کیک را لگد مال نکنید!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2118 ] - پنجشنبه, 10 آبان 1397

کیک را لگد مال نکنید!

سالها پیش جملاتی در مورد جشن تولد خواندم که این روزها بیشتر به یادم می آیند و آنها چنین بودند: اگر شمع کیک تولدی را فوت نمی کنید حداقل کیک را لگدمال نکنید ‎پر... 5 out of 5 based on 4 ratings.
کیک را لگد مال نکنید!

سالها پیش جملاتی در مورد جشن تولد خواندم که این روزها بیشتر به یادم می آیند و آنها چنین بودند: اگر شمع کیک تولدی را فوت نمی کنید حداقل کیک را لگدمال نکنید ‎پر...

ارتش سرخ دات كام :

سالها پیش جملاتی در مورد جشن تولد خواندم که این روزها بیشتر به یادم می آیند و آنها چنین بودند:
" اگر شمع کیک تولدی را فوت نمی کنید حداقل کیک را لگدمال نکنید "

‎پرسپولیس ایران برای سومین بار به یک فینال آسیائی رسیده است. آنها در دو دفعه گذشته یک بار قهرمان جام در جام آسیا شده و در بار دوم نایب قهرمان شدند.

فوتبال ایران  25 سال است که قهرمان آسیا نشده است. این که قهرمانی در آسیا آن هم در رده باشگاهی باید یک مسئله ملی قلمداد شود یک نظریه است. بسیاری معتقدند رقابتهای باشگاهی ربطی به عرق ملی ندارد و شاید بخاطر همین مسئله است که شاهد بودیم بسیاری، شکستهای باشگاهی ایران در مقابل تیمهای دیگر را جشن هم گرفته اند!

‎این اتفاق از یک بعدی خوب است. در جامعه ای که با پدیده دروغ  مشکلی ندارد طرفداری دروغین هیچ ارزشی ندارد. از سوئی دیگر این که بخواهیم در مباحث کلان به فینالیست شدن پرسپولیس ببالیم هم سخت است. این که تیمی می تواند با از دست دادن بهترین مهاجم و دو وینگر چپ و راست ثابتش و انتقال یک دفاع راست ثابت و مصدومیت دیگر مدافع راستش به فینال برسد و از این بابت نشان دهد که می توان بدون خرج های آنچنانی به فینال رسید با دید ملی  در روزگار تحریم و مشکلات اقتصادی بنگریم و یک الگو را به باشگاه های غرق در سومدیریت و بی پولمان نشان دهیم هم برای بسیاری که فوتبال را در ابعادی پایین تر می پسندند بی گمان اهمیتی ندارد اما وقتی کاپیتان اسبق یکی از تیمهائی که به فینال آسیا با صرف هزینه های کلان تزریق شده از صنعت ملی فولاد کشور  رفته به این مسئله اشاره ای ندارد و فینالیست شدن تیمشان را با اتفاقی که امسال برای پرسپولیس افتاده یکسان می داند  شاید ذکر این نکته هاخالی از لطف نباشد.

‎ این که ما هم قرار است از طرفداران فوتبال باشگاه اوراواردز پیروی کنیم و از تیمی که در مقابل تیم نماینده کشورمان بازی می کند قاطعانه حمایت کنیم و در این راه از ابزار های تبلیغاتی بی شمار چون روزنامه و سایتهای هواداری تا پست اینستاگرامی  بازیکن اسبق استقلال که از قضا روزگاری حقوق بگیر باشگاه پرسپولیس هم بوده و دچار آلزایمر موقت سوار بر موج شدن است تا از این نمد قبائی هم به او برسد به خصوص آن که شایعه ای در شهر است که  شفر در زیر فشار تغییر دستیار ایرانی است، شکوه ای نداریم که امید داریم شاید از مابقی رفتارهای ژاپنی ها چون نظم و انضباط و پرکاری و وطن پرستی و ادب و نزاکت و ... هم روزی الگو برداری شود.

‎اما این که ورزشگاه آزادی بنا به فشار کنفدراسیون آسیا نو نوار می شود و از روشن شدن مشعل سالها خاموش ورزشگاه ناراحتیم براستی باید شگفت زده بشویم آن هم در حالی که ژاپنی ها برای تقویت روحیه تیمی نماینده خودشان به خانواده های  بازیکنانی این تیم اجازه داده اند در وسط زمین مسابقه چادر بزنند و لابد نباید  بکنند زیرا ما که در همه زمینه های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و حتی فوتبالی از ژاپنی ها برتریم!! این کارها را قبول نداریم  زیرا با شادمانی کردن مخالفیم اگر دلیلش را دوست نداشته باشم.

‎چه خوب است که بالاخره پس از سالها به فینال آسیا رسیدیم و ورزشگاه ما مجبور شده است بخاطر فشار کنفدراسیون آسیا نو نوار بشود.
‎چه خوب است بخشی از جامعه بعد از این همه فشار های اقتصادی و تهدید ها اندکی شاد باشند.
‎چه خوب است تیمی بدون بمب انتقال و با کمک یک مربی کار بلد به فینال رفته است.
‎چه خوب است که در آستانه مسابقات جام ملتهای آسیا با این فینالیست شدن نشان دادیم علی رغم مشکلات بی شمار باشگاه داری دولتی باز هم نماینده ای در فینال بالاترین سطح فوتبال باشگاهی آسیا داریم و نیروهای داخل کشورمان قابل اعتماد هستند.

‎و... اما اگر هیچکدام از این اتفاقها خوب نیستند و از آنها لذت نمی بریم چه خوب خواهد بود به جای آن که کیک تولد را لگد کنیم حداقل در  هنگام فوت کردن شمعهای روی کیک سکوت کنیم و آن را نگاه نکنیم که بهترین رفتار برای آنهائی است که کمی  منصف هستند .  


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  صعود و رسیدن به فینال این پرسپولیس با اینهمه مشکلات و محرومیت و نبود بازیکنان مثلا ستاره « بسیاری از اعضا بدن خیلیهارو سوزونده « بطوریکه هیچ نوع ماده ای برای خاموش کردنش هنوز نتونستن پیدا کنن!!
  شما بعضی از آنطرقیها را میگی « ولی غافلی که از همین سمت خودمون هم سوخته و آتش گرفته کم نداریم..حداقل کسانیکه مدعی عشق ورزیدن به پرسپولیسند !!
  من از بیگانگان هرگز ننالم..که با من هرچه کرد آن آشنا کرد !!
  یادتون رفته همین بازی آخرو؟؟ شاید خیلی از دوستان ناراحت بشن ولی وجدانآ دم خیلی از پیشکسوتهای باشگاه رقیب گرم که از ته دلشون آرزوی موفقیت کردن....از امثال اون شخص مورد نظر در متن خبر هیچ گله ای نیست که هم در باشگاه رقیبه و هم برای رسیدن به پستی مجبوره ...زیادی بخوره..اما ...خوری اینطرفیهاست که دردآوره..یارو چنان به سوزش افتاده که در این بازی آخر نمیدونست چکار بکنه! بازیکن را بزنه ومصدوم کنه؟ بعد بازی قداره کشی بکنه؟ اتوبوس اتوبوس آدم با بیل و دسته بیل بیاره؟؟
  آره فدات..این سوزشها بسیار زیاده و تا خود فدراسیون و بالاترش هم هست..خواهید دید..اجازه بدین تا بازی برگشت و تنها یک نمونه اش برای کمتر شدن تعداد تماشاگران در استادیوم با گران کردن بلیط !!!

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الاهلی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن