خلیلی: دو سه سال بازی‎ های پرسپولیس را ندیدم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1578 ] - پنجشنبه, 29 آذر 1397

خلیلی: دو سه سال بازی‎ های پرسپولیس را ندیدم

محسن خلیلی علیرغم صحبت در مورد علاقه قلبی اش به باشگاه و هواداران پرسپولیس، معتقد است که نباید در مورد بازگشت بازیکنان به باشگاه حساس شد، چون حالا همه می دانن... 5 out of 5 based on 1 ratings.
خلیلی: دو سه سال بازی‎ های پرسپولیس را ندیدم

محسن خلیلی علیرغم صحبت در مورد علاقه قلبی اش به باشگاه و هواداران پرسپولیس، معتقد است که نباید در مورد بازگشت بازیکنان به باشگاه حساس شد، چون حالا همه می دانن...

ارتش سرخ دات كام :

محسن خلیلی علیرغم صحبت در مورد علاقه قلبی اش به باشگاه و هواداران پرسپولیس، معتقد است که نباید در مورد بازگشت بازیکنان به باشگاه حساس شد، چون حالا همه می دانند که پرسپولیس وابسته به هیچ بازیکنی نیست.
یکی از آیتم های آخرین برنامه نود به گلزنی بازیکنان سابق پرسپولیس مقابل این تیم اختصاص داشت و یکی از این گل ها هم توسط محسن خلیلی و با پیراهن مس کرمان وارد دروازه سرخپوشان پایتخت شد.
آقای گل سابق پرسپولیس که پس از گلزنی مقابل سرخ ها در آزادی، نتوانست مقابل جاری شدن اشک هایش مقاومت کند، در گفتگویی در مورد آن مسابقه و برخی مسائل دیگر صحبت کرده است.

* پرسپولیس نیم فصل دوم را با 31 امتیاز خاتمه داد. نمایش تیم را چطور دیدی؟
 در مورد پرسپولیس باید بگوییم یک تیم برای موفقیت نیاز به ثبات سیستماتیک و نفری دارد، تا بتواند به ثبات لازم برسد. پرسپولیس چندین سال است این ثبات را دارد. در پست های مختلف بیرانوند دروازه بان ثابت تیم است، دفاع وسط ها انصاری و سیدجلال ثابت بوده اند و در مورد بقیه بازیکنان در پست های مختلف مثل هافبک تدافعی و مهاجمان هم وضع به همین صورت بوده و چون مربی هم ثابت بوده و با همان سیستم جلو رفته، تیم به ثبات تاکتیکی رسیده. این هماهنگی با گرفتن نتایج ایده آل باعث شده شخصیت تیم از لحاظ فنی هم بالا برود و کل مجموعه تیمی شخصیت برد و قهرمانی پیدا کند.  این ها باعث می شود نبود چند بازیکن هم به چشم نیاید. به خاطر این، تیم تفکر برد دارد و روی همین حساب پرسپولیس امسال علیرغم اینکه بازی های سنگینی و زیادی داشته، توانسته نتایج خوبی بگیرد و اغلب تیم ها را شکست داده و بدون شکست با نزدیک به 15 بازیکن لیگ را به پایان رساند.

* آیا فکر می کردی تیم بتواند با این نتایج نیم فصل را خاتمه دهد؟
خیلی پیش بینی سخت است. خیلی تیم ها را فکر نمی کردیم که در پایان نیم فصل اینجای جدول باشند ولی می توان گفت که پیش بینی مدعی بودن پرسپولیس زیاد سخت نبود. به خاطر روحیه ای که اول فصل داشتند و حفظ ستون های تیم که دروازه بان، مدافعین و مهاجمین بودند و این عوامل باعث شد تا تیم نتایج خوبی بگیرد.

* در برنامه نود بخشی از دیدار مس کرمان و پرسپولیس پخش شد که شما به تیم سابقتان گلزنی کردید. در این مورد صحبت می کنی.
به طبع بازیکنی وقتی قراراد با تیمی می بندد، باید با تمام وجود برای تیم جدیدش بازی کند و باید تیم قبلی خود را فراموش کند ولی خاطرات می ماند. در این مورد، البته نوع جدا شدن خیلی مهم است. اگر بازیکنی از تیمش بد جدا شده باشد، دوست دارد بیاید و خودش را نشان بدهد ولی اگر خاطرات خوبی داشته باشید، یک طور خاصی می شود. من یک سال آقای گل شدم، یک سال مصدوم بودم و سال سوم داشتم خوب می شدم که من را کنار گذاشتند، اما جایگزین خوبی هم برای من نگرفتند؛ برای همین من منتظر پرسپولیسی ها مانده بودم، چون دلم را جا گذاشته بودم و انتظار داشتم، چون آقای گل بودم، حداقل یک فصل دیگر بمانم. جدایی ام سخت بود. آن بازی مقابل پرسپولیس، اولین بازی ام در استادیوم آزادی بعد از جدایی از تیم بود و چون عادت داشتم بعد از گلزنی به سمت جایگاه 36 می رفتم و خوشحالی می کردم،  در آن لحظه واقعا شوکه شدم. هواداران در آن بازی قبل از بازی من را تشویق کردند و خیلی جالب بود که گل زده بودم ولی باز هم من را تشویق کردند !

* آیا حسرت جدایی از پرسپولیس هنوز هم در وجود شما وجود دارد یا .. ؟
من تا آخرین لحظه عمرم حسرت جدایی از پرسپولیس می خورم. جدایی از پرسپولیس، آینده من را تحت تاثیر قرار داد. تا آخرین روز منتظر پرسپولیس ماندم و روز آخر بود که به استیل آذین رفتم و چون بدنسازی خوبی نداشتم، فصل خوبی هم نداشتم. به همین دلیل بود که یکی دو سال اصلا بازی های پرسپولیس را نمی دیدم چون حال و روز خوشی نداشتم ولی این را هم باید بگویم که تا آخرین لحظه زندگی ام خاطرات خوش پرسپولیس را فراموش نمی کنم و آرزوی موفقیت همیشگی تیم و هواداران را دارم.

* طی یک سال گذشته چند بازیکن از پرسپولیس جدا شدند و حالا عده ای مخالف بازگشت آنها هستند. شما چه عقیده ای در این مورد دارید؟
فوتبال یک ورزش حرفه ای است و به خاطر درآمد زیادی که دارد به یک نوع تجارت و کسب و کار تبدیل شده است و مثل گذشته نیست که بازیکنان بدون پول بمانند. شما در هر شغلی هم نگاه کنید، اگر پیشنهاد بهتری داشته باشی، حتی برادرتان هم باشد، به او می گوئید، پیشنهادی را قبول کند که شرایط بهتری دارد. اکثر فوبتالیست ها هم در شرایط خوبی نیستند و افراد ضعیف و متوسط جامعه هستند؛ چون معمولا ورزشی است که سختی زیادی دارد. مسائل مالی تاثیرگذار است و اگر خیلی ها هم بودند این تصمیم را می گرفتند. نباید روی این مسائل حساس بود. به این باید توجه داشت که نام پرسپولیس بزرگ تر از نام هر بازیکنی بوده، هست و خواهد بود. این اتفاقات که رخ داد، از این به بعد هیچ بازیکنی فکر نمی کند، که اگر نباشد، اتفاق عجیبی می افتد، چون پرسپولیس نشان داد با حمایت هواداران می تواند، کارهای بزرگ و عجیبی انجام دهد.

* از پرسپولیس عبور کنیم. در مورد تیم ملی تنش هایی ایجاد شده که میان مردم و تیم فاصله ایجاد کرده؛ این فاصله می تواند بر عدم موفقیت تیم ملی تاثیرگذار باشد؟
خب یک مقدار تنش ها باعث شده تا میان هواداران تیم ملی و اهالی ورزش فاصله بیافتد ولی هر اتفاقی بیافتد ما ایرانی هستیم و اگر تنشی هم بوده الان که نزدیک جام ملت ها هستیم، همه سراپا از تیم حمایت می کنند؛ چون شور میهن پرستی اجازه نمی دهد، اختلافات شخصی را بزرگ جلوه دهیم و باید آرزوی موفقیت برای تیم ملی داشته باشیم. ما نیاز مبرمی به قهرمانی داریم. کار سختی است ولی نشد ندارد. قهرمانی در جام ملت ها می تواند مکمل موفقیت های تیم ملی در سال های اخیر باشد و این پتانسیل را هم دارد، چون یکی از دوره هایی است که واقعا بازیکنانی سرشار از استعداد و سرحال داریم و درست است که چند مصدوم هم وجود دارد ولی به نظرم شرایط خیلی خوبی داریم و یکی از بهترین تیم های ملی را داریم.  به نظرم اگر الگوی تیم ملی، پرسپولیس باشد که با تمام کم و کاستی ها تلاش زیادی کرد، می توانیم قهرمان آسیا بشویم.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن