دادکان: اصولگرا و اصلاح طلب دنبال منابع قدرت، شهرت و ثروت هستند

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1047 ] - چهارشنبه, 12 دی 1397

دادکان: اصولگرا و اصلاح طلب دنبال منابع قدرت، شهرت و ثروت هستند

محمد دادکان که به دعوت علی ضیا به «فرمول یک» آمد، تند و صریح درباره مسائل گوناگون از استعفایش تا پیشنهاد وزارت، وضعیت فعلی مملکت، دانشگاه آزاد و اصولگرا و اصل... 4 out of 5 based on 8 ratings.
دادکان: اصولگرا و اصلاح طلب دنبال منابع قدرت، شهرت و ثروت هستند

محمد دادکان که به دعوت علی ضیا به «فرمول یک» آمد، تند و صریح درباره مسائل گوناگون از استعفایش تا پیشنهاد وزارت، وضعیت فعلی مملکت، دانشگاه آزاد و اصولگرا و اصل...

ارتش سرخ دات كام :

محمد دادکان که به دعوت علی ضیا به «فرمول یک» آمد، تند و صریح درباره مسائل گوناگون از استعفایش تا پیشنهاد وزارت، وضعیت فعلی مملکت، دانشگاه آزاد و اصولگرا و اصلاح طلب بودنش سخن گفت. حرف های او درباره ورزش را بخوانید:

فشار می آوردند که تیم ملی حتما باید صعود کند
دادکان در ابتدا با بیان اینکه تیم ملی این ظرفیت را دارد که جزو سه چهار تیم اول جام ملت ها باشد، درباره برخی فشارهایی که همیشه روی این تیم بوده اظهار کرد: کسانی که اصلا توپ را تشخیص نمی دادند به عنوان مسئول ورزش کشور انتخاب شدند و شرایط را طوری پیش بردند که انگار تیم ملی حتما باید در جام جهانی صعود کند.

فدراسیون باید استقلال داشته باشد
اکنون هم با کی روش همین کار را می کنند و می گویند اگر صعود نکند او را نمی خواهیم. استقلال یک فدراسیون خیلی مهم است. من 40 سال است معلمم و بر این اعتقادم. وقتی استقلال نداشته باشیم و تصمیمات جای دیگری گرفته شود می بینیم با سرمربی تیم ملی که نماد کشور است چه برخوردهایی می شود.

در فوتبال نمی شود چیزی را پیش بینی کرد فقط می توان آرزوی موفقیت کرد

چه کسی گفته است ما باید صعود کنیم؟ ایتالیا 10 موقعیت گل را از دست داد اما کره شمالی یک موقعیت داشت و از آن استفاده کرد، در فوتبال نمی شود چیزی را پیش بینی کرد. حرف درباره تیم ملی یک کار تخصصی است و کسانی باید صحبت کنند که تخصص آن را دارند. در زمان من هم هجمه و فشار علیه تیم ملی بود اما من سعی کردم آنها را نادیده بگیرم.

گفتند بختیاری زاده، گل محمدی و دایی را از تیم ملی حذف کن من هم استعفا دادم

دادکان در پاسخ به ضیا درباره ماجرای استعفایش از فدراسیون فوتبال توضیح داد: در یک برنامه به من گفتند شما از فدراسیون رفتی؟ گفتم نه بهتر است بگوییم برکنار شدم. به من گفتند اگر سهراب بختیاری زاده، یحیی گل محمدی و علی دایی در تیم ملی نباشند بهتر است من گفتم نباید افراد غیرتخصصی نظر بدهند. هر سه این افراد موفق بودند.

رییس وقت وزارت ورزش می خواست رییس فدراسیون هم باشد و باعث تعلیق فوتبال شد

او دراین باره که چرا باعث 18 ماه تعلیق فوتبال شده است گفت: من فوتبال را تعلیق نکردم. من استعفایم را دادم و رفتم. رییس وقت وزارت ورزش می خواست رییس فدراسیون هم شود فیفا به همین خاطر تعلیق گذاشت. من استعفا دادم و در دفترم این را رسانه ای کردم. آن موقع فیفا قدم گذاشت تا بر انتخابات بعدی نظارت کنند اما آن آدم (علی آبادی) کنار نمی رفت و می گفت من باید باشم. می خواستند این موضوعات را به من بچسبانند اما گفتم به خاطر وطنم استعفا می دهم. آن زمان من عضو فیفا و دو کمیته در آسیا بودم اما به راحتی نامه نوشتند و گفتند دادکان رفته و کرسی های من را گرفتند. اخیرا آقای تاج مرا معرفی کردند و من می روم و می آیم. کمیته اجرایی آسیا هم در اختیار ایران بود که آن را هم از ما گرفتند.

ضعیف ترین آدم را سر کار می گذاریم و می گوییم اجنبی ها نمی گذارند کار کنیم!
دادکان درباره صراحت لهجه اش گفت: حرفهای من نه علیه دینم است نه نظام و با سر بالا با شهامت حرف می زنم. شما می گردید و ضعیف ترین آدم را سر کار می گذارید. یاد گرفته ایم بگوییم اجنبی ها و خارجی ها و اسراییل و آمریکا و انگلیس نمی گذاشتند. شما و برنامه تان جوانید. این را بدانید که دو چیز قوام هر کشور، حکومت و قومی است؛ عدالت و آزادی. دو چیز هم هر قومی را زمین می زند؛ دروغ و افراد نالایق.

کشورمان را دست افراد نالایق و دروغگو داده ایم

ما کشورمان را دست افراد نالایق و دروغگو گذاشته ایم که کشور بزرگ و با عظمت ما را بچرخانند. چه کسی گفته باید 8 سال باشید؟ کشوری که نفت و گاز دارد و سالی 100 میلیارد دلار درآمد دارد اما در مقابل کشوری که فقط چاقو و ساعت دارد چه دارد؟ سوییس فقط مدیر تولید کرده است. وقتی نمی توانی برو. چرا مملکت مستاصل بماند. همه اش می گویند ما دشمن داریم! بابا دشمن همین جا است. شما فرصت را از جوانها گرفته اید. من 50 ساله بودم مرا کنار گذاشته اید حالا 63 ساله شده ام برای من زشت نیست برگردم؟

گفتند رییس جمهور برای وزارت ورزش چهار شرط دارد
رییس اسبق فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوال ضیا مبنی بر اینکه آیا شما پیشنهاد وزارت ورزش در دولت اول روحانی را رد کردید، گفت: نه من این کار را نکردم. مرا مثل بقیه صدا کردند و از من برنامه و اسامی که می خواهند با من کار کنند گرفتند و گفتند برای وزارت ورزش شانس داری. چهار شرط هم گذاشتند و گفتند آقای رییس جمهور برای هر وزیری شروط تخصص، خوش نامی، مبارزه با فساد موجود و خصوصی سازی را در نظر دارد. من گفتم سه و چهار را دارم. خصوصی سازی کرده ام و با فساد هم مبارزه کردم.

به من گفتند واجد شرایط هستی اما سلطانی فر و صالحی امیری انتخاب شدند!
در آن جلسه آقای ربیعی بود و می تواند بگوید من کجا را خلاف گفتم. آقای کلانتری هم آمد. گفتم یک و دو را از مردم بپرسید. آقای ربیعی دفتری را باز کرد و گفت ما عضو کمیته ای هستیم که باید وزیر را انتخاب کنیم و شما یک و دو را هم دارید. من بیرون آمدم و بعدها فهمیدم این خصوصیات در آقای سلطانی فر و صالحی امیری بوده است! عیبی ندارد مدیر بشوید. اما شما روی کفایت انتخاب شده اید؟ ولله نه. روی روابط انتخاب شدید. از من هم خواستند با اینها کار کنم گفتم اصلا.

9 نفر صاحب نظر را کنار می گذاریم و فرد نامربوط را مدیر می کنیم
دادکان در پاسخ به اینکه چرا گوشه ای از کار را نگرفتید و کمک نکردید، گفت: چینی ها وقتی سمیناری برگزار می کنند آخر سر برگه ای می دهند و می گویند اظهارنظر کنید. کسی مثل من که شرکت می کند می گوید پردازش اطلاعات شما ضعیف است. روز آخر می گویند شما درست می گویی ما 10 نفر را به عنوان وزیر انتخاب می کنیم، همه با هم کار می کنند و در نهایت یکی وزیر می شود و 9 نفر دیگر موظفند با او کار کنند. ولی در ایران ما 10 نفر را انتخاب می کنیم که 9 نفرشان صاحب نظرند ولی کار را به آنها نمی دهیم و می دهیم به نفر 10 که این ویژگی ها را ندارد! بخش اعظم مدیران اینگونه انتخاب می شوند. شما اگر وطنتان را دوست دارید این کار را نکنید. در سوییس بر اساس لیاقت ها افراد انتخاب می شوند.

همه چیزم را بدهم دینم را نمی دهم
من بعد انقلاب موهایم را کوتاه نکردم و ریش نگذاشتم. از سال 50 همین گونه بودم و اعتقاداتی داشتم که به آن وفادار بودم و خودم و خانواده ام همه چیزم را بدهم دینم را نمی دهم.

ماجرای اخراج دادکان از پرسپولیس در دهه 50
من سال 1355 بدترین حرفها را در پرسپولیس زدم و اخراج شدم. گفتم مدیریت پرسپولیس دارد اشتباه می کند و صبحش عذرم را خواستند. بعد از چند ماه مورد تشویق قرار گرفتم و به تیم ملی هم رفتم. قصد من از انتقاداتم فقط این است که بگویم ایران، دینم و مردم را دوست دارم. دلم می خواهد حرف بزنم و کسی را هم نمی توانم تخطئه کنم.

سیدجلال حسینی بزرگترین غایب تیم ملی است
دادکان در پاسخ به سوال برنامه مبنی بر اینکه بزرگترین غایب تیم ملی کیست، گفت: سیدجلال حسینی، رضا قوچان نژاد، سعید عزت الهی هر سه غایبند. قوچان نژاد سالیان سال توپ زده، عزت اللهی هم جوانی است که باید به او احترام گذاشت، سیدجلال هم زمان خود من کاپیتان تیم ملی در عربستان بود و در فوتبال سن و سال مطرح نیست و توانایی مهم است. من سیدجلال را انتخاب می کنم.

احمدی نژاد هم مرا می خواست
وی در پاسخ به این سوال ضیا مبنی بر اینکه شما در دولت اصلاح طلب سرکار آمدید، در دولت اصولگرا برکنار شدید و در دولت روحانی دعوت به کار شدید، اینها یعنی شما اصلاح طلبید، گفت: آقای دکتر احمدی نژاد در دو برنامه تلویزیونی از من به نیکی یاد کرد و گفت هیچوقت نمی خواستم دادکان برود، پس او هم که اصولگرا بود مرا می خواست. زمان هاشمی هم روحش شاد در وزارت علوم مسئول انجمن ورزشی بودم و اعزام دانشجویان فوتبال و فوتسال با من بود.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • امیر ایرانی
    امیر ایرانی :
    اولا متعجبم چرا بعضی دوستان به این صحبتهای کاملآ شفاف«منفی دادن!1

    دومآ:بهترین وزیباترین جمله ای که دکتر دادکان گفته را چرا چاپ نکردید؟/..ایشون خیلی زیبا و سلیس در مورد آخرین سوال مطرح شده در اینجا گفت« نه اصلاح طلبم ونه اصول گرا و مردم را قسم داد که دیگه فریب اینهارو نخورند وبهشون رای ندن!! ..قربون دهنت که همه مصاحبه یکطرفو این جمله یکطرف.

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن