بت بال

پرسپولیس و استقلال را به بخش خصوصی واگذار کنید نه شخص

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 962 ] - شنبه, 10 آذر 1397

پرسپولیس و استقلال را به بخش خصوصی واگذار کنید نه شخص

وزیر ورزش و جوانان در مصاحبه های اخیر خود به واگذاری دو باشگاه سرخابی پایتخت به بخش خصوصی در ماه های پایانی سال جاری اشاره کرد و گفت: دولت موافق اجرای این برنا... 3 out of 5 based on 2 ratings.
پرسپولیس و استقلال را به بخش خصوصی واگذار کنید نه شخص

وزیر ورزش و جوانان در مصاحبه های اخیر خود به واگذاری دو باشگاه سرخابی پایتخت به بخش خصوصی در ماه های پایانی سال جاری اشاره کرد و گفت: دولت موافق اجرای این برنا...

ارتش سرخ دات كام : وزیر ورزش و جوانان در مصاحبه های اخیر خود به واگذاری دو باشگاه سرخابی پایتخت به بخش خصوصی در ماه های پایانی سال جاری اشاره کرد و گفت: دولت موافق اجرای این برنامه است.


در سال های اخیر به دفعات از واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی صحبت شده، اما تاکنون اتفاقی در این زمینه رخ نداده است! البته عدم واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی خیلی هم بد نشد به این خاطر که اگر دولت حامی استقلال و پرسپولیس نبود، این دو تیم همانند نفت تهران از جدول لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته می شدند، اما دولت پای کار ایستاد و بدهی های این دو باشگاه را پرداخت کرد و در نهایت سرخابی ها موفق شدند در لیگ قهرمانان آسیا حاضر شوند.

مشکلی که در ایران و در واگذاری ها وجود دارد این است که تیم ها به شخص واگذار می شود نه بخش خصوصی و در ادامه با مشکلاتی که برای فرد به وجود می آید، تیم دچار چالش می شود و این همان اتفاقی بود که برای نفت تهران رخ داد. نفت که فصل گذشته مدعی حضور در لیگ قهرمانان آسیا بود الان منحل شده است و ابتدای فصل از حضور در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور انصراف داد. این سرنوشتی بود که پیش از این برای راه آهن هم رخ داده بود. با دستگیری بابک زنجانی تیم راه آهن هم نابود شد.

تا روزی که در بخش خصوصی، فرد برای تیم تصمیم بگیرد تیم های ما با چالش مواجه خواهند شد. در گذشته حتی شاهد حضور بانک ها هم در تیمداری بودیم، اما با تغییر مدیریت آن ها دست از حمایت از تیم ها می کشیدند و تیمی که سال های سال در فوتبال حضور داشت به راحتی و با یک تصمیم از بین می رفت! خیلی از این تیم ها بخشی از تاریخ فوتبال ایران بودند. بنابراین بهتر است در واگذاری استقلال و پرسپولیس، تیم ها به بخش خصوصی واگذار شوند نه شخص خصوصی.

به دنبال مصاحبه وزیر، علی پروین که یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس است خواستار واگذاری تیم به این شرکت شده و توضیح داده این شرکت با جذب سهام می تواند وارد فعالیت های سالم اقتصادی شود و با درآمدزایی هم هزینه های پرسپولیس را تأمین خواهد کرد و هم سود سهامداران را پرداخت خواهد کرد. در این شرکت همه پرسپولیسی ها دارای سهام هستند و هر کسی به فراخور سرمایه ای که داشته، سهام خریده و در ادامه اگر دولت با واگذاری تیم به این شرکت موافقت کند، قطعاً سرمایه گذاران زیادی سهام این شرکت را خریداری خواهند کرد. تصمیم به واگذاری تیم بر عهده دولت است، اما همان طور که اشاره شد واگذاری تیم به بخش خصوصی بهتر از شخص است، چون در بخش خصوصی دیگر فرد برای تیم تصمیم نمی گیرد و این طور نیست که اگر مشکلی برای شخص به وجود بیاید تیم دچار چالش شود. از سویی واگذاری تیم به بخش خصوصی حسنش این است که تیم را وارد فعالیت های اقتصادی خواهد کرد و تیمی که شرکت اداره کننده اش فعالیت اقتصادی داشته باشد، هیچ گاه زمین نخواهد خورد. در حال حاضر کمتر تیمی در ایران است که فعالیت اقتصادی داشته باشد و همه تیم های ما فقط هزینه می کنند و درآمدی ندارند.

حضور برند ها در شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس از سویی می تواند باعث درآمدزایی مستقیم با تبلیغ روی پیراهن و استادیوم شود و چنین شرکتی را استقلال هم می تواند تأسیس کند. در برنامه ارائه شده از سوی علی پروین و دیگر اعضای هیئت مدیره به این نکته مهم اشاره شد که اشخاص هیچ سهم خواهی در تیم نخواهند داشت و تیم براساس تصمیمات هیئت مدیره باشگاه و همچنین کادر فنی به کار خود ادامه خواهد داد.

مسئولان، کارشناسان و صاحب نظران پاسخ می دهند
باشگاه ها به شخص واگذار شوند یا به بخش خصوصی؟

بحث واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی این روز ها با جدیت دنبال می شود، اما خیلی ها نگران هستند که مبادا این دو تیم پرطرفدار به «فرد» واگذار شوند و در این صورت تضمینی برای آینده سرخابی ها وجود نخواهد داشت و بهتر است آن ها به شرکت ها و بخش خصوصی واگذار شوند و به اشخاص انتقال پیدا نکنند. در این خصوص شنیدن صحبت های کارشناسان، صاحب نظران و مسئولان خالی از لطف نیست. این پاسخ ها را بخوانید.

حمیدرضا فولادگر: برخی باشگاه ها وابسته به شرکت های غیردولتی شده اند
رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی مجلس گفت: برخی باشگاه ها وابسته به شرکت ها شده اند مثل سپاهان، فولاد، ذوب آهن، مس و تراکتورسازی که این ها شرکت های غیردولتی و بخش خصوصی هستند. حالا اگر برای واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هم حساسیت هایی روی افراد و اشخاص است باید گفته شود به دلیل ملی بودن این دو باشگاه و طرفداران زیاد آن نمی شود به فرد واگذار کرد و مدل جدید تعریف کنند. مثلاً سهمی به پیشکسوتان می دادند یا از ظرفیت تماشاگران استفاده شود و شرکت سهامی عام تشکیل می دادند تا در تمرکز فردی قرار نگیرد.

مسعود سلطانی فر: در حال برنامه ریزی برای انتقال به بخش خصوصی هستیم
وزیر ورزش و جوانان در این خصوص گفت: ما برنامه ریزی های زیادی را برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی انجام داده ایم و به این کار ادامه خواهیم داد و امیدواریم تا پایان سال 1397 مجوز واگذاری سرخابی های پرطرفدار را بگیریم. خوشبختانه بسیاری از بدهی های استقلال و پرسپولیس پرداخت شده است و با مدیریت منابع مالی و اعتباری توانستیم بدهی ها را پرداخت و شرایط را ساماندهی کنیم. حالا هم این دو باشگاه مهیای واگذاری به بخش خصوصی خواهند شد.

علی پروین: باید فقط به بخش خصوصی واگذار شود
اسطوره باشگاه پرسپولیس در این خصوص گفت: قطعاً من معتقدم سهام باشگاه باید به بخش خصوصی واگذار شود مثل شرکت پیشکسوتان پرسپولیس که شامل مربیان و بازیکنان قدیمی و دلسوز این باشگاه می شود. اگرچه من فکر نمی کنم که پرسپولیس در نهایت واگذار شود، چون وقتی زمان باز کردن پیشنهادات فرا می رسد همه چیز تغییر می کند. به نظرم پرسپولیس تا 100 سال دیگر هم خصوصی نخواهد شد! پرسپولیس اگر خصوصی شود باز هم یک سرش دست دولت خواهد بود لذا پیگیری این مسائل بی فایده است.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی: نظر ما هم روی بخش خصوصی است
رئیس سازمان خصوصی سازی در این خصوص گفت: نظر ما هم روی واگذاری به بخش خصوصی است. در دوره قبل هیئت سه نفره وزیران، افرادی را که برای خرید دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اقدام کرده بودند تأیید نکرد و آن مزایده به نتیجه نرسید، اما حالا شخص رئیس جمهوری دستور داده اند این فرایند دوباره پیگیری شود. همه جای دنیا این مسیر را رفته اند و ما هم قطعاً باید برویم و کار سخت تر از این ها را هم انجام داده ایم و قطعاً به خاطر برخی تهمت ها و... ادامه این مسیر را متوقف نخواهیم کرد.

امیر عابدینی: بدهند دست پیشکسوتان سرخابی
مدیرعامل پیشین پرسپولیس و رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در این خصوص می گوید: راهکار من برای پرسپولیس و استقلال این است که در واگذاری دو باشگاه باید به صورت «پیمان مدیریت» عمل شود. یعنی پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس این بضاعت را دارند باشگاه را مدیریت کنند. دولت به صورت 5 ساله پیمان بدهد خود پیشکسوتان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هم پاسخگوی مردم و نیاز های تیم خواهند بود. در 5 سال دولت نه پولی به باشگاه ها بدهد نه پولی بخواهد و هر سال 20 درصد از سهام واگذار شود. این کار ترفند خوبی است برای قوانین مالکیتی و خصوصی سازی که فیفا و AFC روی آن تأکید دارند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
بت بال
چيدمان به ترتيب :
  • omid 110
    omid 110 :
    کدوم بخش خصوصی توی ایران هست که صلاحیت اداره پرسپولیس رو داشته باشه و توانایی مالی هم داشته باشه...بدترین گزینه شرکت پیشکسوتان هست...اگر این اتفاق بیفته از همون روز اول دخالتهای این افراد شروع میشه..اون موقع دیگه خودشون رو سهام دار میدونن و توی همه کارها دخالت میکنن...افرادی مثل فنونی زاده و قلیچ و رهبری فرد و عربشاهی و...نمیذارن اب خوش از گلوی تیم پایین بره...علی پروین تبدیل به یه مصیبت شده..پرسپولیس اگر خصوصی بشه نابود میشه... تاحالا کدوم تیم خصوصی توی ایران موفق بوده
  • omid 110
    omid 110 :
    خصوصی شدن و دادن تیم به پیشکسوتها نابودی پرسپولیس رو در پی داره..پیشکسوتهای سهم خواه تیم رو نابود میکنن...لطفا تایید کنید

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر السد کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن