پوری حسینی: نظارت سازمان تا 5 سال بعد از واگذاری ادامه خواهد داشت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 641 ] - پنجشنبه, 13 دی 1397
پوری حسینی: نظارت سازمان تا 5 سال بعد از واگذاری ادامه خواهد داشت

رئیس سازمان خصوصی سازی کشور به خبرورزشی گفت: سازمان مشغول طی کردن روند قیمت گذاری بر روی استقلال و پرسپولیس است. دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دوباره وارد چرخه...

ارتش سرخ دات كام :

رئیس سازمان خصوصی سازی کشور به خبرورزشی گفت: سازمان مشغول طی کردن روند قیمت گذاری بر روی استقلال و پرسپولیس است.

دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دوباره وارد چرخه خصوصی سازی شده اند و داستان های گذشته مجدداً در حال تکرار است. در همین مورد با «میرعلی اشرف عبدا... پوری حسینی»، رئیس سازمان خصوصی سازی کشورمان، تماس گرفتیم که صحبت هایش را می خوانید:

* در مرحله نخست کار، تا چه حد پیشرفت داشته اید؟
تنها اتفاقی که رخ داده این است که ما با کارشناسان مختلف، مدیران و پیشکسوتان باشگاه جلسه می گذاریم تا این کار، بهتر از آب در بیاید. در مجلس شورای اسلامی، دفتر سازمان خصوصی سازی، اتاق بازرگانی و وزارت ورزش، جلساتی داشتیم و همه مدعوین اظهارنظر هایی داشتند. تصمیم نهایی شاید نتواند در برگیرنده همه نظرات باشد، اما اکثریت نظر ها را مورد توجه قرار خواهیم داد.

* پروژه قیمت گذاری باشگاه ها به کجا کشید؟
سازمان مشغول طی کردن روند قیمت گذاری است. کارشناسان امر، به صورت رسمی حکم گرفته اند و روی برند و دارایی های این دو شرکت کار می کنند. صورت های مالی سال 96 هفته آینده به دست مان می رسد و پس از تکمیل این صورت ها به سراغ سال 97 می رویم و کار را دنبال می کنیم. ان شا ءا... نیمه دوم بهمن، اولین موعد قیمت گذاری انجام می گیرد، چون تلاش داریم تا پایان همین ماه، بررسی صورت های مالی را تمام کنیم.

* در این جلسات، نسبت به گذشته آیا موضوع تازه ای هم بوده یا همه مسائل تکراری است؟
واگذاری این بار با دفعات قبل متفاوت است، چون بار قبل، قرار بود برند، یک ساختمان و یک ورزشگاه از سوی دولت واگذار شود و سپس ما دو باشگاه دولتی را منحل کنیم و باشگاه های استقلال و پرسپولیسِ خصوصی را به رسمیت بشناسیم. در این صورت، بدهی ها به گردن دولت بود، اما الان شرایط تغییر کرده و خریداران در واقع، استقلال و پرسپولیس را با دارایی و بدهی های شان می خرند. از سوی دیگر، هنوز بحث ورود متقاضیان به مزایده مطرح نیست، چون نمی دانیم ثمن معامله چقدر است. بعد هم شخصیت حقیقی، حقوقی، اهلیت و... را بررسی می کنیم تا کار را پیش ببریم.

* مرتبه قبلی گفته شد وجود عنوان «فرهنگی» در نام شرکت های استقلال و پرسپولیس، جلوی واگذاری را گرفته. حالا این موضوع تداخلی ایجاد نمی کند؟
در آن زمان، این دو باشگاه مشمول ماده ای در اصل 44 قانون اساسی می شدند که می گفت شرکت هایی که حول محور سلامت، آموزش و فرهنگ فعالیت دارند، نمی توانند خصوصی شوند یا باید مدار دیگری را طی کنند، اما این قانون با مصوبات جدید دولت به حالت تعلیق درآمد و حالا دیگر واژه فرهنگی در نام شرکت ها، مزاحمتی برای خصوصی سازی ایجاد نمی کند.

* برخی نگران آن هستند که خصوصی سازی این دو باشگاه با مشکلاتی نظیر آنچه در هپکو اراک یا نیشکر هفت تپه دیدیم، مواجه شود. برای جلوگیری از این اتفاق، برنامه ای دارید؟
اول اینکه این دو شرکت را به مدیران نااهل نسپردیم بلکه بعد از واگذاری، مشکلات مدیریتی داشتند و این مشکلات به دولت دهم برمی گشت، اما در دولت فعلی آن را حل کردیم. الان هم هر دو شرکت فعالیت دارند و اصلاً قبول نداریم واگذاری آن ها منجر به شکست بود.

* اما مشکلات و حاشیه های زیادی داشت!
بله این را قبول دارم، اما می گویم سازمان خصوصی سازی تسلیم هجمه ها نمی شود. قطعاً به خریدار نااهل، شرکت های دولتی حساس را نمی فروشیم، اما مشکلاتی که به وجود می آید را مرتفع خواهیم کرد. نباید اجازه دهیم همه چیز بر سر سازمان خصوصی سازی، آوار شود. مطمئناً تضمین هایی می گیریم. مردم باید بدانند همیشه بعد از واگذاری شرکت های دولتی، تا 5 سال این شرکت ها تحت نظارت قرار می گیرند.

* همان هیئت تسویه یا یک هیئت دیگر؟
خیر، کمیته ای به نام نظارت بر رفتار خریداران که متناسب با قانون باید کارش را پیش ببرد. ما می خواهیم همه چیز قانونی باشد به همین علت تضامین می گیریم و طبق اهلیت افراد، استقلال و پرسپولیس را واگذار می کنیم.

*کاوه علی اسماعیلی

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن