کنار هم نمی میریم

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1341 ] - شنبه, 19 آبان 1397

کنار هم نمی میریم

امشب بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در ورزشگاه آزادی برگزار می شود. تیم ایرانی بازی رفت را 2بر صفر باخته و عالم و آدم می دانن... 5 out of 5 based on 7 ratings.
کنار هم نمی میریم

امشب بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در ورزشگاه آزادی برگزار می شود. تیم ایرانی بازی رفت را 2بر صفر باخته و عالم و آدم می دانن...

ارتش سرخ دات كام :

امشب بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در ورزشگاه آزادی برگزار می شود. تیم ایرانی بازی رفت را 2بر صفر باخته و عالم و آدم می دانند که برای تصاحب جام چقدر کار سختی دارد. اگر این مأموریت غیرممکن به انجام رسید و همه ایران یک شب تا صبح پایکوبی کرد که هیچ؛ در این صورت فتح الفتوح سرخ ها به پایان رسیده و سرزمین معجزات، سینمایی ترین قهرمانی اش را به آغوش کشیده است، اما اگر هم چنین اتفاقی رخ نداد، باز پیشروی سربازان زخمی برانکو تا همین مرحله هم اتفاقی ارزشمند است و برکاتی پرشمار برای فوتبال ایران داشته است.

حتی اگر پرسپولیس امشب شکست بخورد، باز رسیدن به فینال باعث شد دستی بر سر و گوش ورزشگاه خسته آزادی کشیده شود و این تنها سازه ملی آبرومند پایتخت را به زور تنفس مصنوعی، برای چند سال دیگر مهیای خدمت کنند. خود مدیران شرکت توسعه و تجهیز، صادقانه گفته اند اگر قرار نبود چنین مسابقه ای انجام شود، مطلقا مرمتی در آزادی صورت نمی گرفت و ازجمله شاید آن 6چشمه سرویس بهداشتی مخفی هم بعد از چندین دهه کشف نمی شد! همچنین کامیابی سرخ ها کمک کرد سهمیه تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا به 1+3 افزایش پیدا کند و برای رسیدن به این نقطه دیگر نیازی به استفاده از سهمیه قاچاقی سوریه جنگ زده یا کویت معلق نداشته باشیم. به علاوه حضور پرسپولیس در فینال، گذشته از اینکه در این وانفسای اقتصادی بیش از 3میلیون دلار پاداش برای قرمزها به ارمغان آورد، باعث شد غرور و خودباوری رنگ باخته فوتبال ایران بار دیگر احیا شود. ما به زودی جام ملت های آسیا را پیش رو داریم؛ تورنمنتی که کارلوس کی روش خطاب به مردم ایران می گوید: «آخرین قهرمانی تان در آن مربوط به زمانی است که من به دنیا نیامده بودم!» بنابراین ما حالا بیش از هر زمان دیگری به اعتماد به نفس نیاز داشتیم و پرسپولیس با موفقیتش این تحفه را ارزانی کرد. اگر برانکو تیم نصفه اش را پای قهرمانی آسیا می رساند، پس هیچ دلیلی وجود ندارد که 2 ماه دیگر کی روش هم همین موفقیت را تکرار نکند.

بالاتر و مهم تر از همه اینها اما، درس بزرگ موفقیت پرسپولیس این است که چگونه در شرایط بحرانی طاقت بیاوریم و با اتحاد و کنار هم ماندن، مچ روزگار را بخوابانیم. تیمی که یک سال نتوانست بازیکن بگیرد و دوستان برانکو 4 ماه پیش التماسش می کردند که با بازگویی مشکلات باشگاه توقع هواداران را کاهش بدهد، چطور به اینجا رسید؟ دلیلش ساده است. به تیم نگاه کنید؛ بیرانوند می توانست برود، اما نرفت و پرسپولیس را تنها نگذاشت، شجاع خلیل زاده با آن همه اهن و تلپ بابت تغییر پستش برای پر کردن جای خالی ماهینی مصدوم ترش نکرد، محمد انصاری پیغام نداد که: «ولم کنید، دیگر خودم هم نمی دانم دفاع چپم یا وسط»، بشار رسن مرگ مادرش را برای استراحت در عراق بهانه نکرد، کمال زیر سایه کتف لقش لم نداد، نوراللهی بدون غرولند ظرف 2هفته در 3پست مختلف بازی کرد و مصلح و منشا هم بعد از فیکس شدن اجباری، انتقام دوران نیمکت نشینی را از سرمربی نگرفتند.

تعارف که نداریم؛ پرسپولیس نه از نظر بضاعت انسانی و نه شاید حتی از نظر تاکتیکی بهترین تیم غرب آسیا نبود، اما اگر به اینجا رسیده و حالا همه مان ته دل امیدواریم امشب معجزه را تکمیل کند، نان همدلی فرزندانش را خورد. «کنار هم نمی میریم»؛ این سوغات فوتبال است برای جامعه ایرانی در روزگار سخت تحریم های یکجانبه و ناجوانمردانه. به خدا که مملکت هم عین همین زمین فوتبال است؛ آنجا هم با معجون شرافت و از خودگذشتگی می شود معجزه کرد. وای که چه گلستانی می شد اگر بعضی از آن بالایی ها جسارت، درایت و قاطعیت برانکو را داشتند و بعضی از ما پایینی ها به جای تاراج محترمانه اموال هم، مثل بیرانوند و حاجی انصاری خودمان را فدای تیم مان می کردیم. فوتبال مثل همیشه با ما حرف می زند. فقط باید پنبه ها را از گوش بیرون بکشیم.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  پرسپولیس برای من نوعی همین حالا هم قهرمانه.قبل از آخرین بازی.
  چه افتخار آفرینی بزرگتر از این که با رسیدن به فینال و بعد از چهل سال دوباره ورزشگاه یکصد هزارنفری را زنده کرد و میزبان مقامات بلندپایه فوتبالی بود؟

  چه سربلندب بالاتر از این که بخاطر بازی فینال پرسپولیس مجبور شدن این استادیوم کهن دیاران را دوباره نونوار کنند و جانی تازه بهش ببخشند؟؟

  افتخار میکنم به این تیم و به تک تک اعضای تیم و کادر فنی که هرکدوم همچون یک تکاور از جان گذشته تا پای جان و بلکه آخرین قطره خونشون مبارزه کرده ومیکنند..افتخار میکنم به تیمی که منت هیچ قرتی و نامردی را نکشید و با همه نداشته هایش به چنین فینالی رسید..تیمی که کل هزینه اش حتی از بعضی تیمهای داخلی هم کمتر بود چه برسه به رقبای چند صد میلیاردیش..این تیم همون مدافعان اول جنگند که با ساده ترین سلاح در برابر وتجاوزین ایستادند اگرچه بعدا توسط خودیها خورده شدن!! و امیدوارم اینها خورده نشن ؟؟

  پرسپولیس من چه جام را بگیرد ( که به یاری حق میگیره ) و چه (زبان همه دشمنانش لال وچشم حسودانش کور ) خدایی نکرده نگیرد باز هم قهرمانیست هزار بار از قهرمان جام گرفته «بهتر وعزیزتر.

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الاهلی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن