گزارش؛ برنده ها و بازنده های پنجره بسته پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1675 ] - یکشنبه, 25 آذر 1397

گزارش؛ برنده ها و بازنده های پنجره بسته پرسپولیس

روزهای سخت پرسپولیس به پایان رسید و پنجره ها باز شد تا هوای تازه به تیم دمیده و آنها جانی تازه بگیرند. باز و بسته شدن این پنجره اما مثل همه اتفاقات دیگر برنده... 5 out of 5 based on 3 ratings.
گزارش؛ برنده ها و بازنده های پنجره بسته پرسپولیس

روزهای سخت پرسپولیس به پایان رسید و پنجره ها باز شد تا هوای تازه به تیم دمیده و آنها جانی تازه بگیرند. باز و بسته شدن این پنجره اما مثل همه اتفاقات دیگر برنده...

ارتش سرخ دات كام :

روزهای سخت پرسپولیس به پایان رسید و پنجره ها باز شد تا هوای تازه به تیم دمیده و آنها جانی تازه بگیرند. باز و بسته شدن این پنجره اما مثل همه اتفاقات دیگر برنده و بازنده هایی داشت. آنهایی که توانستند این اتفاق بد را به یک برگ برنده تبدیل کنند و آنهایی که باختند و مشخص نیست فرصتی برای جبران داشته باشند یا نه.

برنده ها
برانکو ایوانکوویچ: بزرگترین برنده این اتفاق کسی نیست جز برانکو. یک کارنامه متوسط از برانکو در این یک سال می توانست حسابی از او یک مربی در قامت قهرمان بسازد اما برانکو به همین بسنده نکرد و در حد یک قهرمان واقعی نتیجه گرفت و درخشید. او پیش از این هم نتایجی مشابه این را در پرسپولیس کسب کرده بود اما هیچ کدام حال و هوای این فصل را نداشت. برانکو حتی اگر این فصل قهرمان هم نشود در حد یک ابرقهرمان با او برخورد خواهد شد و این بزرگترین دستاورد سرمربی کروات از سختی های این دوران خواهد بود.

احمد نورالهی: بازگشت به پرسپولیس قهرمان با آن عملکرد دفاعی شگفت انگیز کار هر کسی نبود. نورالهی هم که در بازی های پایان فصل گذشته نشان داده بود کمی با فرمانده سابق برانکو فاصله گرفته است و همین مساله کار را سخت تر می کرد. در نهایت اما او که با مصدومیت ربیع خواه فرصت بیشتری بدست آورده بود از این فرصت بهترین استفاده را کرد و آنقدر درخشید که حتی کی روش را هم مجاب کرد تا نامش را در لیست تیم ملی قرار دهد.

سیامک نعمتی: اگر فصل گذشته می خواستیم از او بنویسیم به احتمال زیاد نامش را در میان لیست جداشدگان قرار می دادیم. داستان محرومیت اما داستان او را هم عوض کرد. سیامک نعمتی نه تنها در ترکیب اصلی قرار گرفت که به آچار فرانسه برانکو تبدیل شد. حالا دیگر نه به راحتی می شود از جدایی او صحبت کرد و نه حتی از نیمکت نشینی اش. او یک مهره تاثیرگذار است که اگر قبلا از او گزینه ای برای پست هافبک یا مهاجم محسوب می شد حالا یک آلترناتیو برای دفاع راست پرسپولیس هم هست.

امید عالیشاه: امید پرسپولیسی ها برای بازگشت به آن روزهایی که مهندس قرمزها بود نیاز به زمان داشت. زمانی که شاید اگر پرسپولیس دوران محرومیت را نمی گذراند کسی در اختیار عالیشاه قرار نمی داد. اما کمبود بازیکن آنقدر به او فرصت داد تا او در هفته های پایانی توانست به صدر جدول پاسورهای لیگ برتر هم برسد. حالا او با این آمار حرفهای زیادی برای گفتن در نیم فصل دوم دارد.

جوانان پرسپولیس: برانکو در سال های حضور در پرسپولیس نشان داده که کمتر پیش می آید به جوانان اعتماد کرده و به آن ها میدان بدهد. به احتمال زیاد اگر محرومیت پرسپولیس پیش نمی آید هواداران این تیم نه امین اسدی می شناختند نه سعید حسین پور و نه آدام همتی. این دوره از جوانان پرسپولیس اما شانس آوردند تا مانند جوانان دوره های قبلی پرسپولیس بدون بازی و بدون این که حتی نامشان شنیده شود پرسپولیس را ترک نکردند. اگرچه آنها در پرسپولیس نیم فصل دوم جایی نخواهند داشت اما درخشش آنها شاید بتواند مسیری جدید را مقابل راهشان باز کند. در این میان آدام همتی بیشترین سود را کرده است. بازیکنی که با برچسب بازیکن سفارشی روی نیمکت می نشست. شاید با حضور بازیکنان جدید وضعیت او در تیم به وضع سابق برگردد اما یک گل سرنوشت سازی که زد و کیفیتی که در بازی های پرسپولیس نشان داد حالا او را به یک بازیکن بدون برچسب تبدیل کرده است. بازیکنی که اینجاست برای این که توانایی فنی اش را دارد نه واسطه اش را.

بازنده ها
گادوین منشا: رابطه او با برانکو فراز و نشیب های زیادی داشته است. این نیم فصل اما فرصتی بود برای این که این رابطه به یک ثبات برسد. این اتفاق افتاد اما نه آن اتفاقی که منشا دنبال آن بود. او بازنده این فرصت طلایی بود. منشا در نیم فصلی که دراکثر بازی ها 90 دقیقه فرصت نمایش داشت هیچ حرکت مثبتی انجام نداد تا اولین گزینه برانکو برای جدایی یا نیمکت نشینی باشد. او می توانست برنده بزرگ این محرومیت باشد اما نشد و حالا دیگر حتی در صورت نیمکت نشینی دائمی هم کسی دلش برای مهاجم نیجریه ای تنگ نخواهد شد.

احسان علوان زاده: فرصت دادن به جوانان برای همه آنها هم اتفاق خوبی نبود. علوان زاده که در میان بازیکنان پرسپولیس تنها بازیکنی بود که پیش از این هم برای دقایقی فرصت بازی پیدا کرده بود تصور می شد که بیش از بقیه بتواند از این فرصت طلایی استفاده کند. این اتفاق اما نیفتاد و علوان زاده در دوران محرومیت پرسپولیس از حضور چند دقیقه ای در زمین به حذف از فهرست هجده نفره رسید و در دو بازی آخر خبری از همراهی او با سرخپوشان نبود. ضربه قیچی از دست رفته او در فینال لیگ قهرمانان آسیا تنها صحنه به یادمانده از جوان قرمزهاست. حالا او احتمالا دیگر حتی همان فرصت های چند دقیقه ای را در تیم برانکو نخواهد داشت.

جداشده ها: وقتی پای محرومیت و احتیاج وسط می آید محک مرام و معرفت هم سروکله اش پیدا می شود. جایی که بعضی از جداشده های پرسپولیس نمره قبولی نگرفتند. البته شاید خیلی با قطعیت نتوان از این گروه به عنوان بازنده ها نام برد. این روزها بحث بازگشت طارمی از شایعه و زمزمه فراتر رفته و به خبر رسمی باشگاه تبدیل شده است. با این شرایط اطلاق نام بازنده به آنهایی که رفتند کمی سخت است. گذشت زمان و فراموشی خیلی زود می تواند نام آنها را از این لیست خارج کند. حتی در لیست برنده هایی باشند که رفتند و گشتند و دلار گرفتند و برگشتند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن