پوری حسینی: عزم دولت برای واگذاری سرخابی ها جزم است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 611 ] - یکشنبه, 9 دی 1397
پوری حسینی: عزم دولت برای واگذاری سرخابی ها جزم است

 رئیس سازمان خصوصی سازی، گفت: وقتی دولت مصوبه مرداد سال 94 را لغو می کند یعنی اینکه عزم جدی برای واگذاری پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی دارد. علی اشرف پ...

ارتش سرخ دات كام :

 رئیس سازمان خصوصی سازی، گفت: وقتی دولت مصوبه مرداد سال 94 را لغو می کند یعنی اینکه عزم جدی برای واگذاری پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی دارد.

علی اشرف پوری حسینی در خصوص واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، گفت: امروز به همت اتاق بازرگانی جلسه ای برگزار شد و پیشکسوتان، هواداران و دانشگاهیان در این جلسه حضور پیدا کردند و در این جلسه با نقطه نظرات افراد آشنا شدیم.

وی درباره اینکه آیا واقعاً قصد فروش سرخابی ها به بخش خصوصی وجود دارد یا نه، تصریح کرد: اگر بنا نبود که این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار شوند دولت انگیزه ای برای لغو مصوبه مرداد سال 94 نداشت اما در آذر ماه سال 97 این دو باشگاه مجدداً به لیست خصوصی سازی برگشتند و این یعنی اینکه عزم راسخ برای این واگذاری وجود دارد.

رئیس سازمان خصوصی سازی درباره اینکه سلطانی فر وزیر ورزش سال گذشته اعلام کرده بود تا پایان سال 96 امکان خصوصی سازی این دو باشگاه وجود دارد و حالا در سال 97 هم این مسأله مطرح شده، خاطرنشان کرد: سال قبل مصوبه سال 94 هنوز لغو نشده بود و به همین دلیل امکان واگذاری وجود نداشت اما با تلاش های آقایان روحانی و سلطانی فر و همچنین تلاش اعضای هیأت دولت 25 آذر سال 97 با واگذاری این دو باشگاه موافقت شد و مجوز آن صادر گردید. البته تردیدات و عیب هایی را می توان در این خصوص مطرح کرد که اصل کار زیر سؤال برود اما ما بنای جدی برای این موضوع داریم و این باری است که مجلس شورای اسلامی روی دوش دولت گذاشته است و امروز هم نماینده مجلس در این جلسه حاضر بود و گفت که به جز واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی به چیز دیگری فکر نکنید.

پوری حسینی در مورد اینکه این دو باشگاه اموال ندارند و چه چیزی قرار است به بخش خصوصی واگذار شود، گفت: در بحث واگذاری فقط حرف از برند نیست هر چند که شاید قسمت اعظم قیمت ها را برند آنها تشکیل دهد البته در لیست مالی و دارایی های این دو باشگاه دیدیم که خبری از ورزشگاه ها و ساختمان های آنها نیست و دلیل آن را پرسیدیم که گفتند این دو باشگاه بدهی زیاد دارد و طلبکاران حکم بازداشت و حکم جلب دارند و اگر سند این مکان ها به نام باشگاه ها زده شود طلبکاران آنها را ضبط می کنند اما تلاش همه ما این است که ساختمان های مرکزی پرسپولیس و استقلال و ورزشگاه های آنها به لیست دارایی شان اضافه شود.

وی ادامه داد: ما با مسئولان هر دو باشگاه هم جلسات مختلفی برگزار خواهیم کرد تا ابهامات را برطرف کنیم اما انتظار نداشته باشید که این واگذاری هیچ نقد و عیبی نداشته باشد، به هر حال نمی توان همزمان هم صفر را انتخاب کرد و هم یک را و باید یکی از آنها را انتخاب کنیم. از دید برخی شاید فروش دو باشگاه شاید عیب هایی داشته باشد و شاید از دید برخی های دیگر این واگذاری ها بی عیب و ایراد باشد اما ما باید عادت کنیم تا نظرات اکثریت را بپذیریم و این اطمینان را می دهم که دولت و سازمان خصوصی سازی به صورت جدی وارد این مسأله شدند.

پوری حسینی درباره اینکه این احتمال وجود دارد که برخی فشارهای سیاسی باعث شود تا واگذاری صورت نگیرد، گفت: در همه واگذاری هایی که انجام نشده می توان ردپایی از برخی مسائل مثل مسائل سیاسی را دید اما عزم دولت این بار جزم است.

وی در پاسخ به این سؤال که میزان بدهی این دو باشگاه چقدر است، افزود: این دو باشگاه بدهی هایی دارند که مجموع آن حدود 290 میلیارد تومان و یا اندکی بیشتر خواهد بود اما همه بدهی این نیست و احتمالاً بدهی هایی هم وجود دارد که به عنوان بدهی ذخیره به آن اضافه می شود البته من به صورت جداگانه مبلغ بدهی ها را نمی گویم.

پوری حسینی درباره اینکه قیمت گذاری این دو باشگاه مشخص شده و اینکه قیمت هر باشگاه چقدر است، تصریح کرد: ما فعلاً در ابتدای راه هستیم و تصور می کنم که قیمت اولیه در نیمه دوم بهمن ماه مشخص خواهد شد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن