قیمت بلیت فینال آسیا منصفانه است؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 952 ] - دوشنبه, 14 آبان 1397

قیمت بلیت فینال آسیا منصفانه است؟

بازی رفت با نتیجه دو بر صفر به سود طرف ژاپنی به پایان رسیده و حالا قرار است به لطف هواداران و جو خوفناک آزادی یک غیرممکن دیگر به ممکن تبدیل شود؛ اتفاقی که در ... 5 out of 5 based on 2 ratings.
قیمت بلیت فینال آسیا منصفانه است؟

بازی رفت با نتیجه دو بر صفر به سود طرف ژاپنی به پایان رسیده و حالا قرار است به لطف هواداران و جو خوفناک آزادی یک غیرممکن دیگر به ممکن تبدیل شود؛ اتفاقی که در ...

ارتش سرخ دات كام :

بازی رفت با نتیجه دو بر صفر به سود طرف ژاپنی به پایان رسیده و حالا قرار است به لطف هواداران و جو خوفناک آزادی یک غیرممکن دیگر به ممکن تبدیل شود؛ اتفاقی که در تاریخ فوتبال ایران کم رخ نداده و ما گاهی به راحتی نامش را حماسه می گذاریم و از معجزه وار بودنش می گذریم.

قهرمانی پرسپولیس احتمالش زیاد نیست، اما هرگز در باتلاق غیرممکن ها غرق نخواهد شد و هواداران دوآتشه ارتش سرخ تهران با امیدواری زیاد دل به همت و غیرت سربازان برانکو و یوزهای خستگی ناپذیر تیم خود بسته اند.  در آستانه این فینال بزرگ، که البته به اسم بازی برگشت به نوعی نیمه دوم بازی محسوب می شود، قیمت بلیت های این فینال معین و مشخص شده و این ارقام موافقان و مخالفان خاص خود را دارد. رسانه های داخلی با انتشار این خبر اعلام کردند قیمت این بلیت ها منصفانه نیستند، اما آیا واقعا این گونه است؟

قیمت بلیت بازی برگشت پرسپولیس - کاشیما آنتلرز در ورزشگاه آزادی اعلام شد؛ جایگاه: 80 هزار تومان، روبه روی جایگاه: 50 هزار تومان، پشت دروازه و طبقه دوم: 30 هزار تومان.  برای پاسخ دادن به این سوال بهتر است به دنیای فوتبال مراجعه کنیم تا بتوانیم یک قضاوت موجه داشته باشیم. قیمت بلیت یک بازی معمولی در لالیگا اسپانیا به عنوان مثلا جدال دو تیم رئال مادرید و وایادولید در فصل گذشته، 35 یورو بود. این بلیت به جایگاه طولی و طبقه اول برنابئو مربوط می شد، اما همین استادیوم در فینال لیگ قهرمانان اروپا سابقه فروش بلیت به صورت رسمی به مبلغ 850 یورو را هم داشته و این رقم جدا از ارقامی است که در بازار سیاه تا مرز چهار برابر قیمت مذکور به فروش رفته است. اینکه چرا در بازی فینال قیمت بلیت افزایش چشمگیری دارد، دلیلش به نظر منطقی و بدیهی می آید، در هر حال حساسیت و عظمت بازی فینال با یک بازی معمولی در لیگ داخلی یک کشور تفاوت بسیاری دارد. خیلی مهم است که فدراسیون فوتبال در یک کشور در بزنگاه های قاره ای یا بین المللی مراقب جیب مردم آن کشور باشد و اگر می تواند تسهیلاتی را برای هواداران فراهم کند، اما گاهی کنترل یک بازی هرگز در اختیار فدراسیون فوتبال نیست و در همین مثال لیگ قهرمانان آسیا، کنفدراسیون فوتبال آسیا است که کنترل امور را در اختیار گرفته و بدون هماهنگی با این سازمان نمی شود دست به هر کاری زد.

اصولا نباید یک بازی بین المللی را زیر ذره بین نگاه های داخلی گرفت. شاید بتوان درباره قیمت بلیت یک بازی داخلی در لیگ برتر صحبت کرد و قیمت آن را با قدرت خرید مردم و وضعیت اقتصادی ایرانیان سنجید، اما جدال بین المللی پرسپولیس و کاشیما آنتلرز زیر ذره بین ریالی ما دوام نمی آورد، این رقم ها از دید کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلار تبدیل می شود و چه بسا همین ارقام به ظاهر گران، از دید آنها به شدت ارزان و غیرمنطقی به نظر برسند.  در قاره آفریقا معمولا به خاطر تعدد تیم ها و بی نظمی های قابل پیش بینی در کشورهای مرکزی این قاره، لیگ قهرمانان باشگاه های آفریقا بیش از یک فصل به طول می انجامد و تکلیف قهرمان خارج از تقویم منطقی فیفا روشن می شود، اما در همین اوضاع، قیمت بلیت دیدار فینال که معمولا برای کاهش دردسرهایش به صورت تک بازی برگزار می شود، حداقل 6 برابر قیمت بلیت یک بازی معمولی در لیگ داخلی همین کشورها ارزیابی می شود.

مشخص است که بسیاری از هواداران پرسپولیس از قشر خاصی از جامعه هستند که بلیت 80 هزار تومانی را یک تصمیم غیرمنطقی و غیرمنصفانه توصیف می کنند، اما در فوتبال حرفه ای باید نگاه ها هم حرفه ای باشد، اینکه فوتبال ایران دچار چرخه ناموزون مرغ و تخم مرغ شده باشد، مشکل کنفدراسیون فوتبال آسیا نیست و آنها توقع دارند ایران سهم شان را از محل فروش بلیت پرداخت کند.

به امید روزی که قیمت بلیت های استادیوم های استاندارد ایران با امکانات این استادیوم ها سنخیت داشته باشد و هواداران بابت خدمات نابی که دریافت می کنند، این بلیت ها را با رغبت خریداری کرده و احساس تسلیم شدن برابر تصمیم غیرمنطقی فدراسیون فوتبال را نداشته باشند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الاهلی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن