به بهانه تصمیم احساسی علی دایی

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2465 ] - پنجشنبه, 20 دی 1397

به بهانه تصمیم احساسی علی دایی

بخواهیم یا نه، فوتبال فقط با نفس گرم هوادار زنده است و ریال به ریال پولی که در تهران و شهرستان برای تیم های بدون هوادار هزینه می شود حکم دورریز و حیف و میل را... 3 out of 5 based on 18 ratings.
به بهانه تصمیم احساسی علی دایی

بخواهیم یا نه، فوتبال فقط با نفس گرم هوادار زنده است و ریال به ریال پولی که در تهران و شهرستان برای تیم های بدون هوادار هزینه می شود حکم دورریز و حیف و میل را...

ارتش سرخ دات كام :

بخواهیم یا نه، فوتبال فقط با نفس گرم هوادار زنده است و ریال به ریال پولی که در تهران و شهرستان برای تیم های بدون هوادار هزینه می شود حکم دورریز و حیف و میل را دارد؛ درست مثل بودجه بسیاری از نهادهای فرهنگی که مخاطب ندارند و اصلا معلوم نیست این مخارج چرا به ملت تحمیل می شود.

علی دایی یک کاراکتر پراحساس است و این مساله اخیرا بار دیگر در جریان اشک های ستودنی او موقع تشریح کمک هایش به زلزله زده های کرمانشاه به وضوح مشخص شد. چند روز بعد از آن ماجرا، دایی چشمه دیگری از این روحیه اش را بروز داد. او که برای بازدید از خط تولید سایپا به این کارخانه سر زده بود، بعد از شنیدن درد دل های کارگران در مورد شرایط اقتصادی سخت این روزها، تصمیم گرفت برای ابراز همدردی با آنها اردوی خارجی بین دو نیم فصل نارنجی پوشان را لغو کند.

قرار بود سایپا اردوی آماده سازی اش برای نیم فصل دوم را در کشور ترکیه برگزار کند و گویا هزینه های مربوط به این سفر هم تامین شده بود اما دایی بعد از شنیدن مشکلات کارگران با مدیرعامل باشگاه تماس گرفت و گفت تیمش را در همین تهران آماده می کند.

همه می دانند که علی آقا آدم دست به خیری است و این اقدام اخیرش هم حداقل از آن بابت که کارگران کارخانه را دلگرم می کند جای تحسین دارد. با وجود این اگر واقعا دایی و مدیران باشگاه به چنین مسائلی اهمیت می دهند، بهتر است با یک نامه شسته و رفته رسما خواهان انحلال باشگاه سایپا شوند یا حداقل از سمت فعلی شان استعفا بدهند؛ چه این که همه هزینه هایی که در این تیم می شود دقیقا مصداق خرج اضافه است. احتمالا دستمزدی که خود دایی برای یک فصل کار از سایپا می گیرد، چندین برابر مخارج اردوی ترکیه است و جمع هزینه هایی که بابت قرارداد بازیکنان، مزد پرسنل، سفرهای متعدد داخلی و خارجی، اسکان، خوراک و پوشاک و هزار آیتم ریز و درشت دیگر انجام می شود، بالغ بر چندده میلیارد تومان است. خب آیا واقعا کارگران سایپا رضایت دارند از این که واحد صنعتی آنها چنین مخارجی را برای تیمی متقبل بشود که تعداد تماشاگرانش در هر بازی حتی دورقمی هم نیست؟

فرق این پول ها با خرج اردوی ترکیه چیست؟ کاش علی دایی از همان کارگران زحمتکش سوال می کرد اگر امکان تماشای همزمان بازی سرخابی ها یا سایپا را داشته باشند، کدام مسابقه را برای دیدن انتخاب می کنند؟ اصلا در روزی که سایپا با پرسپولیس و استقلال بازی دارد، اینها هوادار کدام تیم هستند؟ زمانی در ایران خودرو تصمیم گرفته شد برخی کارگران را در نبرد با سرخابی ها برای تشویق پیکان به ورزشگاه ببرند و در ساعات بازی برای آنها اضافه کار در نظر بگیرند، اما مجریان این طرح بعد از رسیدن اتوبوس ها به استادیوم با چشمان گردشده هجوم کارگران به سکوی هواداری پرسپولیس و استقلال را تماشا می کردند. قصه سایپا هم همین است؛ درست مثل فروشنده های اینترنتی بادران که در بازی حذفی با پرسپولیس از گل خوردن تیم شان خوشحالی می کردند! حالا برگردیم سر خط؛ دستمزد علی دایی با مخارج اردوی ترکیه چه فرقی دارد که این یکی نالازم تشخیص داده می شود و آن یکی ضروری؟

بخواهیم یا نه، فوتبال فقط با نفس گرم هوادار زنده است و ریال به ریال پولی که در تهران و شهرستان برای تیم های بدون هوادار هزینه می شود حکم دورریز و حیف و میل را دارد؛ درست مثل بودجه بسیاری از نهادهای فرهنگی که مخاطب ندارند و اصلا معلوم نیست این مخارج چرا به ملت تحمیل می شود. طبیعی است که امثال سایپا و ایران خودرو هم می توانند در بخش ورزش هزینه کنند اما صرفا برای آمادگی جسمانی و تفریح و نشاط کارگران شان؛ در غیر این صورت تقبل مخارج میلیاردی برای تیمی که حتی خود پرسنل هم مسابقاتش را تماشا نمی کنند، هیچ توجیهی ندارد. جالب اینجاست که در همین شرایط سخت اقتصادی و با وجود همه تنگناهای مالی، وزیر ورزش دنبال احیای باشگاه پاس تهران است؛ خبری که احتمالا فقط عادل فردوسی پور و سایر کسانی را خوشحال می کند که نوستالژی را به منطق ترجیح می دهند!


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • صادق کریمی
    صادق کریمی :
    دوست عزیز شما مثل اینکه تو ایران زندگی نمیکنید امثال سپاهان و ذوب و سایپا و پیکان و فولاد عاشق چشم و ابروی ورزش و ورزشکارا نیستند اینها فقط به خاطر این وارد ورزش شدند که طبق قانون کارخانه ای که در ورزش حرفه ای سرمایه گذاری کند معاف از مالیات میشود و برای این شرکت ها مبلغ مالیات مهم نیست مهمترین موضوع برای اینها خروج از زیر سایه ذی حسابی امور مالیاتیه که وقتی نیاز نباشه حساب کتاب پس بدن و دفتر مالیاتی داشته باشن هر غلطی که دلشون میخواد میکنن علی دایی هم اگه خیلی دل سوز بود اصلا پا تو این تیما نمیزاشت که هم ورزش و هم اقتصاد این مملکت رو بیمار کردند

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر ذوب آهن کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الاهلی عربستان
الاهلی عربستان
ورزشگاه : آل مکتوم دبی
داور مسابقه : مانینگ (چپن)
دوشنبه, 2 اردیبهشت 1398 / ساعت : 20:00
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد شهر
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
چهارشنبه, 28 فروردین 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور13
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن