رازی به نام «منشا»

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 1712 ] - پنجشنبه, 13 دی 1397

رازی به نام «منشا»

درباره گادوین منشا انواع اظهارنظرها طی ماه های اخیر ارائه شده است. برخی با احتساب دوندگی ها و جنگندگی ها و حضور فعالش در برخوردهای فیزیکی او را مهاجم کارسازی ... 5 out of 5 based on 4 ratings.
رازی به نام «منشا»

درباره گادوین منشا انواع اظهارنظرها طی ماه های اخیر ارائه شده است. برخی با احتساب دوندگی ها و جنگندگی ها و حضور فعالش در برخوردهای فیزیکی او را مهاجم کارسازی ...

ارتش سرخ دات كام :

درباره گادوین منشا انواع اظهارنظرها طی ماه های اخیر ارائه شده است. برخی با احتساب دوندگی ها و جنگندگی ها و حضور فعالش در برخوردهای فیزیکی او را مهاجم کارسازی توصیف می کنند که نمی تواند در چرخه کار تهاجمی پرسپولیس بی تأثیر باشد ولی شماری دیگر می گویند وقتی این نیجریه ای در وظیفه اولش که گلزنی است، طی یک سال و نیم حضورش در جمع سرخ ها این قدر بد عمل کرده چطور می توان او را موفق شمرد و لزوم کنار گذاشتن وی را نادیده گرفت؟ تلاش روزهای اخیر برانکو ایوانکوویچ برای جذب یک مهاجم تازه به پرسپولیس که مثل خود وی کروات است اگر به معنای جدایی قطعی منشا نباشد، لا اقل به این معنا است که ایوانکوویچ نیز چندان به مفید و مؤثر بودن منشا در ترکیب تیمش در 19 ماه گذشته معتقد و مطمئن نیست و مایل است سایر راه ها و گزینه ها را هم بسنجد و قدم به طرق و زمینه های تازه بگذارد.
 
با چنگ و دندان
همه این حرف ها و بحث ها و گمانه زنی ها زمانی عجیب تر و جالب تر می شود که به یاد آوریم منشا در تک فصل حضورش در پیکان چه مهاجم متفاوت و موفق تری بود و به تبع آن چطور سایر تیم ها برای تصاحب وی سر و دست می شکستند و چگونه وقتی پرسپولیس او را تصاحب کرد، سایرین به این تیم رشک بردند. حاصل کار اما چیزی کاملاً متفاوت بوده و فورواردی که حتی مدافعان برجسته و تسخیر ناپذیر خود پرسپولیس در دو دیدار رفت و برگشت با پیکان در لیگ برتر برای مهارش به چنگ و دندان متوسل شدند، در جمع سرخ ها با سرعت قابل ملاحظه ای به سایه ای از دوران پیکان اش تبدیل شد و هرچند در هر دو فصل ماجراجویی های شیرین پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا نمایش های قابل توجهی ارائه کرد و برخی گل های حساس هم زد اما هرجا و هر موقع بحث لیگ داخلی و مسابقه با تیم های ایرانی پیش آمد تأثیرگذاری اش به شکلی واضح فروکش کرد و ماری را تداعی کرد که دندان های زهری اش را کشیده باشند. وقتی این عامل را در مقام قیاس با 19 گلی که علی علیپور در فصل گذشته زد و با آن مقام آقای گلی لیگ برتر را کسب کرد، قرار دهید، بیش از پیش به صحت نظر افرادی که می گویند منشا در پرسپولیس واقعاً نا امید کننده ظاهر شده، پی می برید.
 
یارهای کناری متفاوت
اگر دلایل صعود چشمگیر منشا در پیکان و تنزل شدیدش در پرسپولیس را جست و جو کنید، لابد به این نتیجه می رسید که تجلی اولیه او به این سبب بود که در پیکان کنار برخی بازیکنان متوسط کار می کرد ولی وقتی کنار نفرات شاخص تر و کار راه انداز پرسپولیس قرار گرفت جلوه گری اش اندک و به بازیکنی تبدیل شد که به شدت می کوشد تا به سطح بقیه برسد و معمولاً و در اکثر بازی ها نمی رسد.  حتی وقتی در اواسط و پایان فصل گذشته امثال مهدی طارمی، رامین رضاییان، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده، صادق محرمی و وحید امیری پرسپولیس را ترک گفتند و به سبب محرومیت این باشگاه از خریدهای تازه هیچ بازیکن همسطح یا غیر همسطحی جذب قرمزها نشد، منشا نتوانست از بحران خلأ شخصیت در پرسپولیس بهره گیرد و این را به پلی برای گلزنی ها و توفیق خود تبدیل کند.
 در چنین حال و اوضاعی حتی نفرات متوسطی مثل آدام همتی هم در پرسپولیس چهره شدند و سیامک نعمتی و بشار رسن که آن قدرها هم از سطح متوسط فراتر نمی روند، خود را به عنوان ستاره های تازه تیم مطرح کردند و نوراللهی و خلیل زاده هم تولدی دوباره داشتند اما منشا در نیم فصل اول لیگ هجدهم که از هر جهت برای درخشش او مناسب و آماده بود، کار مهمی صورت نداد و نخستین و مهم ترین وظیفه یک فوروارد و به واقع کار گلزنی را به مدافعان و هافبک هایی سپرد که روی ضربات آزاد سایر تدابیر و تمهیدات تیم شان به سمت جلو می رفتند و آنجا ماجراجویی و بخت آزمایی می کردند و در آینده نیز چنین خواهند کرد.
 
اگر آن محرومیت در کار نبود
خیلی ها معتقدند اگر پرسپولیس دچار مشکل محرومیت از خرید نفرات جدید نمی شد، عذر منشا را در پایان لیگ هفدهم می خواست و اینک گزینه های دیگری خط حمله پرسپولیس را به پیش می بردند و گلزنان این تیم افراد دیگری می بودند، حقیقت امر هرچه باشد، پرسپولیس در شرایطی به سوی نیم فصل دوم لیگ 1397 به حرکت درآمده که با کسب مجوز استفاده از دو عنصر تهاجمی تازه با نام های آشنای مهدی ترابی و مهدی شریفی به طور مسکوت اما آشکار به منشا اخطار کرده که یا همان مهاجم قبلی پیکان خواهد شد و یا مجبور به وداع با سرخ ها است. دست های برانکو برای جواب کردن منشا با احتساب طولانی بودن نسبی دوران نقل و انتقال های میان فصل هنوز باز است و شاید این مربی معمولاً آرام و فکور که تمرینات پرسپولیس را از امروز (پنج شنبه) دوباره کلید می زند برای قطع همکاری با منشا صبر نکند و در روزهای باقی مانده از نقل و انتقال های زمستانی پرونده منشا را زیر بغل اش بگذارد و کار را تمام کند اما عقل حکم می کند او ابتدا سه چهار بازی رسمی پرسپولیس را با حضور شریفی و ترابی ببیند و پس از حصول اطمینان از میزان کارآیی های آنها در مورد منشا تصمیم گیری کند و فقط در دیدارهای دوستانه نمی توان به محک صحیح و دقیق بازیکنان نایل آمد.
 
زمان تصمیم گیری
هر یک از دو صورت معادله فوق صحیح باشد، تا زمان حل راز منشا و جدایی و یا ابقای او در پرسپولیس مدت زیادی نمانده و یا او قادر به رساندن خود به سطوح مورد نظر هست یا نه و در حالت دوم و البته در صورت گلزنی های راضی کننده ترابی و شریفی، منشا دیر یا زود به یک خاطره نه چندان شیرین و محو شده در دفتر تاریخ فعالیت های پرسپولیس که بیش از نیم قرن را دربر می گیرد، تبدیل خواهد گشت.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • morteza morteza
    morteza morteza :
    امیدوارم اگر قرار است منشا از لیست تیم خط بخورد مهاجمی جنگنده تر و گلزنی رو به تیم اضافه کنند به یاری خدا...
  • منصور اسدی
    منصور اسدی :
    بخدا از دست دادن منشا و اوردن یه خارجی مخصوصا اگه اون مجاری باشه اشتباه محضه دیوونگیه حداقل بدینش سایپا دشتی رو بگیرید

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن