وقتی کی روش جدول مسابقات جام ملت ها را ندیده است!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1374 ] - یکشنبه, 2 دی 1397

وقتی کی روش جدول مسابقات جام ملت ها را ندیده است!

کارلوس کی روش در حالی حضور سه تیم در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا را تضمین شده دانسته که یکی از تیم هایی که او نام برده، ممکن است پیش از این مرحله از دور... 5 out of 5 based on 4 ratings.
وقتی کی روش جدول مسابقات جام ملت ها را ندیده است!

کارلوس کی روش در حالی حضور سه تیم در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا را تضمین شده دانسته که یکی از تیم هایی که او نام برده، ممکن است پیش از این مرحله از دور...

ارتش سرخ دات كام :

کارلوس کی روش در حالی حضور سه تیم در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا را تضمین شده دانسته که یکی از تیم هایی که او نام برده، ممکن است پیش از این مرحله از دور مسابقات حذف شود!

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران کمتر از دو هفته مانده به آغاز جام ملت های آسیا، در حال کم کردن توقعات از تیمش است. در حال تنزل دادن به رؤیای 80 میلیون ایرانی که اکنون پس از 8 سال حضور این مربی روی نیمکت تیم ملی و دریافت دستمزد بالا به عنوان گران ترین مربی آسیا و هفتمین مربی گران قیمت دنیا، از او فقط قهرمانی می خواهند. کی روش در مصاحبه روز گذشته اش اعلام کرده که رؤیای فوتبال ایران صعود به نیمه نهایی آسیاست.

تیم ملی فوتبال ایران صعودهای زیادی به نیمه نهایی آسیا داشته و اتفاقاً از آخرین صعود ایران به نیمه نهایی جام ملت های آسیا هم سال های زیادی نمی گذرد. از قضا رقیب شماره یک کی روش در رسانه ها یعنی برانکو ایوانکوویچ توانسته به این موفقیت برسد و صعود ایران به نیمه نهایی جام ملت های آسیا در سال 2004 را رقم زد. به گواه بسیاری از کارشناسان در نیمه نهایی نیز داوری ها به سود تیم میزبان یعنی چین بود که مانع از صعود ایران به فینال شد.

اینکه در آستانه جام ملت ها بگوییم صعود به نیمه نهایی رؤیای مردم است شاید فقط به جهت کم کردن توقعات باشد وگرنه مردم ایران هم نیمه نهایی جام ملت ها را دیده اند و هم قهرمانی در این مسابقات را، شاید حضور در نیمه نهایی برای کی روش رؤیا باشد که در سال 2015 تا مرحله یک چهارم نهایی را بیشتر ندید.

به صحبت های کارلوس کی روش برگردیم. سرمربی تیم ملی در حالی صعود ایران به نیمه نهایی جام ملت های آسیا را یک رؤیا تلقی کرده که می گوید جایگاه سه تیم ژاپن، استرالیا و کره جنوبی در نیمه نهایی تضمین شده و سایر تیم ها از جمله ایران باید برای این یک جایگاه بجنگند. کی روش در حالی صحبت از حضور تضمین شده ژاپن، استرالیا و کره جنوبی در نیمه نهایی جام ملت های آسیا می کند که گویا اصلاً جدول مسابقات را هم ندیده است. این ایراد بزرگی نسبت به سرمربی تیم ملی است که در آستانه حساس ترین مسابقات هم هنوز نقشه راه تیمش و رقبایش را نمی داند. به این دلیل که کی روش به قدرت فنی سه تیمی که نام برده اشاره داشته است.

با فرض ضمانت قدرت این رقبا برای حضور در نیمه نهایی، گویا کی روش به این نکته توجه نداشته که اگر ژاپن و استرالیا به عنوان صدرنشین های گروه خود (ژاپن از گروه F و استرالیا از گروه B) به یک هشتم نهایی برسند و موفق به عبور از این مرحله شوند، در مرحله یک چهارم نهایی روبه روی هم قرار می گیرند. یعنی در این صورت یکی از تیم های ژاپن و استرالیا پیش از نیمه نهایی حذف خواهند شد و البته در صورت صدرنشینی در گروه خود، راه دشوارتری هم نسبت به ایران برای صعود به نیمه نهایی خواهند داشت.


حالا نقشه راه تیم ملی فوتبال ایران برای صعود به نیمه نهایی جام ملت های آسیا را بررسی می کنیم که البته پیشاپیش بگوییم که تمام احتمالات روی کاغذ است. با این حال در صورتی که تیم ملی به عنوان صدرنشین گروه D صعود کند، در مرحله یک هشتم نهایی با تیم سوم برتر یکی از گروه های B یا E یا F روبه رو خواهد شد که در گروه B اگر استرالیا به عنوان صدرنشین به دور بعدی صعود کند، احتمال دوم و سوم شدن هر کدام از تیم های سوریه، فلسطین یا اردن در این گروه وجود دارد. در گروه E عربستان و قطر برای صدرنشینی تقابل دارند که در این صورت باید منتظر سومی لبنان یا کره شمالی باشیم. در گروه F هم ژاپن و ازبکستان جدی ترین رقبا برای یکدیگرند که برای صعود به عنوان تیم اول یا دوم تلاش می کنند و احتمالاً یکی از تیم های عمان یا ترکمنستان می توانند برای سومی رقابت داشته باشند.

تیم ملی پس از صعود به عنوان صدرنشین گروه خود و مصاف با یکی از تیم های سوریه، فلسطین، اردن، لبنان، کره شمالی، عمان یا ترکمنستان در یک هشتم نهایی، در مرحله یک چهارم نهایی باید با برنده دیدار تیم های دوم گروه A و دوم گروه C مصاف دهد. با توجه به چیدمان گروه ها می توان اینطور پیش بینی کرد که اگر امارات صدرنشین گروه A شود، تایلند و بحرین می توانند تیم دوم گروه خود باشند. در گروه C هم با احتمال صدرنشیی کره جنوبی، شانس چین مقابل فیلیپین و قرقیزستان برای دوم شدن در گروه از همه بیشتر است. یعنی در این صورت ایران در مرحله یک چهارم نهایی با یکی از تیم های تایلند، بحرین یا چین مصاف خواهد داد و در صورت برتری می تواند راهی نیمه نهایی شود.

با در نظر گرفتن برتری استرالیا و ژاپن نسبت به رقبایی که در جام ملت ها حضور خواهند داشت، تیم ملی ایران در صورت صدرنشینی در گروهش و صعود به نیمه نهایی، اولین بازی سخت خود را روی کاغذ در نیمه نهایی مقابل یکی از تیم های استرالیا و ژاپن برگزار خواهد کرد که به این صورت نمی توان گفت که صعود به نیمه نهایی جام ملت های آسیا یک رؤیا تلقی می شود. همچنین در صورت قطعی شدن این نقشه راه، یکی از تیم های استرالیا یا ژاپن قبل از نیمه نهایی حذف شده اند.

مسیر تیم ملی برای صعود به نیمه نهایی، جایی سخت خواهد شد که اتفاقات غیر قابل پیش بینی رخ دهد و تیم ایران در گروهی که یمن، ویتنام و عراق حضور دارند، به عنوان تیم دوم به مرحله بعدی صعود کند. در آن صورت اگر عربستان یا قطر به عنوان تیم اول گروه E به مرحله یک هشتم نهایی برسند، حریف ایران خواهند شد. تیم ملی کشورمان در صورت برتری مقابل عربستان یا قطر و در صورتی که کره جنوبی را صدرنشین گروهش حساب کنیم و این تیم هم در یک هشتم نهایی مقابل یکی از تیم های سوم برتر گروه A یا B یا F به برتری برسد، حریف ایران در مرحله یک چهارم نهایی خواهد بود. شاگردان کی روش در این صورت مسیر دشواری تا نیمه نهایی خواهند داشت. در این صورت در نیمه نهایی می توان روی کاغذ یکی از تیم های امارات، اردن، سوریه یا ازبکستان را حریف احتمالی ایران در نیمه نهایی دانست.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن