انجمن های هواداران پرسپولیس
بازگشت   انجمن های هواداران پرسپولیس > فوتبال خارجی > آرشيو بخش فوتبال خارجي > فصل 2011 - 2010
اطلاع رسانی

آخرين ارسالهاي انجمن
موضوع بسته شد

ابزارهای موضوع نحوه نمایش

قدیمی 01-16-2011, 09:05 PM
Rainyboy
سرپرست تيم
Rainyboy آواتار ها

تشکر شده 4,160 بار در 1,883 نوشته
Rainyboy is on a distinguished road
پیش فرض تكرار حماسه ملبورن؟!

آيا مصاف تاريخي ايران و استراليا در دوحه تكرار مي‌شود؟

تكرار حماسه ملبورن، 14 سال بعد

با نزديك شدن به دور آخر مرحله مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا گمانه زني‌ها در مورد تقابل تيم‌هاي حاضر در مرحله يك چهارم نهايي به اوج رسيده است. در اين ميان البته حدس و گمان‌ها در مورد تيم‌هاي اول و دوم گروه‌هاي D و C كه در مرحله بعد به صورت ضربدري رودروي يكديگر مي‌ايستند بيشتر در كانون توجه قرار گرفته.

در گروهC بازي‌ها استراليا با چهار امتياز و با تفاضل گل بهتر در صدر ايستاده و كره جنوبي هم در تيررس اين تيم ديده مي‌شود. بحرين هم با سه امتيازي كه مقابل هند كسب كرد همچنان از شانس صعود به مرحله بعد برخوردار است. پيش بيني‌ها اگر درست از آب دربيايد كره جنوبي پس از پيروزي پرگل برابر هند به عنوان صدرنشين اين گروه راهي مرحله بعد مي‌شود و استراليا هم مي‌تواند با يك تساوي مقابل بحرين از اين گروه صعود كند.

در گروه D نبرد اصلي براي صدرنشيني بين ايران و عراق است. اگر تيم ملي ايران تحت هر شرايطي به عنوان تيم اول صعود كند احتمال اينكه با استراليا روبه‌رو شود كم نيست.

دو تيم آخرين بار حدود 14 سال پيش به مصاف هم رفتند كه تيم ملي ايران در يك بازي دراماتيك با گل خداداد عزيزي راهي جام‌جهاني 98 فرانسه شد. تقابل احتمالي ايران و استراليا در جام ملت‌هاي آسيا اگر چه براي عموم فوتبال‌دوستان ايراني با مرور خاطرات خوش سال 1997 همراه است اما تعدادي از بازيكنان بازمانده از نسل قديمي تيم ملي استراليا با حس انتقام‌جويانه‌اي از اين بازي استقبال مي‌كنند.

هري كيول يكي از معدود بازيكنان باقيمانده از تيم سال 97 استراليا اعتراف مي‌كند كه آن بازي تاريخي را فراموش نكرده است: «بازي مقابل تيم‌هاي بزرگ آسيا مثل ايران برايم لذت‌بخش است و دوست دارم يك بار ديگر مقابل اين تيم بازي كنم. مسابقه دادن با تيم‌هايي مثل ايران، ژاپن و كره كه از بزرگان فوتبال آسيا هستند، براي هر تيم و هر بازيكني لذت‌بخش است. هيچ وقت بازي مقابل ايران در سال 97 را فراموش نمي‌كنم. در آن بازي ايران با پشت سر گذاشتن استراليا به جام‌جهاني فرانسه رفت. بازي كردن با ايران بستگي به نتيجه بازي ما با بحرين دارد.»

تيم كاهيل كاپيتان فعلي تيم ملي استراليا هم يكي از بازيكناني محسوب مي‌شود كه تجربه باخت تراژيك مقابل ايران را در كارنامه دارد. ستاره تيم اورتون انگليس نتيجه آخرين بازي اين تيم مقابل بحرين را از اين نظر با اهميت مي‌داند كه مشخص مي‌شود استراليا و ايران پس از حدود 14 سال يك بار ديگر رودرروي يكديگر مي‌ايستند يا خير؟ در اين ميان اوسيك سرمربي استراليا تفاوتي بين حريف اين تيم در مرحله حذفي قائل نيست.

اين در حاليست كه به گواه اغلب خبرنگاران ايراني حاضر در دوبي بازيكنان و مربيان تيم ملي هم بيشتر تمايل دارند تيمي غير از كره جنوبي را در مرحله بعد ملاقات كنند.

ترجيح دادن استراليا به تيم تند و تيز كره جنوبي البته منطقي به نظر مي‌رسد. كره جنوبي مقابل استراليا نشان داد به لحاظ كار گروهي و بهره گيري از بازيكنان خلاق به مراتب تيم بهتري به حساب مي‌ايد. پس از اين بازي حتي بسياري از كارشناسان حاضر در دوحه از كره جنوبي به عنوان يكي از دو تيم صعود كننده به فينال بازي‌ها نام مي‌برند و اين تيم از هر نظر حريف خطرناك تري به نظر مي‌رسد. جالب اينكه بازيكنان كره‌اي هم كه سابقه ذهني خوبي از رويارويي با تيم ملي ايران ندارند اغلب ترجيح مي‌دهند با حريف ديگري روبه‌رو شوند. پارك جي سونگ كه چند روز پيش صراحتا از تقابل با ايران درمرحله بعد اظهارنگراني كرده بود در آستانه مرحله يك چهارم نهايي از احتمال رويارويي دو تيم و رقم خوردن يك بازي هيجان انگيز خبر مي‌دهد. يونگ لي، بازيكن سه گله كره جنوبي هم مثل بسياري از بازيكنان اين تيم از اظهارنظر در مورد احتمال تقابل دو تيم ايران و كره جنوبي در مرحله بعد امتناع مي‌كند.

در اين ميان ناصر محمد خاني، مهاجم سال‌هاي دور تيم ملي كه در كشور قطر زندگي مي‌كند آمادگي ذهني بازيكنان ايراني براي مقابله با تيم كره جنوبي و شكست خانگي اين تيم مقابل تيم ملي ايران را به عنوان دلايل محكمي معرفي مي‌كند كه بازي مقابل كره جنوبي را راحت تر مي‌كند:« شخصا ترجيح مي‌دهم در مرحله بعد به جاي استراليا با كره جنوبي بازي كنيم. استراليا با استفاده از بازيكنان فيزيكي و بلند قامتي كه اكثر آنها سابقه بازي در فوتبال انگليس را دارند تيم گردن كلفتي محسوب مي‌شود. شايد اگر با كره جنوبي بازي كنيم كار راحت‌تري داشته باشيم چرا كه چند ماه پيش هم اين تيم را در كشورش شكست داديم.»

تمام اين حرف و حديث‌ها البته در حد گمانه زني است. چه بسا اگر در آخرين روز بازي‌هاي گروه C بحرين برخلاف انتظار استراليا را شكست بدهد به عنوان تيم دوم به مرحله بعد صعود مي‌كند و احتمال رويارويي تيم ملي ايران و بحرين كم نيست. صرف نظر از گمانه زني‌ها در مورد تيم‌هاي اول و دوم گروه‌هاي d و c مروركيفيت اين تيم‌ها نشان مي‌دهد بهترين بازي مرحله يك چهارم نهايي از دل همين دو گروه معرفي مي‌شود.

به نظر مي‌رسد عموم طرفدران فوتبال اقبال كمتري به تقابل تيم‌هايي مثل ازبكستان با اردن يا ژاپن با قطر نشان مي‌دهند.

ايران – كره جنوبي، ايران – استراليا يا ايران – بحرين هيجان مرحله يك چهارم نهايي جام ملت‌هاي آسيا را به اوج مي‌رساند.

Rainyboy آنلاین نیست.  
تعداد 4 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 01-16-2011, 11:11 PM
tiraxturchi
مدیر باشگاه تراکتورسازی
tiraxturchi آواتار ها

نام حقیقی: شایان
تشکر شده 381 بار در 224 نوشته
بازیکن مورد علاقه: کرار - مسی
مربی مورد علاقه: گواردیولا
tiraxturchi is on a distinguished road
پیش فرض پاسخ : تكرار حماسه ملبورن؟!

ایشاا... که تکرار نشه. حماسه ی ملبورن واقعا یک حماسه بود. فوتباله ایران دائم درحاله پس رفت هست. اما برعکس ما, فوتبال همه ی تیمای آسیایی در حاله پیشرفت. با این دفاعی که ما داریم بنظر من مقابل استرالیا نمیتونیم نتیجه بگیریم. کاش ایران با کره بیفته. هر چی باشه ما شناخت بیشتری نسبت به کره داریم. تو خاکه خودشون شکستشون دادیم. ایشاا... که اینبار هم با کره میفتیم و شکستش هم میدیم.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
تیراختوروم
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

سن آذربایجانین سولماز گولوسن
اوتاسان / اوتوزاسان
اوره گلرده یئرین وار
اورمو گولوم
نئده ن سوسوز قالمیسان !!!

tiraxturchi آنلاین نیست.  
این کاربر برای پست مفید ازtiraxturchi تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 01-17-2011, 12:09 AM
Ali TiFo30
مدير بازنشسته
Ali TiFo30 آواتار ها

تشکر شده 20,312 بار در 6,139 نوشته
حالت من:
Bitafavot
Ali TiFo30 is on a distinguished road

اون بازی (8آذر)که یه بازی دراماتیک بود و اصلا قابل قیاس نیست شرایطش با الان.الان هم تیم بدی نداریم و به معنای واقعی تیم داریم تیمی یه دست که ایشالا یه حماسه مخصوص به این بازی بچه ها ایجاد می کنن .من به موفقیت تیم ملی در این دوره از بازی ها خوش بینم.
این کاربر برای پست مفید ازAli TiFo30 تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 01-17-2011, 12:16 AM
mitra*
كاپيتان
mitra* آواتار ها

نام حقیقی: میترا
تشکر شده 570 بار در 296 نوشته
بازیکن مورد علاقه: میثاق-کریم-فابرکاس-کاسیاس
مربی مورد علاقه: دایی-مورینیو-پروین-فرگوسن
حالت من:
Khoshhal
mitra* is on a distinguished road

خیلی بی روحیه هستن من که مطمئنم اگه دوباره بخوریم به استرالیا دوباره ما میبریم تیممونم خیلی خوبه هیچی کم نداره یکم اعتماد بنفسه که اونم مشکل خاصی نداره حله من مطمئنم حالا اگه اول نشیم دوم وسوم میشیم و با عرض معذرت من معتقدم با کره نخوریم که زیاد خوب نیست کره بازیکن سرشناس زیاد داره بازیکنای ما ایرانی هستن ایرانیا هم دهن بین یه وقت میزنه از اسم اونا میترسن تیم رو به شکست میندازن حالا ایشاا... هر شرایطی شد با هرتیمی برخورد کرد ببره

زندگی مثل پل قدیمیه

به این فکر نکن که اگه تنها بری دیرتر خراب میشه به این فکر کن که وقتی خراب شد یکی هست که دستتو بگیره
mitra* آنلاین نیست.  
این کاربر برای پست مفید ازmitra* تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 01-17-2011, 12:22 AM
Ali TiFo30
مدير بازنشسته
Ali TiFo30 آواتار ها

تشکر شده 20,312 بار در 6,139 نوشته
حالت من:
Bitafavot
Ali TiFo30 is on a distinguished road

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mitra* نمایش پست ها
خیلی بی روحیه هستن من که مطمئنم اگه دوباره بخوریم به استرالیا دوباره ما میبریم تیممونم خیلی خوبه هیچی کم نداره یکم اعتماد بنفسه که اونم مشکل خاصی نداره حله من مطمئنم حالا اگه اول نشیم دوم وسوم میشیم و با عرض معذرت من معتقدم با کره نخوریم که زیاد خوب نیست کره بازیکن سرشناس زیاد داره بازیکنای ما ایرانی هستن ایرانیا هم دهن بین یه وقت میزنه از اسم اونا میترسن تیم رو به شکست میندازن حالا ایشاا... هر شرایطی شد با هرتیمی برخورد کرد ببره

کاملا درست گفتین به کره نخوریم بهتره. ما همیشه با کره جنوبی مشکل داریم اما در این مرحله بهشون نخوریم بهتره هر چند تیمی که میخواد قهرمان بشه همه رو باید ببره از دم و از هیچ حریفی باکی نداشته باشه که این تیم ملی صددرصد همینجوریست و کره رو هم از پیش رو بر میداره
این کاربر برای پست مفید ازAli TiFo30 تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 01-17-2011, 12:47 AM
mitra*
كاپيتان
mitra* آواتار ها

نام حقیقی: میترا
تشکر شده 570 بار در 296 نوشته
بازیکن مورد علاقه: میثاق-کریم-فابرکاس-کاسیاس
مربی مورد علاقه: دایی-مورینیو-پروین-فرگوسن
حالت من:
Khoshhal
mitra* is on a distinguished road

نقل قول:
نوشته اصلی توسط علی تیفوسی نمایش پست ها
کاملا درست گفتین به کره نخوریم بهتره. ما همیشه با کره جنوبی مشکل داریم اما در این مرحله بهشون نخوریم بهتره هر چند تیمی که میخواد قهرمان بشه همه رو باید ببره از دم و از هیچ حریفی باکی نداشته باشه که این تیم ملی صددرصد همینجوریست و کره رو هم از پیش رو بر میداره

تیم بره بالا قهرمانیش جور میشه ایشاا...کره میخوره به یه تیم دیگه اونا میزنن حذفش میکنن ما قهرمان میشیم تیم دیگه هم خیالی نیست

زندگی مثل پل قدیمیه

به این فکر نکن که اگه تنها بری دیرتر خراب میشه به این فکر کن که وقتی خراب شد یکی هست که دستتو بگیره
mitra* آنلاین نیست.  
این کاربر برای پست مفید ازmitra* تشکر به عمل آورده است:
موضوع بسته شد

کاربران تگ شده

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش