خاطره خوش پرسپولیسی ها از ماشین سازی و تبریز

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 393 ] - پنجشنبه, 8 آذر 1397

خاطره خوش پرسپولیسی ها از ماشین سازی و تبریز

پرسپولیسی ها از بازی با ماشین سازی در تبریز خاطرات خوشی در ذهن دارند و تا امروز دو تا از قهرمانی هایشان را در خانه این تیم رقم زده اند. نخستین قهرمانی پرسپولی... 5 out of 5 based on 1 ratings.
خاطره خوش پرسپولیسی ها از ماشین سازی و تبریز

پرسپولیسی ها از بازی با ماشین سازی در تبریز خاطرات خوشی در ذهن دارند و تا امروز دو تا از قهرمانی هایشان را در خانه این تیم رقم زده اند. نخستین قهرمانی پرسپولی...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیسی ها از بازی با ماشین سازی در تبریز خاطرات خوشی در ذهن دارند و تا امروز دو تا از قهرمانی هایشان را در خانه این تیم رقم زده اند. نخستین قهرمانی پرسپولیس به سال 1375 و ششمین دوره لیگ آزادگان برمی گردد. جایی که پرسپولیس با هدایت استانکو پوکله پوویچ در ورزشگاه باغشمال (تختی) به دیدار ماشین سازی رفت و این تیم را که زنده یاد ناصر حجازی روی نیمکتش نشسته بود، با تک گل محمود شافعی شکست داد. قرمزها آن بازی را بردند و قهرمان شدند.

برای تجربه دومین قهرمانی در تبریز اما باید 21 سال منتظر می ماندیم. این اتفاق روز 26 فروردین ماه سال 1396 رخ داد و پرسپولیس باز هم با شکست تیم ماشین سازی در تبریز به مقام قهرمانی رسید. آن بازی و آن قهرمانی به هفته بیست و هفتم دوره شانزدهم لیگ برتر برمی گردد که نخستین قهرمانی پرسپولیس برانکو بود.

در آن بازی که به میزبانی ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار شد و تنها 5 هزار نفر از روی سکوها به تماشایش نشسته بودند، علی علیپور در همان دقیقه یک گل زد و در نیمه دوم سیدجلال حسینی با دادن پنالتی به مهدی طارمی هم به آقای گل شدن او کمک کرد و هم باعث پررنگ تر شدن پیروزی قرمزها شد. آن روز پرسپولیس سه هفته قبل از به صدا درآمدن سوت پایان فصل قهرمانی خود را قطعی کرد و بعد از 9 سال، قهرمان لیگ برتر شد.

همان شکست سقوط ماشین سازی به لیگ یک را هم قطعی کرد و حالا تیمی با همین نام با بازیکنان و تشکیلات گسترش فولاد به لیگ برتر برگشته است که البته از بازیکنان آن روزهای ماشین سازی هیچ بازیکنی در تیم فعلی حضور ندارد. بازی رفت پرسپولیس و ماشین سازی در تهران در لیگ شانزدهم هم با برتری یک بر صفر پرسپولیس تمام شده بود. مسابقه ای که وحید امیری برای پرسپولیس گل زد و حامد پاکدل پنالتی تبریزی ها را هدر داد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس مقابل پدیده کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نفت م سلیمان
نفت م سلیمان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی مسجد سلیمان
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 4 اسفند 1397 / ساعت : 16:00
پرسپولیس
پرسپولیس
(3)1 - (1)1
پدیده
پدیده
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 29 بهمن 1397 / ساعت : 17:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور9
2کمال کامیابی نیا3
3سیامک نعمتی3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن