کامیابی نیا: نه فرشاد را مسخره کردم نه به او تیکه انداختم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1145 ] - سه شنبه, 4 دی 1397

کامیابی نیا: نه فرشاد را مسخره کردم نه به او تیکه انداختم

اهالی فن و کارشناسان در فوتبال مدرن امروز ارزش زیادی برای پست هافبک دفاعی قائل هستند. بازیکنانی که در این پست به کار گرفته می شوند باید بسیار پرتکاپو، دونده، ... 3 out of 5 based on 2 ratings.
کامیابی نیا: نه فرشاد را مسخره کردم نه به او تیکه انداختم

اهالی فن و کارشناسان در فوتبال مدرن امروز ارزش زیادی برای پست هافبک دفاعی قائل هستند. بازیکنانی که در این پست به کار گرفته می شوند باید بسیار پرتکاپو، دونده، ...

ارتش سرخ دات كام :

اهالی فن و کارشناسان در فوتبال مدرن امروز ارزش زیادی برای پست هافبک دفاعی قائل هستند. بازیکنانی که در این پست به کار گرفته می شوند باید بسیار پرتکاپو، دونده، جنگنده، تکل زن و توپ ربا باشند. هافبک دفاعی خوب می تواند برگ برنده یک تیم باشد. شاید مصداق بارز یک هافبک دفاعی کاردرست و موفق در فوتبال دنیا «آنگولو کانته» باشد. هافبکی جنگنده و باهوش که نه تنها در چلسی بلکه در قهرمانی فرانسه در جام جهانی 2018 روسیه نقش به سزایی ایفا کرد. در فوتبال خودمان هم مشابه چنین بازیکنانی یافت می شود. هافبک دفاعی در لیگ برتر ما هم نقش مهمی دارد و یکی از این دست بازیکنان کمال کامیابی نیاست. هافبکی با جنگندگی خارق العاده و قطع توپ های بی نظیر که کنار این ویژگی ها از شم گلزنی بالایی هم بهره می برد. شاید او هم می توانست به تیم ملی دعوت و مسافر جام ملت ها شود اما...
امروز در حالی با کمال کامیابی نیا گپ زدیم که مشغول استراحت بود، اما با رویی باز پاسخگوی سؤالات ما شد.

* شاید پرسشی تکراری باشد، اما بالاخره کتف خودت را جراحی می کنی یا نه؟
من هم بار ها به این پرسش پاسخ دادم (با خنده ادامه می دهد) پزشکان به من توصیه کرده اند نیازی به عمل جراحی نیست.

* بسیار خوب، برگردیم به ابتدای فصل جاری، اگر در آن مقطع یا محرومیت پرسپولیس از خرید بازیکن با حکم فیفا یکی به شما می گفت پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا می رسد به عقل او شک نمی کردید؟
به هر حال ما شرایط خیلی سختی داشتیم. خودمان هم فکرش را نمی کردیم به فینال آسیا برسیم، اما پرسپولیس این فصل غیرممکن را ممکن کرد.

* خود برانکو چه نظری داشت؟
باورتان نمی شود، اما آقای برانکو معتقد بود پرسپولیس امسال بهتر از پارسال خواهد بود.

* شما پیش خودتان چه گفتید؟
با خودمان گفتیم سرمربی می خواهد به ما روحیه بدهد و اعتماد به نفس بازیکنانش را بالا ببرد، اما آقای برانکو به کارش و ما ایمان داشت. ایشان با دست خالی نشان داد چه مربی بزرگی است.

* پارسال نیمه نهایی، امسال فینال و... سال بعد قهرمانی؟ می گویند تا سه نشود بازی نشود!
واقعاً شرایط سخت است. تیم های غرب و شرق آسیا با بازیکنان گران قیمت برزیلی، آرژانتینی، اروگوئه ای و اروپایی به لیگ قهرمانان می آیند که جام بگیرند. ما یک سفر به ژاپن داشتیم که واقعاً اذیت شدیم. کار به این راحتی ها نیست.

* اسم سفر به ژاپن را آوردی. واقعاً هیچ شرکت هواپیمایی داخلی حاضر نشد پرواز چارتر برای پرواز به ژاپن در اختیار تیم پرسپولیس بگذارد؟
نیاز به تکرار مکررات نیست. همه چیز را شما رسانه ها و هواداران می دانید ولی ما مجبور شدیم اول به امارات برویم و بعد پروازی طولانی به ژاپن داشتیم. گرشاسبی و مدیران وقت پرسپولیس هم خیلی زحمت کشیدند ولی شرایط ما با ژاپن خیلی فرق می کرد. اعضای تیم کاشیما با پرواز مستقیم به تهران آمدند و خیلی شرایط راحت تری داشتند.

* یک بحث دیگر هم منتقدان پرسپولیس مطرح کردند که مگر تیم های اروپایی هر 4 روز یک بار بازی نمی کنند؟
اولاً تیم های اروپایی محروم از خرید بازیکن نیستند و تنها با 12 یا 13 بازیکن بازی نمی کنند. در ثانی فاصله شهر های اروپایی بسیار به هم نزدیک است در حالی که سفر ما به ژاپن روی هوا 7، 8 ساعت بود! این قیاس درست نیست. ما واقعاً اذیت شدیم و به زحمت به فینال آسیا رسیدیم. شما حتی در بازی برگشت مقابل کاشیما هم دیدید چقدر ما خسته بودیم. آن وقت شما رسانه ها یا مردم توقع دارید ما قهرمان آسیا شویم؟
شهرآورد را می بریم تا برانکو به شفر چلوکباب سفارشی بدهد!

*بحث توقع نیست. صحبت بر سر موفقیت پرسپولیس است؟
می دانم ولی واقعاً دشوار است یک تیم ایرانی به نیمه نهایی یا فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد چه به آنکه قهرمان شود. شما دیدید سپاهان اصفهان و ذوب آهن اصفهان به فینال رسیدند و سال ها طول کشید تا ما به فینال برسیم. این جوری نیست. اینکه پرسپولیس به فینال آسیا رسیده باید برای همه ایرانی ها باعث افتخار باشد. اگر تیم دیگری هم از ایران به فینال برسد ما افتخار می کنیم.

* ولی تماشاگران برخی تیم ها هم با پرچم ژاپن به استادیوم می روند و کاشیما را در بازی با پرسپولیس تشویق می کنند.
در این زمینه به اندازه کافی حرف زدیم. دیگر حرف جدیدی ندارم، چون تمرکز ما روی کار خودمان است و به این مسائل اصلاً فکر نمی کنیم.

* برانکو به تازگی خیلی از تعصب و غیرت تو، شجاع، سیدجلال و... تعریف کرد که با وجود مصدومیت با جان و دل برای پرسپولیس بازی کردید. نظری نداری؟
آقای برانکو سرمربی ماست و روز ها کنار ما زندگی کرده است. واقعاً لطف دارد ولی چاره ای نداشتیم. من خودم با چشم می دیدم چگونه حسین ماهینی مصدوم شد. محمد انصاری رباط صلیبی پاره کرد. حسین ماهینی با زانویی که درد می کرد بالاجبار و به خاطر کمبود بازیکن جلوی استقلال بازی کرد که آن اتفاق افتاد. زیر زانوی محمد انصاری هم یک سالی می شد که درد می کرد، اما غیرتمندانه بازی کرد و... این ها را من و بقیه بچه ها می دیدیم. خوشحالم هواداران پرسپولیس هم که در کوچه و خیابان یا سر تمرین ما را می بینند این مسئله را یادآوری می کنند و ازت عصب و غیرت این پرسپولیس حرف می زنند. همین بهترین جایزه برای ماست.

* بی رودربایستی وقتی دیدی حسین ماهینی و محمد انصاری رباط صلیبی پاره کردند نترسیدی همین بلا سر خودت بیاید؟
بله، صددرصد ترسیدم. همه بچه های پرسپولیس نگران شدند که نکند فشار مسابقات باعث پارگی رباط صلیبی شود، اما چاره ای نبود. همه بچه ها با جان و دل بازی کردند.

* خودت هم با کتف مصدومی بازی کردی که درمی رفت و مرتب جا می افتاد؟
بله، بلافاصله پس از دررفتن کتف به بیمارستان منتقل می شدم. من را بیهوش می کردند و کتف مصدوم را جا می انداختند. فردایش سر تمرین حاضر می شدم و بعد در مسابقه بازی می کردم.

* می دانیم پیشنهاداتی از کره جنوبی و قطر داشتی. چرا نرفتی و در پرسپولیس ماندی؟
واقعاً دوست نداشتم روی پیشنهادات خارجی خودم مانور بدهم. شرایط پرسپولیس به گونه ای بود که احساس کردم باید بمانم. حسن نیت خودم را هم ثابت کردم و همین که هواداران بامعرفت پرسپولیس متوجه این داستان شده اند کافی است.

* ماندی و سه ساله هم بستی.
وقتی پای برگه قرارداد 3 ساله با پرسپولیس را امضا کردم خود گرشاسبی هم حسابی تعجب کرد.

* یک سری از بازیکنان هم تصمیم گرفتند از پرسپولیس جدا شوند. بازیکنانی که از قضا رفیق صمیمی تو هم بودند و به شدت مورد هجمه هواداران قرار گرفتند. نظر واقعی تو دراین رابطه چیست؟
در فوتبال حرفه ای این مسائل طبیعی است. فوتبال شغل فوتبالیست هاست و به نظرم باید به نظر کسانی که جدا شدند هم احترام گذاشت. من و بقیه پرسپولیسی ها دوست داشتیم این بازیکنان امسال هم کنار ما باشند، اما به هر دلیل رفتند. مربی یا بازیکن می رود و آنچه می ماند پرسپولیس است. آن هایی که از پرسپولیس جدا شدند بازیکنان خوبی بوده و هستند که زحمت زیادی هم کشیدند و به تیم در سال های گذشته خیلی کمک کردند. این مسائل نباید فراموش شود.

* این روز ها بحث بازگشت احتمالی مهدی طارمی به پرسپولیس مطرح می شود. حرفی نداری؟
نظر من مهم نیست. من یک بازیکن هستم و شرح وظایفم چیز دیگری است. این موضوع به باشگاه و سرمربی برمی گردد.

* بگذار جور دیگری سؤال خودم را مطرح کنم. برانکو در گفت وگوی اختصاصی با خبرورزشی از این موضوع تا حدودی استقبال کرد. به عنوان یک پرسپولیسی آیا به نظرت بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس می تواند به تیم شما کمک کند؟
به عنوان دوست، رفیق و همبازی از بازگشت مهدی طارمی خوشحال می شوم. او دو فصل آقای گل لیگ برتر ایران شد و کمک زیادی به موفقیت های پرسپولیس کرد. به نظرم یک مقدار در حق مهدی (طارمی) در فضای مجازی اجحاف شد.

* به تازگی مصاحبه ای هم انجام دادی و گفتی دعوت فرشاد احمدزاده به تیم ملی باید در کتاب گینس ثبت شود! این حرف باعث شد برخی تصور کنند به فرشاد تیکه انداختی یا او را مسخره کردی که شایسته دعوت نبوده و... خودت توضیحی می دهی؟
از حرف من در مورد فرشاد احمدزاده سوءبرداشت شد. من نه فرشاد را مسخره کردم و نه به او تیکه انداختم. بنده خدا خودش هم نمی دانست در لیست 35 نفره تیم ملی قرار دارد. به تیم ملی دعوت شد، اما بدون یک جلسه تمرین خط خورد! شما چنین چیزی را قبلاً دیده بودید؟ حرف من این بود.

* درباره خودت هم حرف زدی. اینکه شایسته دعوت به تیم ملی بودی و دعوت نشدی. اخلاق کارلوس کی روش را خوب می شناسی و فکر نمی کنی با آن مصاحبه ممکن است برای همیشه در لیست سیاه کی روش قرار بگیری؟
من حرف بدی نزدم. همیشه هم گفته ام آرزوی موفقیت تیم ملی را دارم. به نظر ایشان هم به عنوان سرمربی تیم ملی احترام می گذارم، اما در این رابطه حرف زدم که بحث مصدومیت کتف من مطرح نیست. من با همین شرایط عملکرد خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشتم که این حرف کارشناسان است. دو گل هم زدم که برای یک هافبک دفاعی آمار قابل قبولی است. هر وقت به تیم ملی دعوت شدم یا بازی کردم عملکرد خوبی داشتم. اگر به من در این مقطع اعتماد می شد می توانستم به تیم کشورم کمک کنم. آیا این حرف بدی است؟

* از نظر ما نه ولی... بگذریم! حالا فکر می کنی تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا چه نتیجه ای بگیرد؟
آرزوی قلبی من و همه ایرانی ها قهرمانی تیم ملی کشورم در جام ملت های آسیاست. من دوست داشتم پیراهن تیم کشورم را بپوشم و کمک کنم، اما به عنوان یک هوادار هم دعا می کنم تیم ایران بهترین نتایج را در امارات کسب کند.

* از برانکو پرسیدیم اگر ایران به فینال جام ملت های آسیا برسد حاضرید برای تماشای فینال به امارات سفر کنید که جواب مثبت داد. حالا همین سؤال را می خواهیم از کمال کامیابی نیا بپرسیم.
فکر می کنم آن زمان تمرین داشته باشیم، اما اگر تعطیل بودیم مثل الان حتماً برای تماشای فینال و ان شا ءا... قهرمانی ایران به امارات سفر می کنم.

* برانکو به ما می گفت دوست دارد نیم فصل دوم و با اضافه شدن نفرات جدید تیمش را بسیار هجومی و به سبک پپ گواردیولا در من سیتی به زمین بفرستد. فکر می کنی پرسپولیس نیم فصل دوم تماشاگرپسندترین پرسپولیس سال های اخیر شود؟
ان شا ءا... همین طور شود، اما شرایط خیلی سخت است. تجربه نشان می دهد امتیاز گرفتن در نیم فصل دوم به مراتب سخت تر از نیم فصل اول است. همه تیم ها می جنگند که قهرمان شوند، سهمیه بگیرند یا به دسته پایین تر سقوط نکنند. ما تلاش می کنیم نتایجی درخور نام پرسپولیس و هواداران بامعرفتش بگیریم.

* داوری های نیم فصل اول خیلی پرسروصدا شد. برخی تیم ها مدعی شدند پرسپولیس بیشتر از همه سود برده و تو هم در این رابطه مصاحبه کردی و...
خداوکیلی داوران ما هم خیلی زحمت می کشند. من نمی خواهم دوباره این بحث را کش بدهم ولی باید فرهنگی در فوتبال ما حاکم شود که به داوران احترام بیشتری گذاشته شود. شما خودتان می بینید سر هر تصمیم یا سوت داور کل نیمکت یک تیم یا بازیکنان داخل زمین شروع به اعتراض می کنند. این درست نیست و باید اجازه بدهیم داوران کار خودشان را انجام دهند. شاید اشتباهاتی هم در نیم فصل اول دیده شد، اما به نظرم داوران آرامش نداشتند.

* اینکه از سوی برخی اعلام شد داوری ها بیشتر به نفع پرسپولیس بوده را جواب ندادی.
پرسپولیس نیازی به کمک داوران ندارد. دو سالی می شود که قهرمان لیگ برتر ایران می شویم و بهترین و باکیفیت ترین فوتبال را هم ارائه می دهیم. کاری به تیم های دیگر ندارم ولی در لیگ پانزدهم که ما دوم شدیم 2 یا 3 داور پس از قضاوت مسابقات پرسپولیس محروم شدند. ما فقط به خاطر تفاضل گل کمتر پس از استقلال خوزستان نایب قهرمان شدیم که شاید اگر اشتباه سهوی داوری (تأکید می کنم سهوی) نبود الان برای چهارمین قهرمانی متوالی پرسپولیس در لیگ برتر می جنگیدیم. با این وجود شهر را شلوغ نکردیم. اعتراض نکردیم و تلاش کردیم در لیگ شانزدهم قهرمان شویم. الان هم می گویم آن اشتباهات لیگ پانزدهم یا همین نیم فصل اول لیگ هجدهم عمدی نبوده است.

* به نظرت رقیب یا رقیبان اصلی پرسپولیس برای رسیدن به عنوان قهرمانی لیگ هجدهم کدام تیم یا تیم ها باشند؟
بنویسید رقیب اصلی پرسپولیس برای قهرمانی لیگ برتر فقط خود پرسپولیس است. اگر ما خودمان باشیم هیچ تیمی حریف پرسپولیس نخواهد شد. در ضمن کار خودمان را هم انجام می دهیم و تمرکزمان را با برخی مسائل و حواشی به هم نمی زنیم.

* راستی هیچ می دانی وینفرد شفر گفته اگر شهرآورد را ببرد به برانکو سرمربی پرسپولیس شام می دهد! در این رابطه چه صحبتی داری؟
سرمربی استقلال می خواهد بعد از بردن شهرآورد به سرمربی ما شام بدهد؟ احترام آقای شفر واجب است، اما بنویسید شهرآورد را پرسپولیس می برد تا آقای برانکو به ایشان یک پرس چلوکباب سفارشی بدهد!


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن