مسیری که مدعیان مالکیت سرخابی ها باید طی کنند

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1403 ] - پنجشنبه, 15 آذر 1397

مسیری که مدعیان مالکیت سرخابی ها باید طی کنند

یکی از ماجراهایی که همیشه در پس بحث خصوصی سازی باشگاه های سرخابی به وجود می آید، ماجراهای مدعیان خرید این دو باشگاه است و جریان هایی که بعد از این ادعاها به ر... 5 out of 5 based on 1 ratings.
مسیری که مدعیان مالکیت سرخابی ها باید طی کنند

یکی از ماجراهایی که همیشه در پس بحث خصوصی سازی باشگاه های سرخابی به وجود می آید، ماجراهای مدعیان خرید این دو باشگاه است و جریان هایی که بعد از این ادعاها به ر...

ارتش سرخ دات كام :

یکی از ماجراهایی که همیشه در پس بحث خصوصی سازی باشگاه های سرخابی به وجود می آید، ماجراهای مدعیان خرید این دو باشگاه است و جریان هایی که بعد از این ادعاها به راه می افتد.

هنوز چیزی از اعلام لزوم خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نگذشته که انواع و اقسام خریداران برای خرید صف کشیده اند.

خریدارانی که با رقم پایه 500 میلیاردی برای فروش هیچ مشکلی ندارند و با کلکسیونی از وعده های رنگارنگ سعی دارند از هواداران دلبری کنند. داستان های این خریداران عجیب، تا پایان سال که پروسه خصوصی سازی به بار بنشیند، می تواند به یکی از معضل های جدی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تبدیل شود.

واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، یکی از کلیشه ای ترین و بی نتیجه ترین بحث هایی بوده که در فوتبال مطرح شده است. حساسیت این دو باشگاه و طرفداران پرشمارشان در کنار روندی که خصوصی سازی باید طی کند، همه از مسائلی است که اجرای صد در صدی آن را هر بار به تعویق می اندازد.

در روزهایی که شاید همه توجه ها به روند قانونی این واگذاری باشد و مقدماتی که برای آن مورد نیاز است، اتفاقات اصلی خصوصی سازی بین هواداران، در شبکه های اجتماعی و سطح جامعه در حال رخ دادن است. بین افرادی که مدعی خریدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هستند و چند قدمی از روال قانونی این واگذاری پیش تر رفته اند.

از وقتی که اعلام شد که سازمان خصوصی سازی بار دیگر بحث خصوصی سازی این دو باشگاه را مطرح کرده و از وزارت ورزش خواسته که مقدمات این کار را فراهم کند، درخواست ها برای خرید دو باشگاه به طور غیررسمی در شبکه های اجتماعی و خبری دست به دست می شود.

در شرایطی که زمزمه ها درباره خرید این دو باشگاه از سوی دو اپراتور تلفن همراه قوت می گرفت، شرکت پیشکسوتان پرسپولیس با مطرح کردن درخواست خرید باشگاه پرسپولیس در رقابت با خریداران دیگر قرار گرفته است. این تصمیم شرکت پیشکسوتان اما به هیچ عنوان به مذاق هواداران پرسپولیس خوش نیامده است. بزرگ ترین نقدی که به تصمیم شرکت پیشکسوتان وارد می شود این است که هواداران نمی خواهند پیشکسوتان باشگاه از قامت پیشکسوتی خود خارج و وارد مقوله های پیچیده ای چون باشگاهداری شوند.

شرکت پیشکسوتان که در رأس هیأت مدیره خود علی پروین را دارد، مدتی است برخی فعالیت های تجاری و اقتصادی خود را آغاز کرده است. پروین، جاسمیان، ذوالفقارنسب، استیلی، جمعه ای، شیرینی و مهدی محمد نبی هفت عضو هیات مدیره این شرکت هستند. نا گفته نماند که حضور سعید شیرینی در جمع پیشکسوتان و فعالیتش به عنوان مدیرعامل در این شرکت، یکی از محکم ترین دلایلی است که هواداران را نسبت به واگذاری پرسپولیس به این شرکت خوش بین نمی کند. به هر حال شیرینی با توجه به پیشینه ای که دارد، هرگز نتوانسته بین هواداران محبوب باشد و به همین خاطر حالا حضورش به عنوان خریدار باشگاه نمی تواند اقبال عمومی را به دنبال داشته باشد.

با این حال اما شرکت پیشکسوتان جدی تر از آن است که انتقادها بتواند آنها را نسبت به تصمیم شان برای خرید باشگاه مأیوس کند. حتی با اینکه وزارت ورزش قیمت خرید باشگاه پرسپولیس را برای متقاضیان 500 میلیارد تومان اعلام کرده، باز هم آمادگی خود را برای خرید باشگاه با این قیمت اعلام کرده اند.

اعلام آمادگی جدی شرکت پیشکسوتان پرسپولیس برای خرید باشگاه، آن هم در حالی که هنوز مقدمات این کار چیده نشده، واکنش های مختلفی را در پی داشته و تا زمانی که نوبت به تصمیم گیری جدی برسد، می تواند تمرکز تیم را بر هم بزند.

استقلال هم البته وضعیتی بهتر از پرسپولیس ندارد. درست است درباره استقلال، یک خریدار واحد و جدی مثل پرسپولیس وجود ندارد اما اسامی مختلف و متعددی که در فضای مجازی برای خرید این باشگاه مطرح می شوند، استقلال را به مراتب بیشتر از پرسپولیس دچار سردرگمی می کند.

این روزها جریانات مختلفی که در فضای مجازی خود را مدعی مالکیت باشگاه استقلال می دانند، توجه اهالی فوتبال را به خود جلب کرده اند. این خریداران مجازی که حتی فعالیت بعضی از آنها مجاز نیست، با طرح ادعاهای بزرگ و واهی از جمله ساخت ورزشگاه اختصاصی و خرید بازیکنان و مربیان گرانقیمت خارجی و ارائه دورنماهای رویایی در آینده ای نزدیک، خود را محق مالکیت باشگاه استقلال می دانند.
شکی در این نیست که صلاحیت هرکدام از مدعیان مالکیت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، باید مورد تأیید وزارت ورزش قرار بگیرد و قطعاً روند واگذاری دو باشگاه بزرگ پرسپولیس و استقلال به گونه ای پیش می رود که بدون بررسی و تحقیق دو باشگاه را به دست هر کسی که ادعای خرید داشته باشد، نمی دهند.

موضوع اما جریانی است که به بهانه خرید دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از سوی برخی به راه می افتد و بهره برداری هایی که در این بین صورت می گیرد و تنش هایی که می تواند به باشگاه ها منتقل شود.

به همین خاطر است که شاید حتی پیش از هر مقدمه سازی دیگری، باید فکری به حال مدعیان خرید باشگاه های سرخابی کرد. تا پایان سال که مراحل خصوصی سازی عملی شود، چه مشکلاتی می توانند برای این دو باشگاه ایجاد کنند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • omid 110
    omid 110 :
    تاروزی که پروین زنده هست این تیم رنگ ارامش نمیبینه..توی 72سالگی هنوز میخاد توی فوتبال باشه..شرکت پیشکسوتان یعنی علی پروین...علی پروین چه جوری میخاد این تیم رو اداره بکنه..مثل استیل اذین و...پروین فکر میکنه هنوز دهه 60 هست..لطفا تایید کنید...
  • omid 110
    omid 110 :
    وزارت ورزش قیمت رو 500میلیارد اعلام نکرده..مازیار ناظمی که توی همه چیز نظر میده گفته حدس میزنم قیمت این دو تیم 500میلیارد باشه...رئیس سازمان خصوصی سازی هم این قیمت رو تکذیب کرده و قطعا قیمت بالاتر هست...علی پروین تا روزی که زنده باشه بی خیال این تیم نمیشه و همیشه میخاد دخالت بکنه و حاشیه سازی بکنه..پروین اگر میتونست و اختیارش رو داشت همین الان برانکو رو برکنار میکرد و ناصر ابراهیمی رو مربی میکرد...تایید کن لطفا

نظرسنجی

موافق بازگشت جدا شده های پرسپولیس در فصول گذشته به تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن