betabad

مجسمه او را از طلا بسازید/ برانکو؛ مردی که زیاد می دانست

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1838 ] - پنجشنبه, 3 آبان 1397

مجسمه او را از طلا بسازید/ برانکو؛ مردی که زیاد می دانست

پرسپولیس با هدایت خوب برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات خود پس از اینکه 2 فصل پی درپی توانست قهرمان لیگ برتر شود در لیگ قهرمانان آسیا هم به دیدار نهایی راه یافت. ... 5 out of 5 based on 2 ratings.
مجسمه او را از طلا بسازید/ برانکو؛ مردی که زیاد می دانست

پرسپولیس با هدایت خوب برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات خود پس از اینکه 2 فصل پی درپی توانست قهرمان لیگ برتر شود در لیگ قهرمانان آسیا هم به دیدار نهایی راه یافت. ...

ارتش سرخ دات كام : پرسپولیس با هدایت خوب برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات خود پس از اینکه 2 فصل پی درپی توانست قهرمان لیگ برتر شود در لیگ قهرمانان آسیا هم به دیدار نهایی راه یافت.


آنچه برانکو با دست های خالی در پرسپولیس انجام داد، فراتر از شاهکار است. حتی متعصب ترین هوادار پرسپولیس هم قبول دارد که تیم محبوبش باید در همان مرحله یک چهارم نهایی که به الدحیل خورد، حذف می شد، اما برانکو با تیمی که پنجره اش بسته بود، به فینال آسیا رسید و در های خوشبختی را به روی پرسپولیس گشود تا حالا لازم باشد مجسمه او را از طلا بسازند و در باشگاه پرسپولیس نصب کنند.

برانکو کاری کرد که نظیرش را پیش از این ندیده بودیم. هنوز هم قابل باور نیست که یک تیم تنها با 12 بازیکن اصلی و با ترکیب و تاکتیکی که از قبل برای تمام رقیبان قابل شناسایی و کاملاً برملا بود، به فینال آسیا برسد.

اما به نظر شما مهم ترین فاکتوری که برانکو به پرسپولیس بخشید، چه بود و این پروفسور کروات با چه ابزار و اهرمی پرسپولیس را به این مرحله از خوشبختی رساند؟

وقتی سوت پایان بازی پرسپولیس و السد به صدا درآمد و برانکو بعد از شرکت در شادی سرخپوشان و هواداران به کنفرانس خبری رفت، یک اتفاق جالب رخ داد. سرمربی پرسپولیس با لبخند به هواداران گفت: «روزی که به پرسپولیس آمدم، در قراردادم بندی گذاشتم که برای قهرمانی آسیا پاداش بگیرم.» این یعنی پروفسور از همان روز اول به قهرمانی در آسیا فکر می کرد و این مقام را در برنامه های بلندمدتش می دیدیدس.

خودباوری دقیقاً اولین چیزی بود که برانکو به پرسپولیس تزریق کرد. حتی در بدترین روز هایی که این تیم مشکل داشت و بازی های تهاجمی اش با گلزنی همراه نمی شد و فوت هادی نوروزی هم بیشتر از گذشته، مجموعه سرخ را به هم ریخته بود، برانکو با شاگردانش از قهرمان شدن و تقدیم قهرمانی به خانواده نوروزی حرف زد.

نظم فاکتور دیگری بود که برانکو به پرسپولیس بخشید. او به سرخپوشان یاد داد تحت هر شرایطی به قواعد و چارچوب ها احترام بگذارند و چه در تمرینات و چه در اجرای تاکتیک ها نظم داشته باشند. همین روز ها پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بسیاری از کمبود های خود را با همین نظم برطرف کرده است و نظم و دیسیپلین برانکو به داد مجموعه سرخ رسیده است.

اتحاد را هم به خودباوری و نظم اضافه کنید و از آن مهم تر احترام به تیم ... این که هیچ ستاره ای از پرسپولیس بزرگ تر نیست و هر بازیکنی در هر جایگاهی باید تابع پرسپولیس باشد و اگر خودش را از تیم بالاتر و برتر ببیند، جایی در مجموعه نخواهد داشت. او که خوب می دانست تاکتیک به تنهایی جواب نمی دهد، بیرون زمین هم به تیمش آرامش داد و پرسپولیس هم از این دانایی او بهره برد.

برانکو با مربع اتحاد، احترام، نظم و خودباوری، پرسپولیس را به یک تمرکز ایده آل رساند و تاکتیک های مورد نظرش را با وجود کمبود مهره به خوبی پیاده کرد و حاصل این پکیج استثنایی همین است که حالا پرسپولیس را در فینال آسیا می بینیم.

مجموعه سرخ این فینال را از برانکو دارد، از پروفسوری که تیمش را به فینال لیگ قهرمانان و خودش را به قله محبوبیت رساند. حالا تا قهرمانی آسیا فقط یک قدم باقی است، هر چند پرسپولیس همین حالا هم قهرمان است، با پنجره بسته و دست خالی به این مرحله رسیدن کمتر از قهرمانی نیست. برانکو و شاگردانش که انصافاً با تمام وجود بازی کردند و جانانه درخشیدند، معادلات فوتبال را تغییر دادند.

کارشناسان و صاحب نظران پاسخ می دهند:
مهم ترین فاکتوری که برانکو به پرسپولیس اضافه کرد چه بود؟

پرسپولیس با هدایت خوب برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات خود پس از اینکه 2 فصل پی درپی توانست قهرمان لیگ برتر شود در لیگ قهرمانان آسیا هم به دیدار نهایی راه یافت و با حذف السد قطر طی 2 بازی رفت و برگشت حالا افتخار بزرگتری در سطح آسیا را دنبال می کند. مهمترین فاکتوری که برانکو به پرسپولیسی ها اضافه کرد را از نگاه کارشناسان و صاحب نظران پرسپولیس می خوانیم.

جعفر کاشانی: برانکو معلم خوبی است
رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در این خصوص گفت: برانکو آزمایش خود را نه الان بلکه قبلاً هم در تیم ملی به خوبی پس داده بود. مسلماً اگر برانکو خوب نبود باشگاه پرسپولیس به او اعتماد نمی کرد. قطعاً با وجود مربیان خوبی، چون برانکو که مثل معلم هستند، می توانیم مربیان خوب داخلی تربیت کنیم. برانکو با دانش و بینشی که داشت تیم پرسپولیس را به این موفقیت رساند و داریم به سمت حرفه ای شدن گام برمی داریم و انشاءا... تیم بتواند با کمک هواداران قهرمان آسیا شود.

علی پروین: او تاکتیک و قدرت بدنی بالا به پرسپولیسی ها داد
سرمربی اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: برانکو مربی بسیار باهوشی است که یک بار دیگر توانایی های فنی خودش را ثابت کرد و نشان داد مرد بادانشی است. او تاکتیک پرسپولیس را مقابل السد در نیمه دوم به بهترین شکل ممکن تغییر داد و به آنچه می خواست رسید. بازیکنان السد قطر از دقیقه 50 به بعد از لحاظ بدنی کم آوردند و از طرف دیگر پرسپولیس هرقدر از زمان بازی می گذشت، آماده تر و هماهنگ تر نشان می داد و به نظرم برانکو هم از لحاظ تاکتیکی و هم از لحاظ بدنی پرسپولیسی ها را در بهترین شرایط قرار داده است.

رضا شاهرودی: برانکو غرور ما را زنده کرد
کاپیتان اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: بعد از بازی پرسپولیس مقابل السد قطر تمام آسیا به احترام پرسپولیس ایستاد و انصافاً برانکو و بازیکنان پرسپولیس غرور ما را زنده کردند و حالا فوتبال آسیا روی پرسپولیس حساب ویژه ای باز می کند. برانکو به تیم اعتماد به نفس بالا داد و به این بچه ها فهماند که می شود با دست خالی کار های بزرگی انجام داد و در آسیا آقایی کرد. او مربی بادانشی است که 2 بار پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر کرد و حالا هم با تفکرات او قطعاً می توانیم فاتح لیگ قهرمانان شویم.

بیژن ذوالفقارنسب: برانکو اعتماد به نفس و انگیزه بالا داد
کارشناس فوتبال و بازیکن اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: پرسپولیسی ها این اعتماد به نفس بالا و انگیزه را از برانکو دارند. او مربی خوبی است که فوتبال ایران را به قدر کافی می شناسد و از پرسپولیس هم تیمی ساخته که چه در لیگ برتر و چه در لیگ قهرمانان آسیا مدعی است. اگر پرسپولیسی ها با همین روحیه و انسجام مقابل نماینده ژاپنی در فینال حاضر شوند به طور حتم موفق خواهند بود و می توانند به جام برسند، چون بازی برگشت فینال در آزادی برگزار می شود و می شود حماسه دیگری را تکرار کرد و جام را بالای سر برد.

ادموند بزیک: برانکو یک روانشناس خوب است
مهاجم اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: برانکو یک روانشناس خوب است که به پرسپولیسی ها القا کرد که می شود با بضاعت کم و دست خالی جنگید و موفق هم شد. برانکو بار فنی بالایی هم دارد و این را در بازی با السد قطر ثابت کرد. او نشان داده هرکس را که به بازی می گیرد قطعاً فکری پشت این تفکر بوده است. برانکو بهترین تصمیمات را در پرسپولیس گرفت و شما دیدید که اکثر نیمه های مربیان را پرسپولیس برنده خارج شد مثل دو بازی رفت و برگشت با السد و در مجموع او یک روانشناس برجسته فوتبال است.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 97 کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 10 فروردین 1398 / ساعت : 16:00
سپیدرود
سپیدرود
1 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سردار جنگل
داور مسابقه : حسین زرگر
شنبه, 25 اسفند 1397 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور11
2سیامک نعمتی4
3کمال کامیابی نیا3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن