رازهای شرکت مرموز پیشکسوتان کهن پرسپولیس

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 1383 ] - یکشنبه, 9 دی 1397

رازهای شرکت مرموز پیشکسوتان کهن پرسپولیس

تحرکات برخی از مدیران پیشین پرسپولیس برای خرید این باشگاه از مدت ها قبل در قالب شرکتی به نام «پیشکسوتان کهن پرسپولیس» آغاز شده است. در واقع مسئولان این شرکت ا... 5 out of 5 based on 7 ratings.
رازهای شرکت مرموز پیشکسوتان کهن پرسپولیس

تحرکات برخی از مدیران پیشین پرسپولیس برای خرید این باشگاه از مدت ها قبل در قالب شرکتی به نام «پیشکسوتان کهن پرسپولیس» آغاز شده است. در واقع مسئولان این شرکت ا...

ارتش سرخ دات كام :

تحرکات برخی از مدیران پیشین پرسپولیس برای خرید این باشگاه از مدت ها قبل در قالب شرکتی به نام «پیشکسوتان کهن پرسپولیس» آغاز شده است. در واقع مسئولان این شرکت از سال 96 و در جلسه ای که با مسعود سلطانی فر داشتند، برای نخستین بار اعلام کردند قصد دارند سرخپوشان را بخرند و برای این کار نیز منابع مالی کافی را در اختیار دارند.

مطرح شدن ماجرای واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی اما دوباره زمزمه های خرید این شرکت را بر سر زبان ها انداخته است؛ به گونه ای که حالا تنها مشتری پروپاقرص باشگاه پرسپولیس، شرکت پیشکسوتان است. شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس همچنین با جذب ستاره های پیشین سرخپوش، پایگاه مردمی مهمی را در اختیار گرفته اند. پیشکسوتانی که هر کدام با دریافت مبلغی اندک (حدود 500 هزارتومان) عضو این شرکت هستند و به اصطلاح حقوق بگیر محسوب می شوند. بر اساس آن چه در سایت رسمی ثبت شرکت ها عنوان شده، آخرین تغییر این شرکت در سومین روز از خرداد 97 انجام گرفته است. در همان آگهی آمده: «با استناد به جلسه مورخ 96/11/26، اعضای هیات مدیره این شرکت برای مدت دو سال انتخاب شدند و بر این اساس علی پروین، ریس هیات مدیره، سعید شیرینی، مدیر عامل و عضو هیات مدیره، بیژن ذوالفقارنسب، نایب رییس هیات مدیره، محمدمهدی نبی، حمید جاسمیان، حمیدرضا استیلی و محمد جمعه ای نیز اعضای هیات مدیره هستند.»

درگیری، نمک فوتبال است
شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس با ابزارهایی هوشمندانه به دنبال پیدا کردن جایگاهی برای خود است. به عنوان مثال چند روز پیش بود که یکی از رسانه ها با تمجید از این شرکت، آنها را اصلح دانست. نکته جالب اما مصاحبه برخی از اعضای شرکت بود که حساسیت هواداران را به دنبال داشت و واکنش های متعددی را ایجاد کرد. ماجرا به گفت وگوی یک روزنامه ورزشی با بهروز رهبری فرد بازمی گردد که او در آن مصاحبه، حسابی از خجالت علی پروین و شرکت پیشکسوتان درآمد و گفت هدف این شرکت پس از واریز مبلغی میلیاردی از سوی شرکت همراه اول، تغییر کرده و آنها به فکر تیمداری هستند. گفت وگویی که واکنش ضیا عربشاهی را به دنبال داشت و او اعلام کرد: «رهبری فرد کوچک تر از آن است که درباره پروین صحبت کند.» صحبت های عربشاهی اما به همین جا ختم نشد و او در همان گفت وگو، برانکو را نه مربی بلکه یک تمرین دهنده خوب نامید تا شایعات تغییر سرمربی پس از خرید باشگاه توسط شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس را تایید کند. او در ادبیاتی عجیب بیان کرد: «برانکو فقط یک تمرین دهنده خوب است، من چند سال است آقای برانکو را می شناسم و وقتی دستیار آقای بلاژ بود هم فقط یک تمرین دهنده بود. زمانی که شد سرمربی، به فرکی گفتم چرا این طور ترکیب می چیند که گفت مدلش این است و هر چه می گوییم گوش نمی کند. آقای برانکو یک تمرین دهنده خوب است. یادتان باشد پارسال هم نیم فصل اول این دستیار چاق کروات (سرتن چوک) که کنارش نشسته بود باعث شد امتیازات را جمع کنیم و اگر جمع نمی کردیم به مشکل می خوردیم.»

دو چهره مخفی و تاثیرگذار

حال پیشکسوتان پرسپولیس در کنار یکدیگر جمع شده و جلسات مهم و محرمانه ای را برگزار می کنند تا زمینه خرید باشگاه پرسپولیس را فراهم کنند. از گوشه و کنار نیز خبر می رسد که سعید شیرینی به دیدار برخی از منتقدان این شرکت رفته و با آنها درباره دلایل فعالیت و تلاش ها برای خرید باشگاه پرسپولیس صحبت کرده است. البته شنیده ها حاکی از آن است که امیر عابدینی و محمد رویانیان نیز از اعضای تاثیرگذار این شرکت هستند اما نامی از آنها در لیست هیات مدیره دیده نمی شود؛ مدیرانی که در طول دوران مدیریت خود نتوانستند پرسپولیس را به جایگاه واقعی اش برسانند و پس از مدتی نیز کناره گیری کردند. کافی است به دوران حضور شیرینی و رویانیان در باشگاه پرسپولیس نگاهی کنیم تا متوجه شویم این دو نفر چگونه با مدیریت اشتباه، بدهی های میلیاردی را روی دست مدیران بعدی گذاشتند و در اوج مشکلات مالی، پرسپولیس را محکوم به پرداخت بدهی سنگین ژوزه کردند. این مردم فراموشکار اما به پاس روزهای درخشان پرسپولیس، مدیریت رویانیان و شیرینی را به تاریخ سپرده و واکنشی به احتمال خرید باشگاه از سوی این افراد معلوم الحال نشان نمی دهند. خمیازه های معروف سعید شیرینی روی نیمکت باشگاه پرسپولیس که نشان از عدم تعصب داشت، باعث شده هواداران این تیم با نگرانی، اخبار پیشکسوتان را پیگیری کنند و تلاش ها برای افزایش محبوبیت آنها ادامه دارد.

حقایقی از یک شرکت مرموز

هر چند که ضیا عربشاهی در گفت وگوی اخیر خود عنوان کرده شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس، شرکت سهامی عام است اما بررسی های بیشتر نشان می دهد این شرکت، سهامی خاص است و شرح وظایفی که در اساسنامه اش عنوان شده به این صورت است: «سرمایه گذاری و مشارکت در کلیه فعالیت های صنعتی، عمرانی، کشاورزی، خرید و فروش کالای مجاز بازرگانی در داخل و خارج از کشور، اخذ وام و البته شرکت در مناقصات و مزاید ه های بخش دولتی و خصوصی با مجوز و تایید وزارت ورزش و جوانان.»

شرح وظایفی که نشان می دهد سعید شیرینی به دنبال گسترش فعالیت های این شرکت است و تنها برای خرید باشگاه پرسپولیس، گام به عرصه رقابت نگذاشته است. به هر حال هر چه باشد شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس با جذب ستاره های پیشین فوتبال و در نظر گرفتن حقوقی برای آنها، تحرکات مشکوکی را آغاز کرده است و نکته عجیب تر آن که برخی از پیشکسوتان تبدیل به سینه چاک های این شرکت شده اند. کافی است نگاهی به گفت وگوهایی که اعضای حقوق بگیر این شرکت علیه منتقدان کرده اند، بیندازید. همه آنها تلاش می کنند سعید شیرینی و شرکتش را اتفاقی نادر در ورزش ایران بدانند و برای آن بجنگند. این که پیشکسوتان به چه دلیل حاضر شده اند اعتبار خود را که حاصل سا ل ها به دنبال توپ دویدن و افتخارآفرینی بوده، صرف شرکتی کنند که ماهیت آن هنوز به طور دقیق مشخص نیست، اتفاق مهمی است. آیا حقوق های حداکثر یک میلیون تومانی (در صورت عدم غیبت در تمام جلسه های تمرین) باعث شده پیشکسوتان این گونه علیه منتقدان موضع بگیرند یا اتفاقات دیگری در پس پرده رخ داده که ما از آن بی خبر هستیم؟ هر چه باشد، شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس، تحرکات عجیبی را آغاز کرده است و به نظر می رسد برای مطرح شدن بیشتر نامش، روی ستاره های محبوب سرخ، حساب ویژه ای باز کرده است.»


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  قبلا هم عرض کردم«خدا بداد پرسپولیس برسه که این جماعت میخوان بیان بالاسرش.
  وقتی اسامی چون :شیرینی_رویانیان-نبی و... را در این جمع میبینیم وبعلاوه امثال عربشاعی و..باید بفهمیم که یک سونامی کشنده در مسیر راه پرسپولیس برای نابودیشه..
  وقتی یکی مثل عربشاهی که هنوز ذره ای شعور مربیگری را نداره وچنین خزعبلاتی بلغور میکنه ومیشه بادیگارد پروین«باید خیلی حسابها دستمون بیاد..

  بهرحال وظیفه من وشماست برای مراقبت از تیممون هرچند« تاریخچه ما ملت نشون داده که درون خونه شیریم وبیرون یک تماشاگر عادی(خیلی مودبانه اش کردم جمله را!!).حالا بشینیمو هی کامنت بزاریم برای هوادار رقیب وکری بخونیم ویا اینجا تعیین تکلیف کنیم برای تیمو خرید وترکیب و...

  آنچه شرط بلاغ است با تو گویم
  خواه پند گیر وخواه ملول شو...یا حق.
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  اونوقت بعضی از هوادارا هی بیان امثال علی پروین و ضیاء عربشاهی و حمید استیلی و... حلوا حلوا کنن، جای سوال بزرگی هم هست که چرا امثال علی پروین به عنوان اسطوره های باشگاه بزرگ جلوه داده میشن و امثال عمو مهراب شاهرخی و همایون بهزادی و حمیدشیرزادگان و منصور امیرآصفی و دکتر اکرامی و ... همچین ابزار رسانه ای پشتیبانشون نبود؟
 • omid 110
  omid 110 :
  پروین باعث و بانی همه این مشکلاته...اگر اینها تیم رو بخرن قطعا کاری میکنن که برانکو رو از دست بدیم و توپ رو میندازن توی زمین برانکو و میگن برانکو نخاست تمدید قرارداد بکنه...باید بره کنار اشتیانی و همایون بهزادی تا راحت باشیم..فقط باید از برانکو حمایت بکنیم..خصوصی سازی این تیم رو نابود میکنه...ارتش لطفا بچاپ

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن