انجمن های هواداران پرسپولیس
بازگشت   انجمن های هواداران پرسپولیس > فوتبال داخلی > فوتبال ملی
اطلاع رسانی

آخرين ارسالهاي انجمن
پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش

قدیمی 06-20-2009, 04:42 PM
Masoud
ریش سفید انجمن
Masoud آواتار ها

نام حقیقی: مسعود
تشکر شده 31,861 بار در 9,641 نوشته
حالت من:
Motarez
Masoud امتیاز غیر فعال شده است.

كفاشيان: يك بازيكن را رئيس فدراسيون فوتبال كنيد

علي كفاشيان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس درباره ناكامي تيم ملي در راه رسيدن به جام جهاني و اتفاقات حاشيه‌اي كه در بازي با كره جنوبي رخ داد، صحبت‌هايي را انجام داد.
گفت‌وگوي فارس با رئيس فدراسيون فوتبال را در زير مي‌خوانيد:

فارس: بعد از ناكامي ايران براي ادامه همكاري با افشين قطبي چه برنامه‌اي داريد؟
شب گذشته با قطبي جلسه‌اي داشتيم و نظرات او را براي ادامه همكاري با فدراسيون فوتبال خواستيم. چون مي‌خواهيم تيم ملي قدرتمند تشكيل دهيم و بايد مي‌دانستيم كه او تمايل به ادامه همكاري دارد يا نه و اگر دارد برنامه‌هايش را به ما بدهد. قرار شد او طرح‌ها و برنامه‌هايش را به ما اعلام كند و اگر به تفاهم برسيم ايشان در اولويت هستند وگرنه سراغ گزينه بعدي مي‌رويم.

فارس: قطبي قول داده بود تيم ملي را به جام جهاني ببرد اما اين قول عملي نشد؟
طبيعي بود كه وي چنين قولي بدهد.

فارس: اما قول او عملي نشده و فدراسيون فوتبال تمايل ادامه همكاري با او را دارد؟
قطبي قولش را عملي نكرد اما همه سعي و تلاشش را انجام داد. ما از يك مربي براي سه بازي چه انتظاري بايد داشته باشيم؟ بازيكنان ما با تمام حواس خود به زمين نرفتند. ديديد كه با مچ‌بند سبز وارد زمين شدند و پيش از مسابقه نيز با مطرح كردن پاداش‌ها تمركز خود را براي اين بازي كم كردند.

فارس: نظرتان درباره بستن اين مچ‌بندها چيست؟
به هيچ وجه راضي به اين كار نبودم. به طور كلي در فيفا با بازيكناني كه تبليغ مسائل سياسي و يا مذهبي را مي‌كنند برخورد مي‌شود. من بايد منتظر گزارش‌هاي كامل‌تري باشم و بعد تصميم بگيرم.

فارس: آيا طبق قواعد فيفا با اين بازيكنان برخورد مي‌شود؟
بله البته بايد مستندات ارائه و سپس تصميم‌گيري شود.

فارس: نظرتان نسبت به انتقادهاي يحيي‌زاده چيست؟
آقاي يحيي‌زاده كه مي‌گويد بايد استعفا دهيم بايد بداند كه فدراسيون فوتبال داراي مجمع است. ايشان مي‌تواند از اعضاي مجمع بپرسد كه چه كارهايي تا به حال انجام داده‌ايم و چه كارهايي انجام نشده است.

فارس: ايشان معتقد است اهالي فدراسيون فوتبال، فوتبالي نيستند؟
همه مديران فدراسيون، فوتبالي هستند. من مديريت ورزشي در سابقه‌ام دارم. اين طور نيست كه بايد حتما يك فوتباليست و يك متخصص در امر فوتبال به اداره فدراسيون بپردازد. مثلا خوب است كه بگوييم يكي از بازيكنان تيم ملي فدراسيون فوتبال را اداره كند؟ آيا آنها مي‌توانند اين كار را انجام دهند؟ اگر اين طور است بازيكن تيم ملي را رئيس فدراسيون فوتبال كنيد. يا مثلا مي‌گويند بايد استعفا بدهيم. مثل اين مي‌ماند كه اگر در مجلس طرحي اجرا نشود ما مصاحبه كنيم و بگوييم آنها نبايد 4 سال بمانند و بايد استعفا كنند.

فارس: شما در مصاحبه‌اي گفته بوديد دايي به تيم ملي تحميل شد ولي روند نتيجه‌گيري قطبي بهتر بوده است؟
ما هر كسي را كه انتخاب كرديم مسئوليت آن را پذيرفته‌ايم. دايي هم كار را جلو برد. تيم ملي را جوان كرد و يك باخت آورد. با يك باخت كه نبايد همه فوتبال را زير سئوال برد.

فارس: قبول داريد كه تيم قطبي با تيم دايي تفاوت‌هاي زيادي داشت؟
بله؛ نتايج كسب شده توسط قطبي بهتر بود.

فارس: اگر به عقب بازگرديم، باز هم علي دايي را به عنوان سرمربي انتخاب مي‌كنيد؟
نمي‌دانم.

فارس: اما شما رئيس فدراسيون هستيد؟
بهتر است جواب اين سئوال را ندهم.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
VIVA RED ARMY
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Masoud آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 06-22-2009, 05:46 PM
Masoud
ریش سفید انجمن
Masoud آواتار ها

حالت من:
Motarez

خلعتبري: قطبي از دقيقه 60 من را كنار زمين نگه داشت

محمدرضا خلعتبري در گفت و گو با خبرگزاري فارس، در مورد شرايط حضورش در ذوب‌آهن براي فصل آينده اظهار داشت: در حال حاضر در حال استراحت هستم و از چند روز آينده در تمرينات ذوب‌آهن حضور پيدا خواهم كرد. البته هنوز صددرصد مشخص نيست كه سال آينده در خدمت ذوب‌آهن باشم. از 2 تيم خارجي پيشنهادات خوبي دارم و شايد از اين تيم جدا شوم.
وي با اعلام اينكه از يك تيم اماراتي و يك تيم اروپايي پيشنهاد دارد؛ ادامه داد: با ذوب‌آهن يكسال ديگر قرارداد دارم، اما اگر پيشنهادهاي خارجي خوب باشد ترجيح مي‌دهم سال آينده و پس از توافق با مسئولان باشگاه ذوب‌‌آهن در يك تيم خارجي توپ بزنم، اما اگر در ايران باشم يك فصل ديگر براي ذوب‌آهن بازي مي‌كنم.
خلعتبري در مورد شرايط تيم ملي عنوان كرد: از لحاظ روحي، رواني و بدني بسيار آماده بودم. شرايط به‌گونه‌اي بود كه قطبي مي‌خواست به باتجربه‌ها بيشتر بها بدهد، البته من از تجربه لازم هم برخوردار بودم.
وي با بيان اينكه بازي كردنم براي تيم ملي مهم نبود گفت: دوست داشتم همراه تيم ملي به جام‌جهاني بروم كه قسمت نشد و يك عذرخواهي به مردم ايران بابت اين موضوع بدهكار هستيم.
بازيكن تيم ملي خاطرنشان كرد: نمي‌توان گفت كه اگر در زمين مسابقه بودم مي توانستم شرايط را تغيير دهم، اما از انگيزه بسيار بالايي براي بازي كردن برخوردار بودم و دوست داشتم به تيم ملي كمك كنم.
خلعتبري در پاسخ به اين سئوال كه چرا در بازي برابر كره‌جنوبي 2 بار براي تعويض كنار زمين حاضر شد، اما برهاني به زمين رفت؛ يادآور شد: قطبي از دقيقه 60 به من مي‌گفت 5 دقيقه ديگر به زمين مي‌روي و 2 بار هم لب خط رفتم اما يكباره تصميمش عوض شد و برهاني را به جاي من به زمين فرستاد، البته اين موضوع به هيچ وجه مهم نيست و به نظر سرمربي تيم ملي احترام مي‌گذارم.

VIVA RED ARMY

قدیمی 06-22-2009, 05:53 PM
Masoud
ریش سفید انجمن
Masoud آواتار ها

حالت من:
Motarez

تاج: احتمال ادامه همكاري قطبي با تيم ملي زياد است

به گزارش خبرگزاري فارس، جلسه ويژه اعضاي هيات رئيسه فدراسيون فوتبال در مورد مسايل مختلف از جمله وضعيت سرمربي تيم ملي امروز برگزار شد.
مهدي تاج در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در مورد آخرين وضعيت افشين قطبي و ابقاي وي در سمت سرمربي تيم ملي فوتبال ايران اظهار داشت: ابتدا بايد برنامه‌هاي اين مربي بررسي و پس از مطالعه در هيات رئيسه مطرح شود تا در مورد آن تصميم‌گيري كنيم.
وي با اشاره به صحبت‌هاي قطبي مبني بر انتظار وي در دبي براي تماس مسئولان فدراسيون فوتبال براي روشن شدن وضعيتش؛ عنوان كرد: احتمال اينكه قطبي در سمت خود ابقا شود زياد است، اما بايد همه جوانب را سنجيد، سپس دست به انتخاب زد. برنامه‌هاي قطبي بسيار مفصل است و بايد ضمانت اجرايي آن بررسي شده و بعد از آن در مورد ماندن يا نماندن وي تصميم‌گيري كرد.
تاج افزود: در مورد ابقاي قطبي امروز ميان اعضا راي گيري انجام نشد و قرار است پس از بررسي برنامه‌هاي ارائه شده اين كار انجام شود.

VIVA RED ARMY

قدیمی 06-24-2009, 02:33 PM
Masoud
ریش سفید انجمن
Masoud آواتار ها

حالت من:
Motarez

مهدوي‌كيا: گفته بودم بعد از مقدماتي جام جهاني مي‌روم

به گزارش خبرگزاري فارس، مهدي مهدوي كيا با عدم صعود ايران به جام جهاني تصميم خود را براي خداحافظي از بازي هاي ملي عملي كرده است.
مهدوي كيا در اين باره گفت: خيلي ناراحتم كه تيم ملي ايران از راهيابي به جام جهاني بازماند و نتوانستيم پيام آور شادي براي ميليون ها ايراني دوست داشتني باشيم. من قبل از پايان بازي هاي تيم ملي ايران در رقابت هاي مقدماتي جام جهاني گفته بودم در صورتي كه تيم ملي به جام جهاني صعود كند و مربيان خواهان ادامه حضور من در تيم ملي باشند، در خدمت تيم كشورم خواهم بود و در صورت عدم راهيابي تيم ملي به جام جهاني، از تيم ملي خداحافظي خواهم كرد. حالا هم حرفي كه چند وقت پيش زده بودم را تكرار مي كنم و مي گويم كه بازي با كره جنوبي آخرين و تلخ ترين بازي من در تيم ملي بود.
وي پس از اين اظهار نظر به خبرنگار فارس گفت: به زودي متن خداحافظي ام را منتشر خواهم كرد.

VIVA RED ARMY

قدیمی 06-26-2009, 05:16 PM
Masoud
ریش سفید انجمن
Masoud آواتار ها

حالت من:
Motarez

پس از نامه‌ي ابهام‌برانگيز فدراسيون فوتبال،‌
كفاشيان: خط نداديم، تنها از فيفا سوال كرده‌ايم
امكان برخورد با بازيكنان هم وجود دارد
مگر نذر يك نيمه‌اي مي‌شود!

رييس فدراسيون فوتبال گفت: در اين شرايط صلاح نديديم كه بخواهيم گزارش‌هاي رسيده از كره جنوبي درباره بستن مچ‌بندهاي سبز را مورد بررسي قرار دهيم.
علي كفاشيان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) درباره نامه فدراسيون فوتبال به فيفا و ابهاماتي كه در اين نامه وجود دارد، اظهار كرد: اخيرا فيفا نامه‌اي را براي ما ارسال كرد و در آن اين سوال را مطرح كرد كه آيا خبر رسانه‌هاي خارجي مبني بر محروميت بازيكنان ايراني به دليل بستن مچ‌بندهاي سبز صحت دارد يا خير كه ما پاسخ داديم،‌ چنين خبري صحت ندارد. ما در نامه‌اي كه براي فيفا ارسال كرديم پرسيديم كه آيا بر اساس بند 6 كدهاي اخلاقي فيفا، اگر برايمان مسجل شد كه بازيكنان به دليل مسائل سياسي از اين مچ‌بندها استفاده كرده‌اند، چه جريمه‌اي را براي آن‌ها در نظر بگيريم؟
كفاشيان در پاسخ به اين سوال ايسنا كه آيا همين پرسش شما از فيفا به معناي خط دادن به فدراسيون جهاني براي محروميت بازيكنان به حساب نمي‌آيد، گفت: چنين چيزي نيست. اما اين حق را براي خود قائليم كه اگر مسجل شد بازيكنان به دليل مسائل سياسي اين مچ‌بندها را بر دستانشان بسته بودند، با آن‌ها برخورد كنيم. ما بايد قوانين را رعايت كنيم و امكان اين وجود دارد كه واكنشي به حركت اين تعداد بازيكنان نشان دهيم.
وي افزود: پس از بازگشت تيم ملي از كره جنوبي گزارشي درباره اتفاقاتي كه در آنجا رخ داده بود دريافت كرديم اما به دليل شرايطي كه وجود داشت صلاح نديديم كه آن گزارش را مورد بررسي قرار دهيم. اگر اين حركت سياسي باشد، امكان برخورد با بازيكنان هم وجود دارد. به اعتقاد ما اين حركات جالب نيست و تيم ملي به يك ملت تعلق دارد.
كفاشيان در پاسخ به اين سوال كه پس از بازي ايران و كره جنوبي، منصور پورحيدري و مهدي تاج در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام كردند كه بازيكنان به دليل نذر حضرت ابوالفضل (ع) از مچ‌بندهاي سبزرنگ استفاده كردند اما در نامه‌اي كه فدراسيون به فيفا ارسال كرده صراحتا حركت بازيكنان سياسي خوانده شده، گفت: من كاري ندارم كه ديگران چه گفتند، مگر نذر يك نيمه‌اي مي‌شود. به هر حال ما گزارشاتي درباره اتفاقاتي كه در كره جنوبي افتاده دريافت كرديم و همان طور كه گفتم صلاح نديديم در حال حاضر به دليل شرايط موجود آن‌ها را بررسي كنيم اما ما تنها از فيفا سوال كرده‌ايم كه اگر مسجل شد كه حركت بازيكنان سياسي بوده، بر اساس قوانين فيفا چه تصميمي بايد گرفت.
وي افزود: پس از اين شايعه محروميت بازيكنان ايراني مطرح شد كه برخي از روزنامه‌هاي داخلي اين خبر كذب را منتشر كردند. رسانه‌هاي خارجي بدون اينكه منبعي از رسانه‌هاي داخلي داشته باشند، به انتشار اين گونه اخبار اقدام نمي‌كنند، بنابراين خبر محروميت بازيكنان از سوي فدراسيون فوتبال ابتدا توسط رسانه‌هاي داخلي مطرح شد و پس از آن رسانه‌هاي خارجي با پروبال دادن،‌ آن را مخابره كردند.

VIVA RED ARMY

قدیمی 06-27-2009, 10:55 AM
Masoud
ریش سفید انجمن
Masoud آواتار ها

حالت من:
Motarez

نكونام: قسمت نبود به جام جهاني صعود كنيم

به نقل از سايت گل، جواد نكونام با خداحافظي كريم باقري، مهدي مهدوي‌كيا و علي كريمي از تيم ملي، هم پيراهن شماره 6 را دوباره به دست آورده و هم كاپيتان اول تيم ملي است.
جواد نكونام از موثرترين بازيكنان ايران در مقدماتي جهاني بود. او در ابتدا در حالي كه بازيكناني چون مهدوي كيا و كريمي در فهرست سياه دايي جاي داشتند، به عنوان كاپيتان پا در اين رقابت ها گذاشت و موفق شد با گل‌هاي حساسي كه در دور رفت به عربستان و كره جنوبي به ثمر رساند، ستاره ايران باشد.
وي كه در تعطيلات است و علاقه چنداني به حرف زدن ندارد، مي گويد: "در كره جنوبي تمام تلاشمان را كرديم تا بتوانيم حداقل به عنوان تيم سوم جواز حضور در پلي اف را به دست آوريم. متاسفانه مثل بازي رفت نتوانستيم تا پايان 90 دقيقه از برتريمان استفاده كنيم. با وجود اينكه كره جنوبي پيش از اين صعودش به عنوان تيم اول به جام جهاني مسجل شده بود، همچنان مقابل ايران از انگيزه برخوردار بود و قصد داشت تا از كره شمالي هم براي رسيدن به عنوان دومي حمايت كند.

* تا لحظات آخر به صعود اميدوار بوديم
ناكامي در رسيدن به جام جهاني علاوه بر تاثيرات عظيمي كه بر فوتبال مي گذارد، در ميان هواداران هم با نوعي فوتبال زدگي همراه است؛ گرچه براي نكونام اين موضوع كمي متفاوت است چون با خداحافظي باقري، مهدوي كيا و كريمي، هم پيراهن شماره 6 را به دست آورده و هم كاپيتان اول تيم ملي است.
به عقيده نكونام فكر كردن به اين مسئله در مقابل ناكامي در صعود واقعا بچه گانه است. او تصريح كرد: "من هم مثل تمامي ايراني‌ها دوست داشتم كه با صعود تيم به جام جهاني دستاوردهاي حضور در اين رقابت ها و پيشرفت هاي آن شامل حال ايران شود. بازيكنان تمام تلاششان را كردند و تا دقايق پاياني هم به صعود اميدوار بوديم؛ اما انگار اين دفعه واقعا قسمت نبود كه صعود كنيم. "

* در اوساسونا راحتم
نكونام اكنون در ايران به سر مي‌برد. با وجود قراردادي كه با اوساسونا دارد، مورد توجه ويارئال قرار گرفته و اين تيم صحب نام حاضر است براي انتقال نكونام، مبلغ قابل توجهي پرداخت كند. حرف هاي نكونام در اين مورد هم جالب است: "صحبت‌هايي با مدير برنامه هايم شده؛ اما باور كنيد كه اين مسئله در روزنامه هاي ايران پررنگ‌تر از اسپانيا دنبال مي شود. در اوساسونا راحت هستم و با وجود قراردادي كه با اين تيم دارم، انتقالم به نظر باشگاه هم مرتبط است. "

VIVA RED ARMY

قدیمی 06-29-2009, 02:17 PM
Masoud
ریش سفید انجمن
Masoud آواتار ها

حالت من:
Motarez

كفاشيان: خبر بركناري من از فدراسيون فوتبال صحت ندارد

علي كفاشيان كه در سنگاپور به سر مي‌برد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در خصوص كاروان اعزامي ايران به مسابقات آسيايي نوجوانان اظهار داشت: فقط رقابت‌هاي فوتبال آغاز شده و ساعتي ديگر نيز ايران با چين رقابت خواهد كرد.
وي ادامه داد: روز گذشته جلسه‌اي كميته ورزشكاران آسيايي برگزار شد كه من نيز عضو آن هستم و در آن شركت داشتم.
كفاشيان در مورد پيش‌بيني خود از مقام ايران در رقابت‌هاي فوتبال عنوان كرد: اين مسابقات نشان مي‌دهد كه كدام كشورها در تيم‌هاي پايه خوب كار كرده‌اند و براي سال آينده كه مسابقات المپيك در همين رده سني برگزار مي‌شود آماده شوند. به نظر من تيم‌هاي كره‌جنوبي و شمالي تيم‌هاي قوي هستند. من از چين ارزيابي ندارم زيرا بازي اين تيم را مشاهده نكرده‌ام. تيم ما نيز تازه تشكيل شده و بايد ببينيم چگونه كار مي‌كنند.
رئيس فدراسيون فوتبال درباره بازي ايران مقابل آمريكا خاطرنشان كرد: منتظر هستيم آنها پاسخ نهايي را بدهند و كار را نهايي كنيم. نماينده آمريكا نيز در اينجا بود. البته فكر نمي‌كنم من وقت كنم امروز با وي صحبت كنم اما به ديگران سپرده‌تام تا هماهنگي‌ها را انجام دهند.
وي در خصوص شكايت برانكو تأكيد كرد: اين موضوع خيلي وقت است كه مطرح شده است. معتقد هستيم كه برانكو چنين طلبي را ندارد. برانكو يكسري مداركي دارد كه ادعا مي‌كند طلبكار است. ما بايد به مداركي استناد كنيم كه ادعاي برانكو را نقض كند. پيشنهاد ما براي شاهد محمد دادكان بوده است.
كفاشيان در مورد سرمربيگري قطبي در تيم ملي عنوان كرد: من بايد به تهران بيايم تا در مورد اين موضوع صحبت كنم. اگر قطبي شرايط ما را نپذيرد به سراغ ساير گزينه‌ها خواهيم رفت.
وي در مورد بركناري خود تصريح كرد: چنين چيزي صحت ندارد و مجمع تصميم‌گري در مورد من نداشته است.

VIVA RED ARMY
این کاربر برای پست مفید ازMasoud تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 07-04-2009, 02:58 PM
Masoud
ریش سفید انجمن
Masoud آواتار ها

حالت من:
Motarez

كفاشيان: قطبي هنوز سرمربي تيم ملي نشده است

به گزارش خبرگزاري فارس، علي كفاشيان در خصوص قرارداد افشين قطبي اظهار داشت: در مذاكراتي كه با مدير برنامه هاي وي صورت گرفت و با تغيير در برخي نكات قرارداد، مقرر شد تا پس از قطعي شدن قرارداد و امضا از سوي قطبي، فدراسيون اقدامات لازم را در دستور كار خود قرار دهد.
وي عنوان كرد: از قطبي خواستيم تا حتي المقدور دستياران خود را ايراني انتخاب كند كه به طور مستمر كادر فني در كنار تيم ملي باشند. البته اگر دستياران وي خارجي هم باشند به مشكلي بر نخواهيم خورد.
كفاشيان افزود: تاكنون فقط مذاكرات اوليه صورت گرفته و تا امضاي قرارداد قطبي سرمربي تيم ملي نخواهد بود اما اگر تا پايان هفته قرارداد وي امضا شود، قطبي از ابتداي مرداد ماه به طور رسمي كار خود را به عنوان سرمربي تيم ملي آغاز خواهد كرد.
اين در حالي است كه مديربرنامه هاي اين مربي پيش‌تر از توافق با فدراسيون فوتبال براي حضور قطبي تا پايان جام ملت هاي 2011 خبر داده بود.

VIVA RED ARMY
این کاربر برای پست مفید ازMasoud تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 07-07-2009, 02:38 PM
zamara
ریش سفید انجمن
zamara آواتار ها

نام حقیقی: اسماعيل
تشکر شده 25,976 بار در 8,947 نوشته
بازیکن مورد علاقه: علی کریمی
مربی مورد علاقه: هیچکس
حالت من:
Mehraboon
zamara will become famous soon enough
Exclamation متن نامه‌ خداحافظي مهدوي‌كيا از تيم ملي

متن نامه‌ خداحافظي مهدوي‌كيا از تيم ملي

مهدي مهدوي‌كيا در نامه‌اي به طور رسمي از حضور در تيم ملي فوتبال ايران خداحافظي كرد.

به گزارش ايسنا، در اين نامه كه در وب سايت شخصي‌ مهدوي كيا انتشار يافته است، كاپيتان تيم ملي از دلايلش براي خداحافظي از تيم ملي گفته است.

او عنوان كرده قصد دارد به بازيكنان جوانتر شانس حضور در تيم ملي را بدهد و براي تيم ملي ايران در آينده آرزوي بهترين‌ها را دارد.

بازيكن 32 ساله اينتراخت فرانكفورت در اين نامه همچنين از خانواده‌ و هواداران، همبازيان و مربيان و البته تمام كساني كه به او كمك كرده‌اند، تشكر كرده است.

به نام پروردگار يكتا

با درود بر مردم با فرهنگ و متمدن ايران در سراسر دنيا

در ابتدا با شما سخن مي‌گويم كه در همه حال و همواره حامي و پشتيبان تيم ملي و بازيكنان آن بوده ايد و در تمامي پيروزي‌ها و شكست‌ها در كنار ما و در غم‌ها و شادي‌هاي يكديگر شريك بوده‌ايم، با پيروزي‌هاي تيم ملي اشك شوق و با شكست‌ها گريسته‌ايد.

تلاش براي سربلندي ايران و به وجود آوردن لحظات شاد و زيبا براي شما، از وظايف اصلي من و همبازيانم در طول اين سال‌ها بوده است، اما از جهت شكست‌ها و لحظات بدي كه در ذهن شما نشانده‌ايم، به نوبه خود از همه شما عذرخواهي مي‌كنم و براي تك تك شما عزيزان آرزوي سلامتي و موفقيت در راه رسيدن به اهداف‌تان را دارم.

اولين باري كه با پيراهن تيم ملي به ميدان رفتم را فراموش نخواهم كرد و مدت حضورم در تيم ملي از بهترين زمان عمرم به حساب مي‌آيد، از آنجا كه در عمل به جوانگرايي اعتقاد خاصي داشته‌ام و به همين دليل از شركت در بسياري از بازي‌هاي ملي به خاطر حضور جوانان و تجربه‌اندوزي آنان، صرفنظر كرده‌ام، زمان را مناسب مي‌بينم كه براي هميشه از فوتبال ملي كناره گيري كرده تا اين جوانان برومند و توانا در سال‌هاي آينده افتخارات بي‌شماري را براي ايران به ارمغان آورند.

آرزوي موفقيت مي‌كنم براي تيمي كه هميشه عاشقانه دوستش داشته‌ام و براي سربلندي‌اش تلاش كرده‌ام و از اين به بعد عنوان هوادار و حامي، بازي‌هاي تيم ملي را دنبال خواهم كرد.

از مربيان عزيزم، بازيكناني كه در طول اين سال‌ها در تيم ملي همبازي بوده ايم و هميشه از دوستان خوب من هستند، از تمامي عزيزاني كه در طول اين سال‌ها افتخار همكاري با آنها در تيم ملي را داشته‌ام، از مطبوعات و رسانه‌هاي ورزشي كه هميشه سعي كرده‌ام احترام متقابلي بين ما باشد، از همه شما صميمانه تشكر و قدرداني مي‌كنم.

از تك تك اعضاي خانواده‌ام، دوستان خوبم در سراسر دنيا كه همواره مرا ياري كرده‌اند، از همسرم و دختر عزيزم كه در طول اين سال‌ها به علت حضورم در اردوها و مسابقات بيشتر اوقات را تنها بوده‌اند و سهم بزرگي در موفقيت‌هاي من داشته‌اند صميمانه تشكر و قدرداني مي‌كنم و در پايان بعد از هفته‌ها سكوت لازم مي‌دانم كه نسبت به دو نكته اظهار نظر كرده و بعد از اين هيچ اظهارنظر و مصاحبه‌اي در مورد تيم ملي و فوتبال ايران انجام نخواهم داد.

اول آن كه همه مي‌دانيم با راه نيافتن تيم ملي به جام جهاني و حذف نمايندگان فوتبال ما از جام باشگاه‌هاي آسيا، زنگ خطر براي فوتبال ايران به صدا در آمده است.

از تمامي پيشكسوتان و اهالي فوتبال كه در فوتبال اين مملكت زحمت كشيده‌اند و دلشان براي فوتبال ايران مي‌سوزد، درخواست مي‌كنم دست به دست هم داده و با همت و تلاش و دور انديشي شرايطي را به وجود آوريد تا فوتبال ايران به جايگاهي كه استحقاقش را دارد، باز گردد و از مسوولين فوتبال كشور و افرادي كه به هر نحوي در اداره فوتبال ايران نقشي دارند، خواهش مي‌كنم به جاي نامه‌نگاري و پيگيري مسايلي كه اصولا از وظايف آنها به شمار نمي‌رود، به دنبال اجراي طرحي منظم و دقيق و دراز مدت همراه با امكانات لازم براي فوتبال ايران باشند، به مانند ديگر كشورهاي آسيايي كه در فوتبال در حال پيشرفت هستند، تا در آينده شاهد شكوفايي و درخشش فوتبال ايران در سطح آسيا و جهان باشيم.

كلام آخرم خطاب به افرادي است كه بازيكنان ملي را وطن‌فروش! خوانده‌اند:

شما با ارائه كدام مدرك و با چه جراتي به خود اجازه مي‌دهيد در مورد بازيكنان ملي اين گونه قضاوت كنيد.

بازيكناني كه در طول اين سال‌ها با كوچك‌ترين چشم داشتي با تحمل اردوهاي سخت و طاقت فرسا و فشارهاي روحي و رواني ناشي از بازي‌هاي مهم و سرنوشت ساز ملي و تحمل دوري از خانواده‌هايشان، تنها به دنبال كسب افتخار براي وطن و مردم‌شان بوده‌اند و تلاش نموده‌اند در تمامي مسابقات آسيايي و جهاني و ليگ‌هاي معتبر اروپايي از اعتبار ايران و فوتبال ايران دفاع كنند.

بازيكنان ملي همه اين تلاش‌ها را نكرده‌اند كه حالا شما افراد اندك آنها را با اين القاب ناشايست بخوانيد.

توصيه مي‌كنم، شب هنگام كه سر بر بالين مي‌گذاريد، كمي به شرف و وجدان فكر كنيد تا فردا روز قبل از بيان هر مطلبي اين دو ارزش انساني كه در وجود هر انساني بايد پيدا شود، را مد نظر قرار داده و از اين به بعد بازيكنان ملي را با القابي كه شايسته آنهاست بخوانيد.

كارنامه ما در راه به دست آوردن عزت و افتخار براي وطن و مردم داراي نمرات خوب و بد بسياري است، اما هرچه هست روشن است، از شما تقاضا دارم با ارائه نام و كارنامه خود، به ما اين افتخار را بدهيد تا با ورق زدن كارنامه درخشان و زرين وطن پرستي‌تان، ما نيز مقداري بر وطن پرستي خود بيفزاييم، گر چه معتقدم مردم به خوبي بين ما وطن‌فروشان و شما وطن‌پرستان قضاوت خواهند كرد.

بازيكنان تيم ملي هميشه سعي كرده‌اند، نماينده شايسته‌اي براي مردم كشورشان باشند. از اين رو در ميادين جوانمردانه حضور پيدا كرده‌اند و تخلفات كمي را مرتكب شده‌اند، گر چه بسياري از بازي‌ها را باخته‌ايم، ولي اخلاق را فراموش نكرده ايم.

در اين دوره نيز تيم ما كمترين تخلفات را داشت و به عنوان كاپيتان تيم از تك تك بازيكنان متشكرم و از آنها دفاع مي‌كنم.

لازم به ذكر است كه بررسي تخلفات در بازي‌هاي بين‌المللي فوتبال فقط بر عهده فدراسيون فوتبال جهاني فيفاست و نه هيچ فرد و سازمان ديگري.

با آرزوي سلامتي و موفقيت براي همه ايرانيان.

توجه به
و رعایت آنها نشانگر شخصیت خوب شماست.
با ورزش ، سلامتی و نشاط و زیبایی خود را حفظ كنید

پرسپولیس بی همتاست
پرسپولیس بی پرواست
پرسپولیس خون در رگهاست
پرسپولیس همیشه محبوب دلهاست
zamara آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر برای پست مفید ازzamara تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 07-08-2009, 02:39 PM
zamara
ریش سفید انجمن
zamara آواتار ها

نام حقیقی: اسماعيل
تشکر شده 25,976 بار در 8,947 نوشته
بازیکن مورد علاقه: علی کریمی
مربی مورد علاقه: هیچکس
حالت من:
Mehraboon
zamara will become famous soon enough
Exclamation قطبي در نشست مطبوعاتي :

قهرماني جام ملت‌ها و صعود به دور دوم جام جهاني هدف من است

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: هدف اول فدراسيون فوتبال و افشين قطبي قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا و صعود به دور دوم جام جهاني 2014 خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران راس ساعت 11 صبح امروز (چهارشنبه) نشست خبري برگزار كرده و صحبت‌هاي زير را انجام داد:

هنگامي كه به ايران آمدم، حسين شمس سرمربي تيم فوتسال را ديدم و از اينكه اين تيم موفق شد مقام نايب قهرماني را از آن خودش كند بسيار خوشحال شده و به اين مورد افتخار كردم.
در ابتدا بايد بگويم دوست ندارم صحبت‌هاي تكراري انجام دهم، اما به بازيكنان تيم ملي كه در 3 بازي همراه من بودند افتخار مي‌كنم.
از اين موضوع نيز اطلاع دارم كه 3 بازيكن تيم ملي ايران خداحافظي كرده‌اند. از اين موضوع ناراحت شده، اما بايد با آنها صحبت‌ كنم كه مطمئن شوم تصميمات آنها احساسي نبوده است. اگر آنها تصميم واقعي خود را گرفته باشند براي آنها آرزوي موفقيت مي‌كنم و اميدوارم مردم ايران خدمتي كه اين 3 بازيكن به فوتبال ايران كرده‌اندغ فراموش نكنند.
دومين صحبت من مربوط به موضع گيري مربيان عليه يكديگر است. ما يك فرصت خوب داريم كه مي‌توانيم ورزش‌مان را به جايگاه حرفه‌اي برگردانيم. اول اينكه به يكديگر احترام گذاشته و با توجه به احساسات ايراني از اين امتياز براي احترام به يكديگر استفاده كنيم. در مدت زماني كه در ايران بودم از تمام تجارب زندگي و كارم استفاده كرده‌ام تا بتوانم فوتبال ايران را رو به جلو هدايت كنم. ما جام ملت‌هاي آسيا را پيش رو داريم و تا آن زمان 19 ماه باقي مانده است. به اعتقاد من در فوتبال ايران اين زمان بسيار كوتاه است. دوست دارم تيم ملي ايران قهرمان جام ملت‌هاي آسيا باشد و مطمئن هستم با همدلي، همت و تلاش همه مي‌توانيم به اين موفقيت دست پيدا كنيم.
وقتي در مدت زمان كوتاهي توانستيم در 3 بازي پيشرفت قابل ملاحظه‌اي كنيم، مطمئناً با كار و دقت بيشتر مي‌توانيم قهرمان جام ملت‌هاي آسيا باشيم. قهرماني در اين مسابقات بايد پلي باشد براي جام جهاني 2014 كه تيم ملي ما مثل توريست در كشور برزيل حضور پيدا نكند.
و در پايان بايد عرض كنم هدف فدراسيون فوتبال و افشين قطبي قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا و صعود به دور دوم جام جهاني 2014 خواهد بود.

*سرمربيگري تيم ملي قيمت ندارد
از روزي كه با مسئولان فدراسيون جلسه گذاشته‌ام، هيچ وقت قيمت خاصي تعيين نكرده‌ام و صحبت‌هاي كه از طرف من نقل قول شده هرگز صحت ندارد. شايد براي كمتر كسي پيش بيايد كه بتواند سرمربيگري يك تيم ملي را قبول كند و اين مسئله براي من يك افتخار و البته آرزو بود. اين آرزو قيمتي ندارد و من سرمربي تيم ملي اين مردم هستم.

*بايد روش‌مان را عوض كنيم
به عنوان سرمربي تيم ملي فقط محيط در اختيارم را زير نظر دارم و تيم ملي ويترين يك كشور است. بايد شخصيت، رفتار و اخلاق در ورزشمان را عوض كنيم و من هم فكر مي‌كنم اگر مردم به من علاقه دارند به خاطر رفتار من بوده است پس بايد همگي كمك كنيم تا بازيكنان و نمايندگان مردم در فدراسيون فوتبال و تيم ملي الگوي جوانان ايراني باشند.

*نوشته‌هاي مطبوعات صداقت نداشت
براي من خيلي جالب بود كه از قول من صحبت‌هايي را مطرح كردند كه صداقت نداشت. روزي كه با مسئولان فدراسيون پاي ميز مذاكره نشستم در وهله اول مي‌خواستم بدانم كه آيا واقعاً فدراسيون فوتبال مي‌خواهد روي اين ورزش سرمايه گذاري كند يا خير؟ اين مسئله مهمتر از حقوق افشين قطبي است. من براي بازيكنان با مسئولان فدراسيون مي‌جنگيدم كه در بهترين هتل‌ها اقامت داشته باشند و در بهترين پروازها باشند. بازيكناني كه در اروپا 9 ساعت پرواز مي‌كنند تا به ايران برسند، تا براي تيم ملي كشورشان بازي كنند بايد حرفه‌اي ترين امكانات را در اختيار داشته باشند. اين مسائل در فوتبال ما پررنگ نشد. ولي متاسفانه عده‌اي بحث حقوق من را مطرح كردند و آن را پررنگ جلوه دادند. من هيچ وقت بر سر مسائل مالي چانه زني نكردم و تمام صحبت‌هايم با مسئولان فدراسيون براي امكانات خوب تيم ملي بود، بايد بگويم كه حقوق من در حال حاضر حتي از زمان حضورم در پرسپوليس كمتر است.

*به هيچ بازيكني بدهكار نيستم
شايد صحبت‌هاي مطرح شد مبني بر اينكه به خاطر علاقه به بازيكنان پرسپوليس آنها را به تيم ملي دعوت كردم، اما اصلاً اين گونه نيست بازيكنان كه براي 3 بازي انتخاب كردم بهترين هاي فوتبال ايران بودند. من هيچ وقت فكر نكردم كه به بازيكني بدهكار هستم و به رنگ باشگاه آنها توجهي نداشتم، حالا هم معتقدم مي‌توانيم نسل جديدي را به تيم ملي معرفي كنيم. رسانه‌ها نيز بايد به تيم ملي كمك كنند هر چند مي‌دانم در اين راه نتيجه گيري خيلي مهم است. هميشه براي من سؤال بود كه چرا بازيكنان ايراني در يك بازي سخت گم مي‌شوند. دليلش شايد اين باشد ما 16 روزنامه در تهران داريم كه وقتي يك بازيكن اشتباه مي‌كند شديداً او را تحريك و از او انتقاد مي‌كنند. از تمام شما نمايندگان رسانه‌ها خواهش مي‌كنم كه كمك كنيد و همگي با صداقت نظر بدهيد. به طور مثال پس از آن 3 مسابقه همگي از مسعود شجاعي انتقاد كردند كه چرا در ديدار با كره جنوبي آن توپ را تبديل به گل نكرد. اما شجاعي در 3 مسابقه 8 موقعيت براي خود ايجاد كرده بود كه اين نشان از هوش بالاي يك بازيكن حرفه‌اي دارد. تمام رسانه‌ها بايد به شجاعي و امثال او كمك كنند چون همين كمك‌ها باعث مي‌شود چند سال بعد اين توپ‌ها تبديل به گل شده و تيم ملي صعود كند.

*سخت است اما قهرمان مي‌شويم
معتقدم اهداف‌ با هم خيلي فرق مي‌كند. هم‌اكنون استراليا در رنكينگ فيفا در رده 16 است. بازيكنان كره جنوبي در بهترين ليگ‌هاي دنيا بازيكن مي‌كنند. ژاپن سال به سال بهتر مي‌شود و من معتقدم قهرماني ايران در جام ملت‌هاي آسيا خيلي سخت است، اما تمام تلاش خود را خواهيم كرد كه به اين مهم دست پيدا كنيم. اينكه وعده‌هاي من براي صعود به جام جهاني را با قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا را با هم مقايسه كنيم درست نيست. وقتي تيم ملي در 3 بازي در 11 روز داشته باشد، در حالي كه در رده چهارم قرار دارد و 4 امتياز از حريف اصلي خود عقب است، يعني ما بين خط مرگ و زندگي قرار داريم. من به عنوان سرمربي تيم ملي در آن زمان بايد درست مثل يك دكتر كه به مريضش روحيه مي‌دهد به بازيكنان اميد تزريق مي‌كردم. ما تنها 9 دقيقه تا جام جهاني فاصله داشتيم و خيلي از نتايج ديگر مي‌توانست به ما كمك كند. البته من به نتايجم افتخار نمي‌كنم و معتقدم بايد تيم ملي را به جام جهاني مي‌بردم. اما از اينكه باز هم به تيم ملي برگشتم هدف دارم ، هدف من در ايران هنوز تمام نشده و دوست دارم در اوج كارم را تمام كنم. مي‌خواهم بعد از 35 سال تيمي كه نتوانست در جام ملت‌هاي آسيا قهرمان شود را قهرمان كنم. طبيعي است به خاطر اينكه تيم ملي به جام جهاني نرفت مورد انتقاد قرار بگيرم ولي قضاوت با نتيجه است و مطمئنم اين روش فوتبال در دراز مدت جواب خواهد داد.

*در انتخاب دستياران اختيار تام دارم
در قرار دادم بندي ذكر شده كه انتخاب تمام كادر فني با من است. البته آقاي كفاشيان پيشنهاد كرده است كه از مربيان ايراني بيشتر استفاده كنيم و من هم سعي مي‌كنم بهترين كادر را انتخاب كنم كه اول شخصيت‌ بالايي داشته باشند و دوم اينكه كم حاشيه باشند.

*هرگز از شكست نمي‌ترسم
اگر تيم ملي ما خواهان پيشرفت است، بايد با تيم‌هاي بزرگ بازي كنيم، طبيعي است كه حتي مقابل تيم هاي بزرگ نتايج بدي بگيريم اما نبايد از اين موضوع هراس داشته باشيم. زماني كه در تيم كره حضور داشتم با فرانسه بازي كرديم و 5 گل خورديم سپس با همين نتيجه به جمهوري چك باختيم همين نتايج باعث شد رسانه‌هاي كره به آقاي هيدينگ فشار بياورند ولي فدراسيون و مردم كره صبر كردند تا بازيكنان كره از اين شكست‌ها درس گرفته و ديديد كه در آينده در جام جهاني چه نتايج خوبي كسب كردند. من هرگز از شكست نمي‌ترسم و مي‌خواهم با كمك فدراسيون يك تيم ملي بين المللي آماده كنم.

*هيچ وقت انتقاداتم از مربيان ديگر را رسانه‌اي نكردم
خواهشي كه از تمام مطبوعات دارم اين است كه شفاف بنويسند البته از ديگران هم خواهش دارم كه احترام يكديگر را حفظ كنند. من هم نسبت به مربيان ديگر انتقاد دارم، اما هيچ وقت اين انتقادات را رسانه‌اي نمي‌كنم. دوست دارم كميته مربيان تشكيل شود و هر كس هر انتقادي و يا پيشنهادي دارد در آن جلسات به من ارائه كند، مي دانم همه نظرها با هم متفاوت است و حتي يك خبرنگار از من بد بنويسد، اما دوست دارم با تحقيق و مطالعه اين كار را انجام دهد. مثلا خيلي‌ها خورده گرفتند كه چرا نصرتي در ديدار با كره تعويض شد، اما آنها نمي‌دانستند نصرتي حتي نمي‌توانست راه برود و يا انتقاد كردند كه چرا برهاني در بازي با كره شمالي در ليست 18 نفر جاي نداشت. اين بازيكن پس از ديدار با چين مصدوم شد و دو روز خوب تمرين نكرد، اميدوارم رسانه‌ها در مورد چيزي كه مي‌نويسند، مطالعه بيشتري كنند هر چند كه من هر روز پوستم كلفتر مي‌شود اما توقع نداشته باشيد هر روز من را با گوجه فرنگي بزنيد و من ناراحت نشوم، چون من هم مثل خود شما انسان‌ هستم.

*از سياست سر در نمي‌آورم
من فقط يك مربي هستم و تنها كاري كه مي‌توانم بكنم اين است از امكانات استفاده كنم. آقايان كفاشيان و تاج تلاش مي‌كنند كه بهترين بازي‌هاي تداركاتي را براي ما فراهم كنند، اينكه مسائل سياسي اجازه نمي‌دهد بازي تداركاتي برگزار كنيم در حيطه من نيست و من از سياست سر در نياورده و نمي‌توانم نظر بدهم. من فقط توپ، مانع و كاور را مي‌شناسم و بلدم با آنها و بازيكنانم كار كنم. اما براي برگزاري بازي‌هاي تداركاتي سرمايه مالي نياز است. ما مي‌خواستيم كه با آرژانتين بازي كنيم، اما فدراسيون اين كشور يك و نيم ميليارد تومان پول خواست اميدوارم تمام سرمايه‌گذارها به ما كمك كنند و فدراسيون نيز اسپانسير بيشتري جذب كند چون برگزاري بازي‌هاي بزرگ به پيشرفت فوتبال ما كمك خواهد كرد.

*دوست دارم با ليگ برتر نهايت همكاري را داشته باشم
در خصوص برنامه‌ريزي بايد ساده بگويم كه چون مي‌خواهيم به اهدافمان برسيم سعي كرديم ديدگاه‌‌مان را طولاني كنيم و قصد داريم بازي‌هاي تداركاتي خوبي برگزار كنيم. از همان روزي كه از كره جنوبي برگشتيم با مسئولان فدراسيون صحبت كردم و آنها براي بستن قرار داد با كشورهاي مختلف براي انجام بازي‌هاي تداركاتي دست به كار شده‌اند. دوست ندارم ليگ را دو سه هفته تعطيل كنيم و مي‌خواهم نهايت همكاري را با ليگ برتر داشته باشم حتي سعي دارم بين تيم ملي و تيم‌هاي جوانان المپيك روابط خوبي ايجاد كنيم تا اگر بازيكني از تيم اميد به ما اضافه شد بلافاصله بتواند براي تيم ملي بزرگسالان بازي كنند.

*با سه بازيكني كه خداحافظي كرده اند صحبت مي‌كنم
من هميشه به احساسات احترام خواهم گذاشت. فكر مي‌كنم سه بازيكني كه از فوتبال ملي خداحافظي كرده‌اند هنوز فوتبال در بدنشان وجود دارد و احساس مي‌كنم تصميمات آنها احساسي بوده و متاسف هستم كه نتوانستم با آنها به جام جهاني بروم. اما با آنها صحبت مي‌كنم و اگر تصميم خود را گرفته بودند سعي مي‌كنم جانشينان مناسب براي آنها پيدا كنم، از اين موضوع اطلاع دارم كه ايراني‌ها رقابت دوست دارند و سعي مي‌كنم در هر پست دو بازيكن آماده در اختيار داشته باشم.

*كپي مدرك مربيگري ام در اختيار فدراسيون است
كارنامه من مشخص است و فدراسيون يكي نمونه از مدرك مربيگري من را در اختيار قرار دارد. حتي اگر لازم باشد آن را در سايت فدراسيون قرار مي‌دهم، نمي دانم كه يك مربي در ايران بايد چه كاري انجام دهد كه مورد احترام قرار بگيرد. من پله پله پيشرفت كرده‌ام و افتخار مي‌كنم كه چنين كارنامه‌اي دارم.

*شايد در مورد پرسپولس كتاب نوشتم
در خصوص رفتن من از پرسپوليس حرف و حديث‌هاي زيادي مطرح شد. من اين تيم را در شرايطي قهرمان كردم كه 6 امتياز از اين تيم كسر شده بود، اما جالب نيست كه به عقب برگردم و صحبت‌هاي قديمي را مطرح كنم، اما شايد روزي در مورد رفتن از پرسپوليس كتاب نوشتم. اگر من اينجا نشسته ام به خاطر مردم است و آنها خواستند افشين قطبي دوباره قرار دادش را تمديد كند.

*قهرمان جام ملت‌هاي آسيا مي‌شويم
مي‌خواهم با كسب عنوان قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا و صعود به دور دوم جام جهاني دل مردم را شاد كنم. قرار داد من با فدراسيون فوتبال 18 ماه است و در اين قرار داد بندي اضافه كرديم كه اگر تيم ملي قهرمان جام ملت‌هاي آسيا شد براي جام جهاني 2014 نيز در خدمت تيم ملي باشم. هميشه در زندگي به اين نتيجه رسيده‌ام كه كارهاي بزرگ بالا و پايين خواهد داشت. اميدوارم بتوانيم در قطر به قهرماني برسيم و در برزيل به دور دوم صعود كنيم هر چند كه اين كار، كار آساني نخواهد بود.

*در بعضي از مواقع بي برنامگي هم هنر است
در ايران چيزهاي زيادي ياد گرفتم و تجربه هاي كه دارم بايد به صورت شفاف در اختيار همه قرار بگيرد. اينكه مي‌گويند فدراسيون فوتبال و ورزش ما بي برنامه است جالب نيست، اما در بعضي از مواقع بي‌برنامگي هم هنر است. بسياري عقيده دارند كه مربيان بزرگ به فوتبال ايران نمي‌آيند، اما من سوالي دارم كه معني مربي بزرگ چيست؟ يا آقاي X , Y چه كارنامه اي دارند؟ ما مربيان خيلي بزرگ و خوبي در ايران داريم كه حتي مي‌توانند موفق‌تر هم باشند. پس مدام نگوييم اين مربيان بزرگند و عده‌اي ديگر كوچك هستند. درست قضاوت كنيد تا درست و اصولي هم پيشرفت كنيد.

توجه به
و رعایت آنها نشانگر شخصیت خوب شماست.
با ورزش ، سلامتی و نشاط و زیبایی خود را حفظ كنید

پرسپولیس بی همتاست
پرسپولیس بی پرواست
پرسپولیس خون در رگهاست
پرسپولیس همیشه محبوب دلهاست
zamara آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کاربران تگ شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته