کار راحت کی روش، بی دردسر تا نیمه نهایی؟

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 1617 ] - سه شنبه, 29 آبان 1397

کار راحت کی روش، بی دردسر تا نیمه نهایی؟

مراسم قرعه کشی رقابت های جام ملت های آسیا 2019 که قرار است به میزبانی امارات برگزار شود، از ساعت 20 جمعه اردیبهشت ماه سال جاری در هتل آرمانی که در برج خلیفه د... 5 out of 5 based on 1 ratings.
کار راحت کی روش، بی دردسر تا نیمه نهایی؟

مراسم قرعه کشی رقابت های جام ملت های آسیا 2019 که قرار است به میزبانی امارات برگزار شود، از ساعت 20 جمعه اردیبهشت ماه سال جاری در هتل آرمانی که در برج خلیفه د...

ارتش سرخ دات كام :

مراسم قرعه کشی رقابت های جام ملت های آسیا 2019 که قرار است به میزبانی امارات برگزار شود، از ساعت 20 جمعه اردیبهشت ماه سال جاری در هتل آرمانی که در برج خلیفه دبی قرار داد، برگزار شد تا تیم های حاضر در این دوره از رقابت ها حریفان خود را بشناسند. سیدبندی مسابقات جام ملت های آسیا 2019 امارات قبل از قرعه کشی این رقابت ها به شرح زیر اعلام شد:

سید یک: امارات، ایران، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی و عربستان
سید دو: چین، سوریه، ازبکستان، عراق، قطر و تایلند
سید سه: قرقیزستان، لبنان، فلسطین، عمان، هند و ویتنام
سید چهار: کره شمالی، فیلیپین، بحرین، اردن، یمن و ترکمنستان.

در نهایت نیز طبق قرعه کشی انجام شده تیم ملی کشورمان در گروه چهارم رقابت ها با تیم های عراق، ویتنام و یمن هم گروه شد تا نسبتا در گروه راحتی قرار گرفته باشد. طبق قرعه کشی انجام شده 24 تیم حاضر در این رقابت ها حریفان خود در گروه های مختلف را به شرح زیر شناختند. گروه بندی 6 گروه به شرح زیر است:

گروه اول: امارات، تایلند، هند و بحرین
گروه دوم: استرالیا، سوریه، فلسطین و اردن
گروه سوم: کره جنوبی، چین، قرقیزستان و فیلیپین
گروه چهارم: ایران، عراق، ویتنام و یمن
گروه پنجم: عربستان، قطر، لبنان و کره شمالی
گروه ششم: ژاپن، ازبکستان، عمان و ترکمنستان.

این بازی ها از 15 دی ماه با برگزاری دیدار امارات و بحرین در شهر ابوظبی آغاز خواهد شد و تا 12 بهمن ماه و برگزاری دیدار فینال ادامه خواهد داشت. برنامه های دیدارهای ایران در جام ملت های آسیا به شرح زیر است:
ایران – یمن، 17 دی
ایران – ویتنام، 22 دی
ایران – عراق، 25 دی

همچنین برنامه دیدارهای هم گروه های ایران هم به شرح زیر است:
عراق – ویتنام، 18 دی
یمن – عراق، 22 دی
یمن - ویتنام، 25 دی

 این رقابت ها درحالی برگزار می شود که برای اولین بار قرار است 24 تیم در آن حضور داشته باشند تا برای نخستین بار نیز مرحله حذفی از مرحله یک هشتم نهایی آغاز شود و به این ترتیب 16 تیم راهی مرحله اول حذفی جام ملت ها شوند. بر همین اساس دو تیم صدرنشین هر گروه به همراه چهار تیم سوم از گروه های شش گانه که عملکرد بهتری را به ثبت رسانده باشند به مرحله یک هشتم نهایی صعود می کنند.

مسیر ایران از فرش تا عرش!
تیم ملی کشورمان در گروه به نسبت آسانی قرار دارد و فقط در این گروه می توان عراق را حریفی چغر و دشوار قلمداد کرد. البته فوتبال ورزشی غیرقابل پیش بینی به شمار می رود اما در هر حالتی می توان تیم ملی ایران را یکی از تیم های صعود کننده از همین حالا با قطعیت نام برد. شاگردان کی روش با وجود یمن و ویتنام خیلی کار سختی برای صعود به جمع 16 تیم برتر رقابت ها ندارند، اما نکته مهم همین جاست که ایران به عنوان تیم اول از گروه صعود خواهد کرد یا تیم دوم یا شاید تیم سوم؟! بر همین اساس در زیر می خواهیم حالات صعود ایران و مسیر احتمالی تا قهرمانی آسیا را در بهترین و بدترین حالت بررسی کرده و به ارزیابی آن بپردازیم.

حالت سوم: ابتدا ضعیف ترین حالت ممکن را بررسی می کنیم. اگر تیم ملی ایران در گروه خود سوم شود باید با صدرنشین گروه اول یا دوم که به احتمال زیاد امارات یا استرالیا هستند، مواجه شود. به خاطر ضعیف بودن این احتمال دیگر به ادامه این مسیر تا فینال نخواهیم پرداخت. گفتنی است حالت های متعدد صعود تیم های سوم از گروه های مختلف، حریفان این تیم ها در مرحله یک هشتم نهایی را مشخص خواهد کرد، بنابراین تا روز پایانی مرحله گروهی، نمی توان با قطعیت از دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی که یکی از حریفان را تیم های سوم گروه تشکیل می دهند، صحبت کرد.

حالت دوم: اگر تیم ملی ایران از پس عراق برنیامده و در گروه خود دوم شود، مصیبت شاگردان کی روش هم از مرحله حذفی آغاز خواهد شد. در این حالت بازی های حذفی ایران با صدرنشین گروه پنج در پایین جدول آغاز خواهد شد. یعنی در این حالت ایران به مصاف یکی از چهار تیم عربستان، قطر، لبنان یا کره شمالی می رود که در حالت طبیعی شانس عربستان از سایر تیم ها پررنگ تر خواهد بود. در ادامه و در صورتی که ایران از مرحله یک هشتم نهایی به سلامت عبور کند باید در مرحله بعدی برای صعود به نیمه نهایی به مصاف برنده دیدار صدرنشین گروه سوم (احتمالا کره جنوبی) و تیم سوم یکی از گروه های اول، دوم یا ششم برود که باز هم احتمال رویارویی در این مرحله با کره جنوبی از هر تیم دیگری بیشتر است؛ در این صورت دیدار سنتی و کلاسیک یک چهارم نهایی تاریح جام ملت های آسیا بین تیم های ایران – کره جنوبی نیز دوباره تکرار خواهد شد. در مرحله نیمه نهایی نیز به احتمال زیاد امارات میزبانی انتظار ایران را خواهد کشید. برای مشخص شدن حریف کشورمان در پایین جدول حذفی در مرحله نیمه نهایی در دو مرحله قبل تیم های مطرح امارات، سوریه و ازبکستان حضور خواهند داشت، هرچند اگر ژاپن یا استرالیا نیز در گروه های خود دوم شوند، احتمال حضور یکی از این دو تیم مطرح نیز در نیمه نهایی وجود دارد که در صورت رسیدن ایران به این مرحله، یکی از دو این دو کشور حریف مان در نیمه نهایی خواهد شد.

حالت اول: این حالت را باید حالت خوشبختی شاگردان کی روش بنامیم. تیم ملی در این حالت در مرحله حذفی در بالای جدول قرار گرفته و در مرحله یک هشتم حریف یکی از تیم های سوم گروه های دوم، پنجم یا ششم خواهد شد. فلسطین، اردن، لبنان، کره شمالی و عمان حریف احتمالی شاگردان کی روش در این مرحله خواهند بود. در مرحله بعدی نیز اگر امارات و کره جنوبی در گروه های خود (اول و سوم) اول شده باشند، دوران خوشی کی روش و شاگردانش ادامه پیدا کرده و در این مرحله احتمالا ایران با برنده دیدارهای دوم گروه های فوق که احتمالا تایلند یا چین خواهند بود، دیدار خواهد کرد.

به این ترتیب تیم ملی به راحتی هرچه تمام تا مرحله نیمه نهایی و جمع چهار تیم برتر آسیا صعود خواهد کرد اما در این مرحله کدام تیم حریف ایران خواهد شد؟ استرالیا برای رسیدن به جمع هشت تیم کار سختی ندارد و باید در یک چهارم با برنده دیدار صدرنشین گروه 6 (احتمالا ژاپن) و تیم دوم گروه پنج (احتمالا قطر یا لبنان) بازی کند. از دیگر تیم های مدعی در گروه پنج و 6 می توان به عربستان، لبنان، ازبکستان و عمان اشاره کرد. بنابراین در مرحله نیمه نهایی احتمالا یکی از تیم های ژاپن یا استرالیا در انتظار تیم ملی ایران خواهند بود. در هر صورت همه اینها احتمالات بوده و باز هم تاکید می کنیم که فوتبال غیرقابل پیش بینی هست و چه بسا هر احتمالی انتظار تیم ملی کشورمان را در امارات بکشد، با این حال می توانیم به قهرمانی تیم ملی هم با توجه به قدرت این تیم پس از نزدیک به نیم قرن در جام ملت های آسیا امیدوار باشیم.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • omid 110
  omid 110 :
  بالاخره توی نیمه نهایی به تیم قوی برخورد میکنن و میبازن..به امید باخت تیم ملی کیروش
 • omid 110
  omid 110 :
  اصلا دوست ندارم تیم ملی قهرمان بشه..اگر این اتفاق بیفته کیروش دیگه خدا رو هم بنده نیست....مطمئنم قهرمان نمیشن
 • شعبانعلی میردارپاقلعه
  شعبانعلی میردارپاقلعه :
  اول،دوم ویاسوم بشه فقط ممکنه تایکچهارم ب سه واونجاهم اوت میشه وفرق نمیکنه حریف کره،ژاپن،امارات یاعربستان باشه درهرصورت اوت میشیم تاآرزوی قپی آمدن وگردنکشی کیروش به دلش وحامیان سبک مغزش بمانه
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  من دوست ندارم تیم ملی کشورم ناکام بشه
  امااطمینان دارم این تیم نتیجه بگیرنیست
  درهرحال خیلی برایم مهم نیست

نظرسنجی

موافق بازگشت جدا شده های پرسپولیس در فصول گذشته به تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : محمدحسین زاهدی فرد
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن