پرسپولیس آماده شکست سد ژاپنی ها

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1912 ] - پنجشنبه, 3 آبان 1397

پرسپولیس آماده شکست سد ژاپنی ها

پرسپولیس پس از عبور از مسیر پرطمطراق و ماراتن گونه به عنوان نماینده غرب آسیا به دیدار نماینده شرق این قاره، کاشیماآنتلرز ژاپن می رود. زمانیکه پرسپولیس در حال ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
پرسپولیس آماده شکست سد ژاپنی ها

پرسپولیس پس از عبور از مسیر پرطمطراق و ماراتن گونه به عنوان نماینده غرب آسیا به دیدار نماینده شرق این قاره، کاشیماآنتلرز ژاپن می رود. زمانیکه پرسپولیس در حال ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس پس از عبور از مسیر پرطمطراق و ماراتن گونه به عنوان نماینده غرب آسیا به دیدار نماینده شرق این قاره، کاشیماآنتلرز ژاپن می رود.

زمانیکه پرسپولیس در حال قلع و قمع تیم های پر زرق و برق قطری بود این امیدواری وجود داشت که در پایان این راه با توجه به برتری روحی و روانی فوتبال ایران برابر تیم های شرق آسیا، کار ساده تری در بازی فینال داشته باشد. ولی تجربه تاریخی نشان می دهد حریفان ژاپنی، همیشه مانع بزرگ برای تیم های ایرانی بودند و بعضاً تلخ ترین خاطرات را رقم زدند.

تیم های ایرانی و ژاپنی هیچ گاه در مرحله گروهی رقابت های آسیایی، با هم روبه رو نشده اند و در 6 تقابل تیم های ایرانی و ژاپنی در مراحل حذفی، 4 بار ژاپنی ها موفق بودند و نمایندگان ایران فقط 2 نوبت به پیروزی رسیدند. اما هیچ تیم ایرانی در 90 دقیقه موفق به شکست دادن تیمی از ژاپن نشده است. تیم های ایرانی با ژاپنی یک بار در جام باشگاه های جهان نیز با هم دیدار شدند که در آن بازی نیز ژاپنی ها موفق بودند.

برتری های ضعیف برابر ژاپنی ها

اولین برتری ایران برابر ژاپنی ها در جام باشگاههای آسیا در فصل 93-1992 شکل گرفت. جاییکه پاس در مرحله نیمه نهایی با یومیوری ژاپن دیدار داشت و در وقت اضافه با نتیجه 2 بریک این تیم را شکست داد. پاس پس از آن در فینال نیز موفق بود تا آخرین قهرمانی تیم های ایرانی در رقابت های باشگاهی آسیا شکل گیرد.

دیگر برتری تیمهای ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا 2007 بود که سپاهان نماینده در مرحله یک چهارم نهایی با کاواساکی فرانتال روبه روشد و جدال دو تیم در مجموع 210 دقیقه بازی گلی نداشت و ضربات پنالتی رای به برتری سپاهان داد.

جدال ایرانی ها و ژاپنی ها در فینال

نکته نگران کننده در خصوص تقابل تیم های ایرانی مقابل ژاپنی ها آمار در فینال هاست که در 3 بازی که دو تیم فینالیست از ایران و ژاپن بودند در هر 3 نوبت تیم ژاپنی فاتح مسابقات شده است. تیم های ژاپنی حتی از حضور در استادیوم آزادی واهمه ای نداشتند و از این 3 قهرمانی، دو قهرمانی در ورزشگاه بزرگ پایتخت بوده و در حقیقت تنها تیم های غیرایرانی که در ایران جشن قهرمانی در آسیا را گرفته اند تیم های ژاپنی هستند.

نخستین فینال ایرانی، ژاپنی در جام در جام باشگاه های آسیا در فصل 93-1992شکل گرفت که پرسپولیس با نیسان ژاپن دیدار داشت. نماینده ایران پس از کسب تساوی یک-یک در خانه حریف تنها احتیاج به یک تساوی بدون گل در خانه داشت ولی در میان ناباوری همگان با یک گل شکست خورد تا حریف ژاپنی برابر دیدگان صدهزار تماشاگر ایرانی جشن قهرمانی بگیرد.

دومین فینال ایرانی - ژاپنی در فنیال جام باشگاه های آسیا در فصل 99-1998 بود جایی که انبوه هواداران استقلال در ورزشگاه آزادی آماده کسب سومین عنوان قهرمانی در آسیا بودند ولی این بازیکنان جوبیلیوایواتای ژاپن بودند که با برتری 2 بر یک جام قهرمانی را بالای سر بردند.

در سومین و آخرین رویارویی ایران و ژاپنیها در فینالهای آسیایی در لیگ قهرمانان آسیا 2007، سپاهان پس از کسب تساوی یک بر یک در خانه، در دیدار برگشت با نتیجه 2 بر صفر مغلوب اوراواردز شد پس از آن دیدار به فاصله چند هفته یک بار دیگر سپاهان در جام باشگاههای جهان با اوراواردز روبه رو شد و با نتیجه 3 بر یک مغلوب شد تا همچنان حسرت ایرانیها مقابل ژاپنیها ادامه داشته باشد.

با این عقبه تاریخی، دیدار بسیار مشکلی در انتظار پرسپولیس است. پرسپولیس یک بار نیز در نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا در فصل 00-1999 با 2 گل مغلوب جوبیلوایواتا شده است ولی نماینده پرافتخار ایران نشان داده که در روزهای سخت پاپس نمی کشد و تاکنون با پنچره بسته غیرممکن های زیادی را ممکن ساخته  است.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • شعبانعلی میردارپاقلعه
    شعبانعلی میردارپاقلعه :
    شکستهاوپیروزیهادائمی وهمیشگی نیستن وحتی اگراین فرضیه واتفاقات درست هم باشه شکست هم حتمابه سراغ تیمای ژاپنی میادوازکجامعلوم که همین امسال نباشه؟بانتایج ونمایش غیرقابل انتظارحیفه اگه قهرمان نشیم....امیدواریم وباتوکل به خداوتوسل به اهلبیت ع برحریف ژاپنی پیروزودرنتیجه قهرمان آسیابشیم ــ.انشاءا...ـ

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الاهلی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن