انجمن های هواداران پرسپولیس
بازگشت   انجمن های هواداران پرسپولیس > فوتبال داخلی > کلوپ پرسپولیس > اسطوره های سرخ
اطلاع رسانی

آخرين ارسالهاي انجمن
پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش

قدیمی 01-25-2016, 01:18 PM
♥perspolis♥
ریش سفید انجمن
♥perspolis♥ آواتار ها

نام حقیقی: سینا
تشکر شده 25,057 بار در 10,447 نوشته
بازیکن مورد علاقه: روبرتو کارلوس
مربی مورد علاقه: علی دایی
♥perspolis♥ is an unknown quantity at this point
پیش فرض پاسخ : همایون بهزادی (سر طلایی)

هیچوقت فکر نمیکردم روزی من پوستر خداحافظی رو برای همایون خان بزنم...

البته از اینجا تشکر میکنم از اقای قدوسی و اسماعیل بیگی(رئیس کانون هواداران باشگاه) که به من خیلی لطف داشتن و طرح منو پذیرفتن برای مراسم امروز...

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

♥perspolis♥ آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 2 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 01-25-2016, 01:40 PM
maryami
مربی
maryami آواتار ها

نام حقیقی: مریم
تشکر شده 2,361 بار در 810 نوشته
بازیکن مورد علاقه: محسن خلیلی،پیام صادقیان،مهدی طارمی،سروشمون
مربی مورد علاقه: افشین قطبی
حالت من:
Relax
maryami is an unknown quantity at this point

عه دیدم اینو.کار تو بود داداش؟

ایول خوشال شدم
maryami آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 01-25-2016, 02:06 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

نام حقیقی: فرزان
تشکر شده 26,417 بار در 13,397 نوشته
بازیکن مورد علاقه: رونالدو _ رائول _ کریستیانو رونالدو _ هادی نوروزی
مربی مورد علاقه: سرالکس فرگوسن ـ کارلو آنجلوتی ـ برانکو ایوانکوویچ
حالت من:
Khoonsard
Farzan is on a distinguished road

خاطرات همایون بهزادی (بخش سوم)/ سه تفنگدار

ارتش سرخ دات کام :

سومین قسمت خاطرات همایون بهزادی پیش رویتان قرار دارد.

وطنخواه در شاهین
همان طوری که قبلا شرح دادم در آستانه عضویت من در تیم دسته یکم شاهین زمزمه کشف یک بازیکن خوب در یکی از تیم های خردسال شاهین به نام عزت وطنخواه شنیده می شد. همین سروصدا ها باعث شد عده ای از دلالان فوتبال در آن زمان زیر پای او بنشینند و به نظر من او در اثر جوانی و کم تجربگی و شاید هم از روی سادگی فریب آنان را خورد و در حالی که الفبای فوتبال را در شاهین آموخته بود به تیم سپه تاج رفت.

خوشبختانه این را خود وطنخواه خیلی زودتر از آنچه که ما فکر می کردیم متوجه شد و بعد از مدت کوتاهی دوباره به کانون عشق خود شاهین بازگشت و شاهین هم قدم او را گرامی داشت. از آن زمان تا کنون که او در کنار من در پرسپولیس توپ می زند، همواره یار ثابت و وفادار ما می باشد بگذارید درباره او بی پرواتر بگویم زیرا واقعا آن قدر خوب است که من نمی دانم به چه زبانی و با چه قلمی از او تحلیل کنم و متاسفانه مطبوعات نیز اغلب موارد نسبت به او کم لطف بوده اند.

من شرافت ورزشی را که در عزت وطنخواه دیدم در دیگر بازیکنان شاهین کمتر یافتم زیرا هیچ محکمه منصفی نمی تواند منکر پایمال شدن حق واقعی او طی سالیان دراز در تیم ملی باشد اما خود او هیچگاه از ظلمی که تاکنون درباره اش روا شده دم بر نیاورده است و در حالی که شایستگی تمام داشت، همیشه قربانی مبارزات پنهای حاشیه نشینان فوتبال شد.

ناکامی های شاهین
همان طوری که قبلا گفتم مربیان تیم های مختلف شاهین در اندیشه جوانگرایی بودند. منتها این جوانگرایی چون در کلیه نقش های فوتبال در شرف انجام بود بنابراین خیلی به کندی و دقت انجام می گرفت و به همین علت با چند تعویض که در سال های 40-39 در تیم شاهین به وقوع پیوست، این تیم نتوانست در مسابقات باشگاهی و دوستانه داخلی و خارجی با کیفیت واقعی خود ظهور کند. از جمله ناکامی های ما در این دوران شکست از تیم های کاستاریکا و مالمو بود و این به جز آن شکست هایی است که ما در مسابقات دوستانه با شهرستان ها و تهران داشتیم.

این ناکامی ها تا سال 41 ادامه داشت. در این سال مجددا با چندین تعویض و کمک گرفتن از بازیکنا خوب شهرستان ها دست چین شده بودند توانستیم با تیم خود شکل بدهیم، از جمله بازیکنانی که در این دوره از شهرستان ها به تیم ما پیوستند حمید جاسمیان بود و حمید برمکی- همان طور که قبلا گفتم حتی قبل از خود من در شاهین تهران بازی کرده بود و ما توانستیم با به خدمت گرفتن این بازیکنان همراه با پرویز دهداری به تیم شاهین سروسامان دهیم و در دنباله مسابقات فوتبال باشگاه های تهران در سال 1340 که به اردیبهشت ماه سال 1341 رسیده بود توانستیم تیم شعاع را با نتیجه سه بر دو شکست دهیم و هر دو گل این مسابقه به وسیله من به ثمر رسید.
در خرداد همین سال با تیم ملی عراق در تهران مسابقه دادیم که شرح آن در شماره های پیشین به طور مفصل داده شد.

تورپیدو در تهران
در تیرماه 1341 تیم «تورپیدو مسکو» به دعوت باشگاه ملی یک بازی خود تا آنجا که من به یاد می آورم با نتیجه هیچ بر یک شکست خورد. در آن بازی که فکر می کنم یکی از پردرآمدترین مسابقات فوتبال آن زمان بود تیم شاهین دقیقا بیش از هفتاد هزار تومان درآمد داشت که در نوع خود یک رکورد محسوب می شد و مضافا اینکه تیم شاهین با این مسابقه توانسته بود یک رکورد برای تماشاگر به دست آورد. چه همانطور که در عکس ملاحظه می کنید جمعیت حتی تا کناره های زمین امجدیه نشسته و یا ایستاده بودند. در مسابقه با «تورپیدو» شیرزادگان بسیار خوب بازی کرد و درخشید و تیم شاهین از درآمد این بازی و با اندوخته ای که از سالیان قبل از مسابقات مختلف جمع آوری کرده بود توانست زمینی را که در اختیار داشت ساختمان کند.

سه تفنگدار شاهین
بعد از مدتی مسابقات فوتبال باشگاه ها شروع شد و در مسابقه با تیم تهرانجوان عضه ران من کشیده شد و مدت چند ماه مجبور شدم از صحنه مسابقات به دور بمانم و تماشاگر مسابقات دوستانم باشم. از جمله مسابقاتی که از آن لحظات به یاد دارم مسابقه ناتمام تیم تاج با شاهین بود و در حالی که تیم تاج یک بر هیچ از ما جلو بود داور مسابقه گل مساوی تیم شاهین را مردود شمرد که در جراید آن موقع مخصوصا کیهان ورزشی شدیدا از حقانیت گل تیم شاهین دفاع شد. بعد از این مسابقه که به علت مردو شدن گل مساوی زمین را ترک کردیم با تیم های دارایی یک بر یک و شعاع چهار بر چهار مساوی شدیم. تمجید از خود را داشته باشم مجبورم از لحاظ تاکتیک تیم شاهین در آن زمان به مساله ای اشاره کنم.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Farzan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 01-27-2016, 01:37 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

فراموشت نمی کنیم سرطلایی

ارتش سرخ دات کام :
فراموشت نمی کنیم سرطلایی.

بزرگمردی که بر خلاف برخی پیشکسوتان بخاطر مخالفت با مدیر،مربی یا کسی هرگز و در هیچ شرایطی علیه تیم موصع نگرفت و همیشه در روزهای بحرانی تیم به رعم بی توجهی های باشگاه خواستار حمایت همه جانبه هواداران از تیم می شد و امیدوار بود با حمایت هواداران ناکامی به کامیابی تبدیل شود.

جایت در قلب ماست اسطوره مهربانی ها.دلمان برای ان صدای گرم و دلنشین و ان اشعار عارفانه ات تنگ می شود بنیانگذار پرسپولیس.

نویسنده: حسین قدوسی

قدیمی 01-27-2016, 01:37 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

خاطرات همایون بهزادی (بخش چهارم)/ ازدواج در 22 سالگی

ارتش سرخ دات کام :
همایون بهزادی در چهارمین بخش زندگینامه خود از زندگی مشترک خود می گوید و همچنین از زوج خود در خط حمله.

بهزادی درباره ازدواج زودهنگام خود چنین گفته است:

اولین ازدواج
اکنون اجازه بفرمایید کمی هم از زندگی خصوصی خود در آن زمان ها برایتان شرح دهم.

اگر به عکس هایی که پیش از این چاپ شده توجه کرده باشید در اغلب مسابقات فوتبال یک همبازی به نام منوچهر مهجوری در کنارم بود. منوچهر و من از کلاس ششم یا هفتم بود که در کنار یکدیگر قرار گرفتیم. این دوستی ما روز به روز عمیق تر و استوارتر می گشت به طوری که در تمام دوران تحصیل دبیرستان و بعد از آن او همیشه یک مشاور ورزشی خوب برای من بود و حالا هم هست.

دوستی او و من به دنبال رفت و آمد خانوادگی که با هم پیدا کردیم باعث شد که در آن موقع چشم من با چشمانی که بعدا بزرگترین مشعل راهنمایی زندگی من بود آشنا گردد و او کسی نبود جز همین مینو خانم زنم یا به قول دوستان «مادر بچه ها»!

بالاخره در سال 1341 در حالی که 22 کمتر داشتم با مینو خانم مهجوری خواهر همبازیم (منوچهر مهجوری) ازدواج کردم و دور از چشم دادگاه حمایت خانواده و آن افرادی که امروز مشعل دار نهضت ازدواج در سنین بالا می باشد باید عرض کنم که عروس خانم در آن زمان سیزده سال داشت!

در اینجا روی سخن خود را به جوانان عزیز می کنم و به عنوان یک ورزشکار اعتراف می کنم که یکی از عللی که موجب پایداری و زوال ناپذیری من در زندگی ورزشی که همواره با فراز و نشیب فراوان نیز همراه بوده است وجود امیدی به نام همسر عزیزم می باشد.

من به جوانان عزیز مخصوصا اگر ورزشکار باشند توصیه می کنم که هرچه زودتر راه خداپسندانه یعنی راهی که عرف و شرع آن را جایز دانسته و پدران و مادران و اجداد ما آن را طی کرده اند ازدواج کنند و این را من حاضرم کتبا تعهد کنم که ازدواج بزرگترین پشتوانه برای بقا در ورزش برای یک ورزشکار می باشد.

چون به یکی از حساس ترین مسایل زندگی نظم می دهد. ورزشکاران زیادی بوده و هستند که در مقابل عشق های آنچنانی – که شرح آن را بی مورد می دانم- صرف نظر از اینکه از مسیر ورزشی به دور افتاده اند. موجب نابودی خود در ورزش نیز گشتند.

درخشش حمید شیرزادگان

بازی در بهمن ماه 1341 با آمدن تیم یانیک استراوا به ایران، تیم تهران و شاهین بازی های خوبی در مقابل این تیم انجام دادند.

روز مسابقه تیم یانیک استراوا و شاهین را باید مبدأ تولد شیرزادگان در فوتبال دانست.

این طفل آن موقع و شاه داماد امروزی بدون تردید یکی از بهترین تمام کننده هایی است که خط حمله فوتبال ایران به یاد دارد زیرا هر موقع که من توپ داشتم و یا پرویز دهداری پا به توپ عمل می کرد او درست در مکانی جا می گرفت که پرویز و من چاره ای جز پاس دادن به او نداشتیم و من دوباره او همواره متعجبم زیرا او هیچگاه پرش آرمانی و سرعت خوب نداشت اما او با فکر و حس تشخیص و انعطاف پذیری عجیبی که داشت واقعا بیداد می کرد تا جایی که آن زمان ها تماشاگران به این انعطاف پذیری او لقب «لق بودن» داده بودند. در هرحال به نظر من او بازیکنی بود با دید عالی، دریبل زن ماهر و موذی اما کم فعالیت، زیرا همیشه او تمام کننده زحمات پرویز دهداری و من بود و هیچگاه زحمت پریدن و یا جلو عقب رفتن را به خود نمی داد.

در بازی «یانیک استراوا» و شاهین- که بهترین بازی شیرزادگان به نظر من می باشد- دو بر سه بازنده شدیم که هر دو گل شاهین را شیرزادگان زد که یک گل آن از روی نقطه پنالتی بود.

یکی از سیاست های خوبی که آن روزها دنبال می شد، به نظر من در آمادگی نگاه داشتن نسبی تیم ملی در تمام فصول بود و این را اغلب با عنوان سیاست مأبانه «تیم تهران» انجام می دادند چه هر تیمی که از خارج به تهران می آمد یک بازی با تیم تهران برگزار می کرد و در همین بازی های تیم تهران بود که امیدهای تیم ملی برگزیده می شدند مضافا به اینکه تیم ملی نیز تعطیل نمی شد و در ماه حداقل یک تمرین و یا مسابقه برگزار می کرد و بچه ها در آمادگی می بودند.

باری تیم یانیک استراوا هم یک بازی با تیم تهران برگزار کرد و مصطفی عرب در این مسابقه مقابل «پوسپیخال» درخشید.

ادامه دارد ...

بخش های قبلی این زندگینامه را در زیر مطالعه کنید.

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

قدیمی 01-29-2016, 07:09 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

پیام تشکر خانواده مرحوم بهزادی از حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع و تدفین سرطلایی فوتبال

ارتش سرخ دات کام :
خانواده مرحوم همایون بهزادی با انتشار پیامی از اهالی فوتبال به دلیل حضور باشکوه در مراسم ترحیم این مرحوم تشکر کردند. در این پیام آمده است:

با عرض سلام و ادب سپاس از ابراز همدردی ها و همراهی همه عزیزان

"ما گذشتیم و گذشت،با ما چه کردی روزگار"این بیت شعر ورد زبان شب و روز عزیز سفر کرده ما بود.عزیزی که رفت و ما را تنها گذاشت و داعدار کرد.بزرگمردی که ناملایمات بسیار دید و دم نزد.ستاره ای که سالها خانه نشینی و بعد هم سالها کم توجهی و کم لطفی موجب نشد کلامی در رسانه ها درددل کرده و سفره دلش را برای کسی پهن کند.اویی که به ما اموخت گذشت کرده و مردم را بهترین قاصی بدانیم و خداوند متعال را شاهد و ناظر بر همه چیز.اویی که همواره می گفت شاهین ما را ساخت و ما پرسپولیس را اما هیچ گاه به واسطه کم لطفی ها و بی توجهی ها یا موافقت یا مخالفت با هیچ مدیر یا مربی پرسپولیس در همه این سالها موجب نشد در بحرانی ترین روزهای باشگاه و تیم هم کلامی انتقاد کند و همواره حرفش خطاب به هواداران حمایت بود و حمایت و ارزوی بازگشت تیم محبوبش به روزهای اوج.

سرطلایی فوتبال ایران رازها و ناگفته ها را با خود برد و برخی از انها را نزد ما امانت گذاشت. بزرگمردی که در این سالها همواره در حال تماس و رایزنی بود تا زمینه برقراری بیمه و مستمری پیشکسوتان همه رشته های ورزشی در صندوق حمایت از قهرمانان را فراهم ساخت چه به عنوان رییس پیشکسوتان فدراسیون و چه در مقام یک پیشکسوت بدون پست و مقام می کوشید تا باشکوه ترین مراسم های تشییع، ترحیم و حتی سالگرد را به رعم گذشت سالهای بسیار از فوت پیشکسوتان همه تیم ها برگزار کرده و یادشان را گرامی بدارد.یادمان نمی رود که همواره افتخار می کرد رسانه ها به او لقب رییس فدراسیون اموات داده بودند.مردی که هرگز برای رقیب کری نخواند و هرگز کلامی به زبان نیاورد که دلی شکسته شده یا کسی از او رنجیده خاطر شود.اسطوره پرافتخاری که کنفدراسیون فوتبال اسیا دو سال متوالی او را به مراسم برترین های سال اسیا دعوت کرد اما هرگز از کم توجهی ها در فوتبال ایران گلایه نکرد و دلش خوش بود به مهر و محبت بی پایان مردم.مردمی که با حصور ده هزار نفری خود در مراسم تشییع و حصور گسترده شان در مراسم ترحیم معرفت را در حق سرطلایی شان تمام کردند و ما را نیز شرمنده مرام خود.تا بدانیم و بیاموزیم گه نتیجه صبوری و با مردم زیستن و برای شادی و سربلندی انها همواره حمایت کردن از تیم ملی و پرسپولیس می شود روی دوش مردم ارام گرفتن ان هم چهل سال پس از خداحافطی از دنیای قهرمانی.

سپاس از همراهی شما هواداران با معرفت که عمو همایون را فراموش نکرده اید. ممنونیم و قدردان از نهاد ریاست جمهوری و معاونت اجرایی رییس جمهوری، ریاست فیفا و ای اف سی، وزیر محترم و معاونین وزارت ورزش و جوانان.همه باشگاه های لیگ برتری و برخی فدراسیون های ورزشی که با نصب بنر یا صدور پیام تسلیت با ما ابراز همدردی کردند.تشکر می کنیم ازمدیریت و هیات مدیراه باشگاه پرسپولیس و همچنین کانون هواداران و مشوقین و همه اعصای تیم پرسپولیس.وطیفه خود می دانیم از همراهی و همدلی مدیران باشگاه،کانون هوادادان و اعصای تیم استقلال که حصور پررنگی در مراسم ها داشتند سپاسگزاری کنیم.

صمن تقدیر از فدراسیون فوتبال،سازمان لیگ،هنرمندان گرامی مدیریت و پرسنل ورزشگاه شهید شیرودی، کمیته ملی المپیک و بهشت زهرا از همه پیشکسوتان و بزرگان فوتبال ایران و دیگر رشته های ورزشی که خود صاحب عزا بودند و یک لجطه ما را تنها نگذاشتند ممنونیم.ممنون از همبازیان پرافتخار عزیز سفر کرده مان که حصور پررنگی در تمامی مراسم ها داشتند.از اعصای مدرسه فوتبال همایون بهزادی و باشگاه شاهین و خانواده بزرگ ورزش و فوتبال ایران سپاسگزاریم و واقعا نمی دانیم چگونه از این همه ابراز همدردی های خالصانه تشکر کنیم.ممنونیم از رسانه ملی و همه رسانه های ورزشی که هیچ گاه پیشکسوتان را فراموش نمی کنند و در حق همایون بهزادی سنگ نمام گذاشته و چه در حیات و چه در ممات به یادش بودند.

نمی دانیم با چه زبان و نوشتاری باید از حصور ده هزار نفری و باشکوه مردم و هواداران فوتبال در مراسم تشییع و تدفین و حصور گرم و گسترده شان در مراسم ترحیم قدردانی کنیم.از همه سپاسگزاریم و خاگ پایتان را توتیای چشم هایمان می کنیم.

این کاربر برای پست مفید ازFarzan تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 01-29-2016, 07:11 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

خاطرات همایون بهزادی/ بخش پنجم (تدارکات بازی های آسیایی در شرق اروپا)

ارتش سرخ دات کام :
در این بخش از خاطرات بهزادی نگاهی داریم به تدارکات ایران قبل از بازی های آسیایی.

ایران پس از یک دوره غیبت در بازی های آسیایی برای حضور در رقابت های بانکوک 1966 آماده شد. تدارکات تیم ملی عموما در شرق اروپا بود. بررسی بازی های دوستانه ایران در نیم قرن قبل می تواند جالب توجه باشد. با هم خاطرات همایون بهزادی را مرور می کنیم.

همانطوری که قبلا گفتم سفر درازمدت تیم ملی فوتبال ایران به اروپا از شوروی آغاز گشت. اعضای تیم در این سفر عبارت بودند از آقایان: ظلی و بیاتی (دروازه بان)، حبیبی و رنجبر، قلیچ خانی، عرب، مهراب و میرزایی (بک)طالبی، فرزامی و معینی (هافبک) اسماعیلی، بهزادی، شیرزادگان، افتخاری، گنجاپور، میرزاحسن، مصطفوی و جباری (فوروارد).

همراهان تیم در این سفر عبارت بودند از: آقایان حسین صدقیانی (رئیس هیات مدیره)، حسین فکری و سوچ (مربی) و آقایان ملکشاهی و حاجیان (همراه) جمع هیات 24 نفر بود که این گروه را نوزده بازیکن همراهی می کرد.
در شوروی با تیم آرارات ایروان مساوی کردیم. این همان تیم پرطرفدار در ایران می باشد. در بازی دوم با تیم دیناموتفلیس روبرو شدیم که نتیجه آن دو بر یک به سود دیناموتفلیس بود. در آن مسابقه تیم ملی فوتبال ایران یک بازی درخشان انجام داد و من هنوز هم خاطره گل کاشته و زیبای افتخاری را فراموش نمی کنم.

در سومین مسابقه در خاک شوروی با تیم ارتش روستوف رو به رو شدیم و طی یک بازی بسیار بد و قابل انتقاد سه بر هیچ مغلوب این تیم گشتیم. در حالی که تیم ملی فوتبال ایران در آن بازی هیچ چیز ارائه نکرد.
این باخت بد، همراهان و اعضای تیم را بسیار ناراحت ساخت. به طوری که بازیکنان قول دادند که در مسابقه دیگری با بازی خوب خود جبران این مسابقه بد را بنمایند و به همین علت در مسابقه بعدی که در شهر آراد رومانی برگزار می شد با تیم منتخب این شهر دو بر دو مساوی کردیم و نیز در مسابقه دیگر تیم «دنواروش» را سه بر هیچ شکست دادیم. گل های این مسابقه را طالبی و شیرزادگان و من به ثمر رساندیم.

این دو نتیجه خوب تا حدودی توانست از غم بازی بد تیم ملی در مقابل ارتش روستوف بکاهد مضافا اینکه مطبوعات در ایران بازی خوب تیم را در مقابل حریفان رومانی ستودند.

بعد از مسابقه در رومانی به مجارستان رفتیم. همزمان با مسابقات تیم ملی فوتبال در مجارستان مسابقات دو و میدانی اروپایی هم در این کشور برگزار شد و ما فرصتی یافتیم که قهرمانان منتخب و معروف دو و میدانی اروپا را از نزدیک ببینیم.

حریف تیم ایران در نخستین مسابقه تیم معروف «دنواروش» بود که از تیم های دسته اول باشگاه های مجارستان است. در مسابقه با تیم دنواروش حسن حبیبی به علت مسمومیت نتوانست بازی کند. تیم ایران با این تیم بسیار خوب بازی کرد اما این بار داوری بد تیم ما را رنج می داد. در این مسابقه نه تنها گل اولی که ایران خورد آفساید بود بلکه گل مسلم و با ارزش ما را نیز مردو شمردند. مطبوعات مجارستان به شدت از داوری یکطرفه انتقاد و گل های تیم ایران را با ارزش ذکر کردند.

اگر چه از تیم دنواروش سه بر چهار شکست خوردیم اما همانطور که قبلا گفتم بازی بسیار خوبی انجام دادیم و در این مسابقه در دقیقه چهل و چهار من با همکاری طالبی و قلیچ خانی اولین گل را به ثمر رسانیدم در حالی که قبلا دو گل از این تیم خورده بودیم. نیمه اول را با نتیجه دو بر یک به پایان رساندیم. در نیمه دوم مجارها دو گل دیگر زدند که می توان هر دو گل را در اثر خطای دروازه بان ایران دانست. پس از گل چهارم همکاری جالب میرزاحسن و من موجب شد تا مصطفوی گل دوم ایران را بزند. گل سوم را من در حالی زدم که قبلا توپ چند بار به وسیله دروازه بان این تیم و فورواردهای ما رفت و برگشت شده بود و این بازی با نتیجه چهار بر سه به نفع دنواروش خاتمه یافت.

بهترین بازی بعد از مسابقه با دیناموتفلیس
مسابقه دوم ما در مجارستان با تیم «دنواروش» بود. این شهری است در فاصله هفتاد کیلومتری بوداپست که هنگام جنگ جهانی دوم به کلی ویران شده و پنجاه هزار تن کشته داده بود. اما وقتی ما آنجا رفتیم اثرات جنگ را فراموش کرده و در نهایت زیبایی و آرامش بود! در مسابقه با تیم «دنواروش» بازی خوبی کردیم. به طوری که تیم ایران بعد از مسابقه در برابر تیم دینامو تلفیس بهترین بازی خود را در این شهر انجام داد. یک گل جباری و یک گل من و گل سوم را مجارها در اثر شتاب خودشان وارد دروازه تیم خودی کردند و بدین ترتیب سفر اروپایی تیم ایران با سیزده گل زده و دوازده گل خورده در هفت بازی با تیم های شوروی، رومانی و مجارستان پایان یافت.

بازگشت عزیز اصلی
در مراجعت تیم ملی فوتبال ایران از اروپا همراه تیم شاهین، تیم منتخب آموزشگاه های انگلستان را در تهران چهار بر یک شکست دادیم و دوگل توسط گنجاپور و ادیبی به ثمررسید و دو گل هم من زدم. در بازگشت کمیسیونی برای رسیدگی به موضوع عزیز اصلی تشکیل شد و در خاتمه پس از گفت و گوهای فراوان سرانجام عزیز اصلی آماتور شناخته شد و در این هنگام آقای سوچ همراه دیگر بازیکنان او را نیز جهت بازی های آسیایی به اردو دعوت کرد.

قدیمی 03-03-2016, 11:10 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

حال خوب همنشینی با سرطلایی

ارتش سرخ دات کام :
خمیره برخی آدم ها طوری است که مهر و نشان شان را روی روح و روان دیگران می گذارند و تا آخر عمر در گوشه ذهن باقی می مانند. یک دیدار و یک برخورد هر چند کوتاه باشد، کافی است تا خاطره آن مثل یک طعم خوب یا یک بوی خوش به یادماندنی زیر زبان یا توی کاسه سرتان بدود و بپیچد و همان جا بماند و برای همیشه جا خوش کند. این آدم ها در صندوقخانه ذهن آدم می مانند و با هر تلنگر و هر بهانه ای می آیند و تو را بر آن می دارند که طعم آن دیدار را هر از گاهی زیر زبانت مزه مزه کنی. چه در این دنیا باشند، چه از این دنیا رفته باشند.

اولین و آخرین دیدارم با سرطلایی را هرگز فراموش نمی کنم. همراه با دوستی دیگر و بیشتر از دو ساعت همنشینی که تو گویی چند دقیقه بیشتر طول نکشید! اما مهم تر از آن نکته هایی که از زبانش شنیدم و در ذهنم مانده، توشه ام یک «حال خوب» از آن دیدار است. چیزی که به آن ساعت خوش می گویند. هم صحبتی اش عجیب لطف داشت. واژه ها تحت فرمانش بودند. انگار آنها را در سینه اش در لایه ای از خامه و شیرینی می غلتاند و تحویل می داد.

دنیا دیدگی و تجربه های فراوانش، در کنار طبع و تحصیلات ادبی و از همه مهم تر، مهربانی ذاتی اش، موجب می شد تا محضرش را نخواهی با هیچ چیز دیگری در این دنیا عوض کنی. هر چند تعداد سیگاری که در آن مصاحبت کوتاه دود کرد(سال 78) فراتر از باورمان بود.

سیگار پشت سیگار، آتش به آتش! بی وقفه و بی فاصله. حتی فراتر از درک یک آدم سیگاری (البته شنیده بودیم این سال های آخر سیگار را ترک کرده بود). باری، سینه اش گنجینه ای بود که هر چه از آن خرج می کرد، تمامی نداشت. تاریخ گویای فوتبال این مملکت بود. بخصوص از تاریخچه باشگاه محبوبش شاهین و مسیر تحول و تبدیل اش به پرسپولیس می گفت.

به یاد دارم تعریف می کرد که هواداران، آن آخری ها در تشویق این تیم، واژه شاهین را در دو سیلاب ادا می کردند و آن را با حرکت دست ها می آمیختند و «شاه»... «این» می گفتند و در ادای «این» اشاره شان به اسفل السافلین بود و به نوعی تحقیر شاه را چاشنی این تشویق ها می کردند. داستان انحلال موقت تیم شاهین در سال 44 و پادرمیانی غلامرضا تختی برای بازگشایی اش و البته انحلال همیشگی این تیم در سال 47 و پیوستن بازیکنان شاخص آن به «پیکان» ساخته و پرداخته بنیانگذار و مدیر کارخانه ایران ناسیونال (خیامی) و یک سال بعد نیز جذب شان در «پارس پلیس»[!] را چنان پرتعلیق و زیبا تعریف می کرد که حظ می کردی. به یاد دارم که روی واژه «پارس پولیس» تأکید داشت و می گفت، یونانی ها به مرکز شهر پرسپولیس می گفتند، که منظور ما آن نبود. ما عاشق این آب و خاک بودیم و هستیم. منظور ما پارس پلیس بود. هر چند نام پرسپولیس بر سر زبان ها افتاد و ماند و دیگر نمی شد کاری کرد.

مادرش، در خانه و دکتر اکرامی در باشگاه، دو آدم تأثیرگذار و قابل احترام زندگی اش بودند که به دو چیز حساسیتی مشترک داشتند و مرحوم بهزادی بابت همین حساسیت ها نیز تحسین شان می کرد: «سواد» و «اخلاق». تعریف می کرد که مادرش وقتی دید بازی های تیم ملی با امتحانات کلاس ششم اش تلاقی کرده، دو پا را در یک کفش کرد که هند بی هند و او را از سفر به هندوستان بازداشت(و چقدر قدردان این کار مادرش بود که همین کارش موجب شد تا همان سال دیپلم بگیرد و مسیر رفتن به دانشگاه برایش باز شود). از مربیان آن سال ها می گفت و بخصوص از دکتر اکرامی و حساسیت فوق العاده اش نسبت به اخلاق و فرهنگ بازیکنان... به یاد دارم، پرسید«راستی فکر می کنید امروز چند مربی و سرپرست فوتبالی مثل اکرامی داریم که چنین حساسیت هایی در مورد بازیکن های شان داشته باشند؟ » تازه این سوالی بود که 16 سال پیش داشت! می توان حدس زد که این اواخر دراین باره چه می گفت و چگونه می اندیشید.

در هر حال دیدار و همنشینی با آدم ها –هر که باشند- تنها و تنها زمانی اهمیت پیدا می کند که حال خوبی از آن دیدار به شما دست بدهد؛ اصل همین است و اگر جز این باشد، مفت نمی ارزد. بی تردید از بخت یاری ام بوده این دیدار؛ چرا که حال خوب آن ساعت و شیرینی همنشینی اش را هنوز و همچنان زیر زبان مزه مزه می کنم. نامش گرام و یادش همیشه گرامی.

قدیمی 03-03-2016, 11:11 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم بهزادی با حضور سرخابی ها برگزار شد

ارتش سرخ دات کام :
مراسم چهلمین روز درگذشت اسطوره باشگاه پرسپولیس، امشب با حضور تعداد زیادی از پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال برگزار شد.

مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم همایون بهزادی، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، امشب با حضور جمع کثیری از پیشکسوتان و اهالی ورزش در یکی از تالارهای تهران برگزار شد.

در این مراسم علی پروین، بهرام افشارزاده، علی اکبر طاهری، کردنوری، طباطبایی سرپرست فدراسیون کاراته، محمدرضا زادمهر، جعفر کاشانی، الیاس حضرتی (منتخب نمایندگان تهران در مجلس)، علی کفاشیان، ولی الله صالح نیا، مهرداد میناوند، حسین کلانی، علیرضا اسدی، محمد حسن انصاری فرد، محمود خوردبین، مهدی محمد نبی، محمود کلهر، حسین عبدی، رضا وطنخواه و تعداد دیگری از پیشکسوتان و اهالی فوتبال و ورزش حضور داشتند و یاد و خاطره مرحوم همایون بهزادی را زنده نگه داشتند.

خانواده مرحوم بهزادی در پایان این مراسم از شرکت پیشکسوتان و اهالی ورزش در این مراسم قدردانی کردند.

قدیمی 03-03-2016, 11:11 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

مراسم چهلم همایون بهزادی 12 اسفند 94

این کاربر برای پست مفید ازFarzan تشکر به عمل آورده است:
پاسخ

کاربران تگ شده

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش