بت بال

بیرانوند: دعا می کنم 3، 4 بازیکن دیگر ما رباط صلیبی پاره نکنند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1152 ] - سه شنبه, 6 آذر 1397

بیرانوند: دعا می کنم 3، 4 بازیکن دیگر ما رباط صلیبی پاره نکنند

دروازه بان ملی پوش پرسپولیس به خبرورزشی گفت: شجاع خلیل زاده صمیمی ترین دوست من است، در بازی با تراکتور درگیر نشدیم! یک شنبه گذشته و در ادامه مسابقات هفته سیزده... 5 out of 5 based on 4 ratings.
بیرانوند: دعا می کنم 3، 4 بازیکن دیگر ما رباط صلیبی پاره نکنند

دروازه بان ملی پوش پرسپولیس به خبرورزشی گفت: شجاع خلیل زاده صمیمی ترین دوست من است، در بازی با تراکتور درگیر نشدیم! یک شنبه گذشته و در ادامه مسابقات هفته سیزده...

ارتش سرخ دات كام : دروازه بان ملی پوش پرسپولیس به خبرورزشی گفت: شجاع خلیل زاده صمیمی ترین دوست من است، در بازی با تراکتور درگیر نشدیم!


یک شنبه گذشته و در ادامه مسابقات هفته سیزدهم لیگ برتر دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت این دیدار به تساوی بدون گل انجامید. علیرضا بیرانوند، سنگربان ملی پوش پرسپولیس که خیلی در این دیدار اذیت نشد، معتقد است بارش باران روی عملکرد تیمش تأثیرگذار بوده است. دروازه بان خوش اخلاق و دوست داشتنی پرسپولیس حرف های دیگری هم داشت که در مصاحبه با ما بر زبان آورد.

* هر چند دیدار شما با تراکتورسازی تبریز با تساوی بدون گل به پایان رسید، اما بسیار حساس و نفسگیر بود. قبول داری؟
فوق العاده بازی سنگینی بود. هر دو تیم برای برد وارد زمین شده بودند. البته تراکتوری ها کمی بسته بازی می کردند و مترصد ضدحمله بودند. ما هم می خواستیم در خانه و جلوی چشم هواداران پرسپولیس دومین پیروزی متوالی خود را جشن بگیریم، اما بارندگی و جو هوایی این اجازه را نداد.

* یعنی بارش باران در عملکرد پرسپولیس تأثیر داشت؟
شک نکنید اگر هوا آفتابی بود، ما می توانستیم بهتر بازی کنیم. البته فراموش نکنید تراکتورسازی هم تیم خوب و پرمهره ای است که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی لیگ برتر محسوب می شود. به نظرم بازی فوق العاده سنگینی بود که فشار زیادی به بچه های ما وارد کرد.

* با اغلب پرسپولیسی ها که حرف می زدیم همگی به سنگینی مسابقات تیم خود اشاره می کردند. تو هم چنین اعتقادی داری؟
شک نکنید! من از شما می پرسم چرا کمال (کامیابی نیا) و شایان مصلح مصدوم شدند؟

* مصدومیت کتف کمال کامیابی نیا که چیز جدیدی نیست.
فشردگی مسابقات باعث شده طفلکی کمال هم نتواند به خوبی به این مصدومیت برسد. او مجبور است به خاطر کمبود بازیکن با هر شرایطی کار کند. شجاع خلیل زاده هم با وجود مصدومیت از ناحیه گردن در همه مسابقات با غیرت بازی می کند. شایان هم دیدید بالاجبار تعویض شد و ان شاءا... برای بازی با ماشین سازی مشکلی نداشته باشد. این وضعیت و خستگی بچه ها نگران کننده است.

* از چه نظر؟
به هر حال ما تا به حال حسین ماهینی و محمد انصاری را به دلیل پارگی رباط صلیبی از دست دادیم. دعا می کنم تا آخر فصل 3، 4 بازیکن دیگر پرسپولیس دچار مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی نشوند. خیلی سخت است که در این فشردگی مسابقات سالم از زمین خارج شوید.

* در فوتبال روز اروپا هم بازیکنان هر 4 یا 5 روز یک بار بازی می کنند.

شرایط آن ها با ما فرق می کند. ما کل فصل و لیگ قهرمانان آسیا را با 12 یا 13 بازیکن شروع و تمام کردیم. توجه می کنید؟ (بدون آن که منتظر جواب ما شود ادامه می دهد) ما در لیگ قهرمانان آسیا 6 فینال را پشت سر گذاشتیم!

* چرا 6 فینال؟!
بازی های رفت و برگشت با الدحیل، السد و این آخری با کاشیماآنتلرز که واقعاً سخت و دشوار بود. ما با این فشردگی مسابقات با تعداد محدودی بازیکن به مصاف حریفان رفتیم. هیچ تیم باشگاهی در ایران به اندازه پرسپولیس بازی نکرد و همین موضوع بازیکنان ما را خسته و فرسوده کرد.

* اسم کاشیماآنتلرز وسط آمد. برخی پرسپولیسی ها گلایه داشتند که چرا هواداران تراکتورسازی پرچم ژاپن را با خود به ورزشگاه آزادی آورده بودند؟
من با آقامسعود و بقیه ملی پوشان تراکتورسازی که صحبت می کردم، می گفتند پرچم ژاپن را به خاطر آن بازیکن خارجی شان ... اسمش چی بود؟

* سوگیتا!
بله، به خاطر سوگیتا به استادیوم آزادی آورده بودند و ما هم امیدواریم این گونه بوده باشد. همه ما ایرانی هستیم و به ایرانی بودن خودمان هم افتخار می کنیم. فرقی هم نمی کند از چه قومی یا اهل کجا باشیم. من لُر هستم و آن یکی ترک و دیگری کُرد، ولی مهم این است که همه ایرانی هستیم. همه برای خاک این کشور جان می دهیم. در همین تراکتورسازی آقامسعود (شجاعی)، آقا اشکان (دژاگه) و آقااحسان (حاج صفی) بازی می کنند که از آبادان، آلمان و اصفهان به این تیم آمده اند. یک جایی باید این بحث ها تمام شود و از فوتبال لذت ببریم.

* ولی یک شنبه گذشته باز هم روی سکو ها شعار هایی داده شد که جالب نبود.
اتفاقاً به نظرم این مرتبه جو بهتری در ورزشگاه حاکم بود. هواداران دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی بیشتر تیم های مورد علاقه خود را تشویق کردند و چیز خاصی حداقل من یکی در استادیوم ندیدم. محیط فوتبال و استادیوم ها جای دوستی، رفاقت و محبت است. ما باید بتوانیم از فوتبال لذت ببریم و به نظرم بازی اخیر پرسپولیس و تراکتورسازی خیلی مشکلی نداشت.

* سیدجلال حسینی و مسعود شجاعی هم با انتشار بیانیه ای مشترک سعی کردند جو بازی را در آستانه مسابقه آرام کنند.
بله، پیام این دو بزرگوار کمک زیادی کرد که بازی پرسپولیس و تراکتورسازی با حاشیه کمتری انجام شود. البته هواداران هر دو تیم هم خوب می دانند این بازی فقط یک مسابقه فوتبال است. ما همگی با هر گویش و قومیتی در نهایت ایرانی هستیم.

* یک گل هم احسان حاج صفی زد که توسط داور مسابقه مردود اعلام شد. خودت می دانستی آن گل آفساید است؟
باید از کمک داور مسابقه آقای تورج عیوض محمدی تشکر کرد. به نظرم این تصمیم شاهکار کمک داور مسابقه بود.

* نگفتی خودت متوجه شدی حاج صفی در موقعیت آفساید به توپ ضربه زده است؟
من یک درصد هم شک نداشتم، ولی وقتی ضربه سر حاج صفی گل شد، ته دلم یک مقدار خالی شد که نکند داور آن را آفساید نگیرد. ترسیدم، ولی خدا را شکر حواس کمک داور و آقای اکبریان داور مسابقه جمع بود و به درستی آن را آفساید تشخیص دادند.

* تراکتوری ها خیلی اعتراض کردند و حتی بعد از بازی هم مدعی شدند یکی، دو پنالتی آنان هم نادیده گرفته شد.
مهم نظر کارشناسان داوری است که متفق القول گل تراکتورسازی را آفساید دانستند. آقای اکبریان به نظرم قضاوت بی نقصی داشت و در تمام صحنه ها حاضر بود.

* راستی در حین بازی جر و بحثی هم با شجاع خلیل زاده داشتید که با وساطت سیدجلال حسینی ختم به خیر شد!
دعوا؟! شجاع صمیمی ترین دوست من است.

* می دانیم تو و شجاع رابطه خیلی خوبی دارید، اما هرازگاهی در طول مسابقات پرسپولیس با یکدیگر جر و بحث لفظی پیدا می کنید.
بار ها گفتم و باز هم می گویم من و شجاع (خلیل زاده) رابطه بسیار خوب و صمیمانه ای با هم داریم. شجاع مثل داداش من است و ما فقط در طول مسابقه با هم حرف می زنیم که آن هم طبیعی است!

* (با تعجب) طبیعی است؟!
بله! من و شجاع همیشه و حتی در تمرینات با هم حرف می زنیم و به یکدیگر تذکر می دهیم. لطفاً شما جدی نگیرید!

* یعنی پس از این جر و بحث در رختکن OK بودید و گلایه ای از هم نکردید؟
نه! چه گلایه ای؟ من و شجاع خلیل زاده دوست و صمیمی هستیم. به نظرم شجاع نه تنها در بین مدافعان بلکه یکی از بهترین فوتبالیست های ایران است. زمین لغزنده بود و او هم می خواست به من بگوید مراقب باشم توپ را لو ندهم، همین!

* این ماجرای پیشنهاد لیورپول چیست که همه جا شنیده می شود؟
پیشنهاد لیورپول به من؟!

* بله، در فضای مجازی و این طرف و آن طرف شنیده می شود.
من فعلاً در بزرگ ترین باشگاه ایران بازی می کنم. پرسپولیس 4 بازی دیگر تا پایان نیم فصل دارد و تمرکز همه بچه ها به این 4 بازی است. شما چه کسی را سراغ دارید که دوست نداشته باشد در پرسپولیس بازی کند؟ من به بازی در این تیم افتخار می کنم و می خواهم تا روزی که هستم، بهترین عملکرد را داشته باشم. به چیز دیگری هم فکر نمی کنم.

* می دانم چقدر به یحیی گل محمدی علاقه مند هستی. او و تیمش پدیده مشهد در لیگ برتر یکه تازی می کنند. در این رابطه صحبتی نداری؟
آقایحیی که تاج سر ماست، ولی فراموش نکنید در همان هفته اول به پرسپولیس باخت!

* این شوخی بود یا یک نوع کری خوانی؟!
شوخی کردم! من هرگز برای آقایحیی که مربی ام بوده، کری نمی خوانم. ایشان تیم خوبی در مشهد ساخته که همه ایران حالا پدیده را تحسین می کنند.

* پنج شنبه همین هفته (8 آذر) باید در تبریز به مصاف ماشین سازی بروید. این دیدار را چگونه پیش بینی می کنی؟
ما محکوم به برد هستیم. ماشین سازی تیم خوبی است که در خانه می تواند برای هر حریفی مشکل ساز باشد، اما پرسپولیس باید ببرد تا در کورس مدعیان باقی بماند. هر چند شرایط ما واقعاً سخت است. خدا پرسپولیس را خیلی دوست دارد که توانستیم تا به اینجا پیش برویم.

* سؤالات ما به اتمام رسید. در پایان حرف خاصی نداری؟
فقط دعا می کنم بازیکنان پرسپولیس نیم فصل اول را بدون آسیب دیدگی و مصدومیت شدید پشت سر بگذارند، چون فشردگی مسابقات خیلی ما را اذیت کرده و می کند.

*مهدی یکتا

مرتبط با موضوع

تبلیغات
بت بال

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر السد کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن