جدایی سروش از فولاد؛ حرف و حدیث بی پایان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1477 ] - چهارشنبه, 9 آبان 1397
جدایی سروش از فولاد؛ حرف و حدیث بی پایان

بازیکنانی زیادی هستند که خیلی ها به خاطر حضورشان در خوزستان فکر می کنند، اهل این استان هستند. بازیکنانی مثل ابراهیم میرزاپور، سروش رفیعی، بختیار رحمانی، وحید ...

ارتش سرخ دات كام :

بازیکنانی زیادی هستند که خیلی ها به خاطر حضورشان در خوزستان فکر می کنند، اهل این استان هستند. بازیکنانی مثل ابراهیم میرزاپور، سروش رفیعی، بختیار رحمانی، وحید خشتان و خیلی ها دیگر. دلیل این اتفاق هم چیزی نیست جز اینکه این بازیکنان از خوزستان به فوتبال ایران معرفی شدند. به خاطر همین هم خیلی ها تصور می کنند آنها استعدادهای خوزستانی هستند که توانستند به لیگ برتر بیایند و خودی نشان دهند اما اینطور نیست. این بازیکنان در تیم های خوزستانی خیلی تلاش کردند و معمولا درخشش خاصی داشتند که همین مساله هم باعث توجه به آنها شده اما بدون شک این باشگاه ها بودند که به آنها بها دادند و در مورد این نفرات ریسک کردند. باشگاه هایی مثل فولاد خوزستان، استقلال خوزستان و استقلال اهواز که توجه خاصی به بازیکنان جوان و استعدادها داشته و دارند. سروش رفیعی هم یکی از این بازیکنان است که از فولاد خوزستان به فوتبال ایران معرفی شد. سروش در این تیم به خوبی درخشید و حتی ملی پوش هم شد اما به شکل عجیبی اهوازی ها را ترک کرد.

او در ابتدا چند فصل قبل به خاطر بحث کارت های جعلی خدمت سربازی، فولاد خوزستان را ترک کرد و به تراکتورسازی تبریز پیوست. این اتفاق قبل از تعطیلات نیم فصل افتاد. به این ترتیب به نظر می رسید او بعد از پایان خدمت سربازی اش باید یک نیم فصل دیگر در تیم قرمزپوش خوزستانی بگذراند اما رفیعی بدون توجه به این مسائل و البته با توجه به دلایلی که خودش داشت، به پرسپولیس رفت. با این اتفاق، فولاد خوزستان بارها به سروش رفیعی و باشگاه پرسپولیس برای این انتقال اخطار داد و آن را غیرقانونی دانست اما بی توجهی به این مساله باعث شد کار به شکایت و مراجع قانونی برسد. گفته می شود در این پرونده فولاد خوزستان برنده شد و سروش باید به فولاد برمی گشت تا یک نیم فصل در آنجا بازی کند اما بعد از این حکم، باشگاه فولاد او را بخشید تا لژیونر شود و به قطر برود. وقتی سروش رفیعی از قطر برگشت، می خواست به پرسپولیس برگردد اما بسته بودن پنجره نقل و انتقالات قرمزپوشان تهرانی مانع شد. به این ترتیب سروش باید نیم فصل اول لیگ هجدهم را با تیم دیگری سپری می کرد. او به فولاد خوزستان رفت تا به قول خودش دینش را به این تیم ادا کند اما شرایط چندان مهیا نبود. چراکه مصدومیت مانع شد. بعد از آن هم شرایطی پیش آمد که جدایی دیگری رقم خورد. این بار هم با حرف و حدیث.

نکته جالب این است که سروش رفیعی بعد از این جدایی پستی گذاشت که خیلی از پیشکسوتان فولاد خوزستان را ناراحت کرد. او به گونه ای همه تقصیرها را برای این جدایی گردن مدیریت باشگاه انداخت. نعیم سعداوی بازیکن و سرمربی سابق فولاد خوزستان در واکنش به این مساله می گوید: «از زمانی که سروش رفیعی جذب فولاد شد من در این مجموعه بودم و تمام جزییات را می دانم. در واقع من آگاهی کاملی نسبت به خصوصیات اخلاقی و فنی سروش دارم و می دانم نسبت به مجموعه فولاد کم لطفی کرده. سروش هر چه از فوتبال دارد، باید مدیون باشگاه فولاد باشد. او خیلی مفت و مجانی هم برای فولاد بازی نکرده و اتفاقا ارقام نجومی هم در مدت حضورش در فولاد گرفته. اینکه می گوید مجموعه فولاد و عشقش فولاد است، شعار است. اگر او به قراردادهای گذشته اش با فولاد خوزستان و بندها و متمم هایش مراجعه کند، متوجه می شوید همه این ها شعار است. سروش رفیعی این فصل هم با توجه به شکایتی که باشگاه فولاد داشت برگشت و باید یک نیم فصل برای فولاد رایگان بازی می کرد اما فولادی ها نخواستند اینطور شود. او باید قدردان چشم پوشی فولاد از شکایتش باشد چون مجموعه فولاد نمی خواست جلوی پیشرفت بازیکن گرفته شود. پس نباید سر فولاد منت بگذارد.»

از همان ابتدا هم قرار بود سروش رفیعی یک نیم فصل در فولاد باشد و بعد از آن به پرسپولیس برگردد. مجموعه فولاد کاملا در جریان این مساله بودند که او نمی خواهد یک فصل بماند و بنا بر همکاری بود. سعداوی درباره این مساله هم صحبت های جالبی دارد: «جای هیچ بحثی وجود ندارد. قرار بود سروش رفیعی یک نیم فصل در فولاد بماند و بعد از آن جدا شود اما کسی که ادعا می کند عاشق فولاد است نباید قرارداد دلاری می بست. آن هم زمانی که مچ پایش آسیب دیده بود. بعد از آن هم بدون هماهنگی باشگاه به قطر رفت که به هر حال باید پاسخگوی این مساله باشد.»

سروش رفیعی چندان بدون هماهنگی هم به قطر نرفت. او با کادرفنی تیم هماهنگ کرده بود اما زمانی که برگشت، سیروس پورموسوی و اکثر دستیارانش از فولاد خوزستان اخراج شده بودند. سعداوی به عنوان یک مربی می گوید رفیعی باید با باشگاه برای رفتن به قطر هماهنگ می کرد نه با کادرفنی: «شما در کجای دنیا سراغ دارید وقتی بازیکنای بخواهد جایی برود با کادرفنی هماهنگ می کند و کادرفنی این اجازه را صادر می کند؟ مسئولیت رفتن بازیکن به خارج از کشور با مدیریت باشگاه است. کادرفنی هم می تواند نظر خودش را بدهد.»

به هر حال همین سفر بدون هماهنگی باشگاه فولاد باعث شد مسئولان باشگاه به دنبال بهانه ای باشند که قرارداد سروش رفیعی را فسخ کنند تا مبلغ بالای قرارداد او را نپردازند. این مساله البته در حال حل شدن بود که سازمان لیگ اعلام کرد فسخ قرارداد سروش رفیعی ثبت شده. مساله ای که سروش رفیعی را خیلی ناراحت کرد. نعیم سعداوی در واکنش به این مساله می گوید: «سروش رفیعی 2 بار بدون هماهنگی باشگاه به قطر رفت و حالا با فسخ قراردادش می خواهد هواداران را مقابل مدیریت باشگاه قرار دهد. این در حالی است که هواداران هوشیار هستند و بدون شک از باشگاه حمایت خواهند کرد. من به سروش رفیعی پیشنهاد می کنم با هواداران روراست و صادق باشد. حلقه گمشده این جا صداقت است و باید بگویم مسائل مالی برای سروش رفیعی اولویت اول و آخر است، نه صداقت. سروش بهتر است به جای این کارها سعی کند روی کارش تمرکز داشته باشد. کسی که می گوید عاشق فولاد است و می خواست دینش را ادا کند، رایگان بازی می کرد، نه با قرارداد دلاری. آن هم زمانی که یک نیم فصل به فولاد بدهکار بود.»

سروش رفیعی در این مدت حرف های جالبی برای جدایی اش از فولاد بیان کرد. او از باشگاه خواست در مورد این مساله صحبت کند و خیلی از مسائل را توضیح دهند اما هیچ واکنشی از باشگاه فولاد ندیدیم. شاید همین مساله هم باعث شد نعیم سعداوی واکنش نشان دهد اما باید دید چرا باشگاه فولاد خوزستان سکوت کرده و هیچ پاسخی به صحبت های رفیعی نداشت. باید دید بالاخره حق با سروش رفیعی است یا فولاد خوزستان و سرمربی سابقش.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الاهلی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن