حکایت 3 خوش یمن

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2346 ] - پنجشنبه, 3 آبان 1397

حکایت 3 خوش یمن

در بسیاری از فرهنگها عدد هفت را بعنوان نشانه ای از خوش یمنی دانسته اند اما این حکایت در فرهنگ ما با عدد دیگری یعنی سه تعریف می شود. بارها شنیده ایم که تا سه ن... 5 out of 5 based on 3 ratings.
حکایت 3 خوش یمن

در بسیاری از فرهنگها عدد هفت را بعنوان نشانه ای از خوش یمنی دانسته اند اما این حکایت در فرهنگ ما با عدد دیگری یعنی سه تعریف می شود. بارها شنیده ایم که تا سه ن...

ارتش سرخ دات كام :

در بسیاری از فرهنگها عدد هفت را بعنوان نشانه ای از خوش یمنی دانسته اند اما این حکایت در فرهنگ ما با عدد دیگری یعنی سه  تعریف می شود.

بارها شنیده ایم که " تا سه نشه بازی نشه " یا هنگامی که عروس خانمهای ایرانی قرار است  مهمترین "آری " زندگی را بیان کننددر بار سوم و پس از حکایتهای گل و گلاب می گویند.

عدد " سه " در فوتبال هم نشانه تاکید است.

مسابقات فوتبال با قوانینی چون سه داور آغاز شد (اکنون این قانون تغییر کرده است) و سپس  تعویض ها در طی دوران به سه رسید (که این قانون هم عوض شده است) و حتی در صورتی که به دلایلی تیمی بازنده می شود نتیجه بازی سه به صفر می شود.

اصطلاح هت تریک و فتح سه گانه هم از دیگر نگاه های ویژه به عدد سه است و می دانیم که اولین جام جهانی یعنی ژول ریمه پس از قهرمانی سه گانه به صاحب جاودانه اش یعنی برزیل تقدیم شد.

باری  این بار هم به عدد سه رسیده ایم. تیمهای ایرانی و ژاپنی در فینال لیگ قهرمانان آسیا هستند و بازی برگشت و جشن قهرمانی در تهران است.

ژاپنی ها دو قهرمانی جام باشگاه های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا و یک جام در جام آسیا را از تیمهای استقلال و سپاهان و پرسپولیس برده اند که دو بار این نایب قهرمانی های تلخ در تهران رخ داده است.

در جام در جام آسیا 1992- 1993 پرسپولیسی ها در حالی که در بازی رفت در کشور آفتاب تابان بازی را با تیم نیسان که امروز به نام یوکوهاما مارینوس مشهور است به تساوی یک به یک رسانده بود، در تهران با یک گل مغلوب شد و نتوانست از عنوان قهرمانی اش در این جام دفاع کند.

دیدار نهائی جام باشگاه های آسیا در فصل 1998- 1999 بین دو تیم استقلال تهران و جوبیلیو ایواتا برگزار شد که در شبی تلخ  این بار هم ژاپنی ها  مهمان قهرمان و خوشبخت بودند.

سپاهانی ها در لیگ قهرمانان آسیا 2007 با تیم اوراوارد دایموندز در فولاد شهر به تساوی رسیدند اما در ژاپن بازی را به آنها باختند تا ژاپنی ها یک بار هم در خانه قهرمانی را از ما بگیرند.

حال به فینال سوم با ژاپنی ها رسیدیم با تیم کاشیما انتلرز رسیده ایم. فینالی با دو تیم پر افتخار که برای اولین بار در لیگ قهرمانان آسیا به فینال رسیده اند.

از یاد نمی بریم که ژاپنی ها درخشان ترین تیم آسیائی در جام جهانی 2018 بودند. جی لیگ آنها ستارگان بزرگی چون اینیستا، تورس و ... را در خود دارد. سرمایه گزاری ژاپنی ها و امکانات و مدیریتی که دارند بی مانند است اما همه می دانیم که در فوتبال همواره امید و ایمان و عشق فاکتورهائی بسیار مهم هستند که تیم پرسپولیس تا به امروز به خوبی از آنها استفاده کرده است.

برانکو ایوانکوویچ تمرکزش بر روی نیروهای موجودش  است  و بی انصافی است که به بازیکنانی که امروز در فینال لیگ قهرمانان آسیا هستند لقب "دست خالی" بدهیم. فوتبال ما می تواند با قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا با روحیه ای مضاعف به امارات برود تا فتح سه گانه جام ملتهای آسیائی که امروز داشته است را به عدد 4 برساند.

امیدواریم در سومین فینال تیمهای ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا قهرمانی سهم ایران پس از نزدیک به سه دهه شود.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الاهلی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن