پرسپولیس بی ستاره و خسته اما مبارز

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 669 ] - دوشنبه, 5 آذر 1397

پرسپولیس بی ستاره و خسته اما مبارز

داغ ترین بازی هفته سیزدهم لیگ برتر اسیر سرمای هوا و حواشی روی سکوها شد تا گلی در بر نداشته باشد و امتیازات میان دو تیم محبوب تهران و تبریز به نفع سایر مدعیان ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
پرسپولیس بی ستاره و خسته اما مبارز

داغ ترین بازی هفته سیزدهم لیگ برتر اسیر سرمای هوا و حواشی روی سکوها شد تا گلی در بر نداشته باشد و امتیازات میان دو تیم محبوب تهران و تبریز به نفع سایر مدعیان ...

ارتش سرخ دات كام :

داغ ترین بازی هفته سیزدهم لیگ برتر اسیر سرمای هوا و حواشی روی سکوها شد تا گلی در بر نداشته باشد و امتیازات میان دو تیم محبوب تهران و تبریز به نفع سایر مدعیان تقسیم شود.
در روزی که حاشیه ها بر نتیجه بازی غلبه کرده بود،  پرسپولیس و تراکتورسازی به تساوی بدون گل رضایت دادند تا سود این نتیجه به جیب سایر مدعیان و بالانشینان جدول برود. پرسپولیس  فصل گذشته مقابل تراکتورسازی به نتایج خوبی دست یافت و این بار در شرایطی که روزهای پایانی محرومیت نقل و انتقالات را پشت سر می گذاشت امیدوار به یک پیروزی مهم دیگر بود آن هم در مقابل تیمی کهکشانی گرچه این امیدها در پایان به ناامیدی تبدیل شد چون دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.

تصمیم شجاعانه تقوی
تراکتورسازی در همان دقایق ابتدایی نیمه اول فشار زیادی به خط دفاعی پرسپولیس وارد کرد . تقوی در این دیدار برخلاف دیدار های گذشته دست به تغییرات بزرگی در ترکیب خود زده بود . چند روز قبل از بازی تراکتورسازی مقابل پرسپولیس، آنتونی استوکس و لی اروین حواشی بسیاری برای تیم تبریزی ساختند. این دو بازیکن موفق، پس از پایان تعطیلات به تبریز بازنگشتند و همین مسئله حرف و حدیث های فراوانی به وجود آورد. آنتونی استوکس اما برخلاف اروین، تنها چند روز غیبت کرد و جمعه شب به تبریز برگشت تا شاید بتواند برای تراکتورسازی مقابل پرسپولیس بازی کند اما محمد تقوی در اقدامی جالب و شجاعانه در حالی که هیچ مهاجم جانشین و مطرحی در اختیار نداشت، از آنتونی استوکس در ترکیب استفاده نکرد.
 
چیدمان تراکتور کهکشانی
با خروج استوکس از ترکیب ثابت، اشکان دژاگه به عنوان مهاجم هدف بازی کرد تا کاپیتان دوم تیم ملی حضور در پست جدیدی را در تراکتورسازی تجربه کند. در ترکیب روزگذشته تراکتورسازی، محمد طیبی و ایمان سلیمی زوج مرکز خط دفاع را تشکیل دادند، احسان حاجی صفی و دانیال اسماعیلی فر در کناره های خط دفاع بازی کردند، علیرضا نقی زاده و مهدی مهدی پور دو هافبک تدافعی تراکتورسازی بودند، مسعود شجاعی کمی جلوتر از آن ها بازی کرد، احسان پهلوان به عنوان بال راست و سوگیتای ژاپنی در سمت چپ به میدان رفتند و اشکان دژاگه هم نقش مهاجم هدف را بر عهده گرفت. این اقدام شجاعانه تقوی در تغییر ترکیب ثابت خود، چند موقعیت مهم گلزنی برای سفیدپوشان تبریزی شکل داد. رفته رفته با نزدیک شدن به نیم ساعت ابتدایی ، سرخپوشان پایتخت بازی را در دست گرفتند و توانستند چند موقعیت گلزنی روی دروازه تی تی ها شکل بدهند.

چیدمان تکراری پروفسور
سرخپوشان برانکو در این دیدار همانند دیدار های گذشته با همان ترکیب همیشگی خود به میدان آماده بودند . آن ها می خواستند همانند دیدار پیکان ، این بازی را نیز با یک پیروزی 6 امتیازی ، فاصله خود را با صدر به حداقل برسانند  . بازی در طول نیمه اول بیشتر در میانه میدان سپری می شد ،  تراکتور با سود بردن از خط میانی تکنیکی خود و ایجاد موقعیت های با برنامه و تاکتیکی خط دفاعی پرسپولیس را  در چالش قرار می داد اما در دقایق پایانی نیمه اول ، این پرسپولیس بود که با منشا و علیپور چند موقعیت مناسب شکل داد.

کاشته بشار ؛ سوپرسیو فروزان
اوج حملات و موقعیت پرسپولیس در دقیقه 42 بود . ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس چسبیده به محوطه جریمه تراکتورسازی به دست آمد که شوت بشار رسن را محسن فروزان با واکنشی زیبا از کنج دروازه دفع کرد. تا نیمه اول با تساوی بدون گل پایان یابد. چه بسا اگر این ضربه دیدنی به تور دروازه می چشبید هم سرنوشت بازی تغییر می کرد هم نوع نگرش دو تیم در نیمه دوم.

یک سوت؛ از بهشت تا برزخ!
نیمه دوم را سرخپوشان هجومی تر آغاز کردند و تراکتوری ها را تحت فشار قرار دادند تا مهمان تبریزی به فکر تغییراتی درمیانه زمین باشد . با آوردن مهدی زاده به جای اسماعیلی فر در نبرد های میانه زمین پیروز شدند و چند موقعیت خطرناک روی دروازه بیرانوند ایجاد کردند . حساس ترین و جنجالی ترین موقعیت بازی در دقیقه 59 رخ داد . حمل توپ بی نقص یوکیا سوگیتا و پاس فوق العاده دیدنی او برای مسعود شجاعی هافبک باهوش سرخ های تبریز باعث شد تا کلیدی ترین سانتر این دیدار بر روی سر احسان حاج صفی بنشیند و او با یک ضربه چکُشی دروازه پرسپولیس را باز نماید و ورزشگاه را منفجر کند. اما درست هنگامی که حاج صفی در حال فریاد زدن از شدت شادی گل خود بود، با پرچم مایوس کننده کمک داور این دیدار روبرو شد. نیمکت تی تی ها که دچار شور و هیجان غیرقابل وصفی شده بود، پارادوکس عجیبی را به فاصله چند ثانیه تجربه کرد! آنها پس از اینکه متوجه شدند کمک داور این میدان گل دیدنی حاج صفی را مردود اعلام کرده است سریعا خود را به صحنه جنجال برانگیز رساندند و اعتراض خود را به گوش ناظرین و داوران بازی رساندند، اما تصمیم نهایی اعلام شده بود و دیگر قابل بازگشت به نظر نمی رسید.

سکوهای ملتهب و در رفتن کتف کمال
این طرف تر محمد تقوی فریادزنان مدعی بود توپ به سر شجاع خلیل زاده برخورد کرده و این گل نمی تواند آفساید باشد! سکو ها ملتهب به نظر می رسیدند و کنترل کار از دست داور خارج شده بود اما با گذشت زمان اکبریان توانست کنترل بازی را بار دیگر به دست بگیرد. مصدومیت کمال کامیابی نیا و آسیب از کتف باعث شد تا برانکو مجبور به تعویضی زودهنگام در نیمه دوم و تغییر تاکتیک در تیمش شود. حضور ربیع خواه باعث شد تا روند هجومی پرسپولیس کند شود و در ادامه مصدومیت شایان مصلح کاملا خط دفاعی این تیم را دگرگون کرد. با این حال در نیمه دوم نیز گلی از خط دروازه فروزان و بیرانوند عبور نکرد تا تساوی بدون گل حاصل تلاش دو تیم در این دیدار بارانی، پرحرارت و خشن و البته جنجالی باشد.

نتیجه پایانی؛ پرسپولیسِ بی ستاره و خسته اما مبارز
پرسپولیس در یک ماه اخیر، به شدت از حضور یک ستاره کلیدی در ترکیب خود رنج می برد، نقشی که بعضا سیامک نعمتی، گادوین منشا ، سیدجلال حسینی  و بشار رسن آن را برعهده می گیرند تا رویای سرخ های تهران همچنان پابرجا بماند اما در چند هفته اخیر عملا هیچ ستاره ای در ترکیب سرخ ها دیگر دیده نمی شود! بشار رسن و شایان مصلح را می توان تنها بازیکنان نسبتا آماده پرسپولیس نام برد چون حداقل همان بازی ساده و مدنظر را در این روزها از خود ارائه می دهند. در اختیار داشتن 2 ستاره آن هم در این روزهای بد پرسپولیس نه برانکو بلکه بزرگ ترین مربی دنیا نیز چاره ساز نخواهد بود و کاری را به پیش نخواهد برد.

خستگی بیش از حد بازیکنان تاثیر بسزایی در عملکرد آن ها گذاشته است . مسئله ای که در این دیدار بیش از هرچیزی نگران کننده به نظر می آمد عدم تمرکز روحی بازیکنان بود . علیرضا بیرانوند شبی کاملا بد را با وجود آنکه چندان دروازه اش را تهدید کند سپری کرد! او بسیار بی تمرکز به نظر می رسید، تصمیماتی پر ریسک و قدم های نامطمئن از تصمیم های اتخاذ شده که عملا هواداران پرسپولیس را شوکه کرده بود . در خط دفاعی روز بسیار سختی را پشت سر گذاشت ، کایپتان دیگر سوپرمن همیشگی نیست و شجاع هم از آن شجاع اول فصل فاصله گرفته است. در خط میانی سرخ های تهران در این روزها بی برنامه هستند، تا حدودی این موضوع را می توان طبیعی خواند! 

خط حمله پرسپولیس نیز همچنان در تک موقعیت ها بی دقت و بی تمرکز نشان می دادند. منشا برای چندمین بار در بازی های این فصل در شش قدم از گشودن دروازه خالی عاجز ماند تا نشان بدهد به رغم تلاش هایش همچنان آن مهاجم قاتلی نیست که برانکو بتواند بر شانه هایش تکیه کند. علی علیپور هم با وجود گل زیبایی که به پیکان زد، همچنان از سندروم آقای گل ها خلاص نشده است. ضربات سر بی سرانجام که پسر قائمشهری زد، این حقیقت تلخ را فاش می کنند تا نشان دهند که برانکو باید بیش از محرومیت ها و مصدومیت ها نگران مشکلات داخلی تیم باشد . مهاجمانی که اصلا در فرم خود نیستند، هافبک هایی که خسته و بی روح هستند و مدافعینی که ناآماده ظاهر می شوند! پرسپولیس احتمالا به تساوی برابر تیم کهکشانی تراکتورسازی راضی بود، بضاعت آنها بیشتر از این مسائل را هم میسر نمی کرد اما باید خاطرنشان کرد که تلاش سرخ ها با تمام مشکلات جاری، قابل ستایش است!


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر السد کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن