پرچم ژاپن برای حمایت از سوگیتا بالا رفت؟

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 1037 ] - دوشنبه, 5 آذر 1397

پرچم ژاپن برای حمایت از سوگیتا بالا رفت؟

روز گذشته عده ای از هواداران تیم تراکتورسازی با برافراشتن پرچم کشور ژاپن، واکنش هواداران تیم پرسپولیس را برانگیختند. این حرکت در حالی رقم خورد که قرار بود در ... 5 out of 5 based on 4 ratings.
پرچم ژاپن برای حمایت از سوگیتا بالا رفت؟

روز گذشته عده ای از هواداران تیم تراکتورسازی با برافراشتن پرچم کشور ژاپن، واکنش هواداران تیم پرسپولیس را برانگیختند. این حرکت در حالی رقم خورد که قرار بود در ...

ارتش سرخ دات كام :

روز گذشته عده ای از هواداران تیم تراکتورسازی با برافراشتن پرچم کشور ژاپن، واکنش هواداران تیم پرسپولیس را برانگیختند. این حرکت در حالی رقم خورد که قرار بود در این مسابقه سکوها وضعیتی آرام داشته باشند اما چنین حرکتی باعث شد پرسپولیسی ها چند دقیقه به شدت علیه هواداران تیم میهمان و نماد آنها (پرچم ژاپن) شعارهایی تند و زننده سر بدهند.

جمله کلیدی فردوسی پور
وقتی پرچم کشور شرق آسیایی روی سکوهای تراکتوری برافراشته شده بود، عادل فردوسی پور گزارشگر این مسابقه از جمله ای کلیدی استفاده کرد. او گفت مشخص نیست برای حمایت از سوگیتا این حرکت انجام شده یا برای کری خوانی با هواداران پرسپولیس که از کاشیما شکست خورده اند. همین تک جمله (نقل به مضمون) سبب شد تا رسانه های هواداری تراکتور که در سالهای اخیر بسیار جنجالی ظاهر شده اند، پرچم ژاپن را به یوکیا سوگیتا نسبت بدهند و این چنین این حرکت به زعم «پرسپولیسی ها» اشتباه را توجیه کنند. شاید اگر چنین جمله ای از زبان گزارشگر مسابقه بیرون نمی آمد، حالا نیاز نبود چنین واکاوی انجام شود.

سوگیتا، فیکس از هفته هفتم
با آمدن محمدرضا زنوزی به مسند مالکیت باشگاه تراکتورسازی، هواداران این تیم شور و شوق قبلی برای حمایت از تراکتور را بار دیگر بازیافتند. یعنی بیشتر اخبار تیمشان را دنبال کردند، بیشتر به ورزشگاه رفتند و به عبارتی بیشتر از قبل وظیفه هواداری را انجام دادند؛ طبیعتا در چنین شرایطی اکثریت تی تی ها یا به زبان بهتر اکثر تراکتوری هایی که به ورزشگاه می روند، از ابتدای فصل می دانستند که یوکیا سوگیتای ژاپنی در تیم شان حضور دارد و حتی لقب «سوباسا» را برای این ستاره تکنیکی و کوچک جثه استفاده می کردند. سوگیتا تا هفته هفتم به عنوان بازیکن نیمکت نشین به زمین می آمد اما پس از آن تا حدود زیادی به ترکیب اصلی وارد شد. خیلی ها در همین زمینه می گویند اگر قرار بود پرچم ژاپن به خاطر سوگیتا برافراشته شود، باید خیلی زودتر انجام می گرفت اما این کار نخستین بار در دیدار تراکتورسازی– ذوب آهن انجام شد؛ جایی که در فاصله یک روز تا بازی پرسپولیس- کاشیما شعارهایی نیز در حمایت از تیم ژاپنی و علیه تیم پرسپولیس سر داده شد. بهتر است تراکتوری هایی که اعتقاد دارند این حرکت در جهت حمایت از سوگیتا بوده، عکسی از گذشته این اتفاق هم منتشر کنند.

قبول یک واقعیت تلخ
شاید برای خیلی از مدیران فوتبال، گزارشگران ورزشی و حتی فوتبال دوستان قدیمی تلخ باشد اما نسل جدید تیم های باشگاهی را به هیچ وجه در جایگاه تیم ملی نمی بینند و حتی گاها به خاطر برخی از مسائل فوتبالی و غیر فوتبالی، آن حمایت لازم و همیشگی را از تیم ملی هم انجام نمی دهند. آنها که در عصر ارتباطات راه الگوگیری از غرب را یاد گرفته اند، خوب می دانند در انگلستان، اکثریت هواداران چلسی از شکست یونایتد برابر یوونتونس در بازی رفت خرسند شدند و از پیروزی این تیم در بازی برگشت، ناراحت. شاید خیلی ها بگویند شرایط فوتبال ایران و انگلستان مشابه نیست اما این، نظر هواداران جوان فوتبال در ایران را تغییر نخواهد داد (هرچند که بعضی ها هم همچون پدران شان فکر می کنند). بنابراین در چنین شرایطی، انتظار این که هواداران تیم تراکتور که داستان های متفاوتی داشته اند، از پرسپولیس حمایت کنند نامعقولانه و دور از واقعیت جامعه هواداری تیم سرخپوش تبریز است.

زمان چشم بستن روی واقعیت یا توجیه نیست
مدیرعامل تیم تراکتورسازی تبریز پس از بازی گفت که «من پرچم ژاپن را ندیدم، شما هم نبینید»! این نوع برخورد بیشتر به دهه 60 مربوط است، جایی که آقای اسدی در تیم راه آهن حضور داشتند اما حالا نزدیک به 4 دهه از آن دوران می گذرد و هرچیز آنقدر بازنشر می شود که نتوان چشم رویش بست و آنقدر نظر بر خود می گیرد که نتوان آن را توجیه کرد. اگر چنین کاری انجام شده، مدیران باشگاه باید اولین نفری باشند که به آن واکنش نشان داده و در جهت بررسی آن گام بردارند. اما متاسفانه چشم بستن روی واقعیت در سال های اخیر باعث شور شدن آشی شده که می شد همان اول چراغ زیرش را خاموش کرد و به داستانش پایان داد. حالا باید بررسی شود چرا پس از گذشت یک ماه از شکست پرسپولیس برابر کاشیما آنتلرز، چرا همچنان چنین اتفاقی مایه مباهات هواداران این تیم است؟ در شرایطی که تراکتوری ها در همین یک ماه اخیر موفق شدند در جدول بالاتر از پرسپولیس قرار بگیرند و یک پیروزی فوق العاده برابر ذوب آهن رقم بزنند. حالا این به کنار، نباید فراموش کنیم که دقیقه 24 اتفاقاتی ناخوشایند روی سکوها رقم خورد که در هیچ چارچوب کری خوانی نمی گنجد.

از تبریز تا اهواز؛ نمود آن در تهران
در بازی ماشین سازی و سپاهان اصفهان اندک هواداران زردپوشی که رنج سفر را کشیده و از نصف جهان به آذربایجان رفته بودند، یک بنر برای حمایت از کاشیما آنتلرز نیز در کیف شان داشتند تا زمان دیدار با رفقای تراکتوری، آن را بیرون آورده و عکس یادگاری بگیرند. روی پارچه نوشت هواداران تیم استقلال در خوزستان، یک بنر کوچک از لوگوی کاشیما آنتلرز وجود دارد. یعنی در هفته ای که هواداران تراکتورسازی با پرچم کشوری دیگر در ورزشگاه حضور یافته بودند، تقریبا مشابه چنین اتفاقاتی در دیگر شهرها نیز رخ داد و این همان شور شدن آش هواداران نسل جدید فوتبال ایران است.

برای کاشیما؛ ایرادی هم ندارد
بنابراین باید قبول کرد که پرچم کشور ژاپن برای کری خوانی با هواداران پرسپولیس که در فینال آسیا بازنده بودند، به ورزشگاه آورده شد و به اهتزار درآمد. این «تقریبا» هیچ ایرادی ندارد اما آن چه که مورد اعتراض برخی از هواداران پرسپولیس است، رفتار دوگانه نهادهای انضباطی با چنین مسائلی است؛ به طور مثال کمتر کسی فراموش می کند که در جشن قهرمانی لیگ شانزدهم پرسپولیس به رادوشویچ اجازه ندادند با پرچم کشورش در جشن قهرمانی حضور پیدا کنند؛ تازه آن جا هیچ حساسیتی هم نسبت به پرچم کشور کرواسی وجود نداشت. همین سال قبل هم به گفته بشار رسن، پیگیری های سیدجلال حسینی باعث شد تا اجازه ورود پرچم کشور عراق به ستاره شماره 5 پرسپولیس داده شود. این که گذشت و بی اشکال هم بود؛ اما آیا تدبیر برای مدیریت اتفاقات روی سکو همچنان چشم بستن خواهد بود؟


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • قلمراد دوم
  قلمراد دوم :
  ترتر باشگاه خیانت پیشه هاس خودشون اینو فریاد میزنن چه اون موقع که به نام خلیج فارس خیانت کردن وقتی به زبان فارسی توهین کردن و حالا به پرسپولیس بزرگ نماد تاریخ و فرهنگ ایران زمین توهین میکنن ترتر خاین به بازی جوانمردانه است جوانمردی تو اونا مرده ترتریا باعث شرمساری ستارخان و باقرخان شدن
 • omid 110
  omid 110 :
  پرشور و بی شعور یعنی طرفداران تراکتور..تیمی که اصلا و ابدا قطب فوتبال ایران نیست
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  آقابالابردن پرچم ژاپن حتی اگربرای کری هم بوده باشدازنظرمن یکی ایرادی ندارد
  چراکه این کاردردنیای فوتبال کاملارایج است
  ماهم بایدبه نحومناسبی تلافی کنیم وگرنه دادوقال چاره کارنیست واتفاقاباعث می شودکه فردااصفهانی هاوخوزستانی هاهم همین رفتارراتکرارکنندواعصاب مان رابه هم بریزند
  حساسیت نشان ندهیم.یک کری ساده است.ونشان پیشرفت تراکتوری ها.
  آن هاتادیروزفحش های بدمی دادندوحالایادگرفته اندباپرچم ژاپن برای مان کری بخوانند.
  این پیشرفت خوبیه وارزشمنده.
  حالاطرفدارشان جلومیکروفون میگویدیاشاسین تراکتوریاشاسین پرسپولیس یاشاسین ایران
  این یک پیشرفت خیلی خیلی بزرگه.قدرش رابدانیم.دارندبه جاهای خوبی میرسند

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
صنعت نفت
صنعت نفت
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه :
پنجشنبه, 9 اسفند 1397 / ساعت : 18:30
نفت م سلیمان
نفت م سلیمان
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : مسجد سلیمان
داور مسابقه : حسین زرگر
شنبه, 4 اسفند 1397 / ساعت : 16:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور9
2کمال کامیابی نیا3
3سیامک نعمتی3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن