کاش بگذاریم باشگاه در آرامش باشد!

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 1086 ] - شنبه, 8 دی 1397

کاش بگذاریم باشگاه در آرامش باشد!

در فصل نقل و انتقالات هر مربی با تجربه و بزرگی، خط فکری مخصوص خود را برای انتخاب بازیکن دارد. برخی از مربیان در انتخاب بازیکن به فلسفه باشگاه هیچ توجهی ندارند... 5 out of 5 based on 9 ratings.
کاش بگذاریم باشگاه در آرامش باشد!

در فصل نقل و انتقالات هر مربی با تجربه و بزرگی، خط فکری مخصوص خود را برای انتخاب بازیکن دارد. برخی از مربیان در انتخاب بازیکن به فلسفه باشگاه هیچ توجهی ندارند...

ارتش سرخ دات كام :

در فصل نقل و انتقالات هر مربی با تجربه و بزرگی، خط فکری مخصوص خود را برای انتخاب بازیکن دارد.

برخی از مربیان در انتخاب بازیکن به فلسفه باشگاه هیچ توجهی ندارند و تنها به مسایل فنی بازیکن اهمیت می دهند که این مسئله اگر با فلسفه باشگاه هماهنگ نباشد، می تواند باعث آسیب های جدی در ساختار باشگاه و ایجاد شکاف شود. .

اما مربیان بزرگی هستند که در هر تیم بنا بر فلسفه و جایگاه آن باشگاه بازیکن انتخاب می کنند.  مثلا فلسفه خرید بازیکن در پرسپولیس از ابتدا بر پایه حفظ بزرگی و جایگاه باشگاه پایه گذاری شده و ما خاطرات زیادی درباره بازیکنان بزرگی شنیده ایم که حاضر بوده اند حتی خودشان مبلغی پرداخت کنند تا پیراهن پرسپولیس را بپوشند.

یکی از بزرگترین دلایل موفقیت این چند ساله پرسپولیس  برانکو همین حفظ فلسفه باشگاه در همه زمینه ها توسط  اوست.

مثالهای فراوانی داریم درباره بازیکنانی که یا از لحاظ اخلاقی و یا مبلغ درخواستی شان که هماهنگ با سیاست باشگاه نبوده توسط برانکو رد شده اند و بعدها همگان اعتراف کردند این اقدام بهترین اقدام باشگاه بوده است.

بازیکنانی چون کنعانی زادگان، کاوه رضایی و موارد زیادی که بخاطر مبلغ بالای درخواستی در پرسپولیس پذیرفته نشدند و جای خالیشان هیچگاه در باشگاه احساس نشد.

برای درک بهتر این موضوع پرسپولیس زمان رویانیان را مثال میزنیم. بازیکنانی که با هزینه های گزاف به تقلید از فلسفه باشگاه رقیب به پرسپولیس اضافه شدند و هیچ کارایی و کسب افتخاری برای تیم نداشتند.

حال شما در نظر بگیرید باشگاه، قوچان نژاد؛ بازیکن ایرانی و بالای سی سال که دیگر کارایی گذشته را ندارد را با مبلغ 8 تا 9 میلیارد تومان خریداری کند.

عکس العمل بازیکنان ایرانی به مراتب جوان تر و با ارزش تر باشگاه چه خواهد بود؟چه شکافی میان بازیکنانی که سقف قراردادشان یک و نیم و دو میلیارد تومان است، با بازیکن تازه وارد و مربی و مدیر باشگاه ایجاد میشود؟

آیا اگر بر فرض محال بازیکنان اعتراض نکنند شما به این تبعیض رضایت می دهید؟ فقط به صرف اینکه این بازیکن چند سالی خارج توپ می زند راضی به چنین بی عدالتی ای خواهید بود؟

من به شخصه ترجیح میدهم اگر زمانی باشگاه بخواهد چنین هزینه ای کند، صرف بازیکنی جوان شود که از پایه در کشورهای پیشرفته تر رشد کرده و بازیکنی شش دانگ باشد که قطعا در آن صورت بازیکنان دیگر نیز تفاوت قیمت یک بازیکن خارجی را خواهند پذیرفت.

کاش بگذاریم باشگاه در آرامش با حفظ شأن تیم مذاکرات و خریدهای مورد تایید برانکوی محبوبمان را انجام دهد. نه اینکه به دنبال خرید سوژه کری هایمان باشیم.

نویسنده: آزاده محمدیه

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • اسلان خلیلی
  اسلان خلیلی :
  والا این برانکو بود که عزت باشگاه پرسپولیس را زنده کرد,
  حالا همین برانکو با مهدی طارمی کنار اومد و میخوادش, ولی یه عده شدن کاسه داغ تر از اش
  خدایی روی کاغذ هم حساب کنیم، مهدی طارمی برای الان پرسپولیس بمب انگیزه و جبرانه گذشته است
 • منصور اسدی
  منصور اسدی :
  ای خدا این عرب داره پرسپولیس رو به باد فنا میده الکی توپ رو میندازه تو زمین برانکو که بگه برانکو نخواست بیچاره برانکو محبورش کردن کدوم سرمربی هست که با یه دفاع چپ و یه دفاع راست تو لیگ و اسیا و حذفی بازی کنه خدا لعنت کنه بدخواه پرسپولیس رو اینا همش دسیسه ی کیسه کشا و وزارت ورزش کیسه کشه دوستان تهرانی تو رو خدا محکم برید اعتراض کنید بعدشم باید باید یه دفاع چپ و راست خوب جذب بشه اینا دیگه کین تا وقتی انصاری و ماهینی بیان کی میخواد در صورت محرومیت شیری و مصلح بازی کنه بخدا اینا عکر کردن ما پپو گلابی هستیم که نفهمیم دارن تیم رو نابود میکنن بعدشم فقط جرات داره این عرب بگه پول نداریم مگه کیسه با این همه ول خرجی کارخونه پول داره راحت نورافکن و جباروف رو خریدن یه خارجی دیگه هم میخرن اینا چطور میخرن ولی ما نمیتونیم اینا همش دسیس عربم تو دستشونه اگه دفاع حداقل یه بازیکن دیگه نخریم مشخصه که میخوان نابودمون کنن به هوش باش هوادار لطفا تو رو خدا مدیریت سایت تیتر بزنید که حتما یه دفاع دیگه میخوایم برانکو هم میدونه که نیاز داریم ولی مجبورش کردن بگه فعلا کافیه لطفا تیتر بارونشون کنیذ
 • منصور اسدی
  منصور اسدی :
  آرامش با اینی الان داریم میبینیم فرق داره دارن نابودمون میکنن تیم دفاع لازم داره حداقل یکی دیگه لازمه بخدا

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن