انجمن های هواداران پرسپولیس
اطلاع رسانی

پوسترز

آخرين ارسالهاي انجمن
پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش

قدیمی 07-09-2010, 09:49 PM
Karim
ریش سفید انجمن
Karim آواتار ها

نام حقیقی: كريم
تشکر شده 18,108 بار در 6,117 نوشته
بازیکن مورد علاقه: كريم باقري
مربی مورد علاقه: هيدينگ،مورينيو،دنيزلي،قطبي
حالت من:
Sarbezir
Karim is on a distinguished road
nazem معرفی و دانلود کتاب

سلام.تو این تاپیک،کتابهایی که خوندیم و به نظرمون عالی بودن رو با ارائه توضیحاتی به بقیه پیشنهاد میکنیم.همچنین کتب الکترونیکی رو با هم تبادل میکنیم.
خواهشا از معرفی کتابهایی که مفید نیستند بپرهیزید.
این کتاب پیشنهادی من در آغاز.خواهشا کتابها بر اساس نمونه زیر معرفی شوند.
نام کتاب:قلعه حیوانات(یا مزرعه حیوانات) Animal Farm: A Fairy Story
نویسنده:جورج اورول(george orwell)
سبک:
تخیلی،طنز،اجتماعی
سال انتشار:
این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته و در سال ۱۹۴۵ میلادی در انگلستان منتشر شد
داستان:
این رمان دربارهٔ گروهی از حیوانات است که انسان‌ها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند بیرون می‌کنند و خود ادارهٔ مزرعه را به دست می‌گیرند، ولی پس از مدتی این حکومت جدید به حکومتی خودکامه مشابه به قبلی تبدیل می‌شود.این رمان نمایهٔ برضد استبداد است. مزرعه حیوانات داستان انقلاب حیوانات علیه مالکین خوداست.
توضیحات:
کمتر فرد سیاسی رو میشه پیدا کرد که این کتاب رو نخونده باشه.
روی من یکی خیلی تاثیر گذاشت،خوراک اکثر انقلابهاست.سرنوشت مزرعه،سرنوشت اکثر کشورهای انقلابی است.انحراف از شعارها،عوام فریبی،اطاعت مطلق،فرمان پذیری،استبداد،تلاش برای صدور انقلاب و...در سراسر داستان موج میزند.
معروفترین جملات این کتاب"چهار پا خوب،2پا بد" و "همه حیوانات باهم برابرند، اما برخی برابرترند"هستند.
کتاب رو از زیر دانلود کنید.

never cared for what they say
never cared for games they play

never cared for what they do
never cared for what they know

But I know
nothing else matters
Karim آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 7 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 07-09-2010, 09:59 PM
rahim
مدير بازنشسته
rahim آواتار ها

نام حقیقی: رحيم
تشکر شده 15,920 بار در 5,030 نوشته
rahim is on a distinguished road
پیش فرض پاسخ : معرفی و دانلود کتاب

ايول داري كريم مدتي بود كه مي خواستم اين تاپيك بزنم .كار خوبي كردي .

-------------------------------
بلاخره اون روز رسید
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

rahim آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 7 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 07-11-2010, 10:48 PM
Karim
ریش سفید انجمن
Karim آواتار ها

حالت من:
Sarbezir

نه دیگه نشد،چی فکر میکردم چی شد،نا امیدم کردید.
قرار این نبود...

But I know
nothing else matters
تعداد 5 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 07-12-2010, 01:22 AM
rahim
مدير بازنشسته
rahim آواتار ها

داش كريم مشكلي نيست اينروزها كي حال وحوصله كتاب خوندن داره اونهم رمان . توهين به كسي نباشه ولي از همين جمع شروع مي كنم خدايش چند نفر تو اين جمع تا حالا رمان ويا كتاب مطالعه كردند .
گفتم كه تو مرجع هم همچنين تاپيكي هست ولي استقبال از اون در حد تاپيك بالايي وپاييني هم نيست .
به هر حال بگذريم هر كس عالمي داره به اون خوشه .
اما در مورد رمان قلعه حيوانات .
چند وقت پيش تو مرجع هم بحث همين كتاب پيش امد وصحبتي شد .گزيده صحبتم اين بود .
اولین داستانی که از جورج اورول خواندم گزیده ای از خاطراتش در برمه بود که مربوط به شکار یک فیل بود . برام جالب بود . دومین اثر هم کتاب قلعه حیوانات بود که البته اصلش مزرعه حیوانات است و خیلی تعجب کردم سومین اثری که ازش خواندم کتاب 1984 بود که . بیشترین لذت رو از همون داستان شکار فیلش بردم . قلعه حیوانات شباهت انکار ناپذیری با وضعیت امروزه ایران داره و 1984 تاحد زیادی کتابی خاکستری و ..... ( البته از نظر من ) ولی حالا که فکرشو میکنم میبینم ارزش خوندن روخيلي داشت .
دو كتاب ديگه هم هست كه البته من نخوندمشون ولي شنيدم .
(اسمها دقیق نیستند)
آس و پاس در کوچه های لندن و پاریس: خاطرات نویسنده از زندگی بدون پول در دو پایتخت بزرگ اروپا
به یاد کاتالونیا (یا بر فراز کاتالونیا؟): خاطرات جنگهای اسپانیا

=============================
اين هم خلاصه ايي از همين كتاب كه يكجا ديدم بد نيست بزار م بچه هابيان ببين شايد تشويق بشن وشايد يادشون بياد وشايد.................

خلاصه داستان قلعه حيوانات:
داستان در مورد مزرعه ای در انگلستان است که حیوانات آن علیه انسان هایی که اربابشان هستند قیام می کنند و برای خود قلمرویی به نام "قلعه حیوانات" می سازند. گروه هایی پیش و پس از انقلاب حیوانی شروع به تئوری سازی درباره فلسفه حیوانگری می کنند که نتیجه اش می شود قوانینی 7 گانه برای حیوانات. حیوانات پس از قیام روزگار بهتری را تجربه می کنند اما پس از اندک مدتی قیام آنها منحرف می شود.
آنچه که در این داستان مورد توجه است ،صرفنظر از نقد کمونیسم، نماد بودن هر دسته از حیوانات است برای بخشی از سیستم جاری هستند. خوک ها ( ميجر،ناپلئون ،سنوبال و سكوئيلر) که مثلا مغزهای متفکر هستند به تدریج از "خوکدانی" به "ساختمان مزرعه" می روند تا نشان دهند سهم خواهی از قدرت و ثروت چقدر می تواند خطرناک باشد. آنها به تدریج قوانین 7 گانه را به نفع خود تفسیر یا تعویض یا حذف می کنند چون دیگر تنها چیزی که برایشان مهم نیست سرنوشت "رفقا" ست. سگ ها ( بلوبل،جسي وپين جر) که نماد خشونت معرفی می شوند، در نظام تعلیمات خوکی به حیواناتی بی رحم بدل می شوند که عامل اجرای دستورات مستبدانه خوک ها هستند، گوسفندان هم نمادی از طبقات پایینی هستند که به خاطر بی خردی مورد استثمار طبقات بالایی قرار می گیرند. رفتار "گوسفندی" آنها هم خیلی جالب است تا آنجا که حتی وقتی شعار جدید را که خلاف فلسفه حیوانگری است هم صدا می خوانند ، هیچ کدامشان به این فکر نمی کند که چرا ؟!
قلعه حیوانات با همه نمادهایش، در نهایت روایتی از روند استحاله یک انقلاب است که ممکن است برای هر انقلابی پیش بیاید. خواندن این داستان طي 2روز وهربار 2ساعت زمان می برد كه مطالعه ان براي همه اهالي مطالعه سفارش مي شود.
دریافت نسخه PDF قلعه حیوانات

هفت فرمان قلعه حيوانات:
1- هرچه دوپاست دشمن است
2- هر چه چهار پاست يا بال دارد،دوست است
3- هيچ حيواني لباس نمي پوشد
4- هيچ حيواني بر تخت نمي خوابد
5- هيچ حيواني الكل نمي نوشد
6- هيچ حيواني ،حيوان كشي نمي كند
7- همه حيوانات برابرند

بلاخره اون روز رسید
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

تعداد 5 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 07-12-2010, 01:24 AM
rahim
مدير بازنشسته
rahim آواتار ها

اما با اجازتون داش كريم بد نديدم شاهكار ديگه جرج اورل يعني 1984 رو هم بزاريم تا بيشتر با اين نويسنده اشنا بشيم .

يه پیشنهاد دارم که بد نیست عملیش کنید شما که اومدید اینجا تا 1984 رو دانلود کنید و بخونید حتما اول قلعه حیوانات رو بخونید چون 1984 یه جورایی ادامه ی همون قلعه حیوانات (که در ایران مزرعه حیوانات ترجمه شده) است!!!
1984 يك رمان خواندني هست.

دانلود رمان 1984 اثر جرج اُروِل به زبان‌های فارسی و انگلیسی و فرانسوی

دانلود ترجمه‌ی رمان 1984 به زبان فارسی، به صورت پی‌دی‌اف، در 145 صفحه و به حجم 4.68MB
(در این نسخه صفحات اسکن شده‌اند و در واقع هر صفحه‌ی pdf دو صفحه‌ی کتاب است، به همین خاطر است که تعداد صفحات کاهش پیدا کرده، در ضمن کیفیت اسکن هر چند چندان تعریفی ندارد ولی قابل خواندن است)

اين هم نقد وخلاصه رمان .

خلاصه و نقد رمان 1984

داستان در لندن 1984، لندنی تخیلی که درواقع روسیه سوسیالیستی تحت قیمومت استالین را تداعی می کند، واقع می شود.
وینستون اسمیت یک کارمند جز حزب است که در دستگاه بروکراسی (دیوانسالاری) عظیم خاص نظام سوسیالیستی وظیفه تغییر و اصلاح اخبار گذشته را برعهده دارد به نحوی که با پیش گویی ها و اطلاعات حزب تطابق کند.
حزب جز چنین جامعه بسته ای توسط اورول به تصویر کشیده شده است و این کار با زبان، دیده وتفکر و احساس اسمیت انجام شده است.
ما در این داستان از دنیای درون یک عضو ساده حزب کمونیست پی به رازها، تضادها، مشکلات و روانپریشی های یک جامعه بسته می بریم.
این جامعه بسته لازم نیست که حتما یک جامعه سوسیالیستی باشد بلکه کلمن یک نظام تمامیت خواه و توتالیتر بر آن فرمان براند.
رژیمی که قصد دارد تمام جوانب و عرصه های جامعه را کنترل کند، جامعه ای همرنگ و یک صدا بسازد که تنها به فرامین رویم عمل کنند و شعارهای رژیم را بپذیرند، گواینکه این اعمال را به بهانه هدایت جامعه و سعادت انسان ها انجام می دهد ولی درواقع این نظام چیزی نیست جز مجموعه ای از انسان های فاسد و فرصت طلب که تنها در پی منافع شخصی خود هستند و البته برای دست یافتن به این منافع نیازمند زیردستانی صادق ولی ناآگاه و جامعه ای خاموش و فرمانبردار هستند .
و این چنین است که از نظر چنین نظامی اندیشه و اندیشیدن مخرب محسوب می شود چرا که با فرمانبرداری ناآگاهانه موردنیاز قدرتمندان سر تضاد دارد و باید هرطور که می شود آن را مسدود کرد، آن را محدود کرد و حتی آن را تحت کنترل خود درآورد و در این راه است که تاریخ و گذشته تحریف می شود، آنچه موردنظر طبقه قدرتمند است باقی می ماند و باقی حذف می شود و حتی اگر نکته ای در حمایت از افکار این طبقه در گذشته وجود ندارد باعث نگرانی و تشویش نمی شود، تاریخ آن چیزی است که قدرتمندان می نویسند و نه موجودی مجرد که برای خود ذاتی و هویتی دارد. حقیقت باز آفریده می شود و البته جای تذکر نیست که این حقایق مشتی دروغ و تهمت بیش نیستند که به فرمان پیشوا یا ناظر کبیر (راس هرم نظام توتالیتر) لباس حقیقت پوشیده اند یا درواقع لباس حقیقت را به آنها پوشانده اند.

شعارها، برنامه های دسته جمعی، همایش ها و راهپیمایی ها، سینما و هنرو... همه و همه در خدمت افکار و خواسته های پیشوا و زیردستان سودجویش قرار می گیرند تا افکار وروح و ذهن جامعه را کنترل کنند و آن را به اسارت خویش درآورند و اینجاست که ما پی به نیاز این رویم ها به دیوانسالاری می بریم.
مردم ناآگاه که نه تنها جسمشان بلکه روح و فکرشان در اسارتی است چه می کنند؟ هیچ،
از زندگی خود رنج می برند ولی توان اعتراض ندارند چون نمی دانند که درد کجاست و داروی آن چیست، تمام معیارها فرو ریخته، همه چیز نسبی شده و حتی گذشته ای هم چنانچه وصفش رفت وجود ندارد تا چراغ راه آینده شود و یا به عنوان ملاک مقایسه، مورد استفاده قرار گیرد.
اعضای این نظام عریض و طویل تبلیغات چه، آنها را به عین واقعیت را لمس می کنند و شاهد تحریف ها، دروغ ها و سواستفاده های قدرتمندان هستند.
ولی در این داستان می بینیم که آنها نیز در سیلاب بازآفرین های ذهنی و تحریف گذشته غرق شده اند و به علاوه چنان تحت کنترل حزب مرکزی قرار دارند که حتی در خانه خود ایمن نیستند تا لحظه ای بیاسایند و یا خطی بر علیه حزب و منافعش بنویسند و چنین بستری، مناسب ترین زمین برای بذر نفاق و دورویی است، می توان در این زمین هکتارها نفاق کاشت و خرمن ها دروغ و کینه و خیانت برداشت کرد.
حتی مفاهیم معنای حقیقی خود را از دست می دهند، از درون تهی می شوند، استحاله می شوند و درنهایت معنایی می یابند کاملا متفاوت از آنچه بودند و خیلی اوقات معنایی می یابند کاملا متضاد به آنچه که بودند.
مانند اسم وزارت ها در داستان که جورج اورول یا طنزی تلخ و زیبا آنها را خلق کرده است.
وزارت کشور که وظیفه اش قلع و قمع مخالفان و سلاخی دگراندیشان است، وزارت عشق!!! نامیده می شود.
وزارت اقتصاد و دارایی که لحظه به لحظه محدودیتی دیگر بر مشکلات اقتصادی و رفاهی جامعه می افزاید، وزارت فراوانی!!! می شود و...!
ولی یک نکته که همانا نکته محوری داستان را تشکیل می دهد با ظرافتی خاص بیان شده است ؛ اندیشه رودی خروشان و رونده است که هر سدی را می شکند و در کوهی عظیم سوراخ و منفذی کوچک می یابد و در یک کلام راه خود را ادامه می دهد.
می توان در برابر آن سر کشید و مانع ایجاد کرد، می توان حرکت آن را تند کرد ولی نمی توان جلوی آن را گرفت، سرانجام راه خود را می یابد و از مسیری که قدرت طلبان تمامیت خواه برای آن در نظر گرفته اند خارج خواهد شد ولو اینکه به انحراف کشیده شود و به درستی این نظام ها و این پیشواها اندیشه را دشمن می دانند بلکه خطرناک ترین دشمن چرا که از همین گور است که هزاران هزار مشکل برمی خیزد!!!
اندیشه بین، دگراندیشی را با خود همراه و ملزم دارد، وقتی که همه یک جور نیندیشند یک گونه لباس نمی پوشند، یک شعار نمی دهند، یک جور زندگی نمی کنند و جامعه ای متشکل از چنین انسان هایی جامعه ای همرنگ، یکصدا و ناآگاه نخواهد بود که نظامی تمامیت خواه به راحتی به آن فرمان راند بلکه جامعه متکثر و متنوع خواهد بود که راه خود را از میان برخورد، تقابل و تعامل عقاید و تسامل و مدارا می پیماید و بالطبع نظامی سیاسی و اجتماعی را می طلبد که تضمین کننده حداکثر آزادی برای اقشار مختلف جامعه باشد.
باید اضافه کرد حمله وحشیانه در باب قدرت و سگ های زنجیری پیشوا یا ناظر کبیر و فرصت طلبان اطرافش نه فقط برای قدرت بی پایان اندیشه (که در تضاد کامل با منافعشان قرار دارد) که از ترس و ضعف درونی شان سرچشمه می گیرد چرا که بنا به گفته روانشناسان هر فردی می تواند واحد واژه شجاعت باشد به جز یک دیکتاتور.
این ترس درونی است که در مرحله نهایی تبدیل به بیماری مهیب نو پا می شود و میل به تصرف و دخالت در کوچکترین وجوه زندگی افراد را بیدار می کند.
چرا که هر لحظه ممکن است توطئه ای در جهت نابودی منافع آنان درحال شکل گیری باشد.
اعضای دون پایه حزب علاوه بر این بیماری (که از راس هرم قدرت به آنها سرایت می کند) به بیماری اسکیزوفرنی (دو شخصیتی) نیز مبتلا هستند چرا که در معرض دید حزب چیزی هستند و در خلوت افکار خود چیزی دیگر تمام این نکات به طور دقیق و موشکافانه در تک تک شخصیت های داستان مورد تحلیل قرار گرفته است و مجموعه ای از این تضادها، ناهنجاری ها و مشکلاتی که نه اجازه بروز پیدا کرده و نه از حجم آن کاسته شده (بلکه هر دم بر آن افزوده شده است) درنهایت به صورت یک انفجار مهیب تمام این نظام قدرت طلب فاسد را در کام خود خواهد کشید و این روند که با امتیازطلبی سیری ناپذیر و روزافزون طبقه قدرتمند تمامیت خواه بر شتابش افزوده می شود پس از خود انفجار اطلاعات و حقایق را در پی خود خواهد داشت، حقیقت نمایان می شود تا شعارهای دروغین و وعده های تو خالی از باب قدرت را برملا سازد، واقعیت ها از گوری که قدرتمندان برای آنها ساخته اند دوباره بیرون می آیند و گذشته را چنان که بوده و نه چنان که ناظر کبیر برای ما بازگو کرده، بازسازی می کنند تا یک بار دیگر چراغ راه آینده ما باشد.

این حوادث رخ خواهد داد و این سرنوشت ؛ چنین نظامی است و از عجایب روزگار است که نظام هایی متکی بر ایدئولوژی مارکسیستی که اصول فلسفه دیالکتیک و تکامل ( تاریخ شاه بیت آن است) خود مشمول حکمی تاریخی شوند با همان قاطعیت و بی رحمی که آنها از احکام تاریخ برداشت می کردند!!

پرسش :
حال این پرسش در جای خود دارای اهمیت است، اکنون که نظام های توتالیتر سوسیالیستی برچیده شده اند و رژیم های، بنیادگرای اسلامی به سوی تسامح وتساهل گام برمی دارند آیا خطر بروز نظام های توتالیتر و تمامیت خواه برطرف شده است؟

بلاخره اون روز رسید

ویرایش توسط rahim : 07-12-2010 در ساعت 01:36 AM
تعداد 4 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 07-12-2010, 09:50 PM
Karim
ریش سفید انجمن
Karim آواتار ها

حالت من:
Sarbezir

من بعد از اینکه مدرک پیش دانشگاهیم زو اخذ کردم(3سال پیش)تا به حال فقط قلعه حیوانات رو خوندم وبخشی از کوروش نامه گزنفون.
1ماهه میخوام برم میدون انقلاب 1984 و 100 سال تنهایی و کوروش نامه گزنفون رو بگیرم سر کار روزی 40-50 دقیقه بخونم.فایلش رو دانلود کنم تو هاردم خاک میخوره.قلعه حیوانات رو 1سال پیش دانلود کرده بودم .3 ماه پیش تو خیابون از یه کتابفروش خریدمش 5000 تومان چاپ اوله.1348.
4روزه تمومش کردم
-------------------------------------------------------------
یه نفر که 100 سال تنهایی رو خونده بی زحمت معرفیش کنه کامل و در صورتی که فایلش رو هم داره بذاره ویا تو نت پیدا کنه بذاره.

But I know
nothing else matters
تعداد 3 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 07-29-2010, 12:41 AM
Karim
ریش سفید انجمن
Karim آواتار ها

حالت من:
Sarbezir

از مشاکل اساسی جامعه ما بی توجهی به مسائل فرهنگیه.
نسلی که چیزی برای از دست دادن نداره،از همه چیز زده شده،نسلی که فدا شده،و فقط به سکس می اندیشد...
اینو نوشتم تا تاپیک بیادبالا شاید بالا بزنه اون غیرتت

But I know
nothing else matters
تعداد 6 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 07-30-2010, 02:39 PM
pashangparsi
تازه وارد
pashangparsi آواتار ها

تشکر شده 33 بار در 15 نوشته
pashangparsi is on a distinguished road

عالیه این جا رو که باز کردید. امیدوارم ایرانی ها بیش از این کتاب خون بشن..
pashangparsi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 4 نفر از این پست تشکر کرده اند :

قدیمی 07-30-2010, 03:19 PM
ستاره سرخ
بازيكن اصلي
ستاره سرخ آواتار ها

نام حقیقی: فرزانه
تشکر شده 755 بار در 244 نوشته
بازیکن مورد علاقه: کریم باقری
مربی مورد علاقه: دنیزلی
حالت من:
Relax
ستاره سرخ is on a distinguished road

مرسی بچه ها واقعا عالیه من که قلعه حیوانات رو خوندم الان هم دارم 100 سال تنهایی رو میخونم منتها چون چشمم اذیت میشه از مانیتور نیتونم بخونم .
حتما این 1984 که رحیم گفت هم پیدا میکنم البته الان که تو ایران کتاب ها سانسور میشن باید براصلش رو پیدا کنم
ستاره سرخ آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
این کاربر برای پست مفید ازستاره سرخ تشکر به عمل آورده است:

قدیمی 07-31-2010, 02:43 PM
Tifusi
مدير بازنشسته
Tifusi آواتار ها

نام حقیقی: سید روح الله
تشکر شده 2,731 بار در 1,467 نوشته
بازیکن مورد علاقه: وین رونی (وازا)
مربی مورد علاقه: فرگوسن
Tifusi is an unknown quantity at this point

خوب می بینم که بحث زیبای فرهنگی هم به همت آقا کریم گل و داش رحیم عشقی به راه افتاده پس مام اومدیم که یه سهم کوچیکی تو کار فرهنگی بزرگ شما داشته باشیم.

لینک داونلود رمان کوری ساراماگو
http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://bahramian.persiangig.com/pdf/koori_sarapoem.pdf
توضیح رمان:
کوری“ یک رمان خاص است، یک اثر تمثیلی، بیرون از حصار زمان و مکان، یک رمان معترضانهٔ اجتماعی ـ سیاسی، که آشفتگی اجتماع و انسان‌های سردرگم را در دایرهٔ افکار خویش و مناسبات اجتماعی تصویر می‌کند. ساراماگو تأکید بر این حقیقت دارد که اعمال انسانی در ”موقعیت“ معنا می‌شود و ملاک مطلقی برای قضاوت وجود ندارد. زیرا موقعیت انسان ثابت نیست و در تحول دائمی است. در یک کلام ساده دغدغه‌ٔ عمدهٔ ذهن ساراماگو در این رمان فلسفی، مسئله سرگشتگی انسان معاصر یا ”انسان در موقعیت“ است که از خلال ابعاد و لایه‌های مختلف و واکنش‌های آنان بررسی می‌شوند، از دیگر مایهٔ اصلی رمان نقد خشونت و میلیتاریسم، اطاعت کورکورانه، دیکتاتوری و سیر تاریخی و فراگیر بودن آن است... .
شناسنامه‌ی كتاب:
كوری، ژوزه ساراماگو، ترجمه‌ی مینو مشیری، ویراستار محمدرضا جعفری، نشر علم، چاپ نهم، برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات در سال 1998.

(با اجازه آقا کریم رمان اولیس رو برداشتم چون به نظرم هیچکس تو ایران این رمان رو دوست نخواهد داشت...حتی فک میکنم تا همین الان کسی این رمان رو کامل تو ایران نخونده نه این که ترجمه نشده باشه نه...چون اصلا این رمان با فرهنگ ایرانی جور در نمیاد و البته ترجمه به فارسی هم چندان جواب نداده هر چند استاد منوچهر بدیعی بهترین ترجمه ممکن رو انجام داده پس به همین کتاب کوری ساراماگو فعلا بسنده میکنم تا بعد اگر هم کسی دوس داره رمان اولیس رو مطالعه کنه میتونه به وبلاگ شعر سارا برای داونلود مراجعه کنه هر چند من به زبان اصلیش رو توصیه میکنم)

در آخر هم برای همه عزیزان داونلود متن کامل قرآن کریم به زبان انگلیسی و فارسی و متن کامل نهج البلاغه رو میذارم تا کسایی که بهانه عدم دسترسیش رو میارن (مگه میشه الان چیزی تو نت پیدا نشه تنبل بهانه گیر ) بتونن یه تکونی بدن و یه مطالعه ای هم به قانون اساسی بشریت بزنن امیدوارم که همشون مفید فایده واقع بشن

متن کامل نهج لبلاغه (خطبه ها ،نامه ها و حکمته ها):
http://sarapoem.persiangig.com/link7/nahj.htm

ترجمه فارسی نهج البلاغه و مطالب متنوع دیگر در باب نهج البلاغه را در این سایت ارزشمند بخونید:

Only Wayne Rooney

تا نگردی آشنا زین پرده رمزی نشنوی
گوش نامحرم نباشد جای پیغام سروش
V V V V V V Victory is only ours V V V V V V

******پرسپولیس قهرمان می شه******خدا می دونه که حقشه*******به لطف یزدان و بچه ها******پرسپولیس قهرمان میشه******پرسپولیس قهرمان می شه******

ویرایش توسط Tifusi : 08-01-2010 در ساعت 12:28 PM دلیل: اضافه کردن توضیحات و حذف اضافات
Tifusi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 2 نفر از این پست تشکر کرده اند :
پاسخ

کاربران تگ شده

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش