انجمن های هواداران پرسپولیس
بازگشت   انجمن های هواداران پرسپولیس > فوتبال خارجی > آرشيو بخش فوتبال خارجي > فصل 2011 - 2010
اطلاع رسانی

آخرين ارسالهاي انجمن
پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش

قدیمی 06-22-2012, 11:36 AM
saman 57
پیشکسوت انجمن
saman 57 آواتار ها

نام حقیقی: saman-57
تشکر شده 6,480 بار در 3,135 نوشته
حالت من:
Mashghool
saman 57 is on a distinguished road
پیش فرض پاسخ : المپیک 2012 لندن

نمی‌دانم چرا حقوقی به من پرداخت نمی‌شود
عالمیان: حضور در تورهای جهانی باید با برنامه باشد
خبرگزاری فارس: پینگ‌پنگ باز المپیکی ایران گفت: حضورم در مسابقات باید با برنامه باشد و نمی‌توانم به هر رقابتی اعزام شوم.

نوشاد عالمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد وضعیتش گفت: شرایط مناسبی دارم و تمرینات را به خوبی انجام‌ می‌دهم، اما برخی اوقات زانویم درد می‌کند. چند وقت است که این مشکل را دارم، اما مسئله خاصی نیست. در حال حاضر هم با تیم پتروشیمی در ماهشهر برای مسابقات لیگ برتر تمرین می‌کنم.
وی در مورد لغو اردوی اتریش گفت: یک هفته به درد ما نمی‌خورد و از نظر غذایی و روحی و روانی هم خوب نبود. ترجیح دادم که در ایران بمانم و به تمریناتم ادامه دهم. احتمال دارد بعد از مسابقات جهانی مراکش راهی این اردو شویم، اما کیش هم گزینه دیگری برای برگزاری اردو است که باید بررسی شود.
نفر اول پینگ پنگ ایران در مورد پایین آمدن رنکینگش گفت: در کره‌جنوبی نتیجه خوبی نگرفتم و با شکستی که داشتم، رتبه‌ام را در جهان پایین آورد، اما در مسابقات مراکش امیدوارم بتوانم به جایگاه اصلی‌ام باز گردم. البته نیما برادرم نتایج خوبی گرفته است و تا حدودی ناکامی مرا جبران کرده است.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

من همون milad 23 هستم.
saman 57 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر برای پست مفید ازsaman 57 تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 06-22-2012, 11:37 AM
saman 57
پیشکسوت انجمن
saman 57 آواتار ها

حالت من:
Mashghool

برای قهرمانی در آسیا 6 ماه در اردو بودم
تفتیان: می‌خواهم به عنوان جوان‌ترین دونده ایرانی راهی المپیک شوم
خبرگزاری فارس: سریع‌ترین دونده جوان آسیا گفت: می‌خواهم با کسب سهمیه المپیک به عنوان جوان‌ترین دونده ایرانی در لندن حاضر باشم.

حسن تفتیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگرازی فارس، در مورد قهرمانی‌ در ماده 100 متر و سومی‌اش در 200 متر مسابقات دو و میدانی جوانان آسیا اظهار داشت: مسابقات سطح بالایی داشت و تمام ورزشکاران با آمادگی حضور پیدا کرده بودند. دوندگانی ژاپنی، چینی و عربستانی که با آنها رقابت کردم رکوردهایشان بهتر از من بود، اما در مسابقه ثابت کردم که بهتر از آنها هستم.
وی ادامه داد: برای قهرمان شدن در این مسابقات تلاش بسیار زیادی کردم و 6 ماه در اردوی شبانه روزی در تهران بودم. خوشحالم که تلاشم جواب داد و نایب قهرمانی دوره گذشته‌ام به قهرمانی تبدیل شد.
سریع‌ترین دونده جوان آسیا با اشاره به اینکه مهمترین هدفم مسابقات جهان است، گفت: 23 روز دیگر باید در مسابقات قهرمانی جهان در بارسلون اسپانیا شرکت کنم. قطعاً مسابقات جهانی سخت‌تر از آسیا است و باید تلاشم را مضاعف کنم. فاصله زیادی با قهرمانان جهان ندارم و هر روز باید رکوردم را بهبود ببخشم تا به نتیجه خوبی برسم. در رده نوجوانان در مسابقات جهانی شرکت کرده‌ام و همین تجربه به من کمک خواهد کرد.
جا ماندگان از المپیک تا 16 تیر فرصت دارند تا سهمیه را کسب کنند، تفتیان در این مورد گفت: مسابقات لیگ اواخر هفته برگزار می‌شود و در این رقابت‌ها شانس کسب سهمیه را دارم. رکوردم در حال حاضر 10.49 است، اما رکورد ورودی المپیک در 100 متر 10 ثاینه و 24 صدم ثاینه است و می‌خواهم با زدن این رکورد جوانترین دونده ایرانی در لندن باشم.
پانزدهمین مسابقات جوانان آسیا هفته گذشته در سریلانکا برگزار شد که حسن تفتیان در 100 متر اول شد و در 200 متر به مقام سوم دست یافت.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

من همون milad 23 هستم.

قدیمی 06-22-2012, 11:37 AM
saman 57
پیشکسوت انجمن
saman 57 آواتار ها

حالت من:
Mashghool

تکذیب اظهارات عباسی از سوی رئیس فدراسیون جهانی کانو
پرورنا: شخصا نامه را برای وزیر ورزش ایران ارسال کردم/عباسی به نامه ما پاسخ داد+فایل صوتی
خبرگزاری فارس: رئیس فدراسیون جهانی کانو گفت: جعلی بودن نامه‌ای که فدراسیون جهانی قایقرانی به وزیر ورزش ایران ارسال کرده، صحت ندارد و وزیر ورزش ایران نیز به آن پاسخ داده است!

خوزه پرورنا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص اظهارات امروز محمد عباسی وزیر ورزش ایران که نامه فدراسیون جهانی را دیگران نوشته اند و از سوی فدراسیون جهانی به ایران ارسال کرده اند، اظهار داشت: چنینی مسئله‌‌ای صحت ندارد و من خودم این نامه را خطاب به وزیر ورزش ایران ارسال کردم.
وی در مورد احتمال تماس دنیامالی در این خصوص افزود: دنیا مالی تماسی با من نداشته است و این مسئله که او از طرف ما اقدام به ارسال این نامه کرده، درست نیست. نامه از سوی فدراسیون بین‌المللی برای ایران ارسال شده تا دلایل برکناری دنیا مالی ارا جویا شویم.
رئیس فدراسیون جهانی کانو خاطرنشان کرد: این نامه خاصی نیست و ما فقط برای توضیح خواستن برای دلایل برکناری رئیس قبلی فدراسیون قایقرانی ایران و روی کار آمدن رئیس جدید آن را ارسال کرده‌ایم. چنین نامه‌هایی بسیار متدوال هستند و برای تمام کشورهایی که شرایط مشابهی داشته باشند، ارسال می‌شود.
پرورنا در پاسخ به اینکه آیا پاسخ مسئولان ایران به دستتان رسیده‌ است، گفت: بله، یک فکس از سوی وزیر ورزش ایران دریافت کردم که البته هیچ دلیلی در آن اشاره نشده بود. این نامه بسیار کلی بود و تنها نوشته شده بود که رئیس سابق برکنار شده و رئیس و دبیران جدید با این مشخصات در فدراسیون قایقرانی انتخاب شده‌اند.
وی افزود: نوشته شده بود که سازمان جدیدی روی کار آمده و دلایل برکناری دنیا مالی را توضیح خواهیم داد، اما دلیل خاصی در این نامه مطرح نشده بود.
رئیس فدراسیون جهانی کانو تصریح کرد: این پاسخ را فعلا پذیرفته‌ایم، اما این تنها به تصمیم من بستگی ندارد، بلکه تمام فدراسیون‌های جهانی قایقرانی نامه‌های مشابهی به ایران ارسال کرده‌اند و منتظر پاسخ کمیته ملی المپیک ایران هستند.
وی در خصوص بحث تعلیق قایقرانی ایران گفت: باید در این خصوص تصمیم‌گیری کنیم و در حال حاضر هیچ اقدامی انجام نمی‌دهیم.
پرورنا خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایران را تعلیق نمی‌کنیم، اما نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی رخ دهد. مطمئنا جلسه‌ای به منظور تصمیم‌گیری در این خصوص برگزار می‌کنیم، اما هنوز تاریخی برای این جلسه تعیین نکرده‌ایم.
خوزه پرورنا اظهار داشت: فدراسیون قایقرانی ایران در حال حاضر هیچ مشکلی برای شرکت در رقابت‌ها ندارد. از نظر ما فعلا مشکلی نیست اما IOC تصمیم نهایی را در خصوص تعلیق ایران می‌گیرد و من از این تصمیم برای آینده فدراسیون قایقرانی ایران اطلاعی ندارم.

من همون milad 23 هستم.

قدیمی 07-14-2012, 08:47 PM
RED STORM
مدير بازنشسته
RED STORM آواتار ها

تشکر شده 15,590 بار در 5,320 نوشته
بازیکن مورد علاقه: Philipp lahm / Bastian schweinsteiger / Manuel neuer / Thomas muller
مربی مورد علاقه: Yup / Pep
حالت من:
Pakar
RED STORM is on a distinguished road

برنامه رقابتهای وزنه‌برداری المپیک لندن

برنامه و زمان دقیق رقابت 6 وزنه بردارکشورمان در المپیک 2012 لندن است:

رقابت‌های گروه A دسته 85 کیلوگرم

جمعه 13 مرداد، ساعت 30/22 به وقت تهران
در این دسته کیانوش رستمی و سهراب مرادی روی تخته می روند.

رقابت‌های گروه A دسته 94 کیلوگرم

شنبه 14 مرداد، ساعت 22/30 به وقت تهران
در این دسته سعید محمدپور روی تخته می رود.

رقابت‌های گروه A دسته 105 کیلوگرم

دوشنبه 16 مرداد، ساعت 22/30 به وقت تهران
در این دسته نواب نصیرشلال روی تخته می رود.

رقابت‌های گروه A دسته 105+ کیلوگرم

سه شنبه 17 مرداد، ساعت 22/30 به وقت تهران
در این دسته بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی روی تخته می روند.

RED STORM آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 3 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 07-15-2012, 01:11 AM
♥perspolis♥
ریش سفید انجمن
♥perspolis♥ آواتار ها

نام حقیقی: سینا
تشکر شده 25,065 بار در 10,452 نوشته
بازیکن مورد علاقه: روبرتو کارلوس
مربی مورد علاقه: علی دایی
♥perspolis♥ is an unknown quantity at this point

به گزارش «تابناک»، دهكده بازي‌هاي المپيك لندن كه قرار است پذيراي 16 هزار ورزشكار از 200 كشور جهان باشد از امروز به طور رسمي بازگشايي مي‌شود. دهكده بازي‌ها بيش از 2817 آپارتمان را در دل خود جاي داده و ورزشكاران رشته‌هاي مختلف مي‌توانند رفته رفته در اين آپارتمانها مستقر شوند. 2817 دستگاه آپارتماني كه مخصوص بازي‌هاي المپيك در لندن ساخته شده‌اند از يك خوابه تا پنج خوابه متغير هستند. كنسرسيومي متشكل از يك شركت بريتانيايي و يك شركت قطري دهكده المپيك را به قيمت 557 ميليون پوند خريده‌اند و قرار است پس از المپيك، دهكده بازي‌ها پس از اضافه كردن 2 هزار واحد ديگر، به يك مجتمع مسكوني تبديل و به متقاضيان عرضه شود. بعد از بازگشايي دهكده بازي‌ها حالا حمل و روشن كردن مشعل المپيك به دغدغه تازه انگليسي‌ها تبديل شده.

طي چند روز گذشته رسانه‌هاي انگليسي از ديويد بكام به عنوان يكي از گزينه‌هاي اصلي براي روشن كردن مشعل المپيك در مراسم افتتاحيه بازي‌ها نام مي‌بردند اما كاپيتان سابق تيم ملي فوتبال انگليس كه نقش پررنگي در كسب ميزباني اين بازي‌ها داشت، پس از آخرين تمرين لس آنجلس گلكسي در دايره خبرنگاران حاضر شد و اين خبر را تكذيب كرد. بكام به واسطه كنار گذاشته شدن از تيم المپيك انگليس دلخور شده و حالا با نپذيرفتن مسئوليت روشن كردن مشعل المپيك مي‌خواهد نارضايتي‌اش را علني كند.

بكام معتقد است افتخار روشن كردن مشعل المپيك لندن بايد نصيب يك ورزشكار انگليسي كه مدال طلاي المپيك را در كارنامه داشته باشد شود. در انگليس اختلاف نظر بر سر اينكه چه كسي مشعل المپيك را روشن كند به اوج رسيده اما مشعل همچنان بين ورزشكاران اسطوره‌اي تاريخ المپيك دست به دست مي‌شود تا به دهكده بازي‌ها برسد. سامر سندرز، شناگر آمريكايي كه در بازي‌هاي المپيك1992 بارسلونا دو مدال طلا، یك نقره و یك برنز كسب كرده، سه روز بعد از انجام عمل جراحی آپاندیسیت مشعل المپیك لندن را حمل كرد. بر اساس منشور المپيك، مشعل المپيك به هيچ عنوان نبايد خاموش شود اما مشعل المپيك لندن در مسير رسيدن به دهكده بازي‌ها تاكنون دو بار خاموش شده است.

بازگشت به ابتدای صفحه

♥perspolis♥ آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 07-16-2012, 08:01 AM
♥perspolis♥
ریش سفید انجمن
♥perspolis♥ آواتار ها

کاروان ورزش ایران همزمان با المپیک 1948 لندن حضور رسمی در این بازی‎ها را آغاز کرد اگرچه پیشینه حضور ایران در بازی‎های المپیک به 112 سال قبل می‎رسد، زمانیکه شمشیرباز اسلحه اپه ایران در عصر قاجار در دومین المپیک شرکت کرد.
به گزارش بی باک به نقل از مهر، کمیته بین‏المللی المپیک برخلاف دیگر سازمان‏های بین‎المللی به کشورهایی که دارای استقلال سیاسی نیستند نیز اجازه شرکت در بازی‌های المپیک را می‎دهد، طوریکه بسیاری از مستعمرات و کشورهای غیر مستقل مانند پورتوریکو، برمودا و هنگ کنگ اجازه دارند به صورت کشورهایی مستقل، تیم‎ها و ورزشکاران خود را در بازی‏ها شرکت دهند. برهمین اساس درحال حاضر 203 کشور در بازی‏های المپیک شرکت می‏کنند و این رقم از 193 کشوری که سازمان ملل متحد به رسمیت می‎شناسد، بیشتر است.

با این حال ورزش ایران همزمان با چهاردهمین دوره بازی‎های المپیک که سال 1948 در لندن برگزار شد، یعنی پس از اینکه در کمیته بین‎المللی المپیک پذیرفته شد و نامش در کنار دیگر اعضای این کمیته قرار گرفت، به طور رسمی وارد بازی‏های المپیک شد اما این نخستین حضور ایران در این بازی‎ها محسوب نمی‌شود!

از المپیک 1908 لندن به بعد، ورزشکاران تحت مقررات خاصی با معرفی از سوی کشورهای عضو کمیته بین‌المللی المپیک حق شرکت در بازی‎های المپیک را پیدا می‎کردند اما تا پیش از آن ورزشکاران می‎توانستند به صورت انفرادی در این رویداد شرکت کنند. همانگونه که اعزام کاروان ورزشی از سوی کشورها یا اعزام ورزشکاران انفرادی و دسته جمعی از سوی باشگاه‎های و اتحادیه‎های ورزشی (به خصوص در اروپا) برای حضور در المپیک رایج بود.

برهمین اساس سال 1900 به هنگام برگزاری دومین دوره المپیک نوین که بنا به اصرار "بارون پیر دو کوبرتن" - کسی که در بازگشایی المپیک نوین پیشگتم بود - به میزبانی فرانسه برگزار شد، نماینده‎ای از ایران در این بازی‎ها شرکت کرد و باعث شد برای نخستین بار پرچم ایران در کنار دیگر شرکت کنندگان در المپیک به اهتزاز درآید.

"پرنس" نماینده "پرشیا" در فرانسه

در دوران سلسه قاجار و زمانیکه نام "پرشیا" مورد استعمال خارجیان برای کشور ایران بود و مظفرالدین شاه شخص اول مملکت ایران بود، وی پسر "میرزا ملکم خان ناظم الدوله" که آن مسئولیت سفارت ایران در چند کشور اروپایی را برعهده داشت را برای حضور در المپیک 1900 معرفی کرد و بدین ترتیب اولین المپین ایران راهی فرانسه شد.

"فریدون میرزا ملکم" دانشجویی بود که به عنوان نخستین المپین ایران در دومین دوره بازی‎های المپیک شرکت کرد و در مسابقات شمشیربازی اسلحه اپه با حریفانش به رقابت پرداخت. البته پیش از اینکه وی در این بازی‎ها شرکت کند، پدرش لقب افتخاری "پرنس" را در مقابل اهدای یک انگشتر برلیان برای او از شاه گرفت.

بدین ترتیب ایران یا همان پرشیا، در دومین دوره المپیک که گفته می‎شود 28 کشور در آن شرکت داشتند، صاحب نماینده بود. دراین دوره از المپیک زنان برای اولین بار اجازه شرکت در بازی‎ها را پیدا کردند و رقابت‌های خود را در دو رشته گلف و تنیس برگزار کردند. همزمان با این بازی‎ها نمایشگاه بین‏المللی پاریس نیز برگزار شد و به همین دلیل مظفر الدین شاه قاجار در جریان بازی‏ها و به خاطر بازدید از این نمایشگاه عازم فرانسه شد.

بنابراین اگر حضور شمشیرباز اسلحه اپه ایران در بازی‏های المپیک 1900 فرانسه را مبدا حضور ایران در این بازی‏ها بگیریم، پیشینه حضور ایران در المپیک نوین به 112 سال می‏رسد.

حضور ایران در همایش المپیک 1936 برلین

از آن به بعد تا المپیک 1948 لندن که ایران با کاروانی متشکل از 38 ورزشکار به طور رسمی در المپیک شرکت کرد، ایران در هیچ یک از ادوار بازی‌ها نماینده‎ای نداشت. البته کمیته برگزاری بازی‎های المپیک 1936 آلمان زیر نظر "رایش سوم" علاقمند بود تا تمام کشورهای جهان در این بازی‎ها شرکت کنند. حتی برای کشورهایی که در کمیته بین‎المللی عضویت نداشتند یا نمایندگان آنها در بازی‎ها غایب بودند، اردویی با نام "همایش تربیت بدنی و ورزش" ترتیب داده بود.

پیش از برگزاری این بازی‎ها، ایران که صاحب تشکیلات نیم بند شده بود، دعوت نامه شرکت در این اردو را با امضای سه مقام ارشد آلمانی دریافت کرد. در این دعوت نامه از 30 معلم ورزشی برای حضور در این برنامه دعوت شد. البته انتخاب معلمانی که آشنا به یکی از زبان‎های انگلیسی، آلمانی یا فرانسه بودند، سخت بود. اما رضا شاه ماموریت رسیدگی به این برنامه را به اسماعیل مرآت سپرد و او هم با تعیین محمود وکیلی به عنوان سرپرست هیات اعزامی، 18 نفر از دانشجویان منتخب محصل در آلمان و فرانسه را برای شرکت در این گردهایی برگزید و اینگونه ایران در همایش جهانی تربیت بدنی المپیک 1936 برلین شرکت کرد.

قدیمی 07-16-2012, 10:24 AM
♥perspolis♥
ریش سفید انجمن
♥perspolis♥ آواتار ها

با حضور سجادی
مراسم بدرقه از 4 المپیکی قایقرانی برگزار شد
خبرگزاری فارس: مراسم بدرقه از 4 المپیکی قایقرانی با حضور معاون حرفه‌ای وزارت ورزش و نمایندگان هیئت‌ها برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، روز گذشته مراسم بدرقه از 4 المپیکی قایقرانی در هتل آکادمی المپیک برگزار شد. در این مراسم نمایندگان، روسا و دبیران هیئت‌های قایقرانی استان‌ها حضور داشتند.
حمید سجادی، معاون امور حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و سیدمحمد شروین اسبقیان، سرپرست فدراسیون به همراه سولماز عباسی، آرزو حکیمی، احمدرضا طالبیان و محسن شادی نیز در این مراسم حضور داشتند.
بعضی از نمایندگان استان‌ها در این جلسه از سجادی دلیل برکناری دنیامالی را خواستار شدند و از وی خواستند هرچه سریع‌تر دنیامالی به فدراسیون بازگردد.

قدیمی 07-16-2012, 10:28 AM
♥perspolis♥
ریش سفید انجمن
♥perspolis♥ آواتار ها

بی.بی.سی خبر داد: رئیس کمیته المپیک لیبی ربوده شد یک شبکه خبری غربی از ربوده شدن رئیس کمیته المپیک لیبی در طرابلس خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی.بی.سی، سخنگوی کمیته المپیک لیبی با اعلام این خبر گفت :"نبیل العالم" با یکی از همکاران خود در داخل خودرو بود که دو اتومبیل حامل مردان مسلح وی را مجبور به توقف کردند.
این مردان مسلح ادعا کرده اند که ار اعضای ارتش هستند و از العالم خواسته اند که همراه آنها برود اما همکار وی در اتومبیل باقی مانده است.
هنوز هیچ شخص یا گروهی مسئولیت این ربایش را برعهده نگرفته و از محل اختفای العالم نیز اطلاعی در دست نیست.
"فتحی تاربل" وزیر ورزش و جوانان لیبی در گفتگو با رویترز ربوده شدن العالم را محکوم کرد.

قدیمی 07-18-2012, 12:02 AM
♥perspolis♥
ریش سفید انجمن
♥perspolis♥ آواتار ها

افشارزاده: وضعیت المپیکی‌های تیراندازی با کمان چهارشنبه مشخص می‌شود
خبرگزاری فارس: دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: وضعیت نفرات اعزامی به المپیک لندن در رشته تیراندازی با کمان فردا(چهارشنبه) مشخص می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بهرام افشارزاده در حاشیه مراسم بدرقه کاروان المپیک لندن گفت: خوشحالم که این گردهمایی باشکوه برگزار شد. رئیس جمهور نیز بدون دعوت و سرزده در این جلسه حضور داشت. این همبستگی را به دلیل حضور عباسی و معاون سازمان می‌بینم که جای تشکر دارد. بدرقه خوبی را شاهد بودیم که امیدوارم در بازی‌های لندن شاهد بالا رفتن پرچم ایران در انگلیس باشیم.
افشارزاده با بیان اینکه ورزشکاران در این دوره بهترین نتیجه را خواهند گرفت، بیان داشت: از تمامی رسانه‌ها در این مدت تشکر می‌کنم که بعد از حماسه گوانگجو ما را حمایت کردند. انتظار داریم در این مدت ما را حمایت کنند زیرا ممکن از در اوایل مسابقات شاهد مدال نباشیم اما در تکواندو، کشتی، وزنه‌برداری و تیراندازی بانوان شاهد موفقیت‌های ورزشکاران خواهیم بود.
دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره بودجه این کمیته اظهار داشت: از 30 میلیارد تومان 18 میلیارد را گرفتیم و مبالغ باقی مانده تا هفته آینده به ما خواهد رسید.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی براینکه در اعلام اسامی ورزشکاران میلاد وزیری به عنوان نفر اعزامی تیراندازی با کمان نام برده شد، تصریح کرد: با مذاکراتی که انجام شد تصمیم نهایی فردا گرفته می‌شود.

قدیمی 07-18-2012, 10:42 AM
♥perspolis♥
ریش سفید انجمن
♥perspolis♥ آواتار ها

لوگوهای مختلف و اصلی المپیک 2012

پاسخ

کاربران تگ شده

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش