چه کسی از سرمایه این فوتبال عذرخواهی می کند؟!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1103 ] - شنبه, 10 آذر 1397

چه کسی از سرمایه این فوتبال عذرخواهی می کند؟!

 بعد از امروز و فردا کردن های بسیار سرانجام حکم کمیته استیناف با این مضمون اعلام شد؛ افشین پیروانی تبرئه و محرومیت پنج ساله او لغو شد. به همین سادگی، خیل... 5 out of 5 based on 5 ratings.
چه کسی از سرمایه این فوتبال عذرخواهی می کند؟!

 بعد از امروز و فردا کردن های بسیار سرانجام حکم کمیته استیناف با این مضمون اعلام شد؛ افشین پیروانی تبرئه و محرومیت پنج ساله او لغو شد. به همین سادگی، خیل...

ارتش سرخ دات كام :

 بعد از امروز و فردا کردن های بسیار سرانجام حکم کمیته استیناف با این مضمون اعلام شد؛ افشین پیروانی تبرئه و محرومیت پنج ساله او لغو شد.

به همین سادگی، خیلی راحت و باور نکردنی آبروی یکی از سرمایه های فوتبال را بر سر زبان ها انداختیم و کک مان هم نگزید.یعنی باید باور می کردیم که یکی از بااخلاق ترین کاپیتان های تیم ملی و پرسپولیس مرتکب تخلفی شده که مستحق پنج سال محرومیت باشد؟ آیا بخاطر می آورید در این فوتبال که دلالی، زد و بند، جادوگری و رمالی، رشوه دادن و زیر میزی گرفتن و بده و بستان ها و نان قرض دادن ها به وفور وجود دارد کسی پنج سال محروم شده است؟ آیا این محرومیت پنج ساله شما را به یاد شماره پنج افشین پیروانی نمی انداخت؟

فارغ از این همه تعجب و ابهامی که در حکم اولیه وجود داشت آیا در دو دهه حضور پررنگ و پرافتخار افشین پیروانی در پرسپولیس و تیم های ملی ملی به عنوان بازیکن، کاپیتان، سرمربی، مربی و مدیر دیده بودید که او در مستطیل سبز هم یکبار شده که دست به جنجال آفرینی و بداخلاقی و حاشیه سازی بزند؟ آیا با این همه اخلاق مدارانه رفتار کردن این مدافع کارنامه دارد بهتر نبود کمی بیشتر تحقیق و تفحص و دو دو تا چهار تا می کردیم؟ واقعا ستاره ای که در عرصه تعداد بازی تعداد کاپیتانی در تیم بزرگی چون پرسپولیس یکی از رکوردداران و تاریخ سازان بوده وقتی در این همه بازی ملی و باشگاهی بداخلاقی از او ندیدیم آیا می توانست دست به تخلفی بزند که سنگین ترین محرومیت در فوتبال ما به نام او ثبت شود؟ یعنی چگونه دلمان آمد به همین راحتی سابقه و سابقه خانواده پیروانی که جز نجابت و اخلاق مداری و رفتارهایی معلمانه چیزی از آنها ندیده بودیم عجولانه عبور کنیم و بعد از مدتی بگوییم اشتباه شده بود؟

حال اما باز هم جای شکرش باقیست که کمیته اخلاق، کمینه استیناف و رییس فدراسیون فوتبال شهامت آن را داشته اند که با اعلام حکمی جدید به نوعی آب رفته رابه جوی بازگردانده و تا حدی این خسران را به حداقل برسانند اما آیا آبرویی که خدشه دار شد با این حکم به همان حالت اولیه باز می گردد؟ آیا شب ها و روزهایی که پیروانی به خاطر اتهام به تخلف عذاب و خجالت و زجر کشیده را می شود نادیده گرفت. آیا امروز اگر ارکان فدراسیون و فوتبال ما به دلجویی از پیروانی و پیروانی هایی که با کم لطفی مواجه شده اند بپردازند جای دوری می رود یا اینکه اصلا این دلجویی وظیفه فدراسیون و فوتبال ماست و باید آن را به بهترین نحو انجام داد.

براستی ریشه محرومیت افشین پیروانی چه بود؟ یک سوتفاهم یا مصاحبه نکردن علیه برانکو؟ آیا امروز فوتبال ما برای آنهایی که با این باورند اگر پیروانی علیه برانکو مصاحبه می کرد و اگر تمام قد پشت برانکو نمی ایستاد متحمل چنین خسران و داستان هایی نمی شد پاسخی دارد؟ آیا می شود به همین سادگی پذیرفت که یکی از بزرگان تاریخ فوتبال ما که مدرک دکترا هم دارد پنج سال اشتباهی محروم شده بود؟ کاش سکوت را بشکنی آقای افشین خان، شاید هم بهتر بود علیه برانکو آنطور که برخی می خواستند شمشیر را از رو می بستی نه اینکه بعد از اخراج از تیم ملی به جرم مصاحبه نکردن علیه سرمربی پرسپولیس بروی در کنار برانکو و تمام قد حامی او و پشتوانه و وزنه گره گشای تیم او شوی و تحت فشارها و داستان سازی ها بلایی سرت بیاید آن سرش ناپیدا. کاش علیه برانکو مصاحبه می کردی آقای پیروانی!!!

نویسنده: رضا ریاضتی


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • omid 110
    omid 110 :
    دلال موزامبیکی پشت همه این قضایا بود...عادل کیروشی پور معمولا توی این قضایا ورود میکنه اما توی این مورد ورود نکرد تا اربابش ناراحت نشه

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پدیده به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پدیده
پدیده
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : علیرضا فغانی
دوشنبه, 29 بهمن 1397 / ساعت : 17:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
استقلال خ
استقلال خ
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 25 بهمن 1397 / ساعت : 16:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور9
2کمال کامیابی نیا3
3سیامک نعمتی3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن