انجمن های هواداران پرسپولیس
بازگشت   انجمن های هواداران پرسپولیس > فوتبال خارجی > فوتبال آلمان
اطلاع رسانی

آخرين ارسالهاي انجمن
پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش

قدیمی 03-25-2015, 01:16 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

نام حقیقی: فرزان
تشکر شده 26,417 بار در 13,397 نوشته
بازیکن مورد علاقه: رونالدو _ رائول _ کریستیانو رونالدو _ هادی نوروزی
مربی مورد علاقه: سرالکس فرگوسن ـ کارلو آنجلوتی ـ برانکو ایوانکوویچ
حالت من:
Khoonsard
Farzan is on a distinguished road
پیش فرض پاسخ : کلوب هواداران دورتموند

لیگ اروپا، هدفی برای دورتموند

شاگردان کلوپ باید باقی فصل را به فکر کسب سهمیه لیگ اروپا باشند. رقابتی که شاید برای آن ها خیلی مناسب نباشد.

طرفداری- بروسیا دورتموند یکشنبه یک پیروزی حیاتی 3-2 مقابل هانوفر به دست آورد. زرد و مشکی ها علی رغم حذف از لیگ قهرمانان هنوز هم، ده هزار هواردار را برای تماشای بازی خارج از خانه برای خود می دیدند. دورتموند در رتبه دهم ماند اما اکنون فقط شش امتیاز با شالکه رده پنجمی فاصله دارد. پیر امریک اوبامیانگ که دو گل به ثمر رساند، بعد از بازی از یورگن کلوپ نسبت به کسب سهمیه لیگ اروپا امیدوارتر بود.

دورتموند روی کاغذ هنوز از خطر سقوط کاملا در امان نیست هر چند که هشت امتیاز نسبت به منطقه سقوط اختلاف دارد. اگر دورتموند بتواند در دو بازی آینده خود شکست نخورد، شانس خوبی برای کسب سهمیه لیگ اروپا دارد. بازی با هانوفر بار دیگر نشان داد که تیم می تواند مقابل تیمی که فضاها را تنگ می کند، موقعیت گل زیاد ایجاد کند. اگر منطقی باشیم، پیروزی مقابل بایرن در روز چهارم آوریل کمی دور از ذهن است، اما پیروزی گلادباخ نشان داد که ممکن است. زرد و مشکی ها نشان دادند که بازی های زیادی برای پیروزی در بازی های باقی مانده شان دارند که احتمال رسیدن به لیگ اروپا را برایشان مهیا می کند؛ مخصوصا تقابل روز آخر با برمن.

رسیدن به لیگ اروپا به نوعی دلنشین است. از یک سو بروسیا دورتموند، پوشش بین المللی بیشتری می دهد و برای هدف های تابستانی کمی جذاب تر است که به جای هیچ، در لیگ اروپا بازی کنند. از سوی دیگر همه این ها باید با دورنمای هدف قرار گرفتن در بین چهار تیم فصل 2016-2015 بوندسلیگا دیده شود.

لیگ اروپا شاید به نوعی تلاش بیهوده تلقی شود، زیرا که زمان پیش فصل را با مراحل مقدماتی کوتاه می کند و بعدا به تیم ها در میانه فصل ضربه می زند. این می تواند در مرحله گروهی و بعد از آن هم سبب از دست رفتن امتیاز های دورتموند در بوندس لیگا شود. در نگاه در لحظه، لیگ اروپا به سختی جذابیت لیگ قهرمانان را دارد، همانطور که فتح لیگ اروپا، بازدهی کمتر از مرحله گروهی لیگ قهرمانان دارد. البته قهرمانی در لیگ اروپا برای دورتموند جواز حضور درلیگ قهرمانان اروپا را صادر می کند و تماشاگران ترجیح می دهند به جای یک بازی در هفته، دو بازی را تماشا کنند.

خیلی چیزها به وضعیت آینده دورتموند مربوط می شود. این که بازیکنانی مثل هنریک میکیتاریان، ایلکای گوندوعان، آدریان راموس و چیرو ایموبیله در دورتموند می مانند یا نه هنوز معلوم نیست. میکیتاریان هنوز در دورتموند خودش را پیدا نکرده و در قبال 28 میلیون صرف شده برایش، به نوعی ناامیدی تبدیل شده است. هر دوی راموس و ایموبیله انتظارهای دورتموند را برآورده نکرده اند و راموس حتی گاهی به لیست تیم نمی رسد. هنوز معلوم نیست که دورتموند به ایموبیله شانس مجددی برای حضور در فصل دومش می دهد یا این که راه دیگری را می رود. آینده گوندوعان هم هنوز مشخص نیست. هافبک ملی پوش هنوز یک سال دیگر از قراردادش باقی مانده است اما بروسیا دورتموند علاقه مند به فروش او است اگر او نخواهد قراردادش را تمدید کند. مدیر دورتموند واتسکه قبلا اعلام کرده بود که دیگر فروش به عنوان بازیکن آزاد در دورتموند، همانند لواندوفسکی وجود نخواهد داشت.

مطبوعات متعدد آلمانی تا کنون در مورد تغییر برنامه های بروسیا دورتموند در پایان فصل صحبت کرده اند. اگرچه ستارگانی مثل متس هوملس و مارکو رویس در وستفالن خواهند ماند، باشگاه ممکن است نگاهی به بازیکنانی داشته باشد که ترجیح به خلاص شدن از دست آن ها دارد. به جای این بازیکنان، کلوپ ممکن است بازیکنان جوانی را به تیم خود بیافزاید. بازیکنانی مثل موریتس لایتنر، جوناس هوفمن و ماروین دوکش هم پس از پایان قرارداد قرضی شان به دورتموند باز می گردند ولی هنوز وضعیت دوکش و لایتنر در هاله ای از ابهام قرار دارد. لایتنر دو سال در اشتوتگارت بازی کرد اما آنطور که انتظار می رفت، رشد نکرد. این در حالی است که دوکش در بیشتر مدت حضورش در پادربورن مصدوم بود و فرصت زیادی برای حضور در بین 11 بازیکن اصلی پادربورن را نداشت. این تمام چشم انداز ایده آل دورتموند است و به نظر می رسد دوکش یک بار دیگر به صورت قرضی سیگنال ایدونا پارک را ترک کند تا به آمادگی بیشتری برای بازی در ترکیب سیاه و زرد ها برسد. مهاجم دورتموند معمایی است که هنوز حل نشده است. دست کم هافمن به ماینز رفته بود، با این شرط که پیشرفت چشم گیری داشته باشد؛ با وجود مصدومیت های طولانی مدتش. او قطعا یکی از چهره های آینده دورتموند است.

در هر صورت دورتموند محبور به تغییر در یک یا چند زمینه است؛ طوری که آن ها در حال حاضر روش ناسالمی را در پیش گرفته اند. ولی تا آنجا کلوپ مجبور است بازیکنان را در کنار هم نگاه دارد و فصل را به بهترین نحو به اتمام برساند؛ آن ها هنوز یک جام را می توانند بالای سر ببرند. قهرمانی در جام حذفی حداقل مسکنی است برای آن ها که این فصل نا امید کننده را بهتر به اتمام برسانند. پیروزی در مقابل هانوفر نشان داد بروسیا دورتموند هنوز در خط حمله استعدادهای فراوان دارد و می تواند هر تیمی را در بوندسلیگا شکست دهد. اما آن ها نیاز به ثبات رسیدن پس از بازی های ملی هستند یا فصل آن ها به سادگی و با بی تفاوتی محو خواهد شد.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Farzan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 04-07-2015, 01:43 AM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

پنج مقصد ممکن هوملس در تابستان

طبق گزارش های مختلف، متس هوملس هافبک ملی پوش دورتموند، در اندیشه خروج از این تیم است.

شاید دورتموند به تازگی از بحران سقوط به دسته پایینتر رهایی یافته باشد، اما با نزدیک شدن به تابستان وارد جاده امتحان بحرانی دیگری شده است، زیرا که باشگاه های بزرگ دنیا به فکر جذب متس هوملس هستند.

مدافع وسط آلمانی همواره یکی از وفادارترین عناصر مورد استفاده یورگن کلوپ بوده است اما در مصاحبه ای با کیکر که توسط اسکای اسپرت ترجمه شد، گفت که علاقمند به خروج از باشگاه است: "اساسا فکر می کنم یک انتقال خارجی برای من هم از نظر ورزشی و هم از نظر شخصی مناسب خواهد بود. بنابراین برای من قابل تصور است که روزی در خارج بازی کنم. من از آن هایی که ادعای ماندن می کنند خیلی خوشم نمی آید اما همه چیز در پشت صحنه تمام می شود."

با این گفته، امروز ما به یک لیست پنج تیمه که می توانند مدافع دورتموند را جذب کنند رسیده ایم.

1.منچستر یونایتد

منچستر یونایتد مدتهاست که اصلی ترین و محتمل ترین گزینه برای دورتموند به حساب می آید. لوییس فن خال فصل گذشته زمانی که پول کافی در اختیار داشت برای این انتقال اقدام کرد؛ پولی که صرف خرید های گران قیمت هجومی دیگری شد.

این تابستان شاید شرایط متفاوت باشد. همانطور که تقریبا هر هفته در مطبوعات مختلف مثل "اخبار بعدازظهر منچستر در روز 30 مارس" از مشکل دفاعی شدید تیم نقل می شود.

2.چلسی

چلسی دقیقا به هوملس لینک نشده است، اما دلایل زیادی وجود دارد که به ما این باور را بدهد که می تواند در این رقابت شرکت کند.

ژوزه مورینیو علاقه خود را برای جذب رافائل وارانه رئال مادرید ابراز کرده است. (میرور در روز 28 مارس) اما هنوز برای انتخاب دوم خرید، می توانند متس هوملس را داشته باشند. تیم لندنی هم پول کافی و هم جاه طلبی کافی برای انجام این انتقال را دارد و اگر پیشنهاد بدهند رد کردن آن احتمالا برای هوملس سخت باشد.

3.بایرن مونیخ

این روزها شاید کمی غیرمعقول به نظر برسد اما دلایل زیادی برای بازگشت هوملس به باشگاهی که او را به عنوان یک جوان تعلیم داده است، وجود دارد.

شاگردان پپ گواردیولا در پیدا کردن استعداد کافی برای بازی در کنار جروم بواتنگ در قلب دفاع کمی مشکل دارند و وقتی کسی تصور حضور هوملس را در کنار دیگر مدافع تیم ملی آلمان می کند، این تصور کاملا بی نقص به نظر می رسد. با مشخص شدن قیمت هوملس توسطط دورتموند در تابستان، خواهیم فهمید که بایرن پیشنهاد خواهد داد و موفقیت های خود را افزایش می دهد.

4.بارسلونا

اگرچه هر گونه احتمال خریدن هوملس توسط بارسلونا به خاطر مسئله محرومیت خرید آن ها، کمرنگ به نظر می رسد، اما این یک واقعیت است که بعد از پایان یافتن این محرومیت، مدافع آلمانی پتانسیل رسیدن به نیوکمپ را دارد.

مدافع ملی پوش همواره به قهرمان سابق بوندسلیگا وفادار بوده است اما با آمدن بارسلونا به میدان و البته در صورت نتیجه نگرفتن دورتموند و عدم به چالش کشیدن بایرن در فصل آینده، احتمال وسوسه شدن هوملس وفادار هم وجود دارد.

5. آرسنال

آرسنال یکی از انگلیسی های نه چندان قوی در بازار نقل و انتقالات به حساب می آید اما همیشه یکی از گزینه های لینک شده به مدافع آلمانی بوده است.

لینک شدن به هوملس سه شنبه در دیلی استار صورت گرفت و ونگر می تواند برای جایگزین کردن مدافع سابق تیم ملی آلمان پر مرته ساکر، و قرار دادن در کنار کوشیلنی از هوملس استفاده کند.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

قدیمی 04-15-2015, 10:13 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

گزارش:اظهارنظرهای جالب کلوپ در دورتموند

بعد از هواداران دورتموند، احتمالا کسانی که بیش از همه از جدایی او ناراحت شدند، خبرنگارانی هستند که هر هفته ‏صحبت های او را از وست فالن به سراسر دنیا مخابره می کردند.‏

به گزارش "ورزش سه"، مربی خوش مشرب آلمانی با جملات جالب و هوشمندانه اش، همیشه خبرنگاران را سرگرم می ‏کرد اما بدون او، شاید دیگر خبرنگاران چندان برای رفتن به ورزشگاه خانگی دورتموند انگیزه نداشته باشند.‏
اینها تعدادی از اظهارنظرهای جالب یورگن کلوپ در روزهای حضورش در دورتموند است:‏

‏"بله، درست است. من کاشت مو داشتم. فکر می کنم که نتیجه اش خیلی باحال شده؛ اینطور نیست؟"‏
اظهار نظر صریح کلوپ در مقابل رسانه ها بعد از اینکه بین فصول 12-2011 و 13-2012 یک ترمیم موی جزئی ‏داشت

‏" وقتی اولین مصاحبه ام را انجام دادم، خیلی ناراحت شدم. بعد از مصاحبه دوم، بعد از 10 دقیقه حالم خوب شد.بعد از 30 ‏دقیقه، احساس می کردم بازی را برده ایم."‏
سرمربی دورتموند بعد از یکی از شکست های تیمش، روحیه بالایش را نشان داد

‏" ما برای او صبر می کنیم؛ مثل یک همسر خوب که شوهرش در زندان است!"‏
مصدومیت متس هوملس بسیاری از دورتموندی ها را ناراحت کرد اما کلوپ با این اتفاق هم شوخی کرد

‏" من به خاطر اولین کارت قرمزی که به عنوان مربی گرفتم، تا اندازه ای احساس غرور می کنم. من به سمت داور چهار ‏رفتم و گفتم: اینجا مجاز هستید چند خطا انجام بدهیم؟ این پانزدهمی بود؛ یک اشتباه دیگر جا دارید!"‏
کلوپ حتی زمانی که از داوری خشمگین است، اینطور شوخ طبعی اش را نشان می دهد

‏" من یک اس ام اس برای او فرستادم و پرسیدم: شالکه؟؟؟؟ او آدم خوبی بود- البته تا امروز صبح. چرا کوین؟ او در ‏میلان بازی می کرد."‏
واکنش کلوپ بعد از اینکه متوجه شد کوین پرینس بواتنگ از میلان به شالکه رفته است
‎ ‎
‎ ‎
" وقتی دورتموند آخرین بار اینجا پیروز شد، بسیاری از بازیکنان فعلی ما هنوز شیرخوار بودند"‏
خوشحالی کلوپ از شکست دادن بایرن مونیخ برای اولین بار در دوران مربیگری اش در وست فالن

‏" در حال حاضر، آنها مثل چینی ها در دنیای تجارت هستند. آنها کارهای بقیه را کپی می کنند؛ تنها برای پول بیشتر."‏
بعد از شکست مقابل بایرن در جام حذفی، کلوپ تاکتیک حریف باواریایی را زیر سوال برد

‏" گوتزه رفت چون گواردیولا را ترجیح می داد. اگر کسی مقصر باشد، آن من هستم. من نمی توانم قدم را کوتاهتر کنم و ‏اسپانیایی حرف بزنم."‏
صحبت های کلوپ بعد از اعلام جدایی گوتزه از دورتموند در پایان دیدار مقابل مالاگا در لیگ قهرمانان

‏" تنها چیزی که می توانم بگویم این است که فوق العاده بود. لندن شهر المپیک است. هوا خوب بود؛ همه چیز خوب بود؛ ‏به جز نتیجه که گند بود!"‏
واکنش کلوپ به شکست تیمش مقابل بایرن مونیخ در فینال لیگ قهرمانان اروپا

Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

یادداشت:آقای "کلوپ"،ناجی دوست داشتنی زردها

مطمئنا اگر خبر جدايي يورگن کلوپ به جاي بهار 2015، در بهار 2013 منتشر مي شد، بازتاب هاي بسيار گسترده ‏تري داشت.‏

به گزارش "ورزش سه"، در آن روزهای "مستر کلوپو" دورتموند را به فینال چمپیونزلیگ رسانده بود و در دنیای ‏فوتبال همه جا صحبت از این مربی عجیب و غریب و خاص بود. اما اکنون بعد از یک فصل دشوار که بیشتر در ‏جدال برای فرار از سقوط گذشت، خبر جدایی کلوپ کمی طنین اش را ازدست داده است؛ هرچند برای هواداران ‏دورتموند همچنان دورنمای جدایی او دلهره آور است. ‏
حالا که وقت جدایی فرا رسیده، شاید بد نباشد سری به آرشیو هم بزنیم و ببینیم در روزهای اوج، یورگن کلوپ چطور ‏قلب ها را تسخیر کرده بود. این یادداشتی است که بعد از پیروزی پرگل دورتموند مقابل رئال مادرید در نیمه نهایی ‏چمیونزلیگ و صعود این تیم به دیدار نهایی این رقابت ها، در نشریه دیلی میل منتشر شد:‏

یورگن کلوپ ستاره این روزهای اروپا شده است. او با ظاهر نامتعارفش توجه بسیاری را جلب کرده. اما خودش ‏می‌گوید مدیر بانک نیست که کت و شلوار بپوشد! با آن طرز لباس پوشیدنش که شبیه بچه‌درس‌خوان‌هاست و با آن ‏ژست منطقی‌اش از آن افرادی نیست که بخواهید ستاره پاپ بخوانیدش. اما آهنگی هست که بارون فون بورسیگ ساخته ‏به نام «کلوپو، ستاره پاپ». این آهنگ با بیس کوبنده‌اش و با ترانه‌ای که خواننده فریادشان می‌زند، پر است از ‏سروصدای طرفداران جایگاه جنوبی ورزشگاه دورتموند. آهنگ در ستایش مردی است که موفقیت را به دورتموند ‏بازگرداند. تردیدی نبود که بسیاری پس از پیروزی چهار بر یک دورتموند مقابل رئال مادرید این آهنگ تکنو را ‏شنیدند. این برد برتری بوندس‌لیگا در اروپا را نشان داد. اگر کلوپ قبلا ستاره پاپ نبود، حالا دیگر قطعا شده است. ‏تنها 24 ساعت پس از آن که بایرن مونیخ با پیروزی چهار بر صفر مقابل بارسلونا نشان داد شاید پایان دوران طلایی ‏این باشگاه رسیده باشد، دورتموند، تیم دوم آلمان با فاصله 20 امتیاز نشان داد که بسیار قدرتمندتر از تیم دوم اسپانیا ‏است.‏
کلوپ با انقلاب تاکتیکی‌اش بروسیا دورتموند را یکی از مخوف‌ترین و جذاب‌ترین تیم‌های اروپا ساخت. اما ما از او ‏چیز زیادی نمی‌دانیم.جالب آن که تز دانشگاهی او این بود که نشان داد راه رفتن بهترین ورزش برای همه است. ‏مشخص است که او بسیار به حرکت می‌اندیشد. رهیافت تاکتیکی کلوپ به شکل عجیبی سرراست است: 1-3-2-4 با ‏تغییرات ریز، بسته به نقاط ضعف حریف. او با افرادی که به باشگاه آورد توانسته سبکی مبتنی بر شدت بالا و ‏ضرباهنگ سریع بسازد که رئال مادرید را مانند برخی تیم‌های دیگر نابود ساخت.دورتموند در آن بازی هرگز برای ‏مدتی طولانی بدون توپ نمی‌ماند. آنها مرتبا بازیکنان رئال را تعقیب می‌کردند و دو نفری بر سر بازیکن صاحب توپ ‏می‌ریختند و مجبورش می‌کردند اشتباه کند. ژوزه مورینیو 10 دقیقه از بازی نگذشته بود که مجبور شده بود به کنار ‏خط بیاید و از بازیکنان بخواهد سرعت بازی را کاهش دهند.‏

کلوپ از ماینس به دورتموند آمد؛ از تیمی که در لیگ 338 بار برایشان بازی کرد و سپس به عنوان مربی برای اولین ‏به دسته برتر آوردشان. او از دورتموند هم توانسته تیمی پیروز بسازد.‏
یکی از اولین کارهای او پس از ورود به وست‌فالن سامان‌دهی به خط دفاعی تیم بود که باعث شده بود آنها در سال ‏گذشته در بوندس‌لیگا سیزدهم شوند. روبرت کوواچ و کریستین وورنز، دو بازیکن کهنه‌کار از این تیم جدا شدند. آنها ‏روی هم 69 سال داشتند. نون سوبوتیچ، نوجوان ماینس و متس هوملس، دیگر بازیکن جوان به دورتموند آمدند.‏
اعتقاد کلوپ به جوانان باعث شد لوکاژ پیشچک، ماریو گوتزه، سون بندر، ایلکای گون‌دوغان و دیگران فرصت آن را ‏بیابند که بدرخشند و قدیمی‌ها را کنار بزنند.‏
بندر توانسته توپ‌ربای قدرتمندی در مقابل خط دفاعی باشد. منچستریونایتد و دیگر تیم‌ها او را می‌خواهند. گون‌دوغان ‏هم بازیکنی است نسبتا ناشناخته. گوتزه که تابستان به بایرن می‌رود، و مارکو روییس اغلب کنار هم کار می‌کنند تا به ‏مدافعان کناری تیم‌های مقابل فشار بیاورند. روبرت لواندوفسکی که چهار گل زد و 35 گل در 43 دیدار در این فصل ‏زده هم در حال حاضر جذاب‌ترین هدف برای تیم‌هایی است که دنبال مهاجم هستند. کلوپ پارسال در گفتگویی گفت: ‏‏«جاهایی هست که باید در آنها به روش خاصی فوتبال بازی کنید. نمی‌توانید از این راضی باشید که عقب بنشینید و ‏توپ را بی‌هدف به جلو بفرستید. دورتموند یکی از آن جاهاست. ما می‌خواهیم فوتبالی بازی کنیم که مردم به یادشان ‏بماند.»‏
او یک بار دیگر هم گفته بود: «بردن یک بازی با نمایشی ضعیف همیشه بهتر از باخت با بازی عالی نیست. چون ‏پیروزی حس کاذب و اشتباهی از موفقیت به انسان می‌دهد.» کلوپ در دورتموند مرتبا رو به جلو حرکت کرده است. ‏او تیم را از رده نازل سیزدهم در دو فصل بعد به رتبه‌های ششم و پنجم رساند. سپس در سال‌های 2011 و 2012 دو ‏قهرمانی به دست آورد. آنها در دومین فصل قهرمانی به رکورد بی‌سابقه 28 بازی بدون شکست رسید.‏

کلوپ 45 سال دارد. یعنی تنها کمی بیشتر از سن بازنشستگی بازیکنان. روش او این بوده که همیشه دوست بازیکنانش ‏باشد نه این که چهره پدرانه داشته باشد. او کاریزماتیک است، شوخ‌طبع و البته پیش بازیکنان قرار می‌گیرد. تعجبی ‏ندارد که دورتموند چنین روحیه‌ فوق‌العاده‌ای داشته باشد.‏
کلوپ که اهل اشتوتگارت است تمام دوران بازی را در ماینس گذراند؛ تیمی نه‌چندان به‌یادماندنی از راین‌لند. او در ابتدا ‏مهاجم بود و سپس مدافع شد. ماینس همیشه در دسته‌های پایین‌تر فوتبال آلمان روزگار می‌گذراند. اما اوضاع از زمانی ‏عوض شد که کلوپ پس از بازنشستگی در سال 2001 مربی تیم شد. او پس از این که تیم را چند بار به آستانه صعود ‏رساند آنها را در سال 2004 برای اولین بار به بوندس‌لیگا 1 آورد و سه فصل نگاهشان داشت.‏
ماینس در فصل 07-2006 سقوط کرد و کلوپ پس از آن که نتوانست آنها را در فصل بعد به دسته برتر بازگرداند ‏استعفا داد. اما او در آن زمان بیش از همه به دلیل این معروف بود که کارشناس شبکه ‏ZDF‏ بود و تحلیل‌های ‏حرفه‌ای‌اش از بوندس‌لیگا بسیاری را طرفدارش ساخت. جالب آن که او زمانی از ماینس جدا شد که سه باشگاه بزرگ ‏آلمان، یعنی بروسیا، بایرن و هامبورگ به دنبال مربی جدید می‌گشتند.‏
بایرن یورگن کلینزمن را برگزید که نامی مشهور بود و ستاره‌ای بود در حد باشگاه اف‌سی هالیوود. می‌گویند ‏هامبورگ هم به این دلیل مارتین یول را برگزید که در هنگام مصاحبه برخلاف کلوپ کت و شلوار به تن داشت! کلوپ ‏گفت: «اگر مدیر بانک بودم با این تیپی که می‌زنم کسی به من اعتماد نمی‌کرد. اما من که مدیر بانک نیستم و در ‏فوتبال کار می‌کنم.»‏

پس تنها دورتموند ماند. تیمی که پس از فتح لیگ قهرمانان در سال 1997 دورانی کابوس‌وار گذرانده بود. آنها بسیار ‏خرج کرده بودند تا در سطح بالا بمانند و در آستانه ورشکستگی بودند. وقتی کلوپ اولین حقوقش را از باشگاه گرفت ‏فکر کرد مسئول پرداخت اشتباه کرده چون مبلغی که گرفته بود کمتر از دستمزدش در ماینس بود! اما آن دوران دیگر ‏گذشته. کسی چه کار دارد کلوپ ژولیده و آشفته است. او روزگار خوب را به باشگاهی مشهور برگردانده.‏
از او پرسیدند آیا تغییر قدرتی در فوتبال اروپا صورت گرفته و او پاسخ داد: «به نظرم بهشت فوتبال در عمل ‏بوندس‌لیگای آلمان است. ما رقابتی‌ترین و جذاب‌ترین لیگ اروپا را داریم.» چه کسی توان مخالفت با او را دارد؟

Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

گزارش: همه مقصدهای احتمالی یورگن کلوپ

با قطعي شدن جدايي يورگن کلوپ از بروسيا دورتموند، اکنون اين سوال مطرح است که او فصل آينده ‏روي نيمکت چه تيمي خواهد نشست.‏

به گزارش "ورزش سه"، کلوپ اعلام کرد قصد ندارد مانند گواردیولا یک فصل استراحت کند تا از همین ‏امشب احتمالا مشتریان احتمالی برای خرید او دست به کار شوند؛ اما مقصد احتمالی این مربی موفق و ‏دوست داشتنی چه باشگاهی خواهد بود. هنوز تا پایان فصل زمان زیادی باقی مانده و ممکن است تا آن ‏زمان اتفاقاتی رخ دهد که همه معادلات را به هم بزند اما در حال حاضر، این 5 باشگاه به عنوان گزینه ‏های اصلی کلوپ مطرح هستند:‏

منچسترسیتی
سیتی یکی از باشگاه هایی است که بیشترین شانس را برای به خدمت گرفتن کلوپ دارد؛ به ویژه اینکه به ‏نظر می رسد وقت تغییر روی نیمکت این باشگاه رسیده باشد. پیگرینی بعد از اینکه در اولین فصل ‏حضورش در اتحاد، سیتی را قهرمان لیگ برتر کرد، در این فصل نتایج چندان درخشانی نگرفته و حتی ‏ممکن است سهمیه حضور در لیگ قهرمانان اروپا را نیز از دست بدهد.‏
پیش از این گفته می شد که مدیران این باشگاه به دنبال به خدمت گرفتن پپ گواردیولا هستند اما بعید است ‏مربی اسپانیایی در حال حاضر تصمیم به ترک آلیانس آرنا بگیرد. در چنین شرایطی، کلوپ شانس زیادی ‏برای نشستن روی نیمکت سیتی خواهد داشت. این فرصتی برای او فراهم خواهد کرد تا در یک باشگاه با ‏منابع مالی قابل توجه، به اهدافی که در دورتموند نمی توانست به آن برسد، دست پیدا کند.‏

آرسنال
هرچند نتایج ماه های اخیر توپچی ها، فشارها روی آرسن ونگر را کاهش داده اما همچنان بحث پیدا کردن ‏جانشینی برای مربی باتجربه فرانسوی در اطراف امیریتس شنیده می شود.‏
آرسنال از ابتدای سال 2015 فوق العاده کار کرده و علاوه بر رسیدن به نیمه نهایی جام حذفی، در لیگ ‏برتر هم در قامت یک مدعی قهرمانی ظاهر شده است. همه اینها باعث شده تا کمپین "ونگر برو بیرون" ‏که در اوایل فصل بارها اعتراض شان را به این مربی نشان داده بودند، در ماه های اخیر کمتر دیده شوند.‏
با این وجود، پیدا کردن جانشینی برای زمانی که ونگر تصمیم به جدایی از آرسنال بگیرد، به یکی از ‏دغدغه های مدیران باشگاه تبدیل شده و در این بین، نام کلوپ بیش از هر مربی ای در اطراف این باشگاه ‏شنیده می شود. هرچند با توجه به مشتریانی که در صف به خدمت گرفتن این مربی آلمانی هستند، آرسنالی ‏ها باید خیلی زود تصمیم بگیرند.‏

پاری سن ژرمن
حضور در پارک دو پرنس هم یکی از گزینه های جدی کلوپ می تواند باشد؛ هرچند این به نتایجی که تیم ‏بلان در یک ماه آینده می گیرد، بستگی زیادی دارد. سرمربی پاریسی ها تا همین چند هفته قبل خطر ‏اخراج را به شدت احساس می کرد و گفته می شد اگر آنها نمی توانستند در لیگ قهرمانان از سد چلسی ‏عبور کنند، درهای خروجی پارک دو پرنس به بلان نشان داده می شد اما آنها در دیداری دراماتیک در ‏استمفوردبریج، آبی ها را حذف کردند و راهی مرحله بعد شدند.‏
پی اس جی در لوشامپیونا هم شانس زیادی برای قهرمانی دارد و به همین دلیل، فعلا بحث اخراج بلان ‏منتفی شده اما اگر آنها درلیگ قهرمانان در مرحله یک چهارم نهایی حذف شوند و در لیگ 1 هم نتوانند از ‏قهرمانی شان دفاع کنند، ممکن است مدیران قطری باشگاه از فرصت به خدمت گرفتن کلوپ به سادگی ‏نگذرند. ‏

ناپولی
بعد از دو فصل حضور در سن پائولو، به نظر می رسد روزهای حضور رافا بنیتس در ناپولی به شماره ‏افتاده است. در حالی که تنها یک ماه به پایان فصل باقی مانده، مدیران باشگاه تصمیم به تمدید قرارداد او ‏نگرفته اند و این می تواند راه را برای بازگشت او به لیگ برتر، جایی که گفته می شود وستهام و ‏منچسترسیتی منتظر به خدمت گرفتن او هستند، باز کند.‏
البته رفتن به ناپولی برای کلوپ یک پیشرفت محسوب نمی شود. ناپلی ها هم از نظر شرایط مالی در ‏اندازه های دورتموند و شاید پایین تر باشند و البته حضور در سری ‏A‏ هم شاید چندان وسوسه انگیز نباشد ‏اما حضور در سن پائولو، با طرفداران متعصبی که ناپولی دارد، می تواند چالش جذابی برای کلوپ ‏محسوب شود.‏

رئال مادرید

این شاید غیرمحتمل ترین گزینه باشد اما نباید آن را به کلی کنار گذاشت. آنچلوتی با فتح لا دسیما به ‏محبوبیت زیادی در سانتیاگو برنابئو رسیده اما فراموش نکنیم که رئالی ها مربیانی مانند یوپ هاینکس، ‏ویسنته دل بوسکه و کاپلو را بعد از فتح جام اخراج کردند.‏
مدیران رئال همواره به دنبال کسب جام های بیشتر هستند و اگر رئال این فصل را بدون قهرمانی به پایان ‏برساند، ممکن است در تابستان اتفاقاتی روی نیمکت این تیم رخ بدهد. ‏

قدیمی 05-23-2015, 10:15 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

پیام خداحافظی کلوپ برای هواداران دورتموند
کلوپ:از ثانیه ثانیه بودن در دورتموند لذت بردم

یورگن کلوپ، سرمربی بروسیا دورتموند، با انتشار پیامی، از هواداران این تیم خداحافظی کرد.

به گزارش "ورزش سه"، کلوپ که چند هفته قبل اعلام کرده بود در پایان فصل از دورتموند جدا خواهد شد، امروز برای آخرین بار در وستفالن روی نیمکت این تیم نشست. او اکنون تنها یک بازی دیگر در فینال جام حذفی، هدایت زردها را برعهده خواهد داشت. او که اعلام کرده بود دوست ندارد برایش در دیدار امروز مراسم خداحافظی ترتیب بدهند، ترجیح داد با انتشار یک پیام ویدیویی با هواداران دورتموند خداحافظی کند.

در این پیام آمده است:" نمی‌خواستم با شما زنده و مستقیم صحبت کنم چونکه فکر کردم آدم بهتر است در زندگی از اشتباهاتش درس بگیرد. نمی‌خواستم مثل چند سال قبل در ماینس بشود که وقتی صحبت می‌کردم، صدای بلند گریه از روی سکوها امکان فهمیدن آنچه می‌خواستم بگویم را سخت کرده بود. با این وجود برایم مهم بود که حتما فرصتی به دست آوردم تا با شما صحبت کنم. زندگی مشترک هفت ساله من با شما هفته آینده به پایان می‌رسد اما امروز برای آخرین بار در سیگنال ایدونا پارک هستیم؛ جایی که وطن من شده بود و بسیار به آن علاقه دارم؛ یک ورزشگاه بی‌نظیر و فوق‌العاده، که رویایی بودنش فقط به دلیل ساختمان زیبای آن نیست، بلکه وجود گرم شما آن را زیبا می‌کند. من از ثانیه ثانیه بودن در اینجا لذت بردم؛ البته نه فقط در اینجا بلکه هرجا که شما حضور داشتید. به این خاطر می‌خواهم از صمیم قلبم از شما تشکر کنم. من تصمیم خودم و کادر همراهم در سال 2008 برای آمدن به اینجا را یک خوش‌شانسی بزرگ می‌دانم. اگر روزگاری کسی بخواهد در فوتبال از یک وضعیت برد-برد صحبت کند، می‌تواند این تصمیم ما را مثال بزند.

ما زمانی طولانی از عمرمان را با هم سپری کردیم. مدتی طولانی با هم بودن یعنی یک تاریخ را در کنار هم تجربه ساختن؛ لحظه‌ها را در کنار هم زندگی کردن، همه اینها در خاطرات می‌ماند؛ خاطرات مثبتی که من یک چمدان پر از آنها دارم و با خودم هر جا بروم خواهم برد. آرزو می‌کنم که شما هم چنین احساسی داشته باشید. لحظه تشکر که می‌رسد، نباید فراموش کرد که از هانس یواخیم واتسکه و میشاییل زورک هم تشکر کنم و از تک تک افرادی که در بروسیا دورتموند کار می‌کنند. شما می‌توانید افتخار کنید که افرادی این چنین برای باشگاه شما کار می‌کنند و زحمت می‌کشند. تک تک این افراد در کنار شغلشان، یک هوادار واقعی دورتموند نیز هستند. ممکن است در مواردی کار خود را درست انجام نداده باشند، اما قلبشان برای این تیم می‌تپد و اینها در حیطه خودشان افراد بسیار خاصی هستند.

برای من کار در کنارشان بسیار لذتبخش بود. علاوه بر آن من بسیار بسیار احساس غرور می‌کنم که برای این باشگاه و برای شما کار کردم. حالا این لحظه‌ها تمام شده. حالا می‌خواهم در این لحظه خداحافظی یک نصیحتی را از من به یادگار داشته باشید: هیچگاه مقایسه نکنید. چرا که مقایسه باعث می‌شود خاطرات بزرگی برایتان بی‌اهمیت جلوه کند و در مسیر آینده‌تان هم مانع ایجاد می‌کند. من با اطمینان کامل به شما می‌گویم که این باشگاه یک آینده بسیار عالی را در پیش رو دارد. پایه این تیم پر از انگیزه است؛ شما پر از انگیزه هستید؛ همکاران در باشگاه پر از انگیزه هستند. یک مربی خوب می‌آید و همه چیز درست خواهد شد. البته ما هنوز هم اینجا کار داریم. هفته آینده فینال جام حذفی است. خیلی دلم می‌خواهد یکشنبه دوباره همدیگر را ببینیم و در کنار هم جشن بگیریم و این روزهای زیبا و بی‌نظیر را با یک خاطره خیلی خوب به پایان ببریم. من فکر میکنم لیاقت این پایان خوش را هم داریم. باز هم می‌گویم در کنار شما به من خیلی خوش گذشت. برای همه چیز ممنونم. به امید دیدار دوباره.

ارادتمند شما
یورگن کلوپ

قدیمی 06-02-2015, 10:53 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

اسباب کشی وایدن فلر از وست فالن (عکس)

بعد از بازگشت دورتموند از برلین رومان وایدن‌فلر وسایلش را از این باشگاه جمع کرد.

به گزارش "ورزش سه"، دورتموند و ولفسبورگ شنبه شب دیدار فینال جام حذفی آلمان را در المپیا اشتادیون شهر برلین برگزار کردند. بعد از بازگشت از برلین، امروز رومان وایدن‌فلر درحالی مشاهده شد که بین رختکن و ماشینش در تردد بود و وسایلش را از باشگاه خارج و در صندوق عقب ماشینش می‌گذاشت. او با انتشار این عکس در صفحه فیسبوکش نوشت:" هفته آینده باید به تیم ملی بپیوندم و دستکش‌هایم را لازم دارم. چمدان‌ها هم یکی مال من و یکی مال همسرم است."
اما به گزارش "بیلد" قصه وایدن‌فلر با دورتموند به آخر رسیده و راه این دو با پایان فصل جاری از هم جدا شده است.

او سیزده سال عضو این تیم بود و در 339 بازی درون چارچوب دروازه این تیم ایستاد. اما اواخر فصل جاری به دلیل عملکرد نه چندان خوبش (به ویژه در دور رفت) تبدیل به یک بازیکن نیمکت‌نشین شده بود. او دیگر جایگاهش را به عنوان شماره یک دورتموند از دست داده است، از سویی دیگر توماس توخل که بعد از کناره‌گیری کلوپ سکان هدایت زردپوشان وست‌فالن را در دست گرفته هم او را نمی‌خواهد. این در حالی است که این بازیکن 34 ساله مایل است به فوتبالش ادامه دهد و با نیمکت‌نشینی هم میانه‌ای ندارد.
گفته می‌شود به احتمال زیاد وایدن‌فلر راهی تیم‌های خارج از آلمان خواهد شد. توماس توخل قصد دارد رومان بورکی از فرایبورگ را برای جانشینی وی به دورتموند بیاورد.

این کاربر برای پست مفید ازFarzan تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 06-16-2015, 09:53 PM
Farzan
مدير انجمن
Farzan آواتار ها

حالت من:
Khoonsard

بررسی فصل؛ بروسیا دورتموند

شاگردان کلوپ پس از گذراندن فصلی پر از فراز و نشیب در پایان به جایگاه هفتم بوندس لیگا رسیدند.

بدون شک غیرمنتظره ترین خبر فصل برای هواداران بروسیا دورتموند و فوتبال دوستان، خبر خروج یورگن کلوپ در پایان فصل بود. او به خاطر نتایج ضعیف نیم فصل اول و سپری کردن روزهای سیاه در وستفالن به این نتیجه رسید و ترک را اقدامی مناسب برای همه دانست. تنها امید کلوپو کسب جام حذفی آلمان بود که پس از حذف بایرن قدرتمند در ضربات پنالتی، در مصاف با وولفسبورگ آماده بازی را واگذار کرد تا مرد دوست داشتنی وستفالن بدون جام با زرد و مشکی ها خداحافظی کند. در مجموع دورتموند در این فصل دو نمایش کاملا متفاوت در دو نیم فصل کاملا متفاوت از خود نشان داد. نمایشی که در پایان برای آنها سهمیه لیگ اروپا را به ارمغان آورد.

آمار فصل بوندس لیگا

بهترین های فصل

خط حمله فعال- فقط بایرن با 588 شوت به چارچوب، بیشتر از دورتموند با 568 شوت، عملکردی بهتر داشته است.

تکل های موفق- فقط نمایش مدافعان آگزبورگی از دورتموند با 53 درصد موفقیت، بهتر بوده است.

دورتموند از اشتباهات حریف بیشتر از هر تیم دیگری استفاده کرده است. (9 گل)

بدترین های فصل

ضربات آزاد ضعیف- دورتموند در طول فصل حتی موفق به زدن یک گل از روی ضربه آزاد مستقیم نشد.

آسیب پذیری در ضربات کرنر- فقط ماینتس (با 7 گل خورده) بیشتر از دورتموند (با 6 گل خورده) از روی ضربات کرنر گل دریافت کرده است.

جایگاه دورتموند در جدول رده بندی در طول فصل

بهترین بازیکن فصل (پیر امریک اوبامیانگ)

گل های این بازیکن، جان تازه ای بر پیکره بی جان دورتموند می داد. او در بوندس لیگا 16 گل به ثمر رساند و موفق شد بخشی از نمایش ضعیف مهاجمین دورتموند را پوشش دهد. مهاجم سرعتی گابنی نقشی غیرقابل انکار در حرکات هجومی دورتموند داشت و با خوشحالی های منحصر به فرد بتمن و اسپایدرمن خود، هواداران را به هیجان وا می داشت.

نتایج فصل، آمار و عملکرد دورتموندی ها مقابل دروازه حریفان

گلزنان مختلف: 12 بازیکن
بازی های بدون برد پیاپی: 1 بازی
تفاضل: +5
کلین شیت: 10 بازی

بهترین توییت فصل

برنده فصل سباستین کئل

کاپیتان کهنه کار آلمانی بار دیگر تاثیر خود را به همگان نشان داد. اتفاقی نیست که بازوبند کاپیتانی بار دیگر به او رسید. او همیشه با انرژی خاصی بازی می کرد و روحیه ای جنگنده را به تیم تزریق می کرد. در این فصل که دورتموند اوضاع خوبی را پشت سر نگذاشت، نقش او به عنوان یک بازیکن قدیمی به خوبی مشخص شد و در پایان با فوتبال خداحافظی کرد.

نقل قول فصل

"چیزی که اکنون اهمیت دارد باشگاه است. آن چیزی است که از همه ما فراتر است."
یورگن کلوپ پس از اعلام جدایی از دورتموند

بهترین بازی فصل

بروسیا دورتموند 3 – 0 شالکه
پیروزی در دربی روهر برای هواداران دوتیم همواره نتیجه ای لذت بخش بوده است، به ویژه در این فصل که آن ها نتایج ضعیف زیادی را از بازیکنانشان شاهد بودند. این نتیجه 3-0 بار دیگر برای هواداران، آتش بازی های همیشگی تیم کلوپ را دربر داشت که بدون شک یکی از بهترین لحظات فصل جاری برای زنبور ها بوده است.

برنامه دورتموند برای آغاز فصل 2015/16

پایان ژوئن: اولین جلسه تمرینی

4 جولای: روز هواداران در سیگنال ایدونا پارک

5 تا 11 جولای: کمپ تمرینی در ژاپن، سنگاپور و مالزی

19 تا 26 جولای: کمپ تمرینی در سوییس و بازی دوستانه با یوونتوس در 25 جولای

پاسخ

برچسب ها
دورتموند پرتماشاگر

کاربران تگ شده

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش