چوب بی تدبیری

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1313 ] - چهارشنبه, 7 آذر 1397

چوب بی تدبیری

وقتی بازیکنان پرسپولیس یکی یکی مصدوم و قلع و قمع می شوند، زمانی که برانکو روی نیمکت در بسیاری از بازی ها بازیکنی برای تعویض ندارد و کار به جایی می رسد که خیلی... 5 out of 5 based on 6 ratings.
چوب بی تدبیری

وقتی بازیکنان پرسپولیس یکی یکی مصدوم و قلع و قمع می شوند، زمانی که برانکو روی نیمکت در بسیاری از بازی ها بازیکنی برای تعویض ندارد و کار به جایی می رسد که خیلی...

ارتش سرخ دات كام :

وقتی بازیکنان پرسپولیس یکی یکی مصدوم و قلع و قمع می شوند، زمانی که برانکو روی نیمکت در بسیاری از بازی ها بازیکنی برای تعویض ندارد و کار به جایی می رسد که خیلی ها اسامی نیمکت نشین های پرسپولیس را برای اولین بار می شوند، زمانی که برانکو در بازی با متمول های السد قطر مجبور می شود طاهرخانی ها را به جنگ با ژاوی ها بفرستد دوباره همه یاد پنجره لعنتی نقل و انتقالات می افتند که بسته شده و این تیم  نمی تواند بازیکنی بگیرد و باید تا اواسط دی ماه صبر کند تا نفرات جدیدش  مجوز بازی بگیرد.

این پنجره بسته بعد از بازی با کاشیما آنتلرز و ناکامی سرخ ها در فینال داغ دوستداران پرسپولیس را تازه  کرد و خیلی از هواداران عصبانی تیم به پیج مهدی طارمی حمله ور شدند. در خلال گزارش بازی پرسپولیس و تراکتور هم عادل فردوسی پور انگار نمک بر این زخم پاشید که یادآور این اتفاق تلخ شد و گفت : به نظر من برخلاف تصور هواداران طارمی فقط بیست درصد مقصر است و مقصر اصلی مدیریت سابق باشگاه است.

عادل حرف بی ربطی نمی زند اما این متر و معیار او که طارمی فقط بیست درصد مقصر است جای حرف دارد. طارمی سوای اینکه گذاشت و رفت به ترکیه و بعد فیل اش یاد پرسپولیس کرد که برگردد باید به این فکر می کرد که پرسپولیس خانه خاله نیست که هر زمان بخواهد برود و هر زمان بخواهد هم برگردد. او یک جای دیگر هم اشتباه بدی مرتکب شد و کلکسیون اشتباهات خود را تکمیل کرد و آن زمانی بود که راهی الغرافه شد. طارمی به جای آنکه اولین نفری باشد که تمدید می کند شرط تمدید دو ساله را نپذیرفت و اولین نفری بود که رفت. در واقع اگر امروز هواداران بدرستی از احمدزاده، امیری و  محرمی بخاطر جدایی شان شاکی هستند از طارمی دو برابر عصبانی هستند چرا که اگر هر بازیکنی هم به هر دلیلی قصد ترک تیم را داشت طارمی باید چشم بسته تمدید می کرد و می ماند و همچون سید  جلال حسینی که یک تنه به اتفاق دیگر بازیکنان با  کمبودها و مشکلات جنگیده اند جاودانه و محبوب می شد نه اینکه اینگونه به نوعی  منفور شود.

و در این رهگذر جای هیچ تردیدی نیست که مقصر اصلی این بی تدبیری ها مدیریت سابق باشگاه است.
جایی که طاهری پذیرفت طارمی برگردد و پرسپولیس را به محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالات سوق داد و بدتر اینکه در دادگاه CAS و فیفا هم با جای اینکه اثبات کند باشگاه در  تحریک طارمی  به بازگشت و عدم پاییندی به  قرارداد با ریزه اسپور نقشی نداشته به غلط و با استناد به نامه و قراردادهایی که فیفا آن را واهی خوانده سعی کرد مدعی شود که طارمی ابتدا با پرسپولیس قرارداد بسته و بعد به ترکیه رفته. طاهری هم در فیفا و هم در cas روی این ادعای باطل مانور کرد تا باشگاه هیچ شانسی برای کاهش محرومیت از دو به یک پنجره نداشته باشد. در ماجرای گولچ هم خاطرمان  هست که طاهری مدام تاکید می کرد او را محکوم می کنیم اما در نهایت دیدیم که پرسپولیس محکوم به پرداخت بیش از سیصد هزار یورو به بازیکنی شد که فقط هفت هفته همراه تیم بود و هرگز بازی نکرد و اگر گرشاسبی با رایزنی های خود موجب  لغو پرداخت  غرامت به ریزه اسپور و گرفتن تخفیف از گولچ نمی شد معلوم  نبود امروز سرخ ها از نظر مالی چه وضعیتی داشتند. در این میان هرگز گفته نشد که اوکراینی ها با دریافت چه مبلغی یکسال و نیم باقی مانده قرارداد خود را فسخ کردند و دهها سوال بی پاسخ دیگر.

در استقلال هم اوضاع اگر بدتر از این باشد بهتر نیست. همین اخیرا در خبرها خواندیم که باشگاه بیست و پنج میلیارد تومان به بازیکنان خارجی سابق تیم بدهی  دارد و بخش عمده ای از درآمد این فصل هم سال گذشته از اسپانسر دریافت و هزینه شده است. به این بی تدبیری ها باید جدایی شش ستاره فیکس فصل قبل و جذب ناکارامدهایی گرانقیمت چون گرو و نویمایر را هم اضافه کرد که قطعا فسخ با آنها باشگاه را متحمل زیان مالی سنگینی می کند و چه بسا این دو بمانند و تیم به پای ناکارامدی آنها و برخی حرف و حدیث های درباره دلالی هایی که در جذب بازیکن خارجی استقلال در این دو سال شده  بسوزد.

ختم کلام اما اینکه این همه ناکارامدی که مانع از قهرمانی آسیایی سرخ ها و جان گرفتن دوباره آبی ها شده چرا با هیچ برخوردی همراه نیست. آیا این مدیران که کلکسیونی از تخلف و بی تدبیری را مرتکب می شوند نباید پاسخگوی اعمال و رفتار خود و زیان وارده به باشگاه باشند. آیا آنها باید با این بی تدبیری ها این همه خسران و زیان را به باشگاه وارد کرده و بعد حال که پاسخگوی برنامه نود و رسانه ها نیستند از سوی مسوولین ذیربط هم بازخواست نشوند و با خاموش کردن تلفن به روی اصحاب رسانه بروند طوری که انگار نه انگار؟!

نویسنده: رضا ریاضتی

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • omid 110
    omid 110 :
    طاهری مقصر نیست...اگر طارمی شبانه به ترکیه نمیرفت این اتفاقها نمیفتاد

نظرسنجی

موافق بازگشت جدا شده های پرسپولیس در فصول گذشته به تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن