پرسپولیسِ برانکو و پنالتی ها؛ ترس تا اطمینان

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1500 ] - پنجشنبه, 29 آذر 1397

پرسپولیسِ برانکو و پنالتی ها؛ ترس تا اطمینان

پرسپولیس بعد از مدت ها که پنالتی زن مطمئنی نداشت حالا علی علیپور را پیدا کرده و این بازیکن آنقدر خوب و با اعتماد به نفس ضربات پنالتی را به گل تبدیل می کند که ... 5 out of 5 based on 2 ratings.
پرسپولیسِ برانکو و پنالتی ها؛ ترس تا اطمینان

پرسپولیس بعد از مدت ها که پنالتی زن مطمئنی نداشت حالا علی علیپور را پیدا کرده و این بازیکن آنقدر خوب و با اعتماد به نفس ضربات پنالتی را به گل تبدیل می کند که ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس بعد از مدت ها که پنالتی زن مطمئنی نداشت حالا علی علیپور را پیدا کرده و این بازیکن آنقدر خوب و با اعتماد به نفس ضربات پنالتی را به گل تبدیل می کند که جای هیچکونه بحثی باقی نمی ماند. به همین بهانه نگاهی داشته ایم به تمام پنالتی های سرخ پوشان در چند فصل اخیر. پرسپولیس در حالی فصل چهاردهم را پشت سر گذاشت که در این فصل از 7 پنالتی که به دست آوردند 5 پنالتی را گل کرده و دو پنالتی را از دست داده و 6 پنالتی زن متفاوت داشتند. در واقع سرخ ها در این فصل 71% پنالتی ها خود را گل کردند.

لیگ پانزدهم; از دست رفتن 6 امتیاز و 6 پنالتی
اولین پنالتی پرسپولیس در هفته چهارم مقابل ذوب آهن به دست آمد. عالیشاه این پنالتی را گل نکرد و در نهایت پرسپولیس بازی را در ورزشگاه آزادی با نتیجه 1-2 واگذار کرد. دومین پنالتی زن ناکام فصل رامین رضاییان بود. هفته پنجم در اهواز و در جدال با فولاد خوزستان، سرخ پوشان حتی بدون پنالتی هم با نتیجه 0-2 این تیم را پشت سر گذاشتند و برنده از زمین مسابقه خارج شدند.
رقابت سرخ ها برای گل نکردن پنالتی ها تا هفته ششم و دیدار سایپا ادامه داشت و این بار نوبت مهدی طارمی بود که پنالتی را از دست بدهد. گر چه در ادامه بازی و در دقیقه 81 طارمی پنالتی دیگر پرسپولیس را تبدیل به گل کرد اما بی فایده بود و این گل مانع شکست 1-2 سرخپوشان نشد. یک خارجی طلسم گل نشدن پنالتی های پرسپولیس را در این فصل شکست. در هفته هفتم و دیدار مقابل تراکتورسازی، جری بنگستون پنالتی سرخ پوشان را به گل تبدیل کرد تا سرخ ها در تبریز با تک گل این بازیکن برنده شوند.
هفته سیزدهم و در تقابل با نفت تهران، مهدی طارمی باز هم ضربه پنالتی را به گل تبدیل نکرد تا پرسپولیسی ها با تساوی 1-1 متوقف شوند. در فصلی سرخ پوشان به خراب کردن ضربات پنالتی عادت کرده بودند در هفته نوزدهم و دیدار مقابل ذوب آهن، این بار نوبت کمال کامیابی نیا بود که پنالتی را به جایی جز تور دروازه برساند. این دیدار در نهایت با نتیجه 2-2 به پایان رسید.
بازیکنان آنقدر در گل نکردن ضربات پنالتی استعداد داشتند که برانکو بار دیگر به جری بنگستون اعتماد کرد و این بازیکن در هفته بیست و پنجم و دیدار مقابل ملوان، پنالتی سرخ ها را به گل تبدیل کرد تا پرسپولیس برنده این جدال باشد. در هفته بیست و ششم، در بازی دربی مهدی طارمی گرچه 2 گل در جریان بازی به ثمر رسانده بود اما نتوانست از روی نقطه پنالیت دروازه رحمتی را باز کند. در جدال با استقلال اهواز در هفته بیست و هفتم بار دیگر جری بنگستون پنالتی سرخپوشان را به گل تبدیل کرد و پرسپولیس در نهایت برنده این دیدار بود.
آخرین پنالتی زن سرخ ها در فصل پانزدهم، رامین رضاییان بود. در آخرین دیدار پرسپولیس در این فصل مقابل راه آهن گرچه رضاییان پنالتی پرسپولیس را به گل تبدیل کرد و این تیم برنده شد اما تعداد گل های سرخ پوشان برای کسب عنوان قهرمانی کافی نبود تا تاثیر از دست رفتن 6 پنالتی در طول فصل، بیشتر از هر زمان دیگری حس شود.
در مجموع در این فصل از 11 پنالتی به دست آمده، پرسپولیسی ها 5 پنالتی را به گل تبدیل کردند و 6 امتیاز را به دلیل از دست دادن پنالتی ها در طول فصل از دست دادند تا رکورد 54% پنالتی از دست رفته برای این تیم باقی بماند. پرسپولیس در این فصل از چهار پنالتی زن متفاوت استفاده کرد.

لیگ شانزدهم; رضاییان و طارمی در نقش مسی و سوارز
با اضافه شدن حسین ماهینی به تیم پرسپولیس، این بازیکن در هفته هشتم مقابل نفت تهران، پشت اولین ضربه پنالتی سرخ ها ایستاد و آن را به گل تبدیل کرد.  حسین ماهینی بعد از آنکه در هفته نهم مقابل استقلال خوزستان دومین پنالتی فصل خود و پرسپولیس را خراب کرد و این دیدار با نتیجه 1-1 به اتمام رسید دیگر پشت هیچ ضربه پنالتی نایستاد. در هفته نوزدهم و دیدار مقابل صبای قم، رامین رضاییان با یک ضربه چیپ بسیار زیبا دروازه محسن فروزان را باز کرد تا پرسپولیسی ها برنده این بازی باشند.
معروف ترین پنالتی تاریخ سرخ پوشان در بازی با سپاهان در هفته بیست و دوم رقم خورد. این پنالتی که توسط رامین رضاییان و مهدی طارمی و به سبک مسی سوارز به گل تبدیل شد بازتاب جهانی هم داشت. با گل شدن این پنالتی، پرسپولیس در آزادی و با تیجه 1-2 سپاهان را از پیش رو برداشت.
در هفته بیست و هفتم لیگ برتر در تبریز، مهدی طارمی پنالتی سرخ ها را به گل تبدیل کرد و در نهایت پرسپولیسی ها با نتیجه 0-2 ماشین سازی را بردند. مهدی طارمی بار دیگر در هفته بیست و نهم و دیدار مقابل ذوب آهن در آزادی آخرین پنالتی فصل سرخپوشان را به گل تبدیل کرد و این دیدار با تساوی 3-3 به پایان رسید.
در جدال های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2017 در این فصل در دیدار مقابل الریان قطر در آزادی، طارمی پنالتی پرسپولیس را به گل تبدیل نکرد تا این دیدار حساس با تساوی بدون گل خاتمه یابد. جریان پنالتی خراب کردن های طارمی در آسیا ادامه داشت و در دیدار رفت مقابل لخویا در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2017 این بازیکن بار دیگر پنالتی به دست آمده را به گل تبدیل نکرد. در لیگ برتر در این فصل پرسپولیسی ها از 6 پنالتی به دست آمده 5 ضربه پنالتی را به گل تبدیل کرده و یک پنالتی را خراب کردند و دو امتیاز از دست دادند و در نهایت قهرمان شدند. در این فصل سرخ ها سه پنالتی زن متفاوت داشتند.

لیگ هفدهم; علیپور، قابل اعتماد
اولین پنالتی فصل پرسپولیس را مهدی طارمی در هفته هفتم و دیدار مقابل سپاهان به گل تبدیل کرد. این دیدار در نهایت با تساوی 2-2 خاتمه یافت. گادوین منشا در هفته نهم، مقابل استقلال خوزستان پنالتی به دست آمده برای پرسپولیس را به گل تبدیل نکرد هرچند که عقیده کارشناسان داوری این بود که پنالتی باید تکرار می شد اما داور دیدار عقیده ای بر تکرار این پنالتی نداشت و این دیدار با برد 1-3 سرخ ها همراه بود.
زننده سومین پنالتی فصل پرسپولیس در دیدار حساس دربی، علی علیپور بود. علیپور در هفته دهم در بازی مقابل استقلال پنالتی که خودش به دست آورده بود را به گل تبدیل کرد و در نهایت سرخ پوشان با همین گل برنده شدند. در هفته بیست و ششم و دیدار پرسپولیس مقابل سایپا، علی علیپور تک گل سرخ ها را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند اما سرخ ها د راین بازی با نتیجه 1-2 شکست خوردند.
در دیدار برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2017 مقابل الاهلی، پرسپولیسی ها موفق به کسب دو ضربه پنالتی و گل کردن هر دو شدند. یکی از این دو پنالتی را طارمی و دیگری را منشا به گل تبدیل کرد. گل دوم پرسپولیس به الوصل امارات در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2018 از روی نقطه پنالتی توسط علیپور به گل تبدیل شد تا سرخ ها با نتیجه 2 بر صفر زمین را ترک کنند.
در حالی که شاگردان برانکو در امارات در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا میهمان تیم الجزیره بودند گل دوم سرخ ها را منشا از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا کار به تساوی کشیده شود اما پرسپولیس دقایقی بعد گل سوم را دریافت کرد تا این بازی با نتیجه 2-3 خاتمه یابد. در این فصل، پرسپولیسی ها در لیگ برتر 4 پنالتی و در آسیا 4 پنالتی به دست آوردند و یکی را از دست دادند که تاثیری در نتیجه بازی نداشته است.به علاوه سرخ ها در این فصل 3 پنالتی زن متفاوت داشته اند.

لیگ هجدهم؛ علیپور و دیگر هیچ!
در فصل جاری کماکان اعتماد برانکو شامل حال مهاجم قائم شهری این تیم شده و علیپور همچنان پشت ضربات پنالتی تیمش می ایستد. پرسپولیس در نخستین بازی فصل در مشهد در حالی که میهمان تیم پدیده بود روی حرکت سیامک نعمتی در حالی صاحب ضربه پنالتی شد که علیپور تک گل پیروزی بخش سرخ پوشان را وارد دروازه حریف کرد.علی علیپور تک گل پرسپولیس مقابل سپاهان در اصفهان را از روی نقطه پنالتی در دقیقه 89 وارد دروازه طلایی پوشان کرد تا دیدار هفته سیزدهم دو تیم با تساوی 1-1 تمام شود.
یکی از مهمترین گل های علیپور در مدت حضور در پرسپولیس، پنالتی است که این بازیکن در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2018 در شهر دوحه مقابل السد به ثمر رساند تا سرخ ها با یک پیروزی ارزشمند، قطر را ترک کنند. سرخ ها در مجموع این فصل تا کنون 5 پنالتی از رقبا گرفته اند که هر 5 ضربه به گل تبدیل شده است.

علیپور هتشمین پنالتی زن تیم برانکو
علیپور هشتمین پنالتی زن تیم پرسپولیس برانکو است که سرمربی سرخپوشان این روزها به او اعتماد کرده و این بازیکن هم به خوبی جواب آقای سرمربی را داده است. علی پور تا کنون 6 بار برای سرخ ها پشت ضربه پنالتی ایستاده که هر 6 ضربه او تبدیل به گل شده است.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن