تخریب برانکو به قیمت نابودی پرسپولیس/ جنگ سهم خواهی

- نظرات : 7 اظهار نظر - بازدید [ 1757 ] - یکشنبه, 9 دی 1397

تخریب برانکو به قیمت نابودی پرسپولیس/ جنگ سهم خواهی

این روزها به شکل عجیبی شاهد موضع گیری برخی پیشکسوتان علیه سرمربی موفق سرخ ها هستیم. در حالی که همچون3 فصل گذشته پرسپولیس خود را در قامت یک مدعی نشان داده، اما... 5 out of 5 based on 23 ratings.
تخریب برانکو به قیمت نابودی پرسپولیس/ جنگ سهم خواهی

این روزها به شکل عجیبی شاهد موضع گیری برخی پیشکسوتان علیه سرمربی موفق سرخ ها هستیم. در حالی که همچون3 فصل گذشته پرسپولیس خود را در قامت یک مدعی نشان داده، اما...

ارتش سرخ دات كام :

این روزها به شکل عجیبی شاهد موضع گیری برخی پیشکسوتان علیه سرمربی موفق سرخ ها هستیم. در حالی که همچون3 فصل گذشته پرسپولیس خود را در قامت یک مدعی نشان داده، اما عده ای با نادیده گرفتن عملکرد درخشان برانکو در روزهای محرومیت به نتایج این مربی و سبک بازی تیمش انتقاد دارند و با زیر سوال بردن توانایی های وی مدعی هستند او فقط یک تمرین دهنده خوب است!

فارغ از کارنامه درخشان مربیگری برانکو که نشان از سال ها تجربه و دانش این مرد کروات دارد، عملکرد 4 ساله وی در پرسپولیس که با چند قهرمانی همراه است خود به تنهایی گویای توانمندی های این مربی بزرگ است. اما جای افسوس دارد که عده ای به جای حمایت از سرمربی موفق پرسپولیس و تحسین دستاوردهای ماندگار او به تخریب وی مشغول هستند. برانکو از ویرانه ای که در اختیار او قراردادند، برای پرسپولیس و هوادارانش چنان بنای مستحکم و باشکوهی ساخت که حتی محرومیت و مصدومیت هم نتوانست آن را ویران کند. او در دوران سخت محرومیت به خوبی توانست بر مشکلات فائق بیاید و سرخ ها را از این بحران بزرگ به سلامت عبور دهد. پرسپولیس او با دست خالی حتی در نبردهای نابرابر چنان پرقدرت و با صلابت بود که لرزه بر تن حریفانش می انداخت اما گویی هیچ یک از این اتفاقات به چشم برخی ها خوشایند نمی آید. آنقدر که موفقیت های پرسپولیس از دید برخی خودی ها بی ارزش جلوه داده می شود، برای منتقدان و رقیبان این تیم کم ارزش نبوده است. و آنقدرکه آنها به دنبال خالی کردن زیر پای سرمربی پرسپولیس هستند، حریفان این تیم نیستند!

ابتدای فصل هم شاهد بودیم که برخی ها به دنبال جایگزین کردن یک مربی ایرانی به جای برانکو بودند و هر روز شایعه حضور یک مربی را مطرح می کردند.گویی برخی ها آرامش و موفقیت پرسپولیس را دوست ندارند یا قهرمانی های مقتدرانه این تیم خسته کننده و  ملال آور شده است؟! شاید هم اقتدار برانکو و محبوبیت او باعث ترس و عذاب خیلی هاست؟ شنیدن برخی صحبت ها و رقم خوردن برخی جریانات نگران کننده بنظر می آید وقتی صحبت از واگذاری پرسپولیس به پیشکسوتان به میان می آید؛ پیشکسوتانی که در جبهه مخالف با برانکو هستند. نگرانی برای واگذاری سهام پرسپولیس به پیشکسوتان فقط در همین موضوع خلاصه نمی شود و چند دستگی هایی که وجود دارد بیشتر از همیشه یادآور دوران کابوس وار سهم خواهی پیشکسوتان و مدیران پرسپولیس در دهه 80. دوران سیاهی که پرسپولیس در آتش اختلافات و منیت ها سوخت.

بازگشت به آن روزها خوشایند هیچ کس نیست و برای پرسپولیسی که تازه جان گرفته هیچ چیز مغتنم تر از آرامش و ثبات نیست؛ آرامشی که بعد از آمدن برانکو به پرسپولیس تزریق شد و حتی بی ثباتی های مدیریتی، حواشی بازیکنان و  کارشکنی رقبا هم نتوانست آن را دستخوش کند. پرسپولیس با برانکو جان تازه ای گرفت و اقتدار از دست رفته را باز یافت. بی انصافی است که فداکاری های برانکو برای پرسپولیس و جانفشانی های او برای تیمی که در مشکلات مالی غرق بود را فراموش کنیم.

او در حالی که می توانست بعد از پایان قراردادش مانند یک قهرمان تیم را ترک کند و بدور از همه هیاهوی پرسپولیس محروم که در کنار همه دغدغه هایش برای ماندن یا نماندن ستاره هایش حق خرید بازیکن نداشت در تیمی دیگر با آرامش به مربیگری بپردازد اما با فداکاری زیاد پرسپولیس را در سخت ترین روزهای حیاتش ترک نکرد. به راستی اگر یکی از همین پیشکسوتان منتقد به جای برانکو بودند، حاضر می شدند با وجود محرومیت پرسپولیس قرارداد خود را تمدید کنند؟ حاضر بودند 6 ماه را بدون حقوق سپری کنند؟ اما برانکو بدون در نظر گرفتن همه مشکلاتی که می توانست برای او درسرساز بشود ماند و از اعتبار و آبروی خودش خرج این تیم کرد و اجازه نداد سختی ها پرسپولیس را از پا در آورد. و تا چه اندازه می توان بی انصاف بود که گذشته ها را به همین زودی فراموش کرد. نایده گرفتن پیشرفت پرسپولیس و زیر سوال بردن فوتبال زیبا و نتایج درخشان این تیم نه فقط توهین به برانکو که توهین به شعور میلیون ها هواداری است که برانکو را باور و او را در تمام مدت دوران حضورش به عنوان مربی محبوب خود مورد حمایت قرار دادند. کدام تمرین دهنده می تواند تیمی را ظرف مدت 4 سال به 4 قهرمانی برساند و در بحرانی دوران تاریخ یک باشگاه به بالاترین سطح رقابت در قاره برساند؟ افسوس که برخی پیشکسوتان به جای حمایت از پرسپولیس و کمک به این تیم برای کسب سومین قهرمانی متوالی در لیگ برتر و قهرمانی در آسیا به دنبال تخریب تیمی هستند که برانکو ساخته است. بعد از  حمایت هایی خوبی که از پرسپولیس در روزهای محرومیت شکل گرفت هواداران خوشحال بودند که بعد از سال ها پیشکسوتان را در یک جبهه کنار خود می بینند و چند دستگی ها از بین رفته است. اما گویی قرار نیست این حسادت ها و منیت ها به پایان برسد و همه بخاطر سربلندی پرسپولیس زیر یک پرچم جمع شوند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • روح الله م59
  روح الله م59 :
  متاسفانه اکثر پیشکسوتان به دنبال سهم خواهی هستند وهیچ کس به فکر هوادارن نیست که تحت هر شرایطی پشت تیم ماندند بدون اینکه منتی داشته باشند یا بدنبال سهم وصندلی باشند حتی کسانی را میشناسم که باوجود شرایط نامساعد مالی باز هم کمک به باشگاه را فراموش نکره چون عاشق واقعی تیم محبوبش میباشد نا امثال ضیا عربشاهی که نمیدونم با کدام منطق وعقلی از برانکو انتقاد میکنه پس هوداران باید یشتر از قبل بهوش باشند تا دوباره تیم دست امثال آقایان استیلی درخشان و دایی وووو.... (با تمام احترامی که بهشون دارم) نیفته
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  دوست عزیز، متاسفم که بگم امثال ضیاء عربشاهی بویی از معرفت و سعه صدر و اینجور چیزا نبردن، انگار پرسپولیس ارث پدرشون هستش
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  هفتاد تا هشتاد درصد اینها فقط دنبال پول تیمند ولاغیر..اینها وقتی میشنوند مثلا دریکسال«پرسپولیس از فلان اسپانسر 50 میلیارد نصیبش شده«آب از لبو لوچشون آویزون میشه که:جوووون! چه درآمدی..میشه حداکثر نصفشو خرج تیم کرد ونصف دیگشو هم خودمون بخوریم!! یعنی شما بگو یک درصد اگر شعور وفهم اقتصاد وحسابداری در میون امثال عربشاهی باشه..وقتی یکی مثل شیرینی ویا رویانیان ونبی و..پا پیش میزارن«اینا برای رضای خدا نیست که میخوان موش بگیرن! جیبهای حرص وطمعشون گشاد شده وگرنه شیرینی به مادرش هم مجانی ماچ نمیده!
  بهرحال اوضاع نابشامان جاری ووضعیت آشفته حاکم بر جامعه وموقعیت مناسب برای بخور وببر«چشم خیلیهارو گشاد کرده..اینکه دراین وضعیت مملکت«یکدفعه بطور جد تصمیم به واگذاری سرخابی کردن«خیلی مشکوکه!! حالا چه کسانی قراره دوباره به سفر کانادا !!! تشریف ببرن «خدا عالمه که انشا.. همگی مسافر باشن !!!
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  حرفایی برای نوشتن داشتم که آقای ایرانی زدندوجای دوباره گفتن نداره
  فقط یک کلام
  دم افشین گرم که حکم شلاق برای این عربشاهی گرفت
  مثل اینکه جای شلاق هاخوب شده که این دوباره نطقش بازشده
  ازاهشین خان خواهش میکنم اگه جاداره یه جکم شلاق دیگه برااین زبون درازبگیره .شایدخفقون بگیره
 • omid 110
  omid 110 :
  میرزا رضای کرمانی رفت نزد سید جمال الدین اسد ابادی و از وضع کشور انتقاد کرد..سید جمال اسد ابادی بهش گفت به جای این حرفها باید ریشه فساد و مشکلات رو قطع بکنی...شما هم به جای این جاشیه ها از ریشه این اتفاقات بگین...حرفهای عربشاهی حرفهای علی پروین بوده...پروین پشت همه این قضایا هست...فکر میکردم وقتی سنش زیاد بشه بی خیال پرسپولیس میشه..ولی الان توی 72سالگی بازهم میخاد سهم داشته باشه...ارتش خاهشا تایید کن...این جماعت تیم رو نابود میکنن..
 • omid 110
  omid 110 :
  این جماعت فقط باید برن کنار ابراهیم اشتیانی و همایون بهزادی تا ازدستشون راحت باشیم..
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  باکامنت قبلی تان موافق بودم امااینکه همایون خان راقاطی پروین کنیم درست نیست
  همایون خان اهل اینجورباندبازی هاوسودپرستی هانبودند
  روحشان شاد

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن