شانس قهرمانی تیم برانکو کم نیست

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1820 ] - دوشنبه, 14 آبان 1397

شانس قهرمانی تیم برانکو کم نیست

پرسپولیس در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا در ژاپن مقابل کاشیما آنتلرز شکست خورد تا سرنوشت قهرمانی به بازی برگشت کشیده شود. اختلاف ساعت ایران و ژاپن کار خود... 5 out of 5 based on 9 ratings.
شانس قهرمانی تیم برانکو کم نیست

پرسپولیس در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا در ژاپن مقابل کاشیما آنتلرز شکست خورد تا سرنوشت قهرمانی به بازی برگشت کشیده شود. اختلاف ساعت ایران و ژاپن کار خود...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا در ژاپن مقابل کاشیما آنتلرز شکست خورد تا سرنوشت قهرمانی به بازی برگشت کشیده شود.

اختلاف ساعت ایران و ژاپن کار خودش را کرد و در نهایت این موضوع به ضرر پرسپولیس تمام شد. این اختلاف ساعت بسیار زیاد و لازم بود تا تدابیر بهتری در این زمینه اندیشیده شود اما با همین شرایط هم پرسپولیس در نیمه اول یک نمایش بسیار خوب ارائه کرد. برای بازیکنان حرفه ای که نیاز دارند همه چیزشان ازجمله زمان استراحت و تغذیه، تنظیم و سر وقت باشد، اما موضوع اختلاف ساعت زیاد بین دو کشور باعث شد تا مشکلاتی برایشان ایجاد شود.

معمولا حل چنین مشکلی یک هفته طول می کشد و معتقدم که اگر بازیکنان می خواستند با مشکل افت بدنی به خاطر اختلاف ساعت مواجه نشوند به طور قطع تیم باید یک هفته زودتر به ژاپن سفر می کرد که البته این موضوع نیز مستلزم هزینه های هنگفت بود. از سوی دیگر پرسپولیس تازه یک هفته قبل دیدار نیمه نهایی را برگزار کرده بود و عملا امکان سفر زودهنگام به ژاپن وجود نداشت تا یک بار دیگر عدم برنامه ریزی درست از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، این چنین معایب خود را به رخ فوتبال باشگاهی این قاره بکشد!

برای پرسپولیسی ها مهم بود که قبل از این دیدار خوب استراحت کنند اما به خاطر دلایلی که برشمردم این مهم محقق نشد ولی خوشبختانه مشابه همین مشکل هفته آینده برای کاشیمایی ها در حین دیدار با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی ایجاد خواهد شد و ان شاءالله همین افت بدنی به خاطر اختلاف ساعت باعث شود تا کار پرسپولیس برای کسب عنوان قهرمانی راحت شود.

معتقدم نیمه اول را پرسپولیس با برنامه و عالی پشت سر گذاشت و توانست به هدفش برسد، هرچند رسیدن تا همین مرحله از مسابقات نیز شاهکاری بود که با سنگ تمامی که اعضای تیم گذاشتند، خلق شد. در مجموع نیز با توجه به شرایط حاکم بر تیم و بسته بودن دو پنجره نقل وانتقالات، تیم در نیمه اول عالی بازی کرد و حتی می توانست به گل هم برسد اما در نیمه دوم همه چیز به هم ریخت و متاسفانه دو گل هم دریافت کردیم.

در نیمه اول از لحاظ بدنی بازیکنان شرایط خوبی داشتند و ژاپنی ها بیشتر تماشاگر بودند و مالکیت و جریان بازی به پرسپولیس تعلق داشت. در نیمه دوم هم بازیکنان با جان و دل دفاع می کردند و در هر منطقه ای از زمین پرس کاشیما در دستور کار قرار داشت اما در این نیمه عدم کنترل توپ در مناطق مختلف زمین باعث شد تا مالکیت به نفع کاشیما تغییر پیدا کند. در همین نیمه توپ ها به راحتی از دست رفت و کمبود یک طراح، یک بزرگ تر و یک لیدر در مرکز میدان باعث شد تا شرایط و اتفاقات در نیمه دوم به سود پرسپولیس نباشد و در نهایت تیم حریف با دو گل برتری اش را تحمیل کند.

در این نیمه بازیکنان سعی می کردند در هر نقطه ای که توپ را می گیرند با یک بازی مستقیم، آن را دفع کنند که در نهایت فقط 10 ثانیه طول می کشید تا دوباره کاشیما بر توپ و میدان مسلط شده و یک حمله جدید را پایه ریزی کند.

با همه این تفاسیر اما کاشیما خود را تیمی شکننده نشان داد و به هیچ وجه نمی توان با بازی ای که دیروز از این تیم دیدیم، به بازی برگشت امیدوار نباشیم. اگر پرسپولیسی ها بتوانند وسط زمین را بگیرند، مطمئنا توانایی خلق فرصت های بیشتر و زدن ضربه نهایی به حریف را خواهند داشت. مطمئنم همین شرایط سختی که پرسپولیسی ها داشتند برای ژاپنی ها دو برابر دشوار تر خواهد بود چراکه جدا از مسافت پروازی طولانی، بحث جو روانی و فشار وحشتناک هواداران در ورزشگاه آزادی هم به آن اضافه خواهد شد و بسیار بیشتر از هر زمان دیگری می توان به قهرمانی امیدوار بود.

به این مهم خیلی امیدوارم و اصلا دور از انتظار نیست. اتفاقا از نظر من کار سختی هم نیست. اگر بچه ها بخواهند و عاقلانه، به دور از احساس و با برنامه ریزی مناسب بازی کنند، قطعا می توان در پایان بازی برگشت جشن قهرمانی آسیا را برپا کرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات

چيدمان به ترتيب :
  • ایبو صامت
    ایبو صامت :
    شانس پرسپولیس کم نیست؟
    بفرماییدخیلی است
    این درست تراست

نظرسنجی

موافق خروج نام ماهینی و انصاری تا پایان فصل از لیست تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پیکان
پیکان
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : مهدی مرجان
دوشنبه, 28 آبان 1397 / ساعت : 16:15
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 0
کاشیما آنتلرز
کاشیما آنتلرز
ورزشگاه : آزادی (فینال آسیا)
داور مسابقه : احمد الکاف (عمان)
شنبه, 19 آبان 1397 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2سیامک نعمتی2
3کمال کامیابی نیا1
4گادوین منشا1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2018 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن