از برانکو حلالیت بخواهید

- نظرات : 9 اظهار نظر - بازدید [ 5586 ] - سه شنبه, 4 دی 1397

از برانکو حلالیت بخواهید

اینکه رامین رضاییان از دل اردوی قطر به سروش رفیعی پیغام می دهد که «دهانت را ببند»، قصه همین یک روز نیست. رفیعی درست یا غلط در این مقطع تصمیم گرفته از کارلوس ک... 5 out of 5 based on 34 ratings.
از برانکو حلالیت بخواهید

اینکه رامین رضاییان از دل اردوی قطر به سروش رفیعی پیغام می دهد که «دهانت را ببند»، قصه همین یک روز نیست. رفیعی درست یا غلط در این مقطع تصمیم گرفته از کارلوس ک...

ارتش سرخ دات كام :

اینکه رامین رضاییان از دل اردوی قطر به سروش رفیعی پیغام می دهد که «دهانت را ببند»، قصه همین یک روز نیست. رفیعی درست یا غلط در این مقطع تصمیم گرفته از کارلوس کی روش انتقاد کند اما بین همه اهالی ریز و درشت تیم ملی تنها یکی مثل رضاییان آن هم با این ادبیات حیرت انگیز به صرافت پاسخگویی به او می افتد؛ آنچه نشان می دهد این داستان یک ریشه ستبر و کهنه دارد. هیچ اختلاف نظری نباید در کوتاه مدت به چنین بحرانی تبدیل شود اما واکنش رامین نشان می دهد کدورت او و همبازی سابقش اصلا جدید نیست. واقعیت آن است که رامین در پرسپولیس پرستاره لیگ های پانزدهم و شانزدهم اصلا چهره محبوبی نبود. اگرچه عده ای هواداران دوستش داشتند و برانکو را برای بازی دادن به او تحت فشار قرار می دادند اما رامین بین همبازیانش جایگاه قابل اعتنایی نداشت. درگیری های جسته و گریخته او با بازیکنان مختلف که اوجش داستان دعوا با علی علیپور بود و به جدایی همیشگی رضاییان از پرسپولیس منجر شد، به وضوح همین مسئله را نشان می دهد. حالا هم یورش ناگهانی و غیرمحترمانه او به سروش رفیعی نشان می دهد زیر پوست آن تیم چه چیزهایی جریان داشته است. در آن زمان بسیاری از بازیکنان پرسپولیس از غرور کاذب رامین شاکی بودند اما هوادار که از این چیزها خبر نداشت. درست به همین دلیل هم بود که وقتی برانکو تصمیم به غربال تیمش گرفت، بیشترین فشار را از روی سکوها تحمل کرد.

برانکو با کنار گذاشتن رامین، اقدام به حذف بازیکنی کرد که یقه همبازیانش را می گرفت و عارش می آمد عذرخواهی کند؛ کسی که شبانه مهدی طارمی را برای عقد قرارداد با ریزه اسپور به ترکیه برد و حلقه مفقوده بحرانی شد که تا عمق استخوان پرسپولیس را سوزاند؛ بازیکنی که همین حالا به خودش اجازه می دهد در رسانه ها با بدترین کلمات دوستان سابقش را مورد خطاب قرار بدهد. برانکو به این جمع بندی رسید که نبودن چنین بازیکنی بسیار مفیدتر از بودن اوست؛ حتی اگر قرار باشد محرمی جوان یا ماهینی متوسط به جای او بازی کند. بسیاری از هواداران اما در آن بزنگاه به فرمانده کروات اعتماد نکردند و در هر بازی با تشویق اعتراضی و بی امان رامین، برانکو را تحت فشار گذاشتند؛ درست شبیه همان اتفاقی که در ماجرای تنبیه محسن مسلمان رخ داد و گاهی تشویق این بازیکن، صورت پروفسور را از عصبانیت سرخ می کرد. گذشت زمان اما نشان داد حق با پیرمرد بوده؛ هم در مورد رضاییان که امروز چنین بی پروا اختلافات کهنه را بیرون می ریزد و هم در مورد محسن مسلمان که بعد از اصطکاک با کی روش و دایی و یحیی گل محمدی، امروز به زانو درآوردن امید نمازی را هم به کارنامه غرورآمیزش اضافه می کند!

حالا شاید وقتش رسیده باشد از برانکو بابت آن فریادها و آن نقدهای آتشین حلالیت بطلبیم؛ از اینکه او می دانست دارد چه می کند و برخی از ما نمی دانستیم. چرا یک مربی باید بهترین دفاع کنار و بهترین پاسور ایران را از تیمش حذف کند؟ برانکو خود آزاری نداشت. او فقط می خواست تیمش را از چندپارگی نجات بدهد و الحق که این پاکسازی دردناک، در نهایت سودبخش بود. پرسپولیس امسال شاید بازیکنانی به کیفیت رامین و مسلمان نداشت اما با سربازانی که پای شان را به اندازه گلیم شان دراز می کردند، غیرممکن ها را ممکن کرد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • مهدی موسوی مهر
  مهدی موسوی مهر :
  خدا رو شکر وصله های ناجور یکی یکی از پرسپولیس جدا شدنو بعد از جداییشونم ماهیت نا محترمشونو نشون دادن
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  گمان کنم تمام دوستان عزیز پرسپولیسی به حقانیت برانکو پی برده باشن، از بابت این موجود سر به هوای مغرور و بی هنر هم مطمئن باشین که روزای آخر فوتبالش خیلی نزدیکه، کسی که نمک می خوره و نمکدون می شکنه جایی توی دل پرسپولیسیا و فوتبال نداره. چقدر خوب شد که امثال این و طارمی و مسلمان و احمدزاده از پرسپولیس رفتن. خدایا شکرت که پرسپولیس عزیزمون از وجود همچین حاشیه سازانی پاک شد.
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  ناسپاسی یکی از بدترین خصلتهاییست که بیش از چهل ساله یقه م ایرانیهارو گرفته!
  درفوتبال هم خیلی بیشتره و معمولا به مربی ویا بازیکنی کهسرش پایینه وداره بشدت تلاش میکنه«بیش از دیگران وحتی نخاله ها«حمله میشه که هنوز داریم بعضی مواردشو میبینیم!
  رامین از جمله کسانیست که با کوچکترین تشویق وبالارفتن«دیگه با خود خدا هم فالوده نمیخوره« کسیکه آنهمه تلفنهای برانکو را جواب نداد ومتاسفانه بازهم از سوی عده ای هوادار وبخصوص نوجوون«بیش از همه وآنچه که لیاقتشو داشت«مورد توجه وتشویق بود..ما خیلی به برانکو بدهکاریم! بابت اهانتها« تهمتها« ناسپاسیها و..
  وقتی دیروز خبری خوندم مبنی بر«تنها کسیکه هیچ دریافتی نداشته«برانکوست« بخدا اشکم دراومد که ما چه ملتی بودیمو چی شدیم وچطوری یادمون دادن با خادمینو خدمتگزارانمون به بدترین وجهی برخورد کنیم!
 • omid 110
  omid 110 :
  برانکو ثابت شده هست...مسائل مهمتری در حال حاضر داریم...اگر تیم خصوصی بشه و دست پیشکسوتان بیفته نابود میشه...به طور اتفاقی مصاحبه های ضیا عربشاهی در سالهای گذشته بر ضد حمید درخشان و مایلی کهن و گرشاسبی رو میخوندم...بعد از بازی پیشکسوتان پرسپولیس با اث میلان برضد همه حرف زد و به همه توهین کرد..حالا این افراد میخان عضو هیئت مدیره بشن و قطعا دلشون میخاد روی نیمکت هم باشن...مصاحبه های و حرفهای گذشته این افراد رو به راحتی میشه سرچ کرد و پیدا کرد و خوند....خدا به پرسپولیس رحم بکنه..ارتش خاهشا تایید کنید
 • omid 110
  omid 110 :
  فروردین ماه 94بانکو اومد و دوران تازه پرسپولیس شروع شد..برانکو ثابت شده هست و تصور اینکه 1روز توی تیم نباشه واقعا وحشتناکه...مصاحبه های پیشکسوتانی مثل ضیاعربشاهی و فنونی زاده در فروردن 94که برانکو اومد توی ارشیو ها موجود هست..علنا میگفتن اوردن برانکو دور ریختن پول هست..میگفتن یه پیشکسوت پرسپولیس باید مربی تیم باشه...میگفتن چون درخشان پیشکسوت بوده الان هم 1پیشکسوت باید مربی باشه...به راحتی میشه توی ارشیو این مصاحبه ها رو دید...فقط باید گفت خدا به این تیم رحم بکنه اگر بیفته دست این افراد..ارتش حاهشا تایید کنید..
 • omid 110
  omid 110 :
  دلم برای برانکو میسوزه. این تیم نابود میشه. همین امروز عربشاهی برضد برانکو حرف زده و بهش توهین کرده. خاهشا در این مورد مطلب بنویسین. هنوز هیجی نشده بدترین. توهینها رو به برانکو کردن. اکر تیم بیفته دست اینها نابود میشه. نمیزارن برانکو بمونه. نمیدونم جرا در این مورد مطلب نوشته نمیشه. حرفهای امروز عربشاهی بر ضد برانکو واقها عجیب بود
  .خدا به این تیم رحم بکنه. ارتش خاهشا تایید کنید
 • omid 110
  omid 110 :
  حرفهایی که عربشاهی بر ضد برانکو زده حرف خودش نبوده...این حرفها ماله علی پروینه...اما چون خود پروین جرات نمیکنه اینجوری بگه توسط این افراد حرفهای خودش رو میزنه...علنا گفته کسی که بخاد نماینده مجلس بشه از پیشکسوتان پرسپولیس حمایت میکنه و پیشکسوتها براش تیلیغ میکنن..یعنی برای کار سیاسی میخان تیم رو در اختیار بگیرن....خاهشا این موضوع رو فراموش نکنین...

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن