5 نکته آماری از بازی پرسپولیس - ذوب آهن

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1282 ] - سه شنبه, 13 آذر 1397

5 نکته آماری از بازی پرسپولیس - ذوب آهن

بازی عقب افتاده دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن از هفته یازدهم امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شد و در نهایت پرسپولیس توانست با تک گل شجاع خلیل زاده 3 امتیاز ارزشمند ... 5 out of 5 based on 9 ratings.
5 نکته آماری از بازی پرسپولیس - ذوب آهن

بازی عقب افتاده دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن از هفته یازدهم امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شد و در نهایت پرسپولیس توانست با تک گل شجاع خلیل زاده 3 امتیاز ارزشمند ...

ارتش سرخ دات كام :

بازی عقب افتاده دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن از هفته یازدهم امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شد و در نهایت پرسپولیس توانست با تک گل شجاع خلیل زاده 3 امتیاز ارزشمند این دیدار خانگی را بدست آورده و به رده سوم جدول هم صعود کند.

متریکا پنج نکته فنی از بازی امروز دو تیم را متذکر شده است که خواندن آن خالی از لطف نیست:

1- پرسپولیس در بازی با ذوب آهن همان گونه بود که در یکی دو ماه اخیر دیده بودیم. تیمی که تمایل فراوانی به مالکیت توپ ندارد (44٪)، اما با وجود مالکیت توپ کم به اندازه لازم برای زدن یک و فقط یک گل موقعیت خلق می کند (5 پاس کلیدی). و آن قدر در دفاع مطمئن و مسلط است که همین یک گل هم برای بردن کافی به نظر می رسد (صفر پاس کلیدی برای ذوب آهن).

2- استحکام دفاعی پرسپولیسی دست کم در 4 فصل اخیر که متریکا داده های فنی بازیهای لیگ برتر را ثبت می کند، بی نظیر بوده. به تعداد شوت بعضی از حریفان پرسپولیس در این فصل توجه کنید: ذوب آهن 4، تراکتورسازی 5، استقلال 4، فولاد 4، نساجی 6 و سپیدرود صفر! پدیده و سایپا تنها تیم هایی بودند که تعداد شوت هایشان در بازی با پرسپولیس دورقمی شده.

3- مثلث قلب دفاع پرسپولیس با حضور شجاع خلیل زاده (8.48)، جلال حسینی (7.09) و کمی جلوتر از آنها کمال کامیابی نیا (7.11) بر اساس سیستم امتیازدهی متریکا در جمع چهار بازیکن برتر پرسپولیس در بازی با ذوب آهن قرار می گیرند؛ راز اصلی موفقیت پرسپولیس در روزهایی که در فاز هجومی ضعیف و کمرنگ ظاهر می شود.

4- پرسپولیس هر اندازه در دفاع مقتدر و قهرمانانه بازی می کند در حمله کم رمق است. تعداد شوت های پرسپولیس هم در بازی با ذوب آهن یک رقمی باقی ماند اما عجیب تر آن که عدد 67٪ در مقابل دقت پاس بازیکنان پرسپولیس در این بازی ثبت شد. عددی بسیار پائین که مشابه اش را هرگز در بازی های داخلی تیم برانکو ندیده بودیم. بشار رسن تنها پرسپولیسی ای بود که بیش از 80٪ از پاس های خود را به مقصد رساند.

5- ذوب آهن در نزدیک به 56٪ از زمان بازی توپ را در اختیار داشت اما از رسیدن به دروازه بیرانوند عاجز بود (صفر پاس کلیدی، صفر شوت از درون باکس و صفر شوت در چارچوب). هدف از مالکیت توپ خلق موقعیت گلزنی است و وقتی از همه 454 پاس یک تیم حتی یکی از آن ها کلیدی نباشد و به خلق موقعیت گلزنی ختم نشود یعنی آن تیم نیاز به بازنگری اساسی در روش طراحی حملات دارد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • امیر ایرانی
    امیر ایرانی :
    فعلا با این شرایط و خستگی وفشار ومصدوم،بهترین عملکرد را داره،انصاف را فراموش نکنیم،

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پدیده به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پدیده
پدیده
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : علیرضا فغانی
دوشنبه, 29 بهمن 1397 / ساعت : 17:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
استقلال خ
استقلال خ
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 25 بهمن 1397 / ساعت : 16:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور9
2کمال کامیابی نیا3
3سیامک نعمتی3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن