راز موفقیت برانکو؛ نسخه معروف شوماخر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1548 ] - سه شنبه, 27 آذر 1397

راز موفقیت برانکو؛ نسخه معروف شوماخر

مدت ها پیش شوماخر در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او رمز موفقیتش را پرسیده بود، گفت: «هرجا همه ترمز می کردند، من کمی بیشتر گاز دادم.» این جمله معروف شوماخر حال... 5 out of 5 based on 11 ratings.
راز موفقیت برانکو؛ نسخه معروف شوماخر

مدت ها پیش شوماخر در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او رمز موفقیتش را پرسیده بود، گفت: «هرجا همه ترمز می کردند، من کمی بیشتر گاز دادم.» این جمله معروف شوماخر حال...

ارتش سرخ دات كام :

مدت ها پیش شوماخر در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او رمز موفقیتش را پرسیده بود، گفت: «هرجا همه ترمز می کردند، من کمی بیشتر گاز دادم.» این جمله معروف شوماخر حالا حکایت رقابت برانکو شده با سایر مربیان لیگ. برانکو با همه مشکلات و محرومیت هایش، رقبای قدری را برده که هم از نظر مالی تیم های شان بالاتر از پرسپولیس بوده و هم بازیکنانی که می خواستند را در اختیار داشتند.

برانکو اما برای موفقیت دقیقاً همان فرمولی را دارد که شوماخر داشت. او هم هرجا همه ترمز می کنند، کمی بیشتر گاز می دهد. درست مثل حالا که وقتی همه مربیان، در پایان نیم فصل تمرینات تیم را تعطیل کرده اند، او از بازیکنانش خواسته تا پنجشنبه در تمرینات حاضر شوند و بعد از آن به تعطیلات بروند.

در تمام نیم فصلی که گذشت، با هر موفقیتی که پرسپولیس در اوج محرومیت کسب کرد، در واقع یک سوال بزرگ را در ذهن هوادارانش تقویت می کرد؛ برانکو با چه فرمولی می تواند از این همه محرومیت در جهت موفقیت تیمش استفاده کند؟ هرچه دست برانکو بسته تر می شد، او بدون اینکه گلایه ای از اوضاع داشته باشد، با قدرت بیشتری برای کسب نتیجه پیش می رفت. با همین قدرت و با همین دستان بسته نایب قهرمان آسیا شد و در پایان نیم فصل تنها به خاطر تفاضل گل، صدر جدول را از دست داد. حالا برای آنها که به دنبال پاسخ سوال های بی پایان ذهن شان درباره رمز موفقیت برانکو در این نیم فصل سخت بوده اند، هیچ پاسخی بهتر از این نیست که برنامه تیم او در پایان نیم فصل را با برنامه سایر مربیان مقایسه کنیم.

سرمربی های شاغل در لیگ برتر، برای ورود به نیم فصل، در گام اول به بازیکنان استراحت داده اند و هرکدام حدود یک هفته تا 10 روز تمرینات را تعطیل کرده اند. از استقلال و سپاهان و پدیده بگیرید تا تیم های پایین جدولی، درست در روزهایی که شاگردان برانکو تمرین می کنند، به تعطیلات رفته اند و بعد از بازگشت برای رسیدن به آمادگی لازم باید تمرینات بدنسازی پرفشارتری را پشت سر بگذارند. برانکو اما برخلاف همه مربیان، اعلام کرده که بازیکنان باید تا پنجشنبه تمرین کنند و بعد به تعطیلات بروند. به اعتقاد او با این روش، بعد از تعطیلی 12 روزه، بازیکنانش آماده تر از بقیه تیم ها خواهند بود و راحت تر در شرایط تمرینی قرار خواهند گرفت.

تمریناتی که او برای تیمش در این مدت در نظر گرفته، با تمرینات همیشگی تیم متفاوت است. برانکو این تمرینات را با هدف رفع خستگی از بدن بازیکنانش بعد از یک نیم فصل سخت در نظر گرفته است. او معتقد است این تمرینات می تواند به بازیکنان کمک کند که بدن شان زودتر به شرایط استراحت برسد و به همین ترتیب، بعد از 12 روز که دوباره به تمرینات بازگشتند، برای بازگرداندن آنها به شرایط تمرینی، نیازی به تمرینات سخت بدنسازی نیست.

به همین خاطر است که وقتی همتاهای او در لیگ به تعطیلات می روند، برانکو می ماند و تیمش را تمرین می دهد. مشابه همان برنامه ای که او در طول مدت برگزاری جام جهانی داشت و در پایان نیم فصل نتیجه اش را دید و با امتیازی برابر و تنها به خاطر تفاضل گل، صدرنشینی نیم فصل را از دست داد. زمانی که شفر به عنوان کارشناس تلویزیونی رقابت های جام جهانی به کشورش سفرش کرده بود و در این برنامه تلویزیونی سرگرم بود، برانکو حتی بازی های حساس تیم ملی کشورش را در شرایطی پیگیری می کرد که در اردوی پرسپولیس حضور داشت. این تفاوت ها هرچند کارساز اما اینقدر کوچک هستند که گاهی شاید به چشم نیایند.

او حاضر نشد حتی یک روز اردوی تیم را ترک کند و همیشه وقتی خواسته ای از بازیکنان داشت، سعی می کرد، خودش چند قدمی جلوتر از آنها باشد. همین موضوع هم احترام او را نزد بازیکنان چند برابر می کند تا بعد از هر گلی که می زند، مقابلش صف بکشند و سلام نظامی بدهند.

برانکو ایوانکوویچ در واقع با همین برنامه های متفاوت و کارآمدش، یکبار دیگر ثابت کرده که لقب پروفسور برای او بی دلیل انتخاب نشده است. او بالاترین مدرک دانشگاهی فوتبال را دارد و خیلی از تصمیمات خود را براساس همان یافته های علمی اش می گیرد.

او تا اینجای کار توانسته با همه محدودیت ها تیمش را در میان صدرنشین ها حفظ کند و بدون شک در نیم فصل دوم و بعد از باز شدن پنجره های نقل و انتقالاتی، برای برآوردن انتظارات کار سخت تری پیش رو دارد. او به مأموریت سخت خود واقف است و از هیچ برنامه ویژه ای برای رسیدن به قهرمانی و برآورده کردن آرزوی هوادارانش کوتاهی نمی کند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن