نتیجه قهرمانی پرسپولیس؛ فینالی برای همه

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 878 ] - پنجشنبه, 10 آبان 1397

نتیجه قهرمانی پرسپولیس؛ فینالی برای همه

حضور در آخرین مسابقه فصل لیگ قهرمانان آسیا، طرفداران پرسپولیس را به وجد آورده است. این باشگاه برای نخستین بار حضور در چنین مرحله ای را تجربه می کند و حالا این... 5 out of 5 based on 4 ratings.
نتیجه قهرمانی پرسپولیس؛ فینالی برای همه

حضور در آخرین مسابقه فصل لیگ قهرمانان آسیا، طرفداران پرسپولیس را به وجد آورده است. این باشگاه برای نخستین بار حضور در چنین مرحله ای را تجربه می کند و حالا این...

ارتش سرخ دات كام :

حضور در آخرین مسابقه فصل لیگ قهرمانان آسیا، طرفداران پرسپولیس را به وجد آورده است. این باشگاه برای نخستین بار حضور در چنین مرحله ای را تجربه می کند و حالا این شانس را دارد که نخستین قهرمانی یک تیم ایرانی در شکل جدید برگزاری لیگ قهرمانان را رقم بزند. طرفداران سایر تیم ها در ایران، واکنش دوگانه ای به موفقیت تیم برانکو نشان داده اند. گروهی از آن ها، فینالیست شدن پرسپولیس را یک پیروزی بزرگ با ابعاد ملی می دانند و حتی در دیدار فینال نیز هوادار این تیم هستند. گروه دیگری از آنها اما عقیده دارند که این، یک «موفقیت ملی» قلمداد نمی شود و هر نتیجه ای در آسیا، تنها به خود پرسپولیس ربط پیدا می کند. در فوتبال اروپا نیز، فرضیه دوم طرفداران بیشتری دارد و در جدال های اروپایی، فوتبالی ها شکست تیم های هم وطن را بیشتر از پیروزی شان می پسندند. با وجود این نباید فراموش کرد که قهرمانی آسیا، می تواند اثرات بسیار مثبتی برای فوتبال ایران داشته باشد. اثراتی که تنها شامل حال پرسپولیس نمی شوند و برای همه باشگاه ها، مفید به نظر می رسند.

اولین قدم بزرگ فوتبال ایران بعد از صعود پرسپولیس به فینال، ترمیم ورزشگاه آزادی بوده است. البته که ترمیم استادیوم در هیچ نقطه ای از دنیا یک قدم بزرگ برای فوتبال به شمار نمی رود اما در ایران اوضاع کمی متفاوت به نظر می رسد. برای سال ها، توجهی به چکه های سقف بهترین استادیوم کشور نشان داده نشده و هیچ تلاشی برای برطرف کردن ضعف های آن صورت نگرفته اما حالا کنفدراسیون فوتبال آسیا با «اجبار»، شرایط را تغییر داده است. استانداردهای ای اف سی، مدیران فوتبال ایران را وادار کرده تا به دنبال بازسازی جزئی استادیوم آزادی باشند. تونل ورزشگاه بعد از چندین سال، رنگ و بوی تازه ای گرفته و سقف راهروها نیز بالاخره ترمیم شده است. سرویس های بهداشتی از وضعیت اسفبار قبلی خارج شده اند و بیرون ورزشگاه نیز گیت هایی برای کنترل بلیت های الکترونیکی قرار گرفته است. این بار با تأکید کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیگر هیچ بلیتی در محوطه بیرون آزادی به فروش نخواهد رسید. رنگ و بوی تازه آزادی، مدیون فینال آسیایی پرسپولیس است. چرا که در فوتبال ایران اساسا تا پای «اجبار» وسط نباشد، تغییر مثبتی اتفاق نمی افتد. حضور احتمالی گروهی از بانوان در دیدار فینال، می تواند یک تغییر مثبت دیگر تلقی شود. همانند فیفا، ای اف سی نیز خواهان حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه شده و شاید این اتفاق در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا رقم بخورد.

قهرمانی احتمالی برانکو و پسرها در آسیا، برای حفظ سهمیه ها به فوتبال ایران کمک خواهد کرد. فصل گذشته، لیگ برتر در آستانه از دست دادن حداقل یک سهمیه آسیایی بود اما آنچه برای فوتبال عربستان اتفاق افتاد، موجب شد ایران مشکلی برای حفظ کردن سهمیه هایش نداشته باشد. جلسه تعیین سهمیه های نهایی مدتی دیگر برگزار می شود و در شرایط عادی، احتمال کم شدن تعداد تیم های ایرانی حاضر در هر فصل از لیگ قهرمانان زیاد به نظر می رسد اما نباید از یاد برد که بخشی از امتیازهای حرفه ای درنظر گرفته شده برای تیم ها، مربوط به نتایج اخیر لیگ قهرمانان است و پرسپولیس می تواند درصورت قهرمانی، نقش مهمی در حفظ سهمیه های فوتبال ایران در آسیا ایفا کند. این قهرمانی، اعتماد به نفس ستاره های فوتبال در ایران را به اوج خواهد رساند. تا همین چند ماه قبل، این تصور عمومی در فوتبال وجود داشت که باشگاه های ایرانی به هیچ قیمتی نخواهند توانست تیم های ثروتمند و قدرتمند قطری را از پیش رو بردارند اما حالا پروفسور و شاگردها راه پیروزی بر تیم های متمول قطری را به همه نشان داده اند. پرسپولیس می تواند در مسابقه فینال، این حقیقت را به اثبات برساند که ژاپنی ها نیز به هیچ وجه شکست ناپذیر نیستند.

فوتبال ایران برای سال ها، در انتظار قهرمانی آسیا بوده و همواره به شکل ماموریتی غیرممکن به این رقابت ها نگاه کرده است. پس از پاس تهران، دیگر هیچ باشگاهی از ایران روی سکوی اول معتبرترین تورنمنت فوتبال آسیا قرار نگرفته و همه تجربه های حضور در فینال، به شکست انجامیده اند. در آستانه جام ملت ها، فوتبال ایران به چنین موفقیت بزرگی نیاز دارد. موفقیتی که بدون تردید برای پسران ملی پوش تیم کی روش نیز الهام بخش خواهد بود. پرسپولیس درصورت قهرمانی، راهی جام جهانی باشگاه ها نیز می شود. وقتی که اماراتی ها هر سال هزینه هنگفتی برای برگزاری این رقابت ها کنار می گذارند، یعنی حضور در این تورنمنت به هر قیمتی یک اتفاق ارزشمند خواهد بود. قرمزها درصورت برخورد با رئال مادرید، بهترین فرصت همه زندگی شان را برای دیده شدن به دست می آورند. فرصتی که شاید توجه بیشتر باشگاه های خارجی به استعدادهای ایرانی را به همراه داشته باشد و فوتبال ایران را بیشتر از همیشه در معرض دید قرار بدهد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الاهلی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن