betabad

پرسپولیس شاهکار کرده اما کافی نیست/ زندگی ادامه ندارد!

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 2032 ] - سه شنبه, 15 آبان 1397

پرسپولیس شاهکار کرده اما کافی نیست/ زندگی ادامه ندارد!

این فرضیه قدیمی که پس از هر ناکامی بزرگ مطرح می شود و طی آن به فرد و تیم بازنده گفته می شود که «ناامید نباش زیرا زندگی ادامه دارد و جایی برای جبران هست»، لااق... 2 out of 5 based on 4 ratings.
پرسپولیس شاهکار کرده اما کافی نیست/ زندگی ادامه ندارد!

این فرضیه قدیمی که پس از هر ناکامی بزرگ مطرح می شود و طی آن به فرد و تیم بازنده گفته می شود که «ناامید نباش زیرا زندگی ادامه دارد و جایی برای جبران هست»، لااق...

ارتش سرخ دات كام :

این فرضیه قدیمی که پس از هر ناکامی بزرگ مطرح می شود و طی آن به فرد و تیم بازنده گفته می شود که «ناامید نباش زیرا زندگی ادامه دارد و جایی برای جبران هست»، لااقل برای پرسپولیس فعلی مصداق ندارد. همان طور که برانکو ایوانکوویچ به کرات گفته است اگر پرسپولیس امسال قهرمان آسیا نشود، انگار تمام دستاوردهایش تا این مرحله از رقابت های لیگ قهرمانان پوچ بوده و تو گویی اصلاً به این مرحله واپسین نرسیده است.

 سرخ ها این همه راه طولانی را کوبیدند و پیمودند تا برای نخستین بار در تاریخ حیات شان و طی تمامی دوران های برگزاری جام قهرمانی باشگاه های آسیا (که بعداً به لیگ قهرمانان تغییر نام داد) بر سکوی نخست بایستند و اینک از این مهم دور افتاده و لازمه رسیدن به هدف شان غلبه بر کاشیمای ژاپن با اختلاف سه گل در دیدار برگشت در تهران است؛ کاری که اگر غیر ممکن نباشد از توان فنی ترکیب فعلی پرسپولیس کمی تا قسمتی دور است و به دو عامل مهم برای تحقق نیاز دارد؛ یکی اینکه پرسپولیس در یکی از همان شب های حماسه وار معروفش ظاهر شود و دوم اینکه تماشاگران دوباره برایش چیزی بسیار بیش از سنگ تمام بگذارند.

زمان آشکار شدن ضعف ها

در تحقق اصل دوم شکی وجود ندارد و هواداران شنبه شب آینده نیز «آزادی» را تبدیل به یک جهنم برای حریف ژاپنی خواهند کرد، اما درمورد نیاز نخست، شک هایی اساسی وجود دارد. پایین آمدن آشکار کیفیت فنی و توانایی های نفر به نفر قرمز ها پس از کوچ تابستانی مسلمان، امیری، احمدزاده و محرمی به سایر تیم ها که به لطف همت فراوان گروهی نفرات باقی مانده و معجزه هواداران در دیدارهای قبلی پرسپولیس در آسیا چندان به چشم نیامده بود، در مقابل حریف ژاپنی در فینال و به خصوص در نیمه دوم مسابقه کاملاً چهره نمایاند و پرسپولیس به سطحی تنزل کرد که نزدیک تر به توان واقعی آن است.

 این تیم البته در نیمه اول خوب عمل کرد و باید گل هم می زد اما در نیمه دوم به لحاظ بدنی و فکری کم آورد و گل های آسانی را خورد که دیدیم و دیدید و بازی به کلی از دستش در رفت.
 
پروسه زمان بر بازیابی روحی
تبعات ناکامی احتمالی در دیدار برگشت و از دست رفتن امکان قهرمانی ممکن است به صحنه مسابقات داخلی هم بسط یابد.

سرخ ها در چنان صورتی نه فقط با خستگی جسمانی مفرط حاصل از حضور طولانی مدت در لیگ قهرمانان قاره به صحنه لیگ برتر رجعت می کنند، بلکه به لحاظ روحی هم در شرایط بدی به سر خواهند برد و مدتی طول خواهد کشید تا از غم آن شکست احتمالی رهایی یابند. در این میان فدراسیون فوتبال هم به خاطر عقب افتادن انبوه بازی های پرسپولیس طی هفته های اخیر و در پیش بودن جام ملت ها اقدام به برگزاری فشرده مسابقات این تیم در صحنه لیگ و جام حذفی خواهد کرد و در چنین شرایطی قرمز ها هر چهار یا پنج روز یک بار به میدان خواهند آمد تا از نظر تعداد بازی ها با رقبایشان در دو جام فوق برابر شوند و امکان ندارد که پرسپولیس در این پروسه فشرده امتیازات متعددی را از دست ندهد.
 
10 امتیاز کمتر از پیشتاز
قرمز ها با بساط فعلی احتمالاً در زمان رجعت به لیگ حدود 10 امتیاز از سپاهان که از بالانشینان لیگ است کمتر خواهند داشت و اگر اسم «پدیده» را به رغم تمامی شایستگی هایش نمی آوریم، به این سبب است که این تیم شاید توان و پرسنل کافی برای باقی ماندن در صدر جدول را نداشته باشد. آیا در چنان حالتی که لیگ با گذشت هر روز، فرسایشی تر از قبل خواهد شد، پرسپولیس امکان و قدرت از بین بردن این فاصله عمیق را خواهد داشت؟

 اگر می گوییم «زندگی ادامه ندارد» به سبب همین گونه مسائل و پیامدهای ناکامی احتمالی در لیگ قهرمانان آسیاست و بر این پایه استوار است که تیم بازنده در فینال معمولاً به زمان قابل توجهی برای رهایی از شرایط بد روحی اش نیاز خواهد داشت و اگر در همان زمان ها مجبور به برگزاری مسابقاتی دیگر در سایر جام ها شود، بعید است که آثار منفی ذهنی ناکامی قبلی بر آن مسابقات هم تأثیر گذار نباشد.

اتفاقات بدون تضمین
همه اینها به این معنای الزامی و قطعی نیست که پرسپولیس با بساط فوق در لیگ داخلی و جام حذفی هم ناکام خواهد شد و طبق ضرب المثل قدیمی خودمان «از اینجا رانده و از آنجا مانده» خواهد شد، اما این احتمالی نیست که به هیچ روی بتوان آن را به کلی منتفی دانست.

به سبب نکات فوق است که نمی توان گفت پرسپولیس تا همین جا هم شاهکارهایش را کامل کرده و اگر در آسیا هم قهرمان نشود باید او را قهرمان دانست و زحماتش را کافی تلقی کرد زیرا این نقطه، زمان و مرحله ای است که پرسپولیس باید فقط با جبران مافات در دیدار برگشت فینال در تهران و تصاحب جام قهرمانی نه تنها مهم ترین عنوان تاریخ حیاتش را به دست بیاورد، بلکه مانع سقوط فکری و جسمی اش در سایر جام های فصل هم بشود. این رقابت ها مثل قطعات یک زنجیر کلی به هم پیوند خورده اند و هر یک متأثر از دیگری و هر نتیجه ای تأثیرگذار بر نتیجه مسابقه بعدی است.

این البته تاوانی است که گاهی تیم های موفق و نامدار و یورش کننده به چند جام به طور همزمان می پردازند و پرهیز از آن سخت است و نه بر شیرینی و کامیابی در آن ضمانتی متصور است و نه بر ناکامی و تلخی. فقدان این ضمانت به آینده دورتر هم بسط می یابد زیرا پرسپولیس هیچ تضمینی در دست ندارد که در آینده دور و نزدیک هم بتواند دوباره فینالیست آسیا شود و اگر این امر، این مرتبه قریب به نیم قرن زمان برد چه بسا مرتبه بعدی آن نیز بسیار طولانی از آب دربیاید.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • شعبانعلی میردارپاقلعه
  شعبانعلی میردارپاقلعه :
  بیاری وتوکل به خدای بزرگ وتوسل جستن به ائمه طاهرین ودرسایه تدابیرعالمانه برانکوودستیاران وتلاش وجدیت وهمت بلندبازیکنان ارزشمندمان چنین ضعف وفوتبالزدگی درقاموس پرسپولیس کبیرنمودنخواهدیافت زیراباهمت یک مدیرمخلص وسلیم النفس وحامیان وپشتیبانان همیشه درمیدان یعنی طرفداران ودلباختگان مکتب سرخ زوال وناتوانی این تیم رادشمنانش نخواهنددیدوبه کوری چشمشان قهرمان میشیم واگرخدای ناکرده ،خدای ناکرده،خدای ناکرده تقدیرماغیرازآنچه مطلوب ماست شدپرسپولیس دوباره برخواهدخواست وققنوس وارازمیان آتش وشراره های آن توفنده تروپرصلابت تربرخرمن رقیبان خواهدتاخت تاتاجی شودبرعاشقان خودش...خدایاشایداین شکست یه هشداربودبه ماکه غروروخودشیفتگی نگیردمان وفقط هشداروتلنگری بودتاهشیارترپای به آوردگاه کاشیمابگذاریم .تورابه همه مقربان درگاهت قسم میدم جام قهرمانان اسیارابه ماعنایت کن تاکاپ قهرمانی بادستان پرتوان کاپیتان باغیرتمان ومربی بامعرفت وجنتلمنمان بالابرودتاتاابدبه پاس این لطف وعطیه الهی پیشانی بندگی برسجده شکروسپاسگزاریم بسائیم ...خدایامیترسم نکوهش معنی شودمیترسم کفربشوداماحاضرم جان بدهم تاجام برتارک پسران ومردان سرخ پرسپولیس بدرخشد...خدایاچشم وامیدبه توداریم که اگرتوبخوای شودآنچه تصورمانگنجد....بامیدپیروزی وقهرمانی اسیا..ــ.انشاءا.....
 • omid 110
  omid 110 :
  اگر شکست بخوریم روحیه تیم میاد پایین و توی لیگ ضربه میخوریم..این موضوع خیلی مهمه...درضمن امسال تا اینچا اصلی ترین رقیب برای قهرمانی فقط و فقط سپاهان هست..پدیده قطعا افت میکنه..مثل پارس جنوبی چم در فصل گذشته
 • omid 110
  omid 110 :
  اگر شکست بخوریم روحیه تیم میاد پایین و توی لیگ ضربه میخوریم..این موضوع خیلی مهمه...درضمن امسال تا اینچا اصلی ترین رقیب برای قهرمانی فقط و فقط سپاهان هست..پدیده قطعا افت میکنه..مثل پارس جنوبی چم در فصل گذشته

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 97 کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 10 فروردین 1398 / ساعت : 16:00
سپیدرود
سپیدرود
1 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سردار جنگل
داور مسابقه : حسین زرگر
شنبه, 25 اسفند 1397 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور11
2سیامک نعمتی4
3کمال کامیابی نیا3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن