علی دایی و یک سوءتفاهم ابدی

- نظرات : 6 اظهار نظر - بازدید [ 3253 ] - دوشنبه, 7 آبان 1397

علی دایی و یک سوءتفاهم ابدی

حتما می دانید که بعد از مسابقه سایپا و پرسپولیس، بازیکنان دو تیم در تونل ورزشگاه تختی با هم درگیری فیزیکی پیدا کردند و کار به جاهای باریک کشیده شد. با این همه... 5 out of 5 based on 16 ratings.
علی دایی و یک سوءتفاهم ابدی

حتما می دانید که بعد از مسابقه سایپا و پرسپولیس، بازیکنان دو تیم در تونل ورزشگاه تختی با هم درگیری فیزیکی پیدا کردند و کار به جاهای باریک کشیده شد. با این همه...

ارتش سرخ دات كام :

حتما می دانید که بعد از مسابقه سایپا و پرسپولیس، بازیکنان دو تیم در تونل ورزشگاه تختی با هم درگیری فیزیکی پیدا کردند و کار به جاهای باریک کشیده شد. با این همه، سوژه اصلی بازی واکنش های تند علی دایی بوده که انتقادات زیادی را متوجه او کرده است. این آخرین بازی پرسپولیس پیش از برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شد و شاید خیلی ها از علی دایی انتظار داشتند به عنوان یک پرسپولیسی قدیمی، در حساس ترین مقطع تاریخ باشگاه به حفظ آرامش سرخ ها کمک کند. نه اینکه نجنگد، تقلا نکند و دنبال برد نباشد؛ بلکه فقط به حواشی دامن نزند. دایی اما طبق معمول شیوه دیگری در پیش گرفت. در شرایطی که برانکو به عنوان سرمربی تیم رقیب از دخالت در درگیری های پایان بازی خودداری کرد و به سرعت راهی رختکن شد، دایی تا توانست هیزم روی آتش انداخت. او به همین مقدار هم بسنده نکرد و در نشست خبری بعد از بازی، فینالیست ایرانی لیگ قهرمانان را تیمی «بدون تاکتیک» دانست. مجموعه رفتارهای دایی در این مسابقه باعث شده او بار دیگر در کانون انتقادات قرار بگیرد، اما به نظر می رسد بسیاری از مردم در این مورد دچار یک سوءتفاهم ابدی هستند.

توقع برای مدارای دایی با سرخپوشان با فرض پرسپولیسی بودن او ایجاد شده است، اما در همه این سال ها حتی یک علامت کوچک هم وجود نداشته که نشان بدهد علی دایی به معنای واقعی کلمه «پرسپولیسی» است. تفاوت زیادی وجود دارد بین کسی که فقط سابقه بازی و مربیگری در پرسپولیس را دارد با کسی که به معنای حقیقی هوادار این تیم است. دایی هرگز هیچ ادعایی در مورد علاقه قلبی اش به پرسپولیس نداشته و این فقط مردم بوده اند که دائما چنین توهمی را در ذهن پرورانده اند. این پرسپولیسی ها هستند که قبل از هر بازی رودررو اسم علی دایی را صدا می زنند، در سایت AFC برای او رای جمع می کنند و به خاطرش در فضای مجازی کل کل راه می اندازند. دایی اما هرگز هیچ انعطافی برای حفظ منافع پرسپولیس نشان نداده. در همین فصل دشوار جاری که خیلی از غریبه ها هم مطالبات شان از پرسپولیس را به باشگاه بخشیده بودند، دایی تا لحظه آخر با سروصدای فراوان مبلغ مالیات معوقه اش از این تیم را پیگیری کرد. او همیشه در مسابقات رودررو با پرسپولیس جوش و خروش مضاعف به خرج داده و بعد از پیروزی تشریفاتی بر این تیم در لیگ یازدهم، آن شادی محیرالعقول و تاریخی را انجام داد. دایی حتی قبل از دربی های تهران هم برای پرسپولیس آرزوی موفقیت نمی کند و چند بار به صراحت گفته: «امیدوارم نتیجه ای رقم بخورد که به سود تیم من باشد.» علی فتح الله زاده فاش کرده چند سال پیش در مقطعی با دایی برای نشستن روی نیمکت استقلال مذاکره کرده و به توافقاتی هم دست یافته بود؛ اما در غیر این صورت هم اگر یک روز دایی را روی نیمکت آبی ها دیدید چندان تعجب نکنید. او گناهی ندارد و هرگز تظاهر به چیزی که نیست، نکرده. راحتش بگذارید و به چشم یک «پرسپولیسی» نگاهش نکنید. این طوری این سوءتفاهمات گاه و بیگاه هم به وجود نمی آید. پرسپولیس«اتفاق» زندگی دایی بود، نه انتخاب او.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  دایی بجز خودش « هیچکس را نمیتونه ببینه..چرا فکر میکنید پرسپولیس برای او اهمیتی داره؟؟
  چرا فکر میکنید که او بخاطر پرسپولیس حاضر شد از دو سه میلیارد پول بگذره؟ اگر مسئله کمکهای مردمی برای زلزله زدگان نبود که اونو به دردسر انداخته « شک نکنید که ریالی از اون پول را نمیبخشید...بدون اغراق عرض کنم که اگر دایی وارد سیاست میشد « در این حکومت یکی از موفقترینها بود چرا که در سفسطه گری و مغلطه و شارلاتان بازی حتی از احمدی نژاد هم جلوتر بود !!!!
  حال با همین شارلاتان بازیهاشه که از اول هر بازی ( بخصوص اگر بدونه که نتیجه گرفتن سخت باشه ) با عربده کشی ومشت گره کردن و..داور را وادار به واکنشهای دلخواهش میکنه !!...بخصوص از وقتیکه جریان قهرمانی رو شد و تونست محق بودن خودشو ثابت کنه !

  دایی را ما هوادارن گنده کردیم..عربده کش کردیم و وقیح...
  جناب دایی « مراقب باش که خدایی نکرده دوباره چشمانت اشکبار نشه!! فکر نکنم یادت رفته باشه !!!
  هر عربده کشی باید بدونه که یکی هست که بالاتر از خودش باشه!!...اینو برو از قداره کشهای قدیمی گود زنبورک خونه بپرس !!!!...رو دست طیب و هفت کچلون و کریم آب منگل ووو بودن کسانیکه حتی اسمشونو کسی نمیدونست « ولی زیر و زبر این جماعتو یکی کردن !!!!
 • bahram babaei
  bahram babaei :
  دایی بازیکن سخت کوشی بود که با همین روحیه جنگنده و سخت کوشی به اینجا رسیده ولی واقعا او فقط و فقط خودش را دوست دارد اگر دنبال اسطوره میگردید مجتبی محرمی-مهدوی کیا-عربشاهی-پیوس وامثال اینها را باید دوست داشت
 • سیاوش توانا
  سیاوش توانا :
  دقیقأ ، دایی در اردبیل که تقریبأ اکثرأ سرخ و پرسپولیسی هستند فوتبالش را با استقلال اردبیل شروع کرد ، آیا این مطلب خود گویا نیست ؟ انتخاب اولین تیم برای بازی آماتور و نه برای پول ، این برای هر فوتبالیستی آیا انتخابی غیر آرزوهای کودکی و جوانی ست ؟
 • رضا ولایتی
  رضا ولایتی :
  خودمون گندش کردیم . ارتش سرخ لطفا دیگه از این عاقا اینجا مطلب ننویس گنده میشه . هودارا هم از پیجش بیرون بیان . ببینیم پرسپولیس بزرگه یا این عاقا
 • قلمراد دوم
  قلمراد دوم :
  این اگه سوراخ نبود تو تیم رویانیان و کیروش نمیرفت واسه پول اتوبوس تیمو نگه نمیداشت سوراخ زیاد هست مرد خوبه که خیلی کم گیر میاد فقط داش علی کریمی
 • حبیب اله شهریاری
  حبیب اله شهریاری :
  سلام ، با تاییدمطالب فوق باید اظافه کنم، آقای دایی دچار یک توهم خود بزرگ بینی شده که متاسفانه مسبب اصلی آن هواداران ارتش سرخ میباشند ، ایشان شاید فراموش کرده اند که اولین حضورشان درباشگاه آرمینیا بیلیفیلد آلمان باتوجه به محبوبیت بین المللی باشگاه پرسپولیس در آن سال بود، همزمان با ایشان جناب کریم باقری هم درباشگاه آلمانی توپ میزد، اسطوره دیگر باشگاه ، علی کریمی در تیم بایرن مونیخ آلمان هم محبوب هواداران این تیم بودند، مهدی مهدوی کیا هم مدت هفت سال واندی درباشگاه معروف هامبورک با افتخار توپ زده اند، اینها نشان دهنده این مطلب است که آقای دایی نمیتواند خودرا اسطوره باشگاه تصورکند. چند هفته پیش باشگاه سپید رود با سرمربیگری اسطوره واقعی باشگاه قرمز و فوتبال ایران مقابل ما بازی داشت وهمگان درآن بازی متانت وشخصیت آسطوره پرسپولیس درمقابل تیم محبوب خودش را دیدند وبا مقایسه این دو بازی بخوبی تفاوت شخصیتی این دونفر واعمال ورفتار کنار زمین آنها را درحین بازی و پس از آن را قضاوت کردند. هواداران قرمزیک سوال از آقای دایی دارند که اگر پشتیبانی وحمایت این هواداران عاشق از آقای دایی نبود ایشان چگونه میتوانستند بعنوان بهترین مهاجم همه دوران بازیهای جام ملتهای آسیا انتخاب شوند؟ یا درحادثه زلزله کرمانشاه آن مبالغ را به حساب ایشان واریز کنند که نود و نه درصد کمک کننده ها از هواداران باشگاه قرمز بوده اند. درپایان ذکراین مطلب ضروری است که آقای دایی بداننداز این پس اعتبار ایشان بخاطر اعمال ناشایست واظهار نظرهای سرشار از غرض ورزی ودشمنانه علیه بازیکنان و مدیران وکادرفنی پرسپولیس پس از بازی روز شنبه مانند لکه سیاهی چهره ایشان را نزد هواداران منفور گردانده وایشان را حتی درحد یک هوادار معمولی باشگاه هم به حساب نخواهند آورد.

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الاهلی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن