زیبایی از کتاب
می گوید : مردی را که خیانت بکند دیگر نباید دوستش داشت .
تو گویی دوست داشتن به خواستن یا نخواستن است .

این همه نگو دوستت دارم ، دوستت دارم . هزار بار گفته ام بر زبان آوردن این یک کلمه دنیایی مسئولیت به همراه خودش می آورد و تو آدم بی مسئولیتی هستی .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:36 PM
خانه تقسيم شده

مجموعه نويسندگان
محمد حسن سجودي

انتشارات جاويدان
خانه تقسيم شده ( آلن پيتون ) : در مورد پسركي كه از دارالتاديب فرار كرده .
چشم غول : يك افسانه آفريقايي در مورد غولي كه با پلك زدن سبب مرگ مردم مي شود .
وصيت نامه (آن كورتني بلاكفورد ) : پيرزن از پسرك مي خواهد وصيت نامه اش را بنويسد ولي پسرك نوشتن را درست بلد نيست.
سوپي (ا هنري) : مردي كه تلاش مي كند هر طور شده به زندان برود .
پرواز پرنده برفي (جين ليولي) : پسرك خواهري عقب مانده دارد و هيچ علاقه اي به او نشان نمي دهد .
براي اينكه اين قدر فقيريم (خوان رولفو)‌: اين داستان را توي كتاب هاي قبلي معرفي كردم .
شترها مي گذرند ، كوه ها مي مانند (نوراير آدليان‌) : پس از مدت ها كه مردم شترها را فراموش كرده اند اكنون كارواني از شترها به شهر آمده .
ماهي قزل آلا (شوان افاالين): معلوم نيست ماهي قزل آلا چطور به اين چاله افتاده .
گربه ي سيامي من (پراتورا تازنگ‌): مردم مي خواهند براي باريدن باران دعا كنند و به يك گربه نياز است .
تنبيه بي رحمانه (‌مارتي لارني): بچه هايي كه در تگزاس از كودكي تفنگ دارند ..
تنهايي (والنتين راسپوتين) : پسرك از خواب بيدار شده و مادرش در خانه نيست .
شيطان هاي كوچولو ( سرگوكلد ياشويلي): مرد به دهكده كودكي بازگشته .
گرماي زرد ( ياشار كمال ) : پسر كوچكي كه به خاطر مادرش مي خواهد سر كار برود .
قصه ي جاماييكايي (ا ال هندريكس) : دو پسر بچه سياه و سفيد در حال ارباب بازي .
راستش خيلي دلم مي خواست از پيتون كتاب ديگه اي هم بخونم ولي هر چي گشتم فقط همين كتاب دستم اومد كه يك داستان كوتاه توش داشت كه به نظرم هم بيشتر شبيه گزارش بود . كتاب متوسطي بود چيز تاپي نيست كه بخواهيد سراغش بريد ولي اگه دم دستون هم بود و بيكار بوديد ضرر نمي كنيد از خوندنش . چيز بيشتري ندارم كه بگم مجموعه اي از داستان هاي مورد نظر يك مترجم كه داستان هاي بدي هم نيستند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:37 PM
بنال وطن

آلن پيتون
سيمين دانشور

انتشارات خوارزمي
داستان در آفريقاست . در مورد كشيشي در دهكده يا شهري فقير و دور افتاده كه به شهر سراغ خواهر و پسرش مي رود و آنجا با اتفاقات ناگواري مواجه مي شود خواهرش بدكاره شده پسرش به جرم قتل يك سفيد پوست در حال محكمه است دختر كم سني از پسرش باردار است .... داستان ، داستان فقر و فساد سفيد ها و سياه ها و همچنين روشني و احسان سفيدها و سياه هاست . يه جورايي سعي كرده منصفانه به قضيه نگاه كنه و خوب و بد و سياه و سفيد آفريقا را در كنار هم ببينه . عواملي كه باعث بدي سياه ها مي شه و كاراي جدا بدي كه مي كنند و از اون ور سياه هاي خوب . كاراي بدي كه سفيدها مي كنند زخم هايي كه از سياه ها مي خورند و از اون سفيدهاي خوب ....
كتاب قشنگي بود به دلم نشست خيلي كلاسيك بود البته ها يعني واقعا اون قدر كلاسيك كه ادم ياد كتاب هايي مي افتاد كه شايد 10 سال پيش خونده ولي قشنگ بود از موضوعش و ديدگاهش كلا خوشم اومد كتاب خوبي بود و البته قسمت هاي زيبا هم زياد داشت ولي من نشد يادداشت بردارم چون توي شرايط ثابتي كتاب را نمي خوندم
نويسنده كتاب هم كه خوب آفريقاييه و خودش زماني توي دارالتاديب سياه پوستان كار مي كرده و زماني هم معلم مدرسه سفيدپوستان بوده .
از اون كتابايي كه اسمش را خيلي شنيديم دوست داشتم بخونمش .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:37 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9646194524.240.jpg?1207244760
سالمرگی

اصغر الهی

انتشارات چشمه
کتاب راجع به مرگ هست . رمانی هست کوتاه با راوی های مختلف خیلی پیچیده و تو در تو و خیلی باید دقت کنید تا سرنخش را از دست ندهید . زنی که فکر می کند همه ی بچه های عالم بچه ی اویند مردی که نذر می کند فرزندش را بکشد پسری که در جبهه شهید می شود .... سه نسل از یک خانواده و مرگ ها و ماندن هایشان را مرور می کنیم .
من اصلا خوشم نیومد زیادی گیج کننده بود ولی ممکنه اگه کسی همون اول جذب کتاب بشه و بهش دل بده و دقیق تر بخونه دوسشم داشته باشه برای من جذابیتی درست نکرد و زیاد پیگیرش نشدم در حقیقت . این کتاب برنده جایزه گلشیری شده . فکر کنم فروششم بد نبود چون من بارها و بارها اسمشو شنیده بودم و تصمیم داشتم هر چه سریع تر بخونمش .
آقای الهی مشهدی هستند و دکترای روان پزشکی از دانشگاه تهران دارند . توی دانشگاه تدریس کردند و همین طور سردبیر مجلات روان شناسی هم بودند .

قسمت زیبایی از کتاب
زن ها را همیشه به اسارت می برند . سده هاست که در اسارت زندگی کرده ایم و می کنیم . برای آن که خودم را باور کنم نقاشی کردم . آهنگ ساختم . فیلم درست کردم . حالا می بینم مثل همه ی زن ها فقط باید گریه کنم تا خودم را باور کنم .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:38 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643627010.240.jpg?1303551576
برو ولگردي كن رفيق

مهدي ربي

انتشارات چشمه
خوب اينم دومين و آخرين اثر فعلي آقاي ربي كه مجموعه 4 تا داستان كوتاه هست .
شما صد و يازده هستيد : مرد براي مشاوره تلفني به مركز مشاوره زنگ زده و دارد جريان ارتباطش با همسر دوست صميمي اش را مي گويد .
لطفا اجازه بده هواپيماها پرواز كنند : به هواپيماهاي در حال پرواز شليك شده و سربازها به دنبال عاملين هستند .
تو فقط گرازها را بكش : در اداره بحث پيش آمده براي مزارع شكر و دادنشان به پيمان كارها و اكنون بحث كشتن گرازهاست .
برو ولگردي كن رفيق : 1 ماه از جدايي مرد از همسرش مي گذرد هنوز آشفته است و فكر مي كند چرا ازدواج كرد ؟ چطور شد كه انتخاب او آيدا بود ؟
خوب گفتم كتاب جديدشون را هم بخونم اين كتاب برنده جايزه ادبي منتقدين و نويسندگان مطبوعات شده و كانديد جايزه روزي روزگاري هم بوده البته . به نظر من متوسط بود ولي در هر حال بيشتر از كار قبليش خوشم اومد ازش . خوب مي نويسه ها ولي نمي دونم چطور بگم يه جاهايي از كارش انگار خامه نوشته هاي خام و ايده هاي خام انگار از زير ادبيات مي زنه بيرون .
يك جورايي انگار خيلي هم تو نخ زندگي هاي روشنفكري اين روزاست دختر پسرايي كه اهل فيلم و كتابن و اكيپ دوستي هستند و ازدواج هاي بعد دوستي و ... كلا زندگي هايي كه زياد مي شه ديد اين روزا البته اصولا توي تهران جماي روشن فكري اين طوري هنوزجاهاي ديگه خيلي كمه . اين يه برداشت خيلي خيلي شخصيه ولي به نظرم نويسنده يك جواريي جو زده اين زندگي ها شده . در ضمن رشته اش هم حسابداريه .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
لطفا مال من باش و هيچ وقت با من قهر نكن حتا اگر روي صورتت ناخن كشيدم .

اگر زني از صميم قلب مردي را بخواهد امكان ندارد قبول كند دور از او باش . انتهاي خواسته ي زن اين است كه از عشقش جدا نماند و مدام كنارش باشد .

اگر اين رابطه را ادامه دهيد حتا اگر هيچ كس هيچ وقت چيزي را متوجه نشود ، كم كم همه چيزتان را از دست مي دهيد . هر چيزي را كه به آن اعتقاد داريد از دست مي دهيد . اين خاصيت دروغ است .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:39 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643623753.240.jpg?1269814297
آن گوشه ی دنج سمت چپ

مهدی ربی

انتشارات چشمه
آن گوشه ی دنج سمت چپ : پسر هر بار راهی را اشتباه می رود یا با دختری رابطه اش را تمام می کند مقداری به مسیر دویدن هر شبش اضافه می کند و اکنون فکرش مشغول دختری تازه است .
مقبره : سه دوست قرار می گذارند برای مسافرتی دو روزه به دهکده یکی از آنها بروند و شب در مقبره پدربزرگ او باشند .
قربانی ابراهیم : ابراهیم به استخر رفته و معلولی را می بیند .
ملیحه : دخترک آن قدر کوچک است که از بچگی چشم همه به دنبال اوست .
مسیح : دو پسر هر دو عاشق سارا هستند و امروز با هم قرار دارند .
دوچرخه سوار : پسر از مادرش می پرسد که آیا زمانی دل باخته کسی بوده ؟
حالا می ذاری بخوابم ؟ : زن از کارهای روزانه به مرد می گوید ولی نه از احساسات روزانه .
دیگر هیچ چیز با اهمیتی وجود ندارد : مردی که دخترش را کشته .
می تونم دوباره ببینمت ؟: پسر تصمیم می گیرد به شهر برود دختری را سوار کرده و با او دوست شود .
زخم رقیب : مرد 8 سال است عاشق دختری است که به او نمی دهندش .
چشم سیاهان کیستند ؟: مرد به اصرار مادرش با دختری زیبا ازدواج کرده که حتی دیپلم هم ندارد .
باد مخالف : دو پسر موتوری میخ زن بی ام و سوار شده اند .
پل ها : پل ها موجودات رابط زیبایی که وقتی رویشان هستید به همه چیز فکر می کنید جز خودشان .
خوب اینم از اون کتابایی بود که این قدر اسمش را شنیده بودم که توی برنامه حتمیم بود کتاب برنده جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعات شده ، در جایزه ادبی روزی روزگاری ازش تقدیر شده و نامزد برنده شدن جایزه گلشیری و مهرگان هم بوده . داستان قربانی ابراهیم هم که برنده جایزه ادبی اصفهان بود ولی من کتاب را دوست نداشتم نمی گم بد بود ولی به دلم هم نبود خیلی از موضوعاتش یک جورایی برام عام و نخ نما بود لحنش هم گاهی تو ذوقم می زد در عین اینکه چیز جذابی هم برام نداشت ولی در مجموع قوی نوشته شده بود یعنی قلمش هرز نبود بار ادبی داشت .
طرح جلد هم که تابلو از اردشیر رستمیه دیگه و در مورد خود آقای ربی هم بگم اهوازین و داستان ها هم توی همون جنوب در جریانند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:40 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643626006.240.jpg?1269828538
جايي براي پيرمردها نيست

كارمك مك كارتي
امير احمدي آريان

انتشارات چشمه
داستان در مورد پسر جوان جوشكاري است كه روزي براي شكار به كوه مي رود و در آن جا شاهد بقاياي يك صحنه درگيري در حين داد و ستد مواد مخدر است . در اين صحنه مواد زيادي به جا مانده ، افراد زيادي كشته شده اند و پول ها نيز در همان نزديكي درون چمداني است . پسر پول ها را بر مي دارد و فرار مي كند و همين امر سبب تعقيب و گريزي طولاني مي شود بين پسر ، فردي كه در پي يافتن پول هاست و كلانتر آن منطقه ....
بد نبود راستش جذابيت زيادي نداشت كتابش چون يك كتاب تعقيب و گريز بود و چنين چيزي اصولا هيجانش تو تصوير هست نه تو جملات توي كتاب يه جوري حوصله سربر مي شه ولي با همه ي اينها تا حد ممكن خوب درش اورده بود . از روي اين كتاب فيلمي هم ساخته شده كه برنده جايزه اسكار هم شد .
خوب از مك كارتي جاده را معرفي كرده بودم و اينم يك كتاب ديگه ازش بود كه توي برنامم داشتم .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
مردم فكر مي كنن مي دونن از زندگي چي مي خوان ولي معمولا اين طور نيست .

19 سالگي سنيه كه توش مي فهمي اگه يه چيزي به اندازه ي دنيا واست مهم باشه احتمال اينكه از دستش بدي بيشتره .

اونا به بچه هاي مدرسه اي مواد مي فروشن ؟
از اونم بدتر .
چي ؟
بچه هاي مدرسه اي ازشون مي خرن .

اتفاقايي كه واسه آدم مي افته دست خودش نيست . كسي اولل ازت سوال نمي پرسه . ازت اجازه نمي گيرند .

هر لحظه اي تو زندگي آدم يه حادثه ست ، و هر آدمي كه وارد زندگيت مي شه انتخاب خودته . يه جايي يه انتخابي كردي . همون باعث شده كار به اينجا بكشه .

هميشه بهتره آدما واسه هر چي جواب غلط داشته باشند تا اين كه هيچ جوابي نداشته باشند .

چيزي را كه مي شه درست كرد درست كنيد و باقي چيزها را به حال خودشون رها كنيد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:40 PM
http://s2.picofile.com/file/7165330642/shahrbanoo_103_h.jpg
شهربانو

محمدحسن شهسواری

انتشارات چشمه
شهربانو دختر زرنگ دانشگاه که زن حمید مهندس جاون و باهوش می شود ولی حمید در جنگ شیمیایی می شود و اکنون شهربانو مشغول مریض داری است بدون امیدی به مادر شدن یا شرایط مالی مناسب....
خیلی بد بود واقعا به نظرم ابتدایی بود راستش من اینو خیلی قبول دارم که خیلی ها که حقشونه توی ظاهر زندگی به جایی نمی رسن و خیلیای دیگه چه چیزایی که پیدا نمی کنند با اصل موضوع مشکلی ندارم ولی فکر می کنم توی تعریف چیزی جز داستان های کلیشه ای هزار بارشنیده شده نبود چیز خاصی برای ارائه نداشت جا خوردم با توجه به دو کتاب قبلی انتظارم اصلا در این سطح نبود .
خوب اینم یک معرفی کوتاه از آقای شهسواری نویسنده خوب بیرجندی است . در ضمن اینکه از روی این کتاب فیلمی هم ساخته شده .

قسمت زیبایی از کتاب
مسئولیتی که آزادی برای آدم می آورد بیشتر وقت ها استخوان های آدم را خرد می کند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:40 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643626372.240.jpg?1303567743
شب ممکن

محمدحسن شهسواری

انتشارات چشمه
کتاب داستان ماجرایی است که از زبان چند شخصیت تعریف می شود به گونه ای که نمی دانید نهایتا ماجرای واقعی چی بوده کی راست می گه کی دروغ چی به چیه گاهی شخصیت ها گاهی خود نویسنده گاهی ...
ولی شخصیت ها یکی مازیار یک نویسنده یا منتقد معروف تنهاست می دونیم زیاد ادم اهلی نیست با دروغ و این حرفا میونش بد نیست ولی نمی دونیم خجالتیه نیست ؟!!! هاله دختری که بی پرواست عاشق هر نوع هیجان ممکنه سمیرا دختر بی پناهی که خیابان گرده و سارا دختر مامانی خوب دوست دختر مازیار ....
من خیلی خوشم اومد کتاب خیلی خوبی بود هم طرح جالبی داشت و چیجیش هیجان انگیز بود هم قلمش عالی بود در عین پرداختن به مایه های سورئال و ادبی تیکه های عاشقانه نابی هم داشت . بهم چسبید .
کتاب برنده جایزه گلشیری هم بوده و فروش خوبی هم داشته . تصویر جلدشم عالیه از اون قفسه ابی های چشمه که روش به جای نقاشی عکس می ذارند .

قسمت های زیبایی از کتاب
بی شک بی تو ، بارها و بارها خواهم خندید . می دانم این قدر سر به هوا هستی و شاید بزرگوار که حتا یادت نمی آید یک روز قسم خوردم دیگر بی تو نخندم . وقتی حرفی می زنم ، مثل آن روزی که قسم خوردم دیگر محال است بی تو بخندم ، واقعا فکر می کنم دارم یقینی ترین حقیقت عالم را می گویم .

نوش داروی پس از مرگ سهراب ، همیشه و در هر زمان تلخ ترین بیهوده ی جهان است .

ما همیشه فکر می کنیم نتیجه ی اتفاق ها ، حتا غیرمترقبه ترینشان در مجموع دست خودمان است .

مشکل از زمانی آغاز می شود که آدمی که در یک قشر مشهور است وارد جمعی شود که آن چیزی که سبب شهرتش شده ، برای آن جمع دو زار ارزش نداشته باشد .

ترجیح می دادم به جای آنکه چشم های خیلی باهوشی داشته باشم یا دماغی ویژه یا نمکی خاص ، فقط دو دو کلام زیبا باشم .

خیلی ها از جمله خود من آن اوایل فکر می کردیم ذاتا آدم مهربانی است و همه را به یک اندازه دوست دارد اما وقتی دقیق می شدی ، درست ترش این بود که هیچ کس را جز خودش دوست ندارد . معقولش هم همین است . تو وقتی نتوانی دیگران را دوست داشته باشی ، می توانی نسبت به همه به یک میزان مهربان باشی . شاید هم به قول خودش این یعنی نوع عالی خودخواهی .

خواب هم مثل چیزهای دیگر ، همه ی چیزهایی که به آدم مربوط است ، وقتی می خواهی نیست و وقتی نمی خواهی خودش را می کوباند به در و دیوار تا بیاید ، تا خراب شود روی ذهن و سر و روحت .

عاشقانه نبوسیدن به نظرم نشانه ی صمیمیت بیشتری است . وقتی آدم توقع ندارد هر بوسه ، هر حرکت ، نشانه ی چیز باشکوهی باشد .

تو آدم بدی هستی و چون هیچ کسی را جز خودت دوست نداری ، چون بدی ات نهایت ندارد آدم ها را ول نمی کنی به امان خدا .

افسردگی مربوط به دورانی است که خوش بینانه فکر می کنی گذشته را نمی توانی تغییر دهی ، اما آینده در دست های توست . در این مواقع انسان برای آن که ثابت کند وجود دارد تمایل شدید به افسرده شدن پیدا می کند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:41 PM
تقدیم به چند داستان کوتاه

محمدحسن شهسواری

انتشارات افق
آمرزش : مرد که اهل قلم و مشروب است دم امام زاده با به اصطلاح یک حاجی قرار دارد با یک 4لیتری عرق.
زیبتر از خواب ، نرم تر از بیداری : سپیده و داریوش عاشق همند و سالگرد ازدوجشان است و قرار است به مشهد بروند .
چاکریم جناب سروان : جناب سروان قرار است شب به عروسی برود ولی باید دنبال ماجرای پرونده ای باشد که هیچ جیزش معلوم نیست .
تقدیم به چند داستان کوتاه : لحظات عاشقانه مرد با معشوقش که در پایان هر قسمت اشاره ای دارد به یکی از داستان های کوتاهی که دوست داشته .
این بار تصمیم دارم یک نگاهی به کارای آقای شهسواری داشته باشم . ایشون هم کتاباشون پرتیراژ بوده و معروفند و هم خودشون داور جوایزی مانند گلشیری یا منتقدان مطبوعات هستند . کتاب 4 تا داستان هست که 3تای اولی بلندند سبکش هم اصلا رئال نیست خیلی توهمی یا یه جورایی سورئال هست نمی دونم دقیق بهش چی می گن داستان دوم و چهارم را خیلی دوست داشتم اولی هم خوب بود ولی سومی را واقعا بدم اومد . کتاب نسبتا خوبیه نامزد جایزه گلشیری هم بود ولی همون سالی که داوران به نشانه اعتراض برنده نهایی را اعلام نکردند .

قسمت های زیبایی از کتاب
من معتقدم از یک کتاب نمی شود تنها یک برداشت داشت . هر کسی می تواند برداشت خودش را از هر اثر هنری داشته باشد .

هر ملتی که شکست خورد تالاپی افتاد تو عرفان . ما ملت هم انگار آفریده شدیم برای شکست . اولین رگه های عرفان بعد از شکست اسکندر پیدا شد ، بعدش شکست اعراب ، غلیظ ترینش هم مال بعد از شکست مغول ها بود .

در اداره ی ما هیچ چیز فوری نیست . یعنی اگر بخواهم یک توضیح فلسفی بدهم باید بگویم که چون در اداره ی ما همه چیز فوری به حساب می آید ، در نتیجه هیچ چیز فوری انجام نمی شود .

می دانی که وقتی کلمه ی عشق از دهان تو بیرون می آید ، حرمتی دوباره پیدا می کند ؟

هر وقت یادم می آید که من و تو زیر یک سقف زندگی می کنیم ، دیوانه می شوم و مدام می ترسم نکند خیال باشد .

تو چه قدر پذیرنده ای . آدم حتی می تواند از دردهای آینده اش هم با تو صحبت کند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:41 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643696177.240.jpg?1292337412
آلیس

یودیت هرمان
محمود حسینی زاد

انتشارات افق
شخصیت اصلی کتاب زنی میان سال به اسم آلیس است . کتاب مجموعه ای از چند داستان هست داستان هایی در مورد مرگ دوستان و اقوام آلیس . کسانی که در لحظات مرگ آلیس به دیدنشان می رود احساسات آلیس و احساسات آن افراد .
میشا : دوست پسر سابق آلیس که حالا ازدواج کرده و داره می میره
کنراد : دوست قدیمی و پیر آلیس که وقتی آلیس به دیدنش می رود رو به احتضار است
ریشارد : همسر دوست آلیس مردی که ذره ذره آب می شود
مالته : عموی آلیس که سال ها پیش مرده ولی یادش همیشه همراه آلیس است
رایموند : همسر آلیس
خیلی دوست داشتم به نظرم ایده این کتاب فوق العاده بود خیلی چیز بکر و جدیدی بود داستانی در مورد مرگ به همین سادگی تجربیاتی که توی زندگی از سر می گذرونیم با دیدن مرگ اطرافیانمان احساساتمون .... خیلی خوب هم نوشته شده اون حس سردرگمی و تلخی و تنهایی را زیبا و بدون اغراق نشون می ده . دوسش داشتم
خانم هرمان خبرنگار هم هستند در ضمن .

قسمت زیبایی از کتاب
تمام ان چیزها که زمانی بود دیگر نبود . تمام آن ماجراها بین او و او هم دیگر نبود . دیگر هیچ چیز نبود .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:41 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643692711.240.jpg?1223688354
این سوی رودخانه ی ادر

یودیت هرمان
محمود حسینی زاد

انتشارات افق
هیچ چیز جز ارواح : زن و مرد می خواهند در آمریکا سفر کنند و در وسط بیابان در کافه ای توقف می کنند .
این سوی رودخانه ی ادر : زن و مرد در خانه ای ییلاقی هستند و یکی از آشنایان قدیم به دیدنشان می آید .
مرجان های سرخ : زن دست بندی از مرجان سرخ دارد که یادگار مادربزرگش است . دست بندی که سبب قتل پدر بزرگش شده .
دوربین : زن با هنرمند کوتوله دوست شده و به خانه اش می رود .
پایان چیزی : سوفی از مریضی مادربزرگش می گوید پیرزنی که همه را دزد می پنداشت .
یودیت هرمان نویسنده جوان آلمانی است که کتاب اولش خانه ی تابستانی بعدا و کتاب دومش هیچ جز ارواح نام داره . هر دو کتاب فروش خوبی می کنند و جوایز زیادی هم می برند . کتاب حاضر انتخابی از داستان های اون دو مجموعه است .
نویسنده را خواننده های وبلاگ معرفی کردند و یک کشش خاصی نسبت بهش حس کردم همین جوری و تصمیم گرفتم ازش بخونم هرچند کتاب زیادی هم ازش ترجمه نشده. این کتاب را خیلی خیلی دوست داشتم به نظرم فوق العاده زیبا بود موضوعاتش نثرش که انگار اخرش یک جورایی بخارآلود و ناپیدا بود . کلا محوریت های جالبی داشت و شدید توصیه اش می کنم .

قسمت های زیبایی از کتاب
الن به کک و مک های دور چشم های مرد نگاه کرد ، پوست روی بینی اش ورقه شده بود . یاد اصطلاح کسی را وحشتناک دوست داشتن افتاد ، چند بار پشت سر هم در فکرش تکرار کرد " وحشتناک دوستت دارم ، وحشتناک دوستت دارم " بعد کلمه ها بی مفهوم شدند .

آدم هیچ چیز را نمی تواند به زور به دست بیاورد ، از همه کمتر چیزی مثل عشق را .

غیر عادی نیست ، خیلی ها این طوری زندگی می کنند . سفر می کنند و دنیا را می بینند ، بعد برمی گردند و کار می کنند ، وقتی به اندازه ی کافی پول به دست شان آمد ، باز راه می افتند ، می روند جاهای دیگر . اکثرا ، اکثر مردم این طوری زندگی می کنند .

تو خیلی سریع دل به گفته ها می سپری ، به جمله ها ، به لحظه های گریز .

چه حیف که آدم همه چیز را فقط یک بار برای اولین بار می بیند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:42 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9644482301.240.jpg?1170441472
اينك دانمارك

محمدآصف سلطان زاده

انتشارات نيلوفر
از ره رسيدن : پيرمرد از افغانستان به دانمارك آمده تا پسرش را ببيند .
هركسي توست : مرد وقتي از ايستگاه رد مي شود متوجه مي شود دختر به دنبالش آمده به اين كشور !
هيچ زني در پياده رو نيست : مرد غريب و تنهاست و مي خواهد با دختري آشنا شود .
روسكيلده : بودن در كوپه قطار آشنايي دوستي و شايد همه چيز روياست .
ايستگاه : مرد در ايستگاه زن شرقي را مي بيند كه شوهر دانماركي اش او را از خانه بيرون كرده .
تاكسي ران اودنسه : پسرك از آخرين اتوبوس جا مانده ولي مردي او را مي رساند .
زن و آيينه : زن دراينه نگاه مي كند و گذر ساليان را مي بيند .
زيبا : دخترك افغاني كه سازمان ملل او را به دانمارك آورده .
نفير خواب آور : عاقبت زن و شوهر در اروپا !
كابل يا كپنهاگ : مرد از افغانستان به دانمارك آمده ولي روياي جنگ رهايش نمي كند .
آخرين سگرت : مرد بازيگر در دروان جنگ از افغانستان بيرون آمده ولي ظاهرا عمر هنريش تمام شده .
دگرها شنيدستي اين هم شنو : مرد به كابل رسيده و پسركي اصرار دارد كه او پدرش است .
گمونم آخرين كتاب آقاي سلطان زاده باشه خيلي حال و هواش با كتاباي ديگش فرق داره و در اول كتاب هم گفته كه كتاب را به خانمش نرگس تقديم مي كنه كسي كه سبب تغيير حال و هواي اين قصه ها شده و البته خانمش از مترجماي كشور هست .
كتاب قشنگيه من خوشم اومد هم موضوعاتش جالبه هم نحوه نوشتنش به نظر من كتاب خوبيه و البته تصوير جلدش هم جذابيت زيادي داره .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
وطن آن جايي است كه آدم بتواند در آن زندگي كند .

آشنا شدن با هر كسي ممكن است آسان باشد ولي ادامه دادن و رسيدن به مرحله دوستي چه سخت است .

آن وقت ديگر خودم نيستم اگر تماما آنچه او مي خواهد باشم . دوست دارم خيلي وقت ها خودم باشم . دوست دارم آن چه من هستم او مرا همان طور بپسندد و احترام بگذارد .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:42 PM
در گريز گم مي شويم

محمدآصف سلطان زاده

انتشارات آگه
در گريز گم مي شويم : دو برادر افغاني ساكن ايران هستند و چندي پيش خبر مرگ مادر را دريافت كرده اند و پسر مي داند پيك جديد خبر مرگ پدر يا برادرش را دارد .
دو تايي پشه : مرد در دست عده اي از سربازها اسير شده فرمانده سر جانش با او بازي ورق مي كند .
دپ شاهانه : آن قدر گرسنه اند كه مرد بچه هايشان را براي فروش به بازار مي برد .
دريا...دريا : مرد تير خورده و در حال مرور خاطرات كودكي است .
ما همگي گم شده ايم : زن و مرد عاشق همند ولي وقتي مرد تير مي خورد براي تامين پول دكتر و غذا زن چاره اي ندارد جز ....
بابه مداري : شعبده بازي كه تانك را غيب مي كند .
داماد كابل : پسر آن روز داماد است ولي عمويش به عروسي اش نيامده و او همراه با ساقدوشش مي روند تا عمو را بياورند .
... تامزار : مرد وصيت كرده بعد از مرگ او را در مزار شريف خاك كنند .
اين كتاب اولين مجموعه داستان آقاي آصف زاده است كه به همت آقاي گلشيري توسط نشر آگه چاپ مي شه و اصلا آصف زاده شاگرد گلشيري بزرگ بوده . اين داستان ها همه به حال و هواي افغانستان جنگش اشاره داره ولي زبان افغان خيلي توش كمرنگه به جز كلمه هاي پراكنده . من خوشم اومد كتاب خيلي قشنگي بود يك جاهايي توضيحات اضافه داشت مثلا توي داستان دپ شاهانه ديگه متوجهيم پدر مي خواد فرزنداشا بكشه لازم نيست بچه ها از مرگ هم بپرسن تا واضح اشاره اي داشته باشيم . اما در كل من كتاب را دوست داشتم و لذت زيادي بردم از خوندنش . اين كتاب برنده جايزه گلشيري هم بوده .

قسمت زيبايي از كتاب
پيرمرد جگر خون بود شايد از اينكه چرا بدخبر است ولي خبر چيزي بود قوي تز از آنكه بشود در دل نگه داشت و ناچاري كه بازگو كني وگرنه سينه تنگ تر از آن است كه بشود اين خبر را در آن جا داد و نگفت .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:42 PM
نوروز فقط در کابل باصفاست

محمدآصف سلطان زاده

انتشارات مرکز
نوروز فقط در کابل باصفاست : مرد مبارز علی رغم همه خطرات می خواهد به یاد دوران قدیم عید را در شهر کابل بگذراند .
داستان داستان ها : در حقیقت داستانی برای تقدیر و یادآوری مرحوم گلشیری .
جدایی : بهز ن تجاوز شده و آنها می خواهند طلاق بگیرند .
خواب و بیداری : مرد گذشته اش را گم کرده و به دنبال خانواده اش و چهره ای آشنا می گردد .
رهایی : چند نفر را گرفته اند و آنها نمی دانند به چه جرمی و چرا .
شیرسنگی : شیرسنگی شاهد صحنه های بدی است صحنه هایی که کشر تکه تکه شده و هر تکه در دست یک قبیله است .
از چاه به چاه : دو افغانی قرار است چاهی را بکنند تا زمین آباد شود .
معارفه : پسر به اصرار مادرش وارد جنگ می شود .
صف دراز آدم ها : کسی قصد ترور رئیس جمهور را داشته کسی که پسر فکر می کند شبیه به اوست .
دو نفر بودند : رفتار ایرانی ها با افغانی ها .
کمیته کیفر : رهبر خواب می بیند که قرار است کمیته ای او را محاکمه نمایند .
سربرانگاه : تنی که به دنبال سری می گردد و سر نامناسبی را برمی گزیند .
اینم یک مجموعه دیگه از آقای آصف زاده . قشنگ بود این کتاب را دوست داشتم . اون کلیشه همیشگی افغان نویس ها نبود داستان های غیرجنگ داشت و داستان های جنگیش هم نسبتا دید جدیدتر و زیباتری داشت . خود داستان نوروز فقط در کابل باصفاست هم برگزیده جایزه گلشیری بوده . در کل که کتاب قشنگیه فقط طرح جلدش از نظر من افتضاح می باشد .
آقای سلطان زاده ظاهرا اجازه اقامت در ایران را پیدا نمی کنند به خاطر افغانی بودنشون و الان در اروپا به سر می برند .

قسمت زیبایی از کتاب
دسته جمعی راحت تر می شود بدبختی را تحمل کرد و حتی به پیشواز مرگ هم رفت .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:43 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643291294.240.jpg?1189717361
عسکر گریز

محمدآصف سلطان زاده

انتشارات آگه
عسکر گریز : پسرکی که از سربازی گریخته و بیش از این طاقت جنگ را ندارد .
اشغال : مردکه جنگ او را کلا دچار ترس و بدبینی کرده .
نقطه : تفکر به کشتار در جنگ
رند بچه کابل : کافه چی کابلی که بسیار زرنگ است و شرط بقا در آن آشفته بازار را بلد است .
پرده ای دیگر : دخترک در حال تماشای نمایش نامه پدر و داییش است .
فرزندکشی : فرزند مرد به جناح مخالف رفته و اکنون مرد باید او را بکشد .
اگر شب بیفتد : در میان جنگ بادبادکی در هوا رها گشته است .
... تا مرز : مسافران افغان که راهی ایران می باشند .
خوب چند وقت پیش که داشتم داستان های افغان را می خوندم دوستان این نویسنده را پیشنهاد دادند و الان رفتم سراغش . راستش دست به قلمش خیلی خوبه و استفاده از زبان بومیش هم نسبت به اون کتاب ها واقعا استادانه تره و اصلا توی ذوق نمی زنه خیلی به جا و به اندازه استفاده شده مهرات نویسندگیشم خیلی عالیه یعنی کتاب خیلی خوبیه ولی راستش اونقدر خوشم نیومد از کتاب خسته شدم انگار همه کتاب های افغانی داستان کوتاه در مورد جنگ با لهجه افغانی هستند دیگه این داستان ها برام جذابیتی نداره اونم وقتی زاویه دید فرقی نکرده به نظرم این موضوعات برای نوشته های افغان کمی نخ نما شده و خسته کننده چون جز این چیز دیگه ای نبوده .
این کتاب برنده بهترین مجموعه داستان جایزه گلشیری شده .

قسمت های زیبایی از کتاب
جنگ و اسلحه هر آدم ترسو و جبون را آن چنان پردل و جرئت می کند که روی مین هم خرامان خرامان خواهد رفت .

آدمی فقط تا درجه ای از درد را می تواند حس کند و بیش تر از آن دیگر دردی نیست .

کسی که واقعیت را نپذیرد محکوم به نابودی است .

کاشکی دختر زاییده بودمت . آن وقت کسی از تو توقع جنگ و جهاد نداشت .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:43 PM
فرار کن خرگوش

جان آپدایک
سهیل سمی

انتشارات ققنوس
هری خرگوش مرد جوانی است که زمانی بسکتبالیست موفقی بوده و به دلیل قیافه ظاهری دوستانش او را خرگوش می نامند . هری اکنون ازدواج کرده یک پسر کوچک دارد و چشم به راه تولد فرزند دوم خود می باشد . همسرش مطابق میل او نیست دختری شلخته بی دست و پا و اهل الکل . هری ناگهان تصمیم می گیرد این زندگی را رها کند و به سوی دختری خیابانی به نام روت برود ....
نسبتا خوب بود خیلی قشنگ نبود برام البته یک جورایی گرفتاری ها را خوب نشون داده قشنگ هم تصویر کرده ولی دو تا مورد شدید تو ذوقم می زنه یکی اینکه اولا اصلا این مسئله رو درک نمی کنم و برام ملموس نیست این که یک دفعه تصمیم بگیری و بزنی زیر همه چیز و کلا چون این مسئله تو فکر من جایی نداره نمی تونه چنین موضوعی با توجه به سلیقه شخصی برای من جالب باشه دوم اینکه به نظرم خیلی شبیه یک رمان دیگه بود اگه اشتباه نکنم دم را دریاب .
کتاب را به پیش نهاد بچه های خواننده وبلاگ و با توجه به شهرت نویسنده و مترجم انتخاب کردم هر چند این نویسنده چندان هم توی ایران مورد توجه نبوده اون مجموعه ای از کتاب ها را در مورد هری خرگوش نوشته که بیشترشون هم جایزه پولیتزر را بردند . این کتاب هم باز می گم اصولیش خوبه ولی از نظر موضوعی اصلا با من سازگار نیست .
آقای آپدلیک از نویسندگان آمریکایی هستند .

قسمت های زیبایی از کتاب
در سرتاسر جهان سبز هیچ چیز خوشایندتر از ذات خوب زن نیست .

بعد از اینکه توی یک کار درجه یک شدی ، حالا هر کاری می خواد باشه ، درجه دو بودن دیگه هیچ لذتی نداره .

اگه دل و جیگر اینکه خودت باشی رو داشته باشی ، مردم ارزشتو می فهمن .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:43 PM
وجدان زنو

ليتالو اسووو
مرتضي كلانتريان

انتشارات آگاه
زنو مردي است كه براي مشكلات روحي اش به روان پزشك مراجعه كرده و اكنون دارد آرام ارام و با جزئيات خاطرات مختلف زندگي و احساسات واقعي اش را صادقانه بازگو مي كند تا به كنه درد و رنج خود پي ببرد . مشكلاتش در ترك سيگار ، احساساتش نسبت به زنان و ...
تقريبا خوب بود . شخصيت ها و رابطه هاشون را خيلي زيبا با جزييات و دقيق درآورده بود ولي موضوعات مورد بحثش زياد برام جالب نبود از نظر نوشتاري خوب بود ولي جذبم نمي كرد اين كتاب توي ايتاليا چندان بختي پيدا نمي كنه ولي جيمز جويس كه كتاب را خيلي پسنديده بوده اونو به فرانسه ترجمه مي كنه و همين مقدمه شهرت جهاني اين رمان مي شه .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
وقتي كه انسان در حال مرگ است ، خيلي كارهاي لازم تري دارد انجام بدهد تا در فكر مرگ باشد .

تنها و تنها يك پشيماني بزرگ وجود دارد : به نفع خود رفتار نكردن .

كمتر كسي در دنيا به خسارت كوچكي تن در مي دهد و حاضر است آن را بپذيرد ، در حالي كه خسارت بزرگ را همه به راحتي مي پذيرند . در مقابل آن تسليم مي شوند .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:44 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643621685.240.jpg?1303533097
گل صحرا

واریس دیری
شهلا فیلسوفی

انتشارات چشمه
واریس دختری است که در صحرای گرم و بی آب و علف سومالی در خانواده ای مسلمان به دنیا می آید . دختری که در زندگی فقط سختی را می شناسد و بزرگ ترین آرزوی زندگیش داشتن یک جفت کفش است . آنها زندگی کوچ نشینی دارند و با گله هایشان در صحرا می گردند . او زمانی که دختری هفت هشت ساله است مجبور است گاهی به تنهایی چند روز در صحرا به دنبال آب بگردد ..... زمانی که واریس 13 سال دارد پدرش تصمیم می گیرد او را به پیرمردی شوهر دهد و واریس بیچاره بدون هیچ آب و غذایی در صحرا فرار می کند و این فرار راهی می شود تا او به یکی از سوپرمدل های آمریکا تبدیل شود !
کتاب زندگی حقیقی واریس دیری است . ارزش ادبی زیادی نداره ولی خیلی زیباست چون حقیقیه و آدم واقعا می فهمه چه قدر برای زندگی خودش حق نشناسه چه قدر بی تلاش و آماده خوره و از تو حرکت از خدا برکت واقعا یعنی چی . خیلی زیبا نشون می ده یک دختر چطور با چنگ و دندون برای زندگیش می جنگه و مبارزه می کنه . من خوشم اومد . به بعد ادبیش کاری ندارم از نظر اخلاقیش ولی خیلی به درد بخور بود .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:44 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9648838831.240.jpg?1303506965
جاده

كورمك مك كارتي
حسين نوش آذر

انتشارات مرواريد
دنيا به روزهاي پاياني خود نزديك شده . تمام آمريكا در آتش سوخته و جاده ها پر از خاكستر است . دماي هوا تغيير كرده و بسيار سرد شده است و در اين حال پدري همراه پسرش رهسپار جنوب است تا شايد به سرزمين هاي امن تر و گرمابخش تري برسد . پسر بچه اي كه هنوز اعتقاد به نيكي و انسانيت را از دست نداده . پدر و پسر تمام مدت در جاده هستند جاده هايي پوشيده از خاكستر ....
كتاب برنده جايزه پوليتزر 2007 بوده . كتاب تقريبا قشنگيه خيلي روان نوشته شده و ترجمه رواني هم داره . مباحث فلسفي و روان شناسي را زيبا مد نظر قرار داده و ديالوگ هاش هرچند كم و كوتاه اما خيلي قوي و زيباست در عين سادگي با اين وجود كتاب يك نواختي هست و خيلي كند پيش مي ره .
آقاي مك كارتي از نويسندگان مشهور آمريكايي هست كه از گفت و گو با روزنامه ها خيلي بدش مي ياد و خيلي سخت زير بار اين كار مي ره . از اون نويسنده هايي بود كه خيلي وقته فكرم درگيرش هست ازش كتاب بخونم .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
چيزي كه آدم دوست داره يادش بمونه فراموش مي كنه و چيزي كه دوست داره فراموش كنه يادش مي مونه .

اگه آدم تو موارد پيش پا افتاده بدقولي كنه ، توي كاراي مهم تر هم بدقولي مي كنه .

زن ها خواب خطراتي كه عزيزان شون تهديد مي كنه مي بينن و مردها خواب خطرهايي كه خودشون تهديد مي كنه .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:44 PM
كشتي شكسته

رابيندرانات تاگور
عبدالمحمد آيتي

انتشارات سروا
رامش پسر دانشجوي هندي عاشق دختر همسايه شان همناليني است و قصد ازدواج با او را دارد . اما پدر رامش براي او همسر ديگري را در نظر گرفته . رامش به همراه پدرش به ده دختر مي رود تا با او ازدواج كند ولي اصلا به عروس نگاه نمي كند . در راه برگشت آنها دچار طوفان مي شوند و رامش وقتي به هوش مي آيد مي بيند فقط خودش و عروسش در ساحل هستند . رامش و دخترك راهي منزلشان مي شوند ولي رامش متوجه مي شود اين دختر كمالا نام دارد و اصلا همسر او نيست و ....
همين چند وقت پيش شروع كردم از تاگور خوندن و اين كتابشم تو فهرستم بود كه تازه به دستم رسيد يعني دقيقا ته هندي بازي هيچ واژه ديگه اي هم جز اين برازندش نيست . من اصلا خوشم نيومد و به نظرم هيچ چيزي بالاتر از يك داستان عامه پسند افسانه اي سطح پايين نداشت .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:45 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643416409.240.jpg?1188655091
شب ايگوانا

تنسي ويليامز
مسعود خيام

انتشارات قطره
انون كشيشي است كه از كار در كليسا بركنار شده و در يك آژانس جهان گردي خيلي سطح پايين به عنوان مسئول تور مشغول به كار گشته است . او اين بار در حال نشان دادن مكزيك به دسته اي از زنان مي باشد و آنها را به مهمان خانه اي در وسط جنگل آورده كه توسط بيوه اي به نام ماكسين اداره مي شود . ماكسين علاقه زيادي به ارتباط با شانون دارد . شانون در مهمان خانه دچار فروپاشي روحي شده و تحيلي هاي زيادي از باورهايش در مورد خدا و زندگي دارد .
كتاب برنده جايزه منتقدان نيويورك شده توي گيشه هم فروش خوبي داشته و اصولا بر اين باورند كه آخرين بزرگ و قابل تقدير تنسي ويليامز هم محسوب مي شه . به نظر من هم كتاب قشنگ و قابل تاملي بود .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:45 PM
اطلسی های لگد مال شده و پیروزی تخم مرغ

مجموعه نویسندگان
منصوره شریف زاده

انتشارات قطره
کتاب دو تا نمایش نامه داره اولیش اطلسی های گم شده از تنسی ویلیامز هست در مورد دورتی دختری ساده منظم و منطقی که زندگی روزمره او را احاطه کرده دورتی برای شادتر زیستن باید وحشی و سنت شکن باشد .
نمایش دوم پیروزی تخم مرغ از شروود اندرسن هست در مورد مردی که کافه ای کنار ایستگاه قطار دارد و همه تلاشش را می کند تا مشتری جمع کند هرچند ناموفق است.
هر دو تا نمایش نامه مایه های روان شناسی دارند و روی تیپ خاصی و شاید معمولی از آدم ها دست گذاشتند
کتاب ساده بسیار کوتاه و نسبتا خوبیه .
دلیل انتخاب این کتاب هم همون تنسی ویلیامز شناسی بود دیدن این کتاب چاپ جدیده گفتم بخونمش .

Ali TiFo30
05-17-2012, 06:45 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643415716.240.jpg?1188664023
دفتر یادداشت تریگورین

تنسی ویلیامز
آراز بارسقیان

انتشارات قطره
این نمایش نامه در حقیقت برداشتی آزاد از مرغ دریایی آقای چخوف هست . از نظر ویلیامز این کتاب اولین و بهترین نمایش نامه مدرن هست و کلا عاشق چخوف بوده و خیلی باهاش ارتباط برقرار می کرده .
داستان در مورد کنستانتین هست پسری که مادرش هنرپیشه مشهور تئاتر هست . پسر دلش می خواد نمایش جدید و مدرنی بنویسه ولی بقیه درکش نمی کنن مادرش برای اون زندگی هنریش و غرورش ارزشی قائل نیست و دختری که پسر عاشقشه یعنی نینا نیز عاشق یک نویسنده مشهور شده ...
خوشم نیومد موضوع نمایش نامه البته به نظرم عالیه خیلی خوبه راستش من نمی تونم کتاب های روس را بخونم اون قضیه اسامیشون واقعا گیجم می کنه خیلی تلاش کردم ولی نشده فکر کردم شاید توی نمایشنامه اونم برداشت آزاد قضیه فرق کنه ولی اون قدرها فرق نکرد و باز از همین موضوع رنج بردم و نتونستم با نمایش نامه همراه شم .

قسمت زیبایی از کتاب
مرغ دریایی باید کی باشه ؟ اون ها می تونن عشق را احساس کنن ؟ می تونن برای یه لحظه ای عاشق باشن ، بعدش دوباره پرواز می کنن و حتی اگه با هم پرواز کنن ، باز هم تنهان ....

Ali TiFo30
05-19-2012, 01:07 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9647640307.240.jpg?1303575221
باغ وحش شیشه ای

تنسی ویلیامز
منوچهر خاکساری هرسینی

انتشارات افراز
خانم وینگفیلد زنی تنهاست که روزی شوهرش او را ترک کرده و اکنون او با پسرش تام و دخترش لورا زندگی می کند . لورا دختری فلج است که بسیار خجالتی و مردم گریز است و اصلا نمی تواند با جامعه ارتباطی برقرار کند . خانم وینگفیلد از تام می خواهد تا از بین دوستانش برای او خواستگاری پیدا کند ...
اشاره داستان بیشتر به افرادی هست که یک جوری متفاوتند نمی تونند با جامعه ارتباط برقرا کنند احساسات این افراد ناکامی هاشون و .... تقریبا قشنگ بود راستش موضوع جالبی داشت صحنه آفرینی هاشم برام زیبا بود ولی اون قدرها گرم نبود یا کشش خیلی زیادی نداشت ولی موضوعش جذاب بود .
این کتابم از پیش نهادهای بچه ها بود و راستش چون احساس کردم تنسی ویلیامز هم از اوناست که کم کاری کردم تا این لحظه سراغش نرفتم تصمیم گرفتم یک مرور کوچیک روی چندتا از کتاباش داشته باشم . ویلیامز از نویسنده های معروف آمریکاییه . شبیه به این نمایش نامه خودش هم تقریبا توی یک خانواده نابسامان به دنیا می آید دو تا بچه بودند با پدری که خانواده را ترک می کنه و ویلیامز که ضعیف بوده پاش مشکل داشته ...

قسمت های زیبایی از کتاب
آینده تبدیل به حال و حال به گذشته و گذشته به یک ندامت جاودانه می شه اگه تو زندگیت نقشه نداشته باشی .

مردم به جای اینکه زندگی خودشون رو به ماجرا تبدیل کنند ، به جاش برای دیدن اون به سینما می رن .

Ali TiFo30
05-19-2012, 01:07 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9641910190.240.jpg?1269705639
كارت پستال

روح انگيز شريفيان

انتشارات مرواريد
پروا دختر در خانواده سنتي و پولدار است كه به خواستگاري پسر داييش جواب رد مي دهد و در اثر اختلافات پيش آمده ، پدرش او را در سن 16 سالگي به زور به انگليس مي فرستد . پروا خشمگين است از جامعه اي كه او را طرد كرده و برايش تصميم گرفته است . از اين فرهنگ از اين خانواده و عادت مي كند به انگليسي بودن و در فرهنگ آنها غرق مي شود . با پسري ايراني به نام ارسلان ازدواج مي كند و صاحب 4 فرزند مي گردند . اكنون او زني ميان سال است با همه باورها و خشم هاي غمگين ولي همسرش و دختر محبوبش سحر به ايران بازگشته اند و او سرگشته و سردرگم است .
قشنگ بود اين كتاب را هم خيلي دوست داشتم . هم لحن خانم شريفيان خيلي به دلم مي شينه هم جنبه هاي روان شناسي كه وارد كار مي كنه . يك جوري از احساسات توي برهه هاي مختلف حرف مي زنه كه احساسات آدم به جوش مي ياد ولي خوب به نظرم اگر كتاب سومي باز هم با موضوع مهاجرت نوشته بشه ديگه خيلي تكراريه .
خانم شريفيان خودش توي كنسرواتوار وين پيانو خونده و توي هر دو داستانش هم اشاره اي به موسيقي داره .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
با خود فكر مي كرد كه اگر مي توانست جلوي گذشتن روزي از روزهاي زندگي اش را بگيرد ، چه روزي را ممكن بود براي اين توقف انتخاب كند ؟

هنگامي كه مي خواهيم جايي را ترك كنيم ، همه ي كساني كه در آن جا مي شناختيم به يادمان مي آيند .

عشقشان به يكديگر و اعتقادشان به اين كه زندگي فقط با قانون يك نفر آغاز و پايان نمي گيرد ، دليل دوام زندگي مشتركشان بود .

زندگي مثل يك استكان چاي است . به ندرت پيش مي آيد كه هم رنگش درست باشد ، هم طعمش و هم داغيش . اما هيچ لذتي با آن برابر نيست .

اگر مي خواهي ديگران به كاري كه مي كني ارزش بگذارند ، اول خودت بايد براي آن ارزش قائل باشي . اين از خود كار هم مهم تر است .

رفتن سحر همه ي اولين ها را به يادش مي آورد . اولين هايي كه هر يك را جايي ، جا گذاشته بود . اولين روز مدرسه ، اولين دوست ، اولين عشق ، اولين اشك ، اولين بوسه ، اولين بچه ، اولين خانه و اولين مرگ .

رفتن سحر غيرمنتظره نبود ، تكان دهنده بود . نمي فهميد ، هنوز و هيچ گاه . نمي دانست هرگز مي تواند آن را قبول كند .

هيچ چيز عوض نمي شود . هيچ چيز فراموش نمي شود . آدم تصور مي كند ، خيال مي كند ، آرزو مي كند كه گذشت زمان دردها را كم كند و چيزي عوض شود ، اما واقعيت اين است كه هيچ چيز فراموش نمي شود . به جاهاي دور ذهن رانده مي شود اما مثل خاري كه پاي آدم را بزند ، حسش مي كني .

حاضرم به همه ي دين هاي جهان ايمان بياورم . حاضرم دعا كنم ، دعا كنم ... اگر راهي ، راه رهايي در آن باشد . اگر قطره اي از آنچه را از دست داده ايم به ما بازگرداند ...

طناب انتقام و نفرت بي سر و ته است ، بايد جايي پاره اش كرد .

فكر مي كني كارهاي هنرمندان را چه تعداد از مردم مي شناسند يا به آن توجه مي كنند ؟ هنرمندان فقط براي يكديگر و در دنياي يكديگر واقعيت دارند . تعداد آن هايي كه صدايشان از دايره ي اطرافشان مي گذرد ، آن قدر كم است كه اگر فكرش را بكني مي تواني به راحتي از هر چه هنر است چشم بپوشي . اين كه ما فكر مي كنيم دنيا را هنر مي چرخاند و متعادل مي كند فقط براي دل خودمان است .

محكوم كردن و رد كردن خيلي آسان تر از پذيرفتن است .

آدم پس از مدتي به خودش عادت مي كند و تصور مي كند رفتارش كاملا منطقي و عاقلانه است .

فرمول رياضي روي كاغذ است . مي شود آن را كشيد و تجزيه و تحليل كرد ، در حالي كه انسان دائما در حال تغيير و تحول است . به نظر مي آيد كه زمان هميشه حلال مشكلات نيست .

دو دوتا چهارتا در هر كشوري متفاوت است . آن چيزي را كه در اين جا در چهارچوب دودوتا چهارتا پيدا مي كني در جاي ديگر جواب نمي دهد .

تاريخ مثل نفس انسان است . مثل قلب است . در حال تپش و در حال تكرار .

دو نفر اگر كنار هم باشند و رنج هايشان را تقسيم كنند ، بار آن بسيار سبك خواهد شد . اما در تنهايي ، آدم خودش تجزيه و تحليل مي كند ، دنياي خاص خود مي سازد ، دنيايي منحصر به فرد و بسته . دور آن را ديواري مي كشد ، ديواري از تنهايي و انزوا . كم كم يك پرده ي سكوت روي ديوار و سپس روي خود آدم را مي پوشاند . خودت مي شوي مشاور رواني خودت .

براي زنده بودن و طاقت آوردن فقط يك راه وجود داشت ، فراموش كردن . دست كم فراموش كردن بخشي از نابساماني ها .

زندگي را همان طور كه بود قبول كرده بود . نه پشيماني نسبت به ديروز نه ترسي از فردا .

درد حس زماني ندارد . اگر چيزي يك وقتي رنج آور بود ، حالا هم هست . فقط به آن عادت مي كني .

من به جز شماها و اين زندگي كوچكم ، چيز ديگري نمي خواهم . من به آنچه نمي شناسم و نمي بينم دل نمي بندم .

Ali TiFo30
05-19-2012, 01:08 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9645881625.240.jpg?1303546998
چه کسی باور می کند رستم

روح انگیز شریفیان

انتشارات مروارید
دختر داستان دختری است که چند اسم دارد پرتو شیرین شورا شوریده و هر اسم داستانی دارد . پدر او داروساز است و آنها نزدیک خاله ها و پدربزرگ و مادربزرگ مادری اش زندگی می کنند . رستم پسر بچه فقیر و دهاتی است که در خانه پدربزرگ کار می کند و شورا با او هم بازی است و احساس عمیقی بین آنها جریان دارد تا اینکه شورا عاشق جهان می شود با او ازدواج می کند و از ایران می رود .... اکنون شورا زن میان سالی است در قطار در کنار جهان و در حال مروری شوریدگی و عاشقی اش نسبت به جهان نسبت به وطن نسبت به عشق ....
فوق العاده زیبا بود واقعا دوستش داشتم لحنش شدیدا شاعرانه و زیبا بود و خیلی خیلی زیاد منو تحت تاثیر قرار داد و این برام بزرگ ترین حسن داستان بود . در عین حال طرزر بیان روانی داشت و چنین داستانی را مبتذل نکرده بود مایه های بزرگی از درد از دست دادن را از روان شناسی را دورن خودش داشت . خیلی به دلم نشست .
این کتاب برنده جایزه بهترین کتاب اول جایزه ادبی گلشیری شده و بد نیست بگیم خانم شریفیان تحصیلاتشون در زمینه روان شناسی هست و کتاب هایی در اون زمینه هم دارند .

قسمت های زیبایی از کتاب
بزرگترها هیچ گاه نمی دانند چه چیزی برای بچه ها مهم و حیاتی است ، مخصوصا بچه هایی که نه پدر داشته باشند نه مادر .

یک مرد می تواند بی آن که عقیده ای در موردی ابراز کند ، تو را از کاری که در پیش داری منصرف کند .

سخت ترین نوع زندگی ، زندگی در ظاهر چنان آراسته ای است که حتی خودت هم ندانی از چه چیز می توانی ناراضی باشی .

با مرور زمان آدم جراتش را از دست می دهد . آن کسی که روزی خدا را بنده نبود دیگر خودش را هم نمی شناسد . بدتر از همه این است که طوری به این چشم پوشی عادت می کنی که خودت هم نمی فهمی چطور در دام افتاده ای . یک روز چشم باز می کنیم و می بینیم برای هر چیزی دیر شده .

اعتماد مانند سلامتی است از دست که رفت دیگر به زحمت باز می گردد .

دردناک تر این که مجبوری به زندگی ادامه دهی در حالی که می دانی هیچ چیز مطلقا هیچ چیز تو را پای بند نمی کند .

رفتن آدم ها چه قدر سخت است . تا آخرین لحظه هم باور نمی کنی که داری از دستشان می دهی .

دیدن ناتوانی کسی که روزی برایمان مثل قهرمان بود ، دردناک ترین حادثه زندگی است .

نمی توانم درک کنم که چطور انسان زمانی کسی را بیشتر از جانش دوست داشته باشد و نتواند بدون او زندگی و خوشبختی را باور کند . بعد روزی به زحمت بتواند آن همه شیفتگی را به یاد بیاورد .

Ali TiFo30
05-19-2012, 01:08 PM
آدم ها

احمد غلامی

انتشارات ثالث
کتاب مجموعه 62 تا داستان کوتاه کوتاه از آقای غلامی هست . داستان که در واقع هر قسمت در مورد یک نفر هست یک تکه یا یک تصویر از زندیگ افراد مختلف توی سن های مختلف با روحیات مختلف از فرهنگ های مختلف زن مرد دیوانه عاشق ......
آقای غلامی ظاهرا این نوشته ها را در روزنامه اعتماد می نوشته و بعد کنار هم کرده و کتابشون کرده . من خیلی خوشم اومد خیلی ایده نو و جذابی داشت و اصلا نمی شد زمینش گذاشت . خیلی تخیل می خواد آفریشن این همه شخصیت و زندگی مختلف . کتاب چاپ پارسال هست و در حقیقت کتاب جدید هست . به نظر من چیز جالبی بود .
آقای غلامی از نویسنده ها و رزونامه نگارهای کشورمون هستند که سردبیر روزنامه شرق هم بودند زندان هم رفتند و دبیر هیئت داوران جایزه منتقدان مطبوعات هستند .

Ali TiFo30
05-19-2012, 01:08 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9643621456.240.jpg?1270802448
کفش های شیطان را نپوش

احمد غلامی

انتشارات چشمه
کفش های شیطان را نپوش : پویان مردی موقر و خوش تیپ که زنان راحت به دامش می افتند و اکنون از زیبا می خواهد که به صورت موقت با امیر زندانی سیاسی ازدواج کند تا ...
آرامش انگلیسی : مرد در جبهه ها می جنگد زنش در تهران منتظرش است و او در جنوب با دختری به نام مهرنوش دوست شده است .
راستی آخرین بار پدرت را کی دیدی ؟ : پسر آمده تا پدرش را ببیند پدری که مریض است .
اسم کتاب را خیلی شنیده بودم و از اولویت های فارسی خوانیم بود . واقعا هم دوستش داشتم . داستان های کوتاهش چندان کوتاه نیست شایدم سبک خیلی خاص و متفاوتی نباشه ولی قشنگ نوشته خیلی روان و دل نشین و مهم تر از همه جسارت موضوعاته سردار جنگ که با دختری دوسته زنان چادری کارمند دادگاه که فعالیت های متفرقه دارند ....

قسمت های زیبایی ازکتاب
همیشه همین طوره . آدم ها یا اشتباهی سر راه هم قرار می گیرن یا دیر .

تو زود عاشق می شی زود دل می کنی چون کسی را با کسی مقایسه نمی کنی .

Ali TiFo30
05-19-2012, 01:08 PM
يك زن يك عشق

فرخنده آقائي

انتشارات نيلوفر
يك زن يك عشق : مرد در زمان هاي قديم براي اينكه بتواند پس از 3 بار طلاق دوباره با زنش ازدواج كند او را مجبور كرده موقتا زن مرد ديگري شود و اكنون همواره از برگشت آن مرد مي ترسد .
لاله زار : پسر بچه از كوچكي در لاله زار شاگرد خياط بوده و اكنون نيز دائم در فكر روزهاي رونق لاله زار است .
ولگا : يك جوري همون كتاب از شيطان آموخت و سوزاند در قالب داستان كوتاه .
گاميش گلي : نوه و مادربزرگ براي آب گرم رفته اند و دختر سرگرم روابطش با پسري نيز هست .
ارزان ارزان تر : زن جنس كوپني مي فروشد تا پولي درآورد و شوهري دارد كه هرگز به او سر نمي زند .
سيزده به در در دماوند : براي سيزده به در با خانواده اش به باغ اجدادي رفته و پسركي را مي بيند كه گم شده .
سلام بر سكوت : دختر گم شده و خانواده عكسش را در روزنامه چاپ كرده اند .
سفر سبز : مادربزرگي كه فقط گوش دارد و دائم اين نكته را بيان مي كند .
دلبستگي : زني كه هر روز به كافه نادري مي آيد و از شوهر و بچه هايش مي گويد .
خوب در راستاي فارسي خواني و در ضمن مرور نويسنده هايي كه قبلا هم بهشون پرداختم رفتم سراغ اين كتاب . از خانم آقائي قبلا كتاب از شيطان اموخت و سوزاند را خونده بودم و اين كتاب از كاراي قديمي ترشون هست . كتاب قشنگي هم بود من دوسش داشتم هم صميميت نوشتاريش برام جالب بود هم موضوعاتش هم نحوه بيانش .

Ali TiFo30
05-19-2012, 01:09 PM
http://www.afrazbook.com/FA/News/Images/502.jpg
قراربازي

مجموعه از نويسندگان
علي قانع

انتشارات افراز
بعدها از آليس مونرو : زني كه شوهرش بچه ها را به قتل رسانده .
لاندفيل از جويس كارول اوتس : جسد پسر دانشجو در زباله داني پيدا شده .
كلاس رقص از ليزا وارد : مادر دخترش را به كلاس رقص فرستاده و دختر تنهاست .
قرار بازي از كيت والبرت : ليز دخترش را براي بازي با همكلاسي اش به خانه آنها برده .
آتش خودي از تسا هادلي : دو زن در حال تميزكاري هستند و شلي به سرنوشت پسرش در جنگ فكر مي كند و به دخترش كه در 17 سالگي بچه دار شده .
خوب اتفاقي سر اين كتاب رفتم در حقيقت چون داشتم كتاب آقاي قانع را مي خوندم گفتم به مجموعه انتخابيشون هم نگاهي بندازم . كتاب مجموعه 5تا داستان كوتاه هست . داستان ها هم داستان هاي قشنگي هستند و من سبك همشون را پسنديدم خيلي قوي و خوب نوشته شدند و نكته مثبت ديگه اينه كه قبل از هر داستان در مورد نويسنده اش توضيحاتي داده . در كل مجموعه خوبي هست .

قسمت زيبايي از كتاب
آيا چيزهايي را كه به دست مي آوريم ، واقعا همان چيزي است كه مي خواهيم و دنبالش هستيم .

Ali TiFo30
05-19-2012, 01:09 PM
راه پیمایی روی ماه

علی قانع

انتشارات افراز
کتاب مجموعه ای از داستان های کوتاه است . چند تا از داستان ها به نام دیدار ، رنگ ها ، مرگ ، عبور ، روز باشکوه ، شوخی ، ربات گلادیاتورها ، پلاک فلزی ، یادگاری ، آلزایمر و فتوگرافی عشق داستان های کوتاه یکی دو صفحه ای هستند که نمی شه موضوعشون را گفت ولی بقیه داستان ها به شرح زیر هستند .
راه پیمایی روی ماه : مردی که زن و بچه اش در اثر گازگرفتگی مرده اند .
وقت مردن: پیرمرد با زنش برای شناسایی جسد پسرشان آمده اند .
ایستگاه آخر ، مونیخ : مرد پیش دوستش است تا از فرار فرامرز و پروانه به آن سوی مرزها و جدایی شان بشنود .
مرثیه ی ناتمام : خانواده ای فقیر مردی بیچیز و فرزند سومی که در راه است .
معجزه : مرد می داند تا پایان زمستان بیشتر زنده نخواهد بود.
آخر داستان : مرد خواهرش را بسیار دوست داشته و اکنون تیغ را بر رگ او نهاده .
بدون سایه : مرد متوجه می شود سایه اش گاهی در اختیار او نیست .
یک فنجان چای تلخ : مرد به خانه عشق قدیمش به خانه معلمش آمده .
چراغ سبز: امروز روز خوبی است و مرد هیچ چراغ قرمزی ندیده .
مریم : دیدارعاشق و معشوق بعد از سال ها .
روزانه : واقعیت و روزمره زندگی یک زن یک مرد
با بهار رفت : فرزند به موقع نرسیده و پدر مرده است .
شوارتز : مرد مهاجر از سختی زندگی و کار در غربت می گوید .
از علی قانع قبلا مورچه هایی که پدرم را خوردند را معرفی کرده بودم اینم کتاب جدیدش هست که پارسال وارد بازار شد . قشنگ بود . چیز خاص یا جدیدی نداشت نه سبک نوشتن نه موضوعات چیزی که خیلی بگردتون یا متفاوت باشه خیلی معمولی بود و روان خوشخوان بود و ارزش خوندنو داشت . آقای قانع از نویسنده های شمالی کشورمون هستند .

قسمت های زیبایی از کتاب
هر فاجعه ای با تمام تلخی و سنگینی در بستر زمان حل می شود و دوباره زندگی نقش اصلی خود را بازی می کند ، فقط کافی است انسان بخواهد و هرگز نا امید نشود .

هیچ چیز قابل تغییر و بازگشت نیست ، برای هیچ کدام از ما .

Ali TiFo30
05-19-2012, 01:09 PM
بايد تو را پيدا كنم

عباس عبدي

انتشارات چشمه
اينم يك مجموعه داستان كوتاه از آقاي عبدي . راستش دو تا تجربه قبليم موفق نبود ولي گفتم كتاب جديدشون را هم بخونم . اين كتاب شامل داستان هايي با عناوين زير مي باشد :
بهاريه ، ايستگاه مبدا ، مورچه ها ، بايد تو را پيدا كنم ، قطار عادي انديمشك ، غيل ، شناگر ، باغ كلاه قاضي ، آبادان عكس ، راه آبي ديروز ، صبح سفيد ، به به بهار بنفشه و ياس و آسمان نارنجي
خوشم نيومد لحن تاب ها عادي تر شده همه هم تو حال و هواي جنوب ولي يك جور سردرگممه جاذبه نداره من فقط خطها را مي خونم نمي دونم چي مي گه براي چي مي گه و جذابيتي هم برام نداشت .

Ali TiFo30
05-19-2012, 01:10 PM
همه ي افق

فريبا وفي

انتشارات چشمه
فال صنوبر : زن با دختر و خواهرش رفته تا فال بگيرد .
شب هاي شعر : دوست شاعر زن در نبود شوهرش مهمان او شده . زني بي پرا عاشق زندگي .
آواره و آزاد : صاحب خانه اي كه شايد قصدش لطف كردن است ولي مانند نگهباني براي زندگي زن شده است .
پياده روي در روز آفتابي : مهري زني كه هميشه بدبختي هاي زيادي دارد .
بعد از پايان : اولين روز طلاق زن و مرد .
نه شهر من نه شهر او : ديدار دو دوست در شهري بين شهر هر دو بعد از 11 سال .
بازار طلا : مرد به همسرش مشكوك است و زن به او خيانت مي كند .
همه ي افق : عمه حكمت مرده عمه اي كه زندگي كرده و زندگيش از خنده سرشار بوده .
از خانم وفي هم تا حالا كتاب هاي زيادي معرفي كردم اينم آخرين كتابشونه كه از طرف نشر چشمه چاپ شده . كتاب قشنگيه چيز فوق العاده اي نيست نه داستان خيلي خاصي نه سبك خيلي متمايزي ولي در كل يك جور آروم و ملايمي قشنگه و به دل مي شينه .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
"خيلي مهم است كه يك نفر ، فقط يك نفر ...." كمي مكث كرد . انگار بغض راه گلويش را گرفت ، اما زود به خودش مسلط شد . " ... يك نفر توي دنيا آدم را از ته دل دوست داشته باشد . مي فهمي ؟ حتي اگر بد دوست داشته باشد يعني از طرز دوست داشتنش خوشت نيايد ."

مي دانم عاشق است . نه عاشق يك نفر . عاشق عاشق شدن است .

تا حالا صدتا نقشه كشيده هيچ كدامش هم عملي نشده . يك موقعي مي خواست برود خارج كار كند . يك بار خواست شركت بزند . نقشه هايش هر سال كوچك و كوچك تر مي شود . حالا مي خواهد ورزش كردن را از سر بگيرد .

بعد از يازده سال آمده بودم . مي دانستم كه نبايد مي آمدم . در كتاب ها خوانده بودم كه آدم ها بعد از چند سال هماني نيستند كه قبلا بودند . رابطه ها هم .

دروغي كه آدم خودش مي گويد با دروغي كه ازش مي خواهند بگويد ، فرق مي كند .

Ali TiFo30
05-19-2012, 01:10 PM
http://www.adinebook.com/images-1/images/products/9642090686.240.jpg?1303551090
كنستانسيا

كارلوس فوئنتس
عبدا... كوثري

انتشارات ماهي
ويتبي هال دكتري آمريكايي است كه 40 سال از زندگي مشتركش با كنستانسيا همسر اسپانيايي اش مي گذرد . آنها همسايه اي روس به نام موسيو پلوتنيكوف كه روزي نزد دكتر امده و به او مي گويد من قرار است بميرم تو نيز روزي كه مرگت فرا رسيد به سراغم بيا ... اين حرفها در ابتدا عجيب به نظر مي ايند ولي در ادامه ماجرا هست كه با توجه به بيماري زنش بعد از مرگ همسايه روس ، تصوير همسرش در آن خانه و ... ويتبي مي فهمد اين دنيا مجموعه اي از اتفاقات عجيب و معاگونه است . زنده هاي مرده و مرده هاي زنده
خوب بود موضوع جالبي داشت موضوعش و روند داستان را دوست داشتم ولي داستان گرما و جذابيت زيادي نداشت يعني پرشور نبود . اينم به هر حال از اخرين كتاب هاي ترجمه شده از فوئنتس هست كه گفتم يه سري بهش بزنم .

قسمت هاي زيبايي از كتاب
يه مدتي كه مي گذرد و آدم زندگي خودش ته مي كشد فقط به وساطت زندگي ديگران زندگي مي كند .

آدم مرده به جاي خودش برنمي گردد ، آدم مرده بايد به همان زندگي كه يك زماني مال او بوده قناعت كند . آدم مرده با صدقه ي خاطره زندگي مي كند .

راستي كه سيسات چطور ته مي كشد ، تمام مي شود و هنر چطور خودش را از نو مي آفريند ، اين چيزي است كه آن ها نمي دانستند . يا شايد هم مي دانستند و ازش مي ترسيدند .

ما به صميمت دوجانبه احترام مي گذاشتيم و توقع توجيه به اين صميمت لطمه مي زد .

دور و بر ما را معما گرفته و آن اندك چيزي كه به ياري عقل مي دانيم صرفا استثنايي است در دنياي سراسر معما .

هنر دقيق ترين نماد زندگي است .

خودم درد جدايي را چشيده ام ، از آن كه دوستش داشتم جدا مانده ام و درد جدايي را چشيده ام تا آستان اشك .

Karim
06-19-2013, 09:52 PM
دختر كشيش

دورتی تنها دختر کشیشی در یکی از شهرهای کوچک انگلستان است که زندگی مذهبی خشک و کسالت باری را می گذراند . او وظایف زیادی در کلیسا و خانه به عهده دارد ، پدر سخت گیری داشته و تمایلی به ازدواج نیز ندارد . روزی به طور ناگهانی حافظه اش را از دست می دهد و خود را در لندن می یابد و وقتی بعد از یک ماه حافظه اش باز می گردد به قدری شایعات مختلف در مورد او ساخته شده که پدرش او را در خانه نمی پذیرد و دورتی وارد زندگی جدیدی می شود . کتاب سبک کاملا کلاسیکی داره با این حال من دوستش داشتم . تقسیم بندی صفحاتش برام جالب بود . کتاب 400 صفحه است و از این 400 صفحه حدود 150 صفحه توصیف یک روز از زندگی دختر کشیش می باشد و بعد بقیه ماجراها سریع اتفاق می افتند . خیلی کار بی نظیری بود تاکید بر زندگی روزمره دورتی با تمام جزئیات و اعتقاداتش برای مهیا ساختن زمینه های بعدی داستان .... کلا تندی و کندی کار را در جاهای مختلف خیلی خوب کنترل کرده بود ... چالش های مذهبی و سختی ها و امیدهای زندگی را خوب کنار هم تصویر کرده بود ... . آخر داستان هم بسیار واقع گرایانه و غمگین بود و شدید از نحوه اتمام داستان خوشم اومد . در کل اعتقادات مذهبی ، ترس عقب کشیدن از مذهب ، یکنواختی زندگی و .... را خوب توصیف کرده بود اگه با سبک های خیلی کلاسیک مشکلی نداشته باشید از کتاب خوشتون می یاد . من خودم از کتاب خوشم اومد .
جرج اورول نویسنده مشهور انگلیسی ( با دو کتابی که بسیار دوستشون دارم 1984 و قلعه حیوانات ) و متولد هندوستان می باشد . او از جمله منتقدان سرسخت حزب کمونیسم به شمار می آید و در نوشتن کتاب دختر کشیش از تجربیات تدریس خود کمک زیادی گرفته است .

قسمت های زیبایی از کتاب
انتخابات تنها موقعیتی است که در آن فرصت رد و بدل کردن لبخند با یکی از افراد سرشناس به دست می آید .

تو این دنیا به اندازه کافی بدی هس ، دیگه احتیاج نیست آدم عمدا دنبالش بگرده .

شوورش اون قدر مذهبیه که آبجیم تا حالا پونزده تا بچه زاییده .

بی ایمانی مانند خود ایمان در درجه اول از منطق ریشه نمی گیرد ، در واقع تحولی است که در فضای ذهنی انسان رخ داده و تکوین می یابد .

لينك دانلود (http://daypdf.com/%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%DB%8C%D8%B4-%D8%AC%D9%88%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%88%D9%84/)

Karim
06-22-2013, 05:26 PM
هواي تازه

هوای تازه یا Coming Up for Air رمانی از جورج اورول است. این هفتمین رمان جورج اورول است و در سال ۱۹۳۹ و در حین جنگ جهانی دوم چاپ شد. این رمان حال و هوای انگلستان پیش و پس از جنگ را با هم مقایسه می‌کند. لحن انتقادی و ماُیوسانهُ او در حقیقت نگاهی به اوضاع انگلستان از سال 1893 تا سال 1938 است.


دانلود (http://www.yasbooks.com/dl/roman/romane%20khareji/1976.zip)

maniya
08-19-2015, 03:05 PM
سلام...لینک دانلود کتاب وجدان زنو رو لطف می کنید؟...

omidpacino
08-26-2015, 10:39 PM
http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/08/69356431.jpg


حیدر بابایه سلام (به فارسی: سلام بر حیدربابا) که اغلب به صورت کوتاه «حیدربابا» خوانده می‌شود، نام منظومه‌ای است به ترکی آذربایجانی از سید محمدحسین بهجت تبریزی (زاده ۱۲۸۵ – درگذشته ۱۳۶۷) متخلص به شهریار (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%AD% D8%B3%DB%8C%D9%86_%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D 8%B1) است.


دانلود کتاب حیدر بابایه سلام (http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/08/heydarbaba-asadbook.ir_.pdf)

omidpacino
08-27-2015, 03:01 PM
http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/07/Daroo_haye_Giahi_eBook.jpg


گیاهان دارویی گیاهانی (https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87) هستند که برخی از اندام‌های آنها حاوی مادهٔ مؤثره‌است. این ماده که کمتر از۱٪ وزن خشک گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی مؤثر بر موجودات زنده‌است. همچنین کاشت، داشت و برداشت این گیاهان به منظور استفاده از مادهٔ موثرهٔ آنها انجام می‌گیرد.

دانلود کتاب داروهای گیاهی (http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/07/daroohaye-giyahi-www.asadbook.ir_.pdf)

omidpacino
08-28-2015, 04:12 PM
http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/07/IMAGE634152491998593750.jpg

قرآن کتاب مقدس دین اسلام (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85) است و در باور مسلمانان سخنان خداست که به صورت وحی از سوی او توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام، محمد بن عبدالله، نازل گردیده است.مسلمانان، قرآن را بزرگترین معجزهٔ محمد و روشن‌ترین دلیل بر پیامبری او می‌دانند.قرآن اصلی‌ترین منبع وحی در اسلام به شمار می‌آید و به زبان عربی است. کلمهٔ قرآن در لغت به معنی «قرائت کردن» و «خواندن» است و مسلمانان معمولاً به آن با عناوینی مانند «قرآن کریم» و «قرآن مجید» اشاره می‌کنند. قرآن به ۳۰ جزء تقسیم شده و ۱۱۴ سوره دارد.

دانلود کتاب قرآن کریم (http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/07/Quran.pdf)

omidpacino
08-30-2015, 05:42 PM
http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/08/kabab-ghaz.jpg
کباب غاز نوشته محمدعلی جمال‌زاده (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%AC% D9%85%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87 ) بر محور ماجرا و حادثه قرار دارد . یعنی حوادث دست به دست هم می دهند و داستان را به جلو می برند . پایان داستان هم بر خلاف انتظار اتفاق می افتد و خواننده ی داستان غافلگیر می شود . داستان ساده و شیرین است و به زبان عامیانه نوشته شده و پر از اصطلاحات عامیانه و ضرب المثل است . در داستان به مسائل و مصالح دینی و فرهنگی اشاره هایی شده است ؛ مانند « زبانش چون ذوالفقار علی از نیام بر آمده » ، « شق القمر می کند » و یا « مانند حضرت ابراهیم که بخواهد اسماعیل را قربانی کند » .


دانلود کتاب کباب غاز (http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/08/kababe_ghaz-asadbook.ir_.pdf)

omidpacino
09-01-2015, 12:17 AM
http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/07/Daei_jaan_Napoleon.jpg
دایی جان ناپلئون نام اثری طنز از طنزپرداز نامی ایران، ایرج پزشکزاد (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%AC_%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9% E2%80%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AF) است که در سال ۱۳۴۹ خورشیدی به رشتهٔ تحریر درآمده‌است.
در سال ۱۳۵۵ خورشیدی ناصر تقوایی مجموعهٔ تلویزیونی دایی جان ناپلئون را از روی این کتاب ساخت.
کتاب دایی جان ناپلئون جزو پر فروش‌ترین کتاب‌های ایرانی است و شخصیت‌های آن الگوهای ملی هستند. کتاب دائی جان ناپلئون با لحنی طنز آمیز و دلنشین برخی صفات مردم ایران را در قالب داستانی پر نشیب و فراز و جذاب به ریشخند می‌گیرد. کتاب خواننده را ضمن لذت بردن از طنز شیرین کتاب به تفکر وا می‌دارد.


دانلود کتاب دایی جان ناپلئون (http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/07/Daee_Jan_Napelon-www.asadbook.ir_.pdf)

omidpacino
09-02-2015, 05:34 PM
http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/07/ghorbaghe-shakhes.png


دانلود کتاب قورباغه را قورت بده ! نوشته ی برایان تریسی است که بسیاری از کارهای خود را به صورت کتاب گویا ارائه کرده است. موضوع سمینارها و ارائه‌های او شامل رهبری، فروش، مدیریت موثر و استراتژی کسب و کار است.در این کتاب شما با ۲۱ روش عالی برای غلبه بر تنبلی و انجام بیشترین کار در کمترین زمان آشنا می شوید.


دانلود کتاب قورباغه را قورت بده (http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/07/GhoorBaghe-Ra-Ghoort-Bede-www.asadbook.ir_.pdf)

omidpacino
09-04-2015, 12:49 PM
http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/09/other-brand-7124-747811-1-product.jpg


هوای تازه عنوان مجموعه شعری است از احمد شاملو (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF_%D8%B4%D8%A7%D9%85%D9%84% D9%88) شاعر معاصر ایرانی. از مهم‌ترین اشعار این دفتر می‌توان به شعرهای پریا (شعر فولکلور)، زخم قلب آبایی، مرگ نازلی، مرغ باران، سرگذشت، مه، بودن، و نمی‌رقصانمت چون دود… اشاره کرد.


دانلود کتاب هوای تازه (http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/09/havaye-tazeh-asadbook.ir_.pdf)

omidpacino
09-05-2015, 11:38 PM
http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/09/00000000000000000.jpgآشپزی ایرانی یکی از کامل‌ترین ترکیبات غذایی در جهان و آسیا را شامل می‌شود. آشپزی ایرانی بسیاری از غذاهای کشورهای حوزه خاورمیانه همچون کشورهای ترکیه، ارمنستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان و عراق را تحت تاثیر قرار داده است. خورش‌ها و آش‌های ایرانی نشان می‌دهد که به طور سنتی زنان ایرانی با شناختی دقیق از مواد غذایی و ترکیب آن‌ها با یکدیگر برای غنی‌تر شدن هر چه بیشتر غذاها، به بازدهی خوبی دست یافته‌اند. ترکیب گروه‌های غذایی گوناگون غلات، حبوبات، سبزی‌ها و پروتئین‌های گیاهی و حیوانی در همه خوراک‌ها دیده می‌شود. غذای ایرانی، به علت وجود فرهنگ غنی ایران و اقوام مختلف از تنوع خاصی برخوردار است که کمتر فرهنگ یا کشوری چنین ویژگی‌هایی دارد. ایرانیان مزه‌های جدید را با ترکیب کردن مواد غذایی به خوبی یافته‌اند.


دانلود کتاب آموزش آشپزی ایرانی (http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/09/ashpazi-irani-asadbook.ir_.pdf)

omidpacino
09-09-2015, 04:24 PM
http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/09/Pay-Online-www.3sotdownload.com_.jpgتبلیغات اینترنتی نوعی از تبلیغات (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D8%AA) است که بدلیل ارزان بودن ماندگاری زیاد و فراگیر بودن آن همزمان با رشد ابزارهای اطلاع رسانی و روابط عمومی جایگاه خاصی را در بین تبلیغاتچی‌ها باز کرده است.
شبانه‌روزی و بی وقفه بودن آن و قابلیت ایجاد تغییرات بصورت به روز باعث شده این نوع تبلیغات به خصوص زمانی که شرکت‌ها از لحاظ منابع مالی با مشکلات مواجه هستند کاملاً پُر رنگ‌تر می‌شود.


دانلود کتاب صفر تا صد فروش آنلاین (http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/09/Sefr.Ta_.Sade_.Forosh.Online-asadbook.ir_.pdf)

omidpacino
09-15-2015, 03:53 PM
http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/09/1278851891.jpgزبان فرانسوی یا فرانسه یکی از زبان‌های رومی (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C_%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D8%A8%D8 %A7%D8%B1) است که به وسیلهٔ ۱۳۶ میلیون نفر در سراسر جهان به عنوان زبان مادری گویش می‌گردد. درحدود ۱۹۰ میلیون نفر، فرانسوی را به عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند، و ۲۰۰ میلیون نفر دیگر هم آن را به عنون یک زبان دوم اکتسابی استفاده می‌کنند. اجتماعات گویش‌کننده به فرانسوی در ۵۷ کشور و قلمرو حضور دارند.


دانلود کتاب سلام پاریس من (http://asadbook.ir/wp-content/uploads/2015/09/salam-paris-man-asadbook.ir_.pdf)

Sorkh/rag
09-15-2015, 05:32 PM
https://ci6.googleusercontent.com/proxy/BIgJ-jz-XMWNkXZDzQkMYcy4ZVHu_L-2qbgf335k_jb2WfUKA2vi4tkC9m5oNnAbwUhTNlVokzzredlJw 1PMLHiagRYoTFeD=s0-d-e1-ft#http://fidibo.com/book/image/3592_43105_normal.jpg (http://mandrillapp.com/track/click/30554229/fidibo.com?p=eyJzIjoibmZXc2NQVnoxQW8yZ3BFMEp0OHlLV HRKbkhnIiwidiI6MSwicCI6IntcInVcIjozMDU1NDIyOSxcInZ cIjoxLFwidXJsXCI6XCJodHRwOlxcXC9cXFwvZmlkaWJvLmNvb VxcXC9ib29rXFxcL3ZpZXdcXFwvMzU5MlwiLFwiaWRcIjpcImE 2YWQ0ZjFmN2YyMzQwNDQ5MWMzMmMzYTEzNDM3ZDE3XCIsXCJ1c mxfaWRzXCI6W1wiNjdiMjZhY2QzODYxNmJjMWY1MTBjMzlkMjZ lZmM0ZDZmOWU3ZjRhZFwiXX0ifQ)
عشق به من آموزاند که همه ی کائنات عاشق می شوند ؛ که عشق یعنی مسئولیت ؛که عاشق مسئول است و حالا عشق مرا اندازه کرده بود . عشق به من یاد داد کسی که خویشتن را در محاصره ی تنهایی می بیند، عشق اش اصیل نیست.عشق اش پلاستیکی و چینی است .
اجازه می‌فرمائید گاهی خواب شما را ببینم نوشته محمد صالح‌علاء

ایمان رضوانفر
08-18-2017, 09:19 PM
معرفی کتاب – تراژدی آمریکایی

تراژدی آمریکایی نوشته ی تئودور درایزر نویسنده ی ناتورالیست آمریکایی ، طعنه ای گزنده به " رویای آمریکایی " ، در جامعه ای مشحون از ساختارهای قدرتی است که " غیر خودی ها " ی به حاشیه رانده شده سرنوشتی جز تباهی در آن ندارند . درایزر در این رمان برای بازنمایی راستین جامعه ی آمریکا از یک حادثه ی واقعی در سال هزار و نهصد و شش بهره برده و آن را به شیوه ای هنرمندانه پرورده است . تراژدی آمریکایی سرگذشت " یکی از آن میلیونها تن افرادی است که زاده می شوند ، زندگی می کنند ، و از جهان می روند بی آنکه از ته و توی مطلبی سر درآورند . اینان پدید می آیند ، اشتباه می کنند ، و دست آخر در فضایی مه آلود سرگردان می شوند . "

کتاب شناسی : تراژدی آمریکایی / تئودرو درایزر / ترجمه ی سعید باستانی / انتشارات هاشمی
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4
دانلود نداره؟

ایمان رضوانفر
08-18-2017, 09:19 PM
دانلود نداره آیا؟

qermez
09-12-2017, 12:13 PM
معرفی کتاب ملت عشق

معرفی کتاب

معرفی کتاب ملت عشق : رمان ملت عشق از پر فروش ترین رمان های اخیر می باشد که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.
این کتاب را نویسنده ای ترک به نام الیف شافاک Elif Şafak به نگارش در آورده است.
البته الیف شفق تلفظ فارسی آن می شود.
الیف شافاک
موسسه حقوقی (http://tehran-vakil.com/%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D9%87-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C/)دفتر وکالت (http://tehran-vakil.com/%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%D9%88%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%AA/)

وی متولد 1971 در فرانسه می باشد و دارای همسر و دو فرزند است.
سبک نگارش وی بیشتر داستان تاریخی و پسانوگرایی می باشد.
همچنین وی دارای مدرک کارشناسی روابط بین الملل، کارشناسی ارشد مطالعه زنان و دکتری علوم سیاسی دارد.
او در دوره کارشناسی ارشد در سال 1994 اولین داستان خود را منتشر کرد و در سال 1997 نیز دومین داستان او انتشار یافت.
در نهایت او پس از گذراندن دوره دکتری به استامبول رفته و رمان آینه های شهر را به تحریر در آورد. مهریه (http://tehran-vakil.com/)

کتاب ملت عشق

معرفی کتاب ملت عشق (http://www.icmap.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%85%d9%84%d8%aa-%d8%b9%d8%b4%d9%82/) : در سال 2010 رمان ملت عشق به دو زبان ترکی و انگلیسی بصورت همزمان منتشر گردید که پس از نشر با استقبال بی نظیر مردم مواجه شد.
تا کنون بیش از 500 بار چاپ این کتاب در ترکیه تکرار شده است و پرفروش ترین کتاب تاریخ این کشور شناخته شده است.
در ایران نیز کتاب ملت عشق با ترجمه ارسلان فصیحی به چاپ رسید که در اینجا هم علاقه مندان به کتاب بسیار از آن استقبال کردند و مورد توجه بسیاری قرار گرفت. طلاق توافقی (http://tehran-vakil.com/%D8%B7%D9%84%D8%A7%D9%82-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%DB%8C/)
نکته قابل توجه این است که در مدت زمان یک سال و نیم این کتاب 17 بار در ایران تجدید چاپ شد که این آمار شگفت انگیز می باشد.
معرفی کتاب ملت عشق : داستان ملت عشق روایت زندگی یک زن آمریکایی است که آرامش و یکنواختی زندگی در غرب را می گذراند که با اندیشه و عرفان های شرقی درگیر می شود.
“اللا روبینشتاین” که چهل سال سن دارد و 20 سال زندگی مشترک خود را بر پایه زندگی زناشویی تنظیم کرده است، ناگهان خود را از دست این قید و بندهای گذشته رها می کند.
تنها عاملی که در گذشته سبب جریان یافتن زندگی اش می شد خانه و آسایش خانواده بود که در نهایت پس از بیست سال بطور ناگهانی به سفری می رود که پایان نامعلومی دارد.
تنها دلیلی که می توان این رفتار ناگهانی اللا را توجیح کند، فقط عشق و قدرت عشق می باشد.
اللا در تمامی عمر خود طعم عشق را نچشیده بود و به آن اعتقادی نداشت. اما ناگهان عطش عشق او را به فردی دیگر تبدیل می کند.
http://www.icmap.ir/wp-content/uploads/2017/08/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D8%B9%D8%B4%D9%82.jpg
معرفی کتاب ملت عشق

معرفی کتاب ملت عشق : در این کتاب 40 قائده عشق شمس تبریزی را بیان می کند و در داستان این قوائد را به نوعی به یکدیگر پیوند می دهد.
در پایان یکی از این قوائد چهل گانه شمس تبریزی را بیان می کنیم :
عمری که بی‌عشق بگذرد، بیهوده گذشته. نپرس که آیا باید در پی عشق الهی باشم یا مجازی، عشق زمینی یا عشق آسمانی، یا عشق جسمانی؟
از تفاوت‌ها تفاوت می‌زاید. حال آن‌که به هیچ متمم و صفتی نیاز ندارد عشق. خود به تنهایی دنیایی است عشق. یا درست در میانش هستی، در آتشش، یا بیرونش هستی، در حسرتش…