گزارش روز؛ گلزنی شجاع یعنی برد پرسپولیس

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 673 ] - شنبه, 10 آذر 1397

گزارش روز؛ گلزنی شجاع یعنی برد پرسپولیس

مدافع شجاع پرسپولیس با حضور به موقعش در محوطه جریمه در دقیقه نود با یک ضربه سر زیبا دروازه ماشین سازی تبریز را باز کرد. شجاع خلیل زاده مدافع 29 ساله و بابلسری... 3 out of 5 based on 2 ratings.
گزارش روز؛ گلزنی شجاع یعنی برد پرسپولیس

مدافع شجاع پرسپولیس با حضور به موقعش در محوطه جریمه در دقیقه نود با یک ضربه سر زیبا دروازه ماشین سازی تبریز را باز کرد. شجاع خلیل زاده مدافع 29 ساله و بابلسری...

ارتش سرخ دات كام :

مدافع شجاع پرسپولیس با حضور به موقعش در محوطه جریمه در دقیقه نود با یک ضربه سر زیبا دروازه ماشین سازی تبریز را باز کرد. شجاع خلیل زاده مدافع 29 ساله و بابلسری پرسپولیس کمی دیر اما سرانجام در ابتدای لیگ هفدهم به این تیم پیوست آن هم در زمانی که برانکو هدایت پرسپولیس را به عهده داشت.

بازیکن محبوب برانکو
شجاع خلیل زاده یکی از بازیکنان محبوب و مورد علاقه برانکوایوانکوویچ است که با نظر و اصرار شخص او به پرسپولیس آمد. شجاع وقتی در پایان لیگ پانزدهم دوران خدمتش به پایان رسید نیز مورد توجه برانکو بود اما سپاهان و عبدا... ویسی اجازه ندادند در سالی که پرسپولیس با مشکل شدید بازیکن در خط دفاعی رنج می برد بتواند با این مدافع قرارداد ببندد. اما چرا این مدافع اینقدر مورد علاقه برانکو است. از عشق و علاقه امروز برانکو و سیدجلال که بگذریم همه می دانند که برانکو در ابتدا مخالف جذب سیدجلال بود و حتی این بازیکن یک فصل را هم  در نفت تهران سپری کرد. دلیلی که راجع به سیدجلال گفته می شد این بود که او تیم را عقب نگه می دارد و به خاطر سبک بازی و شرایط سنی اش بازیکنی رو به جلو و سرعتی نیست و شجاع تمامی این خصوصیات را دارد. تیم را جلو می آورد چون بی محابا و احساسی جلو می رود، پاس های زمینی و ریسکی می دهد چرا که می خواهد در بازیسازی شرکت کند یعنی همانی که برانکو می خواهد. شجاع در کنار تمام اینها یک مدافع گلزن هم هست که به خاطر شجاعت و توان بدنی اش می تواند روی کرنر و ایستگاهی ها به هجده قدم بیاید و گل بزند.

مدافعی با کت و شلوار
برانکو وقتی خبر مصدومیت شجاع خلیل زاده قبل از بازی با ماشین سازی منتشر شد، اعلام کرد که حتی شده با کت و شلوار هم این مدافع را همراه خودش می برد. شجاع در بازی برابر ماشین سازی  یکی، دو موقعیت گل را از حریف گرفت به خصوص در صحنه ای که خالقی فر مقابل دروازه و در شش قدم توپ را به سمت دروازه زد و شجاع با پرشی بلند بدنش را مقابل توپ قرار داد. او در این بازی گل سه امتیازی زد آن هم گلی با مولفه های خاص خودش. پرس بلند روی تیر دو و روی شانه مدافع حریف و یک ضربه سر دقیق و محکم که فرناندو ده خسوس یکی از بهترین های زمین تا آن زمان را مغلوب کرد.

همیشه شماره سه
شجاع خلیل زاده غیر از یک فصل در تمامی فصول شماره سه را به تن می کرده است. او در ابتدا و در تیم مس رفسنجان پیراهن شماره پنج را می پوشید اما بعد از آن در تیم های مس کرمان، سپاهان، تراکتورسازی و پرسپولیس شماره 3 را برتن کرده است.

دو جام قهرمانی لیگ برتر
شجاع خلیل زاده  در سال های حضورش در فوتبال ایران دو بار موفق به کسب عنوان قهرمانی در رقابت های لیگ برتر شده است. او یک بار در لیگ چهاردهم با سپاهان و یک بار هم در لیگ هفدهم با پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شده و یک بار هم حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرده است.

شش بازی ملی
شجاع خلیل زاده بعد از گلی که زد به سمت نیمکت آمد و برانکو را در آغوش گرفت. او بعد از بازی هم با انتشار پستی اینستاگرامی پاسخ میک مک درموت بدنساز تیم ملی ایران را که در اینستاگرامش به میلیونی شدن فالوئرهای برانکو واکنش نشان داده بود، را داده بود. شجاع احتمالا با این وصف جام ملت ها و تیم ملی را تا زمان حضور کارلوس کی روش از دست خواهد داد اما درعوض محبوبیتش در پرسپولیس افزایش پیدا خواهد کرد. شجاع از ابتدای فوتبالش تا حالا هفت بازی با لباس تیم ملی انجام داده است. او اولین بار در سال 2009 به تیم ملی دعوت شد اما بازی هایش را از زمان حضور کارلوس کی روش و ظرف سال های 2012 تا 2013 برابر تیم های موریتانی، موزامبیک، تاجیکستان، عربستان سعودی، بحرین و عمان انجام داده است.

پنجمین پرسپولیسی و یازدهمین لیگ برتری
او از نظر ارزش مالی یازدهمین بازیکن این فصل لیگ برتر همچنین پنجمین بازیکن باارزش پرسپولیس هم هست.

گل های شجاع
شجاع خلیل زاده امسال اولین گلش را در لیگ برتر برای پرسپولیس زد در حالی که فصل گذشته سه گل برای این تیم به ثمر رسانده بود. او از زمان حضورش در لیگ برتر به غیر از لیگ یازدهم، یعنی از لیگ دوازدهم همیشه در زمره بازیکنانی بوده است که بیشترین دقایق را در زمین بوده است. او از زمان حضورش در پرسپولیس شش گل برای این تیم به ثمر رسانده است که مهم ترین گل هایش در برابر الاهلی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، برابر بادران در جام حذفی و برابر ماشین سازی در هفته چهاردهم لیگ برتر بوده است. او اولین گلش را در اولین حضورش در لیگ برتر با پیراهن پرسپولیس و برابر فولاد با یک ضربه سر به ثمر رساند.

5 گل با سر و 5 گل با برد
شجاع خلیل زاده 5 گل از شش گلی که برای پرسپولیس زده را با سر به ثمر رسانده است. جالب است که او در5 بازی از 6بازی که گل زده برنده از زمین خارج شده است و یک بار هم بازی با الاهلی عربستان به تساوی دو - دو رسید. او در برابر الاهلی عربستان در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی در حالی که این تیم دو بر صفر عقب بود با یک ضربه سر دروازه حریف را باز کرد و باعث شد پرسپولیس با یک گل دیگر که منشا زد بازی رفت را بدون باخت پشت سر بگذارد. سومین گل او یک شوت پای راست بود که دروازه استقلال خوزستان را در فصل گذشته باز کرد. در بازی با بادران در جام حذفی سال قبل در حالی که بازی گره خورده بود توانست با یک ضربه سر پرسپولیس را برنده این دیدار کند. شجاع در هفته بیست و دوم فصل گذشته نیز با یک هد دروازه تیم سابقش سپاهان را هم گشود. آخرین گل او نیز یک گل شش امتیازی بود.

شجاع گل بزند پرسپولیس می برد
شجاع گل بزند پرسپولیس نمی بازد. این تیم درواقع 5 بازی را برده و یک بازی حساس برابر الاهلی را مساوی کرده اما موضوع جالب تر اینکه شجاع هر بار گل زده پرسپولیس علاوه بر آن بازی دو بازی بعدی اش را هم حتما برده است. او فصل قبل به فولاد گل زد و پرسپولیس دو بازی بعدی اش برابر تراکتورسازی و نفت را برد. او برابر الاهلی عربستان گل زد و پرسپولیس ابتدا گسترش فولاد تبریز و سپس الاهلی عربستان را در بازی برگشت برد. گل سوم او برابر استقلال خوزستان زده شد و سپس پرسپولیس دربی برابر استقلال و بازی حساس برابر سایپا را برد. او سپس دروازه سپاهان را باز کرد و صنعت نفت و استقلال خوزستان را پرسپولیس شکست داد. او حالا به تیم ماشین سازی گل زده و پرسپولیس در دو بازی بعدی اش باید با ذوب آهن و سپاهان بازی کند و این رکورد می تواند باعث خوشحالی پرسپولیسی ها باشد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • ایبو صامت
    ایبو صامت :
    ولی یه دفاع آخرجوان لازم داریم
    برای دوران پساسیدجلال

نظرسنجی

موافق بازگشت جدا شده های پرسپولیس در فصول گذشته به تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن