رسن، موقعیت سازترین هافبک نیم فصل پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1412 ] - پنجشنبه, 29 آذر 1397

رسن، موقعیت سازترین هافبک نیم فصل پرسپولیس

بشار رسن مرد اول موقعیت سازی پرسپولیس با رتبه (1) در ارسال پاس های کلیدی، نیم فصل را بدون پاس گل پشت سر گذاشت. بر اساس داده های متریکا؛ رسن که در این فصل با م... 5 out of 5 based on 5 ratings.
رسن، موقعیت سازترین هافبک نیم فصل پرسپولیس

بشار رسن مرد اول موقعیت سازی پرسپولیس با رتبه (1) در ارسال پاس های کلیدی، نیم فصل را بدون پاس گل پشت سر گذاشت. بر اساس داده های متریکا؛ رسن که در این فصل با م...

ارتش سرخ دات كام :

بشار رسن مرد اول موقعیت سازی پرسپولیس با رتبه (1) در ارسال پاس های کلیدی، نیم فصل را بدون پاس گل پشت سر گذاشت. بر اساس داده های متریکا؛ رسن که در این فصل با میانگین (1.4) پاس کلیدی در هر 90 دقیقه وزنه اصلی ایجاد موقعیت گلزنی در پرسپولیس بوده، تا اینجای فصل و به فاصله یک بازی تا پایان نیم فصل هنوز هیچکدام از پاس هایش به گل ختم نشده و در کنار این پای خودش هم به گلزنی در لیگ باز نشده است. صفر گل و صفر پاس گل برای کسی که بیشتر از هر بازیکنی هم بازیانش را در شرایط مسلّم گلزنی قرار داده است.

دلیل را شاید در کم دقتی مهاجمان پرسپولیس بتوان یافت. طبق آمار متریکا تیم پرسپولیس با نرخ تبدیل شوت به گل (6.3٪) در بین شانزده تیمِ لیگ در رده یازدهم قرار گرفته است. بداقبالی رسن اینجاست که مهاجمان پرسپولیس ضربات آخر را از خط دروازه عبور نمی دهند. وگرنه او با این حجم از ارسال های خطرناک حالا باید یکی از پاسور های لیگ لقب می گرفت.

با نگاه به نمره های متریکا در 12 بازی ای که رسن برای پرسپولیس به میدان رفته، تناوبی از نمره های بالای 7 و زیر 7 دیده می شود. تناوبی که در چهار بازی گذشته به سمت نمره های ضعیف تر چرخیده است. هافبک عراقی پرسپولیس از معدود بازیکنان این تیم است که در اردوهای ملی شرکت می کند و به نظر مسابقات را با فشار بیشتری نسبت به دیگران ادامه می دهد. خستگی سهمی از شیب رو به پایین عملکرد رسن دارد اما از منظر تاکتیکی جایگیری او در آرایش تیم را هم می توان مدنظر قرار داد.

رسن در ترکیب پرسپولیس؛ 5 بازی به عنوان هافبک راست با میانگین نمره متریکا (7.1) و 7 بازی را به عنوان هافبک هجومی و با میانگین نمره متریکا (6.95) پشت سر گذاشته است. عملکردی که توان او در کناره ها را برجسته می کند و این گمانه را تقویت می کند که او در آرایش 442 خطی کارآمدتر است. در آرایش لوزی فعلی پرسپولیس هم قرار گرفتن در کناره ها می تواند بهره وری او در روند تیمی را افزایش دهد.

تیم برانکو در نیم فصل اول رسن را به عنوان تنها گزینه خود در راس جلویی لوزی می دید. در نیم فصل جدید و با اضافه شدن بازیکنان تازه، دست برانکو برا چینش تیمش باز می شود و در ترافیک بازیکنان هجومی رقابتی دیدنی برای تصاحب سه راس بالایی لوزی شکل خواهد گرفت. در حضور ترابی، سروش رفیعی، نعمتی، عالیشاهِ دوباره به فرم برگشته، نورالهی آماده، و حتا مهدی شیری که تجربه بالا بازی کردن را دارد؛ رسن بیش از پیش برای حفظ فرم خود باید تلاش کند. شاید حضور در جام ملت ها کمکی برای حفظ آمادگی او و ماندن در کورس رقابت باشد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن