انجمن های هواداران پرسپولیس
بازگشت   انجمن های هواداران پرسپولیس > مسائل عمومی انجمن > آرشيو بخش مسايل عمومي انجمن
اطلاع رسانی

آخرين ارسالهاي انجمن
موضوع بسته شد

ابزارهای موضوع نحوه نمایش

قدیمی 01-03-2014, 07:35 PM
nicolas
سرپرست تيم
nicolas آواتار ها

نام حقیقی: اميرحسين
تشکر شده 5,273 بار در 1,585 نوشته
حالت من:
Bitafavot
nicolas is on a distinguished road
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر در مورد انواع عطر و ادکلن

نقل قول:
نوشته اصلی توسط parsaa نمایش پست ها
از کجا بخریم ؟؟؟

در پاسخ به دوستان زیادی که دنبال یک جای مطمئن برای خرید عطر و ادکلن هستند که از اورجینال بودنش مطمئن باشند و درصورت هرگونه موردی امکان پس دادنش هم وجود داشته باشد ... پیشنهاد می کنم به سایت اینترنتی شومیز www.shomiz.ir یک سری بزنید ضرر نداره ... یک بار خرید کنید مثل خود من و اکثر ذوستام دیگه مشتری دائمی می شوید : زیرا می توانید محصولات 100% اورجینال را با پایین ترین قیمت در بازار تهیه کنید.
بعد از اینکه به ایران اومدم خیلی جستجو کردم تا این منبع عالی رو پیدا کردم
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم...

در پست های آینده اگر فرصتی شد سعی می کنم تا جای ممکن عطرهای معروف و خوبی رو که می شناسمشون معرفی کنم ...
حاجی مستقیمم میگفتی به سایتت سر بزنیم دوشواری نبود
ما بچه های سر به صلاحی هستیم
تعداد 5 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 01-03-2014, 09:29 PM
Karim
ریش سفید انجمن
Karim آواتار ها

نام حقیقی: كريم
تشکر شده 18,113 بار در 6,115 نوشته
بازیکن مورد علاقه: كريم باقري
مربی مورد علاقه: هيدينگ،مورينيو،دنيزلي،قطبي
حالت من:
Sarbezir
Karim is on a distinguished road

قيمتهايي كه تو سايت ديدم نشون ميده عطرها قلابي هست و اورجينال نيست.

قيمت بعضي جنسا يك سوم قيمتي هست كه وارد كشور ميشه !

ادكلن هاي تقبلي پر از اسانس هست و بعضا ماندگاريش از عطر اورجينال هم بيشتره .

never cared for what they say
never cared for games they play

never cared for what they do
never cared for what they know

But I know
nothing else matters
Karim آنلاین نیست.  
تعداد 7 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 04-19-2014, 10:12 PM
AM1NR3Z4
ریش سفید انجمن
AM1NR3Z4 آواتار ها

نام حقیقی: امين
تشکر شده 20,040 بار در 5,936 نوشته
بازیکن مورد علاقه: ژاوي - لئو مسي
مربی مورد علاقه: پپ گوارديولا
حالت من:
khabalood
AM1NR3Z4 is on a distinguished road

نامردا یه تاپیک زدیم شماها سال تا سال آپدیتش نمیکنین یادتون باشه اگه دو روز دیگه تاپیک زدین منم تگ کردین شرکت نکردم ناراحت نشین
عصری بعد از مدت ها فرصتی شد تا بریم مغازه یکی از اشناهامون چندتا ادکلن تست کنیم
یه Review مختصر مینویسم از اینایی که تست کردم باشد که مفید واقع شود

تعریف Mine رو خیلی شنیده بودم همه میگفتن رو قیمتش از آونتوس کرید 700 تومنی خیلی بهتره ولی تا همین عصری تست نکرده بودم. بالاخره 100 تومن خیلی بصرفه تر از 700 تومنه
دقیقا رایحه یا اصطلاحا نت انتهایی آونتوس رو داره با این تفاوت که من غلظتی که تو آونتوس حس میکردم تو این حس نکردم.
به هیچ عنوان تغییر رایحه عجیبی رو که تو آونتوس حس میکنی تو ماین حس نمیکنی. از قدیم گفتن هر گرونی بی علت نیست هر ارزونی هم بی حکمت نیست ( تو همین مایه ها )
درکل روی قیمت 100 تومنیش فوق العاده ادکلن خوبیه.
اینم بگم تجربه ثابت کرده تا حالا هیچ رایحه ای اندازه آونتوس کرید نتونسته توجه دخترا رو به خودش جلب کنه پس اکر دنبال جلب توجه هستین و 700 تومن پول ندارین میتونین روی Mine حساب ویژه ای باز کنید

هیچوقت از کارای ریوکالکشن خوشم نمیومده چون بی کیفیت بودن ولی اومده Rio Tuscan Leather رو زده که خون به پا کنه نمیگم عین تام فورد توسکان لدره ولی خداوکیلی بالای 90 درصد شبیه توسکانه معروف برند تام فورده .
میگن توسکان لدر عام پسنده ولی من قبول ندارم. خاص پسنده اتفاقا. فوق العاده مردونس اونایی که میگن عطرت بو نفت میده مشخص میشه تا به امروز از عطر حرم استفاده میکردن اوناییم که میگن خوشبو هست حتما یه چیزی میفهمن دیگه
خیلی عالیه واقعا محشره اما نه واسه فصل پیش رو . تو سرمای زمستون استفاده کنی هم خودت حس جالبی داری هم به اطرافیانت این حس رو منتقل میکنه.

مورد بعدی کارشناسیمون فراری بلک هست که به هیچ عنوان کیفیت سابق رو نداره نمیدونم چرا. احساس میکنم نسخه قدیمیش ملایم تر بود.
تجربه ثابت کردی برندی که ماشین میسازه ادکلن ساز خوبی نیست مهم نیست فراری باشه یا پورشه

راستی کیا هستن که از بوی ترش و آلبالویی مانند باربری لندن خوششون میاد ؟! در یک کلمه بگم که اصلا برام قابل تحمل نیست

زیاد پرحرفی کردم

با ما باشید...

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

AM1NR3Z4 آنلاین نیست.  
تعداد 4 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 01-04-2015, 11:45 AM
somayeh
تازه وارد
somayeh آواتار ها

نام حقیقی: سمیه
somayeh is on a distinguished road

ادکلن legend intense که ب قیمت مناسب و کیفیت عالی از یک فروشگاه اینترنتی خریدم
اگر اشتباه نکنم فروشگاه گلوریا بود

ویرایش توسط zamara : 01-04-2015 در ساعت 12:56 PM دلیل: حذف لینک تبلیغاتی
somayeh آنلاین نیست.  
تعداد 2 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 03-06-2015, 12:36 AM
Rozita
تازه وارد
Rozita آواتار ها

تشکر شده 5 بار در 2 نوشته
حالت من:
Delvapas
Rozita is on a distinguished road
پیش فرض تفاوت های عطر و ادکلن

هنوز هم افراد زیادی هستند که نمی دانند تفاوت عطر و ادکلن چیست؟ به همین دلیل بسیاری از وقت ها از کلمه ی عطر و ادکلن اشتباهی و جا به جا استفاده می کنند.
بعضی از افراد فکر می کنند، عطر متعلق به خانم ها بوده و ادکلن مختص آقایان است، یا عطر همان اسانس هایی است که در شیشه هایی زیبا ریخته می شود و ادکلن ها همان عطرهای مارک دار هستند.
قبل از هر توضیحی ابتدا موضوع اسانس ها را باید جدا کرد.
به عطرهایی که در شیشه ها پر می شوند و اغلب هم حالتی روغنی دارند، اسانس گفته می شود.
واژه عطر یا Perfume :

عطر در ایران به صورت کلی به تمامی عطرهایی غیر از اسانس ها گفته می شود. بنابراین شما در صورتی که می خواهید خرید کنید و خریدی به غیر از اسانس ها دارید، در واقع شما به دنبال عطر هستید و باید از کلمه عطر برای خریدتان استفاده نمایید.
تفاوت عطر و ادکلن :

همان طور که می دانید عطرها از ترکیبات اسانس مواد خام (گیاهان، مشک و …) و آب و الکل تشکیل شده اند. تفاوت عطر و ادکلن در میزان اسانس به کار رفته در آب و الکل درون یک عطر می باشد.
هر قدر میزان اسانس به کار رفته در ادکلن بیش تر باشد، این عطر دوام و ماندگاری بالاتری دارد. لفظ عطر یا همان Perfume به عطری گفته می شود که حدود ۱۵ تا ۲۵ درصد اسانس در آن به کار رفته باشد و ادکلن یا همان Eau de cologne به نوعی گفته می شود که حدود ۲ تا ۵ درصد اسانس در آن به کار رفته و ماندگاری بسیار پایینی دارد.
عطرها از نظر ماندگاری، دوام و میزان اسانس به کار رفته در آنها، به ۶ دسته تقسیم می شوند:
  • Perfume: میزان اسانس به کار رفته ۱۵ تا ۲۵ درصد
  • Soie de Perfume: اسانس حدود ۱۵ تا ۱۸ درصد
  • Eau de Perfume: اسانس حدود ۸ تا ۱۵ درصد
  • Eau de Toilette: اسانس ۴ تا ۱۰ درصد
  • Eau de Cologne: اسانس ۲ تا ۵ درصد
  • Eau de fraiche یا Deodorant: اسانس کمتر ار ۳ درصد که همان اسپری ها هستند.
این روزها، تقریبا دیگر ادکلن تولید نمی شود. اما برای خرید عطر (به معنای کلی) اگر به پایین جعبه عطرها یا شیشه آن ها دقت کنید، کلماتی مثل Eau de Perfuem و … را خواهید دید.
اگر دنبال ماندگاری بیش تر عطر خود هستید، عطری را خریداری نمایید که یکی از کلمات Eau de Perfume، Soie de Perfume، Perfume روی آن ها درج شده باشد.
بنابرای، از این به بعد برای خرید از همان کلمه ی عطر استفاده کنید و یا به طور تخصصی، از یکی از کلمه های بالا استفاده نمایید.

منبع : http://blog.ershaco.com/?p=2971

ویرایش توسط Rozita : 03-23-2015 در ساعت 03:06 AM
Rozita آنلاین نیست.  
تعداد 3 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 03-07-2015, 10:32 PM
Rozita
تازه وارد
Rozita آواتار ها

تشکر شده 5 بار در 2 نوشته
حالت من:
Delvapas
Rozita is on a distinguished road
پیش فرض عطر و ادکلن

۱۶ نکته ی کلیدی و کاربردی برای استفاده از عطر و ادکلن

در این مطلب نکته های مهم و مؤثری را درباره ی استفاده از عطر و ادکلن خواهید دانست. همراه باشید. . .
درست عطر زدن، نکته های ظریفی دارد که آگاهی از آن ها می تواند بسیار خوب و مفید باشد.
در ابتدا فراموش نکنید که هرگز عطر را پشت گوش‌های تان نزنید، چون به سرعت با ترشحات پوست در آن ناحیه ترکیب می‌شود و بوی عجیبی خواهد داد.
۱۶ نکته :

۱- عطر را در فضای بین سینه‌ها استفاده نکنید، چون باعث بروز جوش و بثورات پوستی در این نواحی می‌شود.
۲- هرگز عطر را به ناحیه زیربغل نزنید، زیرا اثر ضدعرق و خوشبوکننده ندارد و وقتی با عرق ترکیب می‌شود، بوی بدی تولید می‌کند.
۳- در طول روز می‌توانید عطر را روی مچ دست‌ها، مفاصل پاها و بالای شکم خود استفاده کنید. بهتر است عطر را روی پشت گردن بزنید. این دو توصیه برای اجتناب از واکنش بین پرتوهای ماورای‌بنفش و عطر است، چون ترکیب این دو ایجاد حساسیت می‌کند و به پوست آسیب می‌رساند.
۴- عطر را روی لباس‌های روشن نزنید زیرا ایجاد لکه می‌کند.
۵- اگر بعد از خرید ادکلنی میخواهید آن را تست کنین، نمونه آن را اواخر عصر امتحان کنید زیرا قدرت بویایی در این زمان از روز زیاد است. در شروع استفاده از عطر تازه، ابتدا آن را روی ناحیه کوچکی از پوست بزنید زیرا اگر حساسیت داشته باشید، درگیری شما کم تر می‌شود. اگر بعد از یک ساعت واکنشی نبود، می‌توانید از عطر استفاده کنید.
۶- هنگام استفاده از عطر، آن را روی نقاطی بزنید که نبض وجود دارد مثل روی مچ داخلی دست، پشت زانوها و زیر خط فک نزدیک گوش. نبض باعث پخش‌شدن رایحه می‌شود.
۷- عطر را در مکانی سرد و تاریک و دور از نورخورشید نگه دارید زیرا گرما با آن واکنش می‌دهد و خراب می‌شود. بعد از بازکردن در عطر، حداکثر تا ۲ سال باید از آن استفاده شود.
۸- عطر را روی لوازم تزیینی و جواهرات نزنید زیرا بعضی عطرها باعث تخریب طلا و جواهر می‌شوند.
۹- در هوای سرد از عطرهای قوی استفاده کنید زیرا سرما شدت عطر را کم می‌کند و برعکس تابستان‌ها عطر ملایم بزنید.
۱۰- بهترین زمان عطر زدن، درست بعد از حمام است چون منافذ پوست باز هستند و عطر کاملا نفوذ می‌کند. بهتر است در حمام از صابون بدون عطر استفاده کنید به‌خصوص در نواحی‌ای که قرار است عطر بزنید. صابون‌ها و دئودورانت‌ها روی بوی عطر تاثیر می‌گذارند و ترکیب آن ها خوشبو نمی‌شود.
۱۱- روش‌های مختلفی برای عطر زدن وجود دارد و روی تاثیرگذاری عطر، مهم است. بهتر است عطر در هوا چندان پراکنده نشود و فاصله آن با ناحیه موردنظرتان زیاد نباشد، حتی بهتر است عطر را روی پنبه بزنید و آن را به محل موردنظر بمالید تا بوی آن بیش تر حس شود.
۱۲- اگر صبح یک عطر و عصر عطر دیگری می‌زنید، باید سعی کنید بوی عطر اول از پوست تان حذف شود، زیرا ترکیب بوی دو عطر دلپذیر نخواهد بود.
۱۳،۱۴- سوالی که برای بیش تر آدم‌ها مطرح است، این است که آیا وقتی بیرون از منزل هستیم باید عطر بزنیم؟ استفاده از عطر و ادکلنها در محوطه باز و بیرون از منزل، فواید و زیان‌هایی دارد. فایده‌اش این است که می‌توانید از رایحه‌هایی استفاده کنید که درست همان بوی دلپذیری را دارند که بیش تر آدم‌ها دوست دارند مثل رایحه گل‌ها، میوه‌ها یا حتی محل‌های خاص. زیانش هم این است که استفاده از عطرهای شیرین و تند که معمولا در محیط بیرون به کار می‌رود، مشکلی بزرگ ایجاد می‌کند،بسیاری از حشرات به این بوها تمایل دارند و جذب آن می‌شوند. پس به این موضوع توجه داشته باشید و سعی کنید عطرهای شیرین استفاده نکنید چون زنبور و مگس را به خود جذب می‌کنند. در پیک‌نیک یا پارک، عطر تند نزنید. در محیط‌ هایی که پشه زیاد است، اصلا عطر نزنید چون پشه‌ها را جذب می‌کند. اگر هم از آن افرادی هستید که بدون عطر، هیچ جا نمی‌روید، در محیط بیرون از عطرهای بسیار ملایم استفاده کنید.
۱۵- عطر موردنظر را روی کاغذ تست بزنید و حدود ۳۰ سانتی‌متر دور از خودتان بگیرید و آرام تکان دهید تا بو به مشامتان برسد. اگر کاغذ تست‌ نبود، عطر را به فضای بالای سرتان بزنید و وقتی ذرات آن به پایین حرکت کردند، نفس عمیق بکشید تا اولین حسی که از این عطر برایتان به وجود می‌آید، درک کنید. می‌توانید عطر را روی مچ دست اسپری کنید تا با ضربان نبض و گرمای بدن تماس پیدا کند و تغییرات لازمه در آن انجام شود. به این ترتیب متوجه دوام عطر و پایداری آن خواهید شد. بعد از امتحان آن روی مچ دست، مچ دست‌ها را به هم بمالید تا اثر عطر کم شود.
۱۶- عطر، ترکیبی از روغن‌های معطر طبیعی یا صناعی است که در آب و الکل با درجه بالا رقیق می‌شود. تفاوت این ترکیب‌ها در غلظت روغن‌های به کار رفته است. هر چه غلظت روغن‌های معطر بیشتر باشد، ماندگاری عطر بیشتر می‌شود. ادکلن ۴ درصد روغن، ادوتوالت ۸۰ درصد تا ۱۵ درصد و حدود ۲ ساعت ماندگاری و ادوعطر (ادوپرفیوم) ۱۵ تا ۲۲ درصد روغن معطر و ۵-۳ ساعت ماندگاری دارد. عطر یا عطر کلاسیک بالاترین غلظت روغن معطر را دارد (بیش از ۲۲ درصد) و ۶ ساعت یا بیشتر اثر آن می‌ماند.

ویرایش توسط Rozita : 03-24-2015 در ساعت 02:08 AM
Rozita آنلاین نیست.  
تعداد 2 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 09-03-2015, 02:30 PM
onlines
تازه وارد
onlines آواتار ها

نام حقیقی: masoud
onlines is on a distinguished road

من عطر و ادکلن اسی میاکه و پولو رو خیلی دوست دارم. و البته فراری و بنتلی هم برای دم دست
onlines آنلاین نیست.  
این کاربر برای پست مفید ازonlines تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 09-05-2015, 12:42 AM
tifoosi6atishe
مربی
tifoosi6atishe آواتار ها

نام حقیقی: امین= تیفوسی جایگاه 36
تشکر شده 1,558 بار در 519 نوشته
بازیکن مورد علاقه: باتیستوتا...ریبری-روبن- نیلسون..نونوگومژ-ایمون زاید...عل
مربی مورد علاقه: مصطفی دنیزلی-هاینکس-برانکو
حالت من:
Movafagh
tifoosi6atishe is on a distinguished road

عه چه تاپیکایی اینجا هست که نمیدونستم

من عشق عطرم... بالای 18 تا همین الان دارم

هوگو انرژی و بوس فراری - وی آی پی- ورسوز - و دانهیل قهوه ای رو پیشنهاد میکنم خیلی عالی هستن

جدیدا یه ترکیبی هم که ناشناختس ترکیباتش پیدا کردم به اسم لودیانا خیلی عالیه

دوستانی هم که مایلن هدیه بدی بهم هم که ادرس پستی بذارم تو امضام

ادکلن هم جدیدا پرسپولیس میزنم و رویال و کنکوردیا ..

تیم من پرسپولیس قهرمان پرسپولیس قهرمان عشق منه
tifoosi6atishe آنلاین نیست.  
این کاربر برای پست مفید ازtifoosi6atishe تشکر به عمل آورده است:
موضوع بسته شد

کاربران تگ شده

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش