نیم فصل دوم جذاب با مهاجمان جدید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1909 ] - شنبه, 1 دی 1397

نیم فصل دوم جذاب با مهاجمان جدید

پرسپولیس علیرغم محرومیت از نقل و انتقالات و از دست دادن مهره های کلیدی اش توانست عملکرد موفقی در پایان نیم فصل داشته باشد. بی شکستی مقابل حریفان، تصاحب عنوان ب... 5 out of 5 based on 4 ratings.
نیم فصل دوم جذاب با مهاجمان جدید

پرسپولیس علیرغم محرومیت از نقل و انتقالات و از دست دادن مهره های کلیدی اش توانست عملکرد موفقی در پایان نیم فصل داشته باشد. بی شکستی مقابل حریفان، تصاحب عنوان ب...

ارتش سرخ دات كام : پرسپولیس علیرغم محرومیت از نقل و انتقالات و از دست دادن مهره های کلیدی اش توانست عملکرد موفقی در پایان نیم فصل داشته باشد. بی شکستی مقابل حریفان، تصاحب عنوان بهترین خط دفاع مسابقات که با کسب رتبه سومی همراه بود، تیم برانکو را همانند فصول گذشته به یکی از مدعیان جدی جام معرفی کرد. چه بسا اگر تفاضل گل سرخ ها بهتر بود این تیم قهرمان نیم فصل هم می شد، اما پیروزی های بعضا یک گله باعث شد تا آنها بخاطر گل زده کمتر فرصت صدرنشینی را از دست بدهند.


 نقش داوران در گرفتن آقای گلی از علیپور

پرسپولیس در 15 بازی از نیم فصل اول،17 گل مقابل حریفان به ثمر رساند که 8 گل آن توسط مهاجمان به ثمر رسید، در واقع نیمی از گل های تیم را مهاجمان به ثمر رساندند که در این بین علی علیپور همچون نیم فصل گذشته برترین مهاجم سرخ ها بود و با 7 گلی که به ثمر رساند در بین 3 گلزن برتر مسابقات جای گرفت. مهاجم شماره 70 سرخ ها برخلاف دوره گذشته که خیلی دیر پایش به گلزنی باز شد از همان هفته نخست و بازی برابر پدیده گلزنی را آغاز کرد و به نفت آبادان در هفته پنجم، نساجی در هفته ششم، پیکان در هفته نهم، سپاهان در هفته دوازدهم و پارس جنوبی در هفته پانزدهم(2 گل) گل زد که حاصل آن 14 امتیاز برای پرسپولیس بود. البته اگر اشتباه داور نبود او می توانست همچون فصل گذشته شانس خود را مقابل استقلال برای گلزنی از روی نقطه پنالتی امتحان کند و حتی اولین هت تریک فصلش را برابر پارس جنوبی رقم بزند و همین2 گل می توانست ضامن آقای گلی او در نیم فصل باشد.

آقای گل و گل های سرنوشت ساز
گفتنی است علیپور در فصل گذشته بعد از گذشت 5 هفته در جریان پیروزی برابر گسترش فولاد بود که اولین گل فصلش را به ثمر رسانده بود. البته او بعد از ناکامی در هفته های ابتدایی، روند درخشانی داشت و طی 10 بازی آینده تا پایان نیم فصل 9 بار دروازه حریفان را گشود و با 10 گل زده آقای گل نیم فصل اول شد. در واقع اوج گیری علیپور با محرومیت پرسپولیس توام شد و در روزهایی که همه نگران غیبت طارمی در خط حمله بودند او چنان درخشید که به جرات می توان گفت هرگز کسی جای خالی این مهاجم گلزن را حس نکرد. در طی مدتی که پرسپولیس محروم بود، علیپور به نوعی امید اول خط حمله به شمار می رفت. او 30 گل در دوران محرومیت زد که اغلب آنها سرنوشت ساز بود و مهم ترین آن در دربی رفت فصل گذشته و بازی اخیر برابر سپاهان  به ثمر رسید. البته گلی هم که او در بازی رفت نیمه نهایی وارد دروازه السد کرد را نباید فراموش کرد.

منشا در نقش بازیساز!
به جرات باید گفت علیپور با اختلاف، بهترین گلزن پرسپولیس است و عملکرد سایر مهاجمان پرسپولیس هرگز به خوبی وی نبود. منشا که با عنوان دومین گلزن لیگ برتر به پرسپولیس آمده بود نتوانست روزهای درخشانش را که در پیکان داشت تکرار کند. او در فصل جاری کمتر از حد انتظار برای پرسپولیس گل زده است اما جالب است که تعداد پاس گل های او بیشتر از گل هایی که به ثمر رسانده است؛ 3 پاس گل در مقابل یک گل خلاصه عملکرد مهاجم نیجریه ای سرخ ها در 15 مسابقه ای بوده که او در نیم فصل به میدان رفته است. منشا در بیشتر بازی ها مهاجم مکمل بود تا مهاجم هدف و یکی از دلایلی که باعث شد تا کمتر شاهد گلزنی این مهاجم نیجریه ای باشیم دور بودن از دروازه ها بود.

رقابت داغ مهاجمان با ترابی و شریفی
منشا دوندگی و جنگندگی زیادی در زمین دارد و گاها تا مرکز زمین عقب رفته و برای بازیکنان کناری خود بازیسازی می کند. نمونه ای از این اتفاق را در بازی با پارس جنوبی روی گل های پرسپولیس شاهد بودیم. گرچه این موضوع ضعف منشا را در گلزنی توجیه نمی کند و بنظر می آید با این عملکردی که او از خودش به جای گذاشته در نیم فصل دوم باید برای رسیدن به ترکیب اصلی تلاش کند. چرا که با باز شدن پنجره نقل و انتقالات، 2 مهاجم جدید به ترکیب خط حمله پرسپولیس اضافه خواهد شد و رقابت ترابی و شریفی با علیپور و منشا  کار را برای این مهاجمان سخت تر خواهد کرد که این به هجومی تر شدن بازی پرسپولیس کمک خواهد کرد. البته به این جمع باید محمد امین اسدی و حمیدرضا طاهرخانی را هم اضافه کرد. 2 مهاجم جوانی که روی هم تنها نزدیک به 200 دقیقه برای پرسپولیس در لیگ برتر به میدان رفتند، بدون اینکه گلی بزنند. البته اسدی در بازی با ماشین سازی یک گل زیبا به ثمر رساند که داور به اشتباه آن را آفساید اعلام کرد.

شاهکار برانکو در روزهای محرومیت
پرسپولیس در حال حاضر سروش رفیعی، مهدی شیری، مهدی ترابی و مهدی شریفی را در به خدمت گرفته و برانکو در صدد جذب یک مهاجم خارجی هم می باشد و صحبت هایی هم در خصوص مذاکره با 2 مدافع به گوش می رسد.  قطعا تقویت شدن پرسپولیس در زمان نقل و انتقالات باعث خواهد شد این تیم با قدرت بیشتری نیم فصل دوم را شروع کند. البته همانطور که گفته شد پرسپولیس در روزهای محرومیت فوق العاده کار کرد و همین که با وجود خستگی و فشردگی بازی ها پا به پای تیم های مدعی جنگید قابل توجه است. تنها نقطه ضعف پرسپولیس در نیم فصل اول تعداد کم گل های زده این تیم بود که این بعد از دست دادن 5 عنصر تهاجمی منطقی و قابل توجیه بنظر می رسد. در نیم فصل اول لیگ هفدهم که پرسپولیس 27 گل زد و صاحب برترین خط حمله بود، بعد از علیپور که 10 گل زد، بیشترین نقش را در گل های زده تیم بازیکنانی داشتند که در پایان فصل جدا شدند. مهدی طارمی که در پایان هفته هفتم از بازی در ترکیب سرخ ها محروم شد 4 گل به ثمر رسانده بود. فرشاد احمدزاده هم دیگر مرد 4 گله پرسپولیس بود که 1 پاس گل در کارنامه داشت. محسن مسلمان با 7 پاس گل نه تنها بهترین پاسور پرسپولیس، که در بین تمام هافبک های لیگ بیشترین پاس گل را ارسال کرده بود و وحید امیری نیز 1 گل زده و 3 پاس گل داشت. جدایی هر کدام از این ستاره ها می توانست هر تیمی را با مشکل رو به رو کند اما برانکو با نفراتی که جایگزین کرد توانست با حداقل گل زده، بیشترین امتیازات را جمع آوری کند و اگر داشته های پرسپولیس را با نتایج آن روی کفه ترازو قرار دهیم خواهیم دید که برانکو بیشتر از حد معقول حتی گل زده و امتیاز گرفته است.

*پدرام محمدزاده

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن