انجمن های هواداران پرسپولیس
بازگشت   انجمن های هواداران پرسپولیس > فوتبال داخلی > کلوپ پرسپولیس
اطلاع رسانی

آخرين ارسالهاي انجمن
پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش

قدیمی 04-16-2018, 03:41 PM
panel123
بازيكن پايه
panel123 آواتار ها

panel123 is on a distinguished road
پیش فرض پاسخ : اخبار سرخ(فصل 96-95 )

ماموریت سخت کاپیتان پرسپولیس مقابل السد
مدافع باتجربه پرسپولیس امروز ماموریت بزرگی را برای مقابله با ستاره اسبق بارسلونا پیش رو دارد.
تابلو چلنيوم
حسین ماهینی مدافع باتجربه و کاپیتان دوم پرسپولیس امروز بار دیگر به پست هافبک دفاعی بازخواهد گشت تا ماموریت محوله از سوی برانکو را به سرانجام برساند. سرمربی کروات سرخپوشان در بازی امروز از بازیکن باتجربه تیمش خواسته تا مانع از شکل گیری و طراحی حملات از سوی ژاوی هرناندز، ستاره السد قطر شود. بازیکنی که در بازی رفت چهره ویژه تیمش بود و نقش زیادی در پیروزی بزرگ السد ایفا کرد.

ماهینی در این بازی و در غیاب محسن ربیع خواه به پست هافبک دفاعی منتقل شده است و وظیفه مهار این بازیکن را بر عهده گرفته است. ماهینی پنجمین حضور خود در این پست را تجربه می‌کند و در جدال‌های قبلی و خصوصا بازی مقابل سایپا عملکرد درخشانی از خود به جا گذاشته بود. باید دید شماره ۱۳ پرسپولیس در بازی امروز موفق خواهد شد تیمش را به هدف بزرگی که در ذهن دارند برساند یا خیر. ماهینی در فصل گذشته نیز غالب اوقات در پست غیر تخصصی به کار گرفته شده بود و در نهایت نیز توانست در ترکیب ۱۱ نفره منتخب فصل گذشته لیگ قهرمانان در پست دفاع چپ حاضر شود.
panel123 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 04-19-2018, 11:43 PM
panel123
بازيكن پايه
panel123 آواتار ها

بازیکنی که جانشین فرشاد احمد زاده در پرسپولیس می شود
تابلوسازی
یکی از اخبار جنجالی و حاشیه‌ای روزهای اخیر فوتبال ایران دلخوری برانکو و فرشاد احمدزاده از یکدیگر است. ظاهراً شماره ۱۰ انتظار داشت به دلیل بازی نکردن سیدجلال حسینی و حسین ماهینی جلوی پارس جنوبی، بازوبند کاپیتانی به او برسد اما به دست احمد نوراللهی بسته شد.

به گزارش افکارنیوز، یکی از اخبار جنجالی و حاشیه‌ای روزهای اخیر فوتبال ایران دلخوری برانکو و فرشاد احمدزاده از یکدیگر است. ظاهراً شماره ۱۰ انتظار داشت به دلیل بازی نکردن سیدجلال حسینی و حسین ماهینی جلوی پارس جنوبی، بازوبند کاپیتانی به او برسد اما به دست احمد نوراللهی بسته شد.

این موضوع که با نظر برانکو بود، باعث ناراحتی فرشاد احمدزاده شد. فرشاد منتظر بود بازوبند کاپیتانی بر بازوی او بسته شود اما برانکو تصمیم گرفت آن را در اختیار احمد نوراللهی بگذارد. این در حالی بود که پیش‌تر و در بازی حذفی مقابل بادران، بازوبند کاپیتانی به فرشاد احمدزاده رسیده بود.

هافبک تکنیکی و شماره ۱۰ پرسپولیس اواخر آذرماه سال گذشته و بعد از مصدومیت و دوری ۲ ماهه از ترکیب تیمش در بازگشت نتوانست به ترکیب اصلی برسد. آن روز با توجه به غیبت چند مهره اصلی، این فرشاد احمدزاده بود که توانست در غیاب سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محسن مسلمان و مهدی طارمی بازوبند کاپیتانی را از آن خود کند. شاید همان اتفاق توقع احمدزاده را بالا برد که مقابل پارس جنوبی جم هم کاپیتان تیمش باشد اما نظر برانکو چیز دیگری بود. آن روز شماره ۱۰ پرسپولیس بسیار عصبانی به نظر می‌رسید که برخی‌ها آن را با برخی حواشی پیرامون فرشاد احمدزاده مرتبط دانستند در حالی که شنیده شد اصل ماجرا به بازوبند کاپیتانی برمی‌گشت.

هافبک تکنیکی پرسپولیس آنقدر عصبی بود و خطا کرد که کارت زرد گرفت و بالاخره هم تعویض شد. اما ماجرا به همین تعویض ختم نشد. برانکو در آستانه دیدار حساس با السد اعلام کرد فرشاد احمدزاده مصدوم است و از لیست بازی با تیم قطری هم خط خورد.

این اتفاق در حالی رخ داد که خود فرشاد احمدزاده اعلام کرد مصدومیتش مرتفع شده و مشکلی برای بازی با السد نداشته است! این حرف به این معنا بود که خط خوردن احمدزاده فنی و به دلیل آسیب‌دیدگی نبوده است. به نظر می‌رسد فرشاد احمدزاده که زمانی از سوی همبازیانش پسر برانکو لقب گرفته بود، حالا با چالش بزرگی مواجه شده است؛ غضب مرد کروات!

موضوعی که نمی‌توان آن را شوخی گرفت. تجربه دیروز رامین رضاییان و امروز محسن مسلمان نشان می‌دهد اگر برانکو با بازیکنی لج کند یا از رفتارش برنجد، به راحتی با آن کنار نخواهد آمد خاصه آن که در پست آن فوتبالیست جانشین خوبی هم داشته باشد.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که برانکو نقشه‌هایی در سر دارد. او روی بازگشت امید عالیشاه خیلی حساب باز کرده است. هافبکی که می‌تواند در دو سمت راست و چپ پرسپولیس در فصل آینده خودنمایی کند و به احتمال زیاد وحید امیری هم که چنین توانایی را داراست، قراردادش را با پرسپولیس تمدید خواهد کرد.

قدیمی 04-22-2018, 11:14 PM
panel123
بازيكن پايه
panel123 آواتار ها

بازی برگشت با الجزیره، دیدار خداحافظی مدافع پرسپولیس
دیدار برگشت پرسپولیس والجزیره امارات بازی خداحافظی مدافع جوان این تیم خواهد بود.
تابلوسازی
به گزارش فرتاک نیوز،
کار انتقال صادق محرمی به باشگاه دیناموزاگرب تقریباً در حال نهایی شدن است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد این بازیکن فصل آینده در لیگ کرواسی توپ خواهد زد.

محرمی با توجه به شرایط سنی که دارد نمی‌خواهد شانس رفتن به فوتبال اروپا را از دست بدهد از این‌رو از مدیربرنامه‌هایش خواسته شرایط را برای رفتن او به تیم دیناموزاگرب فراهم کند. با این شرایط دیدار برگشت پرسپولیس مقابل الجزیره امارات که در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد، آخرین بازی این بازیکن برای سرخپوشان خواهد بود.

حمیدرضا گرشاسبی اخیراً تأکید کرده بود که به محرمی گفته هر تصمیمی که به صلاحش است و باعث رشدش می‌شود، اتخاذ کند.

قدیمی 04-25-2018, 01:33 PM
panel123
بازيكن پايه
panel123 آواتار ها

خبر خوش از سوییس می‌رسد؟
باشگاه پرسپولیس امیدوار است قادر به اقناع CAS و رفع دومین بخش از محرومیتش از بازار نقل و انتقالات باشد. تابلوسازی
به گزارش شمانیوز: در روزهای اخیر نمایندگانی از باشگاه پرسپولیس برای حل مشکل محرومیت این تیم از پنجره نقل و انتقالات تابستان پیش رو به سوئیس سفر کرده اند تا با ارائه‌ ادله های موجود، فیفا را متقاعد کنند آنها نقشی در تغییر تصمیم مهدی طارمی و بازگشت وی از ریزه اسپور به تهران نداشته‌اند و این بازیکن با تصمیم شخصی باشگاه مذکور را ترک کرده و به قراردادش پایبند نبوده است.
باشگاه پرسپولیس در زمستان سال گذشته با رای محرومیت از حضور در دو پنجره نقل و انتقالاتی مواجه شد. فیفا در این رای باشگاه پرسپولیس را با توجه به اعتراض ریزه اسپور محکوم به تلاش برای بازگرداندن مهدی طارمی علیرغم قراردادی که این بازیکنان با باشگاه ترکیه‌ای داشت، کرده بود. مهدی طارمی نیز بر پایه همین حکم با توجه به بی اعتنایی نسبت به قراردادش با ریزه اسپور با محرومیت 4 ماهه و 700هزار یورویی جریمه شده بود.
محرومیت پرسپولیس در صورتی رفع می شود که CAS بپذیرد این تیم نقشی در تخلف صورت گرفته نداشته و تنها خود بازیکن محور اصلی اتفاق رخ داده بوده است زیرا دلیل صدور 2 حکم جداگانه در گذشته، یکی محرومیت 4 ماهه برای طارمی و دیگری محرومیت پرسپولیس از 2 پنجره نقل و انتقالات، 2 تخلف موازی اما جدا از یکدیگر بوده است.
اما موضوعی که شاید پرسپولیس را امیدوار به تغییر رای کند این است که لزوما قانونی قطعی در مورد تمام پرونده‌های در این زمینه وجود ندارد و شرایط هر پرونده جداگانه بررسی می‌شود.
زمانی که رای پرونده صادر شده بود، در بند 44 اشاره شد که باشگاه پرسپولیس نتوانسته دادگاه را راضی به عدم دخالت در تصمیم این بازیکن کند و دلایل مستدلی در خصوص رفع اتهام خود ارائه نداده است، پس اگر در سفر پیش رو مدیریت باشگاه قادر به ارائه ادله محکم و قانع کننده باشد، امکان تغییر رای از سوی CAS نیز وجود دارد.
با مرور برخی پرونده‌ها در گذشته در می‌یابیم که باشگاه‌ها در نهایت قادر بوده اند فیفا را راضی کنند که نقشی در تخلف صورت گرفته از سوی بازیکن نداشته‌اند.
در سال 2006 و در جریان انتقال یک بازیکن از الاهلی به الزمالک مصر، باشگاه الزمالک در نهایت موفق شد CAS را راضی کند که هنگامی که بازیکن تصمیم به فسخ قرارداد با باشگاه قبلی خود و پیوستن به تیم جدید را داشته، هنوز با الزمالک در ارتباط نبوده و این تخلف بدون اطلاع باشگاه الزمالک صورت گرفت و به همین دلیل، باشگاه الزمالک تبرئه شد.
همچنین در مورد یک پرونده دیگر در لیگ ارمنستان در نهایت CAS رای داد که بازیکنی که با باشگاه پیونیک قرارداد خود را فسخ کرده، قبل از شروع مذاکرات با تیم جدید این کار را انجام داده و به همین دلیل باشگاه دوم در این پرونده متخلف نامیده نمی‌شود.
به هر حال اینطور به نظر می‌رسد که در نهایت پرونده پرسپولیس و احتمال باز شدن پنجره دوم نقل و انتقالاتی تنها به رویه دفاع کردن و ارائه ادله از سوی وکلای این باشگاه مربوط می‌شود زیرا در گذشته مواردی وجود داشته که باشگاه‌ها قادر به رفع تخلف و اقناع CAS مبنی بر عدم دخالت در اقدام غیر قانونی بازیکن بوده و محرومیت آنها رفع شده است.
اکنون مدیران و تیم حقوقی باشگاه با حضور در سوییس و جلسه‌ای که در دادگاه عالی ورزش داشته‌اند، بارها مراتب امیدواری خود نسبت به برطرف شدن حکم مربوط به محرومیت نقل و انتقالاتی را اعلام کرده‌اند و در انتظار رای فیفا در این خصوص هستند. با بارقه‌های امیدی که به وجود آمده و توافقاتی که پیش از این دو باشگاه پرسپولیس و ریزه اسپور داشته‌اند و مسوولان پرسپولیس آن را نیز ضمیمه این پرونده کرده‌اند، شاید بتوان امیدوار بود این مساله برطرف شود و در تابستان داغ نقل و انتقالاتی شاهد فعالیت این تیم باشیم.

قدیمی 04-28-2018, 09:41 PM
panel123
بازيكن پايه
panel123 آواتار ها

فریاد گلزن پرسپولیس بر سر برانکو تابلو استيل
برانکو روز گذشته خوشحال ترین سرمربی لیگ برتر فوتبال بود، او بدون مسلمان هم قهرمان شد و جام را در آغوش گرفت و مسلمان با 9 بازی نیمکت نشینی، مهندس لیگ لقب گرفت و با 10 پاس سرنوشت ساز آقای پاس گل در ایران شد.
به گزارش پارس نیوز، 
محسن مسلمان در بازی مقابل سپید رود رشت از زمانی که به بازی آمد طراوت و شادابی را به خط میانی سرخپوشان هدیه داد.

محسن مسلمان آنقدر روی نیمکت پرسپولیس نشست و حرف نزد تا در بازی با سپیدرود وقتی پاس گل سوم را برای کمال کامیابی نیا فرستاد، گلزن پرسپولیس به سمت مسلمان دوید و فریاد زد و محسن را در آغوش گرفت.

این فریاد از شادی گل نبود بلکه صدای اعتراض بود، صدایی که نشان داد مسلمان با هر گناهی که داشت لیاقتش نیمکت نبود.

برانکو روز گذشته خوشحال ترین سرمربی لیگ برتر فوتبال بود، او بدون مسلمان هم قهرمان شد و جام را در آغوش گرفت و مسلمان با 9 بازی نیمکت نشینی، مهندس لیگ لقب گرفت و با 10 پاس سرنوشت ساز آقای پاس گل در ایران شد.

اما فریاد کمال نشان از این داشت که برانکو هنوز نمی داند دل محسن، کمال و فرشاد با هم است.

محسن مسلمان و دیگر بازیکنان پرسپولیس طبق اصول فوتبال حرفه ای ساکت ماندند و حرف نزدند اما بعد از بازی با الجزیره باز هم در قاموس همان فوتبال حرفه ای این بار دور، دورِ بازیکن است.

فریاد کمال کامیابی نیا اگر چه با شادی گل همراه بود اما یک پیام غیر مستقیم داشت: «دوران خواسته های ما هم فرا رسید».

قدیمی 06-12-2018, 01:10 AM
panel123
بازيكن پايه
panel123 آواتار ها

خبر خوش مدافع پرسپولیس درباره بازگشت سروش رفیعی
تابلوسازی
به گزارش “ورزشکار ۳“، شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس که جزو دوستان نزدیک سروش رفیعی به شمار می رود در مصاحبه ای، در باره بازگشت این بازیکن به پرسپولیس گفت: من قلبا دوست دارم که او دوباره پیراهن پرسپولیس را بپوشد. سروش پرسپولیسی است و دوست دارد برگردد اما یکسری مشکلات هست که باید حل شود. در نهایت هم خودش تصمیم قطعی را می گیرد که پیراهن پرسپولیس را بپوشد یا نه.

بدین ترتیب به نظر می رسد موضوع قرارداد نیم فصل سروش با یک تیم لیگ برتری و قید بندی در قرارداد برای پیوستن به پرسپولیس پس ازپایان دوران محرومیت این باشگاه بسیار محتمل به نظر می رسد.

قدیمی 07-10-2018, 05:31 PM
panel123
بازيكن پايه
panel123 آواتار ها

پرسپولیسی‌ها نگران امیری و بیرانوند
ستاره های لیگ ایران پس از درخشش در جام جهانی با پیشنهادهایی از لیگ های خارجی روبرو شده اند و فاصله چندانی با لژیونر شدن ندارند.
تابلو استيل
به گزارش "ورزش سه"، پس از اتمام کار ایران در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه، برخی از بازیکنان با پیشنهادهای مختلف از خارج کشور روبرو شده اند. عملکرد بسیار خوب تیم کارلوس کی روش در فاز دفاعی، کمک زیادی کرد تا بعضی نفرات به خوبی دیده شوند و رویای رسیدن به اروپا پس از تورنمنت بزرگ جام جهانی برای آنها در آستانه تحقق قرار بگیرد.
طبیعی است که این اتفاق برای بازیکنان شاغل در لیگ داخلی، پیشرفت بزرگتری محسوب می شود و می تواند آنها را حتی تا آخر دوران بازیگری در سطوح بالای فوتبال دنیا نگه دارد. از بازیکنان لیگ ایران علیرضا بیرانوند، روزبه چشمی، سید مجید حسینی، امید ابراهیمی و وحید امیری در جام جهانی فرصت بازی پیدا کردند و همگی هم نمایشی عالی از خود به جا گذاشتند. جالب اینجا است که هر 5 نفر، نمایندگان تیم های سرخابی پایتخت هستند.

حالا در شرایطی که حدود دو هفته از آخرین بازی ایران در جام جهانی می گذرد، بازیکنان مشغول بررسی پیشنهادهای خود هستند و اصلا نمی خواهند از این فرصت به دست آمده به سادگی عبور کنند. از بین پنج بازیکن استقلال و پرسپولیس که در جام جهانی برای تیم ملی به میدان رفتند، دو ستاره تیم استقلال در مراحل جدی تری برای ترنسفر قرار دارند.

امید ابراهیمی، هافبک توانمند استقلال که به خاطر محرومیت سعید عزت اللهی در تیم ملی فیکس شد و پس از آن 3 بازی بسیار خوب در جام جهانی انجام داد و تحسین همگان را برانگیخت، سرانجام شب گذشته به طور رسمی با الاهلی قطر قرارداد امضا کرد و به حضور چهارساله خود در جمع آبی پوشان پایتخت پایان داد. درباره ابراهیمی سال های قبل هم خبرهایی مبنی بر پیشنهاد از فوتبال قطر و حضور در یکی از تیم های لیگ ستارگان شنیده می شد اما او در مقاطع قبلی استقلالی ماند تا پس از جام جهانی اولین تجربه بازی در خارج ایران را آغاز کند.
سید مجید حسینی هم یکی دیگر از بازیکنانی بود که به لطف مصدومیت دو هم باشگاهی اش یعنی امید ابراهیمی و روزبه چشمی، فرصت بازی در جام جهانی را به دست آورد. حسینی با 22 سال سن بدون کوچکترین لغزشی توانست دو بازی خوب در برابر اسپانیا و پرتغال انجام دهد و نمره قبولی بگیرد. او که به خاطر عملکرد خوبش در لیگ هم مورد توجه چند تیم خارجی قرار گرفته بود، حالا پیشنهادی بسیار جدی از ترابوزان اسپور ترکیه دریافت کرده و این تیم به شدت پیگیر جذب مدافع جوان استقلال است. با وجود اینکه باشگاه استقلال اعلام کرده برای ماندن حسینی همه تلاش خود را خواهد کرد، اما در هر صورت باید این بازیکن را یکی از گزینه های خروج از جمع آبی پوشان دانست
در شرایطی مشابه این دو بازیکن، ستاره های ارزشمند تیم پرسپولیس هم نزدیک به خروج از این تیم هستند. علیرضا بیرانوند، گلر شماره یک تیم ملی و پرسپولیس که با فشار خیلی زیاد وارد جام جهانی شد، یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی در سه بازی این رقابت ها بود. بیرانوند در دیدار مراکش چند بار تیم را در بازی نگه داشت و مقابل اسپانیا هم کم نقص و ایده آل کار کرد. اوج هنرنمایی او هم مربوط به بازی سوم بود. مهار پنالتی بهترین بازیکن سال جهان، بیرانوند را در سطح رسانه های دنیا مطرح کرد. حالا این گلر جوان و آینده دار با پیشنهادهایی روبرو است که گفته می شود برخی از آنها از تیم های سطح اول اروپایی هستند. البته از قرارداد او با پرسپولیس چند سال باقی مانده و این مسئله باعث شده که نظر باشگاه ایرانی در جدایی این بازیکن کاملا دخیل باشد. محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات تابستانی هم یکی از مهم ترین دلایلی است که بیرانوند هنوز تصمیم نهایی برای لژیونر شدن را نگرفته، اما نکته اینجاست که در نیم فصل بسیار بعید به نظر می رسد یک تیم از لیگ های معتبر اروپایی حاضر به خرید دروازه بان باشد و این ممکن است بیرانوند را تا تابستان سال بعد بلاتکلیف نگه دارد.
دیگر ستاره تیم ملی در جام جهانی که از لیگ داخلی نمایندگی داشت، وحید امیری بود. وینگر تیم پرسپولیس در هر سه دیدار تیم ملی در گروه دوم جام جهانی در ترکیب اصلی قرار گرفت و در تیمی که عمده تمرکزش روی مسائل دفاعی بود، یک مهره ارزشمند در فاز تهاجمی به شمار می رفت. امیری هم پس از عملکرد خوبی که در جام جهانی داشت با پیشنهادهای خارجی مواجه شده است. او هم مانند بیرانوند به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس و تاکید برانکو بر ماندنش در تیم، هنوز تصمیم قطعی و نهایی نگرفته است؛ اما به نظر می رسد با توجه به شرایط سنی، سرانجام از لیگ ایران رفتنی شود تا چند سالی را در لیگ های خارجی توپ بزند.

می توان گفت شرایط امیری در پرسپولیس به امید ابراهیمی شبیه است. چرا که او هم از نظر سنی نمی تواند حساب ویژه ای روی پیشرفت در سال های آتی باز کند و هم اینکه قراردادی با باشگاه خود ندارد.

در دیگر سمت ماجرا، علیرضا بیرانوند مثل مجید حسینی، از نظر سنی می تواند برای خروج از ایران کمی صبر کند و البته اینکه با باشگاه خود قرارداد دارد و باید حتما رضایت مدیران را برای لژیونر شدن جلب کند.

قدیمی 07-30-2018, 12:03 PM
panel123
بازيكن پايه
panel123 آواتار ها

سرمربی نوجوانان پرسپولیس در پزشکی قانونی
تابلو استيل
سرمربی تیم نوجوانان پرسپولیس به بیان اتفاقات جنجالی بازی اخیر این تیم و درگیری با داور مسابقه پرداخت.
به گزارش "ورزش سه"، در یکی از بازی های لیگ فوتبال نوجوانان، رضا جباری سرمربی پرسپولیس با داور مسابقه درگیر شد و مورد ضرب و شتم قرار گرفت. جباری پس از این اتفاق در گفتگویی با ورزش سه به شرح اتفاقات پرداخت که در ذیل می خوانید:

در بازی مقابل المپیک اندیشه داور 5 دقیقه وقت اضافه اعلام کرد و در دقیقه 98 بود که ما گل خوردیم. چند نفر در کنار زمین وقت گرفتند و به ما گفتند که حدود هشت دقیقه از انتهای وقت قانونی بازی گذشته بود که توپ وارد دروازه ما شد. داوری آقای همایون احمدیان در کل بازی واقعا ضعیف بود.

بگذارید بگویم گلی که خوردیم چگونه رخ داد. توپ به نفع ما به کرنر رفت اما داور ضربه دروازه اعلام کرد. ضربه را زدند و توپ روی دروازه ما آمد. در این صحنه مهاجم حریف روی دفاع ما خطا کرد. توپ به مدافع تیم ما خورد و راهی کرنر شد. همان کرنر که ارسال شد، دروازه ما باز شد. یعنی علاوه بر اینکه زمان بازی تمام شده بود، با دو خطای واضح دروازه ما را باز کردند و برد را از چنگ ما در آوردند.

در یک صحنه دیگر گلر ما بیرون از زمین افتاده بود و داور به راحتی به او نگاه کرد و دستور به ادامه بازی داد. من در فوتبال تا به حال این صحنه را ندیده بودم. دروازه بان هرجا مصدوم شود بازی را قطع می کنند. مگر می شود بدون گلر بازی را ادامه داد؟ در مجموع بگویم که 3 امتیاز را با ناحقی از ما گرفتند.

او درباره صحنه جنجال برانگیز بازی گفت: من به دلیل اعتراض در صحنه های قبلی اخراج شدم و از زمین بیرون رفتم اما انگار داور از من می خواست که از استادیوم بیرون بروم. پس از گل دوم که گفتم چطور رقم خورد، به داخل زمین رفتم و اعتراض کردم. داور گارد دعوا گرفت. هنوز به او نرسیده بودم که گفت اگر جلو بیایی میزنم. کل صحنه چند ثانیه بود و چند نفر آمدند و جدا کردند.

بعد از این اتفاق به من گفتند شکایت کن، گفتم من در زندگی پایم به کلانتری بازی نشده است. نه در فوتبال به جایی احضار شده ام، نه در زندگی هرگز چنین جایی رفته ام. اما وقتی باشگاه به من گفت برای احقاق حق این نوجوان ها و تیم پرسپولیس باید چنین کاری انجام بدهی، دیگر از دست من خارج بود. وگرنه اگر دست خودم بود، صرفنظر می کردم. اما باشگاه درخواست هایی داشت و برایشان ناراحت کننده بود که مربی تیم مورد ضرب و شتم قرار گرفته باشد. من از طریق آقای پنجعلی با باشگاه در تماس هستم و او در تماسی که با من داشت، راهنمایی کرد که به این طریق اقدام کنم. من هم برای طول درمان و شکایت به پزشکی قانونی مراجعه کردم تا رسیدگی شود.

او درباره اینکه چقدر چنین اتفاقاتی در فوتبال پایه رخ می دهد، گفت: نمی شود گفت که مثلا هر بار چنین درگیری هایی اتفاق می افتد اما در لیگ هایی که نظارت کمتر است، طبیعتا این مسائل بیشتر پیش می آید. مثل فساد های مالی و دلالی و غیره که در فوتبال پایه و لیگ های سطح پایین به سبب کمتر بودن نظارت، رایج تر است. نیروی انتظامی هم با یک مامور نمی تواند جلوی مثلا پانصد هوادار را بگیرد.

جباری در خصوص احتمال محرومیت خود افزود: گذشته من نشان دهنده شخصیت من است که در فوتبال چه کردم و نوع برخوردم در زندگی شخصی و حرفه ای چگونه است. به این راحتی نمی توانند مرا محروم کنند. برای چه باید محروم بشوم؟ مگر من چه کاری کرده ام؟ مثل تمام مربیان دنیا، در شرایط عصبی برای اعتراض وارد زمین شدم. نهایتا در همان بازی بیرون می روم. نه توهین کردم، نه ضرب و شتم کردم. همین شکایت را هم فقط برای احقاق حق باشگاه کردم. ما هم درباره این اتفاق ادله کافی داریم. شاهدان عینی هم بودند، 110 هم آمده و بررسی کرده که ضمیمه پرونده کرده ایم. اگر رأیی هم صادر شود، ابتدا این مدارک باید بررسی شود. با این مدارک هم مطمئن هستم محروم نخواهم شد.

او پیرامون وضعیت تیم نوجوانان پرسپولیس خاطرنشان کرد: از شما می خواهم اسم این را تیم نگذارید. من واقعا تیمی ندارم. ما با 8 بازیکن تمرین می کنم. بچه های نونهالان که در تمرینات خودشان حضور دارند، یک روز قبل از بازی اگر مربی شان اجازه دهد، به ما ملحق می شوند و در بازی های ما حاضر می شوند. تازه از این 8 نفر، چهار تای آنها بازیکن اصلی هستند. کسانی که در پایه کار کرده اند، می دانند که بازی کردن نونهالان در رده نوجوانان چقدر کار سختی است. به همین دلیل است که می گویم فشار زیادی روی تیم ما وجود دارد. با بازیکنان یک رده پایین تر داریم در لیگ نوجوانان بازی می کنیم. این مسائل فشار روحی و عصبی زیادی روی من وارد کرده است. فقط و فقط به خاطر اینکه باشگاه خودم بود، کار را پذیرفتم. خیلی از بازیکنان بزرگ به من گفتند چرا این کار را قبول کردی؟ درست هم می گویند. از لحاظ حرفه ای هم قابل قبول نیست که مربی هدایت یک تیم هشت نفره را قبول کند؛ اما به خاطر نام پرسپولیس قبول کردم. من که مدعی هستم و خودم را پرسپولیسی می دانم، باید در روزهای سختی کنار تیم باشم. خواستم دینم را به نوعی ادا کنم و نشان دهم که قلبا پرسپولیس را دوست دارم، هرچند به ضرر آبرو و اعتبار خودم شود. اگر این تیم با این وضع سقوط کند، با اسم رضا جباری سقوط می کند و اسم من در خطر است. با این حال به خاطر پرسپولیس، آقای پنجعلی و اعتقادی که به کارم داشتم، پذیرفتم.

سرمربی تیم نوجوانان پرسپولیس درباره رسیدگی مدیران به تیم های پایه اذعان داشت: خیلی این اتفاق کم می افتد. من آقای گرشاسبی را به عنوان یک مدیرعامل دلسوز، سالم و کاربلد قبول دارم ولی انقدر که مشکل و دردسر در تیم بزرگسال زیاد است، فرصت به پایه ها نمی رسد. البته باز زحمت کشیدند بازی امیدها را دیدند و جلسه با سرمربیان تیم های پایه برگزار کردند.

رسیدگی به تیم های پایه به نفع خودمان است. به جای اینکه 3 میلیارد تومان پول رضایتنامه بدهیم، از پایه های خودمان استفاده کنیم. همین الان در تیم من 2 بازیکن هستند که قول می دهم به رده ملی می رسند. باید با این ها قرارداد بلندمدت ببندیم. این کار باید ریشه ای انجام شود. من می گویم اگر 40 میلیارد برای قهرمانی تیم بزرگسالان هزینه می کنید، یک میلیارد آن را به پایه ها بدهید و با 39 میلیارد وارد لیگ برتر بشوید. به خدا تیم های پایه با همین 1 میلیارد خدایی می کنند. ما الان در تیم های پایه مشکلاتی در حد آب معدنی داریم. واقعا خجالت آور است.

جباری در خصوص تاثیر محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس روی تیم نوجوانان گفت: این محرومیت باعث شد هیچ کس به تیم نوجوانان اضافه نشود. از سوی دیگر چند بازیکن قبلی نوجوانان به خاطر شرایط سنی، به تیم جوانان منتقل شدند و به این ترتیب دست ما خیلی خالی شد و مجبور شدیم از نونهالان بازیکن اضافه کنیم. جالب این است که هشت بازیکن فعلی ما هم کنار تیم فصل قبل بودند و بازی نکرده بودند.
پاسخ

کاربران تگ شده

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش