12 نکته از بازی رفت/ دو نیمه متفاوت از فینالیست های آسیا

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1348 ] - دوشنبه, 14 آبان 1397

12 نکته از بازی رفت/ دو نیمه متفاوت از فینالیست های آسیا

بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا 2 بر صفر به سود نماینده ژاپن به پایان رسید تا به نوعی برای پرسپولیس بازی برگشت سخت تر از قبل شود. شاگردان برانکو باید با تفکر... 5 out of 5 based on 4 ratings.
12 نکته از بازی رفت/ دو نیمه متفاوت از فینالیست های آسیا

بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا 2 بر صفر به سود نماینده ژاپن به پایان رسید تا به نوعی برای پرسپولیس بازی برگشت سخت تر از قبل شود. شاگردان برانکو باید با تفکر...

ارتش سرخ دات كام :

بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا 2 بر صفر به سود نماینده ژاپن به پایان رسید تا به نوعی برای پرسپولیس بازی برگشت سخت تر از قبل شود.

شاگردان برانکو باید با تفکری متفاوت و نگاهی دیگر وارد بازی برگشت شوند تا از 90 دقیقه باقی مانده به سود خودشان بهره برداری کنند. اتفاقی که بسیار سخت و دشوار، اما با کمی چاشنی شانس و البته سختکوشی بسیار قابل دسترس است. با این توضیح مختصر به بررسی نکات بازی رفت در ژاپن می پردازیم:

1- شروع بسیار عالی پرسپولیس و ایجاد دو موقعیت عالی گلزنی
برخلاف تصور، پرسپولیس بازی را تهاجمی آغاز کرد و توانست میزبان را حسابی تحت فشار قرار دهد و در این لحظات و دقایق بازیکنان پرسپولیس با پرس های سنگین و همه جانبه ای که در همه جای زمین اجرا می کردند، توانستند نبض بازی را در اختیار بگیرند و حریف قدرتمند خود را تحت تأثیر قرار دهند. البته این سبک بازی تنها شیوه بازی شاگردان برانکو تا 20 دقیقه نیمه نخست نبود و در دقایق 4 و 6 دو موقعیت جدی گلزنی هم نصیب ارتش سرخ شد که اولی را علیپور زد که مدافع ژاپنی با سر توپ را برگرداند و سپس در دومی احمد نوراللهی با یک ضربه ایستگاهی مستقیم توانست تا آستانه گلزنی پیش برود.

2- وقتی در نیمه دوم کاشیما آنتلرز به بازی برگشت
بعد از این شکل بازی و به نوعی ریخته شدن ترس حریف ژاپنی از پرسپولیس نوبت میزبان شد که توپ را در اختیار بگیرد و با بازیسازی از میانه میدان حملات خود را طراحی کند. اتفاقی که از دقیقه 20 تا پایان نیمه نخست از سوی آن ها ادامه داشت، ولی حملات این تیم نه زهر آنچنانی داشت و نه پرسپولیس تیمی بود که بخواهد نیمه اول را با گل خورده راهی رختکن شود.

3- سکو های بی قرار
به معنای واقعی از دقیقه یک تا دقیقه 90 تماشاگران ژاپنی بدون لحظه ای توقف مشغول تشویق و سر و صدا کردن بودند و البته شکل تشویق های آن ها نیز هر چند دقیقه یک بار عوض می شد، اما انصافاً شور این هواداران و سبکی که در این زمینه داشتند، واقعاً جالب توجه و دیدنی بود و گاهی این نوع تشویق آن ها به مانند موسیقی متن یک فیلم حماسی انجام می شد تا در مجموع طرفداران این تیم نقش مهمی در تهیج بازیکنان شان داشته باشد.

4- نقطه قوت کاشیما که پرسپولیس از آن ها گرفت
یکی از نقاط قوت نماینده ژاپن در این رقابت ها گلزنی آن ها در ضربات ایستگاهی است که بار ها آن ها را به موفقیت رسانده، ولی خوشبختانه به رغم این که آن ها چندین بار از ارسال کرنر و ضربات ایستگاهی فرصت این کار را داشتند، استقرار بازیکنان پرسپولیس در زمین به قدری خوب و بابرنامه بود که این تیم حتی برای یک بار هم نتوانست از این نقطه قوت خودش بهره ای ببرد.

5- تغییر فاحش شکل بازی در نیمه دوم
45 دقیقه دوم با تغییر فاحشی از سوی هر دو تیم آغاز شد و میزبان به یک باره سراپا حمله شد و توانست پرسپولیس را کاملاً به عقب براند و حتی آن ها در دقیقه 48 صاحب یک فرصت جدی گلزنی شدند که خطر رفع شد، ولی در ادامه این تیم دست از حملات پردامنه و بابرنامه خود برنداشت و با توجه به افت شدید پرسپولیس در مالکیت توپ و حتی پرس ها سبب شد تا نماینده ژاپن تا رسیدن به گل نخست بازی دست از کار نکشد.

6- خارجی های گلزن کاشیما
سیلوا و سرجینیو دو گلزن برزیلی تیم کاشیما آنتلرز بودند که با گل هایی که به ثمر رساندند، توانستند برد تیم شان را قطعی کنند، اما در بررسی شکل گل های زده آن ها به خوبی می بینیم شکل ضربه زنی آن ها به توپ برای ثبت این گل ها بسیار حرفه ای بوده که در اولی سیلوا با حرکات پا به توپ و یک و دویی که کرد، توانست بهترین زمان برای ضربه زنی را انتخاب کند و سپس با یک بغل پای فنی و دقیق و البته محکم و زمینی قفل دروازه پرسپولیس را باز کند و در گل دوم هم سرجینیو با یک نفوذ از عقب و ضربه آرام بیرون پا، بدون این که فشاری را به خود تحمیل کند، هوشمندانه به توپ ضربه زد تا گل دوم تیمش را بزند. دو گلی که نشان داد خارجی های نماینده ژاپن از چه کیفیتی برخوردارند.

7- لمس توپ و FIRST TOUCN عالی ژاپنی ها
به غیر از کیفیت خارجی های تیم کاشیما آنتلرز باید به کیفیت فنی و فردی بالای دیگر بازیکنان این تیم ژاپنی هم اشاره کنیم که انصافاً در سطح بسیار بالایی بود به نحوی که در پاس هایی که بین بازیکنان این تیم رد و بدل می شد، به وضوح می دیدیم که «لمس توپ» و همچنین FIRST TOUCN که آن ها داشتند، بسیار عالی و در حد استاندارد های اروپایی ها بود و قطعاً این تفاوت در حین بازی نمود بیشتری هم پیدا می کرد.

8- تکل و همچنین قطع توپ های دو مدافع کناری پرسپولیس
با توجه به شکل بازی، دو مدافع کناری پرسپولیس یعنی شایان مصلح و شجاع خلیل زاده و البته سیامک نعمتی در این دیدار قطع توپ های زیادی داشتند که بیشتر آن با تکل انجام می شد. نکته ای که در هیاهوی شکست پرسپولیس دیده نشد، ولی انصافاً از سوی هر سه بازیکن مذکور بار ها و بار ها تکرار شد.

9- شجاع منهای درگیری 20 در درگیری و حاشیه...؟!
بدون شک شجاع خلیل زاده تا قبل از وارد شدن در درگیری های بی مورد و حاشیه ها در دفع توپ ها و مبارزه های نفر به نفر عالی بود و ضمن این که با یکی، دو تکل عالی هم مانع گلزنی حریف شد تا انصافاً همچنان در بازی های آسیایی در بُعد فنی عالی باشد، اما درست از زمانی که او وارد درگیری های بی مورد و جنگ های بی فایده و حاشیه ها شد، تمام عملکرد او زیر سؤال رفت و تمام بازی های خوب او تحت تأثیر این درگیری ها قرار گرفت؛ اتفاقی که متأسفانه برای چندمین بار شاهد آن بودیم.

10- آقای عالیشاه...! لطفاً همان امید سابق باش

با ورود امید عالیشاه به میدان، انتظار داشتیم با توجه به توانایی های فنی این بازیکن، روند بازی پرسپولیس با تغییر مثبتی همراه شود، ولی هر چه از زمان بازی می گذشت، امید عالیشاه بدتر و بدتر عمل می کرد تا عملاً یک تعویض پرسپولیس آن هم در این شرایط بی بازیکنی بسوزد. پس، لطفاً آقای عالیشاه دوباره همان امید سابق باش که خیلی ها به تو و توانایی ات ایمان دارند.

11- بازی بسیار خوب رسن در نیمه نخست و محو شدن در نیمه دوم
بازیکن عراقی پرسپولیس در نیمه نخست عالی بازی کرد و با حرکات پا به توپ و تکنیکی اش یکی از ارکان اصلی بازی خوب پرسپولیس در نیمه نخست بود، ولی در نیمه دوم رسن کاملاً در جریان بازی و البته عملکرد بد تیمش در این لحظات محو شد و دیگر اثری از او دیده نشد تا در مجموع بازی درخشان او در نیمه اول با توجه به نتیجه بازی و عملکرد پرسپولیس در نیمه دوم از اذهان پاک شود.

12- اعتقاد به امید برای خلق معجزه
انسان به امید زنده است و ناامیدی گناه نابخشودنی است که اگر بر آدم سایه بیفکند، رکورد را به همراه خود می آورد و دیگر دلیلی برای تلاش کردن نخواهد بود بنابراین پرسپولیس و هوادارانش نباید از هم اکنون کار را تمام شده بدانند و از همین الان برای بازی برگشت برنامه ریزی کنند تا بتوانند معجزه را برای بازی برگشت امضا کنند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الاهلی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن