head_1xbet

موسوی: کار کمیته تحقیق و تفحص شفاف سازی مالی است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 687 ] - سه شنبه, 22 خرداد 1397
موسوی: کار کمیته تحقیق و تفحص شفاف سازی مالی است

عضو فراکسیون ورزش و یکی از طراحان و موافقان تحقیق و تفحص ار دو باشگاه استقلال پرسپولیس، گفت: از آجر به آجری که در این دو باشگاه استفاده شده، در حوزه مالی دچار...

ارتش سرخ دات كام :

عضو فراکسیون ورزش و یکی از طراحان و موافقان تحقیق و تفحص ار دو باشگاه استقلال پرسپولیس، گفت: از آجر به آجری که در این دو باشگاه استفاده شده، در حوزه مالی دچار اشکال است.

سید فرید موسوی در گفت وگویی در مورد تصویب طرح تحقیق و تفحص امروز مجلس در رابطه با دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: همانطور که در نطق پیش از دستور امروز خود در مجلس گفتم تقریباً تمام اهداف این طرح مشخص شده است.در این طرح قرار است جریمه های مالی، محرومیت از رویدادهای بین المللی، بدهی انباشته دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و  مافیای فوتبال، و..... مورد بررسی قرار گیرد.

 وی در ادامه تصریح کرد: مجلس در این طرح بیشتر به دنبال  تحقیق و تفحص از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال است. به این دلیل که این دو باشگاه نقش بسیار مهمی در فوتبال کشور برعهده دارند و مشکلاتی که در این دو باشگاه وجود دارد، تقریباً می توان گفت که بقیه حوزه های ورزشی ما  با آن درگیر هستند.

عضو فراکسیون ورزش  و یکی از موافقان طرح تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: در منشأ همین بحث ها، سوءمدیریت ها و بی تدبیری هایی در این دو باشگاه وجود داشته که  از  سال های قبل با آن مواجه بودیم. از آجر به آجری که در این دو باشگاه استفاده شده، در حوزه مالی دچار اشکال بوده است، البته نمی خواهم در رابطه با موضوع مالی پیش داوری کنم اما نیاز و مطالبه عمومی بود که مجلس در رابطه با این دو باشگاه ورودی داشته باشد. کار کمیته تحقیق و تفحص شفاف سازی و شناسایی موضوعات ((مالی)) بوده و همچنین در این ۱۰ سال اخیر چقدر منابع از طریق دولت به این دو باشگاه تزریق شده و مقدار مصارف قانونی آنها به چه صورت بوده است.

موسوی افزود: همیشه جامعه ورزشی و جامعه عمومی نمی توانند شاهد باشند که هر روز این دو باشگاه جریمه های مختلفی شوند. این جریمه ها را این دو باشگاه پرداخت نمی کنند، بلکه این کشور هست که متحمل این جریمه ها می شود، البته بحث ما در تحقیق و تفحص فقط جریمه ها نیست. موضوعات دیگری هم هست که می تواند تبعات سنگینی برای کشور داشته باشد. البته ما همه این موارد را از ناسلامتی مدیریت این دو باشگاه می دانیم.

وی گفت: بر همین اصل مجلس وظیفه قانونی خود دانست که نسبت به این موضوعات ورود کند و طرح تحقیق و تفحص  را از این دو باشگاه در ۱۰ سال اخیر مورد بررسی قرار دهد که در این مدت این دو باشگاه از چه منابعی استفاده و هزینه کرده اند و اتفاقاتی که در این دو شرکت زیر نظر وزارت ورزش افتاده را بررسی کنیم.

نماینده مجلس افزود: البته ما به وزارت ورزش و به طور کل ساختار فوتبال در کشور کاری نداریم، محدوده تحقیق و تفحص مجلس در چارچوب مشخصی قرار دارد و مجلس دوست ندارد یک کاری را شروع کند و وسط  آن کار متوقف شود. به همین دلیل ما در ابتدا چارچوب خود را مشخص کردیم.

 وی در پاسخ به این سوال که آیا زمان اجرای طرح مشخص شده است یا خیر، گفت:این طرح  به تصویب مجلس رسیده  و ان شاءالله کمیسیون فرهنگی در اولین جلسه اعضای آن را مشخص وسپس احکام این افراد صادر می شود.طبق آیین نامه ما فرصت داریم ظرف ۶ ماه گزارش خود را در صحن علنی به اطلاع مردم برسانیم.

موسوی همچنین در پاسخ به سوال دیگری که آیا امکان دارد بحث خصوصی سازی این دو باشگاه هم بعد از این طرح هم اتفاق بیفتد یا خیر گفت: در حال حاضر قانون خصوصی سازی این دو باشگاه موجود است. خصوصی سازی در خلأ اتفاق نمی افتد و باید روی یک ریل مشخصی انجام شود اول باید شفاف سازی مالی صورت گیرد و بعد مراحل بعدی. اگر از همین ابتدای طرح تحقیق و تفحص بخواهیم بدون مهیا کردن زیرساخت های بحث خصوصی سازی این دو باشگاه را مطرح کنیم، قطعاً این طرح موفقیت لازم را نخواهد داشت. البته همیشه ما درخواست داشتیم که اگر اراده خصوصی سازی در این دو باشگاه وجود داشته باشد، ابتدا باید زیرساخت های خصوصی سازی را فراهم و از نظر مالی این ساختارها به طور کلی تعریف شود که خدا را شکر همه این موارد در طرح تحقیق و تفحص مطرح شده است. گزارش این تحقیق و تفحص یک گام اصلی جهت خصوصی سازی این دو باشگاه است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس تا به اینجای فصل کدام بازیکن بوده است؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
نفت م.س
نفت م.س
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 1 آذر 1398 / ساعت : 17:30
فولاد
فولاد
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد آرنا
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 13 آبان 1398 / ساعت : 17:45

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2مهدی ترابی3
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن